Вікіпедія:Європейський конкурс наукових фотографій 2015

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Див. також:
Конкурс наукових фотографій 2016
Європейський конкурс наукових фотографій
Ми шукаємо гарні наукові фотографії.
Покрокова інструкція для додавання зображень на конкурс

Європейський конкурс наукових фотографій проходить на міжнародному та локальному етапах. Локальна Українська частина конкурсу відбулася у жовтні 2015 року. Конкурс організовано з метою популяризації науки та поліпшення ілюстрації статей Вікіпедії на наукову тематику.

Українська частина конкурсу завершилася, результати можна переглянути за цим посиланням

Найкращі зображення, завантажені на українську частину Європейського конкурсу наукових фотографій 2015

Структура[ред. код]

Європейський конкурс наукових фотографій складається з двох рівнів: перший етап локального змагання у кожній країні-учаснику, по закінченню якого місцеві організатори посилають зображення-переможці на наступний, міжнародний рівень.

Українська частина конкурсу пройшла у жовтні 2015 року. Роботи переможців перейдуть на міжнародний етап конкурсу. Переможці міжнародного етапу конкурсу будуть визначені до кінця січня 2016 року.

Нагородження української частини конкурсу[ред. код]

Нагородження переможців відбулося у Всесвітній день науки, 10 листопада 2015 року в Інституті Фізіології ім. О. О. Богомольця о 19:00 (вул. Богомольця 4, Київ) [1][2]

Мета[ред. код]

Метою конкурсу є залучення науковців та людей, яким цікава наука, до редагування Вікіпедії та поліпшення ілюстративності статей наукової тематики.

Правила та призи[ред. код]

Основні правила
  • Українська частина конкурсу пройшла у жовтні 2015 року;
  • Дозволяється завантажувати лише зроблене Вами зображення (чи у співавторстві, в останньому випадку співавторів треба вказати). Не можна використовувати чужі роботи!
  • Всі зображення мають містити гарне і детальне роз'яснення українською та англійською мовами;
  • Зображення повинні бути завантажені під ліцензією CC-BY-SA;
  • Зображення завантажуються в одну з п'яти категорій: Люди в науці, Мікроскопія, Нефотографічні зображення, Колажі та Загальна категорія.

Переможці українського етапу конкурсу[ред. код]

Роботи на конкурс були завантажені в п'ять категорій, і в кожній з цих категорій були свої переможці: перше, друге та третє місця.


загальна категорія

Radio telescope RT-70.jpg 1 місце

Радіотелескоп 70

Поверхня 70-ти метрової основної параболічної дзеркальної антени П-2500 радіотехнічного комплексу «Квант-Д» Державного космічного агентства України, розташованого на узбережжі Чорного моря поблизу міста Євпаторія, Автономної Республіки Крим.
Автор: Busus


Irrigation Landsat8.jpg
2 місце

«Кола на полях»

Супутникове зображення зрошуваних полів та системи іригації Каховсьго зрошувального каналу отримане 7 серпня 2015 року супутником Landsat8 (OLI) у рамках USGS/NASA Landsat Program
Автор: Anastasiya.Tishaeva


Earthenware Fragment 01 Kyiv Poshtova Square Archeological Excavations July'2015 (DSCF3204).jpg
2 місце

Давноруський посуд

Фрагмент давноруського сосуда XIV сторіччя, знайдений під час археологічних розкопок на Поштовій площі у місті Києві в липні 2015 року.
Автор: Nataliya Shestakova


Мікроскопія


Reticularia olivacea-1.jpg
1 місце

Reticularia olivacea

Кластери спор, що утворилися у спорангії міксоміцета Reticularia olivacea з соснових лісів на сході України. Мікрофотографія виконана за допомогою растрового електронного мікроскопу, кольори одержані засобами комп’ютерної графіки.
Автор: Дмитро Леонтьєв


Alwisia lloydiae-2.jpg
1 місце

Alwisia lloydiae

Плодові тіла міксоміцета Alwisia lloydiae з острова Тасманія. Усередині вони утворюють трубчасті елементи, що називаються капіліцієм (жовтий). Мікрофотографія виконана за допомогою растрового електронного мікроскопу, кольори одержані засобами комп’ютерної графіки. Збільшення х50.
Автор: Дмитро Леонтьєв


Tubifera dudkae-4.jpg
1 місце

Tubifera dudkae

Внутрішня оболонка спорангію рідкісного міксоміцета Tubifera dudkae вкрита складками, що нагадують морські хвилі. Серед них трапляються сітчасті спори. Мікрофотографія виконана за допомогою растрового електронного мікроскопу, кольори одержані засобами комп’ютерної графіки. Збільшення х2000.
Автор: Дмитро Леонтьєв


