Вікіпедія:Вікіпедія для школи/2021—2022

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Банер конкурсу «Вікіпедія для школи»


«Вікіпедія для школи» — конкурс статей в українській Вікіпедії, присвячений тематиці шкільної програми. До конкурсу можуть долучитися усі охочі освітяни та інші дописувачі Вікіпедії. З 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року він проходив у дев'яти шкільних предметах. Зараз експертне журі, до якого увійшли досвідчені вікіпедисти та освітяни працюють над оцінкою статей та визначенням результатів конкурсу.

Тематика конкурсу[ред. код]

Поліпшувати та створювати статті у Вікіпедії у рамках конкурсу можна на теми, що вивчаються у шкільній програмі, у дев'яти предметах, що входять до конкурсної тематики 2021—2022 року.

Організатори створили списки статей на кожну із тем конкурсу. Зверніть увагу: поліпшувати та сворювати статті, що не є серед запропонованими організаторами, можна лише після попереднього узгодження з організаційним комітетом (пишіть за адресою shkolawikimedia.org.ua).

Список предметів для конкурсу у Вікіпедії

Також конкурс проходить у Вікіцитатах — сестринському проєкті Вікіпедії. Там тематика обмежена українською літературою та зарубіжною літературою.

Умови конкурсу[ред. код]

 • Конкурс триває з 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року включно.
 • Конкурсантами можуть стати усі охочі, що ознайомились та погоджуються з умовами конкурсу.
 • Після завершення конкурсу журі обирає переможців за кожною темою (шкільним предметом). Переможцями стануть конкурсанти, що наберуть найбільше балів у категорії, тобто матимуть найбільший якісний внесок. Нагородимо також автора/ку найкращої статті з кожного предмету. Один конкурсант може претендувати на перемогу у декількох темах. Детальні параметри оцінювання викладені у відповідному розділі регламенту.
 • Переможці отримають дипломи та призи: сертифікати інтернет-магазинів, сувеніри з символікою Вікіпедії, вікіпроєктів та конкурсу.
 • Учасники повинні дотримуватися алгоритму, викладеного в розділі «Як узяти участь» нижче. Статті, створені не за цими інструкціями та/або із порушенням викладених нижче базових вимог до якості, можуть бути дискваліфіковані із конкурсного внеску.
 • Детальні умови участі конкурсу викладені у регламенті; усім учасникам варто ознайомитись із ним.

Як узяти участь[ред. код]

Як долучитися до конкурсу[ред. код]

 1. Обов'язково зареєструйтесь у формі.
 2. Створіть або доповніть принаймні одну статтю у Вікіпедії на тему конкурсу під своїм обліковим записом у період з 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року включно з дотриманням алгоритму, що поданий нижче.

Організатори проведуть три навчальні вебінари, де розкажуть про умови конкурсу та основи редагування Вікіпедії (9 грудня, 11 січня та 11 лютого), також заплановані сесії відповідей на запитання конкурсантів.

Як опрацьовувати статті під час конкурсу[ред. код]

 1. Зареєструйтеся у Вікіпедії та/або увійдіть під своїм обліковим записом.
 2. Оберіть тему скориставшись списками вище.
  Зверніть увагу: поліпшувати та сворювати статті, що не є серед запропонованими організаторами можна лише якщо це наперед узгоджено (наприклад, шляхом електронного листування; адреса Організаційного комітету — shkolawikimedia.org.ua)
 3. Доведіть статтю за якістю принаймні до рівня базових вимог.
 4. Додайте конкурсний шаблон {{Wiki for school 2021}} на сторінці обговорення створеної чи поліпшеної статті.
 5. До кінця конкурсного періоду поліпшуйте статтю, щоби підвищити її оцінку, а отже й ваші шанси на перемогу.
 6. Повторюйте попередні кроки якомога частіше.

Як подати статтю на конкурс[ред. код]

Детальніша інструкція до пункту №4 інструкції вище

Крок 1: Відкрийте сторінку обговорення статті: кнопка «Обговорення» на панелі зверху зліва

Крок 1: Перейдіть на сторінку обговорення статті

Крок 2: Натисніть кнопку «Створити код» на панелі зверху справа

Крок 2: Натисніть «Створити код»

Крок 3: Скопіюйте туди відповідний текст, вставивши назву предмету згідно з конкурсними категоріями — {{Wiki for school 2021|Назва предмету}} (для новостворених статей) або {{Wiki for school 2021|назва предмету|поліпшено}} (для поліпшених статей)

 • Приклад 1: {{Wiki for school 2021|географія}}
 • Приклад 2: {{Wiki for school 2021|зарубіжна література|поліпшено}}
Крок 3: Додайте текст шаблону

Крок 4: Прокрутіть сторінку донизу і натисніть кнопку «Зберегти сторінку».

Крок 4: Збережіть сторінку

Результат виглядатиме так:

Крок 5: Результат

Базові вимоги до статей[ред. код]

 • Статті повинні бути започаткованими або покращеними конкурсантами у Вікіпедії упродовж конкурсного періоду.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату. Тому статті мусять містити текст, сформований власне конкурсантом/кою, і не порушувати авторські права. Весь внесок Конкурсанта, що порушив авторські права хоча б в одній статті буде дискваліфіковано, а отже не розглядатиметься журі, тому претендувати на призові місця у конкурсі такий учасник/ця не може.
 • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад.
 • Статті або доповнення мусять мати розмір щонайменше 5000 байтів (це в середньому 300-400 слів; розмір у байтах можна побачити, перейшовши у вкладку «Переглянути історію» зверху статті).
 • Вікіпедія — це енциклопедія. Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер.
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень. Тому статті мають базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги/інтернет видання тощо) та містити посилання на ці джерела.

Нове у конкурсі 2021—2022[ред. код]

Якщо ви брали участь у конкурсах «Вікіпедія для школи» минулих років, зверніть увагу на нововведення цьогорічного конкурсу:

 • Учасниками/цями конкурсу можуть стати усі охочі, а не лише люди, які наразі працюють чи мають досвід роботи в закладі освіти та/або педагогічну освіту.
 • Конкурс уперше пройде не лише у Вікіпедії, а й у сестринських вікіпроєктах. Зараз триває конкурс у Вікіцитатах, планується запуск конкурсу у Вікіджерелах.
 • Теми конкурсних статей обмежено до конкурсних списків, адже акцент цьогорічного конкурсу — поліпшення якості статей на теми шкільної програми.
 • Для ідентифікації статті, що бере участь в конкурсі достаньо шаблону {{Wiki for school 2021}} на сторінці обговорення створеної чи поліпшеної статті, не використовуємо Панель програм і подій.
 • Окрім нагородження найбільшого якісного внеску до кожної з тем конкурсу, перемогу отримають і автори/ки найкращих індивідуальних статей з конкурсних предметів.

Організатори[ред. код]

Конкурс проводиться громадською організацією «Вікімедіа Україна». Адреса організаторів для запитів і запитань — shkolawikimedia.org.ua.

До організаційного комітету входять волонтери, котрі займаються загальною організацією конкурсу.

Відповідальна менеджерка освітніх та культурних проєктів ГО «Вікімедіа Україна» — Ганна Осадчук

До складу журі будуть входити досвідчені вікіпедисти та спеціалісти з предметів, у межах яких проводиться конкурс. Про зголошення до журі буде повідомлено окремо.

Див. також[ред. код]