Вікіпедія:Європейська весна 2024

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Європейська весна 2024 — українська частина міжнародного конкурсу CEE Spring 2024, яка фокусується на наповненні української Вікіпедії статтями про країни Ради Європи. Конкурс в українській Вікіпедії проходить 1 до 31 травня, його проводить ГО «Вікімедіа Україна». Конкурс є щорічним, у 2024 році він проходить в українській Вікіпедії удев'яте.

Метою міжнародного конкурсу є розвиток співробітництва у межах Центральної та Східної Європи та покращення висвітлення регіону у найбільшій онлайн-енциклопедії; у його межах інші мовні спільноти писатимуть і покращуватимуть статті про Україну. Цього року, як і минулого, організатори конкурсу в українській Вікіпедії фокусуються на країнах Ради Європи, аби також покращити висвітлення країн Західної та Північної Європи — з одного боку ці країни є усе більш важливими для України, з іншого боку попередні конкурси уже допомогли суттєво покращити висвітлення країн Центральної та Східної Європи.

Головна Умови Теми Довідка Вікімандри без рамки Вікіцитати без рамки

Участь

Як узяти участь?
 1. Зареєструватися або увійти у Вікіпедію.
 2. Створити або доповнити статтю у Вікіпедії з урахуванням базових вимог (див. нижче).
 3. Поставити на її сторінці обговорення шаблон {{Європейська весна 2024}}
 4. Стаття автоматично надійде на розгляд журі, яке перевірить її. Усі статті перевіряються по завершенню конкурсу, хоча журі за можливості намагатиметься давати відгук статтям і під час конкурсу.
 5. До 31 травня включно статтю можна поліпшувати (зокрема з урахуванням побажань журі, якщо такі є), і на оцінювання журі надійде варіант станом на завершення конкурсу.

Призи та нагороди

Усі учасники й учасниці конкурсу можуть поборотися за призи й пам'ятні сувеніри.

Основні номінації

У конкурсу є три основні номінації — «найбільший внесок», «найкраща стаття» та «найцінніше покращення».

 • «Найбільший внесок». У цій категорії нагороджуються три учасники й учасниці, котрі зроблять найбільший внесок у рамках усього конкурсу. Увесь конкурсний внесок оцінюється відповідно до правил та вимог Вікіпедії та якості доданої інформації. Переможці визначаються за показником «найбільший якісний внесок».
 • «Найкраща стаття». У цій категорії нагороджується 10 учасників та учасниць, чиї статті будуть визнані найкращими за результатами рейтингу журі. Бали будуть визначатися відповідно до регламенту — грає роль розмір статті, її повнота та перевірність, оригінальність тощо.
  • Такі ж призи отримають основні автори «добрих» чи «вибраних» статей, створених чи суттєво поліпшених і доведених до цього статусу у рамках конкурсу (доробити статтю потрібно до завершення конкурсу, отримати статус «доброї» чи «вибраної» — до кінця червня).
 • «Найцінніше покращення». У цій категорії нагороджується до 5 учасників, чиї індивідуальні поліпшення до наявних статей будуть визначені найціннішими для Вікіпедії за рішенням журі (приз присуджується консенсусом журі і не обов'язково залежить від конкурсного балу статті).

Призами в основній номінації будуть подарункові сертифікати інтернет-магазинів.

Детально про параметри оцінювання читайте у повному регламенті конкурсу.

Заохочувальні призи та сувеніри

Набір сувенірів та сертифікати участі отримають учасники й учасниці конкурсу, які створять або суттєво поліпшать принаймні три статті у межах конкурсу (із дотриманням правил конкурсу та Вікіпедії)

Спеціальні номінації та додаткові нагороди

У конкурсі можливі спеціальні номінації із додатковими нагородами від партнерів, їх буде оголошено додатково.

Щоб дізнатися більше про конкурс «Європейська весна» і навчитися редагувати Вікіпедію, долучайтеся до конкурсних подій.


Польща

Познань, Польща

 • Дата і час: 18 березня 2024 року о 15:00.
 • Аудиторія: триває реєстрація учасників
 • Формат, місце проведення: вікітренінг офлайн
 • Місцеві організатори: Rina.sl, Logos NGO.
 • Кількість учасників:
 • Написані статті:

Лодзь, Польща

 • Дата і час: 19 березня 2024 року, 11:00-14:00.
 • Аудиторія: триває реєстрація учасників
 • Формат, місце проведення: вікітренінг офлайн, офіс ГО "Łódzkie Centrum Wielokulturowe"
 • Кількість учасників:
 • Написані статті:
 

Статті до створення та поліпшення

Усі статті конкурсу поділяються на географічні категорії. Організатори конкурсу підготували списки пропонованих до створення / покращення статей за країнами, які входять до Ради Європи (крім України — традиційно про власну країну у межах конкурсу не пишемо).

Зверніть увагу: на відміну від попередніх конкурсів, у конкурсі 2024 року ви можете створювати нові статті лише на ті теми, що містяться у списках. Це обмеження не стосується покращення вже наявних статей (однак покращення статей із списку пропонованих дасть вам додаткові бали при визначенні переможців конкурсу; детальніше дивіться в умовах конкурсу).

Правила участі

Вимоги
 • Створені статті мусять мати розмір щонайменше 3500 байтів;
 • Мінімальний розмір доповнення — 1000 байтів;

Подавати на конкурс статті із невичитаним машинним перекладом заборонено, за порушення цього правила учасників та учасниць конкурсу буде дискваліфіковано.

Параметри оцінювання статей
 • повнота висвітлення теми;
 • наявність авторитетних джерел, перевірність, верифіковуваність, нейтральність точки зору;
 • внутрішня узгодженість та структурованість;
 • грамотність викладу, правопис;
 • ілюстративність (фото, аудіо, відео, цитати тощо).

Див. повні умови конкурсу.

Організатори і журі

В українській Вікіпедії конкурс «Європейська весна» організовує громадська організація «Вікімедіа Україна». За цей проєкт відповідає оргкомітет географічних кампаній у Вікіпедії.

До оргкоманди входять
 1. Base
 2. Tohaomg
 3. NickK
 4. BogdanShevchenko
 5. Visem
Журі

Статті конкурсу перевіряє журі, до якого входять досвідчені вікіпедист(к)и. Наразі триває зголошення до журі: записуйтеся на цій сторінці.

Якщо маєте запитання до організаційного комітету, пишіть на ceespringwikimedia.org.ua або на сторінку обговорення.

Посилання