Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23

Зміст

Шаблон:Shortcut[ред. код]

Пропоную Шаблон:Shortcut перенаправити на Шаблон:Коротка назва (як і пишуть у документації до Шаблон:Коротка назва). (А ще ж є Шаблон:Перенаправлення, трохи можна заплутатись). --Djadjko (обговорення) 23:59, 26 травня 2017 (UTC)

@Djadjko: Я підтримую, так і було раніше, але Avatar6 з незрозумілих причин створив дубль. @Avatar6:, чи могли б ви, будь ласка, пояснити, для чого? — NickK (обг.) 11:17, 10 червня 2017 (UTC)
Розберіться з просторами назв призначення шаблону: Спеціальна:Посилання сюди/Шаблон:Shortcut.--Avatar6 (обговорення) 04:58, 11 червня 2017 (UTC)
@Avatar6: Дякую, що ви додали документацію. Втім, минуло вже понад півроку з часу вашого початкового виправлення та понад місяць з часу відкриття цієї гілки, а шаблони так і залишаються поламаними, наприклад, Шаблон:AdvancedSiteNotices або Шаблон:Page tabs, де справді потрібна була коротка назва, а ніяк не перенаправлення. Тож скасовую ваші редагування — NickK (обг.) 20:45, 6 липня 2017 (UTC)
@NickK: перепрошую, {{Page tabs}} — справді потрібна коротка назва?? Вона позначае скорочення шаблону?--Avatar6 (обговорення) 12:29, 10 липня 2017 (UTC)
@Avatar6: Факт у тому, що вона наразі є, і в поточному вигляді вона коректно відображається, а в вашому відображалася некоректно. Якщо ви вважаєте, що цьому шаблону коротка назва не потрібна, ви маєте повне право номінувати її на вилучення — NickK (обг.) 22:01, 10 липня 2017 (UTC)
@NickK: загально: я пройшовся по включенням у просторі шаблонів і виправив помилкові включення (~3 шаблони) — це і треба було зробити. {{Page tabs}} містить в документації шаблону і тільки в ній інформ-бокс де написано "Скорочення ВП:Tabs" — це не е скороченням ні шаблону ні його документації, і очевидно не відповідае призначенню шаблону "shortcut", а треба щось з "див. також".--Avatar6 (обговорення) 13:06, 12 липня 2017 (UTC)
@Avatar6: Це є скороченням шаблону. Я його не створював, якщо його створили, то, мабуть, комусь десь треба ВП:Tabs, але мені воно не заважає. Принаймні іншим скороченням ВП:ASN я десь користувався (можливо, в описі редагування, можливо, десь давав посилання), а воно функціонує так само: {{shortcut}} на шаблон.
Щодо виправлень, то я таки пройшовся шаблонами і знайшов 10 включень, які зламалися після ваших редагувань, і навпаки, 3 включення, які зламалися б після мого редагування (всі три ви самі й додали: диф 1, диф 2, диф 3). От і вийшло, що так, як ви хотіли, шаблон власне використовували лише ви, а всі інші користувачі використовували цей шаблон інакше — NickK (обг.) 14:03, 12 липня 2017 (UTC)
@Avatar6: @Avatar6: Це є скороченням шаблону. Я його не створював, якщо його створили, то, мабуть, комусь десь треба ВП:Tabs

який власне для Вас?--Avatar6 (обговорення) 21:06, 12 липня 2017 (UTC)

Категорія:Шаблони:Німеччина[ред. код]

У цій категорії якимось незрозумілим чином опинилися дві сторінки з особистого простору користувачів. Прохання виправити, бо я не знаю як...--Unikalinho (обговорення) 05:26, 21 червня 2017 (UTC)

Схоже вже хтось виправив, не бачу там такого. Прохання до редакторів закривати вирішені проблеми за допомогою шаблону {{Зроблено}} (YesТак Зроблено), щоб не відволікати інших користувачів на проблеми, які вже вирішено. --MMH (обговорення) 09:39, 21 червня 2017 (UTC)
@Unikalinho: як на мене — за звичайних умов до категорій основного простору потрапили лише чернетки статей — то й нехай там тусять, за особливих умов чернеткти користувача, за інших 'умов'— туди потрапляе будь-що (див. інші категорії).-Avatar6 (обговорення) 20:26, 21 червня 2017 (UTC)
Не так. Чернетки не повинні бути ні в яких категоріях. В іспанській вікі (може й у німецькій -- не пам'ятаю) навіть фільтр є, який не пропускає зміни до тексту своєї чернетки, якщо там є категорії без тега NOWIKI. Є ще категорії особистих просторів -- там є особисті сторінки к-чів. Все має бути на своєму місці, і якщо є категорія для основного простору, то там мають бути лише сторінки основного простору. По категоріях читачі шукають інформацію, і нічого зайвого чи нерелевантного там не повинно бути--Unikalinho (обговорення) 06:00, 22 червня 2017 (UTC)

Такий фільтр — корисний. Сам неодноразово корегував навігаційні шаблони, написані новачками, які кидають статті в категорії шаблонів тощо... Як кому в нагоді стане — категорії самого шаблону обов'язково повинні міститися між тегами <noinclude>... [[Категорія:...]] <!--тут ще категорії--> ...</noinclude> а категорії автокатегоризації статей — між блоком визначення основного простору назв {{#if:{{{nocat|}}}{{NAMESPACE}}|| ...[[тут категорії]]... }}

Стосовно чернеток — як на мене (глибоке імхо) — редактору - не заважае, іншим користувачам - звичайно не потрібні...--Avatar6 (обговорення) 21:36, 26 червня 2017 (UTC)

@Unikalinho: Ви повилучали десятки сторінок-списків простору користувачів з категорій списків. Списки Вікіпедії — окремий псевдопростір назв, який використовуеться також для координації робіт над певними темами, і багато з цих сторінок цілком можуть міститися в основному просторі. Їх відсутність в категоріях не сприяе співпраці користувачів за певними темами.--Avatar6 (обговорення) 13:17, 12 липня 2017 (UTC)

@Avatar6: Я вже Вам пояснював: не може бути сторінок особистого простору в категоріях інших просторів. Вони можуть бути лише в категоріях особистого простору. Слід подумати про те, що категоріями основного (точніше, не особистого) простору користуються прості відвідувачі, і їм потрібно бачити статті (відпатрульовані, оформлені), а не чернетки користувачів (які не перевіряються, не патрулюються, і в яких може бути бозна-що і "оформлено" бозна-як). Наприклад, Користувач:Albedo/Тенісисти -- це явно чернетка, а не список--Unikalinho (обговорення) 16:13, 12 липня 2017 (UTC)

Відкидання[ред. код]

Чи можна додати на сторінку історії редагувань виринаюче повідомлення для підтвердження намірів відкинути правку (як для функції «дякую»)? Соромно, знаєте, перед іншими користувачами, коли хотів подякувати, а натомість на автоматі натиснув "Відкинути"... ( --Олег.Н (~) 06:20, 21 червня 2017 (UTC)

хм., навряд чи вони спроможні обмежити власні повноважно-обмеження, .але якби ж то, — щоб та спільнота захотіла довіри — то лише дляпевнихдій не з її боку.--Avatar6 (обговорення) 22:23, 21 червня 2017 (UTC)
відкидання (скасування тощо)—злоAvatar6 (обговорення) 22:23, 21 червня 2017 (UTC)

щоб нікого не заплутувати: НІ, поки що все на совісті вікіредагувачів...Avatar6 (обговорення) 22:33, 21 червня 2017 (UTC)

У тому й фішка функції «швидкого відкоту», що це відкіт натисканням однієї кнопки. У разі додавання підтвердження це вже буде фактично те саме, що і просте скасування.--Анатолій (обг.) 22:44, 21 червня 2017 (UTC)
Цікава нотатка, що для подяки треба два рази натискати, а для відкидання - один раз. Хтось знає куди подати запит? --Alex Blokha (обговорення) 21:48, 22 червня 2017 (UTC)
Запит щодо чого? Я ж пояснив: є відкидання є швидке (натисканням однієї кнопки — швидкий відкіт), а є повільне (натисканням двох кнопок — скасування), якщо швидкий відкіт зробити в дві кнопки, то він перестане бути швидким, тобто втратиться сенс цієї функції.--Анатолій (обг.) 21:28, 23 червня 2017 (UTC)
Щодо зміни в інтерфейсі. Я вважаю, що це неправильно, коли дякувати складніше, ніж відкидати. І я за те, щоб швидке відкидання питало: "так, ні", як зараз питають при дякуванні.

