Вікіпедія:Вікі любить Землю/Бузкова неділя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Slap bracelet wiki loves earth logo.jpg
Lilac bouquet 2015 G1.jpg
Бузкова алея у ботсаду ім. М. Гришка
Бузкова алея у ботсаду ім. М. Гришка
Бузковий ранок у Чернігові
Палац Лопухіних (корсунь-Шевченківський)
Довідник «Ілюструємо Вікіпедію»

Любите бузок? Гайда писати статті! Адже існує близько 30 видів бузку, а українською є лише статті про два види (станом на 2 травня 2020 року). Анонсувати свою участь у акції треба у неділю, 3 травня, а завершити свої плани не пізніше того часу, коли відцвіте бузок :) Усі учасники отримають слеп-браслет «Вікі любить Землю», що відбиває світло .

Про перебіг акції[ред. код]

3 травня: 13 учасників заявили про свою участь. Створено 17 статей, 1 покращено. Китайці виявились великими любителями/знавцями бузку, адже в китайвікі найбільше статей про його види, але це й не дивно, більшість його видів походять з Азії.

4 травня: 1 статтю покращено, 6 створено. Перші дні показали, що джерел українською і навіть російською бракує онлайн. Покладаємось на іншомовну інформацію. Прохання до учасників ретельно перевіряти такі примітки на життєздатність :)

5 травня: учасникам запропоновано створити ще статті про знаних селекціонерів бузку. Одну статтю перекладено.

6 травня: створено ще одну статттю про вид бузку.

7 травня: створено статті про 3 сорти бузку, а також додане 1 фото

11 травня: на сторінки обговорення статей додано шаблон Бузкової неділі

12 травня: започатковано ще 2 статті.

14 травня: перекладено статтю про жінку-селекціонерку бузку!

Статті до створення[ред. код]

для уникнення конфліктів редагувань або щоб забронювати статтю, підпишіться біля відповідної назви

Селекціонери бузку
Види бузку

Nota bene*Додавайте на початку статті {{Taxobox}} для автоматичного додавання шаблону «картка» з Вікіданих, або заповнюйте щаблон Шаблон:Картка:Таксономія. Автоматичний переклад не працює коректно в шаблонах.

Інші теми

Статті до покращення[ред. код]

Література[ред. код]

Зображення[ред. код]

Бузок на початку травня

Фото з «Вікі любить Землю»[ред. код]

Потребують уточнення виду, додаткової категоризації

Учасники[ред. код]

Розкажіть, що плануєте зробити або зробили, щоб бузку у Вікіпедії стало більше, а фото бузку у Вікісховищі впорядкованішими.

Anntinomy[ред. код]

 • Файл Бузковий_гай_в_ботсаду_Харкова.JPG додано до категорії Syringa meyeri (це було просто, бо там на табличці написано) --Anntinomyобг 18:20, 2 травня 2020 (UTC)
 • усунуто страшну несправедливість. запит бузковий колір більше не перенаправляє на фіолетовий, є окрема сторінка. Було б добре знайти найраніше вживання слова --Anntinomyобг 20:38, 3 травня 2020 (UTC)
 • дуже інформативна стаття Л. М. Фельбаба-Клушина «Фітоценологічна характеристика та охорона угруповань Syringa josikaea Jacq. (Oleaceae) в Українських Карпатах», додано до списку джерел у Бузок карпатський--Anntinomyобг 07:54, 4 травня 2020 (UTC)
 • всю цю красу тепер додано до Бузок#Види--Anntinomyобг 09:57, 4 травня 2020 (UTC)
 • В розділ Посилання у статті Бузок додано International Lilac Society. І таке буває! --Anntinomyобг 08:30, 5 травня 2020 (UTC)

ДмитроСавченко[ред. код]

Jbuket[ред. код]

Brunei[ред. код]

Sibeckijsasa[ред. код]