Apoptosis.jpg
2 місце

Неонатальний кардіоміоцит

Ультраструктура неонатального кардіоміоцита в культурі після аноксії-реоксигенації (без кисневі умови культивування), який закінчує життя самогубством (апоптоз). Електронна мікроскопія здійснена на мікроскопі Jeol 100 CX. Збільшення 8000. Аноксія-реоксигенація культури кардіоміоцитів є загально визнана модель ішемії-реперфузії серця – інфаркту міокарду.
Автор: Ltumanovskaya


NG-2 progenitors and astrocytes in culture.tif
3 місце

Олігодендроцити та астроцити

Конфокальна мікрофотографія NG-2-позитивних клітин-попередників олігодендроцитів (зелений колір) та GFAP-позитивних астроцитів (червоний колір) в культурі. Ядра клітин пофарбовані Hoechst-33342 (синій колір).
Автор: Tsoleg


колажі


Ischemic preconditioning of the heart.png
1 місце

Ішемічне прекондиціювання ізольованого серця щура

Нативні криві тиску, що розвиває лівий шлуночок ізольованого серця щура, перфузованого за методом Лангендорфа. Крива А - скоротлива активність лівого шлуночка значно пригнічується при моделюванні тотальної ішемії і наступної реперфузії. Крива Б - короткі ішемічні епізоди запобігають виникненню порушень скоротливої активності лівого шлуночка підчас реперфузії.
Автор: Goshovska


Лабораторія мікроклонального розмноження рослин.jpg
2 місце

Мікроклональне розмноження рослин

Один з технологічних процесів формування клонів в лабораторії мікроклонального розмноження рослин "in vitro", що в дендропарку «Софіївка» міста Умань Черкаської області.
Автор: Almanahe~ukwiki


Comatricha nigra life cycle fragment.jpg
3 місце

Comatricha nigra

Фрагмент життєвого циклу міксоміцета Comatricha nigra: перехід від плазмодію до плодових тіл.
Автор: Kateryna Kot


люди в науці


Археологія.JPG
1 місце

Археолог

Зачистка поховання катакомбної культури на розкопках курганного могильника неподалік села Дмитрівка Бердянського району Запорізької області.
Автор: Каїра Федір


Трансмісійний електронний мікроскоп.jpg
2 місце

Науковий працівник за ТЕМ

Науковий співробітник Інституту Фізики Національної академії наук України під час роботи на трансмісійному електронному мікроскопі (ТЕМ).
Автор: ValerieDesign


Kyiv Poshtova Square Archeological Excavations July'2015 03 (DSCF3215).jpg
3 місце

Археологічні дослідження

Археологи у процесі розкопок на Поштовій площі у місті Києві в липні 2015 року, під час якої знайдено залишки міської забудови, знаряддя праці, посуд та прикраси ХІІ-XIV століть.
Автор: Nataliya Shestakova


Технічні зображення


Multiscroll attractors of dynamical systems.png
1 місце

Атрактори динамічних систем

Атрактори динамічних систем, що мають багато пелюсток. Приклади динамічних систем: Сонячна система, що складається з небесних тіл, взаємодіючих за Законом Всесвітнього тяжіння, біологічні моделі, що описують розвиток клітин, організмів або популяцій.
Автор: Belch84


CA174906.png
2 місце

Клітинний автомат

Клітинний автомат, Мураха Ленгтона в гексагональному полі. Расширена до 7-ми кольорів версія. Кольори циклічно змінюються за правилом: L1,L2,N,U,L2,L1,R2. Де: L2=2Pi/3 (поворот на 120 градусів вліво), L1=Pi/3 (поворот на 60 градусів вліво), N=+0 (нема поворота), R1=-Pi/3 (поворот на 60 градусів вправо), R2=-2Pi/3 (поворот на 120 градусів вправо), U=+Pi (поворот на 180 градусів). Випадок магістралі яка зростає спірально. 24000 ітерацій. Змодельовано в Matlab R2011b. Спектр кольору - cool(7).
Автор: Maxter315


Example of paroxysm in mice EEG.png
3 місце

Археологічні дослідження

ЕЕГ притомної миші під час пароксизмальної судоми, яка супроводжувалася нетиповим рухом (стрибок).
Автор: Blacknick


виставка найкращих робітНайкращі зображення, завантажені на українську частину Європейського конкурсу наукових фотографій 2015

Міжнародна сторінка конкурсу Українська сторінка конкурсу Правила та призи Категорії зображень Контакти Журі

Примітки[ред. код]

Посилання[ред. код]