Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:К-А

Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для координації та обговорення питань, які стосуються адміністрування Вікіпедії. До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі. Регулярне нецільове використання цієї сторінки (за наявного консенсусу декількох адміністраторів) може спричинити заборону на її редагування (топік-бан).

Зверніть увагу, що для запитів до адміністраторів існує окрема сторінка.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4

AndriiDydiuk[ред. код]

~530 статей. Я взяв рівно 100 останніх. І з них 74 виглядають так:

 1. Ріін Тамм
 2. Міхаїл Лотман
 3. Андрес Метспалу
 4. Ліллі Субурґ
 5. Лідія Койдула
 6. Андрус Вікірягк
 7. Карл Рістіківі
 8. Пауль-Еерік Руммо
 9. Йоганнес Земпер
 10. Ґустав Суйтс
 11. Реін Агас
 12. Пауль Сааґпакк
 13. Фанні де Сіверс
 14. Світлана Бойкович
 15. Ружица Сокич
 16. Світлана Велмар-Янкович
 17. Мілена Дравич
 18. Надежда Петрович
 19. Егле Шпокайте
 20. Саня Долежал
 21. Медея Джапарідзе
 22. Скорий Сергій Анатолійович
 23. Олексій Лотман
 24. Фред Юссі
 25. Калеві Кулл
 26. Олеві Кулл
 27. Август Ваґа
 28. Еріх Кукк
 29. Малл Ваасма
 30. Мартін Зобел
 31. Арво Круусемент
 32. Теодор Лутс
 33. Йоганнес Пяязуке
 34. Вейко Иунпуу
 35. Танел Таммет
 36. Ендел Лаас
 37. Маре Теіхманн
 38. Костантин Рамул
 39. Ендел Аруя
 40. Едгар Кран
 41. Ґуннар Канґро
 42. Пеетер Тороп
 43. Евар Саар
 44. Якоб Лінзбах
 45. Григорій Кроманов
 46. Яніс Тільбергс
 47. Едвартс Вірза
 48. Мара Заліте
 49. Ояр Вацієтіс
 50. Карл Меннінг
 51. Теодор Альтерманн
 52. Пауль Пінна
 53. Антс Ескола
 54. Іта Евер
 55. Каарел Ірд
 56. Антс Лаутер
 57. Сулев Ниммік
 58. Геленд Пееп
 59. Артур Рінне
 60. Акопян Тетяна Степанівна
 61. Брутян Георг Абелович
 62. Адян Сергій Іванович
 63. Ардіт Ґ'єбреа
 64. Козма Душі
 65. Неджміє Пагаруша
 66. Йосиф Дробоніку
 67. Єлена Рістеська
 68. Кароліна Ґочева
 69. Ян Мікулич-Радецький
 70. Муза Рубацките
 71. Яніс Розенталс
 72. Маргарита Старасте
 73. Ріхард Зариньш
 74. Яніс Тільбергс

Із переглянутих 100 статей — 74 мікростаби без джерел і фактично без тексту. У решти 26 теж не завжди все гаразд. Вони більші, але теж часто без джерел. Всього статей він створив уже ~530. Тобто можна вирахувати, що серед них "пусток" десь ~390. І ще невідомо скільки у вилученому внеску. Цей патрульний злісно порушує ВП:ПАТ. І, на мою думку, це щось подібне на підрив нормального функціонування, враховуючи швидкість створення цих пусток, враховуючи скільки треба праці інших користувачів, щоб ці пустки якось наповнювати.

Формально, мала би бути номінація на негайне зняття прапорця. Але це не вирішує проблеми - людина створюватиме далі. Окрім того, користувач уже з півроку займається накруткою лічильника мікроредагуваннями, тому почнеться масове розпатрулювання. Всі проблеми з ним «обговорювались». Проблеми були озвучені різними користувачами ще до номінації на патрульного, потім під час номінації. І вони досі актуальні. Уже після надання прапорця до нього знову звертались. Ось Green_Zero просив його у травні[1], у серпні[2]. Низка користувачів зверталась щодо масових мікроредагувань. Користувач відмовчується. Я і ще кілька користувачів звертались щодо недоцільності деяких шаблонів. Він лише мовчки відкочував і ставить ці шаблони в усі статті до сьогоднішнього дня.

