Вікіпедія:Відновлення вилучених сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Скорочення
ВП:ВВС

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

На цій сторінці учасники подають запити на відновлення вилучених статей. Заявки повинні бути аргументовані і спиратися на правила Вікіпедії. Статті відновлює адміністратор за рішенням Спільноти.

Якщо адміністратор відновлює сторінку у просторі користувача, бажано прибрати категорії.

При відновленні статті в основний простір слід проставити на її сторінці обговорення відповідний шаблон.

Створити новий запит на відновлення сторінки

Запорізька книжкова толока[ред. код]

Сергій Андрух

@Baidary: По перше на сайті продовжує висіти "Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю, і охороняються законом про авторське право." і за 2015, тоді як основний не працює. По-друге, текст статті не відповідає енциклопедичному стилю і можливо критеріям значимості. Тому в такому вигляді стаття все одно відновлена не може бути. Якщо будете переписувати, будь ласка переконайтесь, що про цю подію написало достатньо незалежних джерел (новини, тощо) аби стаття не була видалена як незначима. --Helixitta (ut) 15:13, 20 лютого 2017 (UTC)

Політехнічний коледж Луганського національного аграрного університету[ред. код]

--Timkip (обговорення) 08:39, 24 січня 2017 (UTC)

Марков В'ячеслав Валерійович[ред. код]

--Darth Maul 2210 (обговорення) 10:21, 6 лютого 2017 (UTC)

Вкажіть_тут_назву_статті[ред. код]

Романов Нікіта Вікторович[ред. код]

До того ж, наскільки я розумію, адміністратори "Вікіпедії" проти видалення даної статті. [1] --Djohnni (обговорення) 17:25, 18 лютого 2017 (UTC)

