Перейти до вмісту

Вікіпедія:Вибрані статті/Позбавлення статусу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
На цій сторінці обговорюють вибрані статті, які не відповідають критеріям. Виставляти статтю кандидатом на позбавлення статусу можна не раніше, як через 3 місяці після обрання. Винятком можуть бути вибрані статті, суттєво змінені після обрання (вилучено недостовірну інформацію; вилучено фрагменти тексту чи зображення, що порушують авторські права; стали відомими факти, невідомі під час обговорення статті, і це суттєво вплинуло на якість статті чи її відповідність критеріям).

Бажано спробувати виправити недоробки, щоб довести статтю до рівня, який відповідає критеріям. Якщо це не вдасться зробити за результатами обговорення протягом одного місяця, то стаття втрачає статус вибраної. Проте, якщо у вибраній статті виявлено фрагменти, що порушують авторське право, обговорення триває один тиждень — і стаття втрачає статус вибраної, якщо не була протягом тижня перероблена.

Підставою до позбавлення статусу «Вибрана стаття» є невідповідність її якості згідно зі Шкалою якості статей. Після позбавлення статусу «Вибраної» стаття автоматично переводиться до категорії «Добрих статей». Винятком є ситуація, коли якість статті надто низька та згідно зі шкалою не відповідає статусу «Доброї статті», тоді перед голосуванням варто зазначити, що пропонується понизити оцінку якості статті до рівня «Звичайна стаття», тобто їй автоматично не надаватиметься категорія «Добра стаття».

Стаття втрачає статус вибраної, якщо за це проголосувало понад 2/3 учасників. Якщо за позбавлення статусу аргументовано висловилося понад троє учасників і немає аргументованих голосів проти позбавлення статусу, то за рішенням користувача, який підводить підсумок, термін обговорення може бути скорочено, але він не може бути коротшим за один тиждень.

На статті, які є кандидатами до позбавлення статусу, обов'язково ставте шаблон {{До позбавлення статусу вибраної}}. Замінюйте цим шаблоном шаблон {{Вибрана стаття}}. Обов'язково вказуйте дату номінації. Приклад: {{До позбавлення статусу вибраної|21 березня 2025}}.

Підсумки щодо позбавлення статусу підбиваються щосуботи.


Якщо стаття не містить критичних недоліків, а наявні проблеми можуть бути виправлені, то замість деномінації статтю варто додати до відповідного розділу цієї сторінки. З часом команда активних дописувачів зможе покращити статтю та привести її до відповідності критеріїв Вибраної статті.

Пропозиції

[ред. код]
Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» % за Початок Закінчення Тривалість Статус
1 0 0 100% 14 січня 2025 9 тиж. триває

Загалом IgorT мав рацію ще 2010 року:

  1. Стаття не має чіткого визначення. Українська музика це музика України як території/країни чи музика українців як етносу/нації?
  2. До питання вище: якщо перше (що навряд) — немає про інші етноси/нації; якщо друге — немає про діаспору. А діаспора це принципово важливе питання, бо саме з неї походить світова слава «Щедрика».
  3. Сучасна музика представлена дуже скупо, особливо, що стосується рок-музики та естради. Нічого про найпопулярніші пісні та гурти. Андерґраунд поданий незбалансовано: немає нічого подібного до огляду, зате наведені конкретні публікації для окремих фактів.
  4. Приміток надзвичайно мало. Стиль описів не відповідає вимогам критеріїв, наприклад, «Go-A — давно перетнула кордони України і утвердилася в країнах СНД і світових чартах»: коли «давно», якщо гурт існує з 2012? що таке «утвердилася в країнах СНД»? для чого взагалі СНД?
  5. Музична журналістика, здається, пропущена взагалі.

Я не хочу казати, що стаття погана, але вона точно не відповідає вимогам навіть ДС, вона потребує серйозної роботи. -- RajatonRakkaus 18:34, 14 січня 2025 (UTC)[відповісти]

  •  За
  1. Як номінатор. -- RajatonRakkaus 18:34, 14 січня 2025 (UTC)[відповісти]
  2. --Shiro D. Neko 10:14, 7 лютого 2025 (UTC)[відповісти]
  •  Проти
  •  Утримуюсь

Завершені голосування

[ред. код]

Всі завершені обговорення розташовані в Архіві. Останні завершені обговорення: