Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)/Архів 29

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зміст

InternetArchiveBot

Доброго ранку! Що це таке виробляє цей бот? Найгірше те, що він заміняє назви місяців усередині дат називним відмінком, а не родовим, як повинно бути за правописом! --Рассилон 05:53, 24 квітня 2019 (UTC)

Якщо бачите якісь недоліки в бота — блокуйте і повідомте про це власника (на сторінці бота так і написано).--Andriy.v (обговорення) 06:17, 24 квітня 2019 (UTC)

Шаблон Передачі телеканалу Fox

У зазначеному шаблоні, зокрема на сторінці Fox Broadcasting Company неактивні усі три посилання: на перегляд, обговорення, редагування. Не уявляю як таке можливо, але дуже хотілось би оновити вміст шаблону відповідно до сучасного стану. За яким посиланням, на якій сторінці це можна зробити? Написати шаблон з нуля я навряд чи зможу, та й не знаю чи доречно це, зважаючи що один шаблон уже є в наявності, просто невідомо де саме. --Anyurevich (обговорення) 17:23, 26 квітня 2019 (UTC)

@Anyurevich: Так сталося майже 3 місяці тому, після зміни параметру |name= у редагуванні ред.№ 21944127. @Piznajko: прокоментуєте? --Рассилон 18:02, 26 квітня 2019 (UTC)
@Рассилон: дякую за пояснення та відновлення шаблону. --Anyurevich (обговорення) 12:21, 27 квітня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-18

22:28, 29 квітня 2019 (UTC)

Name

Доброго дня! Як показувати локально лише український вивід поля Name (Назва) з Вікіданих? --『 』 Обг. 14:46, 3 травня 2019 (UTC)

Простори-перенаправлення

Вітаю. Пропоную зробити як у росвікі ще декілька просторів-перенаправлень. У нас такий один - ВП: перенаправляє на Вікіпедія: (ну і ще англійські назви є). Пропоную додати наступні:

 • О: - Обговорення:
 • К: - Користувач:
 • ОК: - Обговорення користувача:
 • Ф: - Файл:
 • ОФ: - Обговорення файлу:
 • Ш: - Шаблон:
 • ОШ: - Обговорення шаблону:
 • КАТ: - Категорія:
 • ОКАТ: - Обговорення категорії:
 • ОВП: - Обговорення Вікіпедії:
 • П: - Портал:
 • ОП: - Обговорення порталу:
 • М: - Модуль:
 • ОМ: - обговорення модуля:
 • Д: - Довідка:
 • ОД: - Обговорення довідки:

Так стане зручніше та швидше щось набирати в пошуку--DiMon2711 18:07, 5 травня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-19

16:28, 6 травня 2019 (UTC)

О, а я думав, що проблема зі списком спостереження — лише в мене.--Piramidion 13:41, 7 травня 2019 (UTC)

ВП:ФР і Спеціальна:Переклад вмісту

Під час створення статей за допомогою нової, 2-ї версії засобу перекладу спрацьовує попередження на кожен заголовок «Див. також», «Примітки» та «Посилання», ніби то не заголовки, а окремі статті. Який саме фільтр спрацьовує — №4 чи №47 — мені поки що не вдалося з'ясувати, оскільки в УкрВікі кони чомусь не логуються. Чи це якісь вбудовані фільтри засобу перекладу / Мета-вікі / Медіавікі? І взагалі, в когось іще таке трапляється? --Рассилон 11:58, 7 травня 2019 (UTC)

траплялося зі мною. Єдине, що знаю, то це наші фільтри. Проте чи можливо їх вимкнути для засобів перекладу?--DiMon2711 13:19, 7 травня 2019 (UTC)
@Рассилон: Тут взагалі дивна ситуація, описана в phab:T155897. Схоже, Переклад вмісту постійно зберігає частинками перекладу, пропускаючи їх через фільтр. Разом з цим, ці зміни насправді не зберігаються, тому фільтр насправді нікого не блокує, і дії фільтра ніде не логуються. Проблема, судячи з усього, в Перекладі вмісту, який не мав би перевіряти статтю частинками — NickK (обг.) 20:36, 16 травня 2019 (UTC)

@Рассилон: @Dimon2711: @NickK: Пора вже щось робити із цим перекладом вмісту, тому що він узагалі вже перестав публікувати статті. Вже нічого не допомагає. Я не знаю, чи жалітися керівництву (наскільки я розумію над ним працюють люди на зарплатні), чи просити, щоб повернули стару версію, яка, хоч і була трохи глючною, але все-таки статті публікувала. Нинішній стан речей може тільки відлякувати новачків. Так далі не піде.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 11:05, 20 травня 2019 (UTC)