Можливо це має бути фільтр на створення нових. З умовою, що фільтр буде знято, коли користувач наповнить вже існуючі. Це не буде велика трагедія. Він може і далі накручувати лічильник, але доповнюючи тризначне число власних мікростабів.--Aeou 21:21, 28 серпня 2015 (UTC)

Можливо, поставити фільтр на створення нових статей розміром менше 2000 байтів, чи це занадто низький поріг? — NickK (обг.) 21:35, 28 серпня 2015 (UTC)
Більшість таких статей - стаби для конкурсу по CEE Spring 2015. Забив теми, що встиг під час конкурсу, то доробив, про решту забув. По такому принципу і надалі створює статті. --Basio (обговорення) 22:16, 28 серпня 2015 (UTC)
Миколо, вибачте, що пізно відповідаю. Обмеження вже поставили, але хто зна, може будуть якісь корекції і встановлять поріг. Якщо поріг, то напевно більший. Я глянув зо два десятки статей. Усі стабільно 1400…1700. При цьому пустка картка — це 950 байтів, категорії — ще 200. Щоб досягти 2000 достатньо додати два речення. Трохи мало. Це враховуючи, що він виключно перекладає і то з нормальних «повноводних» статей. Там матеріалу достатньо.
Плюс врахуйте, що він навряд чи доповнить існуючі. Я все ж схилявся до варіанту Mishae, плюс додаткова умова — фільтр знімуть, коли доповнить вже створені. А наразі хай створює через підсторінки у власному просторі. На відміну від Мішае він може створювати абсолютно нормальні статті-переклади. Справа не в тому, що він, як Мішае — не може. Він все може [3]. Просто не хоче. --Aeou 11:17, 29 серпня 2015 (UTC)
 • Користувач має статус патрульного. Чи передбачене в нас зняття цього статусу в екстреному порядку? Чи треба подавати заявку? Лише вчора він створив 10 статей на одне речення кожна. Всі відпатрульовані автоматично, щоправда мають шаблон "пишу", але судячи з попередніх статей, вони, найімовірніше, залишаться без джерел, та ще й ось такими надкороткими недостабами.--Piramidion 05:04, 29 серпня 2015 (UTC)
 • Думаю, більш ефективною буде заборона на створення нових статей, поки користувач не доведе до ладу наявні. --yakudza 05:53, 29 серпня 2015 (UTC)
  Підтримую пропозицію. --Helixitta (обг.) 07:20, 29 серпня 2015 (UTC)
  Таке персональне обмеження вже є для Mishae, можете скопіювати рядок за аналогією. --ASƨɐ 08:37, 29 серпня 2015 (UTC)
  Але спочатку потрібно зняти прапорець патрульного. Щоб таке не проходило повз увагу. У мене вже список таких «патрульних» є, що не вміють ні користуватись відповідними шаблонами, що нищать статті з джерелами, або просто витирають джерела, залишаючи текст без посилань на них: Lexusuns (обговорення · внесок), Haramaha (обговорення · внесок), Hjvfy (обговорення · внесок). Ще й граються в мовчанку. Останній проект покинув, отже прапорець потрібно знімати.
  Щодо статей. Потрібно провести тиждень толоки-обструкції. Спільно поліпшити статті. Інтервікі присутні. Я б узявся за науковців. Якщо ж це робилось для кількості зірочок на погонах, то можна навіть показово-вилучати його внесок в поліпшених статтях.--Dim Grits 08:56, 29 серпня 2015 (UTC)
  У цьому випадку я проти знятия прапорця патрульного. У нього багато нешкідливих мікроредагувань, які будуть розпатрульвувати сотні статей у разі зняття прапора. Я так розумію, проблема лише у новостворених статтях--yakudza 09:17, 29 серпня 2015 (UTC)
  До Piramidion і Dim Grits. Я на самому початку вже висловив міркування щодо зняття. Чисто формально — треба знімати, звичайно ж. Але знімемо — користувач розпатрулює масу статей. Парадокс, але саме через це і надали прапорець. Хоч знали, що не все там добре із внеском. Він редагував не кожен день. Але в деякі дні він робив понад 500(!) мікроредагувань. Кожне «[[]]» він вставляв окремим редагуванням (хотів йому підказати, що можна чотирма, але втримався). Він так писав цілу статтю. На мікростаб йшло 15-30 редагувань. При чому він не лише свої новостворені редагує. Він ще й чужі доповнює в такому режимі і розпатрульовує. Зауважень при номінації було достатньо, але все ж надали.--Aeou 11:17, 29 серпня 2015 (UTC)
 • встановила обмеження. зрештою, це може навіть спонукати користувача до діалогу :) --アンタナナ 09:34, 29 серпня 2015 (UTC)
 • Досі не виправлено. І досі пан Дідик не зрозумів проблеми.. ред.№ 16960983 :( — Green Zero обг 19:49, 27 жовтня 2015 (UTC)