дякую, виглядає що вираз регулярно виглядає невеликим деревом неякісний переклад з англійської, який перекочував у рувікі. думаю малося на увазі зазвичай. А також не перенеслось посилання на Плантариум (розділ Посилання), бо такого шаблона у нас тема, варто виправити вручну або не додавати зовсім --Anntinomyобг 20:52, 3 травня 2020 (UTC)
Слушні зауваження, виправив --Sibeckijsasa (обговорення) 16:40, 4 травня 2020 (UTC)

Анатолій 2000[ред. код]

 • Започаткував статті:
1) Бузок Комарова;
2) Бузок широколистий;
3) Бузок пухнастий;
4) Бузок амурський;
5) Бузок звичайний 'Красуня Москви'
6) Бузок звичайний 'Аукубафоліфя'  
7) Бузок звичайний 'Флора 1953'  

шляхом перекладу з Вікіпедії російською мовою. --Τǿλίκ 002 (обговорення) 14:53, 3 травня 2020 (UTC)

Дякую, додала картки, вони неповні, але краще ніж нічого. Якщо хтось доповнить елемент Вікіданих, то інформація оновиться автоматично і на сторінці. --Anntinomyобг 21:36, 3 травня 2020 (UTC)
 • Зробив й завантажив фото: File:Бузок на початку травня.jpg
Бузок на початку травня

Olga Loboda 0806[ред. код]

 • Така гарна назва - Бузкова неділя. Ось прямо тепер завантажу до Вікісховища картини роменських художників, на яких квітне бузок. І поставлю на сторінки авторів Надії Полуян-Внукової, Валерія Зосенка, Сергія Півторака. А якщо ще лишаться ненаписані статті, щось спробую підготувати.--Ольга Лобода (обговорення)
  @Olga Loboda 0806:до сховища не варто, бо вони захищаються авторським правом --Anntinomyобг 16:31, 3 травня 2020 (UTC)
  @Anntinomy: Але ж це мої фото. Про художників я писала книги. Робила фото для них.Оlga Loboda 16:41, 3 травня 2020 (UTC)
  @Olga Loboda 0806: це будуть Ваші фото їхніх робіт — і ці роботи у них усіх трьох захищаються авторськими правами: тільки якби пройшло 70 років від смерті автора, можна було б вантажити. або якби вони надали дозвіл публікувати під вільною ліцензією. чи Ви маєте їхні контакти? (чи їхніх спадкоємців). може можна буде дозвіл оформити? --アンタナナ 16:45, 3 травня 2020 (UTC)
  @アンタナナ: Так, звичайно, і контакти, і попереднє узгодження. Крім Валерія Зосенка, якого немає, і спадкоємців його немає, бо дітей він не мав. Оlga Loboda 16:56, 3 травня 2020 (UTC)
  @Olga Loboda 0806: тоді чудово. Ви самі будете оформляти дозвіл? чи допомогти? шкода, що нема спадкоємців у пана Валерія :( --アンタナナ 17:25, 3 травня 2020 (UTC)

Shybetsky[ред. код]

ShybetskaS[ред. код]

MeOlya[ред. код]

UkrainianCossack[ред. код]

Мандрівниця[ред. код]

EleNte[ред. код]

 • Бузок Вольфа, але певне, вже поза заліком, бо дочитала про анонс участі лише сьогодні =) --EleNte (обговорення) 09:30, 4 травня 2020 (UTC)
  Оргкомітет розгляне можливість поблажок ;) Дякую за участь --Anntinomyобг 09:59, 4 травня 2020 (UTC)
  • Дуже дякую, але це буде нечесно щодо інших учасників. А статті я і так напишу. Завжди любила бузок) --EleNte (обговорення) 10:39, 4 травня 2020 (UTC)
  але статтю було створено вчора, то ж це точно можна вважати і заявкою --Anntinomyобг 11:23, 4 травня 2020 (UTC)

Створені статті: