Вікіпедія:Завдання для роботів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.
Скорочення:
ВП:ЗДР
ВП:ЗДБ

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5

На цій сторінці ви можете подати запит на вчинення якоїсь автоматичної дії, яку доцільніше провести роботом, а не людиною. Ботовласники розглянуть ваш запит і, спираючись на доцільність, виконають його.

Emblem-important.svg Будь ласка, не додавайте запити на дії, які можна виконати вручну (наприклад, заміна шаблону із малою кількістю включень або перейменування категорії з кількома статтями). Для швидшої роботи з категоріями ви можете встановити собі додаток HotCat у Налаштуваннях.

Додати новий запит

Шаблон:Без джерел[ред. код]

Є прохання по цьому шаблону.

 • Запустити бота, щоб він пройшовся і порозставляв дати на всі уже поставлені шаблони.
 • Запустити бота подібного до DixonDBot, який би повідомляв авторів, що в них є статті без джерел.

Буду дуже вдячний.--Brunei (обговорення) 18:36, 22 листопада 2015 (UTC)

Має відношення → Має стосунок[ред. код]

має відношення → має стосунок

мають відношення → мають стосунок

мав відношення → мав стосунок

мала відношення → мала стосунок

мали відношення → мали стосунок

матиме відношення → матиме стосунок

матимуть відношення → матимуть стосунок

не має (жодного, ніякого) відношення → не має (жодного) стосунку

не мають (жодного, ніякого) відношення → не мають (жодного) стосунку

не мав (жодного, ніякого) відношення → не мав (жодного) стосунку

не мала (жодного, ніякого) відношення → не мала (жодного) стосунку

не мали (жодного, ніякого) відношення → не мали (жодного) стосунку

не матиме (жодного, ніякого) відношення → не матиме (жодного) стосунку

не матимуть (жодного, ніякого) відношення → не матимуть (жодного) стосунку--Oleksandr Tahayev (обговорення) 00:14, 21 листопада 2015 (UTC)

В деякій мірі → Деякою мірою[ред. код]

В деякій мірі → Деякою мірою (або До деякої міри)

в деякій мірі → деякою мірою (або До деякої міри)

В значній мірі → Значною мірою

в значній мірі → значною мірою

У деякій мірі → Деякою мірою (або До деякої міри)

у деякій мірі → деякою мірою (або до деякої міри)

У значній мірі → Значною мірою

у значній мірі → значною мірою

В певній мірі → До певної міри (або Певною мірою)

в певній мірі → до певної міри (або певною мірою)

У певній мірі → До певної міри (або Певною мірою)

у певній мірі → до певної міри (або певною мірою)

Те ж саме можна з фразами: в значній мірі, в жодній мірі, в меншій мірі, в більшій мірі тощо. Але ті, що зверху, трапляються набагато частіше.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 23:53, 20 листопада 2015 (UTC)

Виконуючий обов'язки → Виконувач обов'язків[ред. код]

І відповідно в кожному з відмінків:

виконуючий обов'язки → виконувач обов'язків

виконуючого обов'язки → виконувача обов'язків

виконуючому обов'язки → виконувачу обов'язків

виконуючого обов'язки → виконувача обов'язків

виконуючим обов'язки → виконувачем обов'язків

Існує близько 800 статей з такими помилками, переважно автопереклади.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:44, 20 листопада 2015 (UTC)

Петро V Обнадійливий → Педру V[ред. код]

Виправте, будь ласка, усі посилання: Петро V ОбнадійливийПедру V. — Green Zero обг 14:50, 19 листопада 2015 (UTC)

@Green Zero: Там майже всі посилання через Шаблон:Королі Португалії. Але врахуйте, що решта королів Португалії теж називаються Петро — NickK (обг.) 15:13, 20 листопада 2015 (UTC)

Групи[ред. код]

У назвах статей про окремі групи різних спортивних змагань (насамперед футбольних) є хаос: в одних слово "група" пишеться з великої букви (при тому що це не перше слово назви), в інших з малої. У нас тут було прийняте рішення, щоб було з малої, але перейменували тільки цю статтю, при тому що є купа аналогічних статей. Тому потрібен бот, щоб усюди проставити малу букву--Unikalinho (обговорення) 12:48, 18 листопада 2015 (UTC)

По чемпіонатах світу і Європи перейменовано. Є ще десь? Можете мені весь список дати?--Анатолій (обг.) 19:52, 18 листопада 2015 (UTC)
А хіба бот не можна налаштувати на пошук? Самі подумайте: Якби я весь список мав, то що заважало б перейменувати кожну з них самому? Тільки треба ж було перенаправлення лишати...--Unikalinho (обговорення) 08:16, 19 листопада 2015 (UTC)

Округи США[ред. код]

