Вікіпедія:Кнайпа (різне)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Скорочення
ВП:КН-Р

Розділ Різне в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій, що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення — перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30
Архів 31 Архів 32 Архів 33
Архів 34 Архів 35 Архів 36
Архів 37 Архів 38 Архів 39
Архів 40 Архів 41 Архів 42
Архів 43 Архів 44 Архів 45
Архів 46

Зміст

Села Польщі[ред. код]

Інформую Шановну Спільноту про намір залити польські села. Сіл у Польщі > 43 тисяч. Щоправда, в офіційній базі даних (SIMC, podstawowa) є понад 100 тисяч НП, але більшість це частини сіл, осади, присілки та інший "планктон". В нас є приблизно тисяча статей (Категорія:Села Польщі має понад 1300 статей, але не всі про формальні села, нп., Дембіна-Осада). Заливку, в оптимістичному варіанті, розпочну в кінці серпня, потриває кілька місяців. При заливці знадобиться допомога бажаючих (нп., якщо стаття про село є, то бот залиє текст в робочий простір, може щось треба буде перенести руками, див. нп. відсутність картки в Парова (Нижньосілезьке воєводство) ). Про інші потреби напишу пізніше, але дещо треба зробити перед заливкою:


Подальше обговорення варто перенести на ВП:Проект:Адміністративні одиниці країн світу/Польща/Села Польщі, тут розмістив щоб більше людей побачило.Rar (обговорення) 09:52, 14 серпня 2018 (UTC)

От якби ще хтось залив статті про міста Великої Британії — було би набагато краще. Сіл повно, міст дуже мало.) Велика Британія у нас майже пуста. Дуже часто у мене в статтях виникають червоні посилання на британські міста.
@Парус: Про міста краще самим писати. Про села створюють ботами, бо їх не цікаво і не під силу створити людям, і про них все-одно мало нетривіальної інформації. А про місто Великої Британії хтось може перекласти з англійської Вікіпедії. Людям цікавіше створювати статті з нуля, ніж дописувати і міста цікавіші, ніж села. Часто про міста створюють статті під час тематичних тижнів. Можна зробити тиждень міст Великої Британії.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:41, 15 серпня 2018 (UTC)
Краще статті про міста залити ботами, буде хоть щось. Враховуючи, що у нас більшість користувачів створює статті про футболістів, статті про британські міста навряд чи хтось напише. Футболістів — море. Міст, фільмів, техніки й т.п. — крапля.--Парус (обговорення) 13:49, 15 серпня 2018 (UTC)
@Парус: Згоден з Oleksandr Tahayev. Людина напише краще ніж бот. Допомога від бота мінімальна — те, що він додасть можна самому додати за лічені хвилини. Відповідно й цінність доданої інформації мінімальна. І в такому стані ті статті й лишаться дуже надовго. Дописувати, створене кимось, мало хто любить. Порівняйте статистику вікітижнів. Останні п'ять: 120-42, 128-39, 72-36, 222-48, 183-14. Перше число — створені, друге покращені. Міст ВБ не так вже й багато. Тиждень з цієї тематики за всі роки був один, понад 5 років тому. Свого часу я створив понад 800 статей про населені пункти США. Міста, справді, виходили краще. Вони мають історію, економіку, культуру, освіту — відповідно, хоч щось цікаве, що втримає читача. Якщо нас непокоїть саме статистика — є статистика, яка, як на мене, престижніша, бо характеризує не лише кількісні, а й якісні показники будь-якого проекту. Це статистика відвідуваності. Можна звернутись до Rar, щоб створив бота для підняття показника відвідуваності українського розділу, тобто такого, який буде «читати» написане тут. --Олег (обговорення) 14:36, 15 серпня 2018 (UTC)
Узагалі-то у Великій Британії всього 69 міст, і багато з них уже мають статті.--Анатолій (обг.) 19:59, 19 жовтня 2018 (UTC)

Неоднозначності вже зроблені, зацікавлені основною заливкою можуть глянути тут. --Rar (обговорення) 20:03, 15 вересня 2018 (UTC)

Я категорично проти заливки статей про села — це прямий шлях до перетворення Укрвікі на ботопедію. Краще статті про міста би залили, їх буде менше. Кому цікаві ті села?--Парус (обговорення) 17:08, 19 жовтня 2018 (UTC)
Села Казахстану, Таджикистану, Росії вас не обурювали, а Польща раптом погано?--Анатолій (обг.) 19:55, 19 жовтня 2018 (UTC)
Ну так чого ми тягнемо? Давайте відразу зальємо 160 000 тисяч статей про села ще якихось Хорватій, Польщ, Мексик... і в нас буде мільйон. І будемо святкувати цей мільйон кілька тижнів, а потім зальємо ще 500 000 про села Індії і переплюнемо Рувікі, що також відсвяткуємо. Чого тягнути? На мою думку заливати статті про села при недостатній кількості статей про міста — це абсурд.--Парус (обговорення) 10:15, 22 жовтня 2018 (UTC)
Не розумію яким чином заливка сіл Польщі перешкаджає заливці чи ручному написанню статей про міста. Заливайте! Потрібна допомого чи порада в заливці — гукайте. На початок потрібна база даних в читабельному форматі, транслітерація і чітке уявлення про структуру адміністративного поділу.--Rar (обговорення) 15:16, 22 жовтня 2018 (UTC)
Справді, не треба тягнути, і якщо є можливість - зробити пошвидше. Треба ще залити США, і всі інші можливі країни, щоб люди не витрачали свій час на дурниці пишучи стаби які набагато краще може написати робот. Приклад марної втрати часу який міг би бути використаний продуктивніше якби статтю писли роботи: ред.№ 19385564. Ну й крім того існування статтей про населені пункти допомагає писати інші статті, коли не треба думати, як українською пишеться назва села в якому народилася така-то людина, чи сталося то-то й то-то. --Буник (обговорення) 20:52, 22 жовтня 2018 (UTC)

Реєструйтеся на конференцію CEE Meeting 2018 у Львові[ред. код]

13-15 жовтня 2018 у Львові пройде конференція вікімедійців з країн Центральної та Східної Європи, Wikimedia CEE Meeting. До участі запрошуємо тих, хто цікавиться міжнародним досвідом підтримки проектів Вікімедіа та стратегією розвитку руху. Є дві обов'язкові риси учасника: ви володієте англійською (робоча мова конференції) і допомагатимете команді організаторів на місці ) Якщо це про вас, то, будь ласка, заповніть анкету: https://goo.gl/forms/c978gACHQ4nex55z1 (до 15 вересня). Кількість місць обмежена. -- ViraMotorko (WMUA) (обг.) 08:36, 3 вересня 2018 (UTC)

Шаблон:code[ред. код]

Вітання! В українській Вікіпедії документація на даний шаблон відсутня. Підкажіть, будь-ласка, чому при його найпростішому використанні, наприклад

{{code|MOV AX, BX}}

замість очікуваного тексту шрифтом tt виходить

{{{1}}}

? У англійській Вікіпедії таке використання дозволене і є нормою. Дякую заздалегідь! --Yuriz (обговорення) 14:06, 3 вересня 2018 (UTC)

@Yuriz:
Воно й у нас наче виводить як треба:

MOV AX, BX

Чи я щось не так зрозумів? --Olvin (обговорення) 14:24, 3 вересня 2018 (UTC)
Можна попросити Вас глянути на статтю RISC-V, яку я пишу? Розділ "Регістри". У мене чомусь показує фігурні дужки і одиничку.. :( . Бровзер — Firefox. Дякую заздалегідь! --Yuriz (обговорення) 14:27, 3 вересня 2018 (UTC)
В документації в англовікі є таке: «If the code contains an equals sign, you must identify the first parameter explicitly as {{{1}}} or {{{code}}}». Тобто це якийсь баг, який вимагає чітко прописувати назву параметру як |1= або |code= --Piramidion 14:42, 3 вересня 2018 (UTC)
@Yuriz:
Якщо рядок містить символ '=', то слід застосовувати іменовану форму передачі параметрів (замість неіменованої):
{{code|code=RY := RX + R0}} -> RY := RX + R0
У статті виправив. Мабуть треба і в документацію шаблона додати. --Olvin (обговорення) 14:44, 3 вересня 2018 (UTC)
Дуже дякую!! Так, якби було у документації, думаю, і іншим авторам допомогло б у майбутньому. --Yuriz (обговорення) 14:48, 3 вересня 2018 (UTC)

Пропозиція зустрічі[ред. код]

Вікіпедійці зустрічаються в межах української конференції Вікімедії щорічно. Це - тільки члени Вікімедії. Думаю, що було б доцільно зустрітися і безпосереднім активним наповнювачам Вікіпедії. Наприклад, перші 50 з цього списку: http://wrating.ukrface.org/ . Можливо Вікімедія сприятиме чи й організує цю зустріч. Порядок денний можна узгодити он-лайн як і все інше. Прошу колег висловитися. --Білецький В.С. (обговорення) 11:24, 4 вересня 2018 (UTC)

ТУТ ВСЕ, СХОЖЕ, ТРЕБА ПОІМЕННО....--Білецький В.С. (обговорення) 16:14, 4 вересня 2018 (UTC)
це список учасників Вікіконференції. Впевнена ви можете оцінити скільки з них НЕ члени Вікімедіа Україна. --Anntinomyобг 18:14, 4 вересня 2018 (UTC)
Ні не так. Якщо порівняємо список учасників Вікіконференції і список http://wrating.ukrface.org/ , то вони не збігаються більш ніж на 50%. Основні продуценти Контенту Вікіпедії і функціонери Вікімедії - різні люди.--Білецький В.С. (обговорення) 12:46, 5 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С.: Тут дві складові питання:
 • З одного боку, питання наповнення. Для конференції потрібен порядок денний і теми для обговорення. Якщо є певні теми, які потрібно обговорити саме між топом цього рейтингу, будь ласка, пропонуйте. До того ж ці теми повинні були б відрізнятися від тем Вікіконференції.
 • З іншого боку, питання учасників. Для участі в конференції потрібне бажання розвіртуалізуватися й зібратися в одному місці. Деякі учасники з цього списку (наприклад, Lexusuns, 8-ме місце, або YarikUkraine, 18-ме місце) свого часу принципово висловлювалися проти участі в будь-яких конференціях. Деякі учасники з цього списку проживають за межами України (наприклад, MaryankoD, 3-тє місце, в Польщі, або В.Галушко, 16-те місце, в Росії), тож їм доволі далеко їхати на конференцію (якщо вона буде в Україні). Деякі учасники залишили проект (наприклад, Lexusuns, 8-ме місце, або Oleksii0, 26-те місце), тож їх участь теж малоймовірна.
Ідея сама по собі має право на існування, але потрібно розвинути її — NickK (обг.) 13:21, 5 вересня 2018 (UTC)
Ідея в Конференції Авторів Контенту. Цілком закономірно, що за роки-роки багато що змінюється. Хтось відійшов від проекту, хтось поїхав в інші країни. Це нормально. Головна тематика повинна бути присвячена якісному і кількісному наповненню контенту. Приорітетним темам, механізмам, лакунам. Аналізу ситуації. Перспектив. Варіантам розвитку Укр. Вікіпедії. Системної роботи. Можливо - створенню мережі ГО підтримки Укр. Вікіпедії - науковців, вчителів, краєзнавців і т.д.--Білецький В.С. (обговорення) 14:51, 5 вересня 2018 (UTC)
Я так розумію, проблема в тому, що на цьогорічній Вікіконференції було мало тем, що стосувалися саме української Вікіпедії. Справді, ймовірно, деякі теми стосовно розвитку саме Вікіпедії, залишилися поза увагою. Можна провести окремий захід, головне — зробити так, щоб найактивніші дописувачі були зацікавлені туди приїхати, виступити, поділитися ідеями. Треба розуміти, що всіх 50 ми ніяк не зберемо, тож треба або робити захід відкритішим (так, щоб усі бажаючі могли прийти або приїхати, або ж принаймні ширше коло), або шукати інші способи обговорення, передусім онлайн, якщо потрібно зібрати саме обмежене коло людей — NickK (обг.) 16:03, 5 вересня 2018 (UTC)
Проблема в іншому. Нинішня Вікімедіа не виявляє спроб до системної роботи у Вікіпедії. Мабуть за своїм рівнем компетентності і пріоритетами зацікавлень навіть нездатна на те. Попередня Вікімедіа (дещо інша, та наївна) була схожа, але там хоч був дух пошуку нового. Та й вона не показала своєї здатності до системних залучень фахівців у Вікі. І нема на те ради. Попри намагання науковців (потенційних і сучасних результативних наповнювачів Вікіпедії) бути хоча б радниками в проектах, брати участь у опрацюванні стратегії Вікі їх брутально витісняють. Значить треба інша аудиторія, інший майданчик, інша спільнота. А так як практика критерій істини, то ось і пропоную опертися на практиків - реальних наповнювачів Контенту. А за того підбору учасників конференції що є - практично ні з ким "ділитися ідеями". Бо безперспективно.--Білецький В.С. (обговорення) 20:49, 6 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С.: Нинішня Вікімедіа — це також і ви. Ніхто науковців не витісняє, навпаки, їх піднімають нагору — цього року до Правління обрали кандидата наук, наприклад. Щодо напрацювання стратегії — вся робота ще попереду, наразі задано лише глобальний напрямок, розробки локальної української стратегії ще немає, тож нема з чого й виключати.
Щодо розвитку Вікіпедії — пропонуйте ідеї проектів, напрямки роботи тощо. Якби можна було залучити науковців помахом руки чи якимось іншим простим способом, безумовно, це було б зроблено. Але справа непроста, бо є перешкоди, ймовірно, і з боку вікіпедійної, і з боку наукової спільноти. Відповідно, слід спочатку визначити проблеми й можливі стратегії їх вирішення: що саме не подобається науковцям у Вікіпедії, яка найкраща форма їх участі, як їх найкраще інтегрувати до нашої спільоти тощо. Цільовою аудиторією такого обговорення можуть бути вікіпедисти-науковці, вікімедійці, задіяні в співпраці з вишами тощо. Натомість більшість з топу найактивніших вікіпедистів є аматорами та про залучення науковців можуть говорити лише теоретично.
Ваші ідеї ніхто не почне розвивати, поки ви їх не висловите, на ваші питання не буде відповіді, поки ви їх не поставите. Так, можливо, ви поставили питання раніше, але воно залишилося без відповіді — можливо, зараз воно зацікавить аудиторію. Можливо, ви запропонували ідею раніше, але вона нікого не зацікавила — можливо, вона зацікавить когось зараз. Почати можете з wmua:ІдеїNickK (обг.) 21:59, 6 вересня 2018 (UTC)
Про організацію системної роботи у Вікімедіа Україна по активному розвитку Вікіпедії та інш. проектів, зокрема, шляхах, методах, підходах залучення науковців, я говорю вже декілька років з трибуни Конференцій Вікімедіа. Цього року мав окремий виступ з цього питання (правда організатори надали найменшу кімнатку, що, зрозуміло, різко звузило коло учасників), висунув крім того ряд ініціатив в рамках обговорення освітньої програми. Ви про це не знаєте, виступу мого не чули, не бачили, в дискусіях по освітній програмі участі не брали. Ні 3 роки назад, ні торік, ні зараз... Мій голос як при Пероганичу та і зараз - голос одинака волаючого в пустелі. Дуже великий контраст горизонту пріоритетів, знань, критеріїв. Про що може бути мова надалі? Я констатую очевидний факт - наявна система ефективно не працює. Красномовний простий (найпростіший) приклад - Книга Кодоли не видана, наявний склад нездатний працювати конструктивно в освітній, скажімо програмі (як це показує практика). Науковців (Онкович) витісняють і це сприятиме тільки їх подальшому дистанціюванню. Канд наук у Вікімедіа? Не бачив колегу як Колегу. Тому і висуваю ініціативу нового майданчика - спільноти людей які практично досягли успіхів у проекті.--Білецький В.С. (обговорення) 05:04, 7 вересня 2018 (UTC)
П.С. Дотичне обговорення проекту Кодоли є тут: https://www.facebook.com/groups/1796426670616724/permalink/2192122611047126/?comment_id=2192138461045541&reply_comment_id=2192641434328577&notif_id=1536180123406504&notif_t=group_comment_reply --Білецький В.С. (обговорення) 05:05, 7 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С.: На жаль, будь-яка офлайнова конференція означає, що хтось туди не зможе потрапити. Мені було б цікаво побачити ваші ідеї, однак я не можу їх знайти. На жаль, немає ні нотаток з вашої сесії, ні відео, ні аудіо, ні слайдів. Чи могли б ви, будь ласка, завантажити слайди своєї презентації на Вікісховище, щоб можна було зрозуміти, про що йшлося? Те саме, до речі, з проектом Кодоли: ймовірно, то якийсь приватний пост, бо я не маю до нього доступу — відповідно, я апріорі не можу взяти участі в обговоренні.
Стосовно освітньої програми, то мені складнувато за неї говорити, оскільки я не беру в ній безпосередньої участі. У Правлінні «Вікімедіа Україна» за неї відповідає @Андрій Гриценко:, який саме кандидат педагогічних наук і сам освітянин. Він є тією людиною, з якою найкраще обговорювати ідеї та проекти розвитку освітньої програми
Звісно, чим більше людей долучаться до обговорення, тим продуктивнішим буде обговорення. Важливо не виключати з обговорення людей: умовно кажучи, якщо 10-му за якимось рейтингом нецікаво обговорювати, а 90-му дуже цікаво, краще взяти 90-го — NickK (обг.) 14:17, 7 вересня 2018 (UTC)
@NickK:Дивно і дуже дивно. Але те, що у вас немає ні нотаток з вашої сесії, ні відео, ні аудіо, ні слайдів - вина організаторів конференції, а не її учасників. Зверніться до Антанани - запитайте де те все є. Ви ж член Правління? То я вас запитую - де інформаційний супровід конференції? Чи і тут "0"?--Білецький В.С. (обговорення) 14:58, 7 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С.: Я не є членом оргкомітету конференції — там інші десять людей, серед яких і Antanana, і декілька членів Правління. Уточнив у них — робота над викладенням матеріалів триває — NickK (обг.) 10:12, 8 вересня 2018 (UTC)
@NickK:Ви ж член Правління? Чому ви не в темі? Пів місяця для викладення матеріалів - мало? А більше року - для друку посібника за авторством Кодоли - теж мало? Ця структура просто погано працює або й не працює зовсім. Необхідно мати інший майданчик.--Білецький В.С. (обговорення) 12:38, 8 вересня 2018 (UTC)
Шановний Володимире Стефановичу, дуже вдячний Вам, що висловили прекрасну ідею. І конференції потрібні і якісь, якщо не комітети чи ради експертів, то хоча би окремі експерти за напрямками, і я вірю, що це рано чи пізно таки станеться. А коли? – тоді, коли усім конструктивним дописувачам терпець таки урветься, і вони без допомоги Вікімедійців самі зберуться на конференцію (чи навіть, і на Вікі-Майдан) і виметуть драним віником деструктивні елементи із УкрВікі. А на допомогу від Вікімедії не надійтеся. Чому? Ви самі на це частково тут відповіли. Із надіями на краще, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 17:13, 8 вересня 2018 (UTC)

@Білецький В.С.: @NickK: Якщо до когось і звертатися, то краще орієнтуватися на цей список Вікіпедія:Проект:Якість/Питомий внесок, а врахування внеску у відвідуваність як додатковий показник. Справа в тому, що внесок у відвідуваність передусім показує, що люди редагували багато популярних статей. У деяких людей може бути гігантський внесок, але їх не бути в тому списку, оскільки займаються вони непопулярними статтями, або ж вони пишуть великі якісні статті на непопулярні теми. Щодо Вікіконференції, то можу сказати точно, і NickK це добре розуміє, що її метою не було обговорення власне взагалі чогось пов'язаного з Вікіпедією, а просто зустріч, знайомство, походити Києвом, разом пива випити, а може чогось міцнішого. І це вже добре. І це вже стимул для цих людей продовжувати цим займатися, усвідомлюючи, що "ти не один". В принципі ніхто не заважає зустрічатися й так, наприклад відбуваються вікічетверги. Але на мою думку є набагато легший і дієвіший спосіб щось донести до людей (значно більшої кількості). Я думаю, що треба зробити таку річ. Треба зробити проект поліпшення української Вікіпедії. Вже одного разу був такий тиждень. Можна зробити цей проект у вигляді тижня №2. Але в ньому по пунктах в загальних рисах розписати недоліки української Вікіпедії і основні шляхи їх усунення. Можна там розглянути не лише поліпшення якості статей, але й інші проблеми, наприклад видалянство, блокування рішень деякими користувачами, дати всередині посилання на вже наявні обговорення щодо поліпшення (а таких уже було багато). І потім розіслати оголошення про цей проект і тиждень на сторінки обговорень усіх користувачів, як це робиться під час вікіфлешмобів. І провести цей тиждень упродовж скажімо двох місяців. За цей час люди будуть читати про недоліки української Вікіпедії і на практиці їх усувати. Це вже треба давно зробити, тому що в нас йшла біганина за кількістю і в багатьох випадках це було зроблено за рахунок якості. Якість наявних статей і Вікіпедії взагалі треба поліпшувати заради читачів, а можливість створення нових статей, принаймні хоч на якоюсь мірою популярні теми, залишати як спосіб залучення новачків.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 16:28, 16 вересня 2018 (UTC)

@Oleksandr Tahayev: Список Вікіпедія:Проект:Якість/Питомий внесок - Рейтинг вікіпедистів за питомою кількістю доданої інформації. Це цікаво, але не вирішально. Можна мати дуже велику питому кількість доданої інформації, але.... "програти" читача. Саме на нього і розрахована - для нього призначена Вікіпедія.Тому рейтинг http://wrating.ukrface.org/ - вирішальний у питанні просвіти українською мовою маси читачів. Власне саме це і треба. P.S. Скажімо, я пишу не "популярні статті", а найчастіше - на технічні теми. MaryankoD найбільший свій внесок зробив, здається, в секторі населених пунктів. Подивіться статистику - це теж не дуже часто читаємі тексти (особливо, про села). Але наші сумарні зусилля дають декілька мільйонів читачів на місяць. Ось в цьому і неперічне значення доданого продукту (створених статей). --Білецький В.С. (обговорення) 17:19, 16 вересня 2018 (UTC)
Це просто Вікіпедія:Проект:Якість/Питомий внесок так налаштований, що показує співвідношення між кількістю доданої інформації та створених статей. А можна самому керувати стрілочками зверху таблиці, щоб сортувала, наприклад, за сумарною кількістю доданої інформації. І тоді Ви побачите, що багато в чому цей список перетинається з залученням читачів. Але це я так, до речі, навів цю таблицю. Деякі люди колись понастворювали купу не зовсім якісних мікростабів на популярні теми і потім інші люди це все дописували, або ж не дописували. А читачів записує цим людям. А основна моя думка, що всі недоліки і шляхи їх вирішення треба сформулювати на одній сторінці і щоб кожен вікіпедист її прочитав і практично над цим попрацював. Я тільки такий бачу можливий шлях поліпшення Вікіпедії.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:35, 16 вересня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: В принципі згоден. Я керував стрілочками інформативність таблиці добра.--Білецький В.С. (обговорення) 17:49, 16 вересня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Наскільки мені відомо, метою Вікіконференції було обговорення вікімедійних проектів, у тому числі й Вікіпедії. Якщо вам відомо про людей, які замість обговорень гуляли Києвом чи пили пиво — будь ласка, повідомте (можете приватно), наступного разу цим людям, це вплине на оплату участі цих людей наступного разу. «Вікімедіа Україна» як організатор Вікіконференції розраховує, що принаймні ті люди, участь яких оплачувала організація, братимуть участь у роботі конференції, і нам неприємно, якщо сталося протилежне та якась кількість учасників натомість пила й гуляла.
Щодо решти, то кампанія за поліпшення існуючих статей — це добре. Але ця кампанія не повинна поглиблювати конфлікти, наприклад, пояснюючи, що видалянство — це погано, а інклюзіанство — це добре. Не знаю, скількох людей це зацікавить, але якщо виділимо якісь важливі статті з цікавих людям тем (можливо, навіть за інтересами людей), гадаю, це може бути ефективним — NickK (обг.) 20:52, 16 вересня 2018 (UTC)
@NickK: Тут можете не переживати. Всі безперечно брали участь у роботі конференції і вікіпроекти обговорювали. Я почав оформлювати Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Можете такий самий список ще зробити для російської Вікіпедії, як Вікіпедія:Проект:Якість/Вибрані статті англійської Вікіпедії з короткими українськими, тільки можна зробити ще для добрих і для вибраних обмежитися 10 кб, а для добрих 7 кб?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 22:24, 16 вересня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Можу, але не зараз. Тиждень з 1 листопада, тому я десь на початку жовтня візьмуся за це. Раніше навряд чи зможу — там трохи ручної роботи потрібно, тож перепрошую — NickK (обг.) 23:56, 16 вересня 2018 (UTC)

За таку зустріч. Зокрема, однією з тем зустрічі може стати публічне відзначення тих редакторів, які найбільше доклалися до відвідуваності. Можна також відзначити, наприклад:

 • за внесок у популяризацію Вікіпедії
 • за внесок в розвиток довідкових сторінок
 • за сприяння отриманню дозволів від авторів на вільне поширення їх творів
 • за найефективніше використання грантів від Фонду Вікімедіа (критерії ефективності треба розробити)

Можна також присвоювати антиномінації, наприклад:

 • активним видалянцям-невдахам (якщо значний відсоток номінованих ними статей було в результаті обговорення залишено)
 • за найбезглуздішу витрату грантів від Фонду Вікімедіа.
 • майстрам тролям

Пропонуйте інші номінації. --Perohanych (обговорення) 17:32, 16 вересня 2018 (UTC)

@Perohanych:Дуже добрі пропозиції--Білецький В.С. (обговорення) 17:49, 16 вересня 2018 (UTC)
Зустріч з метою нагородження сама по собі виграє приз за найбезглуздішу витрату грантів. Якщо метою зустрічі є обговорення та напрацювання якихось пропозицій, то визначити одного учасника найкращим вікіпедистом, а іншого — невдахою — найкращий спосіб перетворити цю зустріч з конструктивної на з'ясування стосунків — NickK (обг.) 20:52, 16 вересня 2018 (UTC)
@NickK: Я й не пропонував витрачати на таку зустріч грантові грантів від Фонду Вікімедіа. Обговорювати чи напрацьовувати номінації також не пропонував на такій зустрічі. Натомість пропонував публічно відзначити переможців, які мають бути визначені до того. Звісно перед зустріччю треба визначити процедури (само)висунення, критерії оцінки, склад журі, організацію(ї), від імені якої (яких) будуть вручатися відзнаки, і власне провести, при потребі, конкурси. --Perohanych (обговорення) 10:58, 17 вересня 2018 (UTC)
@NickK: Не розумію - як це можна писати.... Чи ви навмисно.... Там же у Пероганича все написано - читайте від слова "зокрема": "Зокрема, однією з тем зустрічі може стати публічне відзначення...". "Зокрема" - це зокрема. А мета зустрічі - застосування системних методів для якісного і кількісного наповнення Укр. Вікіпедії та супутніх проектів.--Білецький В.С. (обговорення) 12:23, 17 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С. та Perohanych: Чи ви знаєте приклади успішних зустрічей, на яких одних учасників офіційно відзначали як найкращих, інших — як невдах, і очікували, що найкращі сядуть за стіл з невдахами та працюватимуть разом і на рівних? То все одно, що зібрати за столом найбагатших людей країни та підприємців-банкрутів і очікувати, що вони на рівних домовляться про стратегію розвитку економіки. Натомість я знаю випадки, коли саме такий поділ учасників на гарних, поганих і решту перетворювали обговорення на деструктивне. Звичним наслідком цього є те, що група гарних учасників (навіть якщо їх меншість) мають визначальний вплив на рішення, а погані або самоусуваються, або свідомо вносять деструктив. У Вікіпедії всі рівні, так має бути й на зустрічах. Змагання й конкурси окремо, це корисно для індивідуальної мотивації. Робота над розвитком окремо, там має бути спільна робота або на рівних або з фасилітаторами (посередниками-координаторами) — NickK (обг.) 18:21, 17 вересня 2018 (UTC)
@NickK:А може бути спільна робота з тими: 1. Хто тебе не чує і чути не хоче? 2. Хто "або самоусувається, або свідомо вносять деструктив"? 3. Хто займає позицію вічного опозиціонера? Спробуйте подивитися на обставини, події і дії себе і своїх колег збоку. Щось чи когось пізнаєте? Пізнаєте - пишіть, дзвоніть. Не пізнаєте - не відбирайте часу дарма. Успіхів!--Білецький В.С. (обговорення) 19:28, 17 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С.: Я очікував якоїсь аргументованої дискусії щодо пропозиції пана Perohanych'а, бо в нас думки розійшлися: ви вважаєте її дуже гарною, я вважаю її дуже поганою. Очевидно, натомість ми зайшли в глухий кут, тому пропоную закрити цю пропозицію як таку, що відволікає від основного — обговорення щодо системної роботи — NickK (обг.) 20:44, 17 вересня 2018 (UTC)
@NickK:Ви тривіально забираєте час... Там же написано: "Зокрема". Нагороди (різні) - це, зокрема, спосіб стимуляції системної роботи. Або спробуйте все це почути, або вистачить забирати час. Краще ось передивіться Максени - ви добре знаєте англійську технічну мову - виправте, доповніть - і буде якийсь толк.--Білецький В.С. (обговорення) 20:53, 17 вересня 2018 (UTC)
@Білецький В.С.: Я досліджував питання відзначення волонтерів і здоров'я волонтерських спільнот (адже загалом вікімедійний рух добре підходить під визначення волонтерського). Я ніде не знайшов доказів того, що негативна відзнака (невдаха, найбезглуздіше, троль тощо) стимулювала хоч когось взагалі надалі продовжувати волонтерську діяльність. Тут же мова про зустріч користувачів, які вже самі по собі всі заслуговують на відзнаку: ви ж пропонуєте обрати найактивніших. І в будь-якій вибірці найактивніших опиняться користувачі, які перебували чи досі перебувають в конфлікті, що вже саме по собі ускладнює справу. «Ми знаємо, що ви в конфлікті, але давайте працювати разом над тим, що нас об'єднує» — під таким гаслом може вийти гарна співпраця. «Ми знаємо, що ви в конфлікті, тому одного з вас ми додатково мотивуємо, іншому дамо тавро невдахи, а тепер працюйте разом» — таким чином ми лише поглибимо конфлікт. Власне, ви маєте повне право не витрачати на мене час, а або провести самостійні дослідження з цього питання, або ж просто послухати ту думку, яку ви хочете почути, і вчинити так, як ви хочете — NickK (обг.) 22:25, 17 вересня 2018 (UTC)

Вікімедіа Україна наймає[ред. код]

Відкрито вакансію менеджера проектів. Оголошення у блозі Вікімедіа Україна. --AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 08:27, 5 вересня 2018 (UTC)

Вересневий випуск Віківісника[ред. код]

Активність

Число редагувань на початок місяця: 23 043 тис, на кінець місяця: 23 239 тис. За місяць: 196 тис., що на 23 тис. редагувань більше (+ 13,3 %), ніж у цьому місяці рік тому.

2437 зареєстрованих користувачів здійснили якусь дію за останній місяць. Це на 9,9 % більше ніж у серпні 2017 року. 653 користувачів за місяць здійснили 10 і більше редагувань (+8,1 % до минулого року), в тому числі 193 користувачі — 100 і більше редагувань (-1 користувач до минулого року), у тому числі 28 користувачів — 1000 і більше редагувань (-6 користувачів до минулого року). Понад 3000 редагувань зробили 6 користувачів: Олександр Гаврик — 7061, Avatar6 — 5464, Стефанко1982 — 3843, N.Português — 3424, Zvr — 3248, Taromsky — 3162. Минулоріч таких користувачів було 3.

Число редакторів Вікіпедій різними мовами (серпень 2018).png

Станом на 31 серпня 2018 число редакторів, які зробили більше 10 правок української Вікіпедії за всю її історію, становило 18 918, що є 18-м показником серед усіх мовних розділів.[1]

Активними у серпні були 31 із 44 дійсних адміністраторів. Найактивніші адміни: Nina Shenturk (529 адміндій), Piramidion (515 адміндій), Анатолій Мітюшин (393 адміндій). За місяць зроблено 2528 адміндій (+100 % до минулого року): 2230 видалень (+1282 до минулого року), 18 відновлень (-17 до минулого року), 202 блокування (+37), 68 захистів сторінок (-23), 11 змін прав користувачів (минулого року лише 1).

У серпні права адміністратора отримав IgorTurzh.

За місяць зроблено 70073 патрулювань (у 4,2 разів більше ніж у серпні минулого року), з них 57897 патрулювань здійснив BaseBot, 2078 — Xsandriel, 1483 — Ерідан.

У серпні зроблено 1344 подяк (на 59 менше ніж минулоріч). Всього подякувало 243 користувачів (+49 до минулого року). 419 користувачів отримали подяки. Найбільше подякував — Nickispeaki — 102 разів. Подякував найбільшому числу колег — Nickispeaki — 81. Найбільше подяк отримав — Support131047 — 42. Отримав подяк від найбільшого числа колег — VoidWanderer — 21. (Детальніше Тут).

У серпні отримали статус:

Розмір
 • Число статей перевищило 812 тис. Це 16-й показник у світі.
 • За місяць створено 9065 статей (на 207 статей більше ніж у серпні минулого року)
 • Середня результативність за день — 292 статті.
 • Розрив з португальською Вікіпедією зменшився на 7484 статті і становить 191486 статей. Якщо тенденція збережеться, то португальців ми доженемо у листопаді 2020 року.

За кількістю створених у серпні статей українська Вікіпедія зайняла 7 місце, а серед вікіпедій, які мають понад 500 000 статей — 5 місце.

Місце Вікіпедія Всього статей Статей за серпень
1 Французька 2 036 800 30 980
2 Іспанська 1 466 898 23 383
3 Англійська 5 708 815 17 269
4 Чеченська 204 938 12 433
5 Німецька 2 215 105 11 465
6 Південноазербайджанська 101 660 9 780
7 Українська 812 646 9 065
8 Російська 1 493 807 7 282
9 Італійська 1 458 273 7 183
10 Арабська 596 472 5 759
11 Польська 1 297 332 5 137
12 Китайська 1 020 452 4 691
13 Японська 1 118 706 4 354
14 В'єтнамська 1 187 547 3 519
15 Нідерландська 1 940 652 3 104

Див. також: Міжмовний рейтинг, Вікіпедія:Перегони, Вікіпедія:Розмір української Вікіпедії.

Відвідуваність

За підсумками серпня 2018 року за відвідуваністю українська Вікіпедія на 25 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 30,3 млн (+8,6 % до серпня минулого року).

За рік українська Вікіпедія в рейтингу відвідуваності піднялася на одну сходинку, обігнавши турецьку Вікіпедії.

«Сусідні» мовні розділи:

Місце
(серпень 2018)
Мовний
розділ
Переглядів
(млн.)
Переглядів
рік тому
Місце
рік тому.
16 Корейська (ko) 73,2 (+5,3 %) 69,5 16 (0)
17 Тайська (th) 68,8 (+11,7 %) 61,5 17 (0)
18 Гінді (hi) 59,6 (+60,2  %) 37,2 23 (+5)
19 В'єтнамська (vi) 58,0 (+4,7 %) 52,5 19 (0)
20 Фінська (fi) 57,6 (+3,6 %) 55,6 18 (-2)
21 Чеська (cs) 53,7 (+3,3 %) 52,0 20 (-1)
22 Іврит (he) 51,4 (+14 %) 45,1 21 (-1)
23 Угорська (hu) 43,6 (+13,5 %) 38,4 22 (-1)
24 Норвезька (no) 31,3 (+10,2 %) 28,4 25 (+1)
25 Українська (uk) 30,3 (+8,6 %) 27,9 26 (+1)
26 Грецька (el) 27,6 (+6,6 %) 25,9 27 (+1)
27 Данська (da) 25,8 (+3,2 %) 25,0 28 (+1)

Відвідуваність української Вікіпедії 2016—2018


Найпопулярніші у серпні статті та порівняння їхніх переглядів з серпнем минулого року:

серпень 2018 серпень 2017
 1. Україна 40 780
 2. Кобзон Йосип Давидович 30 196
 3. День Незалежності України 29 740
 4. Стус Василь Семенович 28 533
 5. Медведчук Віктор Володимирович 26 336
 6. Вибори Президента України 2019 26 111
 7. Facebook 24 226
 8. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з липня 2018) 24 008
 9. Спас (свято) 23 182
 10. Київ 22 980
 11. Школа (телесеріал, 2018) 21 326
 12. Список українських жіночих імен 19 770
 13. Львів 18 329
 14. Джон Маккейн 17 275
 15. YouTube 17 196
 16. Маковія 15 951
 17. Успіння Богородиці 15 835
 18. Захарченко Олександр Володимирович 15 604
 19. Список українських чоловічих імен 14 351
 20. Вакарчук Святослав Іванович 13 431
 21. Марченко Оксана Михайлівна 13 336
 22. KAZKA 13 234
 23. Збройні сили України 13 078
 24. 2С22 «Богдана» 12 963
 25. Кузьменко Андрій Вікторович 12 937
 26. Бої за Іловайськ 12 813
 27. Війна на сході України 12 773
 28. Кунілінгус 11 464
 29. Притула Сергій Дмитрович 11 394
 30. Українська абетка 11 299
 31. Дрогальчук Дмитро Сергійович 11 109
 32. Нікітюк Леся Іванівна 11 049
 33. Порошенко Петро Олексійович 10 859
 34. Прапор України 10 660
 35. Зодіак 10 613
 36. Ukr.net 10 608
 37. Гімн України 10 580
 38. Винник Олег Анатолійович 10 453
 39. Івлєєва Анастасія В'ячеславівна10 334
 40. Ліга чемпіонів УЄФА 2018—2019 10 321
 41. Код ЄДРПОУ 10 239
 42. Говерла 9 965
 43. Кривошапко Олександр Олександрович 9 784
 44. Орел і решка 9 734
 45. T-Fest 9 529
 46. Польща 9 479
 47. 16 вересня 9 449
 48. День Державного Прапора України 9 429
 49. Марш українських націоналістів (пісня) 9 350
 50. Пропан 9 203
 51. Богдана (САУ) 9 139
 52. Івано-Франківськ 8 867
 53. Шевченко Тарас Григорович 8 822
 54. Кір 8 559
 55. Міста України (за населенням) 8 555
 56. Тимошенко Юлія Володимирівна 8 509
 57. Гриценко Анатолій Степанович 8 499
 58. Одеса 8 470
 59. Преображення Господнє 8 438
 60. Піхва жінки 8 374
 61. Instagram 8 250
 62. Національна поліція України 8 248
 63. Сублімація (психологія) 8 232
 64. Величне століття. Нова володарка 8 213
 65. КітПес 8 149
 66. Сенцов Олег Геннадійович 8 115
 67. Ліга Європи УЄФА 2018—2019 8 011
 68. Друга світова війна 7 955
 69. Аутизм 7 784
 70. Мішель Андраде 7 769
 71. Бандера Степан Андрійович 7 709
 72. Світязь 7 677
 73. Угорщина 7 635
 74. Пугачова Алла Борисівна 7 625
 75. Коди мобільних операторів України 7 577
 76. Київська Русь 7 540
 77. Океан Ельзи 7 496
 78. Оснащення Сухопутних військ України 7 489
 79. Населення України 7 421
 80. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну 7 377
 81. Шахов Сергій Володимирович 7 361
 82. Росія 7 345
 83. Соціопат 7 302
 84. Кріштіану Роналду 7 294
 85. Список країн Європейського Союзу 7 254
 86. Лохина 7 198
 87. Т-84-120 «Ятаган» 7 178
 88. Ілля Муромець 7 098
 89. Хвороба Лайма 7 064
 90. Усик Олександр Олександрович 7 058
 91. Франко Іван Якович 7 002
 92. Тернопіль 6 984
 93. Німеччина 6 969
 94. Вінниця 6 950
 95. Василенко Єлизавета Вадимівна 6 939
 96. Тодоренко Регіна Петрівна 6 921
 97. RSS 6 865
 98. Ані Лорак 6 844
 99. Скрябін (гурт) 6 823
 100. Сполучені Штати Америки 6 663
 1. Фуксман Борис Леонідович, 111 629
 2. Кривошапко Олександр Олександрович, 43 275
 3. Бережна Ірина Григоріївна, 34 770 + Бережна Ірина Григорівна, 6 571 = 41 341
 4. Україна, 36 642
 5. День Незалежності України, 32 345
 6. Танці з зірками, 28 394
 7. Спас (свято), 26 098
 8. Bitcoin, 23 145
 9. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з липня 2017), 22 692
 10. Червоний (фільм, 2017), 20 524
 11. Список українських жіночих імен, 19 906
 12. Київ, 19 578
 13. Димінський Петро Петрович, 18 800
 14. Маковія, 18 368
 15. Правець, 16 645
 16. Львів, 16 129
 17. Флойд Мейвезер, 15 186
 18. Гра престолів (телесеріал), 14 700
 19. Пашинін Анатолій Анатолійович, 14 260
 20. Список країн Європейського Союзу, 14 151
 21. Європейський Союз, 13 929
 22. Олександр Роднянський, 11 806 + Роднянський Олександр Юхимович, 1 802 =13 608
 23. Війна на сході України, 13 848
 24. Успіння Богородиці, 13 484
 25. Ломаченко Василь Анатолійович, 13 361
 26. Роксолана, 13 307
 27. Прапор України, 12 867
 28. Збройні сили України, 12 511
 29. Список українських чоловічих імен, 12 412
 30. YouTube, 12 092
 31. Винник Олег Анатолійович, 11 952
 32. Ротару Софія Михайлівна, 11 649
 33. Лохина, 11 336
 34. Коди мобільних операторів України, 11 292
 35. Могилевська Наталія Олексіївна, 11 176
 36. День Державного Прапора України, 11 067
 37. Кунілінгус, 10 973
 38. Гра престолів (сезон 7), 10 931
 39. Міла Куніс, 10 808
 40. Українська абетка, 10 401
 41. Дурень (карти), 10 007
 42. Конор Мак-Грегор, 9 956
 43. Польща, 9 423
 44. Орел і решка, 9 332
 45. Ботулізм, 9 208
 46. Бої за Іловайськ, 9 157
 47. Івано-Франківськ, 9 147
 48. Гімн України, 9 076
 49. Одного разу під Полтавою, 8 806
 50. Сулейман I Пишний, 8 691
 51. Шевченко Тарас Григорович, 8 608
 52. Порошенко Петро Олексійович, 8 492
 53. Ukr.net, 8 465
 54. Facebook, 8 378
 55. Одеса, 8 234
 56. Піхва жінки, 8 171
 57. Однокласники, 8 154
 58. Ярмоленко Андрій Миколайович, 8 098
 59. Друга світова війна, 8 086
 60. Ліга чемпіонів УЄФА 2017—2018, 8 057
 61. Кузьменко Андрій Вікторович, 7 934
 62. Неоподатковуваний мінімум, 7 889
 63. Кароль Тіна Григорівна, 7 863
 64. Терещенко Олесь Володимирович, 7 699
 65. Преображення Господнє, 7 665
 66. Код ЄДРПОУ, 7 636
 67. Кличко Володимир Володимирович, 7 608
 68. Google, 7 590
 69. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну, 7 521
 70. Київська Русь, 7 493
 71. ВКонтакті, 7 490
 72. Бандера Степан Андрійович, 7 470
 73. С14, 7 456
 74. Полякова Ольга Юріївна, 7 277
 75. Говерла, 7 266
 76. Національна поліція України, 7 233
 77. Бакота, 7 206
 78. Телефонні коди країн, 7 167
 79. Німеччина, 7 113
 80. Перша світова війна, 7 106
 81. Ліга Європи УЄФА 2017—2018, 7 080
 82. Спінер, 7 008
 83. Діва Монро, 6 965
 84. Величне століття. Роксолана, 6 957
 85. ЯрмаК, 6 946
 86. Список столиць країн світу, 6 923
 87. Високомобільні десантні війська України, 6 856
 88. Кропивницький, 6 826
 89. Росія, 6 780
 90. Instagram, 6 742
 91. Біометричний паспорт, 6 719
 92. Неймар, 6 672
 93. Сполучені Штати Америки, 6 669
 94. Кам'янець-Подільський, 6 664
 95. Тернопіль, 6 634
 96. Миколай Коперник, 6 606
 97. Українська мова, 6 604
 98. Чернівці, 6 579
 99. Ярослав Мудрий, 6 497

Див. також: Міжмовна статистика відвідуваності, Аналіз популярних переглядів, m:Pageviews Analysis.

Рейтинг дописувачів

Рейтинг дописувачів завдяки чиєму внеску (за весь період), Вікіпедія отримала не менше 100 000 переглядів у серпні 2018:

 • Всього у рейтингу ххх користувачів. Очолюють список (користувач, число переглядів):
 1. Білецький В.С. 479 452
 2. MaryankoD 456 530
 3. ZZZico 439 027
 4. Gutsul 379 270
 5. Albedo 374 502
 6. A1 325 353
 7. Леонід Панасюк 294 545
 8. Lexusuns 272 050
 9. Deineka 262 189
 10. Erud 247 719

Детальніше Тут

Рейтинг дописувачів за відвідуваністю, враховуючи лише внесок за серпень . Очолюють список (користувач, число переглядів):

 1. VoidWanderer, 16 406
 2. PsichoPuzo, 13 100
 3. Стефанко1982, 9 686
 4. Tagira, 9 294
 5. YarikUkraine, 8 961
 6. Shkod, 8 565
 7. Alfashturm, 7 512
 8. VictorAnyakin, 7 471
 9. В.Галушко, 7 421
 10. N.Português, 6 835

Детальніше Тут

Різне
Конференції

24—26 серпня в Києві пройшла восьма щорічна вікіконференція, яку організувала громадська організація «Вікімедіа Україна».

Вікітижні

У серпні в українській Вікіпедії провели один вікітиждень:

 • Тиждень Танзанії. У тижні взяли участь 15 користувачів. Було створено 188 статей + 1 у Вікіцитатах, покращено 5 статей, створено 5 шаблонів та 1 портал

Попередні випуски див: ВП:Віківісник.

Випуск підготували: Стефанко1982, Perohanych, Mr.Rosewater -- 5 вересня 2018

Примітки[ред. код]

 1. Wikipedia Statistics - Tables - Contributors. Процитовано 2019-09-25. 

Мені здається, вісник уже трохи перевантажений. --Ата (обг.) 09:16, 28 вересня 2018 (UTC)

Так це ж прекрасно! Можна читати й читати. )--Brunei (обговорення) 11:41, 28 вересня 2018 (UTC)

Категорії для жінок?[ред. код]

Маємо унікальне серед всіх вікіпедій явище — Категорія:Українські архітектори і Категорія:Українські архітекторки.

Ще можна зрозуміти такі окремі категорії: Категорія:Українські поети і Категорія:Українські поетеси, оскільки жіноча поезія — це окреме явище в літературі.

Але вважаю недоцільним творити:

--Perohanych (обговорення) 10:19, 5 вересня 2018 (UTC)

справді унікальне, але лише в тому, що це єдина категорія, яку вибороли з фемінитивом, бо жінки-архітектори теж не влаштовують поборників чистоти маскулінності категорій. але зовсім неунікальне в плані виокремлення в окрему категорію.

--Anntinomyобг 11:55, 5 вересня 2018 (UTC)

Дякую, справді цікаво. --Perohanych (обговорення) 12:56, 5 вересня 2018 (UTC)

Джерела: авторитетні чи надійні?[ред. код]

 • Perohanych, щодо процедури перейменування Base правий. Якою б правильною не видавалась дія загалом, бажано процедуру провести або через ВП:ПС, або через голосування, скажімо у Кнайпі політик, із загальним оголошенням. Припиніть війни перейменувань, будь-ласка. --VoidWanderer (обговорення) 17:11, 18 вересня 2018 (UTC)
  ОК. --Perohanych (обговорення) 17:12, 18 вересня 2018 (UTC)

Read-only mode for up to an hour on 12 September and 10 October[ред. код]

13:33, 6 вересня 2018 (UTC)

Петиція за збереження чинного правопису[ред. код]

Петиція за збереження чинної мовної норми. Для тих, хто скептично ставиться до пропонованої реформи і до громадського бліц-обговорення, що закінчиться 15-го вересня. Тих, хто підпише, прошу ширити.--ЮеАртеміс (обговорення) 06:29, 8 вересня 2018 (UTC)

Хакатон у Нідерландах[ред. код]

Are you interested in ICT? Can you work with spreadsheets or do you learn / work in other areas with databases or software and do you want to improve your skills? Якщо ви зрозуміли ці питання і ваша відповідь "так", тоді реєструйтесь на жовтневий вікіхакатон у Гаазі. Подати заявку можна до 30 вересня. Детальніше.--AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 21:03, 8 вересня 2018 (UTC)

Головне вікі-питання[ред. код]

У рамках дослідження громадянського суспільства, чи не могли б вікіпедисти, які вважають, що редагування Вікіпедії стало частиною їх життя, відповісти на запитання:

Що змушує вас витрачати свій час на Вікіпедію?

Що б не захаращувати цю сторінку, прохання відповіді писати на Обговорення користувачки:Червона Троянда/Опитування.

Дякую, дуже. --Червона Троянда (обговорення) 05:13, 9 вересня 2018 (UTC)

Причин редагувати Вікіпедію більше ніж 4. --『 』 Обг. 11:42, 9 вересня 2018 (UTC)
Я думаю, Червона Троянда просто навели чотири приклади того, що може бути написано, і очікується, що той, хто відповідатиме, створить розділ зі своїм іменем, і опише (правильно?) --Ата (обг.) 16:45, 9 вересня 2018 (UTC)

@Червона Троянда:, прошу описати детальніше:

 • Хто проводить дослідження
 • В рамках якого проекту (на чиє замовлення)
 • З якою метою
 • Де будуть опубліковані результати

--Perohanych (обговорення) 08:20, 10 вересня 2018 (UTC)

Проблема з полем "Нагороди" в шаблонах.[ред. код]

Мабуть помінялись знаки розділення нагород які підтягуються з data, і все стало значно гірше.добре видно в картках тут: Конні Вілліс і Голос тих, кого немає. Раніше було трохи краще. Знаю, що в ідеалі треба самому проставляти поля але все ж.--Ollleksa (обговорення) 11:15, 9 вересня 2018 (UTC)

Хвороба Укрвікі у тому що деякі "редагувальники-покращувачі" постійно сують свої невмілі "граблі" до шаблонів-карток, модулів й т.п., ось і результат. Мабуть, треба подивитися за внеском Аватара6, Шмурака... Я багато разів піднімав цю тему, але адміністратори безпорадні...--Парус (обговорення) 11:23, 9 вересня 2018 (UTC)
@Shmurak: --『 』 Обг. 11:32, 9 вересня 2018 (UTC)

Питання про авторитетність джерела[ред. код]

Оскільки проблема з нейтральністю статті Айзеншпіс Юрій Шмільєвич не вирішена, хочеться знову узнати думку спільноти: чи можна вважати джерело Дикие деньги авторитетним? На мій погляд, ні. Наперед вдячний --В.Галушко (обговорення) 17:46, 10 вересня 2018 (UTC)

Покращення вибраних статей[ред. код]

Вітаю. З метою поліпшення ситуації з вибраними статтями номінував перші 2 статті з 58 явно проблемних «вибраних» (зібрані тут). Будь ласка, зверніть увагу на сторінку Вікіпедія:Кандидати у вибрані статті/Покращення статей та висловте свою думку щодо цих двох статей та, за можливості, допоможіть виправити проблеми. Якщо ці проблеми не буде виправлено впродовж 2-3 тижнів, ці статті ймовірно буде номіновано на позбавлення статусу. Також якщо знаєте користувачів, яких цікавлять теми Замбезі та Мачтет Григорій Олександрович, повідомте їх, будь ласка. Планую також номінувати по 2 статті раз на 2-3 тижні, щоб поступово розібратися з усіма проблемними статтями. З повагою, --Brunei (обговорення) 10:46, 13 вересня 2018 (UTC)

Адекватність посилання у статті Вулиця Лермонтова (Рівне)[ред. код]

Доброго дня, шановна спільното! У даній статті дається посилання на сайт e-reading.club, а точніше на текст, що містить, з-поміж іншого, наступний пасаж:

К сожалению, 26 октября 1944 года они были предательски убиты из засады националистами-бандеровцами, скрывавшимися в лесах Западной Украины.

Я маю великі сумніви щодо адекватності посилання на такі «джерела» в українській Вікіпедії. Хотілося б знати думку також інших колег. Дякую! --Yuriz (обговорення) 15:02, 17 вересня 2018 (UTC)

У мене є ще одне джерело, але воно теж радянське. Із цим російським диверсантом особлива ситуація. Його радянська біографія від ранніх років, аж до загибелі і поховання повна фальсифікацій. Невідомо навіть, чи це справді його могила у Львові. Будь-який факт його біографії, взятий з радянського джерела, має за замовчуванням ставитись під сумнів. В т. ч. це викрадення і його деталі, причетність Кузнецова і т. д. Треба би якесь нерадянське джерело, де би епізод із викраденням з фон Ільгеном був повторно розглянутий.--Aeou 15:37, 17 вересня 2018 (UTC)

Де треба ставити шаблон {{Othernames}}[ред. код]

Насамперед, мені цікаво, чому стільки людей переставляє його під шаблон {{особа}}, коли я ставлю його перед карткою. Поясню свою логіку: те, що є інші особи з тим же прізвищем, це перша інформація на сторінці, а вже інфо про конкретну особу з цим прізвищем (включно з карткою) іде далі. А яка логіка у вас, хто робить навпаки? -- Ата (обг.) 09:36, 18 вересня 2018 (UTC)

Підтримую користувача Ата. До речі, в документації самого шаблона {{Othernames}} вказано, що він «… використовується для утворення тлумачних посилань на початку статей про осіб». --Perohanych (обговорення) 09:44, 18 вересня 2018 (UTC)
@Ата: Я вважаю, що першою інформацією на сторінці (перед карткою) {{Othernames}} має йти лише в разі повних тезок, можливо, родичів. Якщо ми ставимо шаблон угорі, ми неначе очікуємо питання від читача: а чи на ту статтю я потрапив? Якщо ж це дві особи, в яких лише випадковий збіг прізвища, то {{Othernames}} на початку лише відволікає читача: читач навряд чи переплутає Айзек Азімов та Азімов Чингізхан Нуфатович, тож не потрібно привертати до цього аж таку увагу — NickK (обг.) 12:36, 18 вересня 2018 (UTC)
@NickK: Не згоден. Якщо в одних статтях {{Othernames}} буде над інформбоксом, а в інших — на одному з ним рівні, це буде справляти на читача враження неохайності. --Perohanych (обговорення) 15:37, 18 вересня 2018 (UTC)
@Perohanych: Я пропоную в інших випадках ставити його не на одному рівні з карткою, а до розділу Див. також, оскільки це не найважливіша інформація, з якої потрібно починати статтю — NickK (обг.) 15:47, 18 вересня 2018 (UTC)
Хтось буде ставити зверху над інфобоксом, хтось зверху під інфобоксом, хтось в «Див. також». Як відрізнити родичів від неродичів, повні тезки це коли ПІБ чи також ящо збігається лише ім'я та прізвище. Призведе до плутанини і відчуття ще більшої неохайності. --Perohanych (обговорення) 16:34, 18 вересня 2018 (UTC)
Тільки вгорі. Перегляньте мобільну версію. Мені, наприклад, не подобається, коли шаблон стоїть після преамбули.--『 』 Обг. 20:02, 27 вересня 2018 (UTC)

Володимир Мунтян[ред. код]

Хто знає, він ще й досі громадянин СРСР?

Ну. якщо так дають вікідані, та безсумнівно так ). а якщо серйозно. то треба, щоб той, хто розуміється на вікіданих більше, ніж я, змінив там дані. Хоча й там написано, що громадянство СРСР він мав лише до 1991 року. --Yukh68 (обговорення) 11:40, 18 вересня 2018 (UTC)
YesТак Зроблено --Olvin (обговорення) 12:27, 18 вересня 2018 (UTC)

Створення доречних перенаправлень[ред. код]

Я вже деякий час спостерігаю за сторінкою Список найпопулярніших україномовних музичних відео на YouTube. І кожного разу мені доводиться довго її шукати як у пошуку Гуглу, так і в пошуку самої Вікіпедії. Тому що я точно не можу вгадати саме таку назву. У мене здогад, що не один я з труднощами на неї потрапляю і що вона мала би значно більшу кількість відвідувачів, якби вони на неї потрапляли, набираючи такий самий за змістом, але інший за формою запит. Я постворював деяку кількість перенаправлень на неї. Кому цікаво можете подивитися в моєму останньому внеску, а також ліворуч на панелі в "посилання сюди". Пропоную всім зацікавленим погратися і створити також якусь кількість подібних перенаправлень на неї, головне щоб без орфографічних помилок, а потім через деякий час подивитися, чи це справді вплинуло на відвідуваність.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:23, 20 вересня 2018 (UTC)

Здається спрацювало.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 05:20, 25 вересня 2018 (UTC)

The GFDL license on Commons[ред. код]

18:11, 20 вересня 2018 (UTC)

Пропоную з 14 жовтня прибрати в нас GFDL без подвійної ліцензії з форм локального завантаження. Тобто прибрати з форм Спеціальна:Завантаження та Вікіпедія:Майстер завантаження файлів, щоб ця ліцензія не пропонувалася новим користувачам при завантаженні файлів, але при цьому залишити можливість поставити цю ліцензію вручну — NickK (обг.) 14:24, 7 жовтня 2018 (UTC)
 Однозначно Symbol support vote.svg За. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:43, 7 жовтня 2018 (UTC)
Додав подвійною CC-BY-SA до GFDL у Спеціальна:Завантаження, прибрав GFDL-self і залишив GFDL лише для чужих робіт у Вікіпедія:Майстер завантаження файлівNickK (обг.) 11:42, 20 жовтня 2018 (UTC)

Сквер ім. Сталіна[ред. код]

Погляньте, навіть така екзотика збереглася в топоніміці: Сквер імені Сталіна (Чугуїв)--46.201.118.185 19:41, 23 вересня 2018 (UTC)

Згадки про предмет статті в піснях[ред. код]

Чи доречно поміщати в статтю розділ, де перелічуються пісні, в яких згадується предмет? На мій погляд зайве, окрім того, це може бути схожим на рекламу виконавця. --В.Галушко (обговорення) 19:43, 27 вересня 2018 (UTC)

Автором згаданих пісень у всіх статтях був Рибій Павло Володимирович, стаття про якого вилучена з причини незначимості. --В.Галушко (обговорення) 20:02, 27 вересня 2018 (UTC)
Згоден, що це є абсолютно недоречним. Я подібне (тюремні пісні) скасував на сторінці Сифіліс і Венерологія, тому що там йде реклама! На крайняк хай створюють сторінку багатозначності, але без натяків на рекламу.--АВШ (обговорення) 20:32, 27 вересня 2018 (UTC)

ОД?[ред. код]

Вітаю. Стаття Список законодавчої термінології дуже схожа на оригінальне дослідження. Чи можна її на щось переробити? --Brunei (обговорення) 12:19, 28 вересня 2018 (UTC)

Це не те щоб ОД, це просто список, за яким ніхто не стежить. Ми маємо десь затвердити як правило чи настанову, що будь-які статті-списки мають задовольняти умові — мати чітко виписаний критерій включення. Бо без нього підтримувати подібні статті абсолютно неможливо. --VoidWanderer (обговорення) 18:03, 28 вересня 2018 (UTC)
Список, джерелом для якого є словник української мови, виглядає сумнівно. --Brunei (обговорення) 21:49, 28 вересня 2018 (UTC)
Про це й мова. Якщо критерій включення такий, що вміст статті наближається до словника, то щось тут негаразд. --VoidWanderer (обговорення) 13:27, 29 вересня 2018 (UTC)
Є така Категорія:Списки статей для координації робіт, тому список можна включити в неї із заголовком Службовий список статей, створений для координації робіт з розвитку теми. Його можна включити також у портал Право. --Basio (обговорення) 17:22, 29 вересня 2018 (UTC)

Актуальні виклики свободі в Інтернеті в Україні[ред. код]

Отримав запрошення взяти участь у круглому столі «Актуальні виклики свободі в Інтернеті в Україні: шляхи взаємодії між ІТ сектором, громадянським суспільством та владою». Цей круглий стіл організований за участі Freedom House Україна, Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Google Україна і відбудеться 3 жовтня 2018 року.

Учасники розглянуть законодавчі ініціативи щодо регулювання свободи слова в Інтернеті та шляхи взаємодії між ІТ сектором, громадянським суспільством та владою в Україні. Спікерами планують бути Олександр Данченко, Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку; Вікторія Сюмар​, Голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Майкл Абрамовіц, ​президент Freedom House, Тетяна Попова​, голова Телекомунікаційної палати України та Олег Якимчук​, директор по взаємодії з органами державної влади Google Україна. Також, до дискусії долучаться експерти — Людмила Опришко, ​медіа-юристка ГО «Платформа прав людини», Оксана Романюк, ​виконавча директорка ГО «Інститут масової Інформації», Ірина Чулівська, ​виконавча директорка ГО «Лабораторія цифрової безпеки», Елліна Шнурко-Табакова, Асоціація підприємств інформаційних технологій України — АПІТУ

Планую підняти питання відсутності в Україні Свободи панорами та законопроекту 1677, який вже майже 4 роки чекає розгляду. Якщо маєте інші питання, варті уваги — пишіть нижче. --Perohanych (обговорення) 16:03, 28 вересня 2018 (UTC)

А не знаєте, в чому взагалі проблема з цією свободою панорами? В сенсі, чому її не приймають? Вже ж не перший рік про це говоримо, і не бачу ніяких бізнес інтересів або політичних причин, які заважали б це зробити, враховуючи, що ситуація з авторськими правами в нас все одно сміховинна.--BogdanShevchenko (обговорення) 17:59, 28 вересня 2018 (UTC)
Як на мене, то Пероганич просто піариться за "рахунок" Вікіпедії. Бо весь читаю що він то тут, то там, а решта так і стоїть колом вже не перший рік. От і весь результат тієї бурхливої праці. --Jphwra (обговорення) 10:24, 29 вересня 2018 (UTC)
Менторы и пачка дрожжей, anti-colorados, 29th Сентябрь 2018: «Часто так складывается, что открытый враг вызывает меньшую гамму негативных эмоций, чем он же, но делающий вид, что он и не враг вовсе.…Они любят рассказывать бредни про «адиинарот», «брацтво», «общуюисторию» и «православнутость», но при малейшем подозрении, что оппонент (те есть – мы) не верит в эти сказки, вся эта мишура слетает в один момент и предстает привычная личина подлого убийцы с топором, прикинувшегося христианским паломником.…московские ребята ведут себя именно так. Они вжились в роль менторов, искушенных особ, четко представляющих, что и как должны мы делать в той или иной ситуации.…Наверное, в эту выгребуху следует время от времени бросать пачки дрожжей, чтобы стало наглядно видно, что находится в ее недрах.» --ROMANTYS (обговорення) 17:04, 29 вересня 2018 (UTC)

Проблема в тому, що ніхто, це питання не рухає. Якби крім Пероганича ще хтось виступав «то тут то там», а «решта» не «стояли колом», то справа би можливо зрушилася. До того ж, Пероганич не у правлінні ВМ УА і не несе жодної відповідальності за те, що питання не рухається.

Крім того, питання наразі стоїть ширше, і стосується викликів свободі в Інтернеті, а не лише проблеми свободи панорами. --Perohanych (обговорення) 07:02, 30 вересня 2018 (UTC)

Перепрошую якщо образив але саме така думка склалась, бо знову виникає питання про Правління. А по суті, після ознайомлення з учасниками конференції чи чого там вже можна її і не починати... Чому? А тому що 5 рік війни з Росією йде, яку ці всі люди називають АТО чи ОСС.... Але це знову лише моя думка з того що я бачу. --Jphwra (обговорення) 07:14, 30 вересня 2018 (UTC)
 • Jphwra, я б не говорив тут про піар. При бажанні хоча б у 1% Ви б туди теж могли потрапити. — Alex Khimich 07:39, 30 вересня 2018 (UTC)

Лідери СНД та Лідери повноправних держав-членів СНД[ред. код]

Чи є сенс в існуванні двох шаблонів? --Ерідан (обговорення) 20:24, 30 вересня 2018 (UTC)

усе можна уточнити в одному шаблоні. Сенсу у двох шаблонах я не бачу. --『 』 Обг. 13:26, 4 жовтня 2018 (UTC)

Нагадування: 10 жовтня впродовж години не можна буде редагувати[ред. код]

12:03, 4 жовтня 2018 (UTC)

Жовтневий випуск Віківісника[ред. код]

Активність

Число редагувань на початок місяця: 23 239 тис., на кінець місяця: 23 432 тис. За місяць: 193 тис., що на 14 тис. редагувань менше (- 6,8 %), ніж у цьому місяці рік тому.

2565 зареєстрованих користувачів здійснили якусь дію за останній місяць. Це на 13 % більше ніж у вересні 2017 року. 616 користувачів за місяць здійснили 10 і більше редагувань (+4,7 % до минулого року), в тому числі 196 користувачів — 100 і більше редагувань (як і минулого року), у тому числі 31 користувач — 1000 і більше редагувань (+5 користувачів до минулого року). Понад 3000 редагувань зробили 6 користувачів: Avatar6 — 7428, N.Português — 5897, Леонід Панасюк — 3458, Стефанко1982 — 3329, Mr.Rosewater — 3325, Zvr — 3234. Минулоріч таких користувачів було 4.

Активними у вересні були 31 із 44 дійсних адміністраторів. Найактивніші адміни: Nina Shenturk (383 адміндій), Анатолій Мітюшин (355 адміндій), VoidWanderer (172 адміндій). За місяць зроблено 2187 адміндій (+26,9 % до минулого року): 1664 видалень (+305 до минулого року), 24 відновлення (+2 до минулого року), 325 блокувань (+61), 2 захисти сторінок (минулоріч їх було 52), 15 змін прав користувачів (+1 до минулого року).

За місяць зроблено 13481 патрулювань (+3.87% до вересня минулого року), з них 1593 патрулювання здійснив Ерідан, 1261 — Xsandriel, 715 — Oleksandr Tahayev.

У вересні зроблено 1596 подяк (на 260 більше ніж минулоріч). Всього подякував 221 користувач (+13 до минулого року). 402 користувачі отримали подяки. Найбільше подякував&nbsp — Yasnodark — 180 разів. Подякував найбільшому числу колег — Леонід Панасюк — 67. Найбільше подяк отримав — Vovchyck — 68. Отримав подяк від найбільшого числа колег — VoidWanderer — 24. (Детальніше Тут).

У вересні отримали статус:

Розмір
 • Число статей перевищило 825 тис. Це 16-й показник у світі.
 • За місяць створено 12396 статей (на 8113 статей менше ніж у вересні минулого року)
 • Середня результативність за день — 413 статей.
 • Розрив з португальською Вікіпедією зменшився на 10106 статті і становить 181 384 статей. Якщо тенденція збережеться, то португальців ми доженемо у березні 2020 року.

За кількістю створених у вересні статей українська Вікіпедія зайняла 3 місце.

Місце Вікіпедія Всього статей Статей за вересень
1 Арабська 618 408 21 936
2 Англійська 5 725 561 16 746
3 Українська 825 038 12 392
4 Іспанська 1 478 259 11 361
5 Німецька 2 224 236 9 131
6 Французька 2 044 192 7 392
7 Африкаанс 62 052 6 266
8 Російська 1 499 836 6 029
9 Італійська 1 464 030 5 757
10 Польська 1 301 888 4 556
11 Японська 1 122 745 4 039
12 Чеченська 208 741 3 803

Див. також: Міжмовний рейтинг, Вікіпедія:Перегони, Вікіпедія:Розмір української Вікіпедії.

Відвідуваність

За підсумками вересня 2018 року за відвідуваністю українська Вікіпедія на 23 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 50,2 млн (+9,6 % до вересня минулого року).

За рік українська Вікіпедія в рейтингу відвідуваності опустилася на дві сходинки, пропустивши вперед вікіпедії на гінді та івриті.

«Сусідні» мовні розділи:

Місце
(вересень 2018)
Мовний
розділ
Переглядів
(млн.)
Переглядів
рік тому
Місце
рік тому.
16 Корейська (ko) 71,3 (+5,8 %) 67,4 16 (0)
17 Тайська (th) 68,3 (+13 %) 60,4 17 (0)
18 В'єтнамська (vi) 61,0 (+17,5 %) 51,9 20 (+2)
19 Гінді (hi) 60,3 (+48,1 %) 40,7 24 (+5)
20 Фінська (fi) 58,8 (+3,7 %) 56,7 19 (-1)
21 Чеська (cs) 58,3 (-0,3 %) 58,5 18 (-3)
22 Іврит (he) 51,1 (+14,6 %) 44,6 22 (0)
23 Українська (uk) 50,2 (+9,6 %) 45,8 21 (-2)
24 Угорська (hu) 44,4 (+8,0 %) 41,1 23 (-1)
25 Норвезька (no) 32,4 (+2,2 %) 31,7 26 (+1)
26 Румунська (ro) 28,9 (+7,8 %) 26,8 28 (+2)
27 Грецька (el) 28,0 (+1,8 %) 27,5 27 (0)

Відвідуваність української Вікіпедії 2016—2018


Найпопулярніші у вересні статті та порівняння їхніх переглядів з вереснем минулого року:

вересень 2018 вересень 2017
 1. Нечуй-Левицький Іван Семенович 78 923
 2. Україна 56 611
 3. Перша світова війна 55 710
 4. Школа (телесеріал, 2018) 49 565
 5. Матвієнко Ніна Митрофанівна 48 255
 6. Панас Мирний 47 271
 7. Ліга націй УЄФА 2018—2019 39 489
 8. Гомер 36 221
 9. Українські січові стрільці 33 591
 10. Рівні організації живої матерії 31 348
 11. Тичина Павло Григорович 30 390
 12. Маруся Чурай 29 665
 13. Друга світова війна 29 377
 14. Київська Русь 29 163
 15. Київ 28 998
 16. Просвітництво 28 411
 17. Данте Аліг'єрі 26 976
 18. Захарченко Олександр Володимирович 26 792
 19. Правила вживання апострофа в українській мові 25 718
 20. Вибори Президента України 2019 25 665
 21. Біологія 25 326
 22. Біблія 25 236
 23. Інформаційна система 24 615
 24. Патрульні катери типу «Айленд» 24 067
 25. Українська мова 24 049
 26. Трипільська культура 24 030
 27. Мандри Гуллівера 23 617
 28. Одіссея 23 535
 29. Франко Іван Якович 23 228
 30. Воздвиження Хреста Господнього 23 121
 31. Жінки в Першій світовій війні 22 006
 32. Джонатан Свіфт 21 899
 33. Богдан Хмельницький 21 817
 34. Клітина 21 755
 35. Кайдашева сім'я 21 696
 36. Ліга націй УЄФА 21 688
 37. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з липня 2018) 21 404
 38. Сухомлинський Василь Олександрович 21 332
 39. Європейський Союз 21 321
 40. Притча про блудного сина 21 272
 41. Велика французька революція 20 916
 42. Українська абетка 20 839
 43. 16 вересня 20 785
 44. Вірус 20 579
 45. Список українських жіночих імен 20 343
 46. Facebook 20 275
 47. Львів 20 175
 48. Періодична система хімічних елементів 20 049
 49. Марченко Оксана Михайлівна 20 020
 50. Функції мови 19 663
 51. Вода 19 377
 52. Шевченко Тарас Григорович 19 320
 53. Гімн України 19 268
 54. Генрік Ібсен 19 194
 55. Христофор Колумб 19 048
 56. Відродження 19 011
 57. Есе 18 872
 58. Держава 18 697
 59. Балада 18 636
 60. Хіба ревуть воли, як ясла повні? 18 633
 61. Обрядові та обрядово-календарні пісні 18 583
 62. Десять заповідей 18 442
 63. Веди 18 416
 64. Сонячна система 18 338
 65. Частини мови 18 287
 66. Реалізм 18 255
 67. Причини Першої світової війни 18 157
 68. KAZKA 18 082
 69. Збройні сили України 17 787
 70. YouTube 17 699
 71. День батька 17 601
 72. Займенник 17 530
 73. Велика Британія 17 324
 74. Методи біологічних досліджень 17 322
 75. Наполеон 17 268
 76. Білки 17 148
 77. Кобзон Йосип Давидович 17 032
 78. Німеччина 16 916
 79. Термометр 16 906
 80. Ілля Муромець 16 882
 81. Запозичені слова в українській мові 16 824
 82. Марс (планета) 16 639
 83. Земля 16 277
 84. Столиці країн Європи 16 153
 85. Порошенко Петро Олексійович 16 152
 86. Грушевський Михайло Сергійович 16 140
 87. Список країн Європейського Союзу 16 076
 88. Йоганн Вольфганг фон Гете 15 898
 89. Античність 15 893
 90. Прислівник 15 742
 91. Петлюра Симон Васильович 15 672
 92. Субкультура 15 662
 93. Список словників української мови 15 630
 94. Франція 15 560
 95. Фернан Магеллан 15 538
 96. Інформаційні технології 15 434
 97. Величне століття. Нова володарка 15 433
 98. Філософія 15 296
 99. Хронологія Першої світової війни 15 255
 100. Міф 15 202
 1. Нечуй-Левицький Іван Семенович, 60 452
 2. Матвієнко Ніна Митрофанівна, 54 330
 3. Україна, 50 410
 4. Кривошапко Олександр Олександрович, 50 264
 5. Стендаль, 49 691
 6. Панас Мирний, 41 131
 7. Вейшнорія, 37 926
 8. Джонатан Свіфт, 36 317
 9. Просвітництво, 35 619
 10. Частини мови, 35 262
 11. Мандри Гуллівера, 33 410
 12. Танці з зірками, 32 694
 13. Київська Русь, 31 939
 14. Перша світова війна, 30 115
 15. Трипільська культура, 29 826
 16. Червоне і чорне, 29 410
 17. Маруся Чурай, 28 872
 18. Вода, 28 665
 19. Тичина Павло Григорович, 28 472
 20. Правила вживання апострофа в українській мові, 28 107
 21. Біологія, 28 005
 22. Воздвиження Хреста Господнього, 27 629
 23. Київ, 27 085
 24. Періодична система хімічних елементів, 26 594
 25. Біблія, 25 844
 26. Клітина, 25 649
 27. Франко Іван Якович, 25 592
 28. Притча про блудного сина, 25 173
 29. Українська мова, 23 542
 30. Рівні організації живої матерії, 23 197
 31. Велика французька революція, 22 682
 32. Односкладне речення, 22 614
 33. Реалізм, 22 452
 34. Богдан Хмельницький, 22 374
 35. Хіба ревуть воли, як ясла повні?, 22 350
 36. Друга світова війна, 22 254
 37. Оноре де Бальзак, 22 041
 38. Однорідні члени речення, 21 593
 39. Займенник, 21 433
 40. Балада, 21 404
 41. Білки, 21 145
 42. Список українських жіночих імен, 20 786
 43. Європейський Союз, 20 609
 44. Гімн України, 20 507
 45. Методи біологічних досліджень, 20 481
 46. Могилевська Наталія Олексіївна, 20 397
 47. Вернадський Володимир Іванович, 19 923
 48. Винник Олег Анатолійович, 19 793
 49. Теорії виникнення держави, 19 566
 50. Українська абетка, 19 410
 51. Їстівні гриби, 19 040
 52. Марс (планета), 18 964
 53. Десять заповідей, 18 802
 54. Прийменник, 18 782
 55. Кайдашева сім'я, 18 702
 56. Христофор Колумб, 18 620
 57. День працівників освіти, 18 563
 58. Правила вживання м'якого знака в українській мові, 18 419
 59. Сонячна система, 18 209
 60. Прислівник, 18 087
 61. Львів, 18 055
 62. Держава, 17 447
 63. Епітет, 17 432
 64. Термометр, 17 388
 65. Обрядові та обрядово-календарні пісні, 17 359
 66. Запозичені слова в українській мові, 17 313
 67. Наполеон I Бонапарт, 17 313
 68. Культура, 17 227
 69. Шевченко Тарас Григорович, 17 072
 70. Функції мови, 16 838
 71. Йоганн Вольфганг фон Гете, 16 814
 72. Фернан Магеллан, 16 759
 73. Генрік Ібсен, 16 750
 74. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з липня 2017), 16 730
 75. Солі (хімія), 16 426
 76. Тканина (біологія), 16 373
 77. Веди, 16 369
 78. Google, 16 305
 79. Інформаційна система, 16 268
 80. Ліпіди, 16 199
 81. Вуглеводи, 16 099
 82. Галицько-Волинське князівство, 15 925
 83. Порошенко Петро Олексійович, 15 867
 84. Збройні сили України, 15 657
 85. День батька, 15 505
 86. Філософія, 15 475
 87. Bitcoin, 15 386
 88. Велика Британія, 15 339
 89. Вікіпедія, 15 296
 90. Науковий стиль мовлення, 15 160
 91. Публіцистичний стиль мовлення, 15 156
 92. Кислоти, 15 068
 93. Організація Об'єднаних Націй, 15 027
 94. Червоний (фільм, 2017), 14 966
 95. Історія української мови, 14 955
 96. Есе, 14 909
 97. Прикметник, 14 894
 98. Німеччина, 14 663
 99. Семюел Джонсон, 14 643
 100. Арістотель, 14 574

Див. також: Міжмовна статистика відвідуваності, Аналіз популярних переглядів, m:Pageviews Analysis.

Рейтинг дописувачів

Рейтинг дописувачів завдяки чиєму внеску (за весь період), Вікіпедія отримала не менше 100 000 переглядів у вересні 2018:

 • Всього у рейтингу 96 користувачів. Очолюють список (користувач, число переглядів):
 1. Білецький В.С. 1 271 539
 2. Albedo 968 363
 3. Gutsul 944 007
 4. MaryankoD 717 277
 5. Дядько Ігор 677 671
 6. Yukh68 600 146
 7. A1 595 912
 8. Erud 573 100
 9. Maksym Ye. 551 593
 10. Леонід Панасюк 499 265

Детальніше Тут

Рейтинг дописувачів за відвідуваністю, враховуючи лише внесок за вересень. Очолюють список (користувач, число переглядів):

 1. Yukh68, 63 162
 2. Bunyk, 25 273
 3. Basio, 15 975
 4. VoidWanderer, 15 752
 5. Teodret, 13 542
 6. Alfashturm, 12 783
 7. PsichoPuzo, 12 528
 8. N.Português, 11 936
 9. Piznajko, 11 653
 10. Nickispeaki, 11 406

Детальніше Тут

Різне
Вікізустрічі
 • 5 вересня у Харкові на вікізустрічі були присутні 12 вікіпедистів.
 • 12 вересня у Києві у редакції «Український інтерес» відбулась зустріч Товариства редакторів української Вікіпедії. Були присутні 6 учасників.
 • 13 вересня у Києві на вікізустрічі були присутні 9 вікіпедистів.
 • 15 вересня у Львові на вікізустрічі були присутні 3 вікіпедістів.
 • 26 вересня у Харкові на вікізустрічі були присутні 7 вікіпедистів
 • 29 вересня у Києві в офісі компанії Cisco відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу статей «Пишемо про інформаційну безпеку»
Вікітижні
Попередні випуски див: ВП:Віківісник.

Випуск підготували: Стефанко1982, Perohanych, Mr.Rosewater -- 5 жовтня 2018

Incorrect information about villages in south-eastern Poland[ред. код]

Hello, apologies for writing in English here. I'm a member of Polish Wikipedia community and would like to bring to your attention an anonymous report which we have received from one of the users concerned about the truth in certain articles. He gave an example of Цьотуша Нова, a no-doubt Polish village, which belonged to Poland both before and after the 2WW, yet in the article it is mentioned as part of Ukrainian Закерзоння, while it fails to mention that it was inhabited in more than 90% by Poles. In the latter part it correctly mentions the forced relocations of Ukrainians after 2WW by the Soviet-inspired Операція «Вісла», yet the alleged killings were not performed on mass scale, as the article tries to imply. The author of the report also mentioned, that many other articles in Ukrainian wiki about the villages in this south-east Poland region have similar factual mistakes and suggest a story as if Poland mass-murdered and relocated all the Ukrainians from area, which belonged to Ukraine for ages. The author believes these articles are strongly inspired by nationalistic ideas. Please review the case and check if perhaps any corrections could be made to make these articles more balanced in terms of real facts and perhaps remove the purely emotional content. I know the history of relations between our nations is a difficult topic, but hope that we can try to maintain neutrality in Wikipedia as much as possible. Thanks for the cooperation. --Wanted (обговорення) 18:54, 5 жовтня 2018 (UTC)

