Вікіпедія:Відновлення вилучених сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12

Скорочення
ВП:ВВС
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Category КатегоріяКаталог

На цій сторінці учасники подають запити на відновлення вилучених статей. Заявки повинні бути аргументовані і спиратися на правила Вікіпедії. Статті відновлює адміністратор за рішенням Спільноти.

Якщо адміністратор відновлює сторінку у просторі користувача, бажано прибрати категорії.

При відновленні статті в основний простір слід проставити на її сторінці обговорення відповідний шаблон.

Створити новий запит на відновлення сторінки

Зміст


Шо - новий займенник[ред. код]

Михаїл Гранд[ред. код]

https://uk.wikipedia.org/wiki/Глиняний_кіт Також письменник займається меценатською діяльністю http://biblioteka.com.ua/news/2911-znayomtesya-nova-kniga.html Вилучена стаття може бути доповнена значимими фактами. Вона доречна у Вікіпедії та буде суспільно-корисною. --Ninasychova (обговорення) 22:34, 15 квітня 2018 (UTC)

Ninasychova, наведіть, будь-ласка, незалежні джерела про особу. Бо сама по собі премія Глиняний кіт не має істотної ваги у національному масштабі, і для задоволення вимоги ВП:БІО її недостатньо. Там йдеться про відомі премії. --VoidWanderer (обговорення) 14:07, 4 листопада 2018 (UTC)

Школа Гуманітарної соціоніки[ред. код]

Шандранський водоспад[ред. код]

Inlimited[ред. код]

--Alexandra257 (обговорення) 13:37, 22 червня 2018 (UTC)

@Goo3: Ви двічі вилучали статтю, можете прокоментувати, будь ласка? — NickK (обг.) 00:42, 9 липня 2018 (UTC)
@Alexandra257: Прошу розглянути можливість відновлення сторінки "Inlimited"— Alexandra257 (обговорення) 09:25, 28 серпня 2018 (UTC)
@Goo3: Чи могли б ви прокоментувати, будь ласка? Дякую — NickK (обг.) 00:38, 18 вересня 2018 (UTC)
NickK, Alexandra257, в джерелах — дві рекламні статті, а одне з джерел не знайдене. Стаття має рекламний характер. В такому форматі та з такими джерелами не відповідає ВП:КЗО, жодної упередженості в моїх діях не було й немає. --Goo3 (обговорення) 06:54, 18 вересня 2018 (UTC)
@Alexandra257: Щодо джерел, то наявні не рекламні статті про діяльність компанії Inlimited: кейс з компанією HPE та результати круглого столу: «Украина и страны Ближнего Востока…» 10:14, 25 вересня 2018 (UTC) — Це написав, але не підписав користувач Alexandra257 (обговореннявнесок).
@Alexandra257: В обох наведених Вами джерелах діяльність Inlimited докладно не розглядається:
 • У першому наведено лише логотип (і більше — ні слова);
 • У другому лише згадка, що компанія була одним з організаторів та учасників круглого столу: «Организаторы мероприятия: ... и компания Inlimited.», «Среди прочих, в круглом столе приняли участие ... Inlimited (поиск, мониторинг и аналитика BigData), ...». Це все.
За чинними критеріями такі джерела для значущості неприйнятні. --Olvin (обговорення) 11:30, 25 вересня 2018 (UTC)
 • Inlimited - це ТМ ТОВ "Новітнє Обладнання". Вся стаття про проект, який був реалізованый цією компанією. Щодо другого джерела, то воно підтверджує, що компанія веде активну діяльність - сприяє проведеню важливих для України заходів та праює над ІТ-проектами, які сприяють економічному розвитку країни.
 • З приводу значущості джерел: не вимагається, щоб тема була для них основною, подані джерела висвітлюють діяльність Inlimited. До того ж, вони є авторитетними та незалежними. — Alexandra257 12:24, 27 вересня 2018 (UTC)
  @Alexandra257: Перше джерело написане пов'язаною особою, тобто, ніяке воно не незалежне. У другому є лише згадка, а за правилом: Істотне висвітлення — це не просто згадка у джерелах, хоча й не вимагається, щоб тема була для них основною. Навіщо Ви вводите адміністраторів в оману?
  І давайте визначимося, про що ж була стаття — про компанію чи про торговельну марку? У цьогорічному квітневому прес-релізі справді написано, що «Inlimited» — торговельна марка[inlimited 1]. У пізніших прес-релізах Inlimited стали називати вже «компанією»[inlimited 2].
  Зазначу, що ТОВ «Новітнє обладнання» діє під своєю звичною назвою, зокрема, бере участь у відкритих аукціонах (останній раз — у вересні ц.р.)[inlimited 3]. Особливо не засвітилося, хіба що згадується в двох корупційних розслідуваннях[inlimited 4][inlimited 5]. --Olvin (обговорення) 14:14, 27 вересня 2018 (UTC)
@Olvin:
 • Перше джерело містить висвітлення діяльності компанії в рамках одного проекту, визнаного компанією HPE успішним. На скільки мені відомо, для розміщення такого матеріалу на сайті вендора, існує певний алгоритм. Надана компанією інформація про кейс завжди підлягає перевірці третьою компанією, яка бере інтерв’ю у клієнта та у виконавця і, як незалежний експерт, визнає важливість запропонованого для розміщення матеріалу. Тому, відносно критеріїв значимості, то не впевнена, що поданий кейс можна вважати настільки ж залежним, як «публікації про себе». Щодо другого джерела - важливо розуміти, що мається на увазі під словом «згадка». Якщо детально прочитати статтю, стає зрозумілим, що компанія виступала у ролі як організатора так і доповідача, представляла інструменти, які пропонувалося використовувати українським компаніям при виході та просуванні продукції на зовнішні ринки. Адже, нижче у статті зазначено, що компанія займається «поиском, мониторингом и аналитикой BigData», інші з учасників заходу – за сферою діяльності відносяться взагалі до інших напрямків ведення бізнесу. Чесно кажучи, не хочу, щоб обговорення перейшло в «гру словами», але бачу, що необхідно наводити докази по кожному пункту.
 • Стаття була про діяльність компанії. «Inlimited» – є офіційно зареєстрованою торговою маркою ТОВ «Новітнє Обладнання». Під цією торговою маркою компанія реалізує ряд рішень про які було зазначено у статті.
 • ТОВ «Новітнє Обладнання» - назва компанії,тому і застосовується при оформлені офіційної документації. «Корупційне розслідування» - це дуже гучна фраза. Публікації у ЗМІ, які привернули Вашу увагу дійсно є. Але на даний час багато різних статей в цьому ракурсі розміщується в мережі Інтернет і це можуть бути домисли. Чесно кажучи, не розумію до чого Ви схиляєте нашу дискусію, наводячи ці джерела. Alexandra257 16:56, 3 жовтня 2018 (UTC)
  @Alexandra257:
  • Я запропонував визначитися, про що стаття — про підприємство чи про торгову марку? Я бачу, що «Inlimited» — торговельна марка (яку подекуди чомусь називають компанією). Значущості Inlimited (як торговельної марки) я геть не бачу. Усього дві публікації, одна — пов'язана (так, Ви правильно сказали, що це не «публікація про себе», але й незалежною її назвати не можна), друга — лише згадка (у наведеній статті не описано діяльність, зокрема не сказано, буцімто Inlimited «представляла інструменти, які пропонувалося використовувати українським компаніям при виході та просуванні продукції на зовнішні ринки». То Ви від себе додали).
  • Одним зі шляхів збереження інформації про малозначущі речі є приєднання до статті ширшої тематики. Скажімо, могла б бути стаття про підприємство «Новітнє обладнання». Тому я шукав публікацій про це підприємство. Виявилося, що воно описане, однак, у невигідному (для Вас) світлі. Ви називаєте ці публікації «можливими домислами в Інтернеті». Так «домислами» ж можна назвати й наведені Вами публікації з Інтернету, хіба ні? Чому такий такий вибірковий підхід до джерел? Відповідно до політики нейтрального погляду діяльність має висвітлюватися всебічно.
  --Olvin (обговорення) 15:48, 3 жовтня 2018 (UTC)

