Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)
Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань.
Зверніть увагу, що для конкретних завдань існують окремі сторінки: Завдання для ботів, Запити на шаблони, Заявки на обробку зображень, Запити до адміністраторів інтерфейсу.
Якщо ж у вас є питання, що стосуються використання ботів, написання користувацьких скриптів, створення модулів, або ж ви зіткнулися з будь-якою технічною проблемою (десь щось працює не так, як мало б), пишіть сюди.
Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~
або натисніть кнопку над віконцем редагування).
Видає помилку в основному просторі (приклад). На робочій сторінці працює.--Rar (обговорення) 07:18, 14 вересня 2024 (UTC)
Помилка Lua: bad argument #1 to 'gsub' (string expected, got boolean).--Rar (обговорення) 07:20, 14 вересня 2024 (UTC)
- Наявність бага підтверджено. Поки що повернув «традиційну» реалізацію. Крім того, є ще один вид помилок: у назві службових категорій двічі вилазить місяць, наприклад, шаблон
{{Сирий переклад|ru|дата=16 вересня 2024}}
у статті «Алекс Перейра» генерує категорію «Статті, які потрібно виправити після перекладу з вересня вересня 2024». --Рассилон 08:33, 17 вересня 2024 (UTC)- @Рассилон, баг було виправлено 14 вересня, бо шаблон {{Редагую}} використовує {{mbox}}, який використовує реалізацію {{ambox}} з модуля і зараз цю помилку відтворити не вдалося. Помилку з дублювання дати було виправлено (вже в основній версії), хоча раніше категорія не додавалася, хоча код шаблон каже, що мала додаватися. Також в пісочниці модуля додав тестову версію, при якій категорія не додається, якщо значення
|date=
відмінне від «дд місяць рррр» та «місяць рррр». --Repakr (обговорення) 10:05, 18 вересня 2024 (UTC)
- @Рассилон, баг було виправлено 14 вересня, бо шаблон {{Редагую}} використовує {{mbox}}, який використовує реалізацію {{ambox}} з модуля і зараз цю помилку відтворити не вдалося. Помилку з дублювання дати було виправлено (вже в основній версії), хоча раніше категорія не додавалася, хоча код шаблон каже, що мала додаватися. Також в пісочниці модуля додав тестову версію, при якій категорія не додається, якщо значення
Техновини: 38-й тиждень 2024 року
[ред. код]Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Покращення та обслуговування
- Редактори, яких цікавлять шаблони, можуть почитати свіжу фокусну ділянку побажань про знаходження і виклик шаблонів і поділитися своїми думками на її сторінці обговорення. Це дуже допоможе команді Community Tech підібрати правильний підхід до роботи над цією темою. Також запрошуємо усіх продовжувати додавати нові побажання.
- Нова автоматизована сторінка Спеціальна:NamespaceInfo допомагає редакторам дізнатися, які в кожній вікі існують простори назв і яким чином вони налаштовані. Дякуємо користувачеві DannyS712 за це покращення. [1]
- References Check — це функція, яка заохочує редакторів додавати примітку з джерелом, коли вони вже додали новий абзац у статтю Вікіпедії. Якийсь час відповідну мітку цього інструменту помилково отримували редагування, зроблені поза основним простором. Це вже виправили. [2]
- Відтепер вікіспільнота може змінити порядок показу категорій на сторінках своєї вікі. За замовчуванням категорії показуються в тому порядку, в якому вони вписані у вікітексті. Тепер же вікі, які дійшли до відповідного консенсусу, можуть подати запит на зміну конфігурації, щоб категорії показувалися в алфавітному порядку. [3]
- Автори інструментів тепер мають доступ до публічних баз даних ToolsDB як з Quarry, так і з Superset. Ці бази даних завжди були доступні кожному користувачеві Кузні інструментів, але тепер вони доступні ширше, оскільки доступ до Quarry має будь-хто з обліковим записом Вікімедіа. На додачу, до внутрішньої бази даних Quarry тепер можна робити запити з самого Quarry. Ця база даних містить інформацію про усі запущені і позначені зірочками запити у Quarry. Ця інформація уже була публічна у вебінтерфейсі, але тепер її ще й можна вивести запитом з допомогою SQL. Ви можете почитати більше про це та ще 20 інших завдань від спільноти, які було виконано минулого тижня.
- Усі сторінки й інструменти, які досі використовують дуже старі класи CSS
mw-message-box
треба оновити. Ці старі класи слід вилучити якнайшвидше, бажано наступного тижня. Редактори можуть скористатися глобальним пошуком, щоб визначити, що слід замінити. На заміну можна використати новішу групу класівcdx-message
(див. відповідну документацію Codex і приклад оновлення), але найкраще буде використовувати локально визначені у вікі класи. [4]
Технічні оновлення проєкту
- 25 вересня з 15:00 UTC усі вікі Вікімедіа перейдуть в режим лише-для-читання на кілька хвилин. На цей час заплановано перемикання датацентрів для технічного обслуговування. Цей технічний процес також стосується інших служб. Попереднє перемикання зайняло 3 хвилини, і загалом команди інженерів з надійності сайту використовують багато інструментів для забезпечення того, щоб ця важлива робота була проведена якомога швидше. [5]
Про технічне детально
- Опубліковано найсвіжіший випуск щомісячної розсилки MediaWiki Product Insights. This edition includes details about: research about hook handlers to help simplify development, research about performance improvements, work to improve the REST API for end-users, and more.
- Щоб дізнатися більше про технологію, на якій ґрунтуються проєкти Вікімедіа, ви можете переглянути у Вікісховищі сесії з технологічного потоку на Вікіманії 2024. Цього тижня пропонуємо подивитися такі з них:
- Hackathon Showcase (45 хв) — 19 коротких презентацій від деяких учасників Хакатону, в яких вони описують проєкти, над якими працювали, наприклад, автоматичне тестування службових скриптів, інструмент командного рядка для обрізання відео, покращення інтерфейсу різних інструментів. Більше деталей і посилання є у завданні на Фабрикаторі.
- Co-Creating a Sustainable Future for the Toolforge Ecosystem (40 хв) — дискусія за круглим столом для підтримувачів інструментів, користувачів і прихильників Кузні інструментів про те, як зробити платформу сталою і як оцінювати наявні на ній інструменти.
Тех. новини підготували автори Техновин, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
MediaWiki message delivery 00:01, 17 вересня 2024 (UTC)
Вітаю є прохання до техніків
[ред. код]підкорегувати цей модуль чи що там не знаю, щоб результати були в тому ж розмірі, що і тут. А то трохи ніяково виглядає, замалий шрифт. Дякую. --Jphwra (обговорення) 05:24, 18 вересня 2024 (UTC)
- @Jphwra, Зроблено. Це робиться через
|small_text=no
. --Repakr (обговорення) 06:31, 18 вересня 2024 (UTC)
Криворізький метротрам
[ред. код]У ті статті вгорі наведена (невідповідність ВП:Етикет вилучено) схема трамвайної системи. Ганьба якась. Прохання переробити той файл --109.87.192.15 20:53, 19 вересня 2024 (UTC)
- Бачу потенціал покращення ввічливості прохання. Можливо, @Geka b, ви, як автор схеми, зможете допомогти зі створенням версії, де основні назви станцій будуть українською чи принаймні зможете поділитись вихідними файлами для редагування?--Mike.Khoroshun (обговорення) 17:09, 21 вересня 2024 (UTC)
- Замінив іншою схемою --MonAx (обговорення) 17:10, 1 жовтня 2024 (UTC)
Допоможіть розібратися з шаблоном і модулем і, якщо можливо, доробити
[ред. код]Переніс з англійської Шаблон:TOC001 і, відповідно, Модуль:TOC001. Однак він не працює, як можна пересвідчитися, наприклад, угорі під шапкою на сторінці Список астероїдів (1—1000). Допоможіть розібратися в чому справа, чи в невідповідності модуля якимось записам на самій цій сторінці, чи може треба створити відповідні українські сторінки, на які посилається відповідний англійській шаблон, або ж привести їх у відповідність? Добре було б ще трохи українізувати сам шаблон. Йдеться про навігацію 700 великих списків.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:01, 20 вересня 2024 (UTC)
- в українських статтях "Список астероїдів (x—y)" є дужки, а в англійських "List of minor planets: x–y" дужок немає, тому паттерн не очікував побачити дужки і не спрацьовував. --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:52, 20 вересня 2024 (UTC)
- @Oleksandr Tahayev то як ми структуруємо астероїди? Зараз, наскільки я бачу, більшість списків згруповані по сотням (1-100, 101-200 і т.п.), але є і по тисячам (як за лінком який ви навели). Якщо вже групувати по тисячам, то треба списки за сотнями зробити перенаправленнями на відповідні розділи. --Mike.Khoroshun (обговорення) 22:15, 20 вересня 2024 (UTC)
- @Mike.Khoroshun: Це вже будемо дивитися коли я подороблюю списки по тисячах (ось тут було обговорення про потребу поділу на тисячі). Я просто взявся за це, бо уявив як це вручну робитиме людина, яка є професійним астрономом, яка б краще потратила свій час на написання і перевірку добрих статей (а я це роблю в напіватоматичному режимі і ще й з допомогою ботовласника). Оці статті по тисячі якраз десь вписуються в максимально допустимий рекомендований розмір. А статей по сотні виходить забагато, і їх насправді лише десь трохи більше від десятої частини потрібних зроблено (тільки до 60 тис., а треба 700 тис.), і, крім того, в моїй таблиці додається стовпчик для сімей та груп. Якщо спільнота згодом вирішить, що для сотень слід перенаправити, то не буду проти, але я вважаю, що можуть обидва поділи паралельно існувати, позаяк існують елементи вікіданих і для одного поділу, і для другого, тільки прив'язані до різних груп мовних розділів.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:43, 21 вересня 2024 (UTC)
- І дякую за шаблон.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 11:03, 21 вересня 2024 (UTC)
- @Oleksandr Tahayev бачу що в оригінальній пропозиції за вашим посиланням звучало про перенаправлення 100-х списків на 1000-ні і це, як на мене, цілком логічна дія, яку потрібно буде вчинити коли ви закінчите зі списками. Ну і посилання в модулі потрібно буде дещо підправити, як і сторінку Список астероїдів.
- Дякую за вашу роботу, в мене лише є питання щодо іменування. «Малі планети» — поняття ширше за «астероїди», плюс у створених вами списках в назві списку фігурують «астероїди» а в тілі — «малі планети». Я за те, щоб прийти до одного варіанту (можливо обговоривши там же в проєкті Астрономія?). --Mike.Khoroshun (обговорення) 16:39, 21 вересня 2024 (UTC)
- Це вже хай астрономи вирішують. Там нескладно буде ботом кілька слів виправити.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:17, 21 вересня 2024 (UTC)
Техновини: 39-й тиждень 2024 року
[ред. код]Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Новина тижня
- 25 вересня о 15:00 UTC усі вікі перейдуть у режим лише-для-читання на кілька хвилин. Читати вікі можна буде без проблем, а от редагування буде на паузі. Такі паузи, що стаються двічі на рік, пов'язані з роботою інженерних команд ФВМ над підтримкою надійності наших вікі і їх готовності до роботи навіть у випадку аварії на одному з дата-центрів.
Новини для редакторів
- Редактори, які використовують програмку Вікіпедії для iOS іспанською, португальською, французькою чи китайською мовами, можуть взяти участь в експерименті пропонованих редагувань альт-тексту після редагування статті або завершення пропонованого редагування «Додати зображення». Альт-текст допомагає людям з вадами зору читати статті Вікіпедії. Експеримент допоможе зрозуміти, чи додавання альт-тексту до зображень може бути успішним завданням для редакторів. Будь ласка, залиште свої відгуки на сторінці обговорення проєкту.
- У палітрі кольорів Codex з'явилися нові й оновлені кольори для користувацьких інтерфейсів MediaWiki. Найпомітніші для редакторів зміни включають кольори посилань і тихих кнопок (progressive і destructive) у темному режимі, кольори відвіданих посилань у світлому і темному режимах, а також кольори тла системних повідомлень у світлому й темному режимах.
- Відтепер у блоках коду можна додавати клікабельні вікіпосилання і зовнішні посилання. Це стосується посилань у тегах
<syntaxhighlight>
та на сторінках коду (JavaScript, CSS, Scribunto й очищений CSS). Використання синтаксу шаблону{{…}}
також містять посилання на сторінку шаблону. Дякуємо за ці покращення користувачеві SD0001. [6] - У системі глобального затирання користувачів виправлено два баги: покращено журналювання дій та прибрано хибне повідомлення-плейсголдер. [7][8]
- Переглянути усі 25 подані спільнотою завдань, які було виконано минулого тижня, можна тут.
Новини для технічних дописувачів
- Від Wikimedia Enterprise:
- The API now enables 5,000 on-demand API requests per month and twice-monthly HTML snapshots freely (gratis and libre). More information on the updates and also improvements to the software development kits (SDK) are explained on the project's blog post. While Wikimedia Enterprise APIs are designed for high-volume commercial reusers, this change enables many more community use-cases to be built on the service too.
- The Snapshot API (html dumps) have added beta Structured Contents endpoints (blog post on that) as well as released two beta datasets (English and French Wikipedia) from that endpoint to Hugging Face for public use and feedback (blog post on that). These pre-parsed data sets enable new options for researchers, developers, and data scientists to use and study the content.
In depth
- The Wikidata Query Service (WDQS) is used to get answers to questions using the Wikidata data set. As Wikidata grows, we had to make a major architectural change so that WDQS could remain performant. As part of the WDQS Graph Split project, we have new SPARQL endpoints available for serving the "scholarly" and "main" subgraphs of Wikidata. The query.wikidata.org endpoint will continue to serve the full Wikidata graph until March 2025. After this date, it will only serve the main graph. For more information, please see the announcement on Wikidata.
Тех. новини підготували автори Техновин, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
MediaWiki message delivery 23:36, 23 вересня 2024 (UTC)
Шаблон:Картка:Фараон
[ред. код]Прохання змінити у Шаблон:Картка:Фараон поля так, щоб можна було використовувати і для жінок (напр. Клеопатра VII). Замість народився, помер, похований - народження, смерть, поховання. --yakudza 13:48, 24 вересня 2024 (UTC)
- @Yakudza перейменував, тепер можна використувавати і так, і так. В картці відображатимуться нейтральні слова. Теоретично можна було б додати параметр |жінка = так і відображати "народилась" і т.п., але здається і так нормально виглядає. Може хіба ще «попередник» і «наступник» на щось змінити 🤷♂️. --Mike.Khoroshun (обговорення) 18:15, 25 вересня 2024 (UTC)
- Дякую. --yakudza 21:44, 25 вересня 2024 (UTC)
Дуби — Голосіївські велетні
[ред. код]вітаю,0 а що там за проблема із шаблоном та місцем розташування? Може техніки дали б раду тій проблемі? Дякую. --Jphwra (обговорення) 18:34, 24 вересня 2024 (UTC)
- там була зайва кома, в нас шаблони карт розташування не мають розділових знаків в імені. --Mike.Khoroshun (обговорення) 21:06, 24 вересня 2024 (UTC)
Карта Севастополь
[ред. код]У статті Куликове поле (Севастополь) карта, прописана як "Севастополь", дає посилання на герб. У Маячна бухта та сама карта відображається правильно. Підкажіть, де може бути прописаний вибір карти за словом "Севастополь". --Юровский Александр (обговорення) 08:38, 27 вересня 2024 (UTC)
- @Юровский Александр: Було шкідливе виправлення в Модуль:Location map/data/Севастополь, відкотив, тепер працює — NickK (обг.) 09:07, 27 вересня 2024 (UTC)
- до речі, як на мене, там з вікіданих краща карта виходить ніж з шаблону карта розташування --Mike.Khoroshun (обговорення) 09:11, 27 вересня 2024 (UTC)
Проблема Вікіфікатора
[ред. код]Вітаю. У перекладеній статті Oasis Вікіфікатор нищить таблиці складу гурту в розділах Oasis#Хронологія та Oasis#Хронологія гастролів. Чи можна якось визначити частину вікітексту, який Вікіфікатор має оминати? Або зовсім в ідеалі було б відкорегувати Вікіфікатор. Дякую! -- Gzhegozh обг. 12:44, 28 вересня 2024 (UTC)
- Проблема вже представлена на Вікіпедія:Запити_до_адміністраторів_інтерфейсу#ВП:Вікіфікатор. --Andriy.v (обговорення) 13:40, 28 вересня 2024 (UTC)
- Дякую. -- Gzhegozh обг. 14:04, 28 вересня 2024 (UTC)
- Gzhegozh, якщо перед натисканням кнопки вікіфікатори виділити якийсь текст, то вікіфікатор опрацює тільки цей текст. Як обхідний шлях має вистачити. --Ата (обг.) 17:53, 28 вересня 2024 (UTC)
- Дякую. Таке я знаю) -- Gzhegozh обг. 19:01, 28 вересня 2024 (UTC)
Проблеми автоматичної категоризації
[ред. код]Дивним чином у нас статті масово повтікали з категорій упорядкування, зокрема з Категорія:Статті без джерел та Категорія: Статті із сумнівною значущістю. Наприклад, Хорезмська мова повинна бути в категорії Категорія: Статті без джерел з липня 2010, але її там немає - маса відповідних категорій залишилася порожньою. --J. (обговорення) 05:22, 30 вересня 2024 (UTC) Доповнено. Й надалі продовжують тікати, але загальна кількість статей не змінюється.--J. (обговорення) 06:01, 30 вересня 2024 (UTC)
- @Repakr: ймовірно знову проблема з {{ambox}}. --Andriy.v (обговорення) 05:47, 30 вересня 2024 (UTC)
- @J. Gradowski, Виправлено. --Repakr (обговорення) 07:54, 30 вересня 2024 (UTC)
- Ні, не все відновилося. --J. (обговорення) 08:31, 30 вересня 2024 (UTC)
- Можливо, поступово відновиться все. --J. (обговорення) 08:42, 30 вересня 2024 (UTC)
- Так, через те, що шаблон має багато включень, то все має поступово відновитися. Варто перевірити завтра. --Repakr (обговорення) 08:54, 30 вересня 2024 (UTC)
- @Repakr, на сьогодні вже все відновлено. Вчора ще спостерігалося по кілька невідновлених. Дякую. --J. (обговорення) 06:15, 2 жовтня 2024 (UTC)
- Так, через те, що шаблон має багато включень, то все має поступово відновитися. Варто перевірити завтра. --Repakr (обговорення) 08:54, 30 вересня 2024 (UTC)
- Або через місяць чи рік. Здається стаття категоризується шаблоном лише коли її редагують. Тобто аби включилась треба зробити якусь зміну або нульове редагування. --Буник (обговорення) 09:17, 30 вересня 2024 (UTC)
- Щось подібне траплялося позавчора зі статтями про гени/білки: по мірі редагувань з'являлася категорія про застарілі параметри шаблонів. --Buruneng (обговорення) 19:35, 1 жовтня 2024 (UTC)
- НУЛЬОВА ПРАВКА, безумовно, допоможе, бо очищує кеш сторінки. Але не обов'язково її робити. Рано чи пізно все відновиться. Зміни в посиланнях на категорії поміщаються в чергу завдань і повторно кешуються, коли навантаження на сервер низьке. Залежно від того, наскільки завантажений сервер, для оновлення сторінки можуть знадобитися дні або навіть місяці. Докладніше тут. --Олег (обговорення) 06:04, 3 жовтня 2024 (UTC)
- Щось подібне траплялося позавчора зі статтями про гени/білки: по мірі редагувань з'являлася категорія про застарілі параметри шаблонів. --Buruneng (обговорення) 19:35, 1 жовтня 2024 (UTC)
Техновини: 40-й тиждень 2024 року
[ред. код]Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Новини для редакторів
- Темний режим став доступним для читачів іще 42 вікі. Якщо у вашій вікі ця опція ще недоступна для незалогінених користувачів, швидше за все це через неадекватне відображення шаблонів у темній темі. Будь ласка, скористайтеся інструментом з перевірки на темний режим, якщо бажаєте долучитися до зменшення кількості наявних проблем. Є також сторінка рекомендацій, як це робити. Темний режим вмикають у нових вікі раз на місяць.
- Якщо ви за замовчуванням використовуєте редактор вікітексту 2010, то функції з редактора вікітексту 2017 можна отримати, дописавши до посилання
?veaction=editsource
. Увімкнути редактор вікітексту 2017 за замовчуванням можна у своїх налаштуваннях. [9] - Незалогінені читачі Вектора 2022 тепер бачитимуть посилання «Пожертвувати» поруч із «Створити обліковий запис», а не в згортуваній бічній панелі, як досі. Таким чином це посилання знову матиме постійну видимість, як було у Векторі 2010. Дізнайтеся більше про зміни, пов'язані з жертводавцями. [10]
- Розширення CampaignEvents надає інструменти для організаторів подій: швидке керування подіями, комунікацію з учасниками, промоцію подій у вікі. Розширення увімкнене у Вікіпедіях арабською, ігбо, суахілі та на Мета-вікі. Китайська Вікіпедія вирішила увімкнути розширення теж, поточні дискусії про це відбуваються в іспанській Вікіпедії та у Вікіданих. Дізнатися, як увімкнути це розширення у вашій вікі, ви можете на сторінці CampaignEvents на Мета-вікі.
- Переглянути усі 22 подані спільнотою завдання, які було виконано минулого тижня, можна тут.
Новини для технічних дописувачів
- Розробникам, які мають обліковку на Wikitech-вікі, варто перевірити, чи не треба щось зробити. Ця вікі переходить на використання централізованого облікового запису (SUL) і проходить зміну конфігурації. Ця зміна зменшить загальну складність щотижневих програмних оновлень усіх наших вікі.
Детально
- Минулого тижня успішно пройшло перемикання серверів, і спричинений ним режим лише-для-читання тривав усього 2 хвилини 46 секунд. Це періодичне перемикання робиться для того, щоб переконатися, що інженери можуть перемикати дата-центри і підтримувати доступність усіх вікі, навіть за великих технічних проблем. Також це дає змогу інженерам провести технічне обслуговування й оновлення систем, які зазвичай працюють 24 години на добу, і виявити слабкості інфраструктури. Загалом у цей процес залучені десятки програмних служб і сотні фізичних серверів, над ним разом працюють багато різних команд. За останні кілька років тривалість перемикання зменшилася з 17 до 2—3 хвилин. [11]
Зустрічі і події
- 4–6 жовтня: хакатон на конференції WikiIndaba у Йоганнесбурзі, Південна Африка
- 4–6 листопада: Осіння конференція користувачів і розробників MediaWiki 2024 у Відні, Австрія
Тех. новини підготували автори Техновин, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
MediaWiki message delivery 22:19, 30 вересня 2024 (UTC)
Російськомовний текст в Wikidata/FamilyTree
[ред. код]Вітаю при використанні Шаблон:Wikidata/FamilyTree, якщо не вказати в ньому елемент вікіданих, то відібражається російськомовний текст: "Не задан идентификатор сущности entityId (страница не связана с Викиданными)". Зараз це можна побачити у цій статті Селевк (син Деметрія II та Апами). Не дуже розумію звідки цей текст береться, але дуже бажано його зробити україномовним. --Venzz (обговорення) 19:54, 1 жовтня 2024 (UTC)
- @Venzz, переклав, це з модуля Модуль:Wikidata/FamilyTree. --Mike.Khoroshun (обговорення) 20:32, 1 жовтня 2024 (UTC)
- Дякую. --Venzz (обговорення) 20:34, 1 жовтня 2024 (UTC)
Модуль:Lang
[ред. код]Прошу, виправте захищений Модуль:Lang. Не знаю, з якими іншими мовами є таке, але в {{lang-ja}}: яп. 日本語, трансліт. Приклад, латиніз. приклад іде посилання "romanized", що веде на сторінку Romanization of японська, яку інший користувач вже зробив редиректом. Я бачу, що "romanized" прописане в рядках Модуль:Lang#L-1136 і 1138, але може є якісь проблеми в самому коді чи підсторінках, не знаю. Редирект було створено 25 вересня, тож ця проблема недавня. --MonAx (обговорення) 00:29, 5 жовтня 2024 (UTC)
- Мені трохи дивно як так Flom m створив те перенаправлення, адже посилання ніде не появляється якщо немає сторінки. Загалом логіка шаблона така: перший параметр - оригінальна назва вказаною мовою; другий - транслітерація українською ; третій - латинізація; четвертий - дослівний переклад. Шаблон ще потрібно допрацювати, щоби коли існувала сторінка про транслітерацію вказаної мови перенаправляло саме на неї, а не на загальну сторінку як зараз. Можливо зараз це виправлю. --Andriy.v (обговорення) 06:22, 5 жовтня 2024 (UTC)
- Дякую. --MonAx (обговорення) 14:47, 6 жовтня 2024 (UTC)
Техновини: 41-й тиждень 2024 року
[ред. код]Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Новина тижня
- Спільноти можуть подати запит на увімкнення у їхній вікі Автомодератора. Автомодератор — це автоматизований інструмент боротьби з вандалізмом, який відкочує погані редагування на основі нової машинної моделі навчання «Ризик відкоту». Ви можете почитати докладніше про необхідні кроки для інсталяції і налаштування. [12]
Новини для редакторів
- Перекладачі у тих вікі, де увімкнена можливість перекладу вмісту на мобільних пристроях, тепер можуть налаштувати список пропонованих до перекладу статей за допомогою 41 фільтра. Ця функція добору пропозицій статей за темами дає перекладачам легше самостійно знаходити статті для перекладу у своїй галузі інтересів. Ви можете спробувати її на своєму мобільному. [13]
- Переглянути усі 12 подані спільнотою завдань, які було виконано минулого тижня, можна тут.
Новини для технічних дописувачів
- Блоки коду
<syntaxhighlight>
тепер можуть пропонувати читачам кнопку «копіювати»; для цього у тег слід додати атрибутcopy=1
. Дякуємо користувачу SD0001 за це покращення. [14] - У всіх вікі оновляться налаштовні повідомлення про копірайт у підвалі сайту. У нових версіях замість HTML буде використовуватися вікітекст. [15]
- Цього місяця у кількох пілотних вікі розгорнуть тимчасові облікові записи. Остаточний список вікі буде опубліковано у другій половині жовтня. Якщо ви займаєтеся підтримкою інструментів, ботів чи додатків у цих вікі, а ваше ПЗ використовує дані про IP-адреси або доступне незалогіненим користувачам, будь ласка, перевірте, чи не треба їх оновити для роботи з тимчасовими обліковками. Ви можете почитати інструкції з оновлення коду.
- Для інструментів перегляду коду Gerrit і GitLab увімкнено обмеження швидкості, щоб убезпечитися від постійні проблеми від шкідливого трафіку і скрейпінгу. Клієнти, які відкрили забагато одночасних з'єднань, будуть обмежені на кілька хвилин. Ці ліміти застосовуються через правила фаєрволу nftables. Детальніше про це див. на таких сторінках Wikitech: Firewall, GitLab limits і Gerrit operations.
- Створено п'ять нових вікі:
- Вікіпедія комерінзькою (
w:kge:
) [16] - Вікіпедія мовою мооре (
m:mos:
) [17] - Вікісловник мадурською (
wikt:mad:
) [18] - Вікіцитати горонтальською (
q:gor:
) [19] - Вікіновини шанською (
n:shn:
) [20]
- Вікіпедія комерінзькою (
Тех. новини підготували автори Техновин, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.
MediaWiki message delivery 23:41, 7 жовтня 2024 (UTC)
- Вікіпедію комерінзькою я запамʼятав бо через неї в pywikibot зламався виклик функції sitelinks для статей що мають версію цією мовою, викидаючи помилку, що такої Вікіпедії як kge не існує. --Mike.Khoroshun (обговорення) 00:23, 8 жовтня 2024 (UTC)
- @Mike.Khoroshun в мене щось таке було з бетавською мовою. Я виправив роботу програми для себе, вручну додавши до масиву
languages_by_size
у файліfamilies/wikipedia_family.py
потрібний код мови. Можливо вам стане у пригоді. --MonAx (обговорення) 17:21, 11 жовтня 2024 (UTC)
- @Mike.Khoroshun в мене щось таке було з бетавською мовою. Я виправив роботу програми для себе, вручну додавши до масиву
В'ячеслав чи Вячеслав
[ред. код]Доброго дня, хотілося б уточнити яке написання імені та по-батькові є правильним, бо є багато статей як з апострофом так і без. --Tarasssst (обговорення) 11:21, 14 жовтня 2024 (UTC)
Шаблон "Ізольована стаття"
[ред. код]Шаблон {{Ізольована стаття}} категоризує статтю до Категорія: Шаблони із застарілими параметрами. Схоже, що і тому шаблоні щось застаріло. --J. (обговорення) 13:22, 14 жовтня 2024 (UTC)
- Раніше цей шаблон додав і видаляв бот SOMBot, який з якихось причин зламався і більше цього не робить. Нового робочого бота ще не створили, тому поки нікому прибирати/додавати ці шаблони. --Repakr (обговорення) 13:40, 14 жовтня 2024 (UTC)
- Але там проблема у самому шаблоні. --J. (обговорення) 13:59, 14 жовтня 2024 (UTC)
Техновини: 42-й тиждень 2024 року
[ред. код]Найсвіжіші тех. новини з технічної спільноти Вікімедіа. Будь ласка, повідомте інших користувачів про ці зміни. Не всі зміни торкнуться Вас. Доступні переклади.
Новини для редакторів
- Розширення структурованих обговорень, знане як Flow, починають вилучати. Його ніхто не підтримує і воно спричиняє проблеми. Його замінять інструменти обговорень, які використовуються на звичайних сторінках обговорень. Наразі почато перемовини з першим набором вікі: їм пропонують перестати використовувати Flow і перетворити всі обговорення Flow на підсторінки як архіви. Далі у цих вікі всі сторінки Flow, що не є підсторінками, бот автоматично перетворить на підсторінки починаючи з 22 жовтня 2024. 28 жовтня 2024 усі обговорення Flow у цих вікі перейдуть у режим лише-для-читання. [21][22]
- Команда пошукової платформи у ФВМ працює над полегшення текстового пошуку мовою читача. Минулого тижня впроваджено зміну для понад 30 мов, яка полегшує пошук слів з акцентами й іншими діакритиками. Це стосується як повнотекстового пошуку, так і розширеного пошуку з ключовими словами на зразок hastemplate і incategory. Можна ознайомитися з іншими технічними деталями (у тому числі інформацією про кілька інших дрібних покращень пошуку). [23]
- Переглянути усі 20 подані спільнотою завдань, які було виконано минулого тижня, можна тут. Наприклад, у російській Вікіпедії увімкнули розширення для звіряння редагувань EditCheck і пофіксили деякі відсутні стилі інтерфейсу користувача.
Новини для технічних дописувачів
- Редактори, які користуються інструментом Earwig's Copyright Violation Detector у Кузні інструментів, тепер матимуть спочатку увійти під своїм обліковим записом Вікімедіа, щоб могти запускати пошук через опцію «пошуковий рушій». Це зроблено для того, щоб унеможливити недобросовісне використання системи сторонніми ботами. Дякуємо Chlod за ці покращення. [24]
- Користувачі Фабрикатор знову можуть створювати завдання і додавати коментарі до наявних завдань, використовуючи електронну пошту — надсилання листів на Фабрикатор поремонтували. [25]
- Деякі елементи HTML в інтерфейсі тепер огорнуті елементом
<bdi>
, щоб наш вивід HTML більше відповідав веб-стандартам. У наступні кілька тижнів буде внесено подальші подібні зміни. Це може поламати деякі інструменти, які покладаються на попередню HTML-структуру інтерфейсу. Зверніть увагу, що взагалі-то покладатися на HTML-структуру інтерфейсу не рекомендується, бо вона може поламатися у будь-який момент. [26]
Детально
- Опубліковано найсвіжіший випуск щомісячної розсилки MediaWiki Product Insights. У цьому випуску ви знайдете: новини щодо системи автентифікації Вікімедіа, дослідження спрощення розробки функцій для платформи MediaWiki, новини щодо уніфікації парсера і розгортання MathML, та багато іншого.
- Вийшов свіжий випуск щоквартальних Новин технічної спільноти. У цьому випуску йдеться про дослідження щодо покращення тематичних пропозицій, пов'язаних з країнами, покращення тестів PHPUnit та інше.
Тех. новини підготували автори Техновин, розіслав бот • Зробити внесок • Перекласти • Отримати допомогу • Написати відгук • Підписатись чи відписатись.