Привіт всім. Ось я все виправив. Тепер кожна з цих статей - повноціна заготовка. Прошу зняти обмеження. --AndriiDydiuk (обговорення) 22:51, 16 листопада 2015 (UTC)

@Green Zero, Yakudza, Dim_Grits, Helixitta, Basio: чи вважаєте Ви, що можна зняти обмеження із користувача? --アンタナナ 23:43, 30 листопада 2015 (UTC)

Переглянув близько сотні останніх. Так, користувач після зауважень таки доповнив свої статті, але очевидно, що він досі не знає вимог до статей.

Всі ці статті без джерел. Є статті-сироти (шкода, що бота нема, який би проставляв відповідні шаблони). І це не рахуючи статей на одне речення і з одним джерелом (часто первинним). Не хочу здатися упередженим, тому не буду радити, що робити з цим всім. Вирішуйте самі.--Piramidion 00:16, 1 грудня 2015 (UTC)

Не маю нічого проти статей про «найвідоміших та найвпливовіших поетів», що закінчуються біографією шкільних років, але навіть такі короткі статті потребують принаймні джерел. А вони знаходяться швидко, на рівні ВРЕ. Ілюстрації почасти також. Перевірив останні 20 статей. Головне, щоб такі «виправлені» статті не стояли «відпатрульованими». Шаблон заготовки в статті ще не робить її «повноцінною заготовкою». А от розмір і якість, то діло наживне, як і майстерність створювати повноцінні статті. Тож вирішуйте, виходячи з цього, самі, чи можна знімати ті обмеження (які?), що Ви наклали, чи ні.--Dim Grits 00:29, 1 грудня 2015 (UTC)

Персональні обмеження для користувача NickK[ред. код]

Пропоную вищеназваному користувачу шляхом фільтру редагувань встановити заборону на вилучення зі статей шаблону {{Othernames}}. Він, як мінімум, у статті Костенко Ігор Ігорович влаштував війну редагувань з 4-ма користувачами просуваючи свою точку зору про те як слід використовувати той шаблон. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:30, 25 вересня 2015 (UTC)

