Вікіпедія:Запити

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

До адміністраторів · До адміністраторів інтерфейсу · До бюрократів · До патрульних · До ботовласників | На права адміністратора · … адміністратора інтерфейсу · … бюрократа · … бота · … патрульного · … відкочувача | На перевірку користувачів · На арбітраж · На захист сторінок · На третю сторону · На оцінку поведінки користувачів · На рецензію · На оцінку джерел · На створення статей · На створення шаблонів · На переклад · На зображення · На поліпшення · На перейменування · На об'єднання · На розділення · На вилучення · На відновлення · На перейменування користувачів | Порушення авторських прав | VRT · Запити, пов'язані з VRT

Поточні запити

[ред. код]
Статті-кандидати на вилучення: 27 травня 28 травня 29 травня 30 травня 31 травня 1 червня 2 червня


Адміністративні запити

[ред. код]

Цю сторінку призначено для звернення учасників проєкту до адміністраторів (найчастіше — для запитів на допомогу певними діями, що потребують адміністративного втручання), за винятком питань, що розглядаються на інших сторінках:

Доцільно до звернення додавати вказівку на те, яка саме дія (дії) очікується від адміністраторів.

Хто вирішує запит: адміністратор.

Сюди подаються технічні запити, які полягають в написанні чи внесення змін до особистих і глобальних скриптів, системних повідомлень MediaWiki, а також редагуванні технічних сторінок, написаних мовами CSS і JavaScript.

Хто вирішує запит: адміністратор інтерфейсу.

Сторінка використовується для звернень до бюрократів: для підбиття підсумків голосувань, зняття прав тимчасових адміністраторів, виконання рішення Арбітражного комітету.

Хто вирішує запит: бюрократ.

Сюди подаються запити, виконання яких потребує привілеїв бюрократа, але не потребує консенсусу. Питання, що потребують консенсус (Заявки на статус адміністратора, Заявки на статус бота).

Хто вирішує запит: глобальний перейменовувач.

Сторінку призначено для звернення учасників проєкту до чек'юзерів.

Хто вирішує запит: чек'юзер.

Запити до патрульних на патрулювання сторінок.

Хто вирішує запит: патрульний.

Запити на вчинення якоїсь автоматичної дії, яку доцільніше провести ботом, а не людиною.

Хто вирішує запит: ботовласник.

На права

[ред. код]

Заявки на отримання прав…

[ред. код]

Хто вирішує запит: адміністратор або бюрократ, за підсумками голосування чи розгляду аргументів.

Заявки на позбавлення прав…

[ред. код]

Хто вирішує запит: адміністратор або бюрократ, за підсумками голосування чи розгляду аргументів.

Конфлікти

[ред. код]

Запит на третю сторону — є одним з шляхів вирішення конфліктів, де редактори Вікіпедії мають змогу залучити інших користувачів до участі в обговоренні змісту статей або правил Вікіпедії, які потребують змін, чи вдосконалення.

Хто вирішує запит: будь-який користувач, якщо у сторін немає заперечень проти його кандидатури.

Запит на оцінку поведінки користувачів — є одним з шляхів вирішення конфліктів, де редактори Вікіпедії мають змогу звернутися до адміністраторів щодо поведінки деяких користувачів, якщо конфлікт не вдається владнати в межах сторінок обговорення.

Хто вирішує запит: адміністратор.

Остання інстанція у вирішенні конфліктів. Запити вирішуються Арбітражним комітетом — групою обраних на певний строк користувачів, яку спільнота наділила правом вирішувати конфлікти, які не вийшло заладнати іншими, позаарбітражними методами.

Хто вирішує запит: Арбітражний комітет.

Операції зі сторінками

[ред. код]

На цій сторінці учасники пропонують сторінки (статті, категорії, шаблони) для вилучення. Заявки повинні бути аргументовані і посилатися на правила. При занесенні сторінки в список на вилучення ставте на сторінці Шаблон:Delete, наприклад: <noinclude>{{Delete|30 жовтня 2009}}</noinclude>, щоб привернути увагу зацікавлених сторін до обговорення сторінки.

Хто вирішує запит: адміністратор.

На цій сторінці учасники пропонують статті для термінового поліпшення. Це статті, енциклопедична значущість яких не викликає сумнівів, але зміст яких або занадто короткий, або не відповідає нормам Вікіпедії.

Хто вирішує запит: будь-який користувач.

На цій сторінці учасники обговорюють статті, яким треба, на їх думку, змінити назву. Для виставлення статті на перейменування використовується шаблон {{Move}}.

Хто вирішує запит: будь-який досвідчений користувач.

Запит на рецензію статті має на меті вдосконалити статтю, допомогти досягти консенсусу щодо змісту або залучити інших користувачів до обговорення статті. Запит на рецензію має також допомогти вийти з глухого кута щодо змісту, або запропонувати альтернативний чи кращий зміст.

Хто вирішує запит: будь-який досвідчений користувач.

На цій сторінці учасники подають запити на відновлення вилучених сторінок. Запити повинні бути аргументовані та спиратися на правила Вікіпедії. Статті відновлює адміністратор за рішенням Спільноти.

Хто вирішує запит: адміністратор.

На цій сторінці подають запити на захист повний або частковий захист сторінки від редагувань певних категорій користувачів.

Хто вирішує запит: адміністратор.

На цій сторінці подають запити на об'єднання статей і обговорюють доцільність їх об'єднання. Статті вимагають об'єднання лише в ситуаціях, коли дві або більше статей є ідентичними, чи стосуються однакової теми.

Хто вирішує запит: будь-який користувач.

На цій сторінці подають запити на розділення статей. Статті вимагають розділення лише в ситуаціях, коли розмір сторінки стає занадто великим, або частина статті (розділ) має довжину, яка знаходиться поза пропорції до іншої частини сторінки, або якщо певний фрагмент значно відрізняється від основної суті-предмета статті. У випадку, коли розділення передбачає створення нової (а не доповнення існуючої) статті необхідно врахувати як безпосередньо доцільність роз'єднання, так і популярність статті й відповідної інформації, а також особливо питання нейтральності. Якщо одна або декілька тем не є значущими, то видалення зазначеного вмісту може бути більш прийнятним, ніж створення нової статті.

Хто вирішує запит: будь-який користувач.

Тут обговорюють статті-кандидати на статус "доброї" статті.

Хто вирішує запит: спільнота, шляхом голосування.

Тут обговорюють статті-кандидати на статус "вибраної" статті.

Хто вирішує запит: спільнота, шляхом голосування.

Запити на контент

[ред. код]

Хто вирішує запит: будь-який користувач.

На цій сторінці будь-який користувач може зробити запит на переклад статті з іншої мови (не обов'язково з англійської) на українську мову.