У Категорія:Округи США в даних перепису замінити В окрузі було .... господ на В окрузі було .... господарств у відповідності з числом. Включень сотні, якщо не тисячі --Basio (обговорення) 13:39, 11 листопада 2015 (UTC)

Персоналії → Відомі люди[ред. код]

У статтях про населені пункти розділ == Персоналії == на == Відомі люди ==, адже визначення «персоналія — зібрання матеріалів (літератури, документів, автографів, фотознімків т. ін.), що стосуються конкретної особистості; бібліографія таких матеріалів» не відповідає темі розділу в статтях про населений пункт, де подається перелік відомих осіб, що народилися, проживали, працювали та інше з означенням до прізвища (коротким чи довшим, з датами чи без). Таке означення прийнятне до категорії, але не до розділу в статті. --Микола Василечко (обговорення) 21:08, 10 листопада 2015 (UTC)

не люди, особи. Хоча, якщо треба, гляну як там у решті енц.--Albedo (обговорення) 19:25, 13 листопада 2015 (UTC)
особи — то трохи канцелярне визначення, люди — більш живе. --Микола Василечко (обговорення) 19:55, 13 листопада 2015 (UTC)
ні-ні, Вікіпедія:Список найтиповіших мовних помилок те ж каже: п'ятнадцять чоловік п'ятнадцять осіб неправильний варіант є русизмом.
навпаки: це п'ятнадцять чоловік є русизмом, а п'ятнадцять осіб правильно (подивіться уважніше!!)--Unikalinho (обговорення) 05:32, 18 листопада 2015 (UTC)

Я тому й хотів це наголосити. --Albedo (обговорення) 08:12, 14 листопада 2015 (UTC)

Та не про «чоловік» мова, а про «люди»! --Микола Василечко (обговорення) 08:19, 14 листопада 2015 (UTC)
На мій погляд в цьому випадку звичніше "відомі люди". Але якщо після якогось числа, то краще "особи". Наприклад "у святі взяла участь 21 особа". Добре було б ботом поміняти "чоловік" на "особа" з врахуванням відмінків у тих випадках, де спереду йде число.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:01, 20 листопада 2015 (UTC)

Російська Імперія → Російська імперія[ред. код]

Вікіпедія:Кнайпа (мовна консультація)#Імперія з великої ІGreen Zero обг 18:56, 8 листопада 2015 (UTC)

YesТак Зроблено. 361 заміна. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:18, 8 листопада 2015 (UTC)

Корекція таксокарток[ред. код]

Почистіть, будь ласка, статті з шаблоном Картка:Таксономія — він же Taxobox, Таксобокс і Таксон (це, зокрема, відкриє шлях до поліпшення самого шаблону):

 • треба замінити параметри: superrdo на superordo; famillia на familia; subclass_ordo на subordo; fossil range на fossil_range; image descr та image caption на image_caption; image width на image_width; range map на range_map; range legend, range map caption та range_map caption на range_map_caption; range map width та range_map width на range_map_width; syn на synonyms; type species на type_species; section name та section_name на subdivision_ranks; section text на subdivision (наслідки розтиражованих одруків та копіювання з іновік);
 • прибрати параметр iucnstatus, де пустий або збігається зі status (інші випадки розберу вручну; параметр не підтримується, скопійований із ру-вікі);
 • прибрати такі параметри там, де їх не заповнено:
  • caption (не підтримується, помилковий);
  • author, children, children name, image_alt, typus (не підтримуються, результат копіювання з іновік);
  • commonscat, eol, if, ipni, itis, iucn, mycobank, ncbi, pl (беруться (iucn та pl — скоро братимуться) з Вікідати; якщо ж параметр вписано, але не заповнено, це скасовує вивід вікідатського);
 • прибрати незалежно від заповненості:
  • parent (не підтримується і не вписується в структуру укр. карток, скопійований із ру-вікі)
  • image_fossil, display_children та trend (не підтримуються, нема ні в англ., ні в рос.).
 • якщо нема параметру commonscat, але є commons, що посилається на категорію, а не сторінку (наприклад, |commons=Category:Macrouridae), варто переробити його на commonscat (|commonscat=Macrouridae);
 • у статтях про птахів (| classis = [[Птахи]] (Aves)) треба прибрати параметр iucn (не тільки значення, а й весь запис), якщо його значення починається з одиниці. Такі номери втратили чинність пару років тому (приклад — тут); скоро влаштую вивід актуальних із Вікідати.
 • Треба позамінювати в будь-яких параметрах карток англійські назви на латинські або, за їх відсутності, на українські: Angiosperms на Angiospermae; Monocots на Монокоти; Eudicots на Еудікоти; Asterids на Айстериди; Rosids на Розиди; [[Flowering plant|Magnoliophyta]] на [[Magnoliophyta]]; [[Flowering plant|Angiosperms]] на [[Angiospermae]]; [[Animal]]ia на [[Animalia]]; [[Chordate|Chordata]] на [[Chordata]]; [[Mammal]]ia на [[Mammalia]].
 • У значенні параметру subdivision_ranks треба замінити, де трапляється, Species та [[Species]] на Види, а в значенні параметру subdivision — замінити See text на Див. текст.
 • Такі проблеми багато де трапляються по кілька штук, тож, якщо можна, було б дуже класно зробити все за один прохід. Stas (обговорення) 02:02, 7 жовтня 2015 (UTC)