@Djohnni: В якій саме лізі виступає цей спортсмен? — NickK (обг.) 18:04, 18 лютого 2017 (UTC)
@Djohnni: Зауважу, що все-таки я не є адміністратором української Вікіпедії. @NickK: Я думаю, що навіть як триразовий чемпіон області він уже заслуговує на статтю у Вікіпедії. А крім того, він ще й учасник чемпіонату Росії. Це високе досягнення. Але мені хотілось би більше, щоб відновили статтю про одну зі стрітболісток, яка входила до складу збірної України. Та стаття ще більше заслуговує на місце у Вікіпедії.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 21:46, 18 лютого 2017 (UTC)
Перепрошую, але чемпіон області з пляжного волейболу — це дуже низьке досягнення. Участь у чемпіонаті Росії навряд чи може бути таким вже й визначним досягненням з огляду на останнє місце на цьому чемпіонаті. Пляжний волейбол є індивідуальний вид спорту (беруть участь пари, а не клубні команди), тому нам потрібна індивідуальна відповідність критеріям значимості. Пляжний волейбол навряд чи є популярним у зовсім не пляжній Владимирській області, це приблизно еквівалентно, наприклад, чемпіону Запорізької області з біатлону в естафеті або чемпіону Закарпатської області з настільного тенісу в парному розряді. Ці люди, мабуть, теж виходили на чемпіонат України, але навряд чи це аж таке досягнення, яке мало б їм автоматично давати статтю у Вікіпедії. Якщо ще на рівні області команда-чемпіон з футболу ще відома хоч комусь, підозрюю, що відомість у чемпіона області з пляжного волейболу відсутня навіть на рівні області, не те що на рівні світу — NickK (обг.) 22:03, 18 лютого 2017 (UTC)
А в нас є критерій значимості для гравців у пляжний волейбол?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 22:09, 18 лютого 2017 (UTC)
Наразі немає. А відповідності загальним критеріям значимості там немає і близько — NickK (обг.) 23:36, 18 лютого 2017 (UTC)
А яка має бути відповідність? Для Вас триразовий переможець чемпіонату області незначимий, а для когось переможець чемпіонату району значимий. Мені, наприклад, цікаво, хто є чемпіоном Хмельницької області з шахів. Мабуть тоді треба мораторій на виставлення на вилучення спортсменів до прийняття чітких критеріїв значимості. Інакше це все суб'єктивна думка адміністратора. Інакше будуть продовжуватись оці всі суперечки.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 23:48, 18 лютого 2017 (UTC)
У статті написано, що за перемогу в чемпіонаті області він отримав КМС, це дозволяє оцінити рівень. Я ще можу зрозуміти мораторій на вилучення спортсменів-професіоналів (фактично тих, для кого спорт є основним родом занять і основним джерелом доходу), але ж не аматорів. Спортсменів-аматорів в Україні мільйони, а в світі, мабуть, сотні мільйонів або й мільярд буде, і це точно не може бути індульгенцією від вилучення — NickK (обг.) 00:26, 19 лютого 2017 (UTC)
Невже можуть у чемпіонаті Росії брати участь КМСи? Мабуть він після цього до майстра виріс?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 00:30, 19 лютого 2017 (UTC)
Саме так. Ось російські правила: за перемогу на чемпіонаті суб'єкту федерації з пляжного волейболу дають КМС. Спортивний рівень області неважливий, важлива лише кількість учасників. Майстра спорту дають за 1—4 місця на чемпіонаті Росії, чого тут очевидно не було (Романов програв усі матчі чемпіонату Росії та не набрав жодного очка) — NickK (обг.) 00:49, 19 лютого 2017 (UTC)
@NickK: Ну добре, а статтю про майстра спорту Ви б відновили?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:39, 19 лютого 2017 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Треба дивитися досягнення. Автоматичну значимість, мабуть, мають мати лише МСМК — NickK (обг.) 13:15, 19 лютого 2017 (UTC)
Я от не розумію звідки такі жорсткі вимоги і для чого. Вікіпедія це джерело інформації. Людям цікаво почитати про спортсменів зі своєї області. До речі, знаєте чому настільки поширеним є вживання допінгу? А тому що величезний розрив у гонорарах між елітними спортсменами, які посідають перші місця, і всіма рештою. То Ви якраз таким підходом, що на статті заслуговують лише якісь обрані, і уподібнюєтеся такому ставленню. Ви породжуєте монстра.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:39, 19 лютого 2017 (UTC)
Можливо, для початку нехай обласні ЗМІ напишуть про цих спортсменів? Якщо людина бодай на слуху в області (присвячені конкретно їй публікації, а не звіти про чемпіонати області) — ще можна обговорювати значимість. Якщо спортсмен має якісь досягнення за межами області — можна обговорювати значимість. Але ж не є Владимирська область Росії світовим центром розвитку пляжного волейболу, щоб її чемпіон мав безумовну значимість — NickK (обг.) 13:58, 19 лютого 2017 (UTC)
Я про майстрів спорту. Давайте щоб з майстрів спорту починалося. Ви ж бачите, що їх не так просто дають, а за чотири перші місця. Тоді я сказав би "Djohnni, пишіть принаймні про майстрів спорту". А Ви іще підвищуєте планку. Вас і це не влаштовує.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:11, 19 лютого 2017 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Вибачте, що зарахував Вас до адміністраторів "Вікіпедії". Наскільки я розумію, Ви теж можете подати заявку на відновлення статей про сестер Рисіних. Я вирішив, що так як хронологічно я спочатку писав про Романова, то і відновити спочатку попрошу цю сторінку.@NickK: Ми з Вами все це обговорювали ще рік тому і, на жаль, ще тоді з'ясували, що конкретно з Вами ми стоїмо на принципово різних позиціях і практично будь-які мої аргументи для Вас - не аргументи. Але я пробую пояснити це ще раз.
Пляжний волейбол - Олімпійський вид спорту і так, у Владімірській області він досить популярний, як і волейбол звичайний. У чемпіонаті області з пляжного волейболу бере участь 24 чоловічі і 16 жіночих команд. [2] Дві команди "Владімір" і "Вимпел" (Ковров) беруть участь у всеросійських змаганнях за великим волейболом. Унікальність пари Романов-Рибкін в тому, що вони - перші учасники чемпіонату Росії з нашої області і зайняли, до речі, не останнє місце. Детальніше писав тут Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/7 лютого 2016 Пляжний волейбол - командний вид спорту. Це зрозуміло, мені здається, будь кому, хто хоч якось розбирається в спорті. Тому що один, навіть великий, спортсмен при поганому партнері в цьому виді спорту не доб'ється значних результатів. Крім того командність виду спорту підтверджується статтею в українській "Вікіпедії" і офіційними правилами пляжного волейболу. [3]
Що стосується того, що кандидат в майстри спорту нібито не заслуговує статті в "Вікіпедії". По-перше в "Вікіпедії" вже є перевірені (тобто ті, яким видалення не загрожує) статті про КМС. Причому їх досить багато. Наприклад: Мельничук Дмитро Олександрович або Оробець Юлія Василівна. По-друге, навіть в українській Суперлізі за великим волейболом виступають КМС. Наприклад, в заявці запорізької "Орбіти-ЗТМК-ЗНУ" (команда - чемпіон України, неодноразовий учасник єврокубків) 5 гравців мають перший спортивний розряд (а це нижче КМС), 3 - КМС і тільки 4 - МС. [4] Хоча я вважаю, що будь-який гравець, що виступає в складі клубів вищої української ліги, тим більше за іменитий клуб, заслуговують статті в "Вікіпедії" і, так само як Романов, відповідають ВП:КЗП. Хоча я здогадуюся, що і про гравців "Орбіти" Ви б статті видалили.
Крім того стаття про Романова додатково цінна в зв'язку з недостатньою розвиненістю розділу про волейболістів (215 спортсменів) і конкретно про російських волейболістів (23 сторінки). У зв'язку зі всім вище написаним ще раз прошу відновити сторінку Романов Нікіта Вікторович --Djohnni (обговорення) 11:12, 20 лютого 2017 (UTC)
@Djohnni: Я добре розумію вашу мотивацію, тож давайте не будемо про важливість поповнення Вікіпедії російськими волейболістами.
Щодо пляжного волейболу. Це такий самий командний вид спорту, як і парний теніс: наприклад, звіти Теніс на літніх Олімпійських іграх 2016 — чоловічий парний турнір та Пляжний волейбол на літніх Олімпійських іграх 2016 (чоловіки) однаково показують досягнення двох людей (наприклад, «Алісон Серутті/Бруно Оскар Шмідт»), а не команд (наприклад, ВК «Ріо-де-Жанейро»). Про індивідуальність також свідчить наявність на сайті російської федерації індивідуального рейтингу (у звичайному волейболі, який є справді командним видом спорту, такого рейтингу просто не існує).
Щодо важливості статті саме про Романова. Звісно, може він і відомий на рівні міста Гуся-Хрустального, але досягнень навіть національного рівня в нього немає. У російському національному рейтингу пляжного волейболу є 341 чоловік (непарна кількість, до речі), Романова в ньому немає (тобто він без рейтингу). Прикметно, що в рейтингу немає жодного спортсмена з Владимирської області, що свідчить про низький рівень розвитку пляжного волейболу в області. У міжнародному індивідуальному рейтингу FIVB з пляжного волейболу є 1816 спортсменів, з них 66 росіян, Романова також немає. Якщо ви хочете поповнити Вікіпедію російськими пляжними волейболістами, будь ласка, почніть з тих, хто є в міжнародних або хоча б має високий національний рейтинг, а не з відомих лише на дуже місцевому рівні — NickK (обг.) 14:03, 21 лютого 2017 (UTC)
@NickK: у командних видах спорту є рейтинги спортсменів. Наприклад в футболі. [5] Я не досконально вивчив правила пляжного волейболу, зізнаюся. Але, наскільки я розумію, якщо один з партнерів має високий особистий рейтинг, а другий - ні, то високий номер посіву пара не отримає. Це приблизно як якби Мессі перейшов в клуб - чемпіон Люксембургу, але тільки на цій підставі клуб б відразу не потрапив в групу Ліги Чемпіонів. Суперечки про те командний чи ні вид спорту пляжний волейбол, мені здається, варто припинити, заглянувши в правила, посилання на які я давав.