У когось же був скрипт, який робив перепитування при відкиданні, але не пам'ятаю, в кого. --ASƨɐ 08:25, 24 червня 2017 (UTC)

Складно сформулювати: "подяка" — позитив (від і для суспільної праці, тобто мотивація), "відкидання" (коли не явний вандалізм/не явні причини і без пояснень) — негатив (демотивація). Приблизні підрахування внеску в мотивацію/демотивацію цих обох механізмів (за кількістю кроків досягнення мети) — 33/66%.

ps. як помилково відкинули — можна і себе відкинути/відкотити/скасувати із перепрошенням/поясненням, стосовно подяки — ?...хз... навіщо? Дії більше кажуть про відношення до їх результату...--Avatar6 (обговорення) 20:36, 26 червня 2017 (UTC)

 • Насправді причина проста:
  • відкидання може бути масовим (десятки редагувань вандала, наприклад), і з іншого боку помилкове відкидання легко виправити, відкинувши самого себе або скасувавши з вибаченнями
  • подяка майже не буває масовою (нема сенсу дякувати всім підряд), і з іншого боку її не можна скасувати, тож цілком логічно перепитувати, щоб уникнути випадкової подяки — NickK (обг.) 14:45, 9 липня 2017 (UTC)

Особисто в мене в укрвікі кнопки відкоту не відображуються якщо тільки не натиснути на «Повернути кнопки відкоту» угорі сторінки. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:37, 17 липня 2017 (UTC)

Шаблон:Валютний курс[ред. код]

Шаблон:Валютний курс схоже не показує курс вказаної грошової одиниці до гривні. Наприклад в статтях Білоруський рубль, Турецька ліра, Угорський форинт нормально показується курс до долара та євро, але курс до гривні не показує. Треба виправити. --Tohaomg (обговорення) 01:06, 26 червня 2017 (UTC)

@Tohaomg: Подивись, будь ласка, зараз. Була проблема з курсом гривні, принаймні в цих статтях вдалося виправити — NickK (обг.) 20:43, 9 липня 2017 (UTC)

Статті, що потребують виправлення![ред. код]

Hello everyone. I am here to let you know that articles on this Wikipedia (possibly dozens; you can verify at mw:Parsoid/Language_conversion/Preprocessor_fixups/20170620) may be broken and need to be repaired. I have put all the related details and instructions in an email. Hope this helps. Elitre (WMF) (обговорення) 15:44, 28 червня 2017 (UTC)

Thanks. --Буник (обговорення) 17:31, 28 червня 2017 (UTC)

Помилка виглядає так. Як виправити: послідовності символів "-{" треба замінити на "-{", або на "%2D{" якщо це URL. --Буник (обговорення) 17:31, 28 червня 2017 (UTC)

А ось список хімічних статтей які треба виправити. --Буник (обговорення) 17:33, 28 червня 2017 (UTC)

@Bunyk: Може, ти зможеш це автоматизувати? Я спробував вручну, воно нескладно, але там понад 70 статей, тож це час — NickK (обг.) 22:01, 28 червня 2017 (UTC)
AWB для такого. --ASƨɐ 22:29, 28 червня 2017 (UTC)
 • Пройшовся AWB і виправив (на жаль, раніше не зміг оновити й запустити AWB) — NickK (обг.) 22:46, 9 липня 2017 (UTC)

Thank you, NickK and everyone who helped with the fixes, that's really appreciated. --Elitre (WMF) (обговорення) 16:53, 13 липня 2017 (UTC)

І знову про недолугих картярів[ред. код]

Панове, помітив неадекватне ноу-хау картярів. Заснував статті про Вітвіцького у Вікіпедії і у Вікіджерелах і виявив у них картку без параметрів, яка продукує дивні результати - у Вікіпедії Вітвіцького пошили в громадяни Польщі (насправді він громадянин Кацапської імперії, Польща була розділена на той час), а у Вікіджерелах він тепер просто "Стефан". Панове, зробіть щось будь ласка. Бо я вже застарий розбиратись у некомпетентних вчинках інноваторів. A1 (обговорення) 10:03, 30 червня 2017 (UTC)

https://www.wikidata.org/wiki/Q2891763. У вікіджерелах треба в Модуль:Author змінити, як генерується підпис для зображення, бо воно вставляє ім'я і прізвище тільки тоді, коли є статті про окремі слова, наприклад, Стефан. --ASƨɐ 11:25, 30 червня 2017 (UTC)
@A1: То користувачі з Вікіданих винні: хтось поставив польське громадянство, в той час як справді мала стояти Російська імперія (вже виправив і повернув картку з правильними даними). В разі, якщо трапиться така помилка ще раз, краще одразу перевірити Вікідані: найімовірніше, помилка там. Щодо Вікіджерел краще пишіть туди (наприклад, на s:Вікіджерела:Скрипторій), там більше шансів, що адміністратори Вікіджерел помітять — NickK (обг.) 13:51, 30 червня 2017 (UTC)
застарі заповнюють картки власноруч - за старою звичкою.. а не звертаються за цим процесом--Avatar6 (обговорення) 20:05, 12 липня 2017 (UTC)

Вилучення категорій[ред. код]

Підкажіть будь ласка, відкривати номінацію на вилучення категорії слід на тій самій сторінці, що й номінації на вилучення статей чи на сторінці ВП:Обговорення категорій? --MMH (обговорення) 11:23, 1 липня 2017 (UTC)

@MMH: Можна і так, і так. ВП:ВИЛ краще, якщо ви вважаєте, що категорія не повинна існувати повністю і ви хочете обговорити саме вилучення; якщо ж ви хочете запропонувати замінити категорію на іншу, об'єднати або розділити — краще на ВП:ОКNickK (обг.) 21:30, 12 липня 2017 (UTC)

Лічильник статей[ред. код]

Лічильник статей перестав показувати мої створені з 3 липня статті. Нема в списку Сошник, Сошка, хоча в інформації про сторінку автором значусь я. --В.Галушко (обговорення) 16:31, 4 липня 2017 (UTC)

 • @RLuts: Проблема з твоїм лічильником — NickK (обг.) 16:32, 4 липня 2017 (UTC)
Напевне багатозначності - не статті, як і перенаправлення. --Буник (обговорення) 16:45, 4 липня 2017 (UTC)
Може, проблема в тому, що Сошник створено з перенаправлення, що виникло після перейменування мною сторінки «Сошник» на «Сошник (сівальний пристрій)»? --В.Галушко (обговорення) 17:04, 4 липня 2017 (UTC) Цікаво, що на останній сторінці посилання «Сошник» чомусь не виділене червоним. --В.Галушко (обговорення) 17:06, 4 липня 2017 (UTC)
Може, щодо моєї тези про багатозначності, я помилився, бо Танго смерті є в мене в списку. --Буник (обговорення) 17:08, 4 липня 2017 (UTC)
Ні, проблема не в цьому. От стаття Badis juergenschmidti (точно стаття, створена з нуля й не дизамбіг) теж відсутня в лічильнику користувачаNickK (обг.) 17:11, 4 липня 2017 (UTC)

