Вікіпедія:Відновлення вилучених сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16

Скорочення
ВП:ВВС
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Категорія КатегоріяКаталог

На цій сторінці учасники подають запити на відновлення вилучених статей. Заявки повинні бути аргументовані і спиратися на правила Вікіпедії. Статті відновлює адміністратор за рішенням Спільноти.

Якщо адміністратор відновлює сторінку у просторі користувача, бажано прибрати категорії.

При відновленні статті в основний простір слід проставити на її сторінці обговорення відповідний шаблон.

Створити новий запит на відновлення сторінки


Кучер Богдан Михайлович[ред. код]

Останнім часом також є автором сценаріїв документальних фільмів при студії документального кіно Мирослава Бойчука. --Frankivsktv (обговорення) 11:55, 28 червня 2020 (UTC)Frankivsktv

Прохання відновити статтю Кучер Богдан Михайлович. Стаття була вилучена на 3-й день після її створення, якраз в той період, коли я працював над її доповненням та заповненням. При моїй пенсії 1658 гривень (за 44 роки стажу) не можливо цілодобово віддаватися роботі у Вікіпедії. Змушений ще й на хліб насущний заробляти...

Біографія Богдана Михаловича говорить сама за себе. https://www.pisni.org.ua/persons/770.html

Він є заслужений журналіст України і має десятки урядових відзнак. Я встиг розмістити тільки одну:

Відзнаки[ред. код]

Богдан Кучер. Золота медаль української журналістики.

Джерела[ред. код]

Богдан Кучер - "А що там далі"

@Frankivsktv: YesТак Відновлено. Діяч є в ЕСУ, він зовсім не виглядає безсумнівно незначимим, скоріше безсумнівно значимим.
@Jphwra та Mcoffsky: Можете прокоментувати, будь ласка? Діячі, які є в ЕСУ, ще іноді потрапляють на ВП:ВИЛ, але так, щоб швидко вилучати за незначимість — то щось нове. Будь ласка, намагайтеся більше не робити такого — NickK (обг.) 23:56, 5 липня 2020 (UTC)
я вже давно більше ретельно перевіряю. Але зауваження приймаю все одно, буває, що помилився. Мабуть там занадто було оформлення не дуже. --Jphwra (обговорення) 04:27, 6 липня 2020 (UTC)
Маю перепросити, мабуть, до ЕСУ не дійшов. Але @NickK: Ви статтю читали? Це радше замітка в регіональній газеті, аніж енциклопедична стаття. Та значимість є, тож решта - питання поліпшення. Згоден, най буде так. --Mcoffsky (обговорення) 05:55, 6 липня 2020 (UTC)
@Mcoffsky: Я згоден, стиль статті поганий. Але ж при поганому стилі треба ставити шаблон про недоліки, писати зауваження користувачеві, у гіршому разі ставити на поліпшення або навіть на вилучення як неенциклопедичне, але не швидко вилучати як незначиме. Зараз ви поставили шаблон про стиль, я з ним повністю згоден — NickK (обг.) 08:25, 6 липня 2020 (UTC)

Артиш Марія Іванівна[ред. код]

Харківський IT Кластер[ред. код]

 • Стаття: Харківський IT Кластер (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: Доброго дня! Ми переглянули усі зауваження щодо публікації нашої статті. Просимо, будь ласка, відновити статтю. Ми додамо посилання на авторитетні джерела, які підтверджують значимість сторінки, а також приберемо посилання на сайт Харківського ІТ Кластеру, а саме на розділ "Про нас", оскільки це стало причиною порушення авторських прав. Зокрема, ми б хотіли додати наступні посилання на авторитетні джерела:

1) Посилання на статтю на сайті Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА), а саме: "Співпраця ОДА та Харківського ІТ Кластеру": https://kharkivoda.gov.ua/video/102080; 2) Посилання на статтю на сайті Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА), а саме стаття, в якій згадується про ІТ-Research, проєкт організований Харківським ІТ Кластером: https://kharkivoda.gov.ua/news/101201; 3) Посилання на статтю на сайті Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА), а саме стаття, в якій згадується про співпрацяю Харківського ІТ Кластера з Німеччиною, тобто співпраця із закордонними організаціями, про що згадується у статті про Харківський ІТ Кластер на Вікіпедії: https://kharkivoda.gov.ua/news/100661 4) Посилання на статтю на сайті Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА), а саме стаття, в якій згадується про сприяння розвитку малого та середнього підприємництва Харківським ІТ Кластером: https://kharkivoda.gov.ua/news/99016 5) Посилання на статтю на сайті Міністерства освіти і науки України, а саме стаття, в якій згадується про те, що Харківський ІТ Кластер організував з іншими компаніями «Хакатон-1654» на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця: https://mon.gov.ua/ua/news/usi-novivni-novini-oblastej-2016-02-22-u-xarkivskomu-naczionalnomu-ekonomichn 6) Посилання на статтю на сайті IT Ukraine Assiciation, а саме стаття, в якій розповідається про створений Харківським ІТ Кластером благодійний фонд (спочатку проєкт) IT4Life: https://itukraine.org.ua/kharkiv-it-cluster-dopomagae-likaryam-kharkivskogo-regiony.html (IT4Life) 7) Посилання на статтю на сайті Національного технічного університету "ХПІ", а саме стаття про створений Харківським ІТ Кластером гід з вищої IT-освіти в ХПІ: https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/2020/04/27/hpi-it-osvita/

-- Олена Бєляєва, Харківський ІТ Кластер.

