Вікіпедія:Запити до адміністраторів інтерфейсу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Запити до адміністраторів інтерфейсу
Скорочення
ВП:ЗАІ

Ця сторінка призначена для запитів до адміністраторів інтерфейсу, наприклад, для створення або редагування додатків.


При створенні шаблона[ред. код]

пише "Якщо документація дуже коротка (одне-два речення), її можна не виносити на окрему підсторінку, а додати за допомогою <noinclude>{{doc-inline}}<!-- текст документації --></div></noinclude>."

Такого шаблона нема. Відповідно, або створіть такий, або видаліть речення. --AS 19:57, 11 січня 2020 (UTC)

@AS: Будь ласка, скажіть, де ви знайшли цей текст. Цей шаблон застарів і був вилучений влітку та знову в січні, попри спробу його поновлення. --  Gzhegozh обг. 20:27, 11 січня 2020 (UTC)
При створенні будь-якого шаблона. Ймовірно, береться з MediaWiki:Newarticletext. --AS 20:29, 11 січня 2020 (UTC)
Дякую за вказівку. Для інлайн-документації використовуйте {{Документація|content=}}. --  Gzhegozh обг. 20:45, 11 січня 2020 (UTC)
Або ж з україномовним параметром: {{Документація|текст=}}. --Рассилон 22:21, 11 січня 2020 (UTC)
 • Це ж не сторінки CSS/JS... І простий адмін може це зробити.--Fosufofiraito Обг. 23:18, 11 січня 2020 (UTC)

Здається про «Порушення нормального функціонування Вікіпедії» іде мова тут: Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)#Користувач 213.179.250.180.--5.153.140.166 07:23, 13 січня 2020 (UTC)

Здається, хтось почав заводити ляльки-аноніми та використовувати їх у власних цілях… --  Gzhegozh обг. 09:21, 13 січня 2020 (UTC)
Подайте запит на блокування ip за мотивом "обхід блокування". У сучасному світі людина ко ристується інтернетом і вдома, і на роботі, і в дорозі тощо. Хорошим тоном у спільноті вважається відповідати за власні вчинки, передбачати їх наслідки, консультуватися з колегами.--5.153.140.166 10:53, 13 січня 2020 (UTC)
Ну, по-перше, не вам розповідати мені про хороший тон у спільноті, коли ви тільки мене (!) обзивали «некомпетентним», «таким, що не бачить код», звинувачували мене в «копіпастингу трешу» тощо (це тільки останнім часом), а також ледь не кожного, хто звертався до вас на сторінці обговорення (чи в інших обговореннях) із будь-яким зауваженням. Я не маю освіти в галузі програмування, тому деякі речі для мене незрозумілі, але це не є критерієм чи моральною перепоною для редагування сторінок у просторі назв Шаблон. Більше того, таке ваше зауваження мало б більшої ваги, якби весь ваш внесок був бездоганним, що насправді не так. Коли я переглядаю шаблони, я можу не дивитися історію редагувань, але одразу ж вгадати, де ваша рука побувала. Спочатку ви нагромаджуєте шаблони надлишковим і непотрібним брухтом, вважаючи це корисним внеском, і спершу ніхто не звертає уваги, але коли вже комусь доводиться розгрібати, то ви починаєте всіх принижувати. Крім того, складається враження, що ви вважаєте, що привласнили собі весь простір Категорія та намагаєтеся зробити те саме із шаблонами. Хоча я аж ніяк не повинен виправдовуватися та звітувати перед вами, та щоб у вас не виникало сумнівів, я відповідаю за власні вчинки, і завдяки моїм зверненням і обговоренням зі спільнотою була, по-перше, упорядкована інлайн-документація; по-друге, були упорядковані назви підсторінок документації. На підставі консенсусу обговорень (у яких, до речі, брали участь принаймні два адміністратори та інші досвідчені користувачі) були відредаговані ВП:Шаблони, ВП:Документація шаблонів і підсторінка документації шаблону Документація. Видалення {{doc-inline}} — абсолютно раціональне рішення спільноти, за наступними причинами: цей шаблон є складовою стилю документації, який походить із Російської Вікі, і переважна більшість інтервікі із цим шаблоном використовують саме його; його присутність в Українській Вікі — це такий собі рудимент; по-друге, видалена (двічі) версія шаблону (вашої редакції) фактично дублювала вміст усіх функцій, доступних угорі кожної сторінки, та не вписувалася гармонійно за стилем до стандартного «зеленого» оформлення Української Вікі. Останній аргумент — це недоцільність створення окремої сторінки документації для більшості шаблонів в Українській Вікіпедії. Узагалі незрозуміла позиція, яка суперечить практиці міжнародної спільноти. Мені ось цікаво, чому в інших Вікіпедіях ніхто не ставить таке питання, а просто створюються підсторінки, або короткі інлайн-документації? Чому ось треба нагромаджувати безпосередьно сторінку шаблону надлишковим кодом? Я впевнений, що ця аргументація, як і попередня від інших користувачів, вас усе одно не задовільнить, тому список абстрактних питань-зауважень можна продовжувати ще й іще. Ось тільки вони на думку мені не спадають… Допоможете?) --  Gzhegozh обг. 12:58, 13 січня 2020 (UTC)

Новорічний логотип[ред. код]

Довибори АК[ред. код]

Прошу відкоригувати скрипт для голосування MediaWiki:Common.js. Про всяк випадок пінгую адмінів, які останніми роками це робили @NickK та Piramidion:. --Lystopad (обговорення) 21:28, 17 грудня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено вибачте, забув про це.--Piramidion 04:23, 18 грудня 2019 (UTC)

en:Wikipedia:Editnotice#Technical_details[ред. код]

Це механізм для відображення тексту перед полем редагування. На відміну від {{editintro}} його не треба вказувати явно в посиланні на сторінку. Треба створити одне MediaWiki-повідомлення для кожного з простору назва; скопіювати й захистити інфраструктуру en:Template:Editnotice load. Створити якусь сторінку-містилище для шаблонів і прописати її в MediaWiki:Titleblacklist ("Template:Editnotices and its subpages are protected by the MediaWiki:Titleblacklist so that only admins, template editors, and page movers can create and edit them."). Напевно ще щось треба, я не вникав. Словом, скопіювати механізм так, щоб без прав адміністратора я не зміг для всіх сторінок редагування відобразити дурниці. --AS 23:24, 23 листопада 2019 (UTC)

@AS: Я не дуже зрозумів механізму. Мені здається, що наш механізм наразі менш гнучкий, але безпечніший: за замовчуванням у MediaWiki:Editnotice-0 нічого нема, то жоден шаблон автоматично й не може відобразитися. Натомість англійська система пропонує відобразити за замовчуванням певний шаблон, який потрібно додатково захистити. Якщо в нас тільки не з'явиться масової потреби ставити попередження на значну кількість статей, я наразі не бачу сенсу переходити на англійську систему — NickK (обг.) 18:01, 7 грудня 2019 (UTC)
Зміст не "переходити на англійську систему", а мати можливість відображати текст перед полем редагування. editintro зручний тільки для запитів (коли є тільки одна очікувана точка входу/посилання на сторінку редагування). Це потрібно радше для короткої підказки на сторінках редагування, а не для попереджень. --AS 07:27, 8 грудня 2019 (UTC)
@AS: Зараз така можливість уже існує. Наприклад, на Вікіпедія:Перейменування статей і підсторінках уже є підказка, так само є й на Обговорення:Пероганич Юрій Йосипович. Різниця лише в тому, що ця можливість в англійській Вікіпедії реалізована інакше, ніж у нас. Чи чогось бракує в поточній реалізації? — NickK (обг.) 21:43, 15 грудня 2019 (UTC)
Виходить, що тільки можливість редагувати оголошення для власної сторінки обговорення. Але я поки не зрозумів, як це реалізовано в АнглВікі, щоб скопіювати( --AS 22:18, 15 грудня 2019 (UTC)
@AS: Ні, для будь-якої сторінки. Обговорення:Пероганич Юрій Йосипович не є власною сторінкою обговорення, наприклад. Різниця лише в тому, що в нас ці повідомлення в просторі MediaWiki, а в енвікі вони йдуть захищеними шаблонами — NickK (обг.) 10:08, 16 грудня 2019 (UTC)
В тому й різниця, що в АнглВікі для editnotice на сторінці користувача зчитується моя підсторінка Editnotice, до якої я маю доступ. У нас мають просити адміна відредагувати потрібну MediaWiki-сторінку. --AS 10:15, 16 грудня 2019 (UTC)
@AS: ОК, я зрозумів. Мені ця зміна здається корисною лише для сторінок обговорень користувачів, тобто MediaWiki:Editnotice-3, і по можливості я б намагався зробити якийсь простіший синтаксис, ніж переносити всю англійську систему шаблонів — NickK (обг.) 10:52, 16 грудня 2019 (UTC)
Так, я згідний. --AS 10:57, 16 грудня 2019 (UTC)

