Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Якість фотографій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

«Поради фотографам»

Бажано, щоб якість фотографій була найкращою — як за технічними характеристиками, так і за способом представлення об'єкта. Нижче подано декілька можливих недоліків, яких варто уникати.

Техніка фотографування та підготовки файлу

[ред. код]
Недолік Правильно виконаний знімок Неправильно виконаний знімок Вирішення проблеми
Об'єкт Не надсилаємо фотографії усього, що трапляється на території пам'ятки, але тільки сам об'єкт, що визнано пам'яткою.
Кадр Об'єкт має добре компонуватись на знімку. Слід знайти місце, з якого композиція виглядатиме найкраще. Якщо фотографується деталь, важливо слідкувати, щоб не було зайвих елементів у кадрі.
Якщо об'єкт не вдається охопити цілісно, можна застосувати ширококутний об'єктив або виконати кілька знімків і склеїти панораму, наприклад користуючись програмою Hugin.
Перспектива Інколи замала відстань до об'єкта спричиняє до так званої жаб'ячої перспективи, що спотворює об'єкт. Слід обрати віддаленіше місце, з якого можна сфотографувати об'єкт цілком.
Світло Об'єкт не повинен бути занадто темним або занадто світлим. Ліпше виконувати фотографії при доброму світлі (краще розсіяне, не різке світло) і не «під сонцем». У випадку яскравого сонця рекомендується користуватися фотофільтром.
Насиченість Не перестарайтеся з насиченістю, аби забарвлення лишалося натуральним. Для ретушу фотографій можна скористатися програмою GIMP.
Розмір файлу Знімок можна редагувати, поліпшувати, але позитивний ефект досягається лише тоді, коли розмір файлу достатньо великий. Ліворуч представлено два знімки того самого об'єкта: Файл:Krakow Buildings 01.jpg і Файл:Krakau PeteruPaul.jpg. Але тільки в першому випадку подальша обробка кадру можлива без втрати якості.

«Свобода панорами»

[ред. код]

В Україні, на жаль, відсутня «свобода панорами». Поради від організаторів читати на цій сторінці.

Спосіб представлення об'єкта

[ред. код]

Намагайтеся представити об'єкт максимально (навіть педантично) об'єктивно, так ніби ви отримали замовлення на підготовку якісного музейного каталогу.

Намагайтеся уникати чи принаймні мінімізувати передачу особистого ставлення до предмету фотографування, наприклад до особи, пам'ятник якій фотографуєте.

Недолік Правильно виконаний знімок Неправильно виконаний знімок Вирішення проблеми
Маніфестовано ставлення до персони, якій присвячено пам'ятник, коштом втрати об'єктивної інформації про монумент Правильно обираємо перспективу та ракурс.
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English