Жодне з цих джерел не відповідає критеріям незалежних вторинних джерел, в яких глибоко висвітлювалася б діяльність, як того вимагають критерії значимості організацій. Лише джерело № 2 має хоч якесь висвітлення діяльності, але воно має всі ознаки прес-релізу (розповіли в харківському IT-Кластері). Усі решта ж джерел містять лише згадки назви або взагалі лише згадки окремих проектів — NickK (обг.) 12:18, 17 травня 2020 (UTC)


@NickK: Ми ознайомились зі статтею та підготували інші джерела, які, на нашу думку, підлягають критеріям. Ознайомтесь з ними, будь ласка.

1) https://pedpresa.ua/198171-kharkiv-it-cluster-proviv-motyvatsijnu-gru-dlya-shkolyariv.html 2) https://donets.partners/%D0%B0%D0%B4%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C-%D1%96-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B4%D1%96%D0%B9%D1%81%D0%BD%D1%8E%D1%94-%D1%8E%D1%80%D0%B8%D0%B4/ 3) https://senior.ua/news/kharkiv-it-cluster-dopomaga-lkarnyam-harkvskogo-regonu 4) https://www.imena.ua/blog/kitc-interview/ 5) https://mykharkov.info/news/harkovskij-it-klaster-razrabotal-unikalnyj-telegram-bot-dlya-postupayushhih-v-vuzy-goroda-75815.html 6) http://isyb-com-ua.blogspot.com/2019/02/it-kharkiv-smart-city.html 7) https://pedpresa.ua/199817-harkivskyj-it-klaster-rozrobyv-unikalnyj-telegram-bot-dlya-vstupnykiv-do-vyshiv-mista.html 8) https://mayak.org.ua/news/v-harkove-zapustili-it-klaster-v-odesse-poka-obsujdayut/ 9) http://uanews.kharkiv.ua/society/2020/01/31/292347.html 10) https://tech.liga.net/technology/novosti/samyy-polnyy-portret-harkovskogo-itshnika-dohod-rabota-zatraty 11) http://ucluster.org/blog/2020/04/top-5-it-klasteriv-ukraini-kharkivskijj-it-klaster/ 12) https://mc.today/it-rynok-harkova-803-mln-no-ne-hvataet-sotrudnikov-kak-gorod-stroit-it-industriyu/ Дякуємо! --Олена Бєляєва (обговорення)

Не те що б дуже високого рівня, але три джерела 4, 11 та 8 в принципі незалежні та детально його висвітлюють, інші джерела більш відомі, але мають ознак релізів про конкретні проекти. @AlexKozur, Mcoffsky та Yakudza:, ви вилучали цю статтю, можете, будь ласка, подивитися? Дякую — NickK (обг.) 22:13, 25 травня 2020 (UTC)
За джерелами цілком згоден з NickKом, однак в основний простір відновлювати статтю я би не поспішав. Мені видається, що найкраще статтю відновити в особистий простір і переписати статтю, принаймні вступ і перші два розділи («Історія створення та розвитку» та «Про організацію»), відповідно до вимог енциклопедичного стилю та нейтральної точки зору. Після цього й після додавання джерел, думаю, статтю можна буде перенести до основного простору. --Mcoffsky (обговорення) 06:04, 26 травня 2020 (UTC)
Доброго дня, Mcoffsky! Стаття про Харківський IT Кластер була запропонована на вилучення за ідентичну копію, проте це не зовсім так. Ми переписали текст відповідно до правил Вікіпедії, а також додали посилання, які були затверджені адміністраторами Вікіпедії. Підскажіть, будь ласка, чи можна її не видаляти? Дякую.

--Олена Бєляєва (обговорення)

@Олена Бєляєва: біда в тому, що Ви не дотримались процедури відновлення вилучених статей. Однак з урахуванням того, що стиль було майже виправлено, а також, зважаючи на додані джерела, я статтю залишу. --Mcoffsky (обговорення) 12:51, 11 червня 2020 (UTC)
Щиро дякуємо, Mcoffsky!!!--Олена Бєляєва (обговорення)

Оскарження[ред. код]

Пане yakudza, прошу продивиться статтю і зверніть увагу на відверто рекламний стиль.--Zvr (обговорення) 06:08, 12 червня 2020 (UTC)

Zvr, так стаття не дуже поки що. Але я не зрозумів, ви оскаржуєте чи знову ставите на вилучення? --yakudza 11:51, 12 червня 2020 (UTC)
yakudza, давайте покладемось на Ваш досвід, як скажите так і буде, але реклами в укрвікі не має бути--Zvr (обговорення) 11:57, 12 червня 2020 (UTC)

ElectroUA[ред. код]

 • Стаття: ElectroUA (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: я є автором статті. Стаття створювалась суто інформативна, без мети реклами. Були правки з твердження що стаття рекламна, я її кардинально переписав. Говорили про вікіфікування тексту, зробив. Всі правки які давалися по тексту виконувались. Якщо не подобається текст, чи можу я створити нову без упередженої думки до вилучення, аля: "видаляємо, бо вже вилучена"?

--Ninurttta (обговорення) 08:05, 26 травня 2020 (UTC)

@IgorTurzh: Можеш подивитися, будь ласка? — NickK (обг.) 16:51, 26 травня 2020 (UTC)
@NickK: Так, звісно. --IgorTurzh (обговорення) 15:04, 28 травня 2020 (UTC)
@IgorTurzh: Який вердикт? --Ninurttta (обговорення) 14:45, 1 червня 2020 (UTC)
@Ninurttta:: статтю відновив, хоча сам її вилучав за своїм же підсумком. @NickK:: до тебе прохання - або підтвердь мій підсумок, або наведи аргументи для залишення. Дякую. --IgorTurzh (обговорення) 10:01, 10 червня 2020 (UTC)
@IgorTurzh: Brunei уже підтвердив, я великих проблем не бачу — NickK (обг.) 14:44, 10 червня 2020 (UTC)
@IgorTurzh: Дякую, Я ще залию інформації, буде краще)) — Ninurttta (обговорення) 08:40, 11 червня 2020 (UTC)

НІОХІМ[ред. код]

— Це написав, але не підписав користувач Слюсенко Юлія (обговореннявнесок).

@Слюсенко Юлія: Тепер ви можете повернути інформацію на основі цього сайту до статті — NickK (обг.) 09:05, 2 червня 2020 (UTC)
NickK, де вказано, що ця ліцензія розповсюджується на інші сторінки? Ось тут потрібної ліцензії немає. --Mitte27 (обговорення) 19:22, 2 червня 2020 (UTC)
Так, не туди додали, по ідеї треба було це поставити замість © 2011 НИОХИМ. Але я зафіксував це принаймні як факт того, що користувачка справді має доступ до сайту, тобто її твердження про дозвіл правдиве — NickK (обг.) 20:33, 2 червня 2020 (UTC)
@Слюсенко Юлія: зверніть увагу на допис вище. --Mitte27 (обговорення) 11:45, 3 червня 2020 (UTC)
@Mitte27: дякую, щось я ніяк не розберуся з ціми правилами — Це написав, але не підписав користувач Слюсенко Юлія (обговореннявнесок).

Агросем[ред. код]

Полтарєв Петро В'ячеславович[ред. код]

Кісіль Ростислав Федорович[ред. код]

Гибкий Чаплинъ[ред. код]

--Jack Laphroaig (обговорення) 20:55, 5 червня 2020 (UTC)

Відновлення сторінки SVO.Я - Харитонова Дарина Володимирівна[ред. код]

 • Стаття: SVO.Я (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: Вітаю, шановне товариство редакційної колегії Вікіпедії. Дуже прошу відновити статтю про українську композиторку-авторку пісень та піаністку - Харитонову дарину Володимирівну. Вона на разі являється автором більше 170 пісень з текстами. Люди багато питають її життєвий і біографічний шлях. Тому, з дозволу автора і її матеріалів, була створена ця стаття. Окрім музичної діяльності, науковий внесок теж дуже важливий. Вона першою структурувала символічний вимір як одиницю музичної мови саме у українських класичних композиторів. Усі посилання є достовірними і відповідають заявленій цінності. Якщо потрібен диплом кандидата мистецтвознавства, можемо зробити фото і вислати.

До неї такого розголосу не було і вона поміняла повністю методику. Її пісні уособлюють український народ і наразі мають в фейсбуці 10000 тисяч переглядів. Це досить багато для того , щоб говорити про значимість цієї фігури на музичному просторі.Якщо, для підтвердження треба робити фото її дипломів чи афіши концертів, можемо це надати.Збірка її віршів вже отримала сертифікати авторства, і йде благочинний збір на її друк. Незабаром вона вийде у світ. Люди хочуть більше знати про автора. Це нормально.Якщо проблемним є посилання на її сторінки та профілі, ми це готові прибрати. Ми, дуже просимо Вас, залишити цю сторінку. Якщо треба щось прибрати, посилання на профілі чи ютуб, напишіть ваші поради. Та не видаляйте будь ласка. Ця людина співпрацює зараз з джазовим піаністом Усеіном Бекіровим, аранжувальником Ігорем Мельником. Достовірність цих фактів, можна перевірити.

Є посилання на її концерти.Я не можу вставити лінки, бо вони тут не проходять. Яким чином я можу дати Вам посилання на зовнішні ресурси де згадана автор? Усі наведені джерела у самій статті, це і бібліотека Вернандського і Національна Музична Академія України ім. П. І. Чайковського. І інші наукові збірники та альманахи. Це достовірна інформація. Дякую редакторам ресурсу за роботу, сподіваюсь це сторінка залишиться. Дякую — Це написав, але не підписав користувач Kharitonova (обговореннявнесок).

@Kharitonova: У Вікіпедії діють критерії значимості, які вимагають, щоб особа була істотно висвітлена в незалежних надійних (авторитетних) джерелах. У випадку мисткині SVO.Я в статті не було наведено жодного джерела про її життя та творчість: з наведених джерел є посилання на її наукові праці (які відверто не є настільки епохальними, щоб гарантувати значимість за критерієм наукових відкриттів) та сторінки в соцмережах (які не є незалежними). Жодного зовнішнього джерела про її життя й творчість — біографії в довіднику, статті в ЗМІ з критичною оцінкою творчості тощо — не наведено, тому й стаття була вилучена. Якщо ви можете навести незалежні джерела з висвітленням життя й творчості мисткині — можна буде вести мову про відновлення статті — NickK (обг.) 11:58, 14 червня 2020 (UTC)

Доброго дня. Наразі можу навести такі посилання про творчість мисткині, які є в інтернеті. Це висвітлення її діяльності у концертах. https://www.classicalmusicnews.ru/reports/politike-podygrali-na-fleite/ http://day.kyiv.ua/uk/afisha-28-chervnya-4-lipnya http://rozum.info/blog/2008-09-29-29 (афіша за 9 жовтня) http://unicat.nlb.by/opac/pls/!search.http_keyword?query=a001s=%22BY-NLB-ar2671636%22 ( номер 188) http://m-r.co.ua/mr/mr.nsf/0/074CC586AFCD6809C2257B3F00367DFC?OpenDocument https://kiev.vgorode.ua/event/kontserty/253117-VII-mezhdunarodnyi-festyval-yskusstv-dyalohy-kultur http://ukbs.org.ua/index.php?get=14&id=6661 https://kiev.vgorode.ua/event/kontserty/657068-roialno-skrypychnye-zarysovky https://kiev.vgorode.ua/event/kontserty/261565-vecher-sonat-dlja-violoncheli-i-fortepiano http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Chasopys_2016_4_16.pdf https://uvarovsky.wordpress.com/наукові-читання-музею/ііі-наукові-читання-творчість-б-м-лят/програма/[1] http://composersukraine.org/index.php?id=2540 https://www.facebook.com/events/национальная-филармония-украины/ювілейний-концерт-з-нагоди-60-ти-річчя-сергія-ігоровича-рябова/323148071403596/ Щодо наукової значимості, вона вагому. Її дисертація має обсях із додатками 289 сторінок, фактично. Вона перша в Україні розробила власну методичну модель застосування музичних символів, саме в українській класичній музиці. Саме цією роботою Дарина Харитонова займалась 10 років. Це титанічна праця, і вона була беззаперечно прийнята усїєю науковою радою, і вони голосували за одностайно. Окрім того, Тепер все методологічне викладання, що стосується символіки в укр. музиці буде спиратись саме на її роботу. Тому що, до моменту захисту дисертації, методології поняття музичного символу в українському просторі, просто не було. Тому, робота значима. Це не банальна кандидатська. Для того, щоб оприлюднити дані по дисертаціх, Дарина харитонова була одразу після захисту хапрошена до Львовської концерваторії, де на конференції проводила іще раз аналіз своєї роботи, для загалу. Все ж таки, це кафедральна робота, Мирослава Скорика. Відомого Українського геніального композитора. Саме від був завжди присутнім на кафедрах і давав поради щодо роботи. Тож робота досить вагома.Дякую. Сподіваюсь наведені посиланнь доводять значимість сторінки. Щиро дякую за роботу. Відгуки на роботу: http://knmau.com.ua/wp-content/uploads/kharitonova-2.pdf http://knmau.com.ua/wp-content/uploads/kharitonova-1.pdf

@Kharitonova: Тобто це дисертація кандидата наук, має новизну та схвальний відгук офіційного опонента. Але всі кандидати наук не є значимими для Вікіпедії, значимість є лише в професорів, а вона не професор. Решта ж джерел є анонсами концертів, а не статтями про її життя та/або творчість — NickK (обг.) 18:31, 15 червня 2020 (UTC)

Щиро дякуємо, за вичерпну відповідь. Скажіть будь ласка. Чи можна буде відновити статтю, коли ми зберемо усю інформацію, що має бути? Чи треба буде створювати іншу? На збір інформації піде деякий час. Ви видаляєте остаточно? Щоб коли буде матеріал, ми знали чи створювати нову , чи відновлювати цю? Можна попросити Вас, ніби відправити її на доопрацювання? Якщо так можливо. Дякую — Це написав, але не підписав користувач Kharitonova (обговореннявнесок).

Ви можете навести тут джерела, які розкривали б значимість пані Харитонової. Текст статті може бути відновлений у простір ваших особистих чернеток для переробки, і після переробки може бути відновлений до простору статей — NickK (обг.) 11:01, 16 червня 2020 (UTC)

Доброго дня. Треба буде трохи часу, аби навести посилання. Декілька інтерв'ю готується до виходу книги.Тож,якщо можна відправити цю статтю у чернетки, будемо дуже вдячні. І дякую за пояснення. Гарного дня і як тільки зберемо усе необхідне, обов'язково повернемося).Дякуємо. — Це написав, але не підписав користувач 178.159.234.17 (обговореннявнесок).

До чийого простору? До IP-адреси 178.159.234.17 я не можу, мова про Користувачка:Kharitonova? — NickK (обг.) 14:58, 18 червня 2020 (UTC)

Так, якщо можна. До Kharitonova. Будемо доопрацьовувати. Щиро дякуємо.!

Синьоок (Клименко) Ганна Андріївна[ред. код]

Добрянська Марія Ігорівна[ред. код]

--Добрянська Марія Ігорівна (обговорення) 07:54, 14 червня 2020 (UTC)

@Добрянська Марія Ігорівна: Почесна грамота Верховної Ради України не дає автоматичної значимості для Вікіпедії, її дають лише провідні ордени. Потрібно показати відповідність критеріям значимості осіб, підтвердивши наведені факти незалежними авторитетними джерелами. На момент вилучення ж у статті не було жодного джерела про діяльність особи, тому стаття була вилучена справедливо. Якщо ви наведете джерела, що підтверджуватимуть значимість особи, можна буде обговорювати відновлення — NickK (обг.) 15:05, 15 червня 2020 (UTC)

Центр українсько-європейського наукового співробітництва[ред. код]

--Nastya Iovova (обговорення) 08:41, 22 червня 2020 (UTC)

Стаття була вилучена не через відсутність дозволу, а через невідповідність критеріям значимостіNickK (обг.) 23:30, 22 червня 2020 (UTC)

Костюшко Олег Петрович[ред. код]

 • Стаття: Костюшко Олег Петрович (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: Костюшко Олег Петрович нині є депутом Київської міської ради, який сприяє розвитку інфраструктиру та житлово-комунального комплексу у столиці. Є дним з небагтьох депутатів, який під час адаптивного карантину, зокрема на першому етапі допомагав малому бізнесу вийти з крантину та розпочати свою роботу. З метою захисту робітників житлово-комунальної сфери в період карантину,які щодня взаємодіють з брудом, сміттям та підтримують в належній чистоті закріплені за ними території, розробив проект-рішення щодо медичного страхування робітників ЖКГ. Також, має активну еклогогічну позицію, адже під час сміттєвої кризи у Львові, перебуваючи на посаді генерального директора Укрекоальянсу, закликав українські міста об'єднатись для допомоги Львову, у 2020 році у своїй статті " Планета терпела нас долго" в інтернет-газеті "Лівий Берег", розглянув екологічний нігілізм населення планети Земля як одну з причин пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19)

--YKhimin (обговорення) 01:01, 29 червня 2020 (UTC)

@YKhimin: Можете, будь ласка, показати відповідність пана Костюшка критеріям значимості політиків і громадських діячів з посиланнями на незалежні авторитетні джерела (не пости самого діяча в соцмережах, а публікації незалежних оглядачів про роботу діяча)? Це необхідна умова відновлення. Дякую — NickK (обг.) 09:21, 6 липня 2020 (UTC)

Іван Фурсенко[ред. код]

Наводжу лінки матеріалів його власних та де він фігурує. Його матеріали: https://agropolit.com/blog/312-uryad-peredav-obyednanim-gromadam-lishe-polovinu-z-15-mln-ga-derjavnih-zemel https://www.epravda.com.ua/columns/2019/07/24/649930/ http://www.silskivisti.kiev.ua/19713/index.php?n=43172 https://agropolit.com/blog/332-6-zavdan--yak-bezpechno-perestaviti-na-reyki-vilnogo-rinku-mistseve-samovryaduvannya https://agropolit.com/blog/379-agrosektor-potrebuye-upovnovajenogo-z-pitan-rozvitku-silskih-teritoriy--yogo-funktsiyi-ta-zavdannya http://eapk.org.ua/authors/fursenko_ivan_mykolayovych https://www.seeds.org.ua/upravlyati-zemlyami-ukra%D1%97ni-povinna-misceva-vlada/ https://i.factor.ua/ukr/journals/ms/2020/february/issue-2/article-106984.html https://agravery.com/uk/posts/author/show?slug=selani-nerahovani-so-dast-otg-povnocinnij-perepis-naselenna&fbclid=IwAR1CHqjPeTN4-gVMZ7PT8YThx3djiGd0ZBPtba83S6DOzNTlIm1SEzG44Ps


Відео з ним: https://www.facebook.com/watch/?v=363282997579252 https://www.youtube.com/watch?v=FxthUWbnGLs https://www.youtube.com/watch?v=ODvkbmgQXPQ https://www.youtube.com/watch?v=LnjYq2IlEHQ https://www.facebook.com/watch/?v=232886611234825 https://www.youtube.com/watch?v=ODvkbmgQXPQ https://www.facebook.com/watch/?v=363282997579252 https://www.youtube.com/watch?v=r2cGA5FqwH4 https://decentralization.gov.ua/news/12493 https://fbc.net.ua/programs/ivan-fursenko-naan-razbazarivaet-gosudarstvennye-sredstva/ http://poltavske.tv/events/18912 https://www.oporaua.org/news/vybory/19986-iak-zavershiti-dvi-reformi-i-zapustiti-efektivnu-sistemu-mistsevogo-samovriaduvannia https://lb.ua/economics/2019/10/23/440417_translyatsiya_kruglogo_stola_zakon.html https://www.youtube.com/watch?v=ppLYz297Ed0 https://fbc.net.ua/uk/programs/mihajlo-apostol-ta-ivan-fursenko-u-derzhrezervi-ne-dorahuvalisya-zerna/ https://www.youtube.com/watch?v=BIyWnRt6ofw https://www.youtube.com/watch?v=HUd06Qd6Z2g https://www.youtube.com/watch?v=iJFUu9Q9Kdw https://www.youtube.com/watch?v=hMQz_1-gnL4 https://www.youtube.com/watch?v=AT5j8oUY2Tg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR19fQN9kMsOKxqsEX-xVY3eoyjg3wEBqJlajM7VoyoZinfpzATmmhQR1os https://www.youtube.com/watch?v=0XegrGHrFVc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2h_Lv3zPVFMEZgBBtvrEqDEmHnCtx9eKdpNIg9cJotsidDhbYMhAdJJKQ https://www.pravdatut.ua/n4502/?fbclid=IwAR2LCE1Lyy92PZEvwWnLs-gUhoeNX_xOyzwLcGLTEJ1zfRfumGhqgAn16zg