Оновити ImprovedEditTools[ред. код]

User:AS/new-defaults.js ==> User:AS/defaults.js, User:AS/rast.js ==> MediaWiki:Gadget-ImprovedEditTools.js. Виправлення й косметика. Після цього я вручну оновлю сторінки Спеціальна:Посилання_сюди/User:AS/track. --AS 15:16, 8 листопада 2019 (UTC)

--AS 20:30, 8 листопада 2019 (UTC)

@AS: автоматична перевірка синтаксису в коді User:AS/new-defaults.js показує якісь помилки. Це так має бути? І, до речі, я зняв захист із Вашої підсторінки — тепер її і так не можуть редагувати користувачі без прав адміністратора інтерфейсу.--Piramidion 17:48, 9 листопада 2019 (UTC)
"Це так має бути?" — так, теги nowiki потрібні, щоб воно не інтерполювало свої вікіпедійні штучки, на зразок підпису замість тильдів. --AS 18:28, 9 листопада 2019 (UTC)
А, справді. YesТак Зроблено--Piramidion 18:31, 9 листопада 2019 (UTC)
халепа, я не знав, що не можу редагувати чужі js-підсторінки. Треба промігрувати підсторінки, зараз щось придумаю. --AS 18:44, 9 листопада 2019 (UTC)
Задача така: вам зайти на яку-небудь сторінку редагування і запустити в консолі цей скрипт, і зачекати, щоб він в циклі оновив підсторінки користувачів (десь 2 хв має зайняти)

--AS 19:27, 9 листопада 2019 (UTC)

@AS: подивіться, будь ласка, чи всі заміни правильні, чи не треба десь щось виправити. І щодо редагування чужих підсторінок — чи не хочете подати заявку на права адміністратора, а згодом — і адміністратора інтерфейсу?--Piramidion 21:41, 9 листопада 2019 (UTC)
Зараз подивлюся. Ні. --AS 21:44, 9 листопада 2019 (UTC)
Нє, воно однозначно не спрацювало. Є кілька вирішень. 1) відкинути зміни наразі 2) у скрипті в рядку "subpageStorageName: 'AStools.js'" прибрати ".js", тупо перейменувати всі ці сторінки, щоб вони були загальнодоступні. 3) Лишити, хай користувачі вернуть собі потрібні налаштування. --AS 22:02, 9 листопада 2019 (UTC)
Наразі, думаю, краще вибрати третій варіант — там, здається, мало хто робив якісь персональні налаштування, а з тих, хто робив — або мають незначні зміни порівняно зі стандартною версією (легко можна налаштувати ще раз), або перейшли на редактор коду 2017 (працює на основі візуального редактора), або, якщо буде треба — скасують моє редагування самостійно. Я скасував лише два свої редагування, де користувачі явно мали багато власних налаштувань, але всі не переглядав.--Piramidion 22:36, 9 листопада 2019 (UTC)
Ну ок, в цьому є логіка, що тільки техадміни можуть редагувати користувацькі скрипти. Найпростіше, щоб мені тимчасово давали прапор техадміна, а не оце все. --AS 22:50, 9 листопада 2019 (UTC)
Щодо надання прав — створіть, будь ласка, тему-заявку на ВП:К-А. Оскільки йдеться про тимчасове надання прав адміністратора інтерфейсу для виправлення скрипта Вашого ж авторства, я думаю, що недотримання процедури в цьому випадку якраз підпадає під ВП:ІУП та ВП:БЮРО. Але мінімальне обговорення потрібне, як і рішення бюрократа. --Piramidion 23:27, 9 листопада 2019 (UTC)

Раніше скрипт зберігав зміни з описом "serialize", тепер я це прибрав, але напевно варто повернути, щоб було видно, які зі змін зроблені не вручну. Я це поверну, коли назбираються ще якісь зміни. --AS 22:58, 9 листопада 2019 (UTC)

Шаблон "Бібліоінформація"[ред. код]

Доброго вечора!

Чи можна замінити шаблон "Бібліоінформація" на "Нормативний контоль" у панелі для редагування? Це одне і теж, але при цьому шаблон Бібліоінформація перенаправляє на Нормативний контоль--Дмитро Савченко (обговорення) 22:46, 1 листопада 2019 (UTC)

Це MediaWiki:Edittools. --AS 15:26, 8 листопада 2019 (UTC)

@NickK, Piramidion, Sergento та VoidWanderer: --AS 13:41, 9 листопада 2019 (UTC)

Перейменував шаблон назад на {{Бібліоінформація}}.--Piramidion 17:49, 9 листопада 2019 (UTC)

Оновлення майстра завантажень[ред. код]

Прошу перенести код на сторінці Користувач:Andriy.v/FileUploadWizard.js до MediaWiki:FileUploadWizard.js там були зроблені деякі зміни для відповідності файлів (які завантажуватимуться на Сховище) політиці Вікісховища.--Andriy.v (обговорення) 09:21, 16 жовтня 2019 (UTC)

Те саме з Користувач:Andriy.v/Майстер завантаження файлів та Вікіпедія:Майстер завантаження файлів.--Andriy.v (обговорення) 09:27, 16 жовтня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено--Piramidion 09:56, 16 жовтня 2019 (UTC)
@Piramidion: Зробіть ще раз заміну на MediaWiki:FileUploadWizard.js, я там одну дужку в коді забув і зараз інструмент не працює. Якщо після зміни знову не буде працювати, відмініть все.--Andriy.v (обговорення) 10:11, 16 жовтня 2019 (UTC)
@Andriy.v: може це там, де закривальні фігурні дужки проблема? Там де прописана підстановка шаблонів.--Piramidion 10:16, 16 жовтня 2019 (UTC)
Вибачте за труднощі. Може зрозумів де проблема. Спробуйте останній раз, якщо і так не працює спробуйте Ви, або відмінюйте все.--Andriy.v (обговорення) 10:21, 16 жовтня 2019 (UTC)
Ще раз вибачте. Бачив що не працює:(.--Andriy.v (обговорення) 10:30, 16 жовтня 2019 (UTC)
Так, все-таки щось десь не працює. Простіше було б, якби Ви самі могли редагувати ту сторінку — тоді, ймовірно, і баг би знайшли.--Piramidion 10:31, 16 жовтня 2019 (UTC)
Спробую відтворити це в себе локально. Дякую за послуги і терпіння).--Andriy.v (обговорення) 10:58, 16 жовтня 2019 (UTC)

@Piramidion: Я ймовірно знайшов причину помилки і виправив ще одну (мою(). Зробіть знову ті заміни, що скоріше, але цього разу після заміни коду на MediaWiki, протестуйте Майстер завантажень через мою сторінку Користувач:Andriy.v/Майстер завантаження файлів, якщо не вискакує ніяка помилка — замініть і її. Вдячний наперед і вибачте, що турбую.--Andriy.v (обговорення) 11:08, 26 листопада 2019 (UTC)

