Вікіпедія:Завдання для роботів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти
Скорочення:
ВП:ЗДР
ВП:ЗДБ

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.


На цій сторінці ви можете подати запит на вчинення якоїсь автоматичної дії, яку доцільніше провести роботом, а не людиною. Ботовласники розглянуть ваш запит і, спираючись на доцільність, виконають його.

Emblem-important.svg Будь ласка, не додавайте запити на дії, які можна виконати вручну (наприклад, заміна шаблону із малою кількістю включень або перейменування категорії з кількома статтями). Для швидшої роботи з категоріями ви можете встановити собі додаток HotCat у Налаштуваннях.


Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4

Зміст

Категорія:галузі економікиКатегорія:економіка за галуззю[ред.ред. код]

--Albedo (обговорення) 14:12, 19 травня 2015 (UTC)

Є якесь обговорення, чи традиція, що вимагає таке перейменування? --Pavlo Chemist (обг.) 21:06, 19 травня 2015 (UTC)

Ссылки[ред.ред. код]

Прохання замінити слово Ссылки в назвах розділів у статтях на Посилання (приклад статті з помилкою). Поза назвами розділів, звісно, залишити. --Volodymyr D-k (обговорення) 13:08, 19 травня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено 100 замін. --Pavlo Chemist (обг.) 21:21, 19 травня 2015 (UTC)

Вилучення надлишкової вікіфікації дат[ред.ред. код]

У Вікіпедія:Стиль#Надлишкова вікіфікація зазначається наступне: "Уникайте посилань на дати, з якими не пов'язано вагомих щодо теми статті подій.". У англійській це правило значно деталізованіше, але суть та сама: en:Wikipedia:Manual of Style/Linking#Chronological_items - дати та місяці не повинні бути вікіфіковані, хіба що така стаття має досить тісний зв'язок з поточною статтею (наприклад, посилання на en:1787 in science може використовуватись у статтях про розвиток метричної системи чи en:Timeline of World War II (1942) у статтях про Другу Світову). Виняток - статті про роки та місяці.

Тому можна фактично в автоматичному режимі повидаляти усі посилання на дати, роки та місяці з більшості існуючих статей і навіть краще створити бота, який буде це робити регулярно. Якщо для такої масштабної дії потрібне обговорення в кнайпі, можу винести обговорення туди. --kanzat (обговорення) 05:40, 7 травня 2015 (UTC)

А як бот визначить, чи дата вагома для статті, чи ні? Навіть, якщо і запускати такого бота по "безпечним" категоріям чи списку сторінок, такі дії треба дійсно обговорити в Кнайпі. --Pavlo Chemist (обг.) 07:41, 7 травня 2015 (UTC)
Вагомі статті мають ширшу назву. Наприклад, не en:1787, а en:1787 in science. Ну і звісно у статтях про дати посилання на дати є доречними. --kanzat (обговорення) 08:49, 7 травня 2015 (UTC)
Щойно замітив, що ВП:НВ не є офіційним правилом вікіпедії. Схоже прийдеться подавати номінацію на включення у правила.--kanzat (обговорення) 08:49, 7 травня 2015 (UTC)
@Pavlo Chemist, Микола Василечко, NickK, Rar: Створив спеціальну сторінку для обговорення — Обговорення Вікіпедії:Стиль/Посилання — правда, там про роки поки не йдеться, лише про дні місяців (роки будуть пізніше). --kanzat (обговорення) 16:37, 10 травня 2015 (UTC)
Підтримую таку ініціативу. Раніше теж вікіфікував дати в статтях, але пізніше осмислив безглуздість такої вікіфікації, тож тепер при редагування статей навпаки — вилучаю вікіфікацію на дати. Але тут є інший момент: адже можна у статтях робити вікіфікацію не на конкретну дату року, а на уточнення, пов’язане з темою статті (наприклад, у статті про письменника на рік у літературі, шахіста — рік у шахах, та подібне — музиці, кіно, спорті, окремо є у футболі, науці і так далі: 2015 у кіно, 2015 у футболі, 2015 у музиці, 2015 у науці, 2015 у літературі), адже таких окремих статей про роки в якійсь окремій галузі науки вже є певна кількість і надалі будуть розширюватися, що вважаю цілком доцільним.--Микола Василечко (обговорення) 09:47, 7 травня 2015 (UTC)
Як можна ботом визначити, чи пов'язана з датою подія є вагомою? Тут навіть у кожного редактора критерій свій: наприклад, на мою думку, дата не є вагомою, якщо незазначення дати не знизить інформативності статті, але інші редактори можуть мати інші критерії. При цьому я не згоден з підходом англійської Вікіпедії, за яким не потрібно вікіфікувати навіть очевидно вагомих щодо теми статті подій, таких як роки життя осіб. Ботом це абсолютно неможливо зробити, бо відсутній чіткий алгоритм — NickK (обг.) 01:28, 8 травня 2015 (UTC)
Якщо погоджуватися з правилом з англійської вікіпедії, то можна спробувати алгоритмізувати. Нп., Володимир-Волинський у першому абзаці та картці має посилання на 1944 (зміна назви), 2012 (дані про населення), 988 (перша знадка), 1324 (магдебурзьке право). Перші дві очевидним чином несуттєві події у відповідних роках і зворотнього посилання на Володимир-Волинський у статтях про ці роки немає, тому посилання на ці роки можна вилучити. У статтях про 988 і 1324 роки відповідні події описані (Князь Володимир призначив ... князами окремих міст: ... Всеволод - Володимир,...; Надання Магдебурзького права місту Володимир-Волинський). Ботом наявність зворотніх посилань можна перевірити. Очевидно можуть бути "забуті події" у статтях про роки (надання Києву магдебурзького права в 1494 не згадується), але після вимкнення посилання це може бути вказівкою, що може варто там цю подію дописати. Зараз світяться майже всі дати і ніякої користі від цього немає. --Rar (обговорення) 12:21, 8 травня 2015 (UTC)
Тут серйозна логічна хиба: якщо народження Володимира Путіна згадане в статті 1952, а народження Юсуфа Рези Гілані (теж лідера країни) не згадане в статті 1952, то дату 1952 треба вікіфікувати в статті про Путіна та не вікіфікувати в статті про Гілані. Що є очевидною хибою.
Загалом причина логічної хиби в тому, що оцінюється не значимість дати події відносно статті (чи є потреба акцентувати увагу на тому, що подія відбулася саме в цю дату?), а значимість події відносно її дати (чи є потреба акцентувати увагу на тому, що в цей день чи рік відбулася саме ця подія?). З таким підходом, наприклад, у статтях Львів чи Україна будуть вікіфіковані всі дати, а в статтях Облазниця чи Маршаллові Острови не буде вікіфіковано жодної дати, бо значимих відносно відповідних дат подій там не відбувалося. Очевидно, це неправильний підхід — NickK (обг.) 23:02, 8 травня 2015 (UTC)
Згоджуюся, що 1952 не повинно лінкуватися в обох статтях, тут бот промахнувся б, але логіку значимостей в англійському правилі розумію з точністю до навпаки. Особливо речення However, the years of birth and death of architect Philip C. Johnson should not be linked, because little, if any, of the contents of 1906 and 2005 are germane to either Johnson or to architecture. Тут явно акцентується, що в 1906 і 2005 про цього Джонсона нічого не написано. Мені такий підхід подобається - лінк потрібен коли з нього довідаємося щось пов'язане зі змістом основної статті. На мою думку так запрограмований бот виключить невелику кількість потрібних посилань (Київ, 1494, шкода, але можна виправити), залишить досить багато непотрібних (Путін, 1952, але воно і так є), але вилучить величезну кількість непотрібних посилань. Але треба згоду спільноти, це сотні тисяч посилань. --Rar (обговорення) 13:18, 9 травня 2015 (UTC)
А мені здається, що навпаки, для біографії обох цих діячів є важливим, що вони народилися в 1952 році (а не в 1942 чи 1962), бо це мало б суттєво вплинути на формування їх особистості (для Путіна це означало народження в Ленінграді, що відновлювався після війни, Гілані — у Пакістані, який щойно отримав незалежність). Не можна сказати, що дата народження неважлива для людини — особисто я не бачив джерел, які б вважали, що між поглядами народжених у 1940-х та 1980-х немає жодної різниці, тому для мене це якраз є прикладом тісного зв'язку.
Іншим побічним ефектом англійського правила буде те, що статті про роки можуть взагалі стати ледь не сиротами: наприклад, на en:Special:WhatLinksHere/85 BC взагалі не посилається жодна нехронологічна стаття, у той час як наше Спеціальна:Посилання сюди/85 до н. е. дає непогане уявлення про події цього року.
Загалом мені здається, що ботом можна виправити лише очевидно зайві посилання (наприклад, дати перевірки посилань або дати у підписах зображень), щодо решти може бути або девікіфікація всіх дат всліпу, або розумна девікіфікація людиною — NickK (обг.) 13:51, 9 травня 2015 (UTC)
Не стверджую, що дата народження не є важливою, просто не розумію яким чином посилання на 1952 має полегшити наведений Вами аналіз дати та місця народження. З "посиланням сюди" справа серйозніша, це справді якась інформація про контекст того року, хоч наскільки часто звичайними читачами використовується, сказати важко. А масові посилання, нп. з населених пунктів, можуть той контекст надійно сховати. Треба ще подумати.--Rar (обговорення) 11:37, 11 травня 2015 (UTC)

Заміна категорії[ред.ред. код]

Категорія:Франц Йосиф ІКатегорія:Франц Йосиф I. Stas (обговорення) 16:31, 6 травня 2015 (UTC)