@Oleksandr Tahayev: Тут нічим не можу допомогти, адміністратори Вікіпедії не мають доступу до зміни цього інструменту. У Фонді Вікімедіа є команда, яка працює над цим, зокрема, пінгую @Aaharoni-WMF:, який трохи розуміє українську та працює над мовними питаннями у Фонді — NickK (обг.) 12:16, 20 травня 2019 (UTC)
@Oleksandr Tahayev та NickK: Часом це воно: «Є система, яка зупиняє редакторів, якщо вони не виправляють помилки машинного перекладу: коли до машинного перекладу не внесено жодних змін, редактор отримує попередження і не може опублікувати сторінку»? --Olvin (обговорення) 13:18, 20 травня 2019 (UTC)
@Olvin: Я повністю виправляю текст ще всередині перекладу вмісту. І мені жалілися інші люди, що вони також не можуть опублікувати свої переклади з англійської на українську, хоча виправляють текст ще всередині перекладу вмісту. Раніше хоча би можна було опублікувати переклад кілька разів вийшовши, зайшовши, після того як вискакувало щось типу "опублікувати не дивлячись на зауваження" (хоча й це не діло), а зараз взагалі ніяк не можна опублікувати.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:26, 20 травня 2019 (UTC)
Єдине, що можу порадити - внесіть зміни до розділів: «Див. також», «Примітки» та «Посилання». Я розумію, що у цих розділах зміни не потрібні (і так не має бути), але можна спробувати обійти встановлені (некоректно встановлені) обмеження. --Olvin (обговорення) 15:04, 20 травня 2019 (UTC)
@Oleksandr Tahayev та NickK: Спробував перекласти статтю з англійської (інструментом). У процесі перекладу виникає два повідомлення:
 • Спочатку повідомлення про те, що переклад змінено недостатньо. Воно зникає, коли текст відредагувати. Якщо автоматичний переклад цілком правильний (це буває рідко: або на дуже коротких абзацах або в назвах розділів), то його можна позначити як «питання вирішено» (у боковій панелі). На цьому етапі інструмент поводить себе загалом коректно.
 • А от потім на коротких назвах деяких розділів виникає повідомлення від AbuseFilter, що стаття надто коротка. Таке враження, що інструмент перекладу пробує публікувати якісь розділи як окрему статтю. Повідомлення спрямовує на локальну сторінку фільтра. Не знаю, чи коректно спрямовує, что там якась плутанина між глобальними на локальними фільтрами, але таке враження, що це таки обмеження локального фільтра. Обійти обмеження вдається, якщо написати дуже довгу назву розділу.
--Olvin (обговорення) 16:05, 21 травня 2019 (UTC)
ілюстрація до повідомлення: Фільтри редагувань виявили проблематичний вміст у Вашому перекладі

Панове, чергове хибне спрацювання фільтру: ред.№ 25231255. Заважає користувачці опублікувати переклад статті з інтервікі (принаймні ознаки ті самі). Чи може хтось якось тимчасово для УкрВікі зробити основною 1-шу версію засобу перекладу? --Рассилон 12:01, 23 травня 2019 (UTC)

Здравствуйте User:Рассилон,
Я действительно могу кое-как читать по-украински, но к сожалению не понимаю в чём именно проблема и что значит "ніби то не заголовки, а окремі статті". Можете, пожалуйста, дать пример статьи, где это проявляется?
Спасибо (и простите, что не могу как следует писать на вашем языке). --Amir E. Aharoni (обговорення) 12:25, 28 травня 2019 (UTC)
@Amir E. Aharoni: здраствуйте! Дело в том, что система считает некоторые разделы отдельными статьями. Примеры указаны выше. Самым ярким есть пример, где фильтр посчитал заголовок отдельной статьей и его пришлось увеличивать в несколько раз--DiMon2711 13:06, 28 травня 2019 (UTC)
@Amire80: В каком виде дать Вам примеры? Скажем, я могу повторить такие действия, переключившись на русский/английский язык интерфейса и воспроизвести сообщения, которые будут появляться. Могу сделать снимки экрана, если нужно. --Olvin (обговорення) 13:11, 28 травня 2019 (UTC)
@Amire80: При попытке перевода английской статьи en:American Association of Variable Star Observers описанная ошибка возникает в названии раздела External links (я использую Google Translate, он переводит как «Зовнішні посилання», и я с таким переводом полностью согласен). Снимок экрана приложил.
На других названиях разделов (в этой статье) проблем нет. Перевод я пока не публиковал. Если нужна какая-то дополнительная информация — сообщите. --Olvin (обговорення) 13:57, 28 травня 2019 (UTC)
Хорошо, проблему понял, и она действительно известна.
В логах этого нет, потому что делается только «сухая» проверка: будет ли публикация заблокирована или нет.
Из-за этого не получается публиковать совсем или это только предупреждения? --Amir E. Aharoni (обговорення) 11:43, 29 травня 2019 (UTC)
@Amire80: Конкретно у меня это только предупреждения. Возможно, права патрульного дают мне «иммунитет» ). Обычные пользователи, вероятно, не могут из-за этого публиковать переводы.
P.S. Ещё кое-что: примерно пару месяцев назад был неприятный глюк, что если редактировать одно предложение, держа при этом курсор мыши над другим, то через некоторое время (возможно, после закрытия-открытия перевода) набранные при таких обстоятельствах буквы «выпадали» со «своего» тэга <span>...</span> в «чужой». Слышали ли Вы о подобном? --Рассилон 12:17, 29 травня 2019 (UTC)
@Amire80: Сейчас указанное сообщение у меня исчезло, поэтому наверняка сказать не могу. По предыдущему переводу у меня сложилось впечатление, что публикация невозможна. Я обходил проблему искусственно увеличивая заголовки разделов. Однако, может я что-то упустил. Попробую еще и сообщу результат. --Olvin (обговорення) 13:04, 29 травня 2019 (UTC)

Шаблон:Населений пункт Росії

Хто-небудь може сказати, чому шаблон не відтворює підпис під зображенням? Заздалегідь дякую за допомогу. --Nina Shenturk (обговорення) 21:12, 9 травня 2019 (UTC)

Виправлено.--Andriy.v (обговорення) 21:44, 9 травня 2019 (UTC)

Софійський собор (Київ)

Доброї ночі!

Я ще новачок, а тому не дуже розуміюся в цьому, проте після ред.№ 24650965 весь текст сторінки скурсивився і його стало неможливо редагувати через візуальний редактор. Поясніть, будь ласка, чому так трапилось і підкажіть, як це можна вирішити. Заздалегідь дякую.