@Andriy.v: виникає та ж сама проблема (тестував на Вашій підсторінці) — при натисканні кнопки сторінка блимає, але нічого не відбувається, майстер завантажень не запускається. Я створив сторінку для тестувань у просторі MediaWiki — MediaWiki:FileUploadWizard-Test.js, додавши туди Ваш код. Тепер Ви можете тестувати її роботу через свою підсторінку Користувач:Andriy.v/Майстер завантаження файлів, просто тегайте мене, коли хочете зробити якусь заміну (і думаю, що Вам варто б спробувати ще раз податись на права адміністратора)--Piramidion 13:31, 26 листопада 2019 (UTC)
@Piramidion: Дякую. Видаліть ось цей рядок ред.№ 26619825 в MediaWiki:FileUploadWizard.js (створює серйозну помилку) та оновіть MediaWiki:FileUploadWizard-Test.js. Щодо прав я думаю, що наразі це марна справа я і так не отримаю потрібного рівня підтримки, це повязане в основному через мою метапедичну діяльність та через протилежну думку щодо Вікіпедії, яку я маю з деякими користувачами (яких нажаль чимало). Коли послабляться ці два фактори — спробую ще раз.--Andriy.v (обговорення) 14:17, 26 листопада 2019 (UTC)
YesТак Зроблено--Piramidion 14:27, 26 листопада 2019 (UTC)

@Piramidion: оновіть MediaWiki:FileUploadWizard-Test.js будь ласка.--Andriy.v (обговорення) 15:58, 5 грудня 2019 (UTC)

@Piramidion: Працює! Прошу тепер зробити заміни Користувач:Andriy.v/FileUploadWizard.jsMediaWiki:FileUploadWizard.js та Користувач:Andriy.v/Майстер завантаження файлівВікіпедія:Майстер завантаження файлів.--Andriy.v (обговорення) 16:58, 5 грудня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено, дякую!--Piramidion 17:09, 5 грудня 2019 (UTC)
Вам дякую!--Andriy.v (обговорення) 17:11, 5 грудня 2019 (UTC)
@Piramidion: Ще виправте в Вікіпедія:Майстер завантаження файлів посилання на MediaWiki:FileUploadWizard.js, я перед подачею запиту забув це зробити в Користувач:Andriy.v/Майстер завантаження файлів.--Andriy.v (обговорення) 17:18, 5 грудня 2019 (UTC)
А, справді. Виправив --Piramidion 19:22, 5 грудня 2019 (UTC)

Зайвий текст на сторінці внеску[ред. код]

На сторінці внеску, там, де випадне меню «Пошук внеску» зліва є стрілочка, клацання на якій може згорнути або розгорнути меню пошуку. Чомусь під тією стрілочкою видно дві літери — очевидно, це кінцівки слів «згорнути» й «розгорнути» з повідомлень інтерфейсу MediaWiki:Collapsible-collapse та MediaWiki:Collapsible-expand, відповідно (я це перевіряв також шляхом зміни мови на англійську — тоді видно дві кінцеві літери «se» та «nd», відповідно). Не можу знайти причину цього багу, але в інших вікі він відсутній. У когось є якісь ідеї?--Piramidion 20:36, 11 жовтня 2019 (UTC)

@Piramidion: на сторінці MediaWiki:Common.css спробуйте забрати рядок 206, там де написано text-align: right;, це мало би відтворити той самий стиль що й в інших Вікі і вирішити проблему.--Andriy.v (обговорення) 09:16, 16 жовтня 2019 (UTC)
Дякую, що знайшли проблематичний код. Я звірився з іншими вікі — в польській взагалі такого в css нема, а в англійській є дещо більше, і, схоже, наш код теж був скопійований з англовікі початково, тому я просто скопіював ще раз. Зараз проблему усунуто, і сподіваюсь, що я тим редагуванням нічого ніде не зламав.--Piramidion 09:45, 16 жовтня 2019 (UTC)

Щось із загальним оголошенням[ред. код]

Раптово перестало центруватися {{Загальне оголошення}}.

За це мав відповідати блок margin: 0 auto 1em auto; у .messagebox, наскільки я розумію. Чому автоматичні відступи не спрацьовують зараз — невідомо.

Щойно перевірив, працюватиме такий фікс (беручи до уваги, що оголошення має ширину 60%):

margin-left: 20%;
margin-right: 20%;

Фікс ще не втілив, тільки перевірив теоретичну можливість його зробити.

Прохання висловитися чи хтось ще спостерігає баг. --VoidWanderer (обговорення) 20:10, 19 вересня 2019 (UTC)

Я бачу баг--Piramidion 20:26, 19 вересня 2019 (UTC)
Маєте ідеї щодо його походження? Бо я поки — жодних. --VoidWanderer (обговорення) 20:32, 19 вересня 2019 (UTC)
Намагаюся щось знайти, але постійно відволікаюся на інші теми... Якщо дізнаюся причину — повідомлю.--Piramidion 20:42, 19 вересня 2019 (UTC)
@Piramidion та VoidWanderer: Доброго вечора, панове. Я трохи погрався у веб-налагоджувачах… Здається, центрування скасовує наступна властивість: .messagebox, .errorbox, .warningbox, .successbox { display: inline-block; }. Принаймні, в IE11 та Firefox 69.
P.S. До речі, властивість .messagebox { margin: 0 auto 1em auto; } можна спростити до margin: 0 auto 1em;, адже ці вирази тотожні [1]. --Рассилон 21:04, 19 вересня 2019 (UTC)
@Piramidion та VoidWanderer: Та сама проблема (і вирішення її, відповідно, те саме) з шаблоном {{Перекладена стаття}} (клас .messagebox) — див. наприклад Обговорення:Freelancer. --Рассилон 06:46, 20 вересня 2019 (UTC)
Рассилон, бачу цю властивість, але маю проблему із тим, щоб знайти звідкіля вона до нас підчіпляється. Коли знайдемо — це певно і буде джерелом багу. --VoidWanderer (обговорення) 08:55, 20 вересня 2019 (UTC)
Я знайшов лише, що в росвікі в common.css ті стилі названі «застарілими» й такими, що їх треба якомога швидше замінити й вилучити з тієї сторінки. Моніторю технічні кнайпи інших вікі й Фабрикатор, але поки що не бачив схожого повідомлення про таку помилку як у нас. І в нас теж на момент появи багу не було редагувань у просторах MediaWiki та шаблон, тож джерело помилки, найімовірніше, якесь зовнішнє - можливо, якісь зміни в ПЗ, але з останніх тех. новин це не очевидно.--Piramidion 09:48, 20 вересня 2019 (UTC)
 • Учора централізовано переписали messagebox phab:T232553, зламалося в усіх вікі phab:T233359. Мають виправити централізовано... — NickK (обг.) 10:07, 20 вересня 2019 (UTC)

Вікіфікатор[ред. код]

Прохання зробити, щоб вікіфікатор вставляв нерозривні пробіли nbsp і в просторі Вікіпедія теж. Наразі він їх вставляє в усіх просторах, крім Вікіпедія. Це особливо актуально для списків ВП:ВЛП, редагування щоразу перетворюється на муки, потрібно руками вставляти нерозривні пробіли.--Анатолій (обг.) 18:39, 26 серпня 2019 (UTC)

Я б скоріше додав виняток для сторінок з Вікі любить у назві, бо на сторінках обговорення (яких у просторі Вікіпедія більшість) ця заміна справді не потрібна — NickK (обг.) 08:07, 27 серпня 2019 (UTC)
Я б взагалі прибрав би ці nbsp. Вони лише заважають редакторам працювати. Інші Вікіпедії якось живуть і без нього. --『 』 Обг. 18:20, 27 серпня 2019 (UTC)
Тоді доведеться пересадити всіх користувачів на Chrome (Firefox юнікодівські пробіли перетворює на звичайні — або може це вікіфікатор вставляє не ті, але факт в тому, що воно не працює). А щодо того, як живуть інші Вікіпедії, ви перевіряли чи так написали? Я перейшов за двома інтервіками з цієї сторінки: англійською та німецькою, натиснув Ctrl+F, nbsp — знайшло відповідно 10 і 8 включень. Власне в нас обговорення колись було і вирішили лишити nbsp.--Анатолій (обг.) 22:31, 27 серпня 2019 (UTC)
а до чого тут включення сторінки Вікіфікатор? У коді, що англвікі, що німвікі немає масово в коді статті nbsp. Обговорення колись було, так було. Підсумку тільки не було. Просто побалакали і забули. Ну і консенсус не вічний. --『 』 Обг. 07:01, 20 вересня 2019 (UTC)

«ПОВ'ЯЗАНІ СТОРІНКИ»[ред. код]

