Вікіпедія:Вікігном

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:ГНОМ
Невловимий вікігном

Вікігно́м — користувач вікі, який послідовно робить корисні редагування, але не прагне привернути до себе увагу. Вікігноми працюють за лаштунками вікі, латаючи трухляві стаби, відлагоджуючи обшарпані картки, пригвинчуючи розбиті шаблони; завдяки цьому життя стає рівнішим і око вже не так шпортається при мандрівках розлогими просторами Вікіпедії. Приклади діяльності вікігнома — це редагування помилок, описок, битих посилань. Назву вікігномів вперше дано їм у проєкті WikiWikiWeb[1].

Досить значна кількість вікі-користувачів виявляє ознаки поведінки вікігномів у своїй повсякденній діяльності; дехто взагалі може обмежуватися тільки вікігномними діями. Серед представників вікі-фауни вікігноми вважаються дружніми і трохи сором'язливими істотами, подібними до вікіповітруль та вікіельфів. Пряма протилежність вікігнома — вікітроль.

Як вже згадувалося вище, вікігноми полюбляють робити свою роботу непомітно для решти населення Вікіпедії (наприклад, позначають свої правки, які малі правки). Загляньте на Список останніх змін — можливо, і побачите там маленьку істоту, що причаїлась під грибочком.

Ще вони полюбляють додавати ISBNи у статті про книги і списки літератури, складають і редагують алфавітні списки, з'ясовують джерела для поданих даних, чи цитат невідомого походження, додають до статей корисні посилання чи категорії, створюють перенаправлення, додають зручні приклади і суттєві подробиці в потрібних місцях, і ще купу всілякої корисної дріботи.

Харчуються здебільшого орфографічними, пунктуаційними, смисловими помилками і битими посиланнями.

Як впізнати вікігномів[ред. код]

Гном

Якщо ви повністю або частково впізнали себе у цьому описі, можете повідомити інших дописувачів про свій стиль роботи розміщенням такої позначки на особистій сторінці:

{{Вікігном}}

Якщо ви вікігном, але не любите скупчення юзербоксів, додайте цю категорію на своїй сторінці:

[[Категорія:Вікігноми|{{PAGENAME}}]]

Примітки[ред. код]