Там лише 14 сторінок. Це, звісно, краще ніж запит на зміну категорії аж в одній статті - вже були прециденти. Швидше зробити вручну, ніж чекати (і, часом, запускати) бота (див. вгорі цієї сторінки: "Emblem-important.svg Будь ласка, не додавайте запити на дії, які можна виконати вручну (наприклад, заміна шаблону із малою кількістю включень або перейменування категорії з кількома статтями). Для швидшої роботи з категоріями ви можете встановити собі додаток HotCat у Налаштуваннях."). --Pavlo Chemist (обг.) 08:01, 7 травня 2015 (UTC)

Категорія:Географічні навігаційні шаблониКатегорія:Навігаційні шаблони:Географія[ред.ред. код]

--VaeVictis (обговорення) 18:06, 4 травня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. --Pavlo Chemist (обг.) 07:57, 5 травня 2015 (UTC)

Шаблон:Link FA[ред.ред. код]

Добрий вечір. Аналогічно до шаблону GA, цей шаблон застарів, у Вікіданих зараз глобальний запис якості статей. Його номіновано на вилучення, а до мене поступило прохання його вилучити швидко. Але шаблон має багато включень (при чому, іноді помилково). Чи можна вилучити ці посилання зараз? (чи треба дочекатися результатів на вилучення?) --Helixitta (обг.) 19:46, 29 квітня 2015 (UTC)

Підбийте швидкий підсумок і вилучу всі посилання. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:51, 29 квітня 2015 (UTC)
О, дуже дякую. Підсумок підбитий паном Piramidion --Helixitta (обг.) 20:13, 29 квітня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 21:47, 29 квітня 2015 (UTC)

Шаблон:Link GA[ред.ред. код]

Шаблон має бути вилучений за підсумками обговорення на Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/21 квітня 2015, але досі має 125 включень. Потрібно прибрати всі включення шаблону. Дякую — NickK (обг.) 16:33, 29 квітня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 17:19, 29 квітня 2015 (UTC)

Категорія:Виборчі навігаційні шаблониКатегорія:Навігаційні шаблони:Вибори[ред.ред. код]

--VaeVictis (обговорення) 09:24, 26 квітня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Pavlo Chemist 11:54, 26 квітня 2015 (UTC)

Заміна шаблонів "Не перекладено"[ред.ред. код]

Відповідно до обговорення в кнайпі, необхідно зробити заміну шаблонів нп, нп2, нп3, нп4, iw2 на нп5. На усіх шаблонах, окрім {{нп}}, я вчора поставив перенаправлення на {{нп5}}. Сам бота і особливих прав не маю, тому з метою економії часу прошу допомоги у існуючих ботовласників. --kanzat (обговорення) 20:15, 22 квітня 2015 (UTC)

для початку замінив iw2 в основному просторі та в шаблонах. Однак, там ще багато включень з інших просторів. --Pavlo Chemist 15:04, 25 квітня 2015 (UTC)
нп2, нп4 та iw2 прибрав --Максим Підліснюк (обговорення) 17:27, 29 квітня 2015 (UTC)
Хм, а сенс? хіба не зручніше коротші шаблони використовувати?--Анатолій (обг.) 10:42, 30 квітня 2015 (UTC)
Є скорочення {{Нп}}, чи треба ще коротше? --Pavlo Chemist 11:36, 30 квітня 2015 (UTC)
Так ви ж міняєте на {{Не перекладено}}.--Анатолій (обг.) 13:07, 30 квітня 2015 (UTC)
Правильно, бо, особливо новачку, не зрозуміло що таке «нп» (як вказав Нікіспікі в обговоренні, нп більше нагадує "населений пункт"). Це людині легше написати нп, а боту однаково. --Pavlo Chemist (обг.) 13:37, 30 квітня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено Замінено всі включення шаблонів на {{Не перекладено}}, {{Нп}} та {{Iw}}. @Максим Підліснюк, NickK: повидаляйте, будь ласка, 10 інших шаблонів із підсторінками, яких вже наплодилося ({{Iw2}}, {{Iw5}}, {{Не перекладено 2}}, {{Нп2}}, {{Не перекладено 3}}, {{Нп3}}, {{Нп4}}, {{Нп5}}, {{Не переведено}} та {{Translation}}). --Pavlo Chemist (обг.) 14:24, 1 травня 2015 (UTC)

А посилання? --Максим Підліснюк (обговорення) 14:30, 1 травня 2015 (UTC)
Вибачте, не зрозумів, які посилання? --Pavlo Chemist (обг.) 14:55, 1 травня 2015 (UTC)
Посилання на шаблони з різних довідок замінили? --Максим Підліснюк (обговорення) 15:08, 1 травня 2015 (UTC)
В просторі Довідка таких включень не помітив. Я не лізу ботом в простори Користувачів та їх обговорень, і лише обережно, тобто саме необхідне, змінив включення в просторі Вікіпедія. Можете перевірити. --Pavlo Chemist (обг.) 16:56, 1 травня 2015 (UTC)

А чи може хтось зробити, аби після створення відповідної статті українською цей новий універсальний шаблон підсвічувався? НМСД це дуже потрібно. --Volodymyr D-k (обговорення) 07:55, 2 травня 2015 (UTC)

Я пропонував щось таке: Microsoft, але ніхто не висловився ні за, ні проти. --Pavlo Chemist (обг.) 10:15, 2 травня 2015 (UTC)
Було б добре, щоб це було щось більш-менш легкопомітне (як-от жовте тло) або щось таке, що можна було б знайти через пошук по сторінці (?! у цьому сенсі було непоганим варіантом). Якщо на сторінці на кількадесят кілобайтів і десяток шаблонів один потрібно прибрати, то це дуже важко помітити — NickK (обг.) 13:28, 2 травня 2015 (UTC)
Або і жовте тло, і ?! теж. Взагалі ?! для пошуку на сторінці чудово підходить. --Volodymyr D-k (обговорення) 12:53, 4 травня 2015 (UTC).
Можна взагалі іншомовне посилання не прибирати, тоді його буде легко знайти: Майкрософт[en]. Однак, можна поки що повернути те ?!. --Pavlo Chemist (обг.) 13:26, 4 травня 2015 (UTC)
Жовте тло у багатьох стоїть на перенаправленнях, а жирне і червоне ?! створює враження «Майкрософт, але якийсь дуже дивний». Ну хоч сірим тло зробіть, чи що :) Я за те, щоб не прибирати іншомовне посилання. -- Ата (обг.) 06:38, 8 травня 2015 (UTC)
ТакТак Вилучив --Максим Підліснюк (обговорення) 09:49, 4 травня 2015 (UTC)

Категорія:2015 у Європейському спорті[ред.ред. код]

Категорія:20\d+ у Європейському спорті → у європейському спорті з подальшим вилученням невірної--Albedo (обговорення) 17:17, 19 квітня 2015 (UTC)

Такі задачі не виставляються тут. Ця сторінка призначена для масових дій, а ви пропонуєте змінити категорію аж в одній (!) сторінці. Там ще лише треба видалити порожню категорію (Категорія:2019 у Європейському спорті). --Pavlo Chemist 17:26, 19 квітня 2015 (UTC)
від 2015 до 2019--Albedo (обговорення) 17:40, 19 квітня 2015 (UTC)
Так існують лише дві категорії: для 2015 та 2019. --Pavlo Chemist 20:37, 19 квітня 2015 (UTC)
А, може, взагалі не уточнювати європейський, а просто спорт? 2011 у спорті, 2012 у спорті, 2013 у спорті, 2014 у спорті, 2015 у спорті і так далі на зразок 2015 у кіно і подібних. --Микола Василечко (обговорення) 20:48, 19 квітня 2015 (UTC)
"європейський" має сенс використовувати як в англійській Вікіпедії: коли існує достатня кількість статей. А взагалі, в нас є Спортивні події 2013 і подібні. Якщо уніфікувати за типом 2015 у спорті, то треба поставити на обговорення категорій. --Pavlo Chemist 21:25, 19 квітня 2015 (UTC)
О, так — є ж Спортивні події 2013 (знав, що за спорт теж мають бути категорії за роками — пропустив цю назву).--Микола Василечко (обговорення) 21:31, 19 квітня 2015 (UTC)

Запрошення користувачів[ред.ред. код]

Чи не могли б ви розмістити {{Запрошення до участі у тижні географії}} на СО користувачів з Категорія:Інтерес:Географія? 279. -- Ата (обг.) 08:31, 14 квітня 2015 (UTC)

Це не до бота, а в масову розсилку. Якщо не заперечуєте, я створю необхідну сторінку у вашому особистому просторі і поставлю задачу на розсилку MediaWiki message delivery --Максим Підліснюк (обговорення) 10:12, 14 квітня 2015 (UTC)
Не заперечую :) Я спробувала сама створити список розсилки, але мені не вдалося. Либонь, адмінська то робота -- Ата (обг.) 10:30, 14 квітня 2015 (UTC)
Створити список розсилки може будь-хто (Користувач:Ата/MassMessage). Але розсилка відбувається лише за запитом адміністратора (Спеціальна:MassMessage). ТакТак Розіслано --Максим Підліснюк (обговорення) 10:32, 14 квітня 2015 (UTC)
Дякую. Спеціальна:CreateMassMessageList мене й проігнорувало. Дійшло нарешті: певно, через не вказаний простір назв -- Ата (обг.) 10:53, 14 квітня 2015 (UTC)
Та ні, воно вас проігнорувало через відсутність статусу sysop --Максим Підліснюк (обговорення) 21:00, 19 квітня 2015 (UTC)

Литература[ред.ред. код]

Прохання замінити слово Литература в назвах розділів у статтях на Джерела або Література (приклад статті з помилкою). Поза назвами розділів, звісно, залишити. --Volodymyr D-k (обговорення) 06:59, 5 квітня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. Змінив у 87 сторінках на "Джерела". --Pavlo Chemist 12:43, 6 квітня 2015 (UTC)

в каталогу → в каталозі[ред.ред. код]

В усіх статтях Категорія:Об'єкти IC замінити текст:

в оригінальному новому загальному каталогу

на

в оригінальному новому загальному каталозі

Там би ще й вікіфікацію нормальну провести, в дусі заміни

[http://www.seds.org/~spider/ngc/ngc.cgi?IC+1098 IC 1098 в оригінальному новому загальному каталогу {{ref-en}}]

на

[http://www.seds.org/~spider/ngc/ngc.cgi?IC+1098 IC 1098] в оригінальному [[Новий загальний каталог|новому загальному каталозі]] {{ref-en}}]

і те ж саме з іншими базами. --ReAlв.о. 20:26, 1 квітня 2015 (UTC)

Я бачу, що там бот вже працює. Зауваження: декілька лінків, що я спробував, мертві. Здається, треба знайти нові лінки. Плюс, «Новий загальний каталог» - це ж ніби назва каталогу, тому мала би бути з великої літери. І, нарешті, чи не краще було би у форматі: IC 1098. Новий загальний каталог. (англ.)? --Pavlo Chemist 07:25, 2 квітня 2015 (UTC)
ТакТак Зроблено за первинним запитом, оскільки зауваження були тоді, коли бот вже працював. Щодо заміни на шаблон теж думав, єдина проблема, яка виникла - у посилання замість пробілу використовується плюс, а у назві сторінки пробіл. Тому і не замінив саме так. --Максим Підліснюк (обговорення) 12:15, 2 квітня 2015 (UTC)
У статтях про якісь інші об’єкти якраз шаблон, причому на весь виводок посилань про об’єкт. Його я і правив з рік тому.
p.s. Це у мене «Спеціальна:Випадкова стаття» як стартова у браузері так працює — коли на що викине. --ReAlв.о. 12:30, 2 квітня 2015 (UTC)

категорія:Генерал-майори (Україна)‎[ред.ред. код]

категорія:Генерал-майори (Україна)‎ (1 К, 7 С) → ► категорія:Генерал-майори України‎ (14 С) --Albedo (обговорення) 09:55, 30 березня 2015 (UTC)

Виноробство за країною[ред.ред. код]

Виноробство в Азербайджані‎ (1 С)
► Виноробство Іспанії‎ (1 С)
► Виноробство у Вірменії‎ (1 К, 1 С)
► Виноробство в Ліхтенштейні‎ (1 С)
► Виноробство в Російській імперії‎ (1 К, 3 С)
► Виноробство в СРСР‎ (1 К, 3 С)

і в той же час,
► Виноробство України‎ (1 К, 7 С)
► Виноробство Франції‎ (2 К, 5 С)

пропоную узгодити назви категорій, позбувшись прийменника у/в--Albedo (обговорення) 08:41, 25 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Pavlo Chemist 10:37, 25 березня 2015 (UTC)

помилки в координатах Категорія:Сторінки з некоректно вказаними координатами[ред.ред. код]

багато помилок в координатах Категорія:Сторінки з некоректно вказаними координатами.
на сторінках з шаблоном {{Населений пункт Росії}}, де використовуються координати з вікіданих {{#property:P625}}, треба повидаляти інші шаблони {{coord}} з параметром display=title display=inline,title display=title,inline --VaeVictis (обговорення) 09:21, 25 березня 2015 (UTC)

раніше пропонували повидаляти всі {{coord}} зі сторінок включення {{Населений пункт Росії}}. Можна це зробити для сторінок які потрапили в Категорія:Сторінки з некоректно вказаними координатами. Там більше тисячі сторінок, тому це можливо лише в повністю автоматичному режимі. Мій бот може це зробити, однак він не може перевіряти, чи є ці координати на вікіданих. --Pavlo Chemist 11:06, 25 березня 2015 (UTC)
думаю, що цих двох умов достатньо: якщо сторінки з шаблоном {{Населений пункт Росії}} потрапили до Категорія:Сторінки з некоректно вказаними координатами тоді можна видаляти {{coord}}.
ще питання, бот взагалі не може перевіряти наявність властивостей вікіданних? чи лише координат: {{#property:P625}}? --VaeVictis (обговорення) 11:54, 25 березня 2015 (UTC)
Я думаю, що існують боти, які можуть. Але мій, на жаль, ні. --Pavlo Chemist 12:00, 25 березня 2015 (UTC)
краще не залишати, робити тим, що є. бо знову може висіти кілька місяців. --VaeVictis (обговорення) 12:27, 25 березня 2015 (UTC)
Повидаляв з 1800 сторінок {{coord}}. В категорії Категорія:Сторінки з некоректно вказаними координатами залишилися ще 553 статті, але то вже через інші проблеми: наприклад, використання полів типу "lat_deg", або наявність двох різних координат на вікіданих. --Pavlo Chemist 20:17, 25 березня 2015 (UTC)
Видалив поля координат ще з 118 статей. Залишилося 43 статті (список нижче). В них проблеми через наявність декількох різних координат у Вікіданих, які доведеться виправляти вручну або ботом вже на Вікіданих. --Pavlo Chemist 22:05, 25 березня 2015 (UTC)
Поприбирайте заразом для українських сіл. Там теж на Вікіданих координати є.--Анатолій (обг.) 18:22, 25 березня 2015 (UTC)
На Вікіданих може й є, але воно не використовується нашими шаблонами. Беремо, наприклад, статтю Лобанове, видаляємо координати - і нічого не відображається. --Pavlo Chemist 20:17, 25 березня 2015 (UTC)
для шаблона {{Село України}} додав координати з вікіданих.
там вишло більше 5000 помилок в координатах тому скасував.
Не використовується, бо виходить багато статей з помилками. Якщо ви будете прибирати, то можна повернути зміну в шаблоні.--Анатолій (обг.) 21:12, 25 березня 2015 (UTC)
поки що не варто, треба це доробити. вже трапляються помилки на вікіданих двоє координат: 3-я дільниця
В принципі, шаблони можна так модифікувати, що вони спочатку перевірятимуть, чи є координати на Вікіданих, і лише якщо нема, тоді брати координати з картки. Тоді взагалі неповинно вискакувати ніяких помилок. Можна подивитися як це робиться в англійській вікіпедії. --Pavlo Chemist 21:39, 25 березня 2015 (UTC)

