Вікіпедія:Вікізустрічі/128

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Друга вікіекспедиція по Чернігівському району Чернігівської області 22 грудня 2013 року (19-та вікіекспедиція)[ред. код]

Час проведення: 22 грудня 2013 року.

Територія: Чернігівський район (Чернігівська область) Чернігівської області.

Учасники
  1. Приходько Микола, керівник та ініціатор експедиції, член ГО "Вікімедіа Україна" --Nickispeaki (обговорення) 13:41, 16 грудня 2013 (UTC)
  2. Роман
  3. --Star1961 (обговорення) 16:40, 20 грудня 2013 (UTC)

Маршрут[ред. код]

Чернігівський район (Чернігівська область) Чернігівської області:

Чернігів (9-14 - початок експедиції) - Зайці (309) 9-45 - Льгів (467) 10-06 - Левковичі (316) 10-35 - Михайло-Коцюбинське (2927) 11-00 - Андріївка(879) 11-55-14-55 обід - Жеведь(439) 15-05 - Козероги(263) 15-40 - Смолин(813) 15-55 - Гончарівське (3312) 16-30 - Слабин(726) 17-14 - аеропорт 17-45 - Чернігів 18-20.

Звіт[ред. код]

21 грудня Чернігівщиною пройшла 19 вікіекспедиція. Це була вже друга вікіекспедиція Чернігівським районом. Маршрут пролягав від Чернігова через Михайло-Коцюбинське і низку сіл аж до Гончарівська. Особливо варто відмітити село Андріївка. Спочатку ми потрапили до будинку священника. А потім і взагалі була чудесна зустріч в садибі "Андріївські озера". Хоча я і бачив чимало хороших людей за своє життя, але я був вражений від зустрічі із Сергієм Олексійовичем. Він - власник садиби сільського туризму "Андріївські озера". Як зрозуміло із назви, садиба знаходиться на березі мальовничого озера у селі Андріївка. Це просто якийсь чарівник, а не чоловік! Дуже цікаво розповідав, як він збудував сам майже все, що у нього зараз є - будинки та інші приміщення. А ще показував стільці, лавки, вішалки для одягу - все зроблено ВЛАСНИМИ руками із місцевого дерева. Дуже сподобався і гнучкий підхід до проживання - гарні номери - по 300 гривень, а літні будиночки - по 60, а хто хоче БЕЗКОШТОВНО - то є ж і безкоштовний пляж. Так само і в плані їжі. Є також чудова баня. Крім того хазяїн з радістю навіть поділився, як він за канадською технологією будував будинки, як робив опалення та каналізацію. А що ще більше мене зачепило, так це те, що він, міський житель, за 5 років проживання в селі знає про тварин і рослин вже набагато більше мене, колишнього сільського жителя! А на моє запитання - ЗВІДКИ просто відповів - з вікіпедії. ;-0 Чи варто казати, що нам ДУЖЕ сподобалося там? Я до цих пір під враженням. Можливо, варто туди з'їздити компанією вікіпедистів? Ми із дружиною то точно поїдемо - 27 км від Чернігова. Наостанок мало не головне про господаря - він влаштував в садибі міні-музей. А в планах - відкриття повноцінного музею. Так що, Україна поступово, завдяки таким працьовитим і тямущим чоловікам підніметься і розквітне. Нам би такого чоловіка в кожне село і тоді б всі їздили до нас, а не у Швейцарію, Турцію чи Єгипет. ;-)

А ще було Михайло-Коцюбинське. Досить затишне містечко. З ялинкою в центрі міста перед адміністрацією. Будинок культури, магазини та кафе, та - поліклініка! Причому поліклініка отримала допомогу від Євросоюзу, куди ми ще навіть не вступили.

Далі був Гончарівськ. Свого часу військове містечко було закрите і обгороджене бетонним забором. За перепустками мали право в'їзджати тільки мешканці або військові. Зараз, хоч білий забор лишився і лишився КПП, але в'їзд вже кілька років вільний. На жаль, туди ми дісталися вже поночі. Останнім цікавим об'єктом був Чернігівський аеропорт. Після розвалу СРСР аеродром досить швидко занепав. Зараз навіть ВВП розібрали. Щоправда, є охорона. І є радіослужба для підтримки літаків, що пролітають над Черніговом.

Фотозвіт[ред. код]

Категорія із зображеннями на Вікісховищі - ВСІ ФОТОГРАФІЇ

список сіл[ред. код]

Всього 11 об'єктів: 10 сіл і аеропорт, в дужках зазначена кількість жителів.

Всього було зроблено близько 500-700 фотографій. З них вже завантажено 676. Всі села будуть проілюстровані найкращими із наявних фото. Гончарівське було проілюстровано в українській, російській, вірменській, англійській і арабській статтях.

Враження учасників[ред. код]

Ця експедиція, в цілому, теж виявилась змістовною. Крім того, погода на цей раз більше сприяла нам, тому і фотографії вийшли мальовничіші. Ті села, які ми відвідали на цей раз, теж живуть тими ж проблемами, що і попередні села. Щодо селищ, а їх ми відвідали два – Михайло-Коцюбинське та Гончарівське, то вони помітно відрізняються на цьому фоні, що, власне, не дивно, але деякі ознаки кризи є і тут, як, наприклад, покинута будівля колишнього, судячи з вигляду, будинку побуту. Але і в селах є дієві люди, які не дають занепасти цим селам. Приємно згадати дуже теплий прийом в Андріївці і у священника і в садибі сільського туризму. Щоправда, незапланована затримка в Андріївці дещо скорегувала маршрут, тому після Смолина всі населені пункти були відвідані вже у темну частину доби. Хоча й тут можна знайти позитивний момент – нічні фотографії це нестандартно для подібних вікіекспедицій. --Star1961 (обговорення) 18:32, 10 січня 2014 (UTC)

Див. також[ред. код]