Hi, I have removed that paragraph, since the given source doesn't confirm that info. As for the village as part of Ukrainian Закерзоння, I have tweaked the wording, saying that it belonged to the territory of... (of which I'm not sure either, but it might be a half-way measure). I don't like to edit pages on such topics, but would love to help maintain neutrality, which is a big issue in Polish Wikipedia as well, if we talk about Polish-Ukrainian history related topics.--Piramidion 19:27, 5 жовтня 2018 (UTC)
Для тих, хто не знає англійської: людина просить перевірити нейтральність статей про польські села, особливо ті, що перебувають на історичній території українського Закерзоння. Деякі статті містять надто однобоку інформацію, зокрема у згаданій статті була інформація про те, що село було частиною українського Закерзоння (що в цьому формулюванні виглядає так, наче село було українським, але користувач стверджує, що це не так, і населення села більш як на 90% складалося з поляків — я не перевіряв цієї інформації). Також село було згадано як таке, що зазнало репресій у рамках операції «Вісла» — може це й так, але, по-перше, інформація була подана про саму операцію, а не про операцію конкретно в цьому селі, а джерело, на яке вона посилалася, взагалі не містить згадки назви цього села — не те що на тій сторінці, а на всьому сайті. Тому я той абзац вилучив. Якщо є ті, хто цікавиться такою тематикою, прошу зайнятися цим питанням і перевірити нейтральність відповідних статей. Уточнення: польські статті на українську тематику теж є ненейтральними, і мені це не подобається, але це не означає, що ми маємо брати з них приклад. --Piramidion 19:27, 5 жовтня 2018 (UTC)
Thanks for help. Note that this one article is just a small example of a large series of articles, where the author seems to have a standard formula he pastes into them. Check out this category for a small sample: Категорія:Гміна Телятин and here a bigger one (not all articles here have the same kind of template though, but many): Категорія:Закерзоння. There are two problems with this way of writing: (1) in the first words it is claimed that the villages are either Ukrainian or Lemko, even though they've been for a long time already a territory of Poland and there are almost none of such inhabitants left, and (2) the passage about Операція «Вісла» (which I acknowledge as a horrible act done to Ukrainians and Lemkos) is incorrectly suggesting that killing them was the primary purpose -- it wasn't. It is true that about 160 people died in Концентраційний табір у Явожні, but it's nowhere near the total of 140000 relocated. These two misleading texts are repeated many times -- I hope you can discuss internally if and how to fix this situation, it is definitely not an easy task. Regarding the incorrect information in Polish Wikipedia, I'm open to any suggestions -- if you know any such cases, please let me know and I'll open a similar discussion on our side or try to fix it myself if it's an obvious error. --Wanted (обговорення) 20:20, 5 жовтня 2018 (UTC)

Шаблон:Необхідні статті[ред. код]

Вітаю! Хотів би підняте таке питання - чи не можна цей шаблон, а конкретно список необхідних статей перенести на головну? У мене аргументи такі - на головній зараз всього 1 червоне посилання, а невеликий розділ стимулював би новачків до написання статей. Не всі хочуть переходити на інші підсторінки, а це те що одразу може кинутися в очі і спонукати створити статтю з аргументацією "а що, цього ще нема в українській Вікіпедії?". Я б туди поміщав якісь прості, незамислуваті статті - кіно, музика, спорт, телебачення, література, вряди-годи щось серйозніше (бо ті, хто писатиме серйозно — писатимуть і без таких от підказок, а новачків варто було б долучити). Про перелік статей, їх кількість і порядок оновлення можна було б домовитися, розробити певний алгоритм. Можна було б поміщати запити у формі якоїсь галереї абощо. Зі свого боку міг би забезпечувати регулярне оновлення — це одне з небагатьох, на що зараз вистачає часу.

Що скажете @Kibeee, Yukh68, Yasnodark, Vlasenko D, NickK, AlexKozur та Avatar6: @Bunyk, В.Галушко, ReAl, ReAl, Ата та Nina Shenturk: (перепрошую, якщо кого зайве потурбував)?— Шиманський હાય! 09:19, 17 жовтня 2018 (UTC)

Вітаю! Можна й поставити, але залишити й у шаблоні «Нові редагування», а то я на головну сторінку заходжу рідко, а на нові редагування часто, й іноді сам створююю статті з необхідних. --Yukh68 (обговорення) 10:03, 17 жовтня 2018 (UTC)
Вітаю! Так, слушна думка, бо вистачає неперекладених статей у яких ~40 інтервікі. --Vlasenko D (обговорення) 10:43, 17 жовтня 2018 (UTC)
 • Підтримую. --Brunei (обговорення) 11:00, 17 жовтня 2018 (UTC)
 • А я вважаю, що в цей список треба додавати лише ті статті, які є добрими і вибраними в інших вікіпедіях. Тоді я буду готовий підтримати таку пропозицію.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 11:45, 17 жовтня 2018 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: І багато людей будуть перекладати великі за обсягом добрі/вибрані статті з інших мов повністю? Це тільки Ви та, буквально, ще кілька людей працюють так ґрунтовно, а решта обмежиться перекладом вступу. І вибрана стаття може бути абсолютно нецікава українському читачу (як от ця, наприклад: Goetz-Höhle). А от цієї (A Star Is Born (2018 film)) нам не вистачає і її, думаю, будуть читати активно. — Шиманський હાય! 12:34, 17 жовтня 2018 (UTC)
  @Шиманський Василь: Добре, згоден, що це мають бути актуальні статті. Модифікую свою вимогу. Нехай вони не будуть добрі чи вибрані, але щоб у них принаймні не було зауважень, і щоб кожне твердження, окрім преамбули і сюжету (якщо це якийсь твір), було оформлене приміткою.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 12:47, 17 жовтня 2018 (UTC)
Вітаю! Так, абсолютно слушна думка, бо після згортання шаблону за умовчанням у списку "Нових редагувань" його насправді практично ніхто не бачить і за останній рік він приносить набагато менше користі, бо навіть не в кожного патрульного потягнеться рука розгорнути оте нецікаве і неоковирне "Інші інструменти перевірки", тож для початку треба знову розгорнути його там. А нечисельні аскети, кому він заважає, хай згортають, бо вони про нього знають на відміну від десятків тисяч інших користувачів, яким і думки не промайне, що за непомітним рядком "Інші інструменти перевірки" може ховатися щось цікаве, приміром необхідні статті. І на головній цьому шаблону теж місце, початківцям на замітку: для мотивації доєднатися проекту та іншим, що часто її відвідують.
Проте з останньою тезою Олександра щодо вибраних і добрих не погоджуююсь, бо бажаючих перекладати такі масиви інформації вкрай мало і усі вони, включно з самим Олександра майже напевно знають, де ті статті длля перекладу віднайти. Тож повинні бути статті різного рівня наповненості, хоча зрозуміло, що не стаби.
Щодо іншої пропозиції: ~40 інтервікі мають сотні сучасних мультфільмів та іншої аналогічної розважалки, а треба орієтуватися на різні та важливі, а не лише популярні речі, зокрема на те, про що без цього шаблону не напишуть. Приміром Юрій Вороний, що першим пересадив внутрішній орган живій людині, а саме нирку має лише статті трьома мовами, а він врятував мільйони людей, що вижили згодом завдяки трансплантації. Припускаю, що неймовірно багато справді важливих людей та речей, пов'язаних з іншими країнами. А от нікчемна реаліті-зірка Кім Кардаш'ян, що ні фіга в своєму житті не зробила для людства, має 68 інтервікі. Більше за Сергія Корольова, що запустив перший супутник та першу людину у космос та майже впівтора рази більше за Георгія Гамова, що розробив теорію походження Всесвіту. Якщо розглядати серед жінок, то найтитулованіша спортсменка світу усіх часів Лариса Латиніна має на 15 інтервікі менше за Кім Кардаш'ян. І кого б ми обрали для шаблону з таким підходом, якщо в нас була якась лаоська вікіпедія: Юрія Вороного, що має 3 інтервікі, Латиніну з 53 чи Кардаш'ян з 68 - звісно останню, а чи того вона варта? Тож поряд з популярними та актуальними, у шаблоні мають бути важливі статті та статті різного спектру.--Yasnodark (обговорення) 12:48, 17 жовтня 2018 (UTC)
Бачу, що поки я писав у конфлікті редагувань, Шиманський висловив частково тотожні твердження. Тож вибачаюсь за випадковий аналогічний хід думок..--Yasnodark (обговорення) 13:08, 17 жовтня 2018 (UTC)
 • Цікава думка. Але не «перенести», а там зробити щось інше. А є якийсь шаблон з гортанням? Думаю, має бути невелика кількість статей (щоб не надто багато площі займало), але з можливістю погортати на місці, що побачити більше, не переходячи на іншу сторінку. --ReAlв.о. 19:42, 17 жовтня 2018 (UTC)
 • Підтримую, але я теж думаю, що варто зробити трохи інакший шаблон, можливо з розгортанням. Об'єднати його зі співпрацею тижня. --yakudza 22:44, 17 жовтня 2018 (UTC)
 • у росвікі також є шаблони на головній для написання статей із різних тем. Нічого поганого не бачу. Головне щоб оформлення головної не зламалось. --『 』 Обг. 13:06, 18 жовтня 2018 (UTC)
Можна поставити на головну, але щоб компактно виглядало (мають бути дійсно важливі статті), а в «Нових редагуваннях» залишити більш розгорнуту версію. --Nina Shenturk (обговорення) 21:24, 19 жовтня 2018 (UTC)
Дякую за пропозицію. Як на мене, на Головну поставити можна, але шаблон має бути компактним (наприклад, не більше десяти статей) та містити лише справді важливі статті. Головну бачать передусім читачі, тому варто ставити туди ті статті, які входять до загальної культури. Наприклад, більшість українців чули про Гуталін і можуть захотіти написати про це статтю. З іншого боку, про тему Різанина в П'ясниці більшість користувачів не чули, і потрібно мати або високий рівень знання польської, або широкі знання з історії, щоб написати цю статтю. Тому можна поставити маленьку версію на Головну, але потрібно домовитися про базові критерії — NickK (обг.) 11:57, 20 жовтня 2018 (UTC)

Вікіпідпис[ред. код]

Коли врешті-решт вікіпідпис з'явиться у спецсимволах знизу, як в ровікі, дуже незручно кожного разу ходити за ним на інші сторінки. Хто підтримує?--Yasnodark (обговорення) 13:29, 17 жовтня 2018 (UTC)

Він же є зверху над вікном редагування в першому рядку, після перекресленої літери А, маленький знак множення і якась закарлючка.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:50, 17 жовтня 2018 (UTC)
Oleksandr Tahayev Дякую та ніколи б ту штуковину без жодної тільди не прийняв би за вікіпідпис.--Yasnodark (обговорення) 14:23, 17 жовтня 2018 (UTC)
@Yasnodark: увімкніть собі Користувач:AS/ППС-2, і додавайте знизу що душа забажає. ;) В мене там наприклад панель зі смайликами і панель з шаблонами які я часто використовую. --Буник (обговорення) 20:50, 17 жовтня 2018 (UTC)
Буник дякую за підказку, з'явиться час та бажання - з'ясую, як це робиться.--Yasnodark (обговорення) 12:54, 18 жовтня 2018 (UTC)
@Yasnodark: Налаштування -> Додатки, поставити галочку біля Покращена панель спецсимволів, натиснути "Зберегти". Як матимете вільних 30 секунд часу - спробуйте, менше доведеться ходити на інші сторінки. --Буник (обговорення) 13:05, 18 жовтня 2018 (UTC)
Від більшості покращень я зазвичай відмовляюся та дякую ще за одну підказку, та поки язадовольнився відповіддю Олександра.--Yasnodark (обговорення) 13:08, 18 жовтня 2018 (UTC)

Карта Чернівецької області[ред. код]

У всі статті про села Чернівецької області в картку підтягує карту Chernivtsi_province_location_map, де Глибоцький і Герцаївський райони об'єднані. Підкажете, хто може поправити (розділити), або як (в якому редакторі) то можна поправити? З повагою, — Шиманський હાય! 14:36, 19 жовтня 2018 (UTC)

{{TOC left}} (хоча, можливо, знову піднімаю це питання)[ред. код]

Шановні дописувачі, пропоную залишати шаблон "вмісту статті" {{TOC left}} або інші види {{TOC}}, що відповідає за зміст (вміст) статті, перед початком основного тексту, тому що, без нього при друкуванні чи при читанні статті залишається велика "біля пляма", яка займає багато міста. З цим шаблоном, при друкуванні, текст виглядає більш компактним. Дякую за увагу і розуміння. Shroud~ukwiki (обговорення) 19:01, 21 жовтня 2018 (UTC)

Про яку «велику білу пляму» ви говорите? Не думаю, що я розумію, в чому проблема. --Ата (обг.) 11:44, 22 жовтня 2018 (UTC)

Вікімедіа Україна-2019[ред. код]

Запрошую зголошуватися до участі та пропонувати проекти на 2019 рік

--AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 20:38, 21 жовтня 2018 (UTC)