Вікіпедія:Завдання для роботів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.
Скорочення
ВП:ЗДР
ВП:ЗДБ

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

На цій сторінці ви можете подати запит на вчинення якоїсь автоматичної дії, яку доцільніше провести роботом, а не людиною. Ботовласники розглянуть ваш запит і, спираючись на доцільність, виконають його.

Emblem-important.svg Будь ласка, не додавайте запити на дії, які можна виконати вручну (наприклад, заміна шаблону із малою кількістю включень або перейменування категорії з кількома статтями). Для швидшої роботи з категоріями ви можете встановити собі додаток HotCat у Налаштуваннях.

Додати новий запит

Вантажно-пасажирська залізнична станція[ред. код]

«

1.6. Залізничні станції в залежності від обсягу і складності виконання пасажирських, вантажних і технічних операцій поділяються на позакласні, I, II, III, IV і V класів

1.10. Залізничні станції за своїм призначенням і основним характером роботи, що виконується, розподіляються на:

  • пасажирські
  • вантажні
  • сортувальні
  • дільничні
  • проміжні (у т. ч. роз'їзди та обгінні пункти)
 »

Загальне положення про залізничну станцію

«

Залежно від призначення і характеру роботи станції поділяються на проміжні, дільничні, сортувальні, пасажирські і вантажні.

Станом на 01.01.2014 р. на залізницях України діє 1591 роздільний пункт з колійним розвитком, серед них: пасажирських станцій – 18, вантажних – 247, сортувальних – 26, дільничних – 85, проміжних – 1098, з них 114 роз’їздів та 3 обгінні пункти.

 »

Принципи та вимоги розташування основних технологічних будівель і пристроїв на залізничних станціях

Тому прошу у статтях про станції (з шаблоном {{Станція}} або {{Залізнична станція}}) замінити

вантажно-пасажирська [[станція]]
вантажно-пасажирська станція
вантажно-пасажирська [[залізнична станція|станція]]
вантажно-пасажирська [[залізнична станція]]
вантажно-пасажирська залізнична станція

на

[[залізнична станція]]

або просто повидаляти вантажно-пасажирська, а також провести заміну арабських цифр римськими:

  • 1 класу, 1-го класу → I класу
  • 2 класу, 2-го класу → II класу
  • 3 класу, 3-го класу → III класу
  • 4 класу, 4-го класу → IV класу
  • 5 класу, 5-го класу → V класу

--J-890 (обговорення) 21:14, 23 травня 2017 (UTC)

Зазвичай після станції пише якої залізниці це станція. Виходить «залізнична станція N-ської залізниці», тобто повтор згадки про стосунок до залізниці, тож слід писати просто «станція N-ської залізниці». Щодо класів то записи 1-го класу і I класу тотожні, це можна не заміняти. А взагалі такі зміни краще вручну робити. Усе одно клас ви ботом не пропишете. А при вказанні класу якраз можна виправити характер роботи.--Анатолій (обг.) 21:22, 23 травня 2017 (UTC)
А взагалі такі зміни краще вручну робити
Акцентую увагу на необхідності виправлення кількох сотень «вантажно-пасажирських» станцій. Вручну подібне робити безглуздо.
Щодо класів то записи 1-го класу і I класу тотожні
«1 класу» у будь-якому випадку не тотожнє до «I класу».
Виходить «залізнична станція N-ської залізниці»
Всередині зазвичай згадують про дирекцію. А най би і не згадували — станції бувають не лише у залізниць, і навпаки — залізницям підпорядковуються не лише станції. --J-890 (обговорення) 21:01, 25 травня 2017 (UTC)

Категорія:Спорт за містом України[ред. код]

Тут пройтися по підкатегоріях і там, де є "Спорт в...", а місто починається на приголосний, перейменувати на "Спорт у..."--Unikalinho (обговорення) 16:11, 23 травня 2017 (UTC)

? див. останне обговорення ВП:Кнайпа (мовна консультація)--Avatar6 (обговорення) 21:37, 23 травня 2017 (UTC)
Відповів там. Але тут ситуація однозначна, бо між приголосними стоїть "у", а не "в"--Unikalinho (обговорення) 03:32, 24 травня 2017 (UTC)

Категорія:Будівлі і споруди за роками будівництва та підкатегорії[ред. код]

Перейменувати основну категорію на Категорія:Будівлі й споруди за роком будівництва або Категорія:Будівлі та споруди за роком будівництва. "І" там не може бути згідно з Правописом, ну і варіант "за роком" є логічнішим, оскільки всі підкатегорії позначають один рік, а не кілька. Відповідно, підкатегорії теж перейменувати шляхом заміни сполучника "і" на "й" або "та"--Unikalinho (обговорення) 16:06, 23 травня 2017 (UTC)

