Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Списки пам'яток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

Списки об'єктів культурної спадщини України

Списки пам'яток погруповані за містами, районами та областями. На них можна перейти з шаблону зверху чи з карти нижче. Зверніть увагу, що конкурсні списки залишаються сформовані за районами до адміністративно-територіальної реформи 2020 року. Може бути додано інформацію про ОТГ чи нові райони, але самі списки залишаться такими, як були.


Легенда до списків[ред. код]

Для типів пам'яток вживаються позначки, рядки, відповідно до типу, позначені кольором:

Тип Колір
А — архітектура світло-жовтий
І — історія світло-зелений
М — монументальне мистецтво світло-рожевий
Х — археологія світло-коричневий
НТ — наука і техніка захисний синій
СП — садово-паркове мистецтво аквамариновий
Л — ландшафт фіолетовий
МБ — містобудування білий


Категорії пам'яток:

  • нац — національного значення
  • місц — місцевого значення
  • щв — щойно виявлені ОКС

У таблиці тип поєднується з категорію через дефіс, наприклад, А-місц — пам'ятка архітектури місцевого значення, НТ-нац — пам'ятка науки і техніки національного значення, М-щв — щойно виявлений об'єкт монументального мистецтва.


Закресленими позначаються об'єкти, що втратили охоронний статус.

Спеціальні номінації[ред. код]

Списки для спеціальних номінацій: «Єврейська спадщина», «Квіти України», «Млини», «Пам'ятки національно-визвольної боротьби», «Пам'ятки Подесення».

У спеціальній номінації від проєкту «Via Regia Ukraine» автоматично візьмуть участь усі конкурсні світлини п'ятнадцяти населених пунктів України: Дубно, Рівне, Острог, Тараканів, Львів, Броди, Підкамінь, Підгірці, Олесько, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

Для участі у спецномінації «Відео» потрібно завантажити відео із пам'ятками із загальних списків.

Для участі у спецномінації «Аерофото» потрібно завантажити фото пам'яток, зроблені із дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата. Вантажити із загальних списків, вибравши пункт «Аерофото» у Завантажувачі.

Не знайшли пам'ятку у списках?[ред. код]

Списки можуть бути неповними. Якщо Ви хочете додати фотографії пам'яток, яких немає в представлених списках, і Ви знаєте, що об'єкт є пам'яткою (тобто у нього є охоронний статус), просимо звертатися до оргкомітету на пошту wlmAt sign.svgwikimedia org.ua чи пишіть на сторінку обговорення. Будь ласка, надайте інформацію про те, що це дійсно пам'ятка — фото охоронної дошки чи документ, яким їй присвоєно статус. Це значно пришвидшить роботу організаційного комітету.

Умовами спеціальних номінацій може дозволятися подавати світлини об'єктів, які не мають офіційного охоронного статусу. Для того, щоб такий об'єкт додали до списків, потрібно теж писати на пошту оргкомітету. Бажано давати посилання на публікації про ці об'єкти, якщо такі є.

Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English