Посилання на нього https://agropolit.com/news/5410-pered-vidkrittyam-rinku-zemli-potribno-virishiti-status-selyan--tochka-zoru http://vassr.org/node/3820 https://agropolit.com/spetsproekty/557-poryadok-denniy-dlya-prezidenta-zelenskogo-vid-agrariyiv https://agropolit.com/news/12102-zemelna-detsentralizatsiya-v-ukrayini-zupinilasya-nemaye-yuridichnih-pidstav-dlya-peredachi-zemel https://agropolit.com/news/12525-7detsentralizatsiy-nih-viklikiv-dlya-komandi-zelenskogo https://agropolit.com/spetsproekty/573-detsentralizatsiya-na-pauzi-7-viklikiv-prezidentovi-zelenskomu-ta-yogo-komandi https://agropolit.com/dosye/fursenko-ivan-mikolayovich https://agropolit.com/news/12570-blizko-700-tis-ga-zemel-peredali-gromadam-lishe-na-paperi https://agravery.com/uk/posts/show/zemelna-reforma-povinna-rozpocinatis-z-prodazu-derzavnih-ta-privatnih-zemel-odnocasno-eksperti https://agropolit.com/interview/584-ivan-fursenko-dostrokovi-mistsevi-vibori-u-2019-mu-stanut-pomilkoyu-yaka-vidkine-krayinu-nazad https://agropolit.com/news/12808-zelenskomu-pidgotuvali-novu-dorojnyu-kartu-detsentralizatsiyi--initsiativa https://agropolit.com/spetsproekty/595-zemelniy-avtomat-kalashnikova-zalishiti-chi-reformuvati-derjgeokadastr https://agropolit.com/spetsproekty/611-likvidatsiya-minagropolitiki--reaktsiya-rinku https://agravery.com/uk/posts/show/agro-bez-golovi-eksperti-pro-likvidaciu-ministerstva https://agropolit.com/news/13165-oprilyudnili-5-rekomendatsiy-schodo-vidkrittya-rinku-zemli-v-ukrayini https://agropolit.com/news/13520-6-zavdan--yak-bezpechno-perestaviti-na-reyki-vilnogo-rinku-mistseve-samovryaduvannya https://agropolit.com/news/13548--mistsevi-radi-ozvuchili-4-umovi-dlya-zapusku-rinku-zemli https://agropolit.com/spetsproekty/623-zemelne-viche--yak-bachat-tsivilizovaniy-vilniy-rinok-zemli-v-ukrayini-riziki-mojlivosti-prisutnist-inozemtsiv-ta-dostup-do-kreditiv https://agropolit.com/news/13687-sogodni-v-kiyevi-vidbudetsya-tretya-chastina-zemelnogo-viche--scho-robiti-z-105-mln-ga-derjavnih-zemel https://agravery.com/uk/posts/show/deputati-zabuli-vrahuvati-interesi-silskih-gromad-u-zakonoproekti-pro-zemlu-fursenko https://agropolit.com/news/13698-5-problem-do-virishennya-pid-chas-vidkrittya-rinku-zemli---ekspert https://agropolit.com/news/13702-radnik-premyer-ministra-proponuye-peredati-2-mln-ga-derjzemel-fondu-natsionalnogo-dobrobutu https://agropolit.com/news/13900-pravo-virishuvati-komu-varto-zdavati-v-orendu-ta-prodavati-zemlyu-proponuyut-nadati-organam-mistsevogo-samovryaduvannyam https://agropolit.com/news/13898-u-kiyevi-rozpochalosya-zemelne-viche https://agropolit.com/spetsproekty/603-prihilniki-i-protivniki-znyattya-zemelnogo-moratoriyu-ta-vilnogo-rinku-zemli https://agropolit.com/spetsproekty/656-rinok-zemli-v-ukrayini--parlamentski-sluhannya-onovlyuyetsya https://agropolit.com/news/14452-fursenko-nazvav-diyi-na-zahist-fermeriv-yaki-dopomojut-otrimati-vid-zemelnoyi-reformi-korist-dlya-gromad https://agropolit.com/news/14571-rozpochavsya-trigodinniy-pres-marafon-kabminu-schodo-rinku-zemli-v-ukrayini https://agropolit.com/news/14598-v-ukrayini-proponuyut-rozshiriti-povnovajennya-organiv-mistsevogo-samovryaduvannya-v-umovah-rinku-zemli https://agropolit.com/spetsproekty/661-vsenarodne-opituvannya-agrarniy-politik-i-shkidnik-2019 https://agropolit.com/news/14832-v-ukrayini-vidbuvayetsya-znischennya-silskih-teritoriy-navkolo-mist-oblasnogo-znachennya https://agropolit.com/interview/670-ivan-fursenko-zaraz-vidbuvayetsya-znischennya-silskih-teritoriy-navkolo-mist-oblasnogo-znachennya https://agropolit.com/news/14845-v-ukrayini-zamist-detsentralizatsiyi-vidbuvayetsya-kolektivizatsiya-gromad--zayava https://agropolit.com/spetsproekty/691-zemelniy-podatok-dlya-ukrzaliznitsi-hto-vigraye-i-progoraye-vid-yogo-skasuvannya https://agropolit.com/news/15283-z-transportnih-podatkiv-gromadi-uporyadkovuvali-teritoriyu-bilya-zaliznichnih-stantsiy--fursenko https://agravery.com/uk/posts/show/ide-revizor-so-potribno-znati-pro-anonsovani-uradom-perevirki-pidpriemstv https://landlord.ua/news/iak-koronavirus-znyshchuie-malykh-fermeriv-ivan-fursenko/ https://agropolit.com/spetsproekty/714-nadzvichayna-situatsiyi-v-ukrayini-ta-perspektivi-dlya-apk https://agropolit.com/spetsproekty/716-zakon-pro-vilniy-obig-silskogospodarskoyi-zemli--reaktsiya-agrarnogo-rinku-ekspertiv-ta-chinovnikiv https://agravery.com/uk/posts/show/otg-v-umovah-zemelnogo-rinku-ta-koronavirusu-ivan-fursenko https://agropolit.com/news/15637-v-ukrayini-initsiyuyut-zaprovadjennya-posadi-upovnovajenogo-kabminu-z-pitan-rozvitku-silskih-teritoriy https://agropolit.com/spetsproekty/721-koronavirus-2020-ta-harchova-bezpeka-chi-bude-ukrayina-z-prodovolstvom-a-biznes-z-grivneyu https://agropolit.com/news/15749-byudjetni-programi-opinilisya-pid-udarom--cherez-podatkovi-kanikuli-u-silskih-rad-zaberut-4-mlrd-grn-dohodiv https://agropolit.com/news/15815-kabminu-proponuyut-ponoviti-agrarni-rinki--inakshe-tsini-na-ovochi-ta-bezrobittya-v-seli-strimko-virostut https://agropolit.com/news/15806-koronavirus-ta-vijivannya-malogo-agrarnogo-biznesu--scho-zagrojuye-tovarovirobnikam https://agropolit.com/interview/710-ivan-fursenko-nadzvichayniy-stan-bude-pomilkovim-rishennya-bo-mi-vbyemo-ukrayinske-selo-malogo-ta-serednogo-agrarnogo-virobnika https://agropolit.com/news/15821-v-ukrayini-proponuyut-zaprovaditi-produktovu-kooperatsiyu-mij-mistom-ta-selom https://agropolit.com/news/15828-nazvano-osnovni-riziki-nadzvichaynogo-stanu-dlya-agrovirobnikiv https://agropolit.com/news/15849-zelenskiy-zaklikav-vidnoviti-robotu-malih-prodovolchih-rinkiv https://agropolit.com/news/15854-u-parlamenti-zaproponuvali-metod-zahistu-mistsevih-byudjetiv-i-chas-podatkovih-pilg-cherez-karantin-koronavirusu https://agropolit.com/news/15856-podatkovi-pilgi-dlya-agrarnogo-biznesu-pozbavlyat-mistsevi-byudjeti-bilshe-15-mlrd-grn https://agropolit.com/news/15899-u-zakoni-pro-byudjet-2020-viklyuchayut-mojlivist-dotatsiyi-mistsevim-byudjetam-dlya-borotbi-z-koronavirusom-ta-galmuyut-kroki-detsentralizatsiyi https://agropolit.com/news/16089-dlya-derjavnogo-regulyuvannya-tsin-na-sotsialno-vajlivi-produkti-potribno-ponoviti-derjtsininspektsiyu--fursenko https://agropolit.com/news/16141-vseukrayinska-asotsiatsiya-gromad-oprilyudnyuvatime-proekti-uryadovih-aktiv-schodo-zatverdjennya-perspektivnih-planiv-formuvannya-gromad https://agropolit.com/news/16371-parlamentari-zareyestruvali-zakonoproekt-pro-zahist-malonaselenih-sil https://agropolit.com/news/16428-ukrayinskiy-agrosektor-potrebuye-upovnovajenogo-z-pitan-rozvitku-silskih-teritoriy--ekspert https://agravery.com/uk/posts/show/v-ukraini-neobhidno-vvesti-posadu-upovnovazenogo-z-pitan-rozvitku-silskih-teritorij https://agropolit.com/news/16496-derjgeokadastru-rozkazali-de-shukati-znikli-derjavni-zemli https://tyzhden.ua/Politics/244038 https://ua-news.liga.net/politics/articles/detsentralizatsiya-zelenskogo-scho-tse-take-i-yak-bude-viglyadati https://news.finance.ua/ua/news/-/433225/sprava-dobrovilna-yak-derzhava-hoche-legalizuvaty-robotu-simejnyh-ferm http://www.golos.com.ua/article/305821 https://vesti.ua/strana/12-tonn-v-pomoshh-v-rade-hotyat-uvelichit-obem-gumanitarki-dlya-regionov?fbclid=IwAR14-zBwbdMKhkyRxc5ip5ABmWOAocUasKN42Ny-TiyKFqWSQII972vChfI https://vesti.ua/strana/covid-majdany-posle-fermerov-na-protestnye-aktsii-mogut-vyjti-biznesmeny?fbclid=IwAR2sL8jFdgJz34c6l64v1h78C3M_nhit-44HC53nStuzPbkwIv1Mt9-JEak