Клініко-діагностичний центр Національного фармацевтичного університету[ред. код]

Клініко-діагностичний центр Національного фармацевтичного університету України (КДЦ НФаУ) - був створений, за ініціативою ректора академіка НАН України Черних Валентина Петровича, в 2000 році як структурний підрозділ НФаУ і фактично КДЦ НФаУ – перша в Україні університетська клініка. Безпосереднім організатором як теоретичного, так практичного аспектів роботи є завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ професор Зупанець Ігор Альбертович. З початку діяльності і до сьогодніочолює КДЦ НФаУ директор, канд. мед. наук, доцент Грінцов Євген Федорович. Діяльність КДЦ НФаУ здійснюється на ґрунті ліцензії на медичну практику і регламентується "Положенням про Клініко-діагностичний центр Національного фармацевтичного університету”. Головною акредитаційною комісією при МОЗ України КДЦ НФаУ атестований на вищу категорію як лікувально-профілактичний заклад; КДЦ НФУ відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 «Системи управління якістю. Вимоги» (ISO9001:2008, IDT). Сертифікат No UA 2.003.08997-15 від 24.04.2015р. Постановою КМ України No501 від 16.05.2011р. він затверджений переліком закладів охорони здоров’я та програм у галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій. На сьогодні Клініко-діагностичний центр НФаУ - клініка одним з головних завдань якої є проведення досліджень з оцінки біоеквівалентності лікарських препаратів та проведення Ι іΙΙ фази клінічних досліджень. Заклад забезпечений всім необхідним обладнанням. До складу КДЦ НФаУ входить атестована клінічна діагностична лабораторія. Високий ступень безпеки пацієнтів/здорових добровольців забезпечує наявність реанімаційного обладнання тачергування лікарів-реаніматологів під час клінічних випробувань. Персонал Клініко-діагностичниого центру регулярно проходить тренінги з GCP щодо правил проведення клінічних випробувань лікарських засобів і має відповідни сертіфікати. Клініко-діагностичний центр Національного фармацевтичного університету проводить усі дослідження відповідно до вимог національного законодавства та міжнародних вимог серед яких Наказ МОЗ України No690 від 23.09.2009р. „Про затвердження Порядку проведення клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань і Типового положення про комісії з питань етики”, Закон України «Про лікарські засоби», Нюрнберзький кодекс, Гельсінська декларація ICHGCP та ін. Величезний досвід і високий професіоналізм фахівців КДЦ НФаУ не раз підтверджувався результатами інспекцій з боку державних контролюючих органів, а також закордонних аудиторів з США, Великобританії та інших країн Європи. Не менш важливою є робота співробітників КДЦ щодо популяризації принципів GCP в Україні, організації науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів та лекцій з методологіїклінічних випробувань. Накопичений досвід постійно впроваджується в педагогічний процескафедри клінічної фармакології і клінічної фармації НФаУ. Клініко-діагностичний центр НФаУ — університетська клініка, головним завданнямякої є забезпечення високого рівня підготовки спеціалістів у галузі фармації. На його базіпроводяться практичні заняття для вітчизняних та іноземних студентів денної, вечірньої, заочної (дистанційної) форми навчання наступних спеціальностей: “Фармація”, “Клінічнафармація”, “Технологія парфумерно-косметичних засобів”, “Лабораторна діагностика”. Для студентів 6 курсу спеціальності “Клінічна фармація” (освітньо-кваліфікаційнихрівень підготовки – магістр) на базі КДЦ НФаУ проводяться заняття з дисциплін, що маютьна меті підготовку спеціалістів до можливої майбутньої роботи у сфері клінічних дослідженьлікарських засобів, а саме “Належна клінічна практика (GCP) та валідація клінічної апробаціїліків ”, “Методи вивчення біоеквівалентності”, організоване стажування.В організації та проведенні навчальних лабораторних занять задіяні приміщення, матеріальна база та медичний персонал КДЦ.
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:48, 23 листопада 2018 (UTC)

