Вікіпедія:Завдання для роботів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

Скорочення
ВП:ЗДР
ВП:ЗДБ

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

На цій сторінці ви можете подати запит на вчинення якоїсь автоматичної дії, яку доцільніше провести роботом, а не людиною. Ботовласники розглянуть ваш запит і, спираючись на доцільність, виконають його.

Emblem-important.svg Будь ласка, не додавайте запити на дії, які можна виконати вручну (наприклад, заміна шаблону із малою кількістю включень або перейменування категорії з кількома статтями). Для швидшої роботи з категоріями ви можете встановити собі додаток HotCat у Налаштуваннях.

Додати новий запит

Зміст

Тривіальне завдання[ред. код]

Категорія:Перенаправлення категорій Вікіпедії не всі, але з розумом, будь- ласка,

десятки категорій. дякую..

далі буде.--Avatar6 (обговорення) 01:29, 19 вересня 2017 (UTC)

Прибрати категорію статей про села[ред. код]

Вітаю. Будь ласка, приберіть 50 включень вилученої категорії Категорія:Села України з розвинутою соціальною інфраструктурою. Дякую.--Brunei (обговорення) 11:01, 16 вересня 2017 (UTC)

Вилучення Шаблон:Рядок переглядів зі сторінок обговорення[ред. код]

Вилучіть Шаблон:Рядок переглядів зі сторінок обговорення, будь ласка. Все одно він страшенно не актуальний, а в меню ліворуч є посилання на статистику відвідування сторінок. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 17:02, 30 липня 2017 (UTC)

Хіба та статистика сягає далі кількох останніх років? Зокрема аж 2010? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:51, 6 вересня 2017 (UTC)
@Base:
По-перше, він виглядає як розбите вікно, занедбаність Вікіпедії. І, на жаль, він не один такий.
По-друге, він відображає відвідуваність старих версій сторінок, які вже давно пішли в історію, а не актуальних. Наша ж Вікіпедія на п'ять рочків таки дещо підросла.
По-третє, кого цікавитиме історія, зможуть подивитися в історії редагування обговорення, де цей шаблон залишиться. :)
По-четверте, новий механізм дає можливість бачити динаміку на глибину понад 2 роки, що, в принципі, бачити динаміку вже дозволяє.
З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 07:34, 16 вересня 2017 (UTC)

зберігл* → зберегл*[ред. код]

За результатами аналізу в ulif словозміни слів зберегти, зберегтися, зберігати і зберігатися пропоную замінити на початку слів зберігл на зберегл. Пошук зберігл* дає 597 статей. --193.93.217.29 12:50, 27 липня 2017 (UTC)

Категорія:Поховані на харківському кладовищі № 2Категорія:Поховані на харківському міському кладовищі №2[ред. код]

Вітаю. Прошу власників ботів перенести сторінки із Категорії Поховані на харківському кладовищі № 2 до Категорії Поховані на харківському міському кладовищі №2.
Така назва ближче до офіційної. --Antonyahu (обговорення) 22:21, 19 липня 2017 (КиЧас)

Категорія:Тенісні шаблониКатегорія:Шаблони:Теніс[ред. код]

Уніфікація з іншими --Unikalinho (обговорення) 16:10, 10 липня 2017 (UTC)

Категорія:Футболісти «Фіорентини»Категорія:Футболісти «Фіорентіни», Категорія:Тренери ФК «Фіорентина»Категорія:Тренери ФК «Фіорентіна»[ред. код]

За батьківською категорією--Unikalinho (обговорення) 06:43, 4 липня 2017 (UTC)

Категорія:Шаблони переліківКатегорія:Шаблони:Списки[ред. код]

За назвою категорії основного простору Категорія:Списки: Категорія:Шаблони переліківКатегорія:Шаблони:Списки. Мені одному з цим ботоскасовантом не впоратись.--Avatar6 (обговорення) 12:30, 29 червня 2017 (UTC)

Українізація Вікіданих[ред. код]

... не знаю чи знайдуться тут боти здатні, бо в нас переважають ботовидалянти... Список статей: К:Вікіпедія:P910:відсутня (0); в Елементах, на які посилаеться Властивість P910: основна категорія теми сторінки відповідних цім статтям Елементів Вікіданих, задати мітку-назву (label) українською мовою із префіксом "Категорія:", тобто "Категорія:<назва статті>", але!, поки що, тільки для назв, які не мають уточнення в назві (тобто сама назва сторінок не містить дужок, тобто "(уточнення)'). Це можна б було і напівавтоматично зробити інструментами Petscan і Quickstatements, але в мене технічні обмеження...--Avatar6 (обговорення) 18:25, 26 червня 2017 (UTC)

А можете перефразувати, будь ласка? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 10:18, 1 липня 2017 (UTC)
Наскільки я зрозумів, якщо в тій категорії, призначення якої мені не до кінця зрозуміле, бо я не зрозумів з її опису що це за ключі сортування плюс та мінус, ніколи таких не бачив, є умовна стаття «Слон», то треба для елементу Вікіданих на які посилається властивість p910 елементу Вікіданих, пов'язаного зі статтею «Слон» додати лейбл «Категорія:Слон», тоді і тільки тоді якщо в назві «Слон» немає фігурних дужок? Але ж категорія в україномовній Вікіпедії матиме називатись «Категорія:Слони», а не «Категорія:Слон». Ваш варіант матиме сенс тільки для статей що стосуються власних назв, наприклад, «Комуністична партія України» чи й взагалі іншою абеткою «11365 NASA» для яких буде дійсно використовуватись назва категорії яка відповідає назві самої статті. Якщо назви іншими абетками ще можна відділити, то власні назви від невласних відділити програмно я особисто не бачу як. Можете підказати як запобігти доданню неправильних назв за вашим алгоритмом? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 10:44, 1 липня 2017 (UTC)
@Base: Я спробував розібратися в цьому і що більше я вдавався, то більше замість якихось корисних речей знаходив проблеми самого підходу. В підсумку зрозумів, що виправити це нереально, й відправив на Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/8 липня 2017. Якщо ти знаєш, як врятувати цей шаблон, переробивши його на щось корисне — буду вдячний — NickK (обг.) 00:21, 9 липня 2017 (UTC)

Заранее извиняюсь за употребление чужого языка на этой странице; если кто хочет можете перевести мой пост.

Пользуясь случаем я бы хотел упомянуть тот факт что у большой части элементов викиданных про украинских населленых пунктов нету меток (лабел) на английском, а они крайне важны так как очень многие не понимают кирилицу и при отсутствующих англо-меток у них даже fallback не осуществляется и эти элементы "вне зоны доступа". Ранее заметил что в базе данных Укрстата по населению есть и английские транскрипции для н.п. Может кто-то заинтересован и может поработать немножко над этим, сделая упомянутые элементы ВД более полезными для инностранцев. С уважением, XXN (обговорення) 21:40, 17 липня 2017 (UTC)

Ну це загалом не складна задача, транслітерацію по постанові 55-2010 можна легко автоматизувати, не треба й в джерело якесь далі самої постанови дивитись, імхо. Треба тільки розібратись що там на вд твориться в плані як там найадекватніше витягувати наші НП, я не знаю чи всі з них позначені якоюсь властивістю. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:41, 17 липня 2017 (UTC)
ппц, йому прямим текстом кажуть про українізацію Вікіданих (необхідність), а Воно видалянством займається,
то хто чим ображений тут?. --Avatar6 (обговорення) 01:49, 19 вересня 2017 (UTC)

Перенесення сторінок із категорії[ред. код]

Вітаю. Прошу власників ботів перенести сторінки із Категорія:Фільми-сіквели до Категорія:Фільми-сиквели. Там усього 252 сторінки, тож це марудна робота для людини, тому най це ліпше зробить бот.--Viiictorrr (обговорення) 11:08, 11 червня 2017 (UTC)

YesТак Зроблено--«Teo» обг 17:22, 30 червня 2017 (UTC)

Заміна розмовного слова на літературне[ред. код]

Бажано замінити в статтях розмовне «окрім» на літературне «крім», зробивши виняток тільки для цитат. --В.Галушко (обговорення) 16:51, 1 червня 2017 (UTC)

Це звичайний синонім до "крім". Без потреби.--Viiictorrr (обговорення) 17:06, 1 червня 2017 (UTC)
Там стоїть позначка «розмовне». --В.Галушко (обговорення) 17:18, 1 червня 2017 (UTC)
А що поганого в розмовному слові?--Viiictorrr (обговорення) 17:30, 1 червня 2017 (UTC)
У розмовному слові нема поганого в розмовному стилі: багатьох газетах, публіцистиці, художніх творах, побутовому мовленні. Статті Вікіпедії повинне писати літературною мовою. --В.Галушко (обговорення) 17:34, 1 червня 2017 (UTC)
Може й так, але "окрім" далеко до інших розмовних слів. Непринципово.--Viiictorrr (обговорення) 17:43, 1 червня 2017 (UTC)
"Окрім" пишеться замість "крім" на попередньому збігу приголосних для легшого читання. У цьому випадку це ніяке не розмовне! --Словолюб (обговорення) 10:59, 17 червня 2017 (UTC)

Виправлення посилань на роки[ред. код]

У статтях зустрічаються посилання на рік виду [[ЦЦЦЦ рок]]у, [[ЦЦЦЦ роц]]і, [[ЦЦЦЦ році]], [[ЦЦЦЦ року]], які необхідно замінити на відповідно [[ЦЦЦЦ]] року, [[ЦЦЦЦ]] році, [[ЦЦЦЦ]] року. Кількість - багато (значно більше двох десятків випадків). Дякую Alessot (обговорення) 13:07, 28 травня 2017 (UTC)

Вантажно-пасажирська залізнична станція[ред. код]

«

1.6. Залізничні станції в залежності від обсягу і складності виконання пасажирських, вантажних і технічних операцій поділяються на позакласні, I, II, III, IV і V класів

1.10. Залізничні станції за своїм призначенням і основним характером роботи, що виконується, розподіляються на:

  • пасажирські
  • вантажні
  • сортувальні
  • дільничні
  • проміжні (у т. ч. роз'їзди та обгінні пункти)
 »

Загальне положення про залізничну станцію

«

Залежно від призначення і характеру роботи станції поділяються на проміжні, дільничні, сортувальні, пасажирські і вантажні.

Станом на 01.01.2014 р. на залізницях України діє 1591 роздільний пункт з колійним розвитком, серед них: пасажирських станцій – 18, вантажних – 247, сортувальних – 26, дільничних – 85, проміжних – 1098, з них 114 роз’їздів та 3 обгінні пункти.

 »

Принципи та вимоги розташування основних технологічних будівель і пристроїв на залізничних станціях

Тому прошу у статтях про станції (з шаблоном {{Станція}} або {{Залізнична станція}}) замінити

вантажно-пасажирська [[станція]]
вантажно-пасажирська станція
вантажно-пасажирська [[залізнична станція|станція]]
вантажно-пасажирська [[залізнична станція]]
вантажно-пасажирська залізнична станція

на

[[залізнична станція]]

або просто повидаляти вантажно-пасажирська, а також провести заміну арабських цифр римськими:

  • 1 класу, 1-го класу → I класу
  • 2 класу, 2-го класу → II класу
  • 3 класу, 3-го класу → III класу
  • 4 класу, 4-го класу → IV класу
  • 5 класу, 5-го класу → V класу

--J-890 (обговорення) 21:14, 23 травня 2017 (UTC)

Зазвичай після станції пише якої залізниці це станція. Виходить «залізнична станція N-ської залізниці», тобто повтор згадки про стосунок до залізниці, тож слід писати просто «станція N-ської залізниці». Щодо класів то записи 1-го класу і I класу тотожні, це можна не заміняти. А взагалі такі зміни краще вручну робити. Усе одно клас ви ботом не пропишете. А при вказанні класу якраз можна виправити характер роботи.--Анатолій (обг.) 21:22, 23 травня 2017 (UTC)
А взагалі такі зміни краще вручну робити
Акцентую увагу на необхідності виправлення кількох сотень «вантажно-пасажирських» станцій. Вручну подібне робити безглуздо.
Щодо класів то записи 1-го класу і I класу тотожні
«1 класу» у будь-якому випадку не тотожнє до «I класу».
Виходить «залізнична станція N-ської залізниці»
Всередині зазвичай згадують про дирекцію. А най би і не згадували — станції бувають не лише у залізниць, і навпаки — залізницям підпорядковуються не лише станції. --J-890 (обговорення) 21:01, 25 травня 2017 (UTC)
Але якщо станція залізниці, то вона точно залізнична.--Анатолій (обг.) 11:03, 17 червня 2017 (UTC)

Категорія:Спорт за містом України[ред. код]

Тут пройтися по підкатегоріях і там, де є "Спорт в...", а місто починається на приголосний, перейменувати на "Спорт у..."--Unikalinho (обговорення) 16:11, 23 травня 2017 (UTC)

? див. останне обговорення ВП:Кнайпа (мовна консультація)--Avatar6 (обговорення) 21:37, 23 травня 2017 (UTC)
Відповів там. Але тут ситуація однозначна, бо між приголосними стоїть "у", а не "в"--Unikalinho (обговорення) 03:32, 24 травня 2017 (UTC)
@Unikalinho: Таких категорії лише два чи три: Сєвєродонецьк, Чорноморськ (мабуть, артефакт від Іллічівська) і під питанням Южне. Ботом це робити недоцільно — NickK (обг.) 09:16, 10 червня 2017 (UTC)
Зробите вручну? Я за--Unikalinho (обговорення) 16:38, 10 червня 2017 (UTC)

Категорія:Будівлі і споруди за роками будівництва та підкатегорії[ред. код]

Перейменувати основну категорію на Категорія:Будівлі й споруди за роком будівництва або Категорія:Будівлі та споруди за роком будівництва. "І" там не може бути згідно з Правописом, ну і варіант "за роком" є логічнішим, оскільки всі підкатегорії позначають один рік, а не кілька. Відповідно, підкатегорії теж перейменувати шляхом заміни сполучника "і" на "й" або "та"--Unikalinho (обговорення) 16:06, 23 травня 2017 (UTC)

згідно з common sense будівля е споруда — тому в назвах грае зайву роль лише через автопереклади з мов, які не мають прямого відповідника інженерна споруда.--Avatar6 (обговорення) 21:37, 23 травня 2017 (UTC)

Назва категорії Категорія:Споруди за роком будівництва (або ж Категорія:Споруди за роком спорудження -?) не тільки коротша і без зайвого уточнення, а й знімає проблему неоднозначності назви і вибору сполучника "й" або "та".--Avatar6 (обговорення) 04:48, 24 травня 2017 (UTC)

Категорія:Уродженці Массачусетса[ред. код]

Замінити у статтях на Категорія:Уродженці Массачусетсу згідно §48 правопису, пункт 3, пп. ї). --Олег (обговорення) 13:03, 9 квітня 2017 (UTC)

YesТак Зроблено, але К:Міста Массачусетса (44), Острови Массачусетса...--Avatar6 (обговорення) 17:18, 26 червня 2017 (UTC)

Зупинні залізничні пункти[ред. код]

Потрібно у статті про зупинні залізничні пункти проставити ось цей список. Ось є результати голосування. УТОЧНЕННЯ, за результатами нібито досягнутого консенсусу з Анатолій цей список потрібно проставити у статті про всі зупинні пункти Південно-Західної залізниці, окрім Київської дирекції (тобто в Коростенську, Конотопську, Козятинську, Жмеринську). --ДмитрОст 17:42, 1 квітня 2017 (UTC)

Я вам знову ж кажу: результати обговорення (там не голосування) зовсім не свідчать про те, що шаблон має бути в кожній статті. Обговорення було щодо вилучення/невилучення списків. А шаблон має використовуватися для навігації між тими списками. Тим більше там так і написано, що список складений для координації робіт, отже те фактично службовий список. А нащо у статтях посилання на службовий список? Так а чим Київська дирекція за інші гірша чи краща?--Анатолій (обг.) 18:32, 1 квітня 2017 (UTC)
Ну, так Сонце теж ходить довкола Землі. Чи не так? Це називається маніпуляція фактами. І кожен стверджує та тлумачить так, як йому зручно. Чи не так, Агонке? Цей список УЖЕ Є в усіх філіях Укрзалізниці, окрім Південно-Західної. Навігаційний шаблон є лише в Київській дирекції. Тому або цей список буде в усіх п'яти дирекціях, або в чотирьох, окрім вищевказаної. Тому, правильно, Південно-Західна не є винятком. Відтак правила для всіх одні, а не для Агонка одні, а для решти плебеїв інші... --ДмитрОст 18:46, 1 квітня 2017 (UTC)
Так за якими правилами там має бути шаблон зі списками для координації робіт. наведіть мені їх. Ваша забаганка не стає правилом автоматично. А те, що він є в усіх філіях, — неправда. Я відкрив навмання 10 зупинних пунктів Львівської залізниці — шаблон є лише в 4 з них, тобто менше половини. Отже його скоріше нема, ніж є.--Анатолій (обг.) 18:57, 1 квітня 2017 (UTC)
Я НЕ ЗБИРАЮСЬ ГАНЯТИ ВІТЕР ПО СВІТУ З ТОБОЮ... БУЛО ГОЛОСУВАННЯ, СПІЛЬНОТА ВИРІШИЛА, ЩО ЦЕЙ СПИСОК МАЄ БУТИ В СТАТТЯХ ПРО ЗУПИННІ ПУНКТИ. І є його святість та величність Агонк, який ЛИШЕ ОДИН ПЛЮЄ на думку більшості у Вікі, оскільки є думка Агонка, і є неправильна.
Прошу ботовласника, який буде завершувати роботу, пройтися по всіх зупинних пунктах, щоб усе було в порядку. --ДмитрОст 20:00, 1 квітня 2017 (UTC)
НІ, СПІЛЬНОТА ВИРІШИЛА, ЩО МАЮТЬ ЗАЛИШИТИСЯ СПИСКИ, А НЕ ТЕ, ЩО ШАБЛОН МАЄ БУТИ В СТАТТЯХ. І ТО НЕ ГОЛОСУВАННЯ, А ОБГОВОРЕННЯ. Ви підміняєте один факт іншим. Наразі я бачу, що його величність ДмитрОст захотів мати шаблон в усіх статтях про зупинні пункти, але не може аргументувати, чому. Я вам вкотре кажу: навігаційний шаблон має використовуватися лише на тих сторінках, на які він посилається, а посилається він на статті списків по літерах, от там він і повинен використовуватись.--Анатолій (обг.) 20:08, 1 квітня 2017 (UTC)
Прошу ботовласників не виконувати цей запит.--Анатолій (обг.) 20:45, 1 квітня 2017 (UTC)

Red x.svg Не зроблено У розділі продемонстровано явну відсутність консенсусу що треба зробити. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 03:08, 29 травня 2017 (UTC)

Категорія:Герої України - митці та Категорія:Герої України - академіки[ред. код]

Треба повилучати, 35+42=77 статей загалом --Andrei Kurbiko (обговорення) 14:39, 26 березня 2017 (UTC)

YesТак Зроблено Хтосем. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 03:09, 29 травня 2017 (UTC)