Я перепрошую, а в нас є консенсус про те, що цей шаблон у таких статтях потрібен? За цей шаблон наводяться абсолютно дивні аргументи — від того, що його вилучення є особистою точкою зору, а не консенсусом спільноти (що правдиво і в інший бік — його встановлення теж є особистою точкою зору, а не консенсусом спільноти), до того, що цей шаблон є ще в якихось статтях (що правдиво і в інший бік — що в якихось статтях його немає). Є обговорення на сторіні Обговорення шаблону:Othernames, там не видно консенсусу в жоден бік. Якщо в нас буде правило, що цей шаблон обов'язковий у статтях про осіб перед текстом статті (а саме так і виходить, якщо його ставити на такі статті як Костенко Ігор Ігорович) — я не буду йти проти правила. Але якщо правила немає, я не роблю редагувань, які полягають лише в простановці чи вилученні цього шаблону (на відміну від деяких інших користувачів). Тому для мене виглядає дивним, що питання оформлення статті, щодо якого немає консенсусу спільноти, може бути підставою для встановлення фільтру — NickK (обг.) 22:39, 25 вересня 2015 (UTC)
давайте ще зробимо різні шаблони для різних користувачів. А чому не прибираєте шаблон для Балюка, Бондарчука, Вербицького? Якщо за вашою теорією шаблон неправильно використаний у статті про Костенка, то в цих статтях теж. Ви ж зациклилися лише на Костенкові чомусь.--Анатолій (обг.) 22:43, 25 вересня 2015 (UTC)
Відповідь вище — NickK (обг.) 23:08, 25 вересня 2015 (UTC)
Нікку, не вводьте спільноту в оману, ви такі редагування теж робите. Ну так, у вас ще було редагування, у якому ви крім прибрати шаблон також скасували іншу роботу над оформленням здійснену користувачем Dghooo. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:55, 25 вересня 2015 (UTC)
Точніше кажучи, скасування неконсенсусного додавання шаблону. Досить показово: ти сам спровокував війну, ти знаєш про те, що його простановка не є консенсусною (бо ти явно читав обговорення), а потім дивуєшся, що твої редагування скасовують. Це типовий приклад тролінгу з боку тебе й Ahonc'а: прийти, спровокувати конфлікт — а потім скаржитися на те, що мав місце конфлікт. Особливо дивні дії Ahonc'а, який здійснив у статті два редагування: першим номінував на вилучення, а другим вирішив, що цій статті конче потрібен шаблонNickK (обг.) 23:08, 25 вересня 2015 (UTC)
Узагалі-то я в тій статті 5 редагувань зробив. Ну добре, ми тролі. Але ти то досвідчений користувач, невже в тебе, окрім Ad hominem нема інших аргументів?--Анатолій (обг.) 23:26, 25 вересня 2015 (UTC)
Мої аргументи викладені на сторінці Обговорення шаблону:OthernamesNickK (обг.) 23:31, 25 вересня 2015 (UTC)
Ви ж там самі зазначаєте що зараз на дуже багатьох сторінках використання саме таке, як вам не подобається. Отже до тих пір поки не прийнято правило звузити використання шаблону, саме таке використання є консенсусним, бо воно склалось з часом і нікому, крім схоже вас, не заважає. Додання шаблону до статті є ні чим іншим як уніфікацією. Ви ж носорожите в цьому випадку 1 проти 4 користувачів стверджуючи що шаблону не має бути, хоча саме цю позицію треба довести в обговоренні, бо вихідна, складена з практики, свідчить про те що він там має бути. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:37, 25 вересня 2015 (UTC)
Додам також, що шаблон було додано до статті вперше ще 23 лютого 2014, користувачем Іванко1, тобто на другий день існування статті. Вилучили його також ви, отже ви вже загалом там воювали навіть не з 4-ма, а з 5-ма користувачами (це як мінімум). Звичайно винні в результаті як завжди Ahonc та Base… --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:43, 25 вересня 2015 (UTC)
Тут гарний приклад вище навів Агонк: жовта кулька і {{Otheruses2}}. Цей шаблон використовувався на дуже багатьох сторінках, але заміна в будь-який бік була б очевидно неконструктивною дією, і ситуація вирішилася обговоренням щодо доцільності цього шаблону. У цій ситуації мова не про консенсусне використання, а про примусове використання: фактично ти обстоюєш думку, що цей шаблон має примусово використовуватися в усіх статтях про осіб (за рідкісними винятками людей з унікальними прізвищами). Я не пам'ятаю, щоб у нас було щось інше примусове для використання в статтях про осіб (навіть щодо Персоналій Хх не було такого консенсусу), тож для такого аргументу потрібен консенсус і правило — NickK (обг.) 11:35, 26 вересня 2015 (UTC)
За вашою логікою зі статей можна вилучати картки тільки тому, що в нас нема правила про те, що в усіх статтях, для яких можна поставити картку, повинні бути картки. Якщо заміна в будь-який бік — неконструктивна, то навіщо ви займаєтесь неконструктивними діями? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:06, 27 жовтня 2015 (UTC)
 • Склалася традиція ставити шаблон у перший рядок. Це дуже зручно для мене особисто, для усіх, кого я знаю (крім одного-двох пуристів). Інколи я заходжу у якусь статтю лише заради переходу по цьому шаблону. Тому шукати шаблон десь наприкінці у розділі "Див. також" незвично та незручно. Втім, щоб було зрозуміло, чому він комусь заважає, слід їх вислухати. Поки що мова йшла про принцип, ігноруючи зручність та звичність для всіх. — Юрій Дзядик в) 00:39, 26 вересня 2015 (UTC).
 • Ми з NickK'ом це обговорювали після його відкоту (Обговорення користувача:NickK#{{Othernames}}:]]). Я проти його самовільних дій. І він порушив правило 3 відкотів (чи то просто скасувань, чи прибирання чужої дії стільки разів без скасування/відкоту, що є в дусі правила), не розпочавши обговорення на СО сторінки.--Сергій Липко (обговорення) 22:54, 26 вересня 2015 (UTC)
 • Підписують під аргументами користувачів Base, Ahonc, Dzyadyk. Вони слушні речі кажуть, і, NickK, Ви в цій ситуації не праві. Призначення цього шаблону уже прописано в тілі самого шаблону: «У Вікіпедії є статті про інших людей з прізвищем таким-то». На застосуванні до Вас обмеження я не наполягаю, але наполягаю з усіма іншими, щоб Ви не видаляли ці шаблони зі сторінок і повернули уже видалені, зокрема у статті Костенко Ігор Ігорович. — Green Zero обг 09:22, 28 жовтня 2015 (UTC)

Архівування ВП:ЗА[ред. код]

Вона вже чималенька, а DixonDBot II спить вже місяць, його власник востаннє тут щось робив у серпні. Що робити? --Fessor (обговорення) 13:06, 15 жовтня 2015 (UTC)

@DixonD: Ти нам дуже потрібен Face-smile.svg --アンタナナ 13:38, 15 жовтня 2015 (UTC)
@DixonD: Залий, щоб він виконувався регулярно на якомусь сервері і все (якщо це не так). --ASƨɐ 14:57, 15 жовтня 2015 (UTC)
Схоже, що якогось розкладу нема: масові архівації — 14.09.2015, 16.08.2015 і 27.07.2015. --Fessor (обговорення) 16:50, 15 жовтня 2015 (UTC)
@AS: Він колись був на вікілабс, але час від часу там щось міняють (сервери, скедулери і т.п.) і після якогось разу я вже не став розбиратися що знову не так. Є ще одна причина - скрипт не досконалий, і краще коли працює під наглядом. Наприклад, він не може зберегти архів, якщо спрацьовують якісь ваші фільтри, які ви так любите. Тому наразі, напевно, буде як буде - мені хтось буде писати в скайп і нагадувати:) У будь-якому разі, код відкритий, якщо що;) --DixonD (обговорення) 06:39, 4 листопада 2015 (UTC)
Ясно. Додав собі на Вікіпедія:Технічні завдання --ASƨɐ 07:52, 4 листопада 2015 (UTC)

Автор статті на місці перенаправлення[ред. код]

Я вагався, куди звертатися з цим питанням, думав, може в технічну Кнайпу, але вирішив таки сюди. Якщо треба - перенесіть в технічну. Сьогодні через якесь обговорення я натрапив на дизамбіг Новина. Його на місці перенаправлення створив користувач DigitalRebel78, однак автором перенаправлення був, здається, Yakudza, і саме він значився автором і самої статті. Я вже не вперше з таким стикаюся, і єдине, що можу сказати - що це дуже псує статистику. Не те щоб хтось дуже через це скаржився, просто статистика сама по собі неточна, а оця проблема - лише збільшує цю неточність. Тому я вилучив статтю, і відновив її вже без того перенаправлення в історії. Тепер авторство відображається коректно. Мені здається, ніхто не заперечуватиме проти таких дій - бо це практично одне й те ж, що робить Бучач-Львів зараз: подає запити на ВП:ЗА, сторінки перейменовують, перенаправлення вилучають (або просто вилучають вже існуючі старі перенаправлення), а на їх місці він створює дизамбіги. Практично те ж саме, тільки "заднім числом" я зробив і тут.