З повагою, --MiskoGe (обговорення) 00:12, 10 травня 2019 (UTC)

@MiskoGe: Це вада шаблону {{otheruses-2}}, в якому був зайвий тег курсивного тексту. Вже Виправлено. --Рассилон 04:48, 10 травня 2019 (UTC)
Дякую! --MiskoGe (обговорення) 09:22, 10 травня 2019 (UTC)

Multilingual Shared Templates and Modules

Hello uk-wiki community! (Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою)

I recently organized a project to share templates and modules between wikis. It allows modules and templates to be “language-neutral”, and store all text translations on Commons. This means that it is enough to copy/paste a template without any changes, and update the translations separately. If someone fixes a bug or adds a new feature in the original module, you can copy/paste it again without any translation work. My bot DiBabelYurikBot can help with copying. This way users can spend more time on content, and less time on updating and copying templates. Please see project page for details and ask questions on talk page.

P.S. I am currently running for the Wikimedia board, focusing on content and support of multi-language communities. If you liked my projects like maps, graphs, or this one, I will be happy to receive your support. (any registered user group can vote). Thank you! --Yurik (🗨️) 07:48, 11 травня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-20

00:49, 14 травня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-21

13:04, 20 травня 2019 (UTC)

Зайві рядки

Доброго дня! Щойно, під час виправлення візуальним редактором, він додав мені два зайвих порожніх рядки: ред.№ 25209794. З кожною спробою видалення вони лише змінювали своє розташування між двома іншими абзацами в межах одного розділу. Видалити вдалося лише через редактор коду. Це вже так десь вчетверте на цій сторінці. На інших сторінках не траплялося, проте я думаю це лише тому, що я в цей час на них рідко користуюся візуальним редактором. Підкажіть, будь ласка, в чому проблема та як її вирішити. Дякую. --MiskoGe (обговорення) 15:32, 21 травня 2019 (UTC)

Помилка Шаблону «Речовина Ідентифікатори» в українській версії uk.wikipedia.org

Description in English. Error the Template «Речовина Ідентифікатори» in the Ukrainian version of uk.wikipedia.org. Template error in the Ukrainian version is clearly visible in the browser Firefox on the page Рутин arises on the addition of the template "Речовина" → "Речовина Ідентифікатори". The error of a template is absent in the English version of en:Rutin of the template "chembox" → "Chembox Identifiers" . But even if you completely copy the content with the templates from the English version, replacing the content in the Ukrainian version, retaining the full patterns of the English language, "chembox" → "Chembox Identifiers" , then the error occurs identically as a names of the Ukrainian template. That is, Template "Речовина Ідентифікатори" as well as "Chembox Identifiers" are mistaken in the Ukrainian version of uk.wikipedia.org , though they work without mistakes in the English version of en.wikipedia.org. Examples at the bottom.


Описание на русском языке. Ошибка Шаблон «Речовина Ідентифікатори» в украинской версии uk.wikipedia.org Ошибку шаблона в украинской версии хорошо видно в браузере Firefox на странице Рутин возникает на добавление шаблона «Речовина» → «Речовина Ідентифікатори» Ошибка шаблона отсутствует в английской версии en:Rutin шаблона «chembox» → «Chembox Identifiers» . Но, если даже копировать полностью содержание с шаблонами с английского версии, заменяя содержание в украинской версии, сохраняя полностью шаблоны английского языка, «chembox» → «Chembox Identifiers» », то ошибка возникает идентично как и с использованием названий украинского шаблона. То есть в украинской версии uk.wikipedia.org Шаблон «Речовина Ідентифікатори» так же как и «Chembox Identifiers» ошибаются, хотя работают без ошибок в английской версии en.wikipedia.org Примеры ниже.


Опис Українською мовою. Помилка Шаблону «Речовина Ідентифікатори» в українській версії uk.wikipedia.org Помилку шаблону в українській версії добре видно у браузері Firefox на сторінці Рутин виникає на додавання шаблону «Речовина» → «Речовина Ідентифікатори» Помилка шаблона відсутня в англійській версії en:Rutin шаблону «chembox» → «Chembox Identifiers» Але, якщо навіть копіювати повністю зміст з шаблонами з англійської версії заміняючи зміст української версії зберігаючи повністю шаблони англійської мови, «chembox» → «Chembox Identifiers» то помилка виникає ідентично як і з використанням назв українського шаблону. Тобто в українській версії uk.wikipedia.org Шаблон «Речовина Ідентифікатори» так само як і «Chembox Identifiers» помиляються, хоча працюють без помилок в англійській версії en.wikipedia.org До прикладу уривок, програмний код відкритої сторінки однакового змісту:


en:Rutin

<script>(RLQ=window.RLQ||[]).push(function(){mw.config.set({"wgPageParseReport":{"limitreport":{"cputime":"0.912","walltime":"1.266","ppvisitednodes":{"value":7754,"limit":1000000},"ppgeneratednodes":{"value":0,"limit":1500000},"postexpandincludesize":{"value":195894,"limit":2097152},"templateargumentsize":{"value":24350,"limit":2097152},"expansiondepth":{"value":22,"limit":40},"expensivefunctioncount":{"value":3,"limit":500},"unstrip-depth":{"value":1,"limit":20},"unstrip-size":{"value":34477,"limit":5000000},"entityaccesscount":{"value":2,"limit":400},"timingprofile":["100.00% 1135.484   1 -total"," 66.17% 751.333   1 Template:Chembox"," 37.32% 423.760   1 Template:Chembox_Identifiers"," 25.95% 294.609   5 Template:Chembox_headerbar"," 25.59% 290.621   15 Template:Trim"," 19.19% 217.845   1 Template:Reflist"," 18.40% 208.925   11 Template:Main_other"," 16.93% 192.251   1 Template:Chembox_parametercheck"," 15.93% 180.872   8 Template:Cite_journal"," 15.19% 172.481   1 Template:Chembox_Properties"]},"scribunto":{"limitreport-timeusage":{"value":"0.434","limit":"10.000"},"limitreport-memusage":{"value":8194707,"limit":52428800}},"cachereport":{"origin":"mw1274","timestamp":"20190513175509","ttl":2592000,"transientcontent":false}}});});</script>

