Вікіпедія:Вікімарафон 2022

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ВІКІМАРАФОН

Коротка адреса: wikimarathon.org.uaПеріод проведення: 27-31 січня
Ідея: 30 січня українській Вікіпедії виповнюється 18 років. Аби привітати її з днем народження, закликаємо усіх подарувати Вікіпедії бодай одну статтю.


Марафон проводить ГО «Вікімедіа Україна»

Вікіфлешмоби (згодом — Вікімарафони) проводяться щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним з перших висловив Ігор Костенко, дописувач Вікіпедії з Небесної сотні.

Результати

Детальніша інформація
Примітки
 1. Враховуються статті, позначені шаблоном {{Вікімарафон 2022}}, не раніше і не пізніше періоду Вікімарафону
 2. Зареєструвались не раніше 20 січня

Основні умови

Сувеніри, які розсилались учасникам Вікімарафону минулого року

До Вікімарафону можна долучитися з будь-якої точки світу із 27 по 31 січня включно.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь у Вікімарафоні онлайн, треба:

 1. Створити протягом періоду Вікімарафону принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
 2. Обов'язково додати на сторінку обговорення створених статей шаблон {{Вікімарафон 2022}} (дивіться покрокову інструкцію, як це зробити).

Можна створити статтю на будь-яку тему. Для натхнення можна скористатися пропонованими темами.

Усі учасники й учасниці марафону, можуть отримати сувеніри. Зверніть увагу: Щоб отримати сувеніри, потрібно записатися на окремій сторінці: Вікіпедія:Вікімарафон 2022/Учасники.

Як створити статтю

Зовнішні відеофайли
Як долучитися до Вікімарафону 2022
Запис вебінару — принципи роботи Вікіпедії, демонстрація створення статті та подання її на Вікімарафон

Щоб дізнатися про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та Майстром створення статей. Також доступні відеоінструкції — загальна відеодемонстрація створення статей (8 хвилин) і запис вебінару до Вікімарафону (59 хвилин).

Дивіться також відеодемонстрації про те, як зареєструватися у Вікіпедії і як поліпшити вже наявну статтю.

Базові вимоги до статей
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значущості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
 • текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Вебінари та онлайн-консультації

Щоб навчитися редагувати Вікіпедію та отримати відповіді на ваші питання, долучайтеся до онлайн-подій, які буде проводити організаційна команда Вікімарафону.

Зареєструватися на вебінари та консультації

Вебінари

Під час вебінарів ви зможете прослухати презентацію про роботу Вікіпедії, подивитися демонстрацію процесу створення і редагування статті, поставити свої запитання. Вони будуть проходити через Zoom із трансляцією на YouTube. Посилання на Zoom-подію буде надіслано зареєстрованим учасникам; зареєструватися можна за посиланням.

Вам достатньо долучитися лише до одного вебінару у найбільш зручний час, не обов'язково (хоча й можна)) долучатися до всіх. Орієнтовна тривалість вебінару — 60-90 хвилин.

Розклад:

Онлайн-консультації

Також організатори Вікімарафону проведуть три онлайн-консультації у визначений час. Це будуть сесії питань-відповідей: наперед заданої програми не буде, ви зможете поставити своє запитання.

Консультації будуть проходити через Zoom без запису чи трансляції на інші канали. Посилання на Zoom-подію буде надіслано зареєстрованим учасникам; зареєструватися можна за посиланням.

Розклад:

 • Четвер 27 січня, 18:00
 • П'ятниця 28 січня, 15:00
 • Неділя 30 січня, 15:00

Місцеві події

У межах Вікімарафону «Вікімедіа Україна» надає фінансову, інформаційну та іншу підтримку локальним заходам для спільної роботи у Вікіпедії — як наживо, так і в онлайн-форматі. У більшості випадків ці заходи проходять для наперед визначеної аудиторії за попередньою реєстрацією. Список проведених подій доступний за посиланням.

Розкажіть про участь та долучайтеся до організації

Цей користувач — учасник
Вікімарафону 2022
 • Розкажіть про вашу участь у Вікімарафоні у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґів #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію.
 • Теґайте сторінки Української Вікіпедії у та .

Більше інформації / поставити питання