Категорія:Села Вірменії[ред. код]

Здраствуйте, надо в статьях сел Армении удалить этот параметр[1]--6AND5 (обговорення) 16:51, 3 жовтня 2015 (UTC)

В процесі. --«Teo» обг 20:31, 7 жовтня 2015 (UTC)
YesТак Зроблено 726 редагуваннь. --«Teo» обг 21:29, 7 жовтня 2015 (UTC)
До речі наскільки я зрозумів Вірменія не переходить на літній час, то може пошукати цей параметр по всіх НП ВІрменії і повилучати його де є? --«Teo» обг 21:47, 7 жовтня 2015 (UTC)
Спасибо,Teo. Да, в Армении время не меняется. Просто, в статьях городов Армении, как понял параметр часовий пояс удален. В НКР время тоже не меняется.--6AND5 (обговорення) 08:37, 8 жовтня 2015 (UTC)

Виправлення/переклад[ред. код]

Прохання замінити усі випадки використання РККА на україномовне РСЧА. Забагато, аби руками це робити. --Fessor (обговорення) 17:53, 14 вересня 2015 (UTC)

Посилання типу [[РККА]] замінити на [[РСЧА|РККА]] чи щоб було [[РСЧА]]? --«Teo» обг 17:20, 16 вересня 2015 (UTC)
[[РСЧА]]. --Fessor (обговорення) 17:26, 16 вересня 2015 (UTC)
YesТак Зроблено --«Teo» обг 17:35, 16 вересня 2015 (UTC)

Виправлення помилок на сторінках[ред. код]

Згідно із сайтом Check Wikipedia на сторінках української Вікіпедії налічується 162820 різноманітних помилок. Для виправлення частини помилок існує утиліта en:Wikipedia:WPCleaner. Чи може хтось з досвідчених ботовласників запустити цю програму для виправлення частини помилок, або написати свого бота для їх виправлення? -- DonDrakon (Обговорення) 10:51, 8 вересня 2015 (UTC)

Ввечері прожену бота по тому списку, але робити буду ВП:АВБ, бо чеквікі дуже складний і незрозумілий для мене. Якщо маєте ще такі посилання з однотипними змінами то пишіть сюди, або на мою СО --«Teo» обг 09:06, 16 вересня 2015 (UTC)
АВБ є полуботом. Буду вдячний за правки. Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:31, 16 вересня 2015 (UTC)
YesТак Зроблено всі проблемні статті з цього списку, всього зроблено 5303 редагуваннь --«Teo» обг 13:48, 16 вересня 2015 (UTC)
Взявся робити оцей список, за два-три дні справлюся --«Teo» обг 08:14, 19 вересня 2015 (UTC)
З оцим списком виникли проблеми. --«Teo» обг 16:05, 30 вересня 2015 (UTC)

Колеги, не всі ці «помилки» є помилками. Слово «шаблон» із двокрапкою, інтервіки перед категорією, кілька категорій в одному рядку — воно ж ні на вигляд не впливає, ні на зручність редагування. При виконанні суттєвіших правок — так, варто й це упорядкувати. А самі по собі такі виправлення лише засмічують історію редагувань. Щодо інших правок (прибирання зайвих переносів строк, об'єднання дублів приміток, додавання reflist) — це дійсно важлива й корисна робота. Stas (обговорення) 22:42, 7 жовтня 2015 (UTC)