--Марія Рубан (обговорення) 14:20, 30 червня 2020 (UTC)

@Марія Рубан: Будь ласка, ознайомтеся з критеріями значимості громадських діячів. Зокрема, вимагається не коментарі для ЗМІ, а наявність розгорнутих публікацій у ЗМІ про діяча, які розкривали б його вплив на галузь — NickK (обг.) 12:47, 6 липня 2020 (UTC)

Сучасний український стиль в дизайні та архітектурі[ред. код]

 • Стаття: Сучасний український стиль в дизайні та архітектурі (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: Інтернет надає численні посилання на сайти, де розглядається український традиційний стиль в сучасному прочитанні модних брендів, а також як українські традиції наших дідів та прадідів можна обігрувати в сучасному інтер'єрі наших домівок. Проте не існує історичної довідки про виникнення та розвиток цього стилю. І Вікіпедія, як належить, стане першою, хто розкриє тему сучасного українського стилю історично. Сучасний український стиль на рівні із такими поняттями, як скандинавський стиль та мінімалізм, використовують українські та зарубіжні ЗМІ та дизайн-компанії у поясненні своїх робіт та зазначають сучасний український стиль трендом наступних років. Далі додаю посилання на незалежні медіа, які розглядають сучасниц український стиль як тренд, як започаткування нового напрямку культури, дизайну та архітектури:

https://www.dezeen.com/2020/01/07/interior-design-trends-2020-michelle-ogundehin/

https://www.domino.com/content/ukrainian-interior-designers/ --DesigninUkraine (обговорення) 13:09, 2 липня 2020 (UTC) Сушко Дар'я

@DesigninUkraine: Якщо ми описуємо новий стиль у мистецтві, нам потрібно мати дуже солідне джерело. Не на сайті про сучасні тренди, а наукове джерело від мистецтвознавців чи культурологів, які описують особливості цього стилю — NickK (обг.) 18:20, 6 липня 2020 (UTC)

Десятник Валентин Володимирович[ред. код]

 • Стаття: Користувач:Fed4ev/Десятник Валентин Володимирович (обговорення, редагувати, історія, журнали, журнал вилучень, посилання на статтю, відновити)
 • Причина: Попередньо стаття була видалена через недостатньо обґрунтовану значимість і рекламний характер тексту. Я переконаний, що знайшов і навів у новій версії статті достатньо джерел на підтвердження значимості громадського діяча (в порівнянні з попередньою версією сторінки рази в три більше джерел на підтвердження різних сторін значимості особи: в громадському секторі, в розвитку донорства крові, в суспільно-політичних рухах). Текст не є копією попередньої версії, хоча я використав окремі речення щодо біографії та кар'єри (були доступні в кеші google). Застороги щодо рекламного характеру статті цілком розумію, місцеві вибори на носі, особа заявляє про свій інтерес участі в них. Проте я, знову ж таки, певен, що суттєво поліпшив попередній текст, прибравши непотрібні пасажі про "годування пиріжками шахтарів" і "змалечку на барикадах" ). Я маю своє ставлення до Десятника, але намагався писати нейтрально, готовий до діалогу і правок, щоби зробити статтю ще відповіднішою стандартам Вікіпедії. Прошу тут висловитися користувачів @Homme:, @Kharkivian:, @Submajstro:, які бачили попередню версію сторінки. І пропоную відновити статтю в суттєво покращеній новій редакції--fed4ev (обговорення) 20:37, 3 липня 2020 (UTC)
Уся біографія без виносок.--Brunei (обговорення) 22:40, 3 липня 2020 (UTC)
У статті немає головного - істотного висвітлення особи в незалежних джерелах. Тільки сказав, член організації, виступив від імені, дав інтерв'ю. Не показана його роль в організаціях, біографія нічим не підтверджена. --Submajstro (обговорення) 05:11, 4 липня 2020 (UTC)
Якщо автор повідомляє, що має своє ставлення до предмету статті, то НТЗ вже під сумнівом.--Юрко (обговорення) 05:59, 4 липня 2020 (UTC)
Дякую за коментарі, мушу погодитися, майже всі джерела - з його слів і про біографію нічого не гуглиться. Почаклую ще з текстом і з google-пошуком. Щодо НТЗ, то я так влаштований, що практично до всіх предметів, практично до всього в світі, про що дізнаюсь, дуже легко формую хоч якесь ставлення, мабуть це в природі людини. Досі це мені не заважало в роботі тут, ну, і я не афілійований до особи чи його організацій, які є в тексті. --fed4ev (обговорення) 07:36, 4 липня 2020 (UTC)