згідно з common sense будівля е споруда — тому в назвах грае зайву роль лише через автопереклади з мов, які не мають прямого відповідника інженерна споруда.--Avatar6 (обговорення) 21:37, 23 травня 2017 (UTC)

Назва категорії Категорія:Споруди за роком будівництва (або ж Категорія:Споруди за роком спорудження -?) не тільки коротша і без зайвого уточнення, а й знімає проблему неоднозначності назви і вибору сполучника "й" або "та".--Avatar6 (обговорення) 04:48, 24 травня 2017 (UTC)

Категорія:Породи свиней виведені в УкраїніКатегорія:Породи свиней, виведені в Україні[ред. код]

Тут "виведені в Україні" -- дієприкметниковий зворот, а не іменна частина присукдка. А дієприкметниковий зворот виділяється комами--Unikalinho (обговорення) 17:32, 4 травня 2017 (UTC)

Категорія:Бойовики[ред. код]

Відповідно до Вікіпедія:Перейменування статей/Категорія:Бойовики → Категорія:Фільми-бойовики перенести статті з Категорія:Бойовики до Категорія:Фільми-бойовики. Відповідно, перенести Категорія:Бойовики Великої Британії до Категорія:Фільми-бойовики Великої Британії, Категорія:Бойовики США до Категорія:Фільми-бойовики США, Категорія:Бойовики Канади до Категорія:Фільми-бойовики Канади, Категорія:Бойовики Німеччини до Категорія:Фільми-бойовики Німеччини, Категорія:Бойовики Франції до Категорія:Фільми-бойовики Франції, Категорія:Бойовики Росії до Категорія:Фільми-бойовики Росії. --Олег (обговорення) 16:38, 11 квітня 2017 (UTC)

Категорія:Поховані на кладовищі у Саут-Баунд-Бруку[ред. код]

Замінити у статтях на Категорія:Поховані на цвинтарі святого Андрія (Саут-Баунд-Брук) за назвою цвинтаря. Крім того, у Саут-Баунд-Бруці, напевно, не одне кладовище. --Олег (обговорення) 13:11, 9 квітня 2017 (UTC)

Категорія:Уродженці Массачусетса[ред. код]

Замінити у статтях на Категорія:Уродженці Массачусетсу згідно §48 правопису, пункт 3, пп. ї). --Олег (обговорення) 13:03, 9 квітня 2017 (UTC)

Зупинні залізничні пункти[ред. код]

Потрібно у статті про зупинні залізничні пункти проставити ось цей список. Ось є результати голосування. УТОЧНЕННЯ, за результатами нібито досягнутого консенсусу з Анатолій цей список потрібно проставити у статті про всі зупинні пункти Південно-Західної залізниці, окрім Київської дирекції (тобто в Коростенську, Конотопську, Козятинську, Жмеринську). --ДмитрОст 17:42, 1 квітня 2017 (UTC)

Я вам знову ж кажу: результати обговорення (там не голосування) зовсім не свідчать про те, що шаблон має бути в кожній статті. Обговорення було щодо вилучення/невилучення списків. А шаблон має використовуватися для навігації між тими списками. Тим більше там так і написано, що список складений для координації робіт, отже те фактично службовий список. А нащо у статтях посилання на службовий список? Так а чим Київська дирекція за інші гірша чи краща?--Анатолій (обг.) 18:32, 1 квітня 2017 (UTC)
Ну, так Сонце теж ходить довкола Землі. Чи не так? Це називається маніпуляція фактами. І кожен стверджує та тлумачить так, як йому зручно. Чи не так, Агонке? Цей список УЖЕ Є в усіх філіях Укрзалізниці, окрім Південно-Західної. Навігаційний шаблон є лише в Київській дирекції. Тому або цей список буде в усіх п'яти дирекціях, або в чотирьох, окрім вищевказаної. Тому, правильно, Південно-Західна не є винятком. Відтак правила для всіх одні, а не для Агонка одні, а для решти плебеїв інші... --ДмитрОст 18:46, 1 квітня 2017 (UTC)
Так за якими правилами там має бути шаблон зі списками для координації робіт. наведіть мені їх. Ваша забаганка не стає правилом автоматично. А те, що він є в усіх філіях, — неправда. Я відкрив навмання 10 зупинних пунктів Львівської залізниці — шаблон є лише в 4 з них, тобто менше половини. Отже його скоріше нема, ніж є.--Анатолій (обг.) 18:57, 1 квітня 2017 (UTC)
Я НЕ ЗБИРАЮСЬ ГАНЯТИ ВІТЕР ПО СВІТУ З ТОБОЮ... БУЛО ГОЛОСУВАННЯ, СПІЛЬНОТА ВИРІШИЛА, ЩО ЦЕЙ СПИСОК МАЄ БУТИ В СТАТТЯХ ПРО ЗУПИННІ ПУНКТИ. І є його святість та величність Агонк, який ЛИШЕ ОДИН ПЛЮЄ на думку більшості у Вікі, оскільки є думка Агонка, і є неправильна.
Прошу ботовласника, який буде завершувати роботу, пройтися по всіх зупинних пунктах, щоб усе було в порядку. --ДмитрОст 20:00, 1 квітня 2017 (UTC)
НІ, СПІЛЬНОТА ВИРІШИЛА, ЩО МАЮТЬ ЗАЛИШИТИСЯ СПИСКИ, А НЕ ТЕ, ЩО ШАБЛОН МАЄ БУТИ В СТАТТЯХ. І ТО НЕ ГОЛОСУВАННЯ, А ОБГОВОРЕННЯ. Ви підміняєте один факт іншим. Наразі я бачу, що його величність ДмитрОст захотів мати шаблон в усіх статтях про зупинні пункти, але не може аргументувати, чому. Я вам вкотре кажу: навігаційний шаблон має використовуватися лише на тих сторінках, на які він посилається, а посилається він на статті списків по літерах, от там він і повинен використовуватись.--Анатолій (обг.) 20:08, 1 квітня 2017 (UTC)
Прошу ботовласників не виконувати цей запит.--Анатолій (обг.) 20:45, 1 квітня 2017 (UTC)

Категоризація статей про учасників російсько-української війни[ред. код]

Для статей у категоріях (сторінка може бути в обох, кількості статей в дужках після назв категорій)

(див. Обговорення Вікіпедії:Проект:Військова історія#Шаблон Учасники РУВ) --ReAlв.о. 11:38, 28 березня 2017 (UTC)

Є тут хто? Вручну люди роблять, для тисяч статей це якось той… не той… --ReAlв.о. 15:51, 29 березня 2017 (UTC)

Категорія:Герої України - митці та Категорія:Герої України - академіки[ред. код]

Треба повилучати, 35+42=77 статей загалом --Andrei Kurbiko (обговорення) 14:39, 26 березня 2017 (UTC)

Робота суто для робота[ред. код]

Треба переправити "безвісті" на "безвісти", усього 151 сторінка. Треба зробити.--Viiictorrr (обговорення) 16:30, 17 березня 2017 (UTC)

ЮМЗ-Т1ЮМЗ Т1, ЮМЗ-Т2ЮМЗ Т2[ред. код]

Дефіс зайвий ([1] [2] [3] [4]). Поширена помилка у текстах статей. --Lyubeckiy yav (обговорення) 15:14, 15 березня 2017 (UTC)

Категорія:Шаблони:Склади збірної України з футболу[ред. код]

Дослідження виявили наявність у шаблонах цієї категорії помилки такого типу: "Склад молодіжної збірної України U-ХХ з футболу на чемпіонаті Європи з футболу ХХХХ". Потрібно пройтися по цих шаблонах і там, де ця помилка є, зробити зміну за отаким зразком--Unikalinho (обговорення) 23:24, 11 березня 2017 (UTC)

А чому так? має бути навпаки: Склад Збірної України на чемпіонаті Європи з футболу. Тобто чемпіонат з футболу, а збірна і так зрозуміло, що з футболу, бо яка ще збірна може бути на чемпіонаті з футболу?--Анатолій (обг.) 23:44, 11 березня 2017 (UTC)
І там не лише Україна. Наобум тицьнув у Шаблон:Склад збірної Франції U21 на Молодіжному чемпіонаті Європи 2006 і побачив там те саме. Я не бачу взагалі сенсу писати, що то збірна саме з футболу: ці шаблони ставляться або в статтях про збірні з футболу, або в статтях про футболістів, тож і так очевидно, що футболіст грав у складі збірної з футболу на чемпіонаті з футболу — NickK (обг.) 00:19, 12 березня 2017 (UTC)
Поки що знімаю запит -- непередбачені обставини виплили--Unikalinho (обговорення) 18:53, 12 березня 2017 (UTC)

Заміна по[ред. код]

Будь ласка замініть прийменник по в конструкціях на кшталт по селу, по місту, по району, по області на селом, містом, районом, областю. Непрямий додаток на прямий. Так буде правильно українською. --ДмитрОст 15:36, 10 березня 2017 (UTC)

А є якісь джерела? Я наче колись чув, що можна як так, так і так. Друге просто питоміше для мови.--Viiictorrr (обговорення) 15:55, 10 березня 2017 (UTC)
Там складніше. Є ще такі варіанти: Сучасну назву річка отримала по селу Істочне (мало б бути за селом + узгодження), Голоси при голосуванні по місту Умань (мабуть, у місті Умані), авіаудари по місту й передмістям (взагалі не потрібно замінювати). От що треба було б замінити, так це словосполучення По селу протікає / По селу тече (їх багато, більшість вносив один і той самий користувач) — NickK (обг.) 18:26, 10 березня 2017 (UTC)

Виправлення русизмів[ред. код]

Побачив, що дуже поширені помилки із "завідуючий", "керуюча" тощо. Має бути "завідувач", "керівна". Ось з цього шаблона і всіх сторінок, шо від нього йдуть uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Шаблон:Заповідна_зона&stable=0&redirect=no треба замінити "керуюча організація" на "керівна організація".

Відносно "завідуючий"-"завідувач" - усього 1383 сторінок, де трапляється і треба підкоригувати.

Як аргументацію, чому не "завідуючий"/"керуюча", а "завідувач"/керівна, прошу експрес-урок Авраменка на ТСН (той, що видає книжки щороку до ЗНО), також "Як ми говоримо" (Б-А. Давидовича), або навіть посилання у Вікіпедії одне й інше.--Viiictorrr (обговорення) 22:24, 9 березня 2017 (UTC)

Із завідувачем ще можна погодитися, це нині норма, але аж ніяк з заміною керуючої на керівну. Будь ласка, не чіпайте українські активні дієприкметники тільки тому, що десь щось недочули чи недозрозуміли. Maksym Ye. (обговорення) 17:49, 1 квітня 2017 (UTC)
Так кожен може сказати. І де якась аргументація? Нам невластиві активні дієприкметники (окрім кількох, що вже стали прикметниками), тільки чомусь попри посилання згори ви це не розумієте. На те, читайте.--Viiictorrr (обговорення) 06:14, 2 квітня 2017 (UTC)

Військові категорії[ред. код]

Потрібно всі статті які входять в Категорія:Війни в історії України перенести в Категорія:Військова історія України щоб уніфікувати ці категорії згідно норма інших вікіпедій. Потім частину статей треба виділити в Категорія:Війни України, та це я вже зроблю вручну. August (обговорення) 16:40, 4 березня 2017 (UTC)

з грудня 2014 Придніпровська / Південна залізниця[ред. код]

Прибрати зі статей про станції, зупинні пункти та інші об'єкті Донецької залізниці набори символів:

 (з грудня 2014 [[Придніпровська залізниця]].<ref>Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2014 № 1284-р [http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1284-2014-р «Деякі питання функціонування державного підприємства “Донецька залізниця”»]</ref>)
 (з грудня 2014 р. [[Південна залізниця]]<ref>Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2014 № 1284-р [http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1284-2014-р «Деякі питання функціонування державного підприємства “Донецька залізниця”»]</ref>)

Обговорення: тут і тут --Lyubeckiy yav (обговорення) 15:56, 12 січня 2017 (UTC)

@ДмитрОст: Бачу що вищезгаданий текс додали Ви. Чи погоджуєтесь Ви його прибрати?--Andriy.v (обговорення) 16:30, 12 січня 2017 (UTC)
Досі заперечень не було: [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] --Lyubeckiy yav (обговорення) 18:41, 15 березня 2017 (UTC)
@Lyubeckiy yav: не збурюйте те, чим не володієте. За запитом @Ahonc:a Укрзалізниця дала відповідь, що та передача фактично не відбулася. Донецька залізниця, як була, так і є. Чотири дирекції реформовані в три. Тому ніякої передачі не відбулося. І тому осі зупинні пункти і станції, треба повернуть назад із Південної та Придніпровської залізниці назад у Донецьку. --ДмитрОст 20:27, 15 березня 2017 (UTC)
Див. [12], [13].--Анатолій (обг.) 20:37, 15 березня 2017 (UTC)
Тому і пропоную прибрати згадки про цю постанову. Там і без неї багато чистити доведеться. --Lyubeckiy yav (обговорення) 20:39, 15 березня 2017 (UTC)

YesТак Зроблено Прибрав повідомлення про передачу до інших залізниць, лишивши лише Донецьку.--Анатолій (обг.) 21:03, 1 квітня 2017 (UTC)

Ще варто прибрати такі варіанти:
 (з грудня 2014 р. [[Південна залізниця]]<ref>Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2014 № 1284-р [http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1284-2014-р «Деякі питання функціонування державного підприємства „Донецька залізниця“»]</ref>)
 (з грудня 2014 р. [[Придніпровська залізниця]]<ref>Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2014 № 1284-р [http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1284-2014-р «Деякі питання функціонування державного підприємства „Донецька залізниця“»]</ref>)
 (з грудня 2014 р. [[Придніпровська залізниця]]<ref>Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.12.2014 № 1284-р [http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1284-2014-р «Деякі питання функціонування державного підприємства “Донецька залізниця”»]</ref>)
J-890 (обговорення)