Вікіпедія:Вибори арбітрів/Обговорення/2019/Olvin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

На цій сторінці відбувається обговорення кандидатів до Арбітражного комітету. Будь-який користувач може в будь-який час ставити запитання кандидатам, щоб сформувати або уточнити свою думку про них, а також ці думки висловлювати (однак репліки не повинні порушувати правил, зокрема ВП:НО)

 • Ставте запитання, які допоможуть Вам (і бажано іншим користувачам) краще зрозуміти кандидата. Запитання, що не стосуються діяльності у Вікіпедії, можна задавати іншими засобами зв'язку.
 • Ви можете ставити запитання індивідуально або скласти список стандартних запитань для всіх кандидатів.
 • Кількість запитань від кожного користувача необмежена, однак не варто ставити занадто багато запитань, адже кандидатам доведеться витрачати свій час на відповіді на них, а виборцям — на їх читання.

Olvin[ред. код]

Olvin (обговореннявнесок (інформація про внесоквилучений)інформація про глобальний обліковий записстаттіфайлижурнали дій користувачажурнали дій над користувачем (блокуваннязміна прав)змінити права

Запитання від Олександра Тагаєва[ред. код]

Як Ви збираєтеся боротися проти такого повсюдного в українській Вікіпедії явища, як невичитані машинні переклади?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 21:23, 10 вересня 2019 (UTC)

Я поки що не переконаний, що це явище таке вже «повсюдне», тому обмежуюся вичиткою та виправленням окремих статей. Якщо на Ваш погляд цього недостатньо й проблема потребує координації зусиль, то слід спочатку донести масштаби та характер проблеми, сформувати якусь спільноту зацікавлених. І шукати вирішення колективно, не поодинці. --Olvin (обговорення) 19:42, 13 вересня 2019 (UTC)

Запитання A1[ред. код]

Ваше ставлення до диктатури дилетантів взагалі та у Вікіпедії зокрема. --A1 (обговорення) 15:53, 11 вересня 2019 (UTC)

Я так розумію, що під «диктатурою дилетантів» ви маєте на увазі ситуацію, коли «позиція дилетантів витісняє позицію професіоналів» під час вирішення якихось питань, зокрема, вікіпедійних.
 • Взагалі-то, Вікіпедія здобула своє місце під сонцем саме завдяки залученню широкого кола дописувачів, і переважно це були дилетанти (фахівці писали Нюпедію). Я б охарактеризував ситуацію такою цитатою:
  • «Якщо у людства виникає якась нагальна потреба, то така потреба просуває його розвиток набагато швидше, ніж десяток університетів».
 • Однак, часи змінюються. Якщо брати сучасний етап, то вже виникає питання, а кого ж можна вважати дилетантом (у Вікіпедії):
  • Дописувач без наукового ступеня, із кількарічним досвідом редагувань, сотнею створених статей та десятком тисяч дописів — це ще дилетант у Вікі? Чи вже ні?
  • Чи таки потрібен науковий ступінь (чи там п'ятнадцятирічний досвід, тисяча створених статей, сотня тисяч редагувань, повноваження адміністратора, що там іще?) щоб позбутися статусу дилетанта?
--Olvin (обговорення) 19:42, 13 вересня 2019 (UTC)
 • Ваші зустрічні питання виглядають так, наче для Вас відрізнити дилетанта від професіонала є неабиякою проблемою, приблизно як для мене в 5-річному віці було проблемою відрізнити на небосхилі зорю від планети (навіщо їх розрізняти я теж дізнався пізніше). Але підхід зрозумілий. Зроблю висновки. --A1 (обговорення) 22:13, 15 вересня 2019 (UTC)
  Якщо керуватися звичними уявленнями, то фахівцями (професіоналами, спеціалістами) зазвичай вважають людей, які мають вищу освіту в якій-небудь галузі. І фахівцями їх вважають у відповідній галузі. Однак я не чув, щоб де-небудь вивчали спеціальність «написання Вікіпедії» (або навіть ширшу — «написання енциклопедій») та видавали дипломи. Тож відповідь на питання: "а кого вважати «професіоналом у Вікіпедії»?" — мені видається не такою вже й простою.
  Скажімо, фахівцем у Вікіпедії можна вважати дописувача, що отримав права патрульного. Але я сумніваюся, що це відповідає вашому розумінню «професіонала». --Olvin (обговорення) 20:23, 17 вересня 2019 (UTC)
  Дипломи - як раз не біда. Я чув, що зелений уряд скоро впровадить таку галузь, як Вікіпедієзнавство, і дипломи доктора Вікіпедієзнавства можна буде купити за копійки. Складніше з сумою знань у галузі, до якої належатиме стаття, написана доктором вікіпедізнавства, хоча кажуть, що на дійсність диплома ця обставина ніяк не впливатиме. Тож і тут все буде просто. --A1 (обговорення) 20:32, 18 вересня 2019 (UTC)

Запитання Submajstro[ред. код]

Запитання від 46.211.100.54[ред. код]

Вітаю. Минулий склад АК був розпущений через неактивність. Чи готові ви працювати влітку? Також, як би ви вирішили ті позови, які минулий АК не встиг розглянути?--46.211.100.54 09:59, 14 вересня 2019 (UTC)

Про всяк випадок зазначу, що я був одним із членів того розпущеного Арбкому.
 • Влітку я працюю (можете поглянути мій доробок).
 • Оскільки майбутньому Арбкому доведеться розглядати невирішені позови, я поки що утримаюся від коментарів щодо них.
--Olvin (обговорення) 11:19, 17 вересня 2019 (UTC)

Запитання від Base[ред. код]

Запитання Dzyadyk[ред. код]

 1. Часом правила мають прогалини, суперечать одне одному або меті Вікіпедії. Чи співзвучні для Вас тези, які я запропонував у другому абзаці своєї програми кандидата в арбітри? Можливо, Ви вже міркували над цими проблемами АК? — Юрій Владиславович в) 19:11, 16 вересня 2019 (UTC).
 2. Чи будете Ви відкритим до будь-якої інформації , яка корисна для розгляду позову? — Юрій Владиславович в) 19:11, 16 вересня 2019 (UTC).
 3. Чи підтримаєте Ви пропозицію оприлюднювати Проект рішення АК, і лише після обговорення проекту на СО позову (від 5 до 9 днів) приймати Рішення? — Юрій Владиславович в) 19:11, 16 вересня 2019 (UTC).
 4. Чи згодні Ви з тезою, що часом позивач потребує більших обмежень, ніж відповідач (наприклад, якщо позов містить провокації та фальсифікації)? — Юрій Владиславович в) 19:11, 16 вересня 2019 (UTC).

Дякую за відповіді, критику та пропозиції. — Юрій Владиславович в) 19:11, 16 вересня 2019 (UTC).

На мій погляд, запропонована Вами програма — то не програма кандидата в арбітри, а скоріше «програма змін у діяльності Арбкому». Зауважу, що внесення змін до Арбітражного регламенту — то прерогатива спільноти, а не функція арбітрів. Й обговорювати такі зміни доцільно перед виборами, а не під час виборчого процесу. --Olvin (обговорення) 17:01, 17 вересня 2019 (UTC)