З давніх пір[ред.ред. код]

З давніх пір → віддавна--Albedo (обговорення) 16:59, 23 березня 2015 (UTC)

"З давніх пір" ніби вживаний вираз. Є якесь джерело, яке каже, що з ним не так? --Pavlo Chemist 11:20, 24 березня 2015 (UTC)
Мабуть причина — аналогія, бо «до цих пір» росіянізм, як і «з недавніх пір», а має бути досі, віднедавна. --Friend (обг.) 14:34, 24 березня 2015 (UTC)
Можливо. Але чому тоді не «здавна»? Перед тим як запускати бота, хотілося би мати більш однозначну задачу й обгрунтування. --Pavlo Chemist 16:58, 24 березня 2015 (UTC)
Так, словник визначає віддавна і здавна як синоніми. --Friend (обг.) 21:36, 24 березня 2015 (UTC)
підтверджую синонімічність. Додам, — З давніх пір ще вжито у СУМ-10, натомість у ВТССУМ і словнику Караванського — вже немає--Albedo (обговорення) 08:38, 25 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено Змінив на здавна як в десять раз більш поширений вираз. Статті Берда (річка), Історія Почаївського монастиря, Ненажерливість не змінював, бо там "з давніх пір" використовується в цитатах. --Pavlo Chemist 10:03, 25 березня 2015 (UTC)

пасибі--Albedo (обговорення) 09:57, 30 березня 2015 (UTC)

Три категорії[ред.ред. код]

Займався впорядкуванням категорії сторінок до перейменування. Оці три, вважаю, доцільно перейменувати. Шаблони висять вже по кілька років.-- Piramid ion  14:50, 22 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 15:04, 22 березня 2015 (UTC)

Для впорядкування категорії: Категорія:Навігаційні шаблони:Країни[ред.ред. код]

Категорія:Навігаційні шаблони БолгаріїКатегорія:Навігаційні шаблони:Болгарія

Категорія:Навігаційні шаблони ІспаніїКатегорія:Навігаційні шаблони:Іспанія

Категорія:Навігаційні шаблони ІталіїКатегорія:Навігаційні шаблони:Італія

Категорія:Навігаційні шаблони Росії‎Категорія:Навігаційні шаблони:Росія‎

Категорія:Навігаційні шаблони Румунії‎Категорія:Навігаційні шаблони:Румунія‎

Категорія:Навігаційні шаблони США‎Категорія:Навігаційні шаблони:США‎

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 18:05, 21 березня 2015 (UTC)

Категорія:ТеоріїКатегорія:Теорія[ред.ред. код]

наголос ставитеметься власне, на теорії. Протилежне, — практика. --Albedo (обговорення) 13:15, 19 березня 2015 (UTC)

При виборі між одниною чи множиною в назві категорії слід керуватись тим, що така назва повинна бути узагальнюючою для тих підкатегорій і статей, які будуть віднесені до цієї категорії. Тому, наприклад, для назв галузей знань слід вживати переважно однину («Математика», «Біологія» та ін.), для назв об'єктів та явищ, які можуть мати різні форми та різновиди слід вживати переважно множину («Ссавці», «Озера», «Вибухові речовини»). --Максим Підліснюк (обговорення) 13:19, 19 березня 2015 (UTC)

Категорія:Начальники українського генерального штабуКатегорія:Начальники Генерального штабу Збройних сил України[ред.ред. код]

--Albedo (обговорення) 11:04, 18 березня 2015 (UTC)

Категорія:Затоплені населені пункти в УкраїніКатегорія:Затоплені населені пункти України[ред.ред. код]

--Albedo (обговорення) 15:30, 13 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. — Jack 11:17, 16 березня 2015 (UTC)

Перекатегоризація в Категорія:Колишні населені пункти за областю України[ред.ред. код]


