Вікіпедія:Завантаження зображень

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зовнішні відеофайли
Відеоінструкція
Як завантажити фото у Вікіпедію — покрокова демонстрація

Якщо потрібна фотографія якого-небудь реального об'єкту або явища, то треба узяти цифрову камеру і сфотографувати його. Можна використовувати і звичайну плівкову камеру, а потім відсканувати знімки, але це не так зручно.

Якщо потрібне креслення, схема, діаграма, то їх треба намалювати, використовуючи яку-небудь креслярську або оформлювальну програму. Інший варіант: акуратно намалювати все на папері, а потім відсканувати (але це гірше).

Політика дотримання авторських прав — Вікіпедія:Авторські права[ред. код]

Брати зображення з Інтернету і сканувати ілюстрації з книг можна тільки з дозволу власників авторських прав. Про те, як звертатися до авторів авторських прав можна довідатись тут. Не підлягають вимогам авторського права такі матеріали: матеріали, опубліковані до 1923 року та автор яких помер понад 70 років тому; матеріали, опубліковані в Україні, автор яких помер до 1951 року, репродукції тих картин і ілюстрацій, які вже перейшли в суспільне надбання. Див. Громадський домен.

Можливо, що потрібне зображення у Вікіпедії вже є. Для цього проглянете Спеціальна:Newimages та Спеціальна:Log/upload, можете скористатися функцією «Знайти». Див. також ВікіСховище.

Буває, що зображення знайшлося, але його якість вас не влаштовує. Якщо у вас є більш якісне зображення з тим же змістом, то має сенс завантажити його під тією ж назвою (тобто замінити старе зображення).

Вимоги до зображень[ред. код]

Зображення, яке ви збираєтеся помістити в свою статтю, повинне відповідати ряду вимог:

  • Дотримання авторського права: ніколи не поміщайте у Вікіпедію файли, якщо це не дозволено їх правовласником.
  • Для кольорових зображень (фотографії, репродукції художніх творів) застосовуйте формат JPEG;
  • Для захоплень з екрану використовуйте формат PNG;
  • Для схем, символів, рекомендується використовувати векторний формат SVG. Це відкритий формат векторної графіки, затверджений консорціумом W3C. Цей формат дозволяє отримувати високоякісні версії зображення будь-якого розміру. До того ж, дані SVG записуються у вигляді документа XML, що спрощує його переклад, оформлення, та інші можливі зміни. Існує онлайн-інструмент для перекладу SVG зображень. Для того, щоб текст на векторному рисунку відображався коректно користуйтесь шрифтами з цього переліку. Якщо у вас є лише растрове зображення схеми чи символа, скористайтесь форматом PNG.

Якщо ваші зображення мають інші формати, то сконвертуйте їх у ті, що рекомендуються. Завантажувані зображення повинні мати максимально високу роздільчу здатність, що забезпечить високу якість друку. Максимальний розмір файлу зображення у Вікіпедії складає — 2 Мбайт, тому не зменшуйте їх перед завантаженням на сервер. Краще це зробити за допомогою команд розмітки Вікіпедії безпосередньо при вставці в статтю. Намагайтеся, щоб розміри зменшеної копії зображення, що використовується в статті, не перевищували 35 кбайт (максимум 70 кбайт). Бажано завантажувати зображення без підпису, щоб використовувати його і в інших мовних розділах.

Підпис вставляється за допомогою wiki-розмітки дуже просто. Для кожного зображення є сторінка з його описом, яку ви повинні заповнити. Тому обов'язково підготуйте дані про джерело і ліцензію. Якщо зображення перезавантажується з іншого мовного розділу Вікіпедії, то вказівки тільки на цей розділ не достатньо; все одно повинен бути вказаний вид ліцензії (див.: Вікіпедія:Правила використання зображень). Перелік шаблонів з ліцензіями, які використовуються в українській Вікіпедії розміщено на сторінці Вікіпедія:Шаблони:Авторські права.

Бажано також мати ім'я автора (фотографа або художника) і подумати над описом зображення. Останнє повинне бути коротким і не відволікати від споглядання самого зображення. Докладніше — див.нижче Опис зображення.

Завантаження файлу зображення у Вікіпедію[ред. код]

Файли, які можна розмістити на умовах вільної ліцензії, рекомендовано завантажувати у Вікісховище. Для цього слід скористатись сторінкою завантаження Вікісховища. Ілюстрації, захищені авторським правом, можна використовувати лише в окремих випадках, і з певними обмеженнями. Таке використання називається «добропорядним використанням», і має відповідати певним критеріям. Такі файли заборонено завантажувати у Вікісховище, і тому їх можна розмістити лише у локальну файлову базу мовного розділу Вікіпедії.

Завантажувати файли (як в WikiCommons, так і в локальну базу) можуть тільки автопідтверджені користувачі. Послідовність дій описана на сторінці «Завантажити файл». При завантаженні враховуйте деякі особливості Вікіпедії: для перейменування зображення потрібне нове завантаження файлу. Стара версія повинна бути стерта адміністратором; при завантаженні зображення вищої якості під тією ж назвою старе зображення не стирається, а зберігається в «Історії», як і будь-який файл у Вікіпедії; в назві файлів Вікіпедія розрізняє написання «ВЕЛИКИМИ» і «малими» буквами".

Завантаження і вилучення файлів відображаються в журналі завантаження файлів. Проглянути раніше завантажені файли можна в списку завантажених зображень або через категорії, що входять в Категорія:Зображення.

Опис зображення[ред. код]

Довідник «Ілюструємо Вікіпедію»

Після завантаження файлу зображення з'явиться посилання на сторінку опису цього зображення, де слід записати в обов'язковому порядку назву, джерело і вид ліцензії, а також бажано прізвище фотографа і/або автора (художника, скульптора і т. ін.) зображеного твору. Це, звичайно, вимагає деякого часу, але ліцензію, під якою ви працюєте, потрібно поважати. Крім того, опис допоможе іншим користувачам використовувати в своїх статтях це зображення.


Див. також[ред. код]