Вікіпедія:Відмова від відповідальності за вміст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ВМІСТ ВІКІПЕДІЇ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ У ВАС ПРОТЕСТ

Виконуючи функції енциклопедії, Вікіпедія містить сотні тисяч статей на найрізноманітнішу тематику. Порівняно незначна частка таких тем нерідко цензурується за різними схемами фільтрування з боку освітніх та урядових організацій, а також на підставі батьківського контролю.

  • Деякі статті Вікіпедії використовують слова й висловлювання, які вважаються нецензурними, вульгарними чи образливими для деяких редакторів.
  • Статті можуть містити аудіовізуальні або письмові репрезентації людей чи подій, які можуть бути обмеженими або й забороненими в деяких культурах.
  • Вікіпедія містить чимало зображень та відео, і деякі з них можуть бути неприйнятними чи образливими для окремих редакторів. Наприклад, деякі статті містять реалістичні зображення жорстокості, людської анатомії або сексуальних актів.
  • Багато статей відкрито описують спірні теми. Деякі з обговорюваних тем можуть бути заборонені і трактуватись законами деяких країн як кримінальні. Інші містять інформацію про небезпечні чи в будь-який інший спосіб ризиковані види діяльності (див. Загальна відмова від відповідальності та Відмова від відповідальності за ризик).
  • Вікіпедія містить спойлери.
  • Вікіпедія може містити подразники для людей з посттравматичним стресовим розладом.
  • Вікіпедія може містити зображення і відео, які можуть викликати епілептичні напади та інші медичні розлади.
  • Оскільки Вікіпедія відкрита для внеску будь-якого користувача, її вміст час від часу може зазнавати шкоди від вандалізму.
  • У Вікіпедії можуть бути медична, юридична та інша інформація, висловлена на основі професійних точок зору окремих людей чи організацій; Вікіпедія не може замінити професіоналів у питаннях надання юридичних чи медичних порад.

Поточна політика Вікіпедії полягає в тому, щоб не цензурувати такий контент за умови, що він не порушує жодних наявних правил (особливо правила про нейтральну точку зору) чи законів США, де розташовані сервери Вікіпедії. Зверніть увагу на те, що статті, які містять суперечливу інформацію, можуть не мати жодних попереджень про це.

У будь-якому разі Вікіпедія є роботою, яка перебуває в постійному процесі виконання, і чимало статей мають ті чи інші помилки, висловлюють упереджені погляди, дублюють інформацію з інших статей чи просто потребують поліпшення. Ми заохочуємо наших читачів допомагати нам з виправленням цих проблем. Абсолютна більшість статей у Вікіпедії написана переважно або й виключно особами, які не є експертами з відповідної тематики і можуть не мати академічної чи професійної кваліфікації у відповідній галузі.

Вікіпедія може містити незрозумілу інформацію, яку б не додали до класичної енциклопедії. Розкриття різних тем у Вікіпедії залежить від зацікавлень її редакторів-волонтерів. Користувачам не слід робити висновки про важливість тих чи інших тем на основі їх розкриття у Вікіпедії, а також не варто припускати, що якесь питання важливе лише тому, що воно згадується у Вікіпедії.

Див. також: Вікіпедія:Перевірність.