Мінусом такого адміністративного втручання може бути те, що, якщо перенаправлення мало позначку про перегляд, всі наступні позначки будуть зняті, і сторінка розпатрулюється, принаймні так сталося у випадку з дизамбігом. Може я щось не так зрозумів, не знаю, але мені довелося поставити позначку про перегляд ще раз. В цьому випадку вже псується статистика патрулювання, але це вже, ІМХО, менше зло.

Основне запитання таке - чи можна якось зробити так, щоб автори перенаправлень не значилися в статистиці як автори статей, створених на місці цих перенаправлень? Чи може це треба звертатися на Фабрикатор? Бо я щось не можу додуматися, яка тут може бути причина, і що тут краще.--Piramidion 16:40, 25 жовтня 2015 (UTC)

В ідеалі, дані про те, хто зробив зі сторінки статтю, мали би зберігатися як метадані. Можна пошукати, чи є таке завдання на Фабрикаторі. Може років через два щось таке буде. Я проти того, щоб вилучалися якісь дані історії. --ASƨɐ 16:54, 25 жовтня 2015 (UTC)
Я не дуже розумію, в чому проблема, що якщо на місці перенаправлення створено дизамбіг, в історії буде спочатку перенаправлення, а потім сам дизамбіг? Невже це така критична проблема, що автор того дизамбіга не отримає +1 статті до лічильника? Якщо це дійсно критична проблема, то в разі вилучення статистика псується ще гірше: автор перенаправлення отримує -1 редагування до лічильника, патрульний, який відпатрулював те перенаправлення, отримує -1 патрулювання до лічильника, а адмін, яке це виправив, отримує +2 адміндії та +1 патрулювання до лічильника. В принципі, в одиничному випадку за обґрунтованим запитом це ще можна робити, але це точно не треба робити систематично, все ж лічильник не має бути самоціллюNickK (обг.) 17:00, 25 жовтня 2015 (UTC)
Теж не розумію, яка різниця, хто автор. У Вікіпедії нема власних статей певного автора.--Анатолій (обг.) 17:05, 25 жовтня 2015 (UTC)
Але кількість статей — це важливий показник, часто важливіший за кількість редагувань чи патрулювань. Коли говорять про внесок користувача — то найчастіше вказують на кількість започаткованих статей. Хай навіть у блозі Вікімедіа Україна. А от уявімо собі ситуацію — реєструється користувач у Вікіпедії, щось там трохи редагує, а потім починає масово створювати перенаправлення, чимало з яких потенційно можуть стати статтями. От кидає він Вікіпедію, а через кілька років повертається, а в нього на рахунку декілька десятків створених статей, яких він насправді не створював. І хтось зайде, гляне його статистику — ого, скільки створених статей, і складається враження наче користувач зробив значно більший внесок у Вікіпедію, аніж насправді. І навпаки — якщо хтось вирішить створювати статті виключно на місці перенаправлень, а потім, скажімо, подасть заявку на статус адміністратора, йому будуть закидати те, що в нього жодної створеної статті. Ну але це вже гіперболізація — такі ситуації вкрай малоймовірні, але досить чітко демонструють проблему. І це не враховуючи того, що статистика кожного окремого дописувача служить для нього також додатковою мотивацією для продовження написання статей у вікі.
З мого власного досвіду — колись я «колекціонував» прочитані книжки у своїй бібліотечці. І чим більше нараховував прочитаних, тим більше мені хотілося прочитати ще.
Ну і запитання: навіщо адміністратори виконують запити Бучач-Львів на ВП:ЗА, якщо це приносить шкоду? Навіщо вилучаєте перенаправлення?--Piramidion 17:26, 25 жовтня 2015 (UTC)