У правилах, яким ми всі повинні слідувати написано: "Вікіпедія — неоплачувана робота, і якщо ви хочете отримати від участі користь і задоволення, будь ласка, пишіть про те, що вам цікаво або що ви добре знаєте". Саме тому я написав статтю про Романова. І саме тому навряд чи хтось в "Вікіпедії" може вказувати комусь про що писати чи не писати. І я не знаю що ховається за Вашої фразою: " Я добре розумію вашу мотивацію, тож давайте не будемо про важливість поповнення Вікіпедії російськими волейболістами".
Але мені здається, що видалення статті про Романові і баскетболісток Рисіних (дякую, що тоді Ви були проти видалення) ще раз підняли питання необхідності окремого критерію важливості для спортсменів. Що стосується мене, то останнім часом я написав, зокрема, дві статті про українські волейбольні клуби (ще раз повторю, що волейбол - не розвинений розділ в "Вікіпедії") і найближчим часом планував доповнити статтю про Орбіта-ЗТМК-ЗНУ й написати про жіночий волейбольний "Педуніверсет-ШВСМ". Але, чесно, після таких обговорень бажання пропадає. Немає ж гарантій, що не видалять. А мені і так шкода витраченого часу на віддалений сторінки Рисіних та Романова. Шкода, власне, тому що сторінки видалили і зусилля пропали, відповідно. Djohnni (обговорення) 21:00, 21 лютого 2017 (UTC)
Так, але в того, що кожен пише про те, про що хоче, є й інший бік — не всі статті відповідають критеріям значимості, і такі статті, на жаль, можуть бути вилучені. Звісно, ніхто вас не може змусити писати про те, чого ви не хочете, але може вийти так, що те, про що ви хочете писати, не відповідає правилам.
Якщо ви хочете дивитися пляжний волейбол у світлі рейтингу пар — будь ласка. Російських національних рейтингів нема (було б дивно для командного виду спорту мати індивідуальний рейтинг спортсменів, але не мати рейтингу команд), але є міжнародний рейтинг пар. Звісно, він рахується дуже просто — сума рейтингів двох гравців, але він існує. У ньому 1363 пари, з них 42 російські, Романова знову немає — NickK (обг.) 23:18, 21 лютого 2017 (UTC)
@NickK: Є факт - Романов брав участь в чемпіонаті Росії з пляжного волейболу та зайняв не останнє місце. [6] На підставі цього я вважаю, що стаття про нього відповідає ВП:100. Ви, знаючи про те, що він був учасником Чемпіонату Росії, вважаєте, що стаття про нього не відповідає ВП:100 і, отже, була видалена правильно і не заслуговує відновлення.
Є інший факт: були видалені дві мої статті про переможців Першої ліги України з баскетболу, про віце-чемпіонку та чемпіонку України зі стрітболу, одна з яких була гравцем збірної України. У тому випадку Ви були проти видалення статті. Але їх видалили.
З чого, на мій погляд, випливають два висновки: або і Ви не досить розбираєтеся в тому які спортсмени заслуговують статті в "Вікіпедії", або все-таки назріло питання створення окремих критеріїв значимості для спортсменів. Де буде чітко написано, наприклад, що участь в чемпіонатах Росії по ряду Олімпійських видів спорту спортсмена значущим не робить, або, що для того щоб заслужити статтю в "Вікіпедії" потрібно як мінімум виграти чемпіонат світу зі стрітболу. Якщо будуть такі критерії - не буде підстав для суперечок. Саме тому я ще раз звернувся до товариства з проханням такі критерії створити.[7] На даний момент я вважаю, що стаття про волейболіста Романова заслуговує відновлення.Djohnni (обговорення) 11:04, 22 лютого 2017 (UTC)
@Djohnni: Мене щось збентежило, що про чемпіонат Росії було аж настільки мало інформації. А факт-то в тому, що він брав участь не в фінальній частині чемпіонату Росії, а у відборі на чемпіонат Росії. Ось ця сторінка, на яку ви посилаєтеся, то це якийсь відбірковий турнір на чемпіонат Росії в Касімові Рязанської області. Ось власне фінал чемпіонату Росії, в якому розігрувалося звання чемпіона Росії. Ось список учасників, Романова нема. Ось груповий етап, Романов у ньому не брав участі. Ось плей-оф, теж нема Романова. І підсумкова таблиця, в якій Романова теж нема.
Висновок: він не учасник власне чемпіонату Росії. Він учасник чи то кваліфікаційного, чи то попереднього, чи то відбіркового, чи якогось іншого етапу, але вважати його учасником чемпіонату Росії — те саме, що вважати збірну Люксембургу учасником чемпіонату Європи — NickK (обг.) 14:06, 22 лютого 2017 (UTC)

Примітки[ред. код]

  1. Oleksandr Tahayev: " Я би Ваші статті не вилучив би ніколи" (укр). Є два основні типи коментарів до публікацій про Вікіпедію. Процитовано 18.02.2017. 
  2. Положение по итогам основного этапа ЧВО по пляжному волейболу среди мужских команд 2015 года (рус). vladfoot.ru. Процитовано 20.02.2017. 
  3. Офіційні правила ФІВБ з волейболу пляжного 2015-2016. ЗМІНИ! (укр). ФВУ. Процитовано 20.02.2017. 
  4. Суперкубок України з волейболу сезон 2016/17 технічна заявка (укр). ФВУ. Процитовано 20.02.2017. 
  5. Голосування за Золотий м'яч: монголи за Левандовскі (укр). korrespondent.net. Процитовано 21.02.2017. 
  6. Положение (рус). ВФВ. Процитовано 22.02.2017. 
  7. Знайомтеся зі ще одним надзвичайним редактором Вікіпедії! Oleksandr Tahayev (Нетішин) (укр). Українська Вікіпедія. Процитовано 22.02.2017.