У мобільному поданні сторінок внизу є область з пропонованими сторінками однакової тематики. Чи можливо зробити видимим такий блок в стаціонарній версії? У росіян це зроблено. Це значно підвищить відвідуваність якихось забутих, малопопулярних сторінок, також увагу редакторів до них (принаймні, щодо потреби ілюстрування). --Dim Grits 13:13, 4 серпня 2019 (UTC)

@Dim Grits: А де ви бачите це в російській Вікіпедії? Перевірив як зареєстрованим, так і анонімом, і ніде не бачу цього в стаціонарній версії. Наскільки мені відомо, пов'язані сторінки розроблені Фондом Вікімедіа спеціально для мобільної версії, не факт, що взагалі можна ввімкнути їх до стаціонарної — NickK (обг.) 08:24, 27 серпня 2019 (UTC)
Знайшов: Зміна в розширення пов'язаних сторінок випадково увімкнула його для всіх, а не лише для мобільних користувачів. Це вже виправили., див. Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)#Tech News: 2019-32. Це була помилка, і пов'язані сторінки не мають працювати в стаціонарній версії — NickK (обг.) 08:53, 27 серпня 2019 (UTC)
але це ж можна зробити як окремий додаток для стаціонарної версії. --『 』 Обг. 18:22, 27 серпня 2019 (UTC)

Зробіть будь ласка, інтерфейс Запиту більш дружнім та зручним[ред. код]

Наприклад як у Рос.Вікі. Також із докладним поясненням що треба робити як у них в шапці (я дещо підправив):
Ви починаєте нову тему на сторінці «Вікіпедія: Запити до .......... »
1) Під «шапкою» сторінки, впишіть заголовок нової теми між == Назва заголовку вашої теми ==.
2) З нового рядка напишіть своє повідомлення.
3) Встановіть курсор в кінець повідомлення і поставте ~1~2~3~4 (чотири тильди) [це я так вставив цифри інакше ставиться мій підпис], щоб підписатися (символи автоматично перетворяться на підпис при відправці повідомлення).
Оскільки багато необізнаних користувачів не розуміють як додати Запит й наразі тільки в одному місці за останні пару днів, трохи навандаліли та поробили таке:

 1. diff _1
 2. diff _2
 3. diff _3

--Iskatelb (обговорення) 20:43, 2 серпня 2019 (UTC)
UPD Напевно найкращий варіант інтерфейсу ДОДАТИ ЗАПИТ, був би такий, що вже зручно працює в Укр. Вікі, наприклад як тут: Додати нове обговорення --Iskatelb (обговорення) 22:08, 2 серпня 2019 (UTC)

Та ті всі сторінки (окрім ВП:ЗА) треба перевести на стандартний формат, типу «нові наприкінці» — тоді й у новачків менше проблем буде. І це питання більше в Кнайпу, ніж сюди. Тут втручання АІ навряд чи потрібне.--Piramidion 22:36, 2 серпня 2019 (UTC)
@Piramidion: Перепрошую, уточніть в яку саме Кнайпу треба звертатися, я так розумію сюди ВП:КТП? --Iskatelb (обговорення) 22:53, 2 серпня 2019 (UTC)
p.s. Не став дочікуватись відповіді, вже надіслав Запит до КТП. --Iskatelb (обговорення) 09:50, 4 серпня 2019 (UTC)

Елемент патрулювання[ред. код]

У нас була проблема із елементом, що відповідає за патрулювання. Проблема з'явилася, наскільки я зрозумів, нещодавно, коли для всіх Вікіпедій дещо змінили правила відображення патрульованих і непатрульованих версій. До прикладу, для незареєстрованих користувачів відображається за замовучуванням патрульована версія.

Елемент, який перемикає версії, поводився дивно.

Запити і зауваження про баги:

Я здійснив чорновий варіант виправлення цієї поведінки:

Але це виправлення може тепер породжувати інші баги. Хоча із карткою у статтях той елемент більше не конфліктує. Зауваження і варіанти поліпшення — вітаються. --VoidWanderer (обговорення) 13:31, 30 липня 2019 (UTC)

Так, з цими координатами могли виникнути складнощі. Колись висловлювали пропозицію перенести їх вище — над рискою. Втім, для виправлення цього багу зараз, зроблю ще один quick and dirty fix, змістивши цю панель незначно нижче. --VoidWanderer (обговорення) 14:52, 30 липня 2019 (UTC)
Дякую, тепер все чудово. Oleg3280 (обговорення) 15:02, 30 липня 2019 (UTC)
Та ні, не все. То ми побороли один дрібний баг, виліз інший. Звернув увагу на статтю Список лідерів України, зараз у неї такий вигляд:
Думаю, треба щось виносити наверх, поверх риски. Або координати, або це повідомлення про патрульовані версії. Бо всім одразу місця не вистачає. --VoidWanderer (обговорення) 19:39, 30 липня 2019 (UTC)
Краще координати. ru:Чаривное (Кировоградская область), ru:Чаривное (Одесская область), ru:Чаривное (Запорожская область), ru:Чаривное (Херсонская область). А елемент патрулювання розтягнути по всій ширині сторінки. Oleg3280 (обговорення) 19:51, 30 липня 2019 (UTC)
Додам тут ще один приклад для колекції, Юдін Сергій Сергійович (хірург):
--VoidWanderer (обговорення) 12:21, 1 серпня 2019 (UTC)
Цікава поведінка Повзик червоногрудий:
--VoidWanderer (обговорення) 13:07, 1 серпня 2019 (UTC)
 • VoidWanderer. Вітаю. А можливо змістити випадаюче меню для перевірити нові зміни у ліву частину, так як не встигаю перемістити курсор праворуч, а інформація зникає? Хоча, з іншого боку, це пояснення повністю дублює горизонтальну інфоромацію. Дякую. Oleg3280 (обговорення) 17:05, 1 серпня 2019 (UTC)

Елемент патрулювання — суть проблеми[ред. код]

Трошки глибше копнув проблему, бо швидкі фікси не вирішують проблему цілком, натомість породжуючи інші баги. В чому суть проблеми?

Корінь проблеми полягає у взаємодії із елементами Вікі-сторінок, які мають прописаний атрибут стилю float: right;. Приклади:

Просте використання float: right; дає в результаті досить дикі результати:

Це все виправилося б доданням атрибуту clear: right;. І якщо для шаблону це зробити просто, то для простих таблиць, яких також вистачає у статтях Вікіпедії, це зробити неможливо. Треба просто мати на увазі, що вони є, і шукати вирішення, виходячи з цієї данності.

Із додаванням clear: right; проблема вже не така критична. Я подивився приклад Сорока звичайна (використувує шаблон {{Taxobox}} із clear: right;), який згадували користувачі, і не побачив якогось справді жаху:

Dim Grits, таким було відображення? На мій погляд, цілком прийнятне.

Але, як я зауважував вище, ми не можемо прийняти такий спосіб вирішення проблеми, бо існують сотні і тисячі статей, де просто використовується таблиця із float: right;. Рішення щодо елементу патрулювання має бути універсальним, і враховувати цю данність.

Найпростішим вирішенням, яке врахує все різноманіття оформлень, які зустрічаються у наших статтях, буде повернення до старого вигляду елементу: біла смуга шириною на усю сторінку. Це буде некрасиво, але, принаймні, дієво. З цього я й почну.