Колишні населені пункти Вінницької області‎ (14 С)
Колишні населені пункти Київської області‎ (2 К, 10 С)
Колишні населені пункти Кіровоградської області‎ (16 С)
Колишні населені пункти АРК‎ (7 С)
Колишні населені пункти Волинської області‎ (2 С)
Колишні населені пункти Дніпропетровської області‎ (3 К)
Колишні населені пункти Донецької області‎ (3 С)
Колишні населені пункти Житомирської області‎ (4 К, 1 С)
Колишні населені пункти Запорізької області‎ (1 К, 9 С)
Колишні населені пункти Луганської області‎ (1 К, 1 С)
Колишні населені пункти Львівської області‎ (3 К, 2 С)
Колишні населені пункти Одеської області‎ (2 К, 1 С)
Колишні населені пункти Полтавської області‎ (21 С)
Колишні населені пункти Рівненської області‎ (1 С)
Колишні населені пункти Тернопільської області‎ (1 К, 23 С)
Колишні населені пункти Харківської області‎ (6 С)
Колишні населені пункти Херсонської області‎ (7 С)
Колишні населені пункти Черкаської області‎ (3 К, 3 С)
Колишні населені пункти Чернігівської області‎ (1 К, 18 С)
Колишні населенні пункти Сумської області‎ (3 С) --Albedo (обговорення) 15:30, 13 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено--Микола Василечко (обговорення) 18:07, 13 березня 2015 (UTC)

Категорія:Зниклі:Категорія:Зникле[ред.ред. код]

 • негоже прикметникувати категорії, ядл цього є абстрактні іменники чи відповідні мовні конструкції--Albedo (обговорення) 15:20, 13 березня 2015 (UTC)

Заміна категорій та редиректів[ред.ред. код]

Треба замінити в усіх статтях:

Вказані редиректи та категорії після викорінення зі статей треба знести. Stas (обговорення) 00:01, 27 лютого 2015 (UTC)

Доповнення: ці редиректи стоять здебільшого по кілька штук у статті, тому було б дуже класно — та й, мабуть, легше — замінити всі за один прохід бота однією правкою. Справа стосується здебільшого ботостабів про зорі, і є прохання ще й замінити при цьому, щоб два рази не вставати, неточне й недолуге оформлення джерела на більш функціональне:

 • старе: <ref name=CPcat>Renson P., Manfroid J., '''General catalogue of Ap, HgMn and Am stars''', 2009, A&A...498..961</ref>
 • потрібне: <ref name=CPcat>{{cite journal|author=Renson P., Manfroid J. |title=Catalogue of Ap, HgMn and Am stars |year=2009 |journal=Astronomy and Astrophysics |volume=498 |pages=961-966 |doi=10.1051/0004-6361/200810788 |bibcode=2009A&A...498..961R |url=http://www.aanda.org/articles/aa/pdf/2009/18/aa10788-08.pdf}}</ref>.

Ну, якось отак. Stas (обговорення) 00:41, 6 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 18:23, 20 березня 2015 (UTC)
Дякую Дякую! Оце реальний шмат роботи! Stas (обговорення) 21:58, 20 березня 2015 (UTC)

Категорія:Особисті іменаКатегорія:Особові імена[ред.ред. код]

стилістичне узгодження з осн. статтею--Albedo (обговорення) 10:29, 20 лютого 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. — Jack 09:12, 26 лютого 2015 (UTC)

Категорія:Бізнес-аналітикаКатегорія:Бізнесова аналітика[ред.ред. код]

--Albedo (обговорення) 13:28, 19 лютого 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. — Jack 09:12, 26 лютого 2015 (UTC)

Категорія:Хмарні сховища даних‎Категорія:Хмарні ресурси[ред.ред. код]

гілка (ВП:П) --Albedo (обговорення) 14:01, 15 лютого 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. — Jack 09:12, 26 лютого 2015 (UTC)

Категорія:Пакування‎Категорія:Пакування і упаковання[ред.ред. код]

до процесу і результату. Було дві категорії, а поточну назву слід уточнити (сабж)--Albedo (обговорення) 20:48, 14 лютого 2015 (UTC)

Як мінімум сполучник має бути «й» за правописом. Це якщо взагалі таке перейменування доцільне. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:59, 24 лютого 2015 (UTC)
А це ви з якого словника «упаковання» вичитали? Російсько-українського суржикового?--Микола Василечко (обговорення) 21:27, 24 лютого 2015 (UTC)
Мабуть, зі словника альбедизмів. Слово «упаковання» є лише в якомусь онлайн-словнику як синонім до упаковка. Тож краще вже «пакування й упаковка», якщо це має якийсь сенс — NickK (обг.) 22:36, 24 лютого 2015 (UTC)

Категорія:Інструменти‎Категорія:Інструмент‎[ред.ред. код]

Я вже колись виходив з цією пропозицією, її не підтримали. Вважаю надалі, що поняття Інструмент‎ є абстрактним і може стосуватися усієї представленої тематики категорії. Це подав, щоб було видно передісторію питання, якщо є потреба, обговорімо, але поєднати категорії слід, тому рішення [на висунення] беру на себе, а за реалізацією вдаюся до ботокористувачів.--Albedo (обговорення) 18:07, 14 лютого 2015 (UTC)