Якщо вже користувачу так кортить мати власне «авторство», то можна використати певні лайфхаки. Наприклад перейменувати той редирект на якусь іншу назву і поставити на неї DB-redirtypo, тоді авторство потрібного дизамбіга буде таке, як треба. P.S. Я колись започаткував статті Кіровоград і Одеса. То що мені записати ще одну добру у свій доробок? ;)--Анатолій (обг.) 17:32, 25 жовтня 2015 (UTC)
Добру у свій доробок записує та людина, яка її пише, а не започатковує. Скажімо, якщо хтось візьме одну з моїх коротких статей, напише 200 кб тексту, і доведе її до статусу доброї/вибраної, то хоча я й буду формальним автором самої статті, але автором її "доброго" варіанту буде хтось інший. Тут же мова йде про перенаправлення. А запропонований Вами "Лайфхак" - це те ж саме, що описав я вище, і те ж саме, що я зробив: для того, щоб при такому "лайфхаку" все виправити, треба спершу вилучити перенаправлення. Хоча, здається, якщо після цього його відновити в історії, авторство відображатиметься правильно, принаймні щось таке я бачив раніше. Зараз спробую.--Piramidion 17:38, 25 жовтня 2015 (UTC)
Тоді який сенс від мого «авторства» статті? Вилучити лише нове перенаправлення. Тобто якби ви перейменували Новина (коли вона була ще редиректом) на Новина (стара), то автором Новина були б вже ви. А Новина (стара) потім можна вилучити (а якщо перенаправлення більш розумне, тоді можна і лишити).--Анатолій (обг.) 18:01, 25 жовтня 2015 (UTC)
Таки ні, автором статті залишається автор перенаправлення.--Piramidion 17:42, 25 жовтня 2015 (UTC)
У мене таких перенаправлень, перетворених у розв’язання неоднозначності, теж декілька є (є й навпаки — неоднозначність у перенаправлення). Ніколи за цим не сумував. Я проти таких виправлень історії.
З Бучач-Львів ситуація інша (сам виконував його запити). У нього обмеження на перейменування, якби не це — він перейменовував би сам і автором автоматично створеного перенаправлення, а потім — ним же зробленої з того сторінки неоднозначності, був би він автоматично. Якщо на його прохання перейменовує хтось інший — автором стає той інший, але це вже несправедливо. Тому я ці його запити розглядаю як виправлення ситуації. Ніякої історії редагувань такі дії не знищують (якщо адмін перейменовує без створення перенаправлення Face-wink.svg). --ReAlв.о. 20:04, 25 жовтня 2015 (UTC)
Я б не робив би з цього великої проблеми. Я, наприклад, теж створюю достатньо перенаправлень (на 1 статтю приблизно 1 перенаправлення). З 3000 перенаправлень десь 20 штук хтось поперетворював на статті. При цьому я також сам з задоволенням перетворюю перенаправлення інших на статті чи дизамбіги. Задоволення у мене виникає не через те, що у мене на лічильнику +1, а через те що в українській Вікіпедії +1. Невдоволення через те, що у когось через мою працю на лічильнику +1 (а у мене - ні) - також не виникає. Ми всі робимо одну справу. Вилучати щось там з історії я думаю не доцільно, як і виділення на це ресурсів укрвікі (часу, людей). Крім того, бувають такі ситуації, коли просто переносять текст, війни редагувань різні. А коли адміністратори будуть щось масово вибірково вилучати з історії - може виникнути ТАКА плутанина. Якщо ж комусь хочеться, якщо для когось має велике значення той +1 на лічильнику, то я думаю вилучати можна в одиничних випадках. — Green Zero обг 12:12, 26 жовтня 2015 (UTC)
Справедливість у багатьох своя. У Пуціна - тоже єсть свая «српавєдлівасть».--Бучач-Львів (обговорення) 12:59, 26 жовтня 2015 (UTC)