Холод Сергій Володимирович[ред. код]

Київська Федерація Бодібілдингу та Фітнесу[ред. код]

--Володимир Кормільцев (обговорення) 16:42, 27 серпня 2018 (UTC)

@Володимир Кормільцев: Ви можете поставити шаблон {{hangon}} та доопрацювати її згідно з ВП:КЗО (див. розділ громадські організації) та відповідно надати ВП:АД. Відновлювати тут поки що немає що, так же як і залишити цю статтю.--『 』 Обг. 15:12, 2 вересня 2018 (UTC)

Цибулько Олеся Сергіївна[ред. код]

--Катерина Перекрест (обговорення) 09:33, 2 вересня 2018 (UTC) 2. http://mtot.gov.ua/radnyk-ministra-olesya-tsybulko-vzyala-uchast-v-obgovorenni-zakonoproektu-shhodo-zabezpechennya-vyborchyh-prav-vnutrishno-peremishhenyh-osib/ 3. https://posipaky.info/minion/328380 4. https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/39272034/

@Катерина Перекрест: Вона ще не видалена, і відновлювати поки що немає що. Всі аргументи щодо залишення статті краще залишати в розділі на її видалення тут - Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/2 вересня 2018. І звичайно до підведення підсумку її доопрацювати відповідно до ВП:КЗП з наданням ВП:АД.--『 』 Обг. 15:07, 2 вересня 2018 (UTC)

Ніжинська Тамара Василівна[ред. код]

--Jul Mas (обговорення) 18:14, 2 вересня 2018 (UTC)

Федір Яковлевич Пахольчак[ред. код]

--Fedir.indutnyi (обговорення) 17:35, 3 вересня 2018 (UTC)

Запит на відновлення статті ВІК БУД[ред. код]

--Taevskiy
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:48, 23 листопада 2018 (UTC)

Сінченко Дмитро Володимирович[ред. код]

--Stepovyi (обговорення) 16:06, 9 вересня 2018 (UTC)

@Stepovyi: Статтю було вилучено через невідповідність критеріям значимості осіб. Для відновлення статті потрібно навести аргументи, які свідчили б про значимість пана Сінченка згідно з цими критеріями — NickK (обг.) 17:28, 9 вересня 2018 (UTC)

Вікіпедія:Статті для редагування[ред. код]

@Bunyk: Весь зміст сторінки такий:
Статті, які необхідно відредагувати або доповнити знаходяться переважно в категорії (темі) - Категорія:Статті, які слід доробити.
Як на мене, це не надто по темі (неіснуюча категорія та вже перероблена сторінка). Я можу відновити, якщо ти перетвориш це на щось адекватне — NickK (обг.) 12:13, 12 вересня 2018 (UTC)

Хм... З неіснуванням категорії така сама проблема, її типу перейменували, але на неї стільки посилань що рахувати ліньки. --Буник (обговорення) 12:30, 12 вересня 2018 (UTC)

@Bunyk: Категорію відновив. Що робимо зі сторінкою? — NickK (обг.) 14:11, 12 вересня 2018 (UTC)
Та хай лежить. Думаю там має бути опис того що і як робити в категоріях впорядкування, але то що писати з нуля, що писати з того що є - однаково. --Буник (обговорення) 14:17, 12 вересня 2018 (UTC)

Український малий драматичний театр[ред. код]

--НЕСАМОВИТА (обговорення) 21:45, 19 вересня 2018 (UTC)

Гурський Іван Григорович[ред. код]

Райко Максим Сергійович[ред. код]

Прошу відновити статтю. У текст додані посилання на вторинні джерела.

Благомай[ред. код]

--Student resistance (обговорення) 06:00, 2 жовтня 2018 (UTC)

@Student resistance: У статті не показано відповідності предмету статті критеріям значимості організацій. Зокрема, для цього потрібно показати висвітлення організації в незалежних авторитетних джерелах. Якщо ви можете надати таке висвітлення, стаття може бути відновлена. В тому вигляді, в якому вона була вилучена, вона не відповідає критеріям — NickK (обг.) 07:13, 5 листопада 2018 (UTC)
@NickK: Дякую, ще вчуся розбиратися в тонкощах. Поясніть, у чому я помиляюся щодо джерел у новій версії, яку підготувала в вересні?
На мою думку, сайт професійної асоціації благодійних організацій (Український форум благодійників) є авторитетним. Цей форум проводить різні дослідження і експертизи по бладійництву в Україні. Він висовує жорсткі вимоги до своїх членів (у тому числі, бути незалежним у прийнятті рішень щодо надання благодійної допомоги та нести відповідальність за зібрані кошти).
Акції Благомая для дітей, дитячого виховання в нових будинках сімейного типу є національними і міжнародними. Фонд кооперується з різними донорами і партнерами. Це і Кока-Кола [1] і європейська Opening Doors [2]. Про цю діяльність Благомая згадали в науковій статті [3].
Так новинний матеріал може виглядати підозріло. Тому інформацію звідти я подавала як факти по історії фонду, не більше, і щоб це не затінило великі проекти про які знайшла в надійних джерелах.
У чому помилкові мої міркування? Дякую. З повагою, --Student resistance (обговорення) 19:32, 21 листопада 2018 (UTC)
@Student resistance: Доброго вечора. Майже всі наведені вами джерела не є незалежними. Наприклад, ось ця публікація очевидно є передруком прес-релізу, оскільки має заклик долучатися до організації (веб-сайт навряд чи має підстави незалежно робити такі заклики). Інші публікації, зокрема, зазначена наукова стаття, містить лише епізодичну згадку. У критеріях значимості організацій чітко зазначено, що прес-релізи, матеріали, де організація інформує про свою діяльність, та дрібні згадки, не є достатніми. Чи маєте ви джерела, які не потрапляють до таких категорій? Дякую — NickK (обг.) 01:05, 23 листопада 2018 (UTC)

Підтримую відновлення статті про організацію. Джерел більш ніж достатньо.

@Student resistance: Поки скопіював сюди: http://uk.prostir.wikia.com/wiki/Благомай --Perohanych (обговорення) 10:43, 23 листопада 2018 (UTC)

Perohanych Я неуважно дивлюся, чи на uk.prostir.wikia.com/wiki/Благомай справді не зазначено авторів статті (з Вікіпедії)? --Olvin (обговорення) 12:54, 23 листопада 2018 (UTC)
Дякую за зауваження, додав. Див. http://uk.prostir.wikia.com/wiki/Благомай?action=history --Perohanych (обговорення) 15:30, 23 листопада 2018 (UTC)

Skober[ред. код]

--Константин Скобер (обговорення) 21:52, 4 жовтня 2018 (UTC)

@Константин Скобер: У статті не було показано відповідності критеріям значимості діячів мистецтва. Зокрема, в статті були відсутні незалежні авторитетні джерела про цього діяча. У такому вигляді стаття не може бути відновлена. Якщо ви маєте незалежні джерела на те, що це діяч світового масштабу, будь ласка, наведіть їх — NickK (обг.) 07:42, 5 листопада 2018 (UTC)

Управління Головного Каховського магістрального каналу[ред. код]

--UGKMK (обговорення) 05:43, 11 жовтня 2018 (UTC)

Андрій Чеботару[ред. код]

--DinaCovoruxina (обговорення) 11:46, 11 жовтня 2018 (UTC)

Олександр Однороманенко[ред. код]

 • Стаття: Олександр Однороманенко (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: Вилучена стаття - про заступника голови Києво-Святошинської районної ради Київської області, депутата Києво-Святошинської районної ради VІІ скликання від ВО "Свобода" Олександра Однороманенка. Політик бере активну участь у громадському житті пристоличного району. Як депутат районної ради, підтримує соціально важливі питання для громади району. Також він є заступником голови Київської обласної організації ВО «Свобода». Дана стаття буде цікавою для жителів не лише Києво-Святошинського раойну, а й Київської області.

--Олександр Однороманенко (обговорення) 11:45, 22 жовтня 2018 (UTC)

Олександр Однороманенко не відповідає критеріям значимості, прийнятим в цьому проекті для політиків і громадських діячів. Заступники керівників влади в містах та районах не мають автоматичної значимсті — лише керівники, та й то не всі. --Олег (обговорення) 17:05, 22 жовтня 2018 (UTC)

Українці в Римі[ред. код]

Костянтин Ладанин[ред. код]

Відновлення статті "Денисенко Марина", яку вилучили 05.10.2018[ред. код]

На сторінці "Статті-кандидати на вилучення/23 липня 2018" в обговоренні статті "Денисенко Марина Юріївна",

по-перше вказувалось "Не відповідає ВП:БІО --Zvr (обговорення) 18:21, 23 липня 2018 (UTC)" На сторінці Вікіпедія:Критерії значимості/Особи визначено, про кого може бути розміщена прижиттєва стаття і серед перлічених категорій є три, під які так чи інакше підпадає Денисенко М.Ю.: - Інші політичні діячі міжнародного, державного і муніципального рівня, чиї конкретні дії (публічні виступи, законодавчі ініціативи тощо) потрапляли у фокус широкої громадської думки (підтверджується посиланнями на ЗМІ) і суттєво впливали на життя регіону, країни чи світу. - Керівники та найактивніші в публічних виступах представники громадських неполітичних організацій, що діють у загальнодержавному або міжнародному масштабі (Лікарі без кордонів, Грінпіс та ін.). - Правозахисники, миротворці та інші особи, що беруть участь у суттєво важливих для життя регіону, країни або світу подіях;

по-друге, було звинувачення у "Неприкрита реклама, а реклама у нас заборонена.--Venzz (обговорення) 15:51, 24 липня 2018 (UTC)". Що таке "реклама"? "Рекла́ма[1] (лат. reclamare — «гукати раз-у-раз, знову викликати, повторно вигукувати») — популяризація товарів, видовищ, послуг і т. ін. з метою привернути увагу покупців, споживачів, глядачів, замовників тощо, поширення інформації про когось, щось для створення популярності, а також візуальна та інша медіа-продукція — плакати, оголошення, відеокліпи, що використовуються як засіб привертання уваги потенційних споживачів", - взято із Вікіпедії. За аналогією з цим твердженням можна вважати будь-чию біографію рекламою і тоді потрібно вилучати всі біографії з Вікі, вже не кажу про таку абсурдну річ за цією абсурдною логікою про тотальне вилучення статтей з Вікі;

