Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Фотоплівка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
1—31 жовтня
Колаж із фото пам'яток, Володимир Ольхом'як, CC BY-SA 3.0
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

Спецномінація «Фотоплівка»

Спецномінація «Фотоплівка» фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» включатиме скани світлин, зроблених на фотоплівці — мова може йти й про скани самої фотоплівки і скани з віддрукованих знімків із неї. Звичайно ці світлини мають містити зображення об'єктів нерухомої культурної спадщини України, які теж важливі для ілюстрування статей у Вікіпедії. Ці роботи теж мають бути власного авторства і завантаженими протягом конкурсного періоду, містити ідентифікатор об’єкту (ID) тощо. Фото мають висвітлювати об’єкт (чи об’єкти) культурної спадщини, чітко представляти та характеризувати його (їх). Ця спецномінація покликана мотивувати оцифровувати й ділитися своїми фотоархівами: частина об'єктів уже виглядає дуже відмінно, а частина — більше не існує… Враховуючи сучасну ситуацію із російським вторгненням і можливість потенційної втрати таких архівів, Організаційний комітет сподівається, що на це може бути запит.


Як взяти участь

[ред. код]

Створіть чи увійдіть у свій акаунт у Вікіпедії, натисніть «Запам'ятати мене».

Знайдіть відзняту (або потрібну) пам'ятку у конкурсних списках відповідного села, міста, громади чи області.

Натисніть [Завантажити фото] чи «Завантажити ще» у колонці справа. Фотографії можна вантажити безпосередньо зі списків пам'яток. Дотримуйтеся інструкцій завантажувача. Оновіть сторінку, якщо не бачите його.

Під час завантаження не забудьте вказати, що фото на спецномінацію «Фотоплівка». Якщо забули вказати, напишіть про це Організаційному комітету, вказавши назву свого облікового запису у Вікіпедії.

Також в описі файлу додайте інформацію про модель фотокамери, плівки, об'єктива, дату (хоча б рік чи десятиріччя) тощо.

Для зручності також є інфографіка з кроками:Оскільки ці файли будуть сканами, дата не буде підтягуватися автоматично. Дату можна вказати вручну у відповідному полі Завантажувача: або через опцію «календар», вибравши потрібну точну дату, або через «олівець» — тоді можна вписати роки чи десятиліття, наприклад, 80-ті роки:

Нагородження

[ред. код]

Переможцями стануть:

  • автори десяти найкращих фото за оцінками спеціального журі;
  • три автори найкращих серій фото за оцінками спеціального журі;
  • найактивніші учасники.


Журі

[ред. код]

Журі спеціальної номінації перебуває на стадії формування.

Результати попередніх років

[ред. код]Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English