Доцільність лічильника започаткувань[ред. код]

Пропоную вимкнути лічильник взагалі. Це найгірший KPI для користувачів який тільки можна було б придумати. Створює дивну мотивацію, при якій користувачі замість того щоб вдосконалювати існуючі статті пишуть запити на видалення цілком пристойних сторінок, бо їм бачте треба аби воно записалось в їх список створених статтей. (Не всі, але є такі) Крім того часто створює хибне враження при оцінці кандидатури патрульних і адміністраторів. Наприклад в моєму списку є статті Добровільна народна дружина і Криївка над якими я особливо не працював, і нема Паралельні обчислення, Серія «Романи й повісті» чи Танго над якими я таки добряче посидів. --Буник (обговорення) 16:45, 4 липня 2017 (UTC)

Тут кожному своє. Я, наприклад, вважаю лічильник редагувань поганим KPI, бо я частіше роблю одне велике редагування в статті замість великої кількості малих. Як на мене, цей лічильник має право на існування: декому він потрібен, але ніхто не зобов'язує ним користуватися — NickK (обг.) 17:11, 4 липня 2017 (UTC)
Я теж так вважаю. Якщо я зробив значний внесок у розвиток статті, і її відвідуваність збільшилася після моїх доповнень, мені байдуже, що створювачем сторінки значиться хтось інший. Дві з переписаних наново мною статей стоять у списку 100 найпопулярніших за червень, хоча формально вони не «мої». Це не може само по собі мотивувати авторів на стаби без детальної проробки. Якщо комусь хочеться знати число створених ним сторінок, таки краще, щоб лік був автоматичним. --В.Галушко (обговорення) 17:33, 4 липня 2017 (UTC)
Через нього, принаймні, зручно шукати серед власного доробку.--PsichoPuzo (обговорення)
Ну так, але було б ще зручніше якби це був список статтей в які зроблено внесок відсортовані за кількістю редагувань, середнім розміром дифів, обсягом тексту чи чимось подібним. І так, лічильник редагувань - теж погана метрика. Бо є користувачі які, чим менше редагувань роблять, тим краще. ) --Буник (обговорення) 18:02, 4 липня 2017 (UTC)
Гм, я, наприклад, переглядаю цей лічильник час від часу, щоб збільшити об'єм старих підзабутих статей. Воно корисно, чесне слово. А за кількістю статей у нас дійсно всі ганяються, проте забороною одного лічильника цьому горю не допомогти: вони будуть на пальцях рахувати. --Brunei (обговорення) 18:11, 4 липня 2017 (UTC)

Було б непогано, коли автором статті ставав той/ті, хто зробив найбільший вклад в статтю. Це підвищить зацікавленість в розвитку статей. — Це написав, але не підписав користувач Alex Blokha (обговореннявнесок) 07:43, 10 липня 2017.

Тут є два нюанси:
 1. В нас наразі відсутній механізм визначення, результатом якого редагування є кожен фрагмент поточного стану статті.
 2. Іноді якусь частину вмісту вилучають, а потім відновлюють (найчастіше у випадках вандалізму). В такому разі потрібно, щоби авторство відновлених фрагментів приписувалося первинним авторам.
--Olexa Riznyk (обговорення) 06:40, 11 липня 2017 (UTC)

Ще одна несправність[ред. код]

Перестав працювати бот, що оновлює інформацію в Вікіпедія:Найактивніші. У мене зависло на позначці 23897, хоча нових редагувань близько 200. Може, це якось пов'язане з несправністю лічильника? --В.Галушко (обговорення) 14:36, 5 липня 2017 (UTC)

Бо цей бот належить тому самому користувачеві. @RLuts: Подивись, будь ласка, схоже, проблеми і з твоїм ботом теж — NickK (обг.) 14:51, 5 липня 2017 (UTC)
Дякую, все наладилося, лічильник статей знову запрацював. Тільки в рейтингу найактивніших не зовсім зрозуміло: Global user contributions показує 24534 редагування, а рейтинг — 24156, тобто на 378 менше. --В.Галушко (обговорення) 17:30, 7 липня 2017 (UTC)
@В.Галушко: Global user contributions показує кількість ваших редагувань з вашого внеску, а в моїх двох інструментах число редагувань, яке вказане у ваших налаштуваннях. Які редагування цей лічильник не враховує я так і не зрозумів. А проблеми були десь із сторони сервера Wikimedia Labs, здається, їх вже виправили --RLuts (talk) 10:38, 11 липня 2017 (UTC)
Якщо Ваш бот не пов'язаний з Global user contributions, тоді все правильно. --В.Галушко (обговорення) 18:20, 11 липня 2017 (UTC)

Шаблони, що мають бути глобальними[ред. код]

Продовжуючи дискусії у Фабрикаторі, Амір взявся укладати список шаблонів, які мали б бути глобальними, але натомість переносяться з одної вікі в іншу вручну (що означає дурну роботу редакторів). Маєте на прикметі такі шаблони? Список укладається тут: m:Which templates should be global?, дописуйте --Ата (обг.) 19:41, 5 липня 2017 (UTC)

Нарешті, це те, що потрібно було зробити роки назад. Насправді, тепер, коли є Вікідані, тяжко уявити які б шаблони НЕ могли би бути глобальними. --DixonD (обговорення) 11:30, 10 липня 2017 (UTC)

Якийсь шаблон зламали[ред. код]

У картках у статтях Собор Святого Петра, Базиліка Санта Марія Маджоре таке (відповідно):

Собор Святого Петра[[Категорія: К[1] | ]]

та

Базиліка Санта Марія Маджоре[[Категорія:| ]]

замість просто назви споруди. Здається проблема не нова, але не можу згадати, де бачив тему «у якому шаблоні треба зробити відкіт» (Пане NickK, ви тут в темі схоже, то не через зміни у MCat?). --Divega (обговорення) 10:29, 10 липня 2017 (UTC)

@Divega: Не лише. Винні зміни @Avatar6: до {{Культова споруда}} та/або {{Mcat}}. Проведений тест дає таке:
 • якщо замінити {{Mcat}} порожнім шаблоном, помилки немає
 • якщо відкотити останні зміни Avatar6 у {{Mcat}} до останньої відпатрульованої версії, помилка все одно є, тобто ця зміна не є новою
 • якщо відкотити зміни Avatar6 у {{Культова споруда}} до версії ValeriySh, помилки теж нема
 • якщо відкотити останню зміну Avatar6 у {{Культова споруда}} до останньої відпатрульованої версії, помилка все одно є, тож знову ж зміна не нова.
@Avatar6: Будь ласка, виправляйте, це очевидно ваша помилка, не знаю, в одному з двох шаблонів або ж в обох (задовго тестувати). Найімовірніше, зміна була внесена вами в червні — NickK (обг.) 13:08, 10 липня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-28[ред. код]

15:07, 10 липня 2017 (UTC)

Нема зображення в шаблоні[ред. код]

Шаблон Молочні продукти не показує зображення склянки молока. Файл вставлено. --В.Галушко (обговорення) 19:03, 11 липня 2017 (UTC)

Не потрібно назви полів перекладати. --Basio (обговорення) 19:17, 11 липня 2017 (UTC)

Шаблон:Заслужений тренер УРСР[ред. код]

Видає дві категорії: «Заслужені тренери УРСР» і «Заслужені тренери СРСР» (приклад: Жиздик Геннадій Опанасович). Друга категорія — зайва. --Roman333 (обговорення) 17:57, 13 липня 2017 (UTC)

Прибрав. --MMH (обговорення) 22:05, 13 липня 2017 (UTC)

Вікісховище[ред. код]

Там є файлик один: Zhovkva-greetings gate 1941.jpg. В мене питання це фото чи все-таки поганий фотошоп? Бо дане фото використовується лише в рувікі, а сьогодні намагались вставити в статтю про Бандеру. Причому робив це користувач з дивним нікнеймом Фотосклад (ім'я на латині). --Jphwra (обговорення) 09:29, 15 липня 2017 (UTC)

У нас дуже люблять звинувачувати Вікіпедію і Вікісховище в бюрократизмі щодо зображень і всіляко зневажати правила публікації: лівою ногою роблять описи, або взагалі майже не описують, або пишуть там вигадки. Цих людей, очевидно, задовільнить і цей файл. Він цілком у «тренді»: 1 — фактично, немає джерела, 2 — невідомо, хто автор, 3 — невідома дата створення, 4 — невідомо, коли і де публікувалось (чи відважилось авторитетне, бажано журнальне видання взяти на себе відповідальність за автентичність/документальність фото і опублікувати). Тобто немає взагалі нічого.--Aeou 10:19, 15 липня 2017 (UTC)
Поклацав туди-сюди, знайшов на Сховищі 2 версії:
 1. File:UNRA sl.jpg (у метаданих вказано 2007 р. і згадується Фотошоп…)
 2. File:Zhovkva-greetings gate 1941.jpg (зменшена версія)
Як помітно з журналу, завантажувалося 2009 р. в ру-вікі (і того користувача вже там давно заблоковано). --Djadjko (обговорення) 22:55, 17 липня 2017 (UTC)
P. S. Якщо не буде заперечень, то я виставлю зменшену версію на видалення (як масштабовану копію). --Djadjko (обговорення) 01:15, 20 липня 2017 (UTC)

Дивні редагування[ред. код]

Останнім часом бачу в Спостереженні купу якихось дивних дивно прокоментованих змін від незареєстрованих(?!) користовачів, що це взагалі може бути?

(різн. • історія) . . м FamilySearch‎; 02:26 . . (0)‎ . . ‎K175 (обговорення)‎ (→‎wbsetaliases-add:1|af: offisiële webwerf; →‎wbsetaliases-add:1|af: offisiële webblad)

— Це написав, але не підписав користувач Artem.komisarenko (обговореннявнесок).

Оскільки того редагування уже нема, то може це був якийсь глобальний спам? --Ата (обг.) 07:41, 17 липня 2017 (UTC)
В мене все спостереження таким забите. Може дійсно хтось спамить. artem.komisarenko (обговорення) 07:44, 17 липня 2017 (UTC)
Починає прояснюватися. Це людина допалася редагувати Вікідані. Питання а) чому в описі в укрвікі нема перекладу, якщо він є там (видно, треба файлити баг) і б) чому воно вилазить тут в СС, якщо це редагування не елементу Вікіданих статті, а додавання аліасу до властивості, яка в тому елементі згадана (сьома вода на киселі). Не знаю; може пов'язано з тим, про що я писала нижче. Але зніміть собі в списку спостереження галочку «показувати редагування Вікіданих», і буде вам щастя. --Ата (обг.) 18:42, 17 липня 2017 (UTC)
Ясно, дякую artem.komisarenko (обговорення) 18:55, 17 липня 2017 (UTC)

Примітки в картці[ред. код]

Стаття Вільям Джойс, ситуація така: у картці дата народження береться з Вікіданих, на Вікіданих до дати є джерело, в елементі Вікіданих для цього джерела є підзагаловок, вказаний різними мовами. І ось у статті в примітках вилазить список оцих підзаголовків усіма мовами, які є. Як це, теє, прибрати? --Ата (обг.) 07:38, 17 липня 2017 (UTC)

Вирішили в розділі нижче, #data.bnf.fr --Ата (обг.) 18:37, 27 липня 2017 (UTC)

Музичний колектив[ред. код]

Шаблон Музичний колектив не показує посилання на офіційний веб-сайт. У чому може бути проблема? --В.Галушко (обговорення) 17:33, 17 липня 2017 (UTC)

@В.Галушко: не розумію. Бачу, що показує. Наприклад, Піккардійська Терція. В якій статті не показує? --Олег (обговорення) 04:39, 18 липня 2017 (UTC)
Мабуть, тут справа в тім, що параметр повинен мати одну з назв: Сайт, URL, Website, і причому суворо у зазначеному регістрі. --Рассилон (обговорення) 06:04, 18 липня 2017 (UTC)
«Плесо (гурт)». --В.Галушко (обговорення) 14:47, 18 липня 2017 (UTC)
Там параметр носив назву "Офіційний сайт", коли шаблон підтримує тільки параметри: Сайт, URL або Website. Виправив.--Andriy.v (обговорення) 15:37, 18 липня 2017 (UTC)

Чим особисто не задовольнила редакція від [[3]], яка саме і додавала синоніми до параметрів з маленької літери, окрім купи інших користей!--Avatar6 (обговорення) 20:56, 6 серпня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-29[ред. код]

22:59, 17 липня 2017 (UTC)

data.bnf.fr[ред. код]

При перенесенні з вікіданних посилання на data.bnf.fr чомусь висвітлюються усі можливі мови, наприклад Майкл Менлі. Хтось може допомогти виправити цю проблему, щоб воно лише український варіант брало?--YarikUkraine (обговорення) 15:24, 19 липня 2017 (UTC)

Проблема десь в Шаблон:Wikidata/p570 або глибше, але як знайти точно де саме - не знаю. --Буник (обговорення) 16:06, 19 липня 2017 (UTC)

Точно глибше. Маю підозру, що модуль Вікіданих десь неправильно налаштований та не може обрати назву українською, натомість забираючи всі мови — NickK (обг.) 16:08, 19 липня 2017 (UTC)

{{{nspace}}}[ред. код]

Помітив, що у шаблонах типу {{Приєднати до}} чи {{Об'єднати з}} спотворився код. Технічний шаблон {{Pagelist}} ніхто вже давно не чіпав, тому є підозри, що якісь зміни трапилися із параметром nspace чи його попередниками... Може хтось шарить, як те перевірити? --Олег.Н (обговорення) 17:04, 19 липня 2017 (UTC)

@Олег.Н: Можна, будь ласка, приклад? Я не бачу спотворення у випадкових статтях із цим шаблоном — NickK (обг.) 17:11, 19 липня 2017 (UTC)
Стаття Шельф: «Було запропоновано, щоб цю статтю або розділ було приєднано до [[::Континентальний шельф|Континентальний шельф]]» --Олег.Н (обговорення) 17:18, 19 липня 2017 (UTC)
Checkhalf.png Частково реалізовано Прибрав простори назв, на даному етапі ніби допомогло. --Олег.Н (обговорення) 07:32, 22 липня 2017 (UTC)

Шаблон:Delete[ред. код]

Вітаю. Раніше при натисканні кнопки залишити в Шаблон:Delete на СО відповідної статті додавався Шаблон:Залишено. Принаймні останні півроку цього не відбувається. Будь ласка, допоможіть полагодити.--Brunei (обговорення) 11:01, 20 липня 2017 (UTC)

 • Судячі по коду Шаблон:Delete і MediaWiki:Deletecheck.js цього і не має відбуватись, там ніде немає редагування сторінки обговорення. І я не розумію як воно працювало раніше. --Yelysavet (обговорення) 11:12, 20 липня 2017 (UTC)
 • @Brunei: Це відбувається інакше. Якщо в підсумку є слово залишено, то вночі бот проставляє шаблон на СО про залишення. Не спрацьовує при відсутності цього слова або закритті дня у цей же день. --Basio (обговорення) 11:58, 20 липня 2017 (UTC)
  Дякую за роз'яснення. Тобто, коли закриваєш цілий день, то треба почекати overnight? --Brunei (обговорення) 13:02, 20 липня 2017 (UTC)
  Якщо закрити день, то у всіх залишених статтях цього дня шаблон не проставиться. Я просив про це ботовода, але він напевне не зрозумів. Потрібно проставляти вручну шаблон на СО залишених у цей день статей або закривати наступного дня. Закриті дні бот не переглядає. --Basio (обговорення) 13:29, 20 липня 2017 (UTC)

Лукаш Олена Леонідівна[ред. код]

Що за глюк там з карткою? --Jphwra (обговорення) 08:22, 24 липня 2017 (UTC)

Зараз нічого такого не бачу. Судячи з історії редагувань картки, то Avatar6 доекспериментувався ). Вже відкотили. --Рассилон (обговорення) 09:18, 24 липня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-30[ред. код]

15:57, 24 липня 2017 (UTC)

Collaboration products newsletter: 2017-07[ред. код]

16:43, 24 липня 2017 (UTC)

Шаблон:Демографія[ред. код]

Чи не можна якось переоформити Демографія, щоб він автоматично сортувався у два рядки по досягненні краю сторінки, а не розташовувався після інформаційної картки? Див. Пльос: я мусив поставити два шаблони в розділ замість одного, що виглядає неоковирно. --В.Галушко (обговорення) 19:49, 24 липня 2017 (UTC)

Зараз використовую Historical populations, але він теж незручний: не підтримується розташування даних у два стовпці (в англійському варіанті така можливість є), не можна вставити виноски з джерелами після даних. --В.Галушко (обговорення) 20:01, 24 липня 2017 (UTC)

Шаблон:Політик, Правитель, Монарх, і т. д.[ред. код]

Не знав куди звернутись, на сторінках обговорення шаблону це безрезультативно, а якогось спеціального проекту не знайшов, тому напишу сюди.

Суть проблеми - 1) у нас ісунє купа статей про різних князів, королів, гетьманів і т. п., і в більшості цих статей стоять різні шаблони-картки з тих що я перелічив вище, тому імхо треба якось уніфікувати використання шаблонів карточок для правителів. Пролистав РуВікі то там впринципі з цим більш-менш норм. А у нас кілька схожих шаблонів які часто пересікаються та при чому усі не досконалі. От в ті ж Рувікі більшості правителів поставили ШК "Государственный деятель", знаю що у нашій вікі багато прихильників "окремого шляху", але думаю треба зробити те ж саме - поставити більшості правителів однин ШК - Державний діяч (або Політик).

2) Потрібно даний шаблон доповнити можливістю вписувати кілька різних титулів по типу як в російському шаблон:

|должность_2    = Президент Чехословакии
|флаг_2       = Flag of the Czech Republic.svg
|флаг2_2      = Czechoslovakia COA Flag 1990.svg
|периодначало_2   = 29 декабря 1989
|периодконец_2   = 20 июля 1992
|предшественник_2  = Густав Гусак
Мариан Чалфа (и. о.) |преемник_2 = Ян Страский (и. о.)

Коли я редагував біографії різних руських, і не тільки, князів, то стикався з проблемою що даний князь за своє життя правив у різних містах, мав різні титули, але нормально можна записати у статті лише один, решта - просто перераховуються. Чомусь ненависні "москалі" пофіксили цю проблему а у нас досі висить. Доповнив б шаблон і сам, але добре не вмію з ними працювати, і не хочу зіпсувати тисячі статей у яких ці шаблони використовуються. Якщо є хтось з досвідчених користувачів - добавте в ШК Державний діяч ці рядки, якщо ніхто не захоче - зроблю це якось сам. August (обговорення) 20:15, 25 липня 2017 (UTC)

@Augustus-ua: {{Картка:Лідер}} підтримує до 9 посад, можете користуватися ним — NickK (обг.) 19:07, 2 серпня 2017 (UTC)
@NickK: а якщо я його почну ставити для усіх князів це не викличе претензій з боку інших користувачів? August (обговорення) 19:52, 2 серпня 2017 (UTC)
@Augustus-ua: Не знаю, настільки багато різних карток і користувачів з різними смаками, що реакцію складно передбачити — NickK (обг.) 19:55, 2 серпня 2017 (UTC)
А яка політика укрвікі - уніфікація шаблонів карток чи урізнюманітнювання? August (обговорення) 20:30, 2 серпня 2017 (UTC)
В укрвікі немає якоїсь певної політики. Якщо виникне якась конфліктна ситуація, то результат залежатиме від переконань адміністратора, який підбиватиме підсумок... --MMH (обговорення) 16:39, 3 серпня 2017 (UTC)
В укрвікі єдина політика — або ламати або відкочувати або тягнути звідусіль як дитина до рота шаблони.:-) "спеціальний проект":

, але активність зводиться або до самостійної діяльності, або до скарг, або до віктотів. Прохання до усіх хто тягне шаблони з рувікі — робіть стандартні для укрвікі назви параметрів з маленької літери і без підкреслювань.--Avatar6 (обговорення) 10:58, 6 серпня 2017 (UTC)

Кнайпа
Президент Чехословакии
29 декабря 1989 — 20 июля 1992
предшественник

Густав Гусак

Мариан Чалфа (и. о.)
преемник Ян Страский (и. о.)

ось приклад, як наведений Вами фрагмент можна вбудовувати в будь-який шаблон-картку (тут {{особа}}), хоча місце вбудування довільно не вибрати...--Avatar6 (обговорення) 10:58, 6 серпня 2017 (UTC)

Пошук в інших Вікі[ред. код]

Пошук в Англійській Вікіпедії за українськими словами, приклад

Побачив ось у англійській Вікіпедії таку цікавинку: якщо задати в пошуку текст українською назвою, результати відображаються не тільки за англійською, але й окремим розділом — за українською Вікіпедією. Чи не можна було би таку функцію, щоби результати пошуку англійських слів відображало не тільки в українській, а й у англійській Вікі, застосувати й тут? --Микола Василечко (обговорення) 08:37, 27 липня 2017 (UTC)

Чи не могли б Ви дати приклад того, що шукали і знаходили таким чином? Не можу відтворити ) Крос-вікі пошук впроваджується, он уже можна бачити результати з сестринських проектів. Пам'ятаю, що йшлося і про можливість міжмовного пошуку (і якщо така ф-ція є, то вона буде у всіх Вікіпедіях), але не можу знайти, де про це говорилося. --Ата (обг.) 18:34, 27 липня 2017 (UTC)
1, 2, 3: для пошуку найбільше підходять слова, які в англійській Вікіпедії зустрічаються вкрай рідко, або ж таких узагалі нема. --Микола Василечко (обговорення) 19:08, 27 липня 2017 (UTC)
@Микола Василечко: Судячи з посилань, це кампанія cirrusUserTesting, тобто зараз в англійській Вікіпедії триває кампанія тестування нових функцій пошуковика Cirrus. Ви можете детальніше дізнатися на сторінці mw:Cross-wiki Search Result Improvements. На жаль, там не зазначено, в яких саме вікі наразі триває відповідний тест, і я поки що не зміг знайти відповідної інформації. Але якщо англійський тест виявиться вдалим, є ймовірність, що цю функцію запровадять і в нас — NickK (обг.) 14:19, 5 серпня 2017 (UTC)
Було б добре. Корисна штука. --Микола Василечко (обговорення) 17:31, 5 серпня 2017 (UTC)

Шаблон:Витвір мистецтва[ред. код]

У шаблоні Витвір мистецтва посилання на Вікісховище чомусь з'являється англійською мовою. Чи не можна прив'язати параметр до заголовка статті? --В.Галушко (обговорення) 09:59, 30 липня 2017 (UTC)

Раніший варіант шаблону, до додавання додаткових параметрів, справно показував посилання українською. Зараз це зламане. --В.Галушко (обговорення) 17:18, 31 липня 2017 (UTC)

@В.Галушко: справно показує, якщо в картці задано непорожній параметр |назва= або він взагалі відсутній в картці. Замініть в шаблоні рядок

|заголовок78 = {{wikidata/p373|{{{вікісховище|}}}|text={{{назва|{{PAGENAMEBASE}} }}} }}

на

|заголовок78 = {{wikidata/p373|{{{вікісховище|}}}|{{#if:{{{назва|}}}|{{{назва|}}}|{{PAGENAMEBASE}} }} }}.--Avatar6 (обговорення) 08:38, 6 серпня 2017 (UTC)
@Avatar6: Дякую, тепер все працює, як треба. --В.Галушко (обговорення) 14:52, 6 серпня 2017 (UTC)

Про Шаблон:Кількість статтей (sic!)[ред. код]

Чи можливо без шкоди для Вікіпедії перейменувати цей шаблон на Шаблон:Кількість статей, бо попередня назва містить орфографічну помилку? З повагою Олесь Діброва (обговорення) 15:39, 31 липня 2017 (UTC)

YesТак ЗробленоNickK (обг.) 16:17, 31 липня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-31[ред. код]

21:45, 31 липня 2017 (UTC)

Пусті рядки[ред. код]

Не можу пояснити пусті рядки на початку статті Попов Ігор Володимирович --Perohanych (обговорення) 07:26, 3 серпня 2017 (UTC)

Схоже, що це в шаблонах хтось щось змінив. Треба шаблони глянути. У шаблоні Шаблон:Картка:Лідер Avatar6 редагував 28 липня. Очевидно, звідти вилізають пусті рядки. --Микола Василечко (обговорення) 09:24, 3 серпня 2017 (UTC)
Проблема в шаблоні {{Картка:Лідер}}, до того ж його не вдається «закоментувати» — там якісь проблеми з кодом. --MMH (обговорення) 16:47, 3 серпня 2017 (UTC)
Avatar6 переводить усі шаблони карток на якісь свої власні шаблони, скоро взагалі ніхто крім нього не зможе в них розібратися... --MMH (обговорення) 16:51, 3 серпня 2017 (UTC)
MMH У Вікіпедії нема "власних шаблонів", окрім {{Запозичений код}}. "не вдається «закоментувати»" — не проблема з кодом, а властивість рушія приймати коментарі тільки між викликами функцій (тобто і шаблонів, поза подвійними фіг. дужками) або в рядках значень (не назвах!) параметрів цих функцій.--Avatar6 (обговорення) 05:12, 6 серпня 2017 (UTC)
Avatar6, ви мені казки про рушій не розказуйте. Усі шаблони успішно "закоментовуються", окрім {{Картка:Лідер}}. Краще знайдіть незакритий коментар у шаблоні, яких ви там понаставляли без міри... --MMH (обговорення) 11:33, 7 серпня 2017 (UTC); 12:08, 7 серпня 2017 (UTC)
Проблема з «закоментовуванням» є лише у статті Попов Ігор Володимирович — через присутні у виклику шаблона коментарі в значеннях параметрів. Тому у шаблоні {{Картка:Лідер}} нічого виправляти не трреба. --MMH (обговорення) 12:08, 7 серпня 2017 (UTC)
@MMH: Чому ж казки? Це в документації рушія висвітлено, та й самі здатні пересвідчитися і без документації. Вас не зрозуміло: Що саме Вам "не вдається «закоментувати»" 1)сам текст шаблону; або 2)"Проблема з «закоментовуванням» є лише у статті Попов Ігор Володимирович — через присутні у виклику шаблона коментарі в значеннях параметрів." У другому випадку Ви неправі — ніякі коментарі тут нідочого. Зайві порожні рядки вставляє рушій, як і повинен, коли після розгортання усіх умов шаблону виявляє подвійний перевід рядка (CR[en]/LF[en]), який він і конвертує в html-тег <p>. Можете пересвідчитися переглянувши вихідний html-код в браузері.--Avatar6 (обговорення) 14:50, 7 серпня 2017 (UTC)
Можете більше не перейматися цією темою, ваші зміни відкочено в повному обсязі. --MMH (обговорення) 15:57, 7 серпня 2017 (UTC)
 • @Avatar6: Чергова проблема після ваших дій, виправте, будь ласка — NickK (обг.) 17:08, 3 серпня 2017 (UTC)
  YesТак Зроблено, "так би мовити". Тисячі користувачів зітхають полегшено.--Avatar6 (обговорення) 05:12, 6 серпня 2017 (UTC)
Чому б узагалі не переробити шаблон {{Картка:Лідер}} на базі шаблону {{Картка}}? --Рассилон (обговорення) 17:51, 3 серпня 2017 (UTC)
А чому не на {{Особа}}? Специфічний блок посад можна вбудувати, тільки нема кому.--Avatar6 (обговорення) 17:51, 5 серпня 2017 (UTC)

Постійна версія № 20833938. Зверніть увагу на відмінності від (поточної версії): рядок "Нині на посаді з 27 листопада 2014" — уникнення тавтології. --Avatar6 (обговорення) 04:56, 6 серпня 2017 (UTC)

Оптимізація шаблонів-карток[ред. код]

Доброго дня! В мене нещодавно з'явилася божевільна ідея: переробити всі шаблони-картки зі звичайної вікі-таблиці на абстрактний шаблон {{Картка}}. Почавши з картки користувача ({{Картка користувача}}) у власному просторі (див. Користувач:Рассилон/Картка користувача), я стикнувся з проблемою: почали ламатися юзербокси в параметрах {{{скриньки}}} та {{{приховані_скриньки}}}. Причиною, скоріше за все, є один зі стилів Вікіпедії:

.infobox td, .infobox th {
  vertical-align: top;
}

Тобто вони діють на всі без винятку комірки таблиць всередині елемента класу .infobox незалежно від рівня вкладеності. Підкажіть, будь ласка, що можна вдіяти в даному випадку? --Рассилон (обговорення) 08:35, 5 серпня 2017 (UTC)

доброго. смійтеся далі над користувачами - вони Вам запропонють як цього позбутися:-), щоб спілкуватися...--Avatar6 (обговорення) 20:32, 6 серпня 2017 (UTC)

Шаблон:Острів[ред. код]

Шаблон Острів не показує місцерозташування. Див. Раротонга (острів). --В.Галушко (обговорення) 18:24, 7 серпня 2017 (UTC)

Конкретизуйте, будь ласка, - який саме параметр не працює? --MMH (обговорення) 18:48, 7 серпня 2017 (UTC)
Карта розташування. --В.Галушко (обговорення) 18:52, 7 серпня 2017 (UTC)
Причина у Шаблон:Карта розташування Тихий океан. Він некоректно відображається у всіх статтях, що його використовують. Але у причині не можу розібратись.--Стефанко1982 (обговорення) 22:34, 7 серпня 2017 (UTC)
Спробуйте Карта розташування. Я використав його в статті «Тихоокеанські ігри». --В.Галушко (обговорення) 19:46, 7 серпня 2017 (UTC)
На мою думку причина в тому, що в карту Тихого океану Avatar6 заклав розрахунок розташування острова через градуси, а координати у статтях задаються через градус, мінута, секунда. Розрахунок не може виконатися. --Basio (обговорення) 19:57, 7 серпня 2017 (UTC)
Можливо, причина у цій ділянці коду:
|width = {{#if:{{{розмір карти|}}}|{{{розмір карти|}}}|{{#if:{{Ширина карти|{{{карта розташування|{{{Карта розташування|}}} }}} }}|{{Ширина карти|{{{карта розташування|{{{Карта розташування|}}} }}} }}|275<!--1-->}}<!--2-->}}<!--ШБ-->}}{{#if:{{{pushpin_map_caption|}}}|<small>{{{pushpin_map_caption|}}}</small>|{{#if:{{{map_caption|}}}|<small>{{{map_caption|}}}</small>}} }} }} }}
Конкретніше, тут:
{{#if:{{Ширина карти|{{{карта розташування|{{{Карта розташування|}}} }}} }}|{{Ширина карти|{{{карта розташування|{{{Карта розташування|}}} }}} }}|275<!--1-->}}<!--2-->}}<!--ШБ-->}}
Але я не знаю, як має бути правильно.
--MMH (обговорення) 20:00, 7 серпня 2017 (UTC)
Може @Avatar6: знає?.--Стефанко1982 (обговорення) 23:03, 7 серпня 2017 (UTC)
Також подібна помилка у коді нижче:
{{#if:{{Ширина карти1|{{{карта розташування1|{{{Карта розташування1|}}} }}} }}|{{Ширина карти1|{{{карта розташування1|{{{Карта розташування1|}}} }}} }}|275<!--1-->}}<!--2-->}}<!--ШБ-->}}
--MMH (обговорення) 20:12, 7 серпня 2017 (UTC)
Замінив на:
|width   = {{#if:{{{розмір карти|}}}
        |{{{розмір карти|}}}
        |{{#if:{{{карта розташування|{{{Карта розташування|}}} }}}
         |{{Ширина карти|{{{карта розташування|{{{Карта розташування|}}} }}} }}
         |275
         }}
        }}
і:
 |width   = {{#if:{{{розмір карти1|}}}
        |{{{розмір карти1|}}}
        |{{#if:{{{карта розташування1|{{{Карта розташування1|}}} }}}
         |{{Ширина карти1|{{{карта розташування1|{{{Карта розташування1|}}} }}} }}
         |275
         }}
        }}
--MMH (обговорення) 20:37, 7 серпня 2017 (UTC)
На жаль, на Раротонга (острів) несправність залишається. --В.Галушко (обговорення) 21:05, 7 серпня 2017 (UTC)
Я знаю, але можливо в якихось інших статтях позникали помилки. --MMH (обговорення) 01:48, 8 серпня 2017 (UTC)
Схоже, це не помилка, а так задумано - відмінив зміни. --MMH (обговорення) 07:05, 8 серпня 2017 (UTC)
Я ж кажу, що несправність не у шаблоні:Острів, а у Шаблон:Карта розташування Тихий океан. Якщо поставити іншу карту розташування, то він працює. Мабуть причина у тому, як сказав Basio.--Стефанко1982 (обговорення) 21:21, 7 серпня 2017 (UTC)

@В.Галушко, Стефанко1982 та Basio: Проблема в {{карта розташування/стара}}, але я винен: коли оновив {{карта розташування Тихий океан}}, але не оновив усі ці шаблони з категорії Категорія:Шаблони, які використовують карту розташування із застарілими параметрами на шаблон {{карта розташування}}.--Avatar6 (обговорення) 08:21, 9 серпня 2017 (UTC)

@Avatar6:, я звертався до Вас, не звинувачуючи, а як до того хто розбирається у шаблонах. Ви можете це поремонтувати?--Стефанко1982 (обговорення) 08:41, 9 серпня 2017 (UTC)
Та уже поремонтував. В Раротонга (острів) нормально усе відображається. --MMH (обговорення) 10:11, 9 серпня 2017 (UTC)
Добре. Дякую.--Стефанко1982 (обговорення) 11:20, 9 серпня 2017 (UTC)
Дякую за ремонт (місцезнаходження острова відображається), але причини збоїв, на жаль, залишилися для мене неясними. --В.Галушко (обговорення) 19:19, 10 серпня 2017 (UTC)
Залишився маленький ґандж в шаблоні «Острів»: текст зсунуто на два рядки донизу. --В.Галушко (обговорення) 16:44, 12 серпня 2017 (UTC)
Потрібно координати викласти у форматі: | Coordinates = 76°48′29″ пд. ш. 117°42′10″ зх. д. / 76.808250° пд. ш. 117.702944° зх. д. / -76.808250; -117.702944Координати: 76°48′29″ пд. ш. 117°42′10″ зх. д. / 76.808250° пд. ш. 117.702944° зх. д. / -76.808250; -117.702944. І взагалі потрібно дуже обережно виконувати редакцію шаблонів карток, щоб не було подібних ляпів. До речі моє звернення до пана Avatar6 про неактивну функцію в картці Шаблон:Гора «карта розташування1» так і залишилося без відповіді. --ValeriySh (обговорення) 06:36, 17 серпня 2017 (UTC)
Дякую за виправлення. --ValeriySh (обговорення) 05:04, 19 серпня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-32[ред. код]

21:45, 7 серпня 2017 (UTC)

Використання піктограмок у картках[ред. код]

Я сам активно використовував піктограмки видів спорту в картках статей про спортсменів. Переваги — естетичніший вигляд (суб'єктивно) і відразу чітко кидається у вічі, яким видом спорту займається спортсмен (ну, таке — звичайно, можна і почитати). Але щойно звернув увагу на серйозний недолік — вони серйозно псують естетику в полі категорії спортсмена на вікісховищі, і, головне, унеможливлюють перехід зі статті на вікісховище. Приклад — стаття Тіна Джордж без піктограмки і з нею (звертайте увагу на картку, там де посилання на вікісховище). Недоліки, на мій погляд серйозно переважають плюси, тому збираюсь подати запит до ботоводів про прибирання піктограмок зі статей. Якщо хтось має заперечення або знає технічний рецепт, як зробити, щоб, і вовки ситі. і вівці ситі — прошу висловитись. --Олег (обговорення) 05:36, 9 серпня 2017 (UTC)

Теоретично це можна прописати у шаблоні - може так, щоб піктограма вибиралася через вміст параметра "дисципліна", а може створити ще один додатковий параметр для вибору піктограми, або одне й друге на випадок, коли є кілька дисциплін. У будь-якому разі піктограми треба прибрати з основного простору. P.S.: В іспанців гарно зроблений шаблон, і піктограма теж наче вибирається автоматично, і прописана, мабуть, десь у css, але я не можу розібратися як воно там в них зроблено.--Piramidion 07:23, 9 серпня 2017 (UTC)
Ну звичайно, якщо піктограма ламає посилання, то з цим треба щось робити, не можна так залишати. --MMH (обговорення) 07:25, 9 серпня 2017 (UTC)

@Mr.Rosewater: не треба ботів. Достатньо в шаблоні, у виклику Вікісховища не використовувати {{{ім'я}}} а лише {{PAGENAMEBASE}} — бо усі статті-люди мають назву ПІБ або ІП. Piramidion має рацію.--Avatar6 (обговорення) 08:37, 9 серпня 2017 (UTC)

Поки що зробив так, як порадив Avatar6, посилання на вікісховище коректне (див., напр., Шмагі Болквадзе). Якщо хтось зможе зробити через параметр "дисципліна" — так було б, звичайно, краще. --Олег (обговорення) 14:33, 9 серпня 2017 (UTC)

Маленька несправність у шаблоні[ред. код]

У шаблоні lang2 маленька несправність: наприклад, у розміщенні кодів мов хорв. і серб. дан, сан все в порядку, а якщо поміняти їх місцями, після першої мови чомусь з'являється зайвий апостроф і жирний шрифт — серб. і хорв. дан, сан. --В.Галушко (обговорення) 12:45, 12 серпня 2017 (UTC)

Дякую, тепер порядок. --В.Галушко (обговорення) 18:13, 12 серпня 2017 (UTC)
Виправлено: Шаблон {{lang2}} викликає {{lang}} першої мови без параметрів. Тому в колишній версії шаблону {{lang-sr}} під час його виклику без параметрів утворювалися чотири апострофи поспіль, які групувалися у початок жирного тексту. --Рассилон (обговорення) 18:18, 12 серпня 2017 (UTC)

Випускники у картці "Університет"[ред. код]

Підкажіть, будь ласка, як зробити, щоб у статті про університет у картці "Університет" графі "Випускники" посилання на Вікіданих ішло сюди, а не сюди, як зараз. Ніяк не можу знайти, куди воно там прив'язано... --Юрій25031994 Обговорення 22:35, 12 серпня 2017 (UTC)

Два дні шукав, не міг знайти. Написав сюди - за кілька хвилин знайшов. Магія сторінки :) Дякую її творцям і редакторам! --Юрій25031994 Обговорення 22:52, 12 серпня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-33[ред. код]

23:28, 14 серпня 2017 (UTC)

колір посилань[ред. код]

Чи можна в файлах налаштувань користувача якось змінити колір, яким відображаються посилання на існуючі сторінки? За замовчуванням браузер показує «не відвідані» синім, «відвідані» — фіолетовим. Хотілося б замінити ці кольори на більш контрастні. --Yakiv Glück 06:06, 15 серпня 2017 (UTC)

Це напевно від браузера залежить. Firefox має величезні можливості настроювання, але через конфігураційні файли. --MMH (обговорення) 09:13, 15 серпня 2017 (UTC)
Можна у власному користувацькому CSS:
a {
   color: Колір в HEX-форматі;
},

a:visited {
   color: Колір в HEX-форматі;
}

--RLuts (talk) 11:00, 16 серпня 2017 (UTC)

@RLuts: дякую, шикарно! --Yakiv Glück 11:26, 16 серпня 2017 (UTC)

Посилання на зовнішні інструменти в історії редагувань[ред. код]

Не дуже хочеться руВП в приклад наводити, але погляньте на їх сторінки з історіями редагувань. Там в блоці основної інформації подано 1) легенду кольорів для перевірених/неперевірених версій та 2) посилання на дуже корисні зовнішні інструменти. Нам же не важко додати ці посилання? То чому б не додати. Не розумію, чому таку корисну річ не додали раніше. --Yakiv Glück 10:42, 16 серпня 2017 (UTC)

Помилка Lua в шаблоні "Фільм"[ред. код]

Хтось може розібратися звідки з'являється Помилка Lua у mw.wikibase.entity.lua у рядку 37: data.schemaVersion must be a number, got nil instead в деяких параметрах шаблону {{Фільм}}? Чи не може це бути пов'язаним з останніми змінами у шаблоні {{Wikidata/p373}}, бо я помітив, що саме з того часу (днів два-три) та помилка періодично вилазить у шаблоні «Фільм», який сам не змінювався вже давненько. Приклад помилки Теркель і Халепа.--Leon Nef обг 04:47, 17 серпня 2017 (UTC)

10 хвилин назад Теркель і Халепа була з помилками, тепер — без. Не бачу, щоб хтось щось змінював зі вказаних вище сторінок. Чи є ще якісь статті з помилками? --Yakiv Glück 07:20, 17 серпня 2017 (UTC)
Помилка з'являється іноді і то не скрізь, а тому знайти статті, де вона може бути зараз практично неможливо. Іноді при очищенні кешу сторінки вона зникає.--Leon Nef обг 09:08, 17 серпня 2017 (UTC)

Вікіцитати[ред. код]

Механізм покращення індексації в пошуковику: Тарас Самборський звернув увагу на те, що в пошуковику зазвичай шукають цитати у вигляді "цитати про...". Пропонується робити такі перенаправлення: Цитати про футболФутбол, Вислови про футболФутбол, Афоризми про футболФутбол, Цитати АрхімедаАрхімед... Чи можна уникнути цього засобами медіавікі? @Sergento:, @Base:, @Dimant:, @Friend:, @Pavlo Shevelo:, @NickK:, @Aced:, @Amakuha:, @RLuts:, @AS:, @Bunyk:, @Ilya:, @ReAl:, @Tohaomg:, @DixonD: --Сергій Липко (обговорення) 23:03, 20 серпня 2017 (UTC)

Помилка Lua в шаблоні «Науковець»[ред. код]

Доброго дня всім.

Помітив помилки в шаблоні «Науковець», наприклад у статтях Пауль Ерліх чи Шарль Луї Альфонс Лаверан. «Помилка Lua у mw.wikibase.entity.lua у рядку 88: data.schemaVersion must be a number, got nil instead»

Але ця помилка з'являється не у всіх статтях, де є цей шаблон. Наприклад, Осумі Йосінорі відображається правильно.--V Ryabish (обговорення) 08:06, 21 серпня 2017 (UTC)

Так, така помилка іноді з'являється, і не лише у згаданому Вами шаблоні. Я про це вже писав трохи вище. Але й вилазить вона не завжди. От я зараз зайшов у статті за Вашими посиланнями, а там все нормально. Що це і звідки - не знаю. Може хтось знає?--Leon Nef обг 13:38, 21 серпня 2017 (UTC)
Дійсно, вже не з'являється помилка. Або щось поправили у базовому шаблоні, від якого наслідується «Науковець» (ну або «Науковець» використовує якийсь простіший шаблон, наприклад, дати народження чи нагороди). Або щось поправили у вікіданих. Інших варіантів я не бачу--V Ryabish (обговорення) 15:04, 21 серпня 2017 (UTC)

Шаблон:Особа[ред. код]

@Avatar6: на всіх сторінках з шаблоном {{Особа}} з'явився текст Померла навіть для живих осіб. --Perohanych (обговорення) 10:42, 21 серпня 2017 (UTC)

Видає для всіх живих людей позначку "помер". --Lyubov Vit (обговорення) 12:15, 21 серпня 2017 (UTC)
@Perohanych: @Lyubov Vit: Зараз нормально? Дякую за увагу! --くろねこ Обг. 12:37, 21 серпня 2017 (UTC)
Дякую, нормально. --Perohanych (обговорення) 12:43, 21 серпня 2017 (UTC)
@Avatar6: що Ви хотіли зробити з вкладкою поховання? Бо поки що це лише вкладення зображення у шаблон.--くろねこ Обг. 12:45, 21 серпня 2017 (UTC)

Помилка у відображенні місця розташування антарктичних станцій[ред. код]

Доброго дня.

Помітив таку помилку. У статтях про дослідні станції в Антарктиді неправильно відображають місця розташування станцій. Можна порівняти з іншими вікіпедіями. Часом показується, що станція дрейфує десь у морі :) Навіть українська Академік Вернадський. При цьому координати вказані правильно, але лише Амундсен-Скотт показаний прямо на полюсі.--V Ryabish (обговорення) 15:10, 21 серпня 2017 (UTC)

@Avatar6: Дякую за увагу! --くろねこ Обг. 16:26, 22 серпня 2017 (UTC)

Tech News: 2017-34[ред. код]

18:00, 21 серпня 2017 (UTC)