по-третє, "ВП:ОД (тобто жодного незалежного ВП:АД і / або їх не наведено), за стилем більше схоже на резюме чи автобіографічний запис у блозі, ніж на енциклопедичну статтю. --Рассилон 09:33, 25 липня 2018 (UTC)". Тут з шановним дописувачем згоден. На момент публікації і до вилучення статті в ній були відсутні авторитетні джерела і примітки, тому в процесі обговорення від того самого дописувача було поставлено ще таке запитання: " І де ж ці посилання? Мабуть, якийсь вандал прибрав розділи «Примітки» та «Посилання», в яких вони були, чи не так? --Рассилон 09:33, 25 липня 2018 (UTC)". Так, дійсно навіть розділів не існувало. Ще один дописувач написав такий допис "Ну лідер дуже маловідомої партії, про існування якої мабуть майже усі, хто брав участь у цьому обговоренні, довідалися лише відкривши статтю, - явно не підходить під критерій політичного діяча національного чи муніципального рівня - під цей критерій проходять лише керівники відомих партій, які хоча б потрапляють до опитувань. Пробував уважно передивитися чи значима особа взагалі за іншими критеріями. Я промовчу, що вся біографічна інформація не підтверджена будь0якими джерелами, але уважно подивився на те, що є у незалежних авторитетних джерелах (соцмережі та блоги не беремо до уваги) - і вийшло, що десь дві невеликі місцеві акції, які не мали розголосу серед ЗМІ, організувала ця пані, але у більшості джерел, де фігурувала ця пані вказана як організатор ГО, де ця пані була головою. Відповідно ГО - можливо й значима, а от ця пані - ні. Це не стаття, а радше автобіографія (ВП:ЧНЄВ), а не енциклопедична стаття. Плюс звичайна реклама та піар. Звадаючи на порушення ВП:БЖЛ, ВП:ПД, ВП:В, можливе ВП:ОД невідповідність ВП:КЗП вилучити. --Kharkivian (обг.) 19:20, 28 липня 2018 (UTC)". І знову питання в джерелах. Отже, як сказано у Підсумку: "Відсутні незалежні вторинні АД, які підтверджували б значимість. Значимість навіть самої партії викликає деякі сумніви, але, думаю, якщо добре постаратись, трохи джерел можна було б нашкрябати для підтвердження. Чого не скажеш про поточну статтю. Вона містить посилання на "джерела" в тексті, але насправді це ніякі не джерела — в кращому випадку це — посилання на статті в мережі з побіжною згадкою партії (чи ГО, якою вона була до того, як набула офіційного політичного статусу). Згадки лідера партії практично відсутні, про широке висвітлення й мови немає. Станом на зараз — не проходить ані за ВП:БІО, ані за ВП:КЗ. Вилучено.--Piramidion 19:11, 18 вересня 2018 (UTC)".

А тому стаття була дещо перероблена і додано було джерела, у тому числі і авторитетні, у кількості понад 80 джерел.

Після повторного розміщення статті у її переробленому варіанті вона знову стала кандидатом на вилучення вже від 04.10.2018 року. Спочатку на такій підставі "Не значима (ВП:БІО) --Anticop (обговорення) 13:06, 4 жовтня 2018 (UTC)". На сторінці "Значимість" читаємо "Позаяк значимість статті є суб'єктивною, спільнота вікіпедистів розробила деякі формальні критерії. Тема заслуговує на статтю, якщо відповідає нижченаведеним загальним настановам значимості та не належить до того, чим не є Вікіпедія. Крім того, тема значима, якщо відповідає будь-якому з наведених тематичних критеріїв значимості. Загальні настанови значимості стосуються тільки питання прийнятності теми для окремої статті чи списку: вони аж ніяк не впливають ані на зміст, ані на наповнення самих статті і списку.", "Якщо тему істотно висвітлено в незалежних надійних (авторитетних) джерелах, слід вважати, що вона задовольняє критеріям для окремої статті чи списку. • «Істотне висвітлення» означає, що відповідні джерела звертаються безпосередньо до теми в подробицях, — і немає потреби в оригінальному дослідженні, щоб отримати відповідний зміст. Істотне висвітлення — це не просто згадка у джерелах, однак, не вимагається, щоб тема була для них основною. Потрібні реальні приклади: широкого висвітлення та просто згадки в україномовних джерелах. • «Надійними (авторитетними)» вважаються джерела, які зберігають редакційну цілісність, що дозволяє верифікувати оцінки значимості відповідно до правил про авторитетні джерела. Ці джерела охоплюють опубліковані праці у будь-якому вигляді (паперовому чи електронному) всіма мовами. Наявність вторинних джерел, що висвітлюють тему, є вагомим свідченням значимості. • «Джерела» для визначення значимості мають бути вторинними, оскільки саме вони надають найоб'єктивніше свідчення значимості. Кількість та характер необхідних надійних джерел може різнитися залежно від глибини висвітлення теми та якості самих джерел. Зазвичай очікується наявність кількох джерел[1][2]. Від джерел не вимагається аби вони були доступні on-line, як і не вимагається, щоб вони були українською. Численні публікації одного автора чи організації для визначення значимості розглядаються як одне джерело. • «Незалежність» від суб'єкта виключає з розгляду роботи, створені пов'язаними особами. Наприклад, публікації про себе, рекламу, автобіографії та прес-релізи незалежними джерелами вважати не можна[3]. • «Слід вважати» означає, що широке висвітлення у надійних джерелах встановлює презумпцію, але не гарантію, що тема прийнятна. Скажімо, дописувачі можуть дійти консенсусу, що хоча тема і відповідає цим критеріям, проте вона неприйнятна для окремої статті. Наприклад, така стаття може порушувати правило Чим не є Вікіпедія[4]. Вважається, що тема, яка відповідає цим критеріям, зазвичай заслуговує на увагу і задовольняє одному з критеріїв окремої статті в енциклопедії. Верифіковані факти та зміст, які не підтримано численними джерелами, можуть бути прийнятними для включення до іншої статті", "Основною тезою у настановах значимості є Верифіковуваність. Об'єктивні свідчення того, що тема отримала суттєву увагу у незалежних джерелах, підтримують претензії на значимість. Втім, відсутність посилань у статті (на відміну від повної відсутності джерел) ще не означає, що тема незначима. З іншого боку, немає тем, що автоматично (чи за своєю сутністю) значимі просто тому, що вони існують. Свідчення мають показувати, що тема отримала широке незалежне висвітлення чи визнання, і що воно не було короткотерміновим інтересом, результатом діяльності з просування або ж тема неприйнятна з інших причин. Джерела свідчень включають реферовані публікації, книги, що мають авторитет та довіру, поважні засоби масової інформації та інші надійні джерела загалом", "Показником значимості є те, що незалежні від висвітлюваної теми (або виробника, творця, автора, винахідника чи продавця) люди справді вважають її настільки значимою, що вони написали чи опублікували свої власні нетривіальні роботи з цієї теми, зробивши це без чийогось стимулювання, не задля свого просування по службі та без впливу інших людей, пов'язаних із темою статті". Таким чином, додавши в статтю багато незалежних і авторитетних джерел, ми досягли формальних вимог до статті "Денисенко Марина" на значимість, а саме додавання джерел усунуло недоліки по їх відсутності. Однак, згідно коментаря "Тільки зараз помітив, що стаття про цю особу вже вилучалась тут під іншою назвою, тому можна на швидке. Якщо, звичайно, Денисенко за два місяці не встигла щось дуже значиме зробити. --Anticop (обговорення) 05:24, 5 жовтня 2018 (UTC)" статтю "Денисенко Марина", яка була кандидатом на вилучення від 04.10.2018 року не аналізували не на значимість, ні на джерела, а вилучили автоматично, бо "стаття про цю особу вже вилучалась тут під іншою назвою". У Підсумку таке формулювання "Швидкий підсумок. Видалялась двічі 25 червня та 23 липня. З останньої номінації лише дещо переписаний текст іншими словами. Видалена як ідентична копія статті, що раніше видалялась. Для відновлення є ВП:ВВС --『 』 Обг. 06:51, 5 жовтня 2018 (UTC)". Дійсно текст трохи переписаний, але з часу 23 липня додано джерела, тобто виконано те, що було головною причиною вилучення 23.07.2018 року, тому по тексту майже ідентична, а по джерелам кардинальні зміни. Прошу відновити статтю "Денисенко Марина", яка була вилучена 05.10.2018 року. --Артемій Фесюра (обговорення) 15:56, 29 жовтня 2018 (UTC) Артем Фесюра

Артемій Фесюра, серед наведених джерел у статті практично відсутні незалежні джерела. Тобто такі, які не походять з оточення Денисенко Марини. Ви можете навести тут незалежні вторинні джерела, які підтвердили б значимість? --VoidWanderer (обговорення) 01:43, 4 листопада 2018 (UTC)
у джерелах є телеканали 34, 11, 51, Інтер - вони теж всі із оточення Марини Денисенко? Чи інформаційна агенція "Інформатор", "Уніан" теж з оточення Денисенко? Чи інші інформаційно-новинні сайти з оточення Денисенко Марини? всі ці джерела є незалежними. Посилання на власні ресурси організації, яку очолює Марина Денисенко і на ресурси самої Денисенко Марини потрібні для обєктивності. Значимість -питання субєктивне у Вікіпедії, а тому підкріплюється значною кількістю наведених джерел.— Це написав, але не підписав користувач Артемій Фесюра (обговореннявнесок).
Навдеіть тут ці джерела з телеканалів 34, 11, 51, Інтер.
Стаття може містити посилання на фейсбук-сторінку і веб-сайт пов'язаної організації, проте стаття не може бути написана за цими джерелами, оскільки вони ангажовані.
Значимість зазвичай демонструється через істотне висвітлення у авторитетних, незалежних, вторинних джерелах. От про них я і запитував — наведіть їх. --VoidWanderer (обговорення) 13:02, 5 листопада 2018 (UTC)
Будь ласка, викладаю Вам джерела. Дайте відповідь на таке питання: чи можете Ви переглянути вилучену статтю і всі джерела наведені у ній?
— Це написав, але не підписав користувач Артемій Фесюра (обговореннявнесок).
Артемій Фесюра, дозвольте я процитую правило Вікіпедія:Критерії значимості:

Якщо тему істотно висвітлено в незалежних надійних (авторитетних) джерелах, слід вважати, що вона задовольняє критеріям для окремої статті чи списку.
* «Істотне висвітлення» означає, що відповідні джерела звертаються безпосередньо до теми в подробицях, — і немає потреби в оригінальному дослідженні, щоб отримати відповідний зміст. Істотне висвітлення — це не просто згадка у джерелах, однак, не вимагається, щоб тема була для них основною.

Жодне з наведених вами джереле не розповідає про Марину Денисенко. Хіба що іноді згадки про неї чи її короткий коментар про якусь подію. --VoidWanderer (обговорення) 11:29, 6 листопада 2018 (UTC)
http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP033?PT001F01=914&pf7331=27 сайт ЦВК
https://ua.interfax.com.ua/news/press-release/357531.html Інтерфакс. Ніхто ще не проводив оригінального дослідження і не розповідав про М. Денисенко, так як того вимагаєте Ви, але у сукупності всі ті джерела підтверджують статтю, яка двічі видалялась з Вікіпедії. Якщо який-небудь ресурс буде давати енциклопедичні подробиці щодо тих чи інших людей, речей, явищ, то навіщо буде потрібна Вікіпедія?— Це написав, але не підписав користувач Артемій Фесюра (обговореннявнесок).
За Вікіпедію не переживайте.
Матеріал на ЦВК — корисна річ, але одної її, певне, замало. Матеріал на Інтерфаксі — це прес-реліз від організації «Дух Нації», організації, яку очолює сама Денисенко. Тобто нічого спільного із незалежністю. Дозвольте я знову процитую правило Вікіпедія:Критерії значимості, якщо ви не читали його повністю:

* «Незалежність» від суб'єкта виключає з розгляду роботи, створені пов'язаними особами. Наприклад, публікації про себе, рекламу, автобіографії та прес-релізи незалежними джерелами вважати не можна[1].

--VoidWanderer (обговорення) 13:27, 6 листопада 2018 (UTC)
Раджу просто коротко написати про особу в статті «Дух Нації», бо лідерка наче не вигравала жодних виборів, а лідери українських партій (яких уже понад 350) не є автоматично енциклопедично важливі. Чи окрема біографічна стаття потрібна для виборчої кампанії? ;) --Friend (обг.) 13:38, 6 листопада 2018 (UTC)
Ваша порада дуже цінна для мене. Чому потрібно розмістити статтю про Денисенко М.Ю. в Вікіпедії? Та хоча б тому, що Денисенко Марина була лідером руху, який завадив латентній легалізації наркотиків в Україні і тим самим вберегла країну від криміногенної катастрофи, а це вже категорія "Інші політичні діячі міжнародного, державного і муніципального рівня, чиї конкретні дії (публічні виступи, законодавчі ініціативи тощо) потрапляли у фокус широкої громадської думки (підтверджується посиланнями на ЗМІ) і суттєво впливали на життя регіону, країни чи світу". Денисенко Марина є головою ГО "ОУН "Дух Нації" - всеукраїнської ГО, яка бореться з вирубуванням лісів і нищенням довкілля, активізує роботу правоохоронних органів і громадськості у боротьбі з наркоманією і алкоголізмом, виховує наступні покоління у традиційних цінностях, виступає за якісне оновлення всіх прошарків влади, насправді ще довго можна перераховувати чим опікується ГО "ОУН "Дух Нації" і все це можливо завдяки Марині Денисенко, а це вже інша категорія "Керівники та найактивніші в публічних виступах представники громадських неполітичних організацій, що діють у загальнодержавному або міжнародному масштабі". ГО "ОУН "ДУХ Нації" є постійним членом Громадської ради при Дніпровській міській раді і таким чином впливає на зміни, що відбуваються у регіоні, - Правозахисники, миротворці та інші особи, що беруть участь у суттєво важливих для життя регіону, країни або світу подіях", - це теж про Марину Денисенко.— Це написав, але не підписав користувач Артемій Фесюра (обговореннявнесок).

Наостанок: критерії значимості і істотності висвітлення речі субєктивні, те, що ви вважаєте незначимим і неістотним є навпаки значимим і істотним.— Це написав, але не підписав користувач Артемій Фесюра (обговореннявнесок).

Відновіть статтю вилучену 05 жовтня, бо там є достатньо джерел незалежних, істотних і авторитетних для підтвердження викладеної інформації. Небажання розміщувати цю статтю є не що інше, як суб'єктивність.— Це написав, але не підписав користувач Артемій Фесюра (обговореннявнесок).
Артемій Фесюра, ваші трактування правил не є ґрунтовними. Вам вище був даний запит довести значимість на практиці, вказавши незалежні вторинні джерела про персону. Її досягнення ви можете викласти у статті Дух Нації, яку прийшлося істотно почистити для того, щоб стаття набула більш-менш відповідного правилам Вікіпедії вигляду. --VoidWanderer (обговорення) 13:00, 9 листопада 2018 (UTC)
З чого взято, що наведені джерела повязані з Мариною Денисенко? Якби вона була медійним магнатом, то інформації про неї ТУТ було б набагато більше. Але "левова доля" її діяльності залишається поза кадром вельмишановних ЗМІ. То чому ж та інформація, яка все ж таки розміщена в мережі інтернет не є значимою, істотною і незалежною?

Примітки[ред. код]

 1. Праці, видані самими суб'єктами чи тими, хто пов'язаний із ними, навряд чи можна вважати серйозним свідченням значимості. Дивіться також Конфлікт інтересів.

Школа політичної аналітики НаУКМА[ред. код]

--Maryy14 (обговорення) 19:04, 31 жовтня 2018 (UTC)

Кафедра біології людини та імунології[ред. код]

Прошу розглянути мій запит на повернення статті. Матеріал був видалений по причині відсутності незалежних джерел і порушенні авторських прав.

Прошу допомогти у покращенні статті і готова попрацювати над її удосконаленням із врахуванням всіх зауважень. Дякую. --Еленакальян (обговорення) 06:50, 2 листопада 2018 (UTC)

Для початку треба виявити, чи існують незалежні джерела про кафедру та її діяльність.--Brunei (обговорення) 12:29, 8 листопада 2018 (UTC)

Справа оборонців Римарської[ред. код]

Причина: стаття на момент вилучення була справді написана винятково по джерелам із середовища СНА. Не знаю яким чином приймалося рішення про вилучення, але існує і чимало інших джерел на висвітлення події:

Всі ці речі не були ніде збережені і відображені, хоча у обговоренні на вилучення Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/22 травня 2012 говорили про необхідність перенесення інформації до головної статті Громадська організація «Патріот України». --VoidWanderer (обговорення) 01:28, 4 листопада 2018 (UTC)

Турчин Ярослав Олексійович[ред. код]

 • Стаття: [[:Турчин Ярослав Олексійович

https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D0%AF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&action=edit&redlink=1]] ([[|обговорення]], [{{fullurl:Турчин Ярослав Олексійович https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D0%AF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&action=edit&redlink=1%7Caction=edit}} редагувати], [{{fullurl:Турчин Ярослав Олексійович https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D0%AF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&action=edit&redlink=1%7Caction=history}} історія], журнали, журнал вилучень, [[Special:WhatLinksHere/Турчин Ярослав Олексійович https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D0%AF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&action=edit&redlink=1%7Cпосилання на статтю]], [[Special:Undelete/Турчин Ярослав Олексійович https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D0%AF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&action=edit&redlink=1%7Cвідновити]])

 • Причина: стаття стосується опозиційного до діючої політичної ідеології особи. Громадсько-політичного діяча регіонального рівня. Вилучення статті було упереджене, мотивоване начебто псевдопіаром, однак, дана інформація не відповідає дійсності, оскільки стаття містить посилання на конкретні біографічні дані та діяльність, взяті з мережі інтернет (сайти офіційно діючих видань загальнодержавного та місцевого розповсюдження, інформ.агентств, сайт очолюваної діячем громадської організації, сайти офіційних установ, судови та інших державних реєстрів, дані Центральної виборчої комісії, Центру демократії та верховенства права, руху Чесно тощо). Як журналіст можу підтвердити, що до створення інформації сама персона (Турчин Я.О.) відношення не мала, що підтверджується наявністю як позитивної, так і негативної інформації про особу в статті.

Нажаль, особи, які приймали рішення по статті послуговувалися ВИКЛЮЧНО, власним упередженим ставленням до політичних поглядів особи, які відмінні від їх поглядів. Тим самим грубо порушена ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Не можна погодитися і з посиланням на неінформативність статті, оскільки використовувалися існуючі у Вікіпедії шаблони. Якби на зразок російської та англійської версії був стандартний зрозумілий шаблон для редагування, можливо стаття була б більш інформативна.

Позаяк у Вікіпедії безліч статей менш інформативних та зрозумілих по структурі, однак чомусь шановні волонтери Вікіпедії не видаляють такі статті, в тому числі про колишніх та діючих громадсько-політичних діячів регіонального (місцевого) рівня.

Значима (ВП:КЗП) - Політики і громадські діячі. Пункт 7. Інші політичні діячі міжнародного, державного і муніципального рівня, чиї конкретні дії (публічні виступи, законодавчі ініціативи тощо) потрапляли у фокус широкої громадської думки (підтверджується посиланнями на ЗМІ) і суттєво впливали на життя регіону, країни чи світу. Матеріалом з відповідними посиланнями на державні судові реєстри підтверджена участь постаті у судових процесах в Касаційний адміністративний суд, які мають прецедентне значення для певної галузі права, цікаві й значимі суспільству. Водночас, особа очолює впливові у регіоні громадські об'єднання, довгий час аж до 2018 року займала посаду заступника голови представництва однієї з парламентських партій України на території Кіровоградської області. Наразі очолює антивоєнний рух у відповідному регіоні, на наступних виборах може бути кандидатом у народні депутати України. Крім того вже виступав у ролі кандидата у народні депутати у 2012 році, а також у депутати місцевих рад - у 2010, 2015.

Дані аргументи були наведені у обговоренні, проте були проігноровані адміністратором, який позиціонує себе публічно як український націоналіст, тобто особа апріорі упереджена до діячів та постатей, які мають протилежні ідеологічні погляди. Тобто така особа не мала морального та юридичного права судити та давати оцінки статті, оскільки наявний прямий конфлікт інтересів, що може вплинути на об'єктивність та неупередженість рішення.

У разі розгляду заявки особою, яка також сповідує націоналізм, вимушений буду звертатися до Фонду Вікіпедії у США щодо інформування в упередженості волонтерів української версії Вікіпедії та використання наданих можливостей для політичної інформаційної цензури і розправи над опонентами по поглядам. НА моє переконання можливість редагування та видалення створена саме для того, аби виключити явно безглузді та недостовірні статті, аби не вводити користувачів в оману. Нажаль, певна категорія осіб вирішила використовувати наявний інструмент для політичної боротьби, цензури опонентів та спотворення фактів.

Як наслідок, наступного разу, коли журналістам буде потрібно стоворити статтю або дізнатися про особу більше перед інтерв'ю або після події тощо, їм доведеться збирати матеріал по усій мережі інтернет за останні 18 років діяльності особи, замість того аби ознайомитися з наявною в мережі інтернет інформацією, яку вже було зібрано мною як журналістом.

Прошу переглянути рішення та у разі наявності певних неточностей у формувані візуалізації статті - виправити їх, оскільки особисто я філолог, а не програміст, що не має нівелювати моє право на висвітлення інформації.

--Землянин90 (обговорення) 08:20, 6 листопада 2018 (UTC)Землянин90

AndrosLand[ред. код]

Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / Розповсюдження на тих самих умовах". --Olegandros (обговорення) 20:50, 6 листопада 2018 (UTC)

Neversoft[ред. код]

ЛЕГІОН (Рівне)[ред. код]

Lingva.Skills[ред. код]

Панкреонекроз[ред. код]

--Maxwelhelp (обговорення)

Хронічний синусит[ред. код]

--Maxwelhelp (обговорення)

Немічев Костянтин Віталійович[ред. код]

https://www.youtube.com/watch?v=SASV05oLeKE https://kh.depo.ua/ukr/kh/u-nackorpusi-rozpovili-svoyu-versiyu-strilyanini-u-centri-harkova-video-20180411756978 https://www.objectiv.tv/objectively/2018/11/26/u-harkovi-piketuvali-rosijske-konsulstvo-video/ http://nackor.org/ru/mi-zmushu-mo-vladu-zvernuti-uvagu-na-problemu---golova-nk-harkivschini --Микита Володимирович (обговорення) 20:22, 3 грудня 2018 (UTC)

Гуалапак _Україна (запит на відновлення)[ред. код]

Це підтверджено фактом присутності на відкритті Президента України Петро Порошенко (https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2264677-porosenko-v-sumah-zapustiv-liniu-italijskogo-virobnictva-guala-pack-group.html). 2. Підприємство внесено до списку великих платників податків країни з 2017 року (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BA%D1%96%D0%B2). Затверджено до списку великих платників податків на 2019 рік наказом Державної фіскальної служби (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/73022.html), № 655/647 у офіційному списку.

3. Стаття була створена згідно ключових правил Вікіпедії. 4. У разі необхідності, усі зазначені адміністраторами правки буде зроблено.

З повагою, та зі сподіваннями на подальшу плідну співпрацю на благо розвитку інформаційної складової україномовної Вікіпедії.

-Ksenijaua-Ksenijaua (обговорення) 08:12, 6 грудня 2018 (UTC)

A7 CAPITAL[ред. код]

--Вікторія Щербатюк (обговорення) 09:14, 12 грудня 2018 (UTC)

Барабаш Марія Юріївна[ред. код]

--Вікторія Щербатюк (обговорення) 09:49, 12 грудня 2018 (UTC)