Якщо у когось будуть кращі пропозиції щодо поліпшення вигляду статей, я нижче наведу перелік статей, на яких можна перевірити свої правки:

--VoidWanderer (обговорення) 13:05, 1 серпня 2019 (UTC)

display пробували?--『 』 Обг. 13:08, 1 серпня 2019 (UTC)
Я б справді оцінив трошки конкретики. --VoidWanderer (обговорення) 13:31, 1 серпня 2019 (UTC)
Ні, у поєднанні разом із шаблонами проблем статті, розміщених вгорі, картка налазила на них, а плашка на картку в різних браузерах за малих розмірів екрана. Тобто якісь теги в ній не закриті, не відбиті. Можливо, проблема в абсолютному позиціюванні на сторінці, якщо таке там використовується — задайте стиль над рискоюdiv style="position: absolute; right: 100px; top: -35px;"></div--Dim Grits 13:51, 1 серпня 2019 (UTC)
Якщо була проблема із шаблонами-повідомленнями і накладеннями поверх них, то це, схоже, вже інший баг. Обговорюється нижче: #overflow. --VoidWanderer (обговорення) 13:59, 1 серпня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Ви повернули стару проблему, яку я намагався вирішити, просто відновивши стандартний для всіх вікі вигляд тих повідомлень. Зайдіть у статтю Чарівне (Гуляйпільський район) як незареєстрований користувач, і зрозумієте. Так воно теж не може залишатись. Я вже казав, що стандартна широка смужка — це лише для зареєстрованих користувачів. Усі незареєстровані читачі бачитимуть там щось неоковирне з абсолютно нелогічною поведінкою.--Piramidion 17:19, 1 серпня 2019 (UTC)
Але якщо перейти на вкладку неперевірені зміни, то буде звичний інтерфейс. Просто за замовчуванням для незареєстрованих користувачів відображається остання відпатрульована версія. Oleg3280 (обговорення) 17:30, 1 серпня 2019 (UTC)
Це не пояснення. Вигляд статей має бути зручним в першу чергу для читачів, а не редакторів. Читачі заходять, щоб знайти інформацію, а не клацати вкладку «неперевірені зміни», і вже точно не повинні ламати голову, що то за така незрозуміла смужка вгорі статті.--Piramidion 18:04, 1 серпня 2019 (UTC)
Piramidion. Я лише висловив свою думку як патрульного, але у рувікі. Рішення за адмінами, як краще зробити. Oleg3280 (обговорення) 18:15, 1 серпня 2019 (UTC)
Piramidion. Я просто хотів допомогти зробити краще. Нічого іншого на меті в мене не було. Що, може, не так, вибачте. Oleg3280 (обговорення) 18:35, 1 серпня 2019 (UTC)
Мій коментар — не претензія до Вас особисто, а контраргумент. Тут більше проблема в деяких статтях, де використовуються таблиці замість шаблонів, а також деякі інші випадки, про які каже VoidWanderer. Мені здається, краще зосередитися на виправленні таких статей чи шаблонів, а не псувати стандартний інтерфейс (бо покращенням конкретно цей, поточний варіант, я це назвати не можу). Питання лише в тому, чи є можливість ті статті якось відшукати, і наскільки це великий об'єм роботи буде.--Piramidion 19:16, 1 серпня 2019 (UTC)
Мені подобається новий старий вигляд, більшість проблем із взаємодією із сторінками вирішено. Oleg3280 (обговорення) 17:38, 1 серпня 2019 (UTC)
Piramidion, я знаю, що воно неоковирне. Це оформлення мені рішуче не подобається, і було б справді круто, якби ми прийшли до якогось більш симпатичного рішення. Але у нинішнього неоковирного рішення є, принаймні, один плюс — зараз відсутні баги (чи я про них не знаю). А нещодавно цих багів було повно: як не одне вилізе, то інше. --VoidWanderer (обговорення) 21:33, 1 серпня 2019 (UTC)

Cat-a-lot[ред. код]

У нас тут нема MediaWiki:Gadget-Cat-a-lot.js, серйозно? Як це? --Ата (обг.) 11:02, 7 липня 2019 (UTC)

@Ата: Чим він відрізняється від Вікіпедія:Додатки/HotCat? --Рассилон 12:03, 7 липня 2019 (UTC)
Це додаток для додавання великої кількості елементів до якоїсь категорії одночасно, див. c:Help:Gadget-Cat-a-lot/uk --Ата (обг.) 12:13, 7 липня 2019 (UTC)
А-а-а… багато сторінок до однієї категорії — тепер зрозуміло. --Рассилон 13:02, 7 липня 2019 (UTC)
,_, потрібний інструмент --『 』 Обг. 13:12, 1 серпня 2019 (UTC)

AlexKozur підключив собі Cat-a-lot через власний JS ред.№ 26852686. А нам додатком можна? --Ата (обг.) 20:51, 13 січня 2020 (UTC)

Майстер завантажувань[ред. код]

Прошу замінити код на MediaWiki:FileUploadWizard.js кодом що є на сторінці Користувач:Andriy.v/FileUploadWizard.js. Там я видалив вкладення параметрів у ліцензію, за результатом обговорення на ВП:К-АП.--Andriy.v (обговорення) 14:26, 21 червня 2019 (UTC)

Замінив. Протестуйте та відпишіть. — Alex Khimich 12:22, 25 червня 2019 (UTC)
Зміна коду досить проста і я дуже сумніваюсь, що будуть якісь проблеми. Але якщо все-таки будуть — дам знати.--Andriy.v (обговорення) 18:36, 25 червня 2019 (UTC)

Параметр child у навбоксах[ред. код]

У включеннях шаблону, де додатково для більшої систематизації використовується параметр child, з'являються завеликі проміжки праворуч між «коробками». Проміжок по вертикалі має бути таким же широким, як проміжок по горизонталі. Перегляньте {{НПУ}}: там проміжок між «коробкою» регіони і двома підкоробками праворуч десь удвічі більший, ніж проміжок знизу/зверху. Крім того, ліворуч, перед усіма «коробками», також перед тими, що не викликаються параметром child, формується проміжок такої ж ширини, але сірого кольору. Така проблема існує тільки у нас, в інших мовних розділах проміжки рівні. Треба щось виправити в модулі. --  Gzhegozh обг. 07:11, 21 червня 2019 (UTC)

MediaWiki:Gadget-contribsrange.js[ред. код]

Будь ласка, видалість цей гаджет MediaWiki:Gadget-contribsrange.js, ця функціональність тепер включена за замовчуваням в укрвікі в mediwiki core. --80.112.129.181 21:53, 17 червня 2019 (UTC)

overflow[ред. код]

Будь ласка, додайте до MediaWiki:Common.css цей код:

/* give pre a float clearing new block formatting context */
/* Also break any really long words/urls to keep them visible in that case */
pre, .mw-code {
	overflow-x: hidden;
	overflow-wrap: break-word;
}

Він запобігає утворенню нескінченно довгих рядків у преформатованому тексті та налізання шаблонів на нього (напр. як у Шаблон:Спецсимволи/документація). --  Gzhegozh обг. 23:22, 14 червня 2019 (UTC)

До речі, навіть тут можна побачити цей баг. Я в цьому запиті використав преформатований текст, і зміст сторінки налазить на сіру область. --  Gzhegozh обг. 10:45, 15 червня 2019 (UTC)
Цей код додав, але не все так просто. Треба ще щось вирішувати з класом .mw-highlight, який все ще генерує ту тінь. --VoidWanderer (обговорення) 13:15, 15 червня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Із pre такого багу нема; мабуть, проблема в шаблоні {{syntaxhighlight}}. --  Gzhegozh обг. 13:22, 15 червня 2019 (UTC)
Може не варто намагатися бути святішими за папу римського? Навіть на mw:Extension:SyntaxHighlight із оверфлоу ніхто не бореться. --VoidWanderer (обговорення) 13:26, 15 червня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Хай там як, в Англійській Вікі так само {{syntaxhighlight}} сіра область на всю ширину. Щойно перевірив. Тому я згоден, що не треба вже так глибоко прискіпуватися. Проте, будь ласка, не прибирайте те, що додали. --  Gzhegozh обг. 13:29, 15 червня 2019 (UTC)
О, схоже, останньою правкою пофіксив ред.№ 25423558. Зараз оверфлоу ми побороли, сподіваюся, нічого важливого не відключив. --VoidWanderer (обговорення) 13:38, 15 червня 2019 (UTC)
Чудово, можна тепер навіть в Англійську Вікіпедію експортувати :) --  Gzhegozh обг. 13:46, 15 червня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Щось працює не так. У статті Конфлікт між Філаретом та Епіфанієм, наприклад, амбокс налазить на фото праворуч. Не знаю, як це виглядає на ПК, але в стандартному вигляді на смартфоні є така проблема. Можете повернути зміни, лишивши тільки той код, який я просив додати? Дякую! --  Gzhegozh обг. 11:00, 25 червня 2019 (UTC)
Баг у мобільному спостерігаю, свій фікс прибрав. Через деякий час кеш має оновитися, і можна буде перевірити чи щось змінилося. --VoidWanderer (обговорення) 11:08, 25 червня 2019 (UTC)
в мене на смартфоні, коли я переходжу на сторінку, 1-2 секунди є така проблема, потім усе стає нормально. Можливо, це пов'язано з редагуваннями Alex Khimich (переміщення "неперевірена версія" праворуч)--DiMon2711 11:10, 25 червня 2019 (UTC)
УПД. Баг залишається. І це було очікувано — мій фікс виправляв зовсім іншу поведінку — темний бекграунд. Те, що зображення стали накладатися на Амбокс — це швидше результат роботи коду у першому дописі цієї гілки. Хоча у мене немає під рукою засобів зневадження у мобільному середовищі, точно стверджувати це можна після більш ретельного дослідження. Якщо хтось працює із мобільними платформами, прохання долучитися. --VoidWanderer (обговорення) 12:44, 26 червня 2019 (UTC)

