Вікіпедія:Вміст Вікіпедії може викликати у вас протест

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:ПРОТЕСТ
Вміст Вікіпедії може викликати у вас протест

Виконуючи функції енциклопедії, Вікіпедія містить мільйони статей найширшого спектру тем. Відносно невелика частина цих тем часто підпадає під цензуру з боку освітніх систем, державних структур, батьків та інших.

  • Деякі статті Вікіпедії описують слова та вирази, які вважаються образливими або вульгарними.
  • Статті можуть містити аудіо, графічну або текстову інформацію заяв людей чи організацій, які можуть бути захищені в деяких культурах.
  • Вікіпедія містить чимало зображень, деякі з яких можуть бути розцінені як непристойні або навіть образливі. Наприклад, у деяких статтях можуть міститися зображення, що містять сцени насильства, показують людську анатомію або зображати статевий акт.
  • Багато статей містять відкрите обговорення спірних тем. Деякі з них можуть спричинити кримінальні наслідки за законодавством певних країн. Інші описують небезпечну або ризиковану діяльність (див. Вікіпедія:Відмова від відповідальності, Вікіпедія:Відмова від ризику).
  • Вікіпедія містить спойлери[en].
  • Вікіпедія може містити подразники для людей з посттравматичним стресовим розладом.
  • Вікіпедія може містити зображення та відео, які можуть викликати епілептичні напади та інші розлади.
  • Оскільки Вікіпедія відкрита для внеску будь-якого користувача, у ній іноді можуть з'являтись графіті.
  • У Вікіпедії можна знайти медичну, правову та іншу інформацію, яку зазвичай додають непрофесіонали. Вікіпедія не надає юридичних порад[en] або медичних консультацій.

Нинішнє спрямування Вікіпедії підтримує будь-яку інформацію за умови, що вона не порушує ані жодної політики Вікіпедії, ані законів Сполучених Штатів Америки, де розташовуються сервери Вікіпедії.

У будь-якому випадку Вікіпедія знаходиться в постійному розвитку, тому багато статей можуть містити помилки, бути упередженими, містити системні відхилення[en], дублюватися або просто потребують поліпшення. Ми закликаємо читачів допомогти нам побороти ці проблемами. Переважна більшість статей написані переважно людьми, які не є експертами у тій чи іншій темі та не мають академічних або професійних заслуг в цій області.

Вікіпедія може містити нечітку інформацію, яка не була б включена до звичайних енциклопедій. Галузі знань, представлені Вікіпедією, неоднорідні та залежать від уподобань авторів-добровольців. Читачі не повинні судити про важливість тієї чи іншої теми, ґрунтуючись на факті наявності їхньої теми у Вікіпедії, і не повинні вважати, що тема важлива, просто тому, що вона описана у Вікіпедії.