 • Все так, але у англійській Вікі зараз всього 821 помилка. І це при тому, що у них набагато більше статей і ці статті, як правило, набагато длінніші. Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 08:19, 8 жовтня 2015 (UTC)
Нащо звертати увагу на те, що хтось називає це помилками? Уваги потребують справжні помилки, яких в усіх розділах не на один порядок більше. Деякі «виправлення» — перестановка стаб-шаблонів під навігаційні — взагалі видаються явним погіршенням. Перегони за кількістю «помилок» — таке саме зло, як перегони за кількістю статей. Stas (обговорення) 08:43, 8 жовтня 2015 (UTC)
Не знаю хто і що називає помилками, можливо варто дойти консенсусу. Замінити мені не проблематично, головне щоб ми дійшли згоди щодо цього питання. Щодо мене то я вважаю це помилками, орієнтуючись на англвікі, де таких помилок мінімум. --«Teo» обг 11:55, 8 жовтня 2015 (UTC)
Оптимальний спосіб дій — робити лише те, що без усякого сумніву є суттєво корисним (reflist, дублі приміток, переноси строк і т.п.). А принагідно (в тих самих статтях) — і косметичні правки коду типу «інтервіки перед категорією», «шаблон з двокрапкою», жирне в заголовках і скорочення вікілінків. Оформлювальні речі, щодо яких в укрвікі нема рекомендацій та консенсусу (розташування стаб-шаблонів), звісно, чіпати не треба. Я не знайомий з AWB, але точно знаю, що функції там можуть бути казна-які: в ру-вікі один бот за його допомогою колись сортував примітки в тексті в алфавітному порядку імен (робота строго нульової користі і ненульової шкоди) лише тому, що таке стукнуло спало на думку комусь із розробників. Stas (обговорення) 12:52, 8 жовтня 2015 (UTC)
Нічого поганого у виправленнях нема. Ось я поставив перед собою задачу суттєво зменшити ці показники. Ну, ви не проти. Ви тільки не розумієте змісту. А зміст цієї роботи вказано на самому проекті. Слава Богу, що багато хто робить дану роботу. Отже до кінця року ми можемо суттєво зменшити дані помилки. Так, я потім планую взятися за персоналії. Можливо, щось прийдеться дописати. Але при ручній правці видні ще деякі недороботки, які не вказані у шаблонах помилок. Так, наприклад, деякі статті доводиться перейменовувати чи відкидати правки. На жаль, у нас дуже мало патрульних і дуже мало адміністраторів. Так що хоч якось, але статті потроху переглядаються і виправляються. І велике шанобливе ставлення до виправлення цих самих помилок. Велике Вам спссибі за те, що висловили свою думку. Буду рад бачити Вас як дописувача статей. З повагою, Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:17, 8 жовтня 2015 (UTC)
Запевняю Вас, колего, що дописуванням статей я трохи займаюся, інакше б мене ці діла не цікавили. Дійсно, в переважній більшості змін не тільки нема нічого поганого, але є й суттєво добре. І дійсно, я не розумію тих правок, що базуються лише на тому, що хтось десь назвав щось помилкою. І вважаю, що нерегламентовані в укрвікі речі типу розташування стаб-шаблонів мають лишатися на розсуд авторів статей. І взагалі-то ми з шановним колегою Teodret — якому за роботу загалом я дуже вдячний — цей момент уже обговорили. Stas (обговорення) 14:50, 8 жовтня 2015 (UTC)
 • Станом на 02.11.2015 обігнали португальску, японську та російську мовні версії по кількості помилок. З чим всіх вітаю та закликаю продовжити справу. З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 06:08, 17 листопада 2015 (UTC)

Категорія:Список зірок за сузір’ямиКатегорія:Список зірок за сузір'ями[ред. код]

--VaeVictis (обг) 18:32, 28 серпня 2015 (UTC)

YesТак Зроблено --TheStrayCat (обговорення) 13:31, 29 серпня 2015 (UTC)

’ → '[ред. код]

періодично трапляються сторінки з символом ’ замість апострофа ' в назві. сьогодні переіменував близько дестка таких. чи можливо їх знайти і переіменувати роботом? --VaeVictis (обг) 19:00, 26 серпня 2015 (UTC)

А яким чином ви відшукували такі статті які містять неправильний апостроф? Я наприклад за допомогою пошуку нічого не знайшов, якщо хтось підкаже мені як знайти такі статті то я залюбки їх перейменую усіх.--«Teo» обг 10:29, 27 серпня 2015 (UTC)
знаходити вручну складно, тому і написав сюди. я знаходив через пошук, де вводив поширенні слова з апострофом, тільки замість апосторофу підставляв цей символ: комп’ютер, об’єкт, зв’язок, м’яз, ...
якщо роботом шукати, то мабуть краще з буквами, після яких і перед якими ставиться апостроф: б’ п’ в’ м’ ф’ р’ ’я ’ю ’є ’ї: --VaeVictis (обг) 11:06, 27 серпня 2015 (UTC)
Ось список статей з не такими апострофами:
(А ви що, думали, що неправильний апостроф лише один?) — NickK (обг.) 12:26, 29 серпня 2015 (UTC)
тільки в деяких іноземних статтях мабудь краще залишити нестандартний апостроф. дивитись можна по інтервікам. наприклад в Marc O’Polo німецька інтервіка з таким апострофом ’ --VaeVictis (обг) 13:15, 29 серпня 2015 (UTC)
Ну оскільки я не зумів знайти шлях розв'язання цієї проблеми автоматично, то зробив це ручками.--«Teo» обг 15:44, 10 вересня 2015 (UTC)