Та, точна копія з англійської версії вставлена замість української версії, в українську версію. Результат:

Рутин

<script>(RLQ=window.RLQ||[]).push(function(){mw.config.set({"wgPageParseReport":{"limitreport":{"cputime":"0.412","walltime":"0.696","ppvisitednodes":{"value":4177,"limit":1000000},"ppgeneratednodes":{"value":0,"limit":1500000},"postexpandincludesize":{"value":70153,"limit":2097152},"templateargumentsize":{"value":16301,"limit":2097152},"expansiondepth":{"value":15,"limit":40},"expensivefunctioncount":{"value":14,"limit":500},"unstrip-depth":{"value":0,"limit":20},"unstrip-size":{"value":14740,"limit":5000000},"entityaccesscount":{"value":15,"limit":400},"timingprofile":["100.00% 640.684   1 -total"," 88.89% 569.480   1 Шаблон:Chembox"," 67.92% 435.135   1 Шаблон:Chembox_Identifiers"," 66.46% 425.816   1 Шаблон:Картка/рядки"," 64.57% 413.672   50 Шаблон:Картка/р"," 61.50% 393.996   14 Шаблон:Wikidata"," 10.72%  68.660   1 Шаблон:Chembox_Properties"," 8.39%  53.734   1 Шаблон:Reflist"," 4.44%  28.442   8 Шаблон:Cite_journal"," 3.21%  20.535   25 Шаблон:Chembox_entry"]},"scribunto":{"limitreport-timeusage":{"value":"0.189","limit":"10.000"},"limitreport-memusage":{"value":3783513,"limit":52428800},"limitreport-logs":"Loaded datatype external-id of P231 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P2153 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P232 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P715 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P665 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P672 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P683 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P657 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P267 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype string of P233 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P234 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P1579 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P1578 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\nLoaded datatype external-id of P2796 from wikidata, consider passing datatype argument to formatProperty call or to Wikidata/config\n"},"cachereport":{"origin":"mw1253","timestamp":"20190523125339","ttl":2592000,"transientcontent":false}}});});</script>

Різниця результату між версіями сайту: en:Rutin

1 Template:Chembox_Identifiers"," 25.95% 294.609

Рутин точна копія з англійської версії вставлена замість української версії

1 Шаблон:Chembox_Identifiers"," 66.46% 425.816

а це, якщо використовувати шаблони оригінальні, української версії в українській версії

1 Шаблон:Речовина_Ідентифікатори"," 55.91% 484.142

— Ця репліка додана з IP 31.129.64.132 (обг.) 18:10, 23 травня 2019 (UTC)

Шаблон {{Речовина Ідентифікатори}} призначений для використання винятково всередині шаблону {{Речовина}}. Інших проблем з цими шаблонами у статті Рутин у браузері Firefox v67 не виявлено. --Рассилон 20:07, 23 травня 2019 (UTC)

Гайко Геннадій Іванович

У картці хтось помилково поставив «перекладач». Як це змінити на «науковець, викладач»?--Білецький В. С. (обговорення) 17:39, 26 травня 2019 (UTC)

@Білецький В.С.: Це зробив на Вікіданих пан Ghuron, побачивши у статті категорію Українські перекладачі. Виправляти це треба там само: Q12093980: Гайко Геннадій Іванович. --Рассилон 18:12, 26 травня 2019 (UTC)
@Рассилон: Буду вдячний, якщо допоможете - виправите. Бо я цього раніше не робив.--Білецький В.С. (обговорення) 19:42, 26 травня 2019 (UTC)
YesТак Зроблено разом з Yukh68. --Рассилон 21:12, 26 травня 2019 (UTC)
Дякую!--Білецький В.С. (обговорення) 15:58, 27 травня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-22

15:34, 27 травня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-23

15:24, 3 червня 2019 (UTC)

Шаблон не з того боку

Проблема із шаблоном {{Спецсимволи/основа}}. Взагалі він має бути не на всю ширину сторінки, а розташовуватися в правому кутку. У російській Вікі, звідки взятий код, такої проблеми нема, хоча коди ідентичні. Чи може хтось допомогти вирішити проблему? Дякую! --  Gzhegozh обг. 20:22, 6 червня 2019 (UTC)

переробив на бокс, це краще чим прописувати код вікітаблиці, хоча і так шаблон не працював крім стандартного оформлення... Якщо можливо, то краще переробити на модуль. І у Вашому підписі правильний код - <span style="color:#0066cc;">'''Gzhegozh'''</span>. Нині ж Ви жирним виділяєте й span, що не є правильним рішенням. --『 』 Обг. 22:35, 7 червня 2019 (UTC)
Також, якщо вам не важко, перегляньте, будь ласка, {{Заготовка шаблону}}. Він створений для того, аби швидко генерувати пустий шаблон із параметрами для перекопіювання у статтю. Втім, він теж не працює в Українській Вікі за якихось незрозумілих причин. --  Gzhegozh обг. 00:04, 8 червня 2019 (UTC)

Подвоєння елемента

Добридень! У шаблоні {{Річка}}, прохання допомогти прибрати подвоєння км². Приклад, Липовець (річка)--『 』 Обг. 21:52, 7 червня 2019 (UTC)