Ну от як буде рішення, то вже тоді пишіть запити. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 21:00, 24 лютого 2015 (UTC)

Категорія:Господарські операціїКатегорія:Господарські відносини[ред.ред. код]

вже пора́.--Albedo (обговорення) 16:39, 14 лютого 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. — Jack 09:12, 26 лютого 2015 (UTC)

Категорія:Радіоведучі УкраїниКатегорія:Українські радіоведучі[ред.ред. код]

Категорія:Радіоведучі УкраїниКатегорія:Українські радіоведучі--Albedo (обговорення) 10:45, 13 лютого 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено. — Jack 22:29, 13 лютого 2015 (UTC)
дяк--Albedo (обговорення) 16:39, 14 лютого 2015 (UTC)

Заміна [[рік]] на рік[ред.ред. код]

Вітаю! Потрібно пройтися по включеннях шаблону {{Музичний альбом}} і прибрати в параметрі |Рік= внутрішні посилання, тобто прибрати квадратні дужки і залишити лише рік (залишити 1998 замість [[1998]], наприклад). Чи можна таке зробити? Існує технічна можливість?-- Piramid ion  13:34, 25 січня 2015 (UTC)

Усі зібрані в оцій категорії: Категорія:Статті про музичні альбоми з помилками в картці.-- Piramid ion  18:39, 25 січня 2015 (UTC)
ТакТак Зроблено. — Jack 22:14, 7 лютого 2015 (UTC)
Дякую!-- Piramid ion  22:26, 7 лютого 2015 (UTC)

Чергування в/у[ред.ред. код]

Неправильне написанням «в» між словами.

 • Участь в боях → Участь у боях
 • участь в боях → участь у боях
 • Участь в бойових → Участь у бойових
 • участь в бойових → участь у бойових

і так далі --Микола Василечко (обговорення) 21:27, 29 грудня 2014 (UTC)

Візьмуся робити --«Teo» обг 17:26, 31 грудня 2014 (UTC)
Якщо йдеться лише про "участь в боях", то це не велика проблема. Якщо ж йдеться про всі випадки неправильного вживання чергування у/в, то це доведеться змінювати за правилами українського правопису більше 25 тисяч статей. Плюс бот швидше за все не зможе відрізнити різні каверзні випадки, як, наприклад, цитування російського тексту. --Pavlo Chemist 17:36, 21 березня 2015 (UTC)

Приймав участь → Брав участь[ред.ред. код]

Також (варіанти відмінків та займенників):

 • Приймав участь → Брав участь
 • приймав участь → брав участь
 • Приймала участь → Брала участь
 • приймала участь → брала участь
 • Приймали участь → Брали участь
 • приймали участь → брали участь

і так далі --Микола Василечко (обговорення) 21:27, 29 грудня 2014 (UTC)

Також, почну робити--«Teo» обг 17:26, 31 грудня 2014 (UTC)
А як щодо майбутнього часу? "Братиму участь" чи "Візьму участь"? --Pavlo Chemist 13:08, 21 березня 2015 (UTC)
Прийняли/взяли мабуть теж.--Анатолій (обг.) 14:04, 21 березня 2015 (UTC)
Перший національний каже "братиму", але я не знайшов однозначного правила. --Pavlo Chemist 14:11, 21 березня 2015 (UTC)
ТакТак Зроблено Як підказали: "приймати участь → брати участь", "прийняти участь → взяти участь". У Вікіпедії виявилося не так багато статей із цією калькою, деякі з них виправив вручну. Сподіваюся, нічого не пропустив. --Pavlo Chemist 23:28, 21 березня 2015 (UTC)

Нижегородська → Нижньогородська[ред.ред. код]

В основному просторі у всіх відмінках цього прикметника треба виправити помилку. --Friend 15:11, 29 грудня 2014 (UTC)

В процесі --«Teo» обг 16:15, 30 грудня 2014 (UTC)
Вибачте за затримку, свята як не як. Замінювати лише у зазначеному варіанті, чи щось на зразок такого теж (Нижегородське намісництво)? --«Teo» обг 13:19, 9 січня 2015 (UTC)
ТакТак Зроблено. --Pavlo Chemist 14:32, 21 березня 2015 (UTC)

Знову "представляє собою"[ред.ред. код]

З часу попереднього виправлення роботом цієї помилки знову нагромадилось досить багато випадків. Тому треба замінити у всіх формах "представля??? собою" на "явля??? собою" з урахуванням регістру.

Олександр Пилипчук 22:07, 18 грудня 2014 (UTC)

Виправив частину з допомогою AWB, але він чомусь не всі статті знаходить за фразою. --Thestraycat57 (обговорення) 21:37, 19 грудня 2014 (UTC)
Ще раз пройшовся. --Pavlo Chemist 18:54, 21 березня 2015 (UTC)

Ассірійський → Ассирійський[ред.ред. код]

Відповідно до

ТакТак Зроблено --Pavlo Chemist 12:35, 21 березня 2015 (UTC)