Перейменувати і замінити[ред. код]

Вітаю. Чи можливо створити додаток на основі User:RLuts/RenameReplace.js, але для всіх просторів? Часто мені потрібно перейменувати й замінити посилання на цю назву. Оскільки цей додаток зможуть використовувати і зі злими намірами, пропоную дозволити ним користуватися лише перейменовувачам файлів. Або зробити його персонально для мене в User:Dimon2711/RenameReplace.js. Дякую--DiMon2711 16:05, 14 червня 2019 (UTC)

Шаблон:Картка[ред. код]

Будь ласка, замініть у MediaWiki:Common.css код селектора .infobox caption на новий:

.infobox caption {
	font-size: larger;
	font-weight: bold;
	padding: 0.2em;
	text-align: center;
}

Завдяки цьому кодові заголовки карток більше не зсуватимуться ліворуч. Дякую! --  Gzhegozh обг. 20:43, 14 червня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено --VoidWanderer (обговорення) 22:14, 14 червня 2019 (UTC)
Дякую! --  Gzhegozh обг. 22:18, 14 червня 2019 (UTC)

Спеціальна:Налаштування[ред. код]

Чи можна, будь ласка, і чи доцільно перемістити зсув нижньої панелі з кнопкою «Зберегти» до обробника window.onscroll [2]? Бо в мене у Firefox v67 ця панель «стрибає». Складається враження, ніби панель рухається в onmousemove чи навіть у таймері. --Рассилон 11:17, 4 червня 2019 (UTC)

@Рассилон: Мова про додаток ToolbarAtBottom. Переміщає панель засобів під вікно редагування. Працює тільки для старої панелі (Налаштування > Редагування > Бета-функці > вимкнути «покращену панель засобів редагування»). чи про щось інше? — NickK (обг.) 16:05, 28 червня 2019 (UTC)
@NickK: Вікно редагування вікі-тексту тут абсолютно ні до чого. Мова про кнопку збереження налаштувань на сторінці Спеціальна:Налаштування. Відповідний <div>...</div> має клас .mw-prefs-buttons. --Рассилон 16:52, 28 червня 2019 (UTC)
@Рассилон: А, ви про кнопку «Зберегти» на Спеціальна:Налаштування? Вона в ядрі, тож це не до адміністраторів укрВікі, а на ФабрикаторNickK (обг.) 17:14, 28 червня 2019 (UTC)
І уже знайшов потрібний: phab:T224984NickK (обг.) 17:25, 28 червня 2019 (UTC)
@NickK: Дякую, запропонував там способи вирішення. --Рассилон 19:30, 28 червня 2019 (UTC)

До адмінів інтерфейсу[ред. код]

Перенесено із Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)

Припускаю, що щось не так у common.css. Зараз показується банер конкурсу «Жінки у STEM», і в ньому курсивний текст — хоча у всіх інших вікі, де його видно, курсиву немає. (Якщо не бачите його зараз, то скористайтеся цим посиланням). Думаю, це варто дослідити і поправити. --Ата (обг.) 10:15, 1 червня 2019 (UTC)

Ата, наскільки я бачу, у нас курсивний текст у верхньому банері прописаний за замовчуванням з 2010 року (ред.№ 4643105), він у класі siteNotice. Можна прибрати курсив, звісно. --VoidWanderer (обговорення) 11:24, 1 червня 2019 (UTC)
Приберіть, будь ласка, він мене мало з розуму не звів ) --Ата (обг.) 15:11, 1 червня 2019 (UTC)
YesТак Зроблено, кеш вже оновився. --VoidWanderer (обговорення) 15:30, 1 червня 2019 (UTC)

Оновлення гаджету ReferenceTooltips[ред. код]

Вітаю! Звертаюся із проханням оновити гаджет MediaWiki:Gadget-ReferenceTooltips.js. Того тижня гаджет оновили в Англійській Вікіпедії, завдяки чому виправлені деякі баги, що існували в попередній версії на мобільних приладах. Зокрема, {{comment}} тепер відображається також і на мобільних приладах, а ще виправлені П О Р у навбоксах. Дякую заздалегідь! --  Gzhegozh обг. 11:33, 17 травня 2019 (UTC)

@Gzhegozh: YesТак ЗробленоNickK (обг.) 10:37, 18 травня 2019 (UTC)
@NickK: Дякую! Але з {{Comment}} ще досі щось негаразд — у РосВікі після оновлення гаджету почали з’являтися спливні коментарі тепер і на мобільних приладах, а у нас, мабуть, з кодом щось інакше. --  Gzhegozh обг. 11:10, 18 травня 2019 (UTC)

Будь ласка, додайте цей текст нижче до гаджету MediaWiki:Gadget-ReferenceTooltips.js замість існуючого тексту, він розташований на самому початку після ( function () {. Унаслідок цього мають відображатися включення шаблону {{comment}} на мобільних приладах. Дякую! --  Gzhegozh обг. 23:07, 6 червня 2019 (UTC)

// ukwiki settings
var REF_LINK_SELECTOR = '.reference, a[href^="#CITEREF"]',
	COMMENTED_TEXT_CLASS = 'ts-comment-commentedText',
	COMMENTED_TEXT_SELECTOR = ( COMMENTED_TEXT_CLASS ? '.' + COMMENTED_TEXT_CLASS + ', ' : '') +
		'abbr[title]';
YesТак Зроблено (тест)--Piramidion 23:20, 6 червня 2019 (UTC)
@Gzhegozh: конкретно в мобільній версії слово «тест» навіть не підкреслює. В стаціонарній на мобільному — підкреслює, але подивитися коментар нема можливості. Схоже, ще щось десь у нас працює не так як в інших вікіпедіях.--Piramidion 23:34, 6 червня 2019 (UTC)
@Piramidion: Дякую за оновлення. Щоби все працювало, треба було ще оновити {{comment}}, бо там має бути посилання на {{Comment/styles.css}}. Перевірте власноруч — тест працює. Дякую! --  Gzhegozh обг. 04:54, 7 червня 2019 (UTC)

MediaWiki:Gadget-QuickRename.js[ред. код]

Перенесено із Обговорення MediaWiki:Gadget-QuickRename.js

Прошу замінити термін Ana на Move у 20-у рядку, відповідно до перейменування шаблону Ana.--Andriy.v (обговорення) 09:19, 15 квітня 2019 (UTC)

@NickK: можете це зробити? Мова йде про MediaWiki:Gadget-QuickRename.js--DiMon2711 16:48, 29 квітня 2019 (UTC)
@Dimon2711: Див. Обговорення MediaWiki:Gadget-QuickRename.jsNickK (обг.) 16:50, 29 квітня 2019 (UTC)

квітня 2019 (UTC)

@NickK: Тепер усі включення в статтях замінені га {{Move}}, включення {{Ana}} лишилися тільки в обговореннях. Будь ласка, замініть всі Ana в коді на Move. --  Gzhegozh обг. 07:24, 16 червня 2019 (UTC)
@Gzhegozh: Дякую за заміну, замінив у скрипті — NickK (обг.) 02:20, 21 червня 2019 (UTC)
@NickK: Дякую! --  Gzhegozh обг. 06:47, 21 червня 2019 (UTC)

Новий шаховий шаблон[ред. код]