У картці потрібно додати правильну обробку значень параметра. Якщо він бере з Вікіданих то км² не додавати, якщо локально проставлено значення площі, то додавати.--Dim Grits 14:47, 8 червня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-24

17:06, 10 червня 2019 (UTC)

Нагороди

 • Допоможіть, будь ласка.
 • Як прибрати з шаблона Державний діяч у статті Педру I (імператор Бразилії) колодки нагород? Або навіть усю комірку «нагороди» повністю? Зараз той Педру виглядає як якийсь радянський офіцер, груди якого усіяні орденами від зірки героя до медалі матері-героїні. Як прибрати цю фалеристичну лихоманку і привести шаблон до нормального вигляду? --N.Português (обговорення) 13:04, 11 червня 2019 (UTC)
  Вставте у шаблон-картку «| нагороди = - » крім лапок.--Venzz (обговорення) 13:14, 11 червня 2019 (UTC)
  Однак краще такого не робити і вручну красиво оформити нагороди за допомогою шаблонів. Бо ордена у шаблоні-картці автоматично проставлять категорії.--Venzz (обговорення) 13:16, 11 червня 2019 (UTC)
  Це не наша вина, що Педру мав орденів не менше ніж Ілліч.--Venzz (обговорення) 13:18, 11 червня 2019 (UTC)
  Не працює | нагороди = - . Комірка «нагороди» лишається.
  На жаль, колодок орденів забагато і вони не зрозумілі не-фалеристам. --N.Português (обговорення) 13:25, 11 червня 2019 (UTC)
  Напевно ви щось не так зробили, все працюює. Якщо навести курсор на колодку, то буде назва нагороди. Використання колодок для нагород це стандартна практика в Укрвікі.--Venzz (обговорення) 17:37, 11 червня 2019 (UTC)
  Поставив | нагороди = - . Комірка «нагороди» лишається. Не працює.
  Це потворна практика. Я таке бачив лише у росіян, які поведені на культі победобесія і нагород. Шаблони про персоналії перетворені ветеранські іконостаси з колодками, ніби на Дєнь Пабєди. Нікому окрім фалерисів ті кубики нічого не говорять. На мобільних телефонах курсорів немає. Та й кому прийде в голову курсор підводити? Навіщо наводити курсор, якщо можна написати текстом? Треба запозичувати нормальні речі з інших вікіпедій, а не копіювати росіян. Бо укрвікі справляє враження жалюгідної копії російського проекту. --N.Português (обговорення) 08:30, 12 червня 2019 (UTC)
  це технічна кнайпа, запропонуйте це як пропозицію. Можна буде обговорити тоді і консенсусом прибрати ці "розфарбовки". --『 』 Обг. 08:40, 12 червня 2019 (UTC)
  Справа у тому, що колодки від Вікідати. На сторінці прописані усі ті отримані нагороди, а до нагород в свою чергу прикріплення зображення тих колодок. Як вихід можна прописати кілька найбільш вагомих нагород через вікіпосилання, щоб одразу було й видно, й можна клікнути було одразу на статтю про орден. А увесь перелік нагород дати у статті (розширити розділ про титули). --Lystopad (обговорення) 08:46, 12 червня 2019 (UTC)
  Та хай ті колодки будуть у статтях про СРСР чи відповідних персоналіях, якщо комусь той жах подобається. Мене інше турбує: чого тим колодкам у статтях про середньовічних-модерних королів і герцогів Європи стояти? Я просто хочу мати функцію прибрати нагороди, щоб усі були задоволені. Це технічне питання. --N.Português (обговорення) 08:47, 12 червня 2019 (UTC)
  Не хай, а потрібен консенсус користувачів Вікі. Це дуже складне питання, щоб просто так його вирішити. Воно має відношення до тисяч статей.--Venzz (обговорення) 15:16, 13 червня 2019 (UTC)
 • Колеги, не забувайте що колодки автоматично додають категорії нагороджений таким-то орденом. Якщо їх прибрати, то потрібно буде ботом додавати категорії.--Venzz (обговорення) 15:16, 13 червня 2019 (UTC)
  ці колодки можна прибрати, але залишити категоризацію. Для цього потрібно буде підправити модуль. Але для усього потрібен консенсус. --『 』 Обг. 23:22, 13 червня 2019 (UTC)

Growth team updates #8

09:02, 13 червня 2019 (UTC)

Спеціальне питання

Дубляж інформації на сторінці в мене одного?--『 』 Обг. 07:49, 14 червня 2019 (UTC)

AlexKozur, на цій сторінці? всієї інформації? В одного. --Ата (обг.) 09:31, 14 червня 2019 (UTC)
Спеціальна:Статистика перевірок--『 』 Обг. 09:39, 14 червня 2019 (UTC)
У мене теж. Зафайлиш на фаб? --塩基Base 09:50, 14 червня 2019 (UTC)
Честно, не знаю як... --『 』 Обг. 07:37, 15 червня 2019 (UTC)

Шаблон:Аеропорт

Додав до картки альтернативну назву параметру зображеннялого, але чогось не працює. Чи може хтось, будь ласка, допомогти? --  Gzhegozh обг. 22:02, 14 червня 2019 (UTC)

 • Виправлено. Все тепер працює, але чомусь все ще пише "невідомий параметр". Можливо, треба трохи зачекати--DiMon2711 22:59, 14 червня 2019 (UTC)
  • Так воно й у мене теж працювало, але писало про невідомий параметр. Дивна річ. --  Gzhegozh обг. 23:00, 14 червня 2019 (UTC)
   • а нині як? --『 』 Обг. 05:03, 15 червня 2019 (UTC)
    • А нині працює. Дякую! --  Gzhegozh обг. 08:07, 15 червня 2019 (UTC)

Шаблон Характеристики ЛА

У кого є можливість виправте назву атрибуту в шаблоні Характеристики ЛА з "нагрузка" на "навантаження", а то дуже схоже на русизм --FarCryMan 16:36, 15 червня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-25

20:38, 17 червня 2019 (UTC)

Повідомлення про проблеми та неперевірені зміни

… не дуже гарно доторкаються одне до одного. Див., наприклад, Харріс Твід, КІМ (Комунікативно-Інтерактивний Метод). --Рассилон 14:02, 18 червня 2019 (UTC)

якщо не помиляюся, так сталося після втручання Alex Khimich. Можливо, є модливість зробити відступ? З повагою--DiMon2711 20:08, 18 червня 2019 (UTC)
А може варто перенести той блок у рядок заголовка статті? Бо зараз виглядає трохи неестетично. Тільки в такому разі може виникнути проблема зі статтями, в яких довга назва, а також із захищеними статтями (там де є відповідний значок справа вгорі). Як варіант — узагалі змінити формат (вигляд) тих повідомлень. З іншого боку — я колись хотів стати патрульним у першу чергу для того, щоб мої статті виглядали гарно, щоб їх не псували оті повідомлення про неперевірену сторінку чи неперевірені версії. Тому якщо зробити всі статті «гарними», це потенційно може зменшити кількість охочих отримати права патрульного. Таке...--Piramidion 20:26, 18 червня 2019 (UTC)

Внутрішня помилка шаблону "Refimprove"

Вітаю! На сторінці Шаблон:Refimprove говориться про якусь внутрішню помилку: "[XQm8cgpAAD8AAH5ADwAAAACU] 2019-06-19 04:39:14: Критичний виняток типу «Wikimedia\Assert\ParameterAssertionException»". Утім у статті шаблон працює ред.№ 25447179 — Це написав, але не підписав користувач Kirotsi (обговореннявнесок) 04:41, 19 червня 2019‎ (UTC).

Проблема з параметром |talk={{{talk|}}}. Помилка відноситься до класу припущень. На жаль, більше я поки що нічого не можу вдіяти. --Рассилон 05:55, 19 червня 2019 (UTC)

Шаблон:Стільниковий телефон

Інформація з атрибута інше не відображається. --FarCryMan 23:40, 21 червня 2019 (UTC)

@FarCryMan: Може, в назві параметру |інше= суміш розкладок? Якщо ні, то вкажіть, будь ласка, приклад сторінки з даною проблемою. --Рассилон 23:50, 21 червня 2019 (UTC)
@Рассилон: Не помітив, що використовував англійський відповідник |other= :) Але я його взяв зі сторінки документації шаблону, а саме з прикладу. То треба виправити чи в документації, чи зробити доступними для використання обидва --FarCryMan 00:02, 22 червня 2019 (UTC)
@FarCryMan: Додав |other=, але з нижчим пріоритетом за |інше=. Так само вже було зроблено для, наприклад, |battery=. --Рассилон 07:59, 22 червня 2019 (UTC)
@Рассилон: Дякую! І якщо можна то перевірте Шаблон:Infobox information appliance, там не працює параметр |name=, приклад сторінки Xiaomi Mi Band 4 --FarCryMan 09:44, 22 червня 2019 (UTC)
@FarCryMan: Змінив у картці |ім'я= на |назва=. Детальніше див. Шаблон:Картка/Документація. --Рассилон 10:21, 22 червня 2019 (UTC)
@Рассилон: Дякую! --FarCryMan 11:02, 22 червня 2019 (UTC)

Якась помилка в шаблоні Гідроелектростанція

Вітаю! Напевно до шаблону "Гідроелектростанція" внесли певні зміни, так що тепер не виводиться показник "Встановлена потужність". Якщо хтось може - виправте буль-ласка--IGEO map (обговорення) 19:53, 22 червня 2019 (UTC)

так це сьогодні вже пройшовся один користувач і встановив свій правопис, зламавши картку. --Jphwra (обговорення) 20:06, 22 червня 2019 (UTC)

Wikidata Bridge: edit Wikidata’s data from Wikipedia infoboxes

Косяки шаблонів

Внаслідок діяльності по прив'язці шаблонів до вікіданих вікіпедія все більше виглядає як результат діяльності ботів, зокрема статті які були досить якісно написані і колись непогано виглядали. Маркевич Олександр Прокопович - у шаблоні розділ "Аспіранти, докторанти", який неможливо прибрати інакше ніж витерти інформацію з вікіданих, перекривається з розділом "Відомі учні". Треба прибрати десь з шаблонів все про "Аспіранти, докторанти" і приєднати до "Відомі учні", бо в цій автоматичній формі запису огидно все починаючи від загальної картини і того що "відомі учні" та "аспіранти, докторанти" не зовсім одне й те саме, закінчуючи "і" між двома голосними. --Igor Balashov (обговорення) 13:06, 24 червня 2019 (UTC)

А, і там до речі те саме з "Науковий керівник" і "Вчителі", блєск.--Igor Balashov (обговорення) 13:09, 24 червня 2019 (UTC)
щось ви не уважно дивилися. Там ці параметри беруться не з Вікіданих, вони введенні вручну кимось. Достатньо лише виправити в коді статті й усе запрацює. До речі, в мене нічого одне на одного не налізає--DiMon2711 13:30, 24 червня 2019 (UTC)
Це Ви неуважно дивитеся, там були вручну написані актуальні детальні дані у розділах "Відомі учні" та "Науковий керівник" які використовувалися тоді в шаблоні. Зараз там всплило аби що у розділах "Аспіранти, докторанти" і "Вчителі", яких в коді статті просто немає, і таких знівечених статей сотні, мабуть тисячі. Хтось тепер має вручну це все переносити в кожній статті в інший розділ і саме для цього і потрібні автоматичні шаблони?--Igor Balashov (обговорення) 13:39, 24 червня 2019 (UTC)
не розумію, що вам не подобається? Ось як воно виглядає в мене: File:Маркевич - скриншот.jpg. Все нормально, нічого не налізає. Це проблема точно не в статті, можливо, треба щось підправити в інших місцях--DiMon2711 13:55, 24 червня 2019 (UTC)
Налізає смисловий вміст розділів, а не інтерфейс.--Igor Balashov (обговорення) 14:20, 24 червня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-26

17:30, 24 червня 2019 (UTC)

Таблиці

З недавніх пір, у візуальному редакторі, копіюючи ячейку (не вміст, а саме свю ячейку), та вставивши її в якусь іншу ячейку, в тій ячейці створюється дві таблиці по одній ячейці, вміст яких = вміст скопійованої. При чому, прибрати можливо лише верхню, нижня так і залишиться, але лише в візуальному редакторі, після зберігання все стає нормально. Раніше, копіюючи та вставляючи ячейку, ніяких таблиць не створювалося (якщо натиснути на іншу ячейку), вміст вставлявся й усе було нормально. Тепер приходиться двічі натискати на ячейку й копіювати вміст. АЛе сьогодні й тут знайшлася проблема. Скопіювавши ячейку, наприклад

Суперник
Бали

буде відображатися

Суперник
Суперник
Бали

При спробі витерти верхню лінію, витирається нижня. До цього можна звикнути, але часто я працюю з величезними таблицями, і часто треба скопіювати якусь її частину (наприклад, два стовпці). І досить незручно тепер тицяти на кожну ячеєчку та вставляти все окремо, тим паче, що результат ти отримуєш далеко не такий, який буде відображатися при читанні. Можливо, це лише в мене такий глюк. Прошу поради, що можна зробити. Якщо це в усіх таке, то в чому справа? Дякую--DiMon2711 16:17, 26 червня 2019 (UTC)

П.С.: ячейку → комірка.--『 』 Обг. 17:50, 30 червня 2019 (UTC)

Проблема в шаблоні

На сторінці Вікіпедія:Sweep-Net шаблон картка програми бере |тип= з Вікіданих і якимсь дивним чином туди потрапляє тег <span>. --FarCryMan 20:42, 29 червня 2019 (UTC)

"Львівська область" 1921 року

Не збагну, як Вікідані у статтю Левкович Ярослава Григорівна підтягують місце народження «Львівська область, УСРР», якщо особа народилась 1921 року, а область утворено 1939-го? --Friend (обг.) 15:31, 30 червня 2019 (UTC)

Дуже просто село → район (дата утворення 1965, раніше невідомо що) → (область, аналогічно 1939) → УСРР (у 1921 так)--Submajstro (обговорення) 15:45, 30 червня 2019 (UTC)

Допоможіть новачку

Питання, що не так з цією сторінкою? Дубас Андрій Я додав авторитетні джерела, які підтверджують розміщену мною інформацію. Якийсь користувач постійно ставить мітку про швидке вилучення статті, і не пояснює причини. Я новачок, то ,будь ласка, поясніть що не так, щоб я це виправив, дякую. — Це написав, але не підписав користувач Євгеній Бицань (обговореннявнесок) 21:31, 30 червня 2019‎ (UTC).

@Євгеній Бицань: вітаю. Прошу вас ознайомитися з Вікіпедія:Критерії значимості/Особи та навести конкретні пунки, які підтверджують значимість особи та посилання на авторитетні незалежні джерела, які це підтверджують. Дякую--DiMon2711 22:43, 30 червня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-27

21:23, 1 липня 2019 (UTC)

Потрапляння сторінок користувачів у Категорія:Шаблони:Переконання

Гляньте сюди. Дюжина сторінок користувачів категоризувалася. Це неправильно прописаний якийсь шаблон (або декілька). Вирахувати баг не складно --93.126.95.15 20:37, 4 липня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено, проблема була в {{Проти Російського світу}}--Piramidion 20:54, 4 липня 2019 (UTC)
Користувачі не розуміють як користуватись шаблонами і регулярно чи то підставляють їх чи то копіюють їх вміст замість {{включати}} їх. Іноді виправляю, але це досить масово, на жаль :( --塩基Base 22:00, 4 липня 2019 (UTC)
@Base: а ботом пройтися не можна конкретно по цій категорії? Маю на увазі, чи є якісь технічні застереження? Повилучати все, що не має двокрапки перед словом «категорія»? Ще, можливо, зробити виняток для того, що міститься в тегах <nowiki>, хоча я сумніваюся, що такі включення цієї категорії взагалі є.--Piramidion 22:16, 4 липня 2019 (UTC)
Це все таки краще заміняти на включення, а не просто прибирати категорії. Власне це ж і так службова категорія, тобто читачі не страждають від того, що там не те, що треба, а для редакторів у яких ця проблема це потенційна можливість побачити відповідний диф та можливо зрозуміти як працює включення. --塩基Base 22:53, 4 липня 2019 (UTC)
Що бачила, те прибрала. Це звичайний результат нерозуміння природи шаблонів як таких і юзербоксів зокрема. Треба більше спілкуватися з людьми ) -- Ата (обг.) 15:30, 7 липня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-28

20:13, 8 липня 2019 (UTC)

Таке питання

Я писав репліку в мовній кнайпі, відповідь автору попереднього повідомлення, вставив його нік в шаблон {{ping}}, і лише коли зберіг, помітив, що зробив зайвий пропуск. Виправив, і виникло таке питання: він тепер це побачить (незалежно від того, чи є в нього та сторінка в СС)? --Володимир Ганджук 23:16, 10 липня 2019 (UTC)

Пінг працює тільки і тільки якщо ви написали нікнейм існуючого користувача і якщо підписалися за допомогою чотирьох тильд (5 тильд також не підійде). Тому ні, не бачить. А сторінка користувача для пінга не обов'язкова--DiMon2711 12:25, 11 липня 2019 (UTC)
Особисто я після таких виправлень (коли пінг був неправильний і не спрацював, а тепер хочу, щоб спрацював-таки) витираю свій підпис з тої репліки і ставляю тильди наново. Так би ж мало працювати, нє? --Ата (обг.) 12:52, 11 липня 2019 (UTC)
так, я також іноді так роблю--DiMon2711 13:04, 11 липня 2019 (UTC)
У налаштуваннях сповіщень можна ввімкнути сповіщення про успішний пінг — воно після репліки сповіщає кого вдалось чи ні пінганути під червоним дзвоником. Якщо не помиляюсь, у документації було що окрім нового підпису треба новий абзац. Тобто можна або відповісти собі ж додавши пропущених, або відкинути себе і додати виправлене знову. Але варто потестувати. --塩基Base 14:18, 11 липня 2019 (UTC)
Перепрошую але я не зовсім зрозумів. Тобто, щоб отримати відповідь від цього користувача, мені треба витерти підпис і заново написати тильди? --Володимир Ганджук 15:04, 11 липня 2019 (UTC)

Документація шаблонів

За підсумками обговорення була підтверджена єдина правильна назва підсторінок документації шаблонів — /документація, з малої літери. Для перейменування неправильних назв підсторінок документації (/doc, /Документація) необхідний список сторінок, які містять такі назви. Чи може хтось додати до {{Документація}} тимчасовий код, який включатиме підсторінку документації до категорії Категорія:Сторінки документації шаблонів з неправильною назвою, якщо її назва /doc або /Документація (з великої)? Можливо, для написання такого коду варто використати {{Документація/docname}}, але я не впевнений. Дякую. --  Gzhegozh обг. 10:32, 15 липня 2019 (UTC)

Більше не релевантно — виконано користувачем Andriy.v. --  Gzhegozh обг. 10:46, 17 липня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-29

15:30, 15 липня 2019 (UTC)

Шаблон:Дата релізу та вік

Переклав Шаблон:Years or months ago з pl-вікі, перевірте чи все добре, чи можна вносити цю версію Шаблон:Дата релізу та вік/пісочниця--sXe_92 12:44, 18 липня 2019 (UTC)

Хакатон у Білорусі

Від користувача Mr. Zabej:

"Прывітанне,

Беларуская опенсорс супольнасць з нямецкімі хактывістамі запрашае вікімедыя ўдзельнікаў з Украіны на Хакатон (11-18 Жніўня). Мы будзем рабіць інтэрактыўную карту пабудаваную на вікі прынцыпах, якая садзейнічае большай бачнасці грамадскіх ініцыятыў.тПадчас хакатона плануецца распрацаваць зручны інтэрфейс узаемадзеяння з Wikidata і Wikipedia праз API. Мы гатовы пакрыць выдаткі на праезд і пражыванне. Чытайце больш дэталяў тут.

Запрашаем папрацаваць ў міжнаронай камандзе!"

Можуть зацікавитись: @Юрій Булка: @Alex Blokha: @Vlasenko D: @Mcoffsky: @Base:.

--Tohaomg (обговорення) 09:59, 19 липня 2019 (UTC)

Я 13 серпня лечу на Вікіманію, тому не вийде взяти участь. --塩基Base 11:20, 19 липня 2019 (UTC)
Дякую за інформацію! На жаль, завантажений по роботі - не зможу взяти відпустку. --Vlasenko D (обговорення) 12:24, 19 липня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-30

13:07, 22 липня 2019 (UTC)

Growth team updates #9

14:26, 23 липня 2019 (UTC)

Editing News #1—July 2019

18:32, 23 липня 2019 (UTC)

Скрипти

Вітаю. Хотів підключити собі скрипти (мій файл в рувікі), а єдиного їх опису в українській Вікіпедії не знайшов. Хтось з техніків міг би створити сторінку, аналогічну ru:Википедия:Самые используемые скрипты, та додати опис Вікіпедія:Персональні скрипти як на сторінці ru:Википедия:Персональные скрипты? Дякую. Oleg3280 (обговорення) 21:30, 25 липня 2019 (UTC)

Шаблон:Роки в Європі

Прохання виправити цей та інші подібні шаблони. Вказана категорія має належати до 2010-х, а належить до 2000-х (Категорія:2000-ні в Європі) (2010-ті з 2010 по 2019, а не з 2011 по 2020). Зміни були внесені користувачем Avatar6 у 2019 році та вплинули на всі категорії, де використовуються ці шаблони. Порівняйте:

Дякую. Oleg3280 (обговорення) 19:07, 28 липня 2019 (UTC)

Десятиліття#Варіанти рахунку десятиліть --Tohaomg (обговорення) 19:21, 28 липня 2019 (UTC)
Tohaomg. Я це знаю, але подібні зміни без обговорення не робляться. Десятиліття подібним чином рахуються в англовікі і рувікі. Подивіться як приклад категорії у перших 4 категоріях, де є розбіжності стосовно десятиліть. Oleg3280 (обговорення) 19:44, 28 липня 2019 (UTC)