Вікіпедія:Іменування статей (топоніми)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ця сторінка призначена для користувачів, які створюють статті про топоніми, і висвітлює основні поради, як слід називати статті з цієї тематики. Метою правил є спрощення процесу іменування статей про топоніми шляхом надання таким статтям узгодженого й уніфікованого вигляду й уникнення неоднозначностей. Зазвичай, коли ви іменуєте статті, слід надавати перевагу тій назві, яка буде легко зрозумілою більшості українськомовних читачів і не матиме неоднозначних тлумачень.

Основні терміни, прописані в правилах[ред. код]

  • Авторитетні джерела — див. Вікіпедія:Авторитетні джерела
  • Офіційна назва топоніма — назва топоніма, яка записана в офіційних документах тієї країни, де розташований топонім, і використовується як обов'язкова назва в усіх державних документах. Офіційною назвою топоніма може також вважатись перекладена назва іншою мовою.
  • Уточнювальні слова — див. Вікіпедія:Іменування статей/Уточнення.
  • Усталена назва — поширена в народі назва топоніма, яка широко вживається в побуті і може не відповідати офіційній назві.

1. Загальні положення[ред. код]

2. Ороніми[ред. код]

3. Гідроніми[ред. код]

4. Ойконіми[ред. код]

5. Урбаноніми[ред. код]

Японські топоніми[ред. код]

Для іменування японських топонімів слід користуватись окремим правилом.

Питання правопису[ред. код]

Правопис географічних назв повинен узгоджуватись з авторитетними джерелами (словниками, енциклопедіями тощо). Для населених пунктів України — з офіційними джерелами державних органів влади України.

У разі суперечностей між зазначеними джерелами або відсутності у них назви, рішення приймається шляхом аналізу причин розбіжностей між джерелами і обирається та назва, яка найбільше відповідає:

  • сучасному українському правопису
  • правилам практичної транскрипції з офіційної або (в разі кількох офіційних) найбільш вживаної мови в країні (регіоні), де знаходиться об'єкт.
  • правилам практичної транслітерації для тих мов, де вона є загальноприйнятою.

Примітки[ред. код]