{{Pgnviewer}}

Раніше я переніс в російську Вікіпедію шаблон Pgnviewer з англійської Вікіпедії. Цей шаблон працює на js-скрипті програміста з івритської Вікіпедії קיפודנחש. Цей шаблон дозволяє переглядати шахові партії як на спеціалізованих шахових сайтах. На відміну від шаблону {{Шахова діаграма}}, що дозволяє відображати тільки обрану позицію партії, цей шаблон дозволяє переглядати шахову партію цілком в графічному вигляді. Для того, щоб цей шаблон заробив в російській Вікіпедії, я попросив колег з відповідними правами створити js-файл в просторі Mediawiki. Були висловлені деякі побажання з доопрацювання шаблону, але в основному він всім сподобався. Вчора я переніс цей шаблон в українську Вікіпедію. Якщо є бажання його використовувати в статтях, то прохання колег з відповідними правами перенести скрипт звідси сюди. З автором скрипта можна поспілкуватися на його сторінці обговорення в івритської Вікіпедії (на івриті, або англійською). Раммон (обговорення) 07:18, 11 квітня 2019 (UTC)

@NickK, VoidWanderer, Piramidion та Alex Khimich:--DiMon2711 08:39, 11 квітня 2019 (UTC)
Мене дещо непокоїть те, що ми ввімкнемо за замовчуванням усім те, що у Вікіпедії івритом є лише гаджетом. З точки зору безпеки це не бездоганно — NickK (обг.) 11:50, 11 квітня 2019 (UTC)
А з чого Ви взяли, що у Вікіпедії івритом це гаджет? Раммон (обговорення) 12:00, 11 квітня 2019 (UTC)
@Раммон: he:מדיה ויקי:Gadget-pgnviewer.js — це гаджет — NickK (обг.) 12:58, 11 квітня 2019 (UTC)
Тобто, Ви зробили такий висновок з того, що в назві скрипта є слово gadget? Раммон (обговорення) 13:07, 11 квітня 2019 (UTC)
(pardon my language. also, i use "we" to mean hewiki here) - yes,this is a "Gadget" on hewiki. the gadget itself has the "hidden" flag, which, among other things, means it's not loaded for any user, and we load it on-demand, the same way ruwiki and ukwiki load "on-dmand" scripts. the rationale for using a hidden gadget instead of script, is that resourceloader gives you some goodies when using gadgets - specifically, gadgets' code gets minified. however, in order to make this "import friendly", so it can be used by other projects, we do not use the dependencies support RL provides, and instead, the script declares and uses all its dependencies explicitly. HTH, peace - קיפודנחש (обговорення) 21:45, 11 квітня 2019 (UTC)
@קיפודנחש: Thanks for this clarification. How is the hewiki gadget or script maintained, and does it require any changes to the template itself? The issue is that it is proposed to import the code from hewiki directly and not copy it, meaning that any changes in the script would immediately affect us. Thanks — NickK (обг.) 18:38, 22 квітня 2019 (UTC)
@NickK: - true. assumption is, code changes are for bug fixes, and supposedly maintain backward compatibility, so in theory, you should want those.
recently, we made some "breaking changes" which were not "backward compatible" 100%, since we knew exactly who uses the script. once usage of the script expands (e.g., once ukwiki will start using it), we will keep tighter control. this script had very few changes for several years, but recently i made some significant changes - mainly removing dependencies (mw.api, jquery.ui.XXXXX, specifically slider), and change the way images of pieces, the board itself, and the buttons are pulled from commons: up until recently, the script executed API calls to get the images, now it's done via "background-image" property in CSS page. one of the benefits of recent changes (apart from having tighter and better code), is that now the script is mobile-compatible. note that in order to activate it for mobile, you need a separate loading logic, as the current logic resides in common.js, which is not executed for mobile view.
of course, you can copy the script as it is today to local page on ukwiki - this way, you can be sure no code changes on hewiki will affect you - the downside is you might miss bug fixes. HTH, peace - קיפודנחש (обговорення) 19:22, 22 квітня 2019 (UTC)
@קיפודנחש: I have two questions at this point:
 1. Regarding breaking changes, will you be able to apply fixes to ukwiki as well if they will be needed (template or its inclusions) or do you need a local maintainer to do it?
 2. What specifically in common.js do you rely on? Does this also require addition of some code to common.js?
Thanks — NickK (обг.) 21:17, 22 квітня 2019 (UTC)
@NickK:: (regarding "will you be able to help maintain in case of breaking change?"): depends. ukwiki can choose to use "templatestyle" (like hewiki and hebooks), or choose to pull the CSS from hewiki. note that the "css from hewiki" is _not_ what hewiki itself uses. if ukwiki chooses to use templatestyle (the recommended way), i will be able to help maintain it iff i have permissions to edit templatestyles: e.g., on ruwiki templatestyle editing is reserved to sysadmins. if it pulls the CSS from hewiki, then yes.
so, to make a complex answer simple: yes, i'll be able to help maintain the ukwiki template, but only if i have the permissions.
as to your 2nd question "what do we need from common.js": a bit of a longish answer. sorry, but i am not smart enough to write a short answer to this question.... so here goes: ukwiki common.js contains the following code
//Для Шаблон:Виконати скрипт

window.execJS = $('.executeJS');
if (execJS.length > 0)
 execJS.each(function(){
  var sc = this.className.split(' ')[1];
  sc = $.trim( sc.replace(/[^\w ]/g,'') );
  if( sc ) importScript('MediaWiki:Script/'+sc+'.js');
 });
this segment is what loads the pgnviewer: theoretically, it's possible to load pgnviewer code unconditionally, but this means adding some serious bloat (800+ lines of JS) to each and every page load, when only a small minority of the pages actually _need_ the code (those that transclude the pgnviewer template). so instead, this "conditional loading" mechanism is used. basically, it allows Шаблон:Pgnviewer to instruct MW to load the script, by including {{Виконати скрипт|pgnwrapper}} in the template. this mechanism is used to load other scripts (see Special:Search/prefix:MediaWiki:Script), presumably, each support one or more templates that use Template:Виконати скрипт. now, all these scripts are _not_ loaded on teh mobile site, b/c the segment i copied above is not run. in order for pgnviewer to work on the mobile site, some piece of code to load it should be run from Mediawiki:mobile.js (which currently does not exist on ukwiki).
my ability to explain it in a way that can be understood by someone else is limited. i can point to what we did in hewiki - maybe it will help. so in mobile.js, see he:Mediawiki:Mobile.js, and for the "conditional loading" template, see he:Template:טען סקריפט. notice that it a bit different than ruwiki/ukwiki Template:Виконати скрипт, and uses named parameter, which allows us to decide which "conditional load" will be on mobile or desktop.
as a side, i would like to note that the ukwiki code i quoted above has 2 problems: (1) it runs immediately (i.e., as soon as common.js executes), and it is possible that by the time it runs, the page did not finish loading, some $('.executeJS') can be missed, and (2) if the page contains more than one template that is asking to load the same script (e.g., more than one occurrence of {{pgnviewer}}), this code will load the same script multiple times, which may or may not be a problem, but at the very least, it's a waste. peace - קיפודנחש (обговорення) 22:01, 22 квітня 2019 (UTC)

Я не розбираюся в технічних деталях, але такий шаблон дуже бажаний для шахових сторінок. Якраз у тому, які можливості дотепер давала Вікіпедія для показу партій, вона дуже поступалася спеціалізованим шаховим сайтам. Адже щоб те саме показати за допомогою традиційного шаблону, потрібно малювати діаграму до кожного ходу, а це дуже громіздкі записи. Тому обмежувалися зазвичай якоюсь однією позицією, але звичайний любитель шахів навряд чи в змозі прослідкувати хід партії до того моменту. Тому я би настійливо рекомендував ввести цей шаблон і в українській Вікіпедії.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 05:17, 24 квітня 2019 (UTC)

 • @Alex Khimich, Atoly, DixonD та Green Zero:, @Piramidion, RLuts, Sergento та VoidWanderer:, чи міг би ще хтось із вас подивитися, будь ласка? Якщо коротко: мова про імпорт (не копіювання, а саме імпорт) скрипту з Вікіпедії івритом, який підтримується тамтешнім розробником та по ідеї мав би бути зворотно сумісним, але не гарантовано. Додатковою проблемою є те, що цей скрипт у нас не працюватиме в мобільній версії, і мав би недосконало, але працювати в стаціонарній: це через те, що ми викликаємо скрипти як у руВікі, а не як в івриті. Особисто мені це здається нішовим шаблоном і скриптом з порівняно невеликими ризиками, але оскільки ми такого (імпортувати чужий скрипт) не робили, хотів би почути ще одну думку. Дякую — NickK (обг.) 11:44, 28 квітня 2019 (UTC)
  Не читав обговорення вище, але про імпорт можу сказати одразу — він неможливий, оскільки функція імпорту в нас вимкнена, наскільки я знаю. Можливе лише копіювання, а щоб увімкнути імпорт — треба звертатися на Фабрикатор. Уточнення: бачу, я неправильно зрозумів запит, і йдеться лише про функцію importscript — із цим не мало б бути проблем, тільки не знаю, чи там немає для мене якихось складнощів — пізніше гляну, якщо хтось інший не візьметься (але краще було б, якби це зробив адміністратор, який знається на скриптах — я таким не є) --Piramidion 12:07, 28 квітня 2019 (UTC)
  @NickK: Я випробував той скрипт у своєму common.js — якихось проблем не побачив, не побачив також явної різниці між виглядом відповідного шаблону в нашій вікі та вікі івритом. Ані в стаціонарній, ані в мобільній версіях. Тільки не знаю, як працює ота опція ondemand — бачу, що наші додатки цього не використовують. Чи не треба ще десь щось прописати, щоб нормально працювало?--Piramidion 11:52, 29 квітня 2019 (UTC)
  @Piramidion: Мене більше цікавила концепція використання importscript, що призводить до того, що теоретично ми можемо імпортувати скрипт, який зламає шаблон у разі відсутності зворотної сумісності. По суті це означає, що комусь потрібно буде слідкувати за оновленнями шаблону івритом, а автор шаблону Раммон малоактивний тут. До самого ж скрипту в мене претензій немає, нема підстав вважати, що він не працюватиме — NickK (обг.) 13:41, 29 квітня 2019 (UTC)
  А я-то тут причому? Цей шаблон може редагувати будь-який учасник Вікіпедії без будь-яких прапорів. Раммон (обговорення) 09:14, 30 квітня 2019 (UTC)

Наскільки я розбираюся в тому, як це має працювати, то у шаблон додається виклик скрипта, це значить що скрипт завантажуватиметься лише на сторінках, де використовується цей шаблон, не зачіпаючи інші сторінки. Якщо це так, то з цього боку якихось проблем не бачу. Багато років користуюся скриптом "User:Js~ukwiki/popups.js" який працює подібним чином (це ще з тих часів, коли подіьна штука не була доступна в налаштуваннях як ґаджет). Мені такий міжпроектний підхід схожий на користування Сховищем чи Вікіданими — вони спільні і звісно хтось може щось ненавмисно зламати, але те, що їх не доводиться підтримувати актуальними самотужки, є, як на мене, незаперечною перевагою. Тому я в цілому підтримую пропозицію. Можна до документації шаблона додати повідомлення, що якщо він перестав працювати, подивіться чи не було змін у ньому в hewiki. Якось так. Щоби люди знали, де шукати, якщо щось не так. --Sergento 08:54, 30 квітня 2019 (UTC)

Ну і в цілому зауваження до нашого завантажувача скриптів є слушними. Я за те, щоби виправити ці моменти (із негайним пошуком/завантаженням додаткових скриптів і їх можливим повторенням) --Sergento 08:54, 30 квітня 2019 (UTC)

@Sergento: Чи можеш ти виправити ці проблеми завантажувача скриптів? Або ставимо цей скрипт без їх виправлення? — NickK (обг.) 16:38, 4 травня 2019 (UTC)
@Sergento: Перепрошую, попередній пінг пройшов повз — NickK (обг.) 17:47, 5 травня 2019 (UTC)
Скрипт можна додати незалежно від цих виправлень. Додати в десктоп версію, подивитися, чи все працює, а тоді спробувати зробити те саме з мобільною версією. Я так розумію, для мобільної версії у нас зараз немає взагалі додаткових скриптів. А виправлення — я можу спробувати. Якщо мене не дуже сваритимуть, якщо в мене вийде не з першого разу :) --Sergento 08:04, 6 травня 2019 (UTC)
 • @Раммон, Oleksandr Tahayev, Piramidion та Sergento: Переніс, будь ласка, тестуйте — NickK (обг.) 15:52, 8 травня 2019 (UTC)
  Подивився на десктопі, потім додав виконання скриптів і для мобільної версії. Ніби працює. Хоча на мобільній тепер працюватимуть й інші використані таким чином скрипти, треба буде послідкувати. Хоча гірше стати не повинно, бо було взагалі без них. --Sergento 12:50, 10 травня 2019 (UTC)
Я думаю, що це може бути пов'язано з шаблоном {{Виконати скрипт}} — він у нас відрізняється від російського, а спроба скопіювати код з російської вікі ламає шаблон {{pgnviewer}}. NickK зробив усе як в росвікі, але очевидно, що десь щось у нас працює інакше ніж там, тому й такий баг виникає.--Piramidion 09:24, 13 травня 2019 (UTC)
@Раммон: Я виконав запит саме так, як ви його подали. Очевидно, якийсь інший код у нас не такий, як у росіян — NickK (обг.) 15:14, 13 травня 2019 (UTC)
Я написав автору скрипта. Раммон (обговорення) 07:36, 14 травня 2019 (UTC)
 • Там якраз вилізла проблема в багаторазовим завантаженням скриптів, про що попереджав автор. Можливо, для інших скриптів, що у нас використовувалися, це не суттєво, а тут має значення. Вніс правки до скрипта, тепер працює як треба. --Sergento 09:34, 14 травня 2019 (UTC)
  Детальніше про питання, може комусь на майбутнє знадобиться. У нас в Common.js (як і рувікі) перевизначається функція importScript, щоби вона могла завантажувати скрипти з інших мовних розділів. Не знаю, чи це використовується зараз, але може використовуватися, що в принципі зрозуміло. в hewiki вона не перевизначається і використовується попередня версія цієї функції (як виявилося вона спрацювала і у нас на мобільній версії, тому там pgnviewer працював правильно), яка має механізм запобігання повторному завантаженню (тому воно й працювало правильно у нас на мобільній версії і в hewiki). В рувікі перевизначення importScript звертається до попередньої версії цієї функції у випадках, коли запитуваний скрипт заходиться в самій рувікі (можливо це було додано після того, як цю функцію скопіювали до нас, тому у нас у цьому місці не так), тому там pgnviewer теж працював один раз. В принципі, є два варіанти розв'язку: додати механізм перевірки повторного завантаження (звернутися до попередньої версії функції, чи (краще) переписати для використання і з новою теж), або додати до використовуваних скриптів перевірку, щоб вони не завантажувалися більше одного разу. У всіх розділах, стара версія importScript, разом із механізмом запобігання повторам, позначена як застаріла і що натомість треба використовувати mw.loader.load що і використовується в нашій новій версії цієї функції. У документації до цього методу на Меті mw:ResourceLoader/Core_modules#mediaWiki.loader вказано, що він працює асинхронно (потенційно швидше) і перевірку на повтор повинні виконувати самі запитувані скрипти. Власне, я й вирішив піти цим шляхом. --Sergento 09:53, 14 травня 2019 (UTC)
  Sergento, Обговорення користувача:קיפודנחש#Pgnviewer. Раммон (обговорення) 05:45, 15 травня 2019 (UTC)

NickK Скрипт зараз працює нормально. Я його використав у статті Німцович Арон Ісайович. Здається в нього обмежена функціональність. Наприклад, неможливо зробити виноску до ходу, або ж позначити спеціальними символами якість ходів. Виходить так, що краще все одно коментувати за межами шаблону, а за допомогою нього виставляти поточну позицію.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 22:10, 19 травня 2019 (UTC)

Oleksandr Tahayev, відображення коментарів відноситься до самого шаблону, а не до скрипту. Приклад використання коментарів до партії можна подивитися на сторінці шаблону. Раммон (обговорення) 08:01, 20 травня 2019 (UTC)