Новий спосіб запитів до адміністраторів[ред. код]

Більшість адміністраторів погодяться, що ВП:ЗА дуже засмічує список спостереження, особливо коли черговий запит переростає у обговорення (а ще більше, коли список спостереження розгорнутий). Думав як зупинити цей процес, і конструктивних думок в голову не приходить. Зате з’явилася думка, як можна весь той флуд виключити зі списку спостереження. Можна на ВП:ЗА зробити форму, яка б додавала запити адміністраторам не як підзаголовок на сторінці, а як посилання на підсторінку (на зразок як у ВП:ПС). Лише потрібно щоби воно робило щось типу ід сторінки + назву (ід, бо заголовки можуть бути однаковими, буде на зразок запит 0045 вандалізм або Вандалізм (запит №45)). Тоді в адмінів не буде засмічуватися список спостереження від всяких там гіперактивних користувачів. 1 запит буде дорівнювати 1 відображенню у списку спостереження, і як наслідок, гадаю, покращиться швидкість реагування адміністраторів. Очистити список спостереження таким чином цілком реально. І навіть як хтось почне з’ясовувати там якісь питання, що не стосуються конкретно адміндій, це буде у списку спостереження лише тих, хто вже брав участь у дискусії, а в інших буде чисто (лише відображиться перше додавання запиту). І ще один жирний +, підсторінку можна без всяких сумнівів виключити зі списку спостережкння. --Atoly(обг) 14:18, 26 жовтня 2015 (UTC)

Усе нове — це добре забуте старе Face-smile.svg. Колись уже таке було, див., наприклад, Вікіпедія:Запити до адміністраторів/Вандалізм4... але в грудні 2008 обговорили і вирішили спростити до поточної системи. Система з підсторінками зручна для спостереження, але має великий недолік, що досить складно подавати запити, особливо новачкам — NickK (обг.) 21:08, 27 жовтня 2015 (UTC)
Ну я б поставив під сумнів легкість спостереження. Все таки по перше якщо мати список спостереження не розгорнений (коли всі редагування, а не лише останнє), то на ЗА й так припадатиме тільки один запис. По друге, якщо він розгорнений то багато записів таки легше помітити і це має звертати увагу. В багатьох користувачів тисячі або й десятки тисяч сторінок в спостереженні. Таку масу якраз кількість може пробивати, інакше воно губитиметься, імхо. Але я не адмін чи активний спостерігач за ЗА, тому мені особисто загалом начхати який варіант буде (запити зараз і так важко подавати через те що на ЗА нові зверху — доводиться тему і опис редагування вручну прописувати, замість створювати нову тему кнопкою). --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 21:52, 27 жовтня 2015 (UTC)

Банер[ред. код]

Наскільки я розумію, сайт петицій закрив збір підписів, причому закрив іще вчора. З огляду на це, мабуть, нам варто зняти банер — NickK (обг.) 11:30, 4 листопада 2015 (UTC)

Оскільки сьогодні вже тиждень як не працює збір підписів, прибрав банер — NickK (обг.) 15:11, 11 листопада 2015 (UTC)

Куди оце?[ред. код]

Лист керівникам Вікіпедії від О. Ніколенко. На статтю точно не тягне (+ Вікі не є АД для себе), що з таким треба робити? --Fessor (обговорення) 15:47, 4 листопада 2015 (UTC)

Краще б вони його в OTRS надіслали --Максим Підліснюк (обговорення) 15:49, 4 листопада 2015 (UTC)

Запити до адміністраторів[ред. код]

Може б то попереносити звідти обговорення які не стосуються адміндій до кнайпи? А то Галушко обіцяв собі не заходити в кнайпу, і перетворює ВП:ЗА на кнайпу. --Буник (обговорення) 19:16, 5 листопада 2015 (UTC)

Переніс. Наступний раз будемо ставити питання про персональне обмеження. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:24, 5 листопада 2015 (UTC)
Вже давно час, бо Вікі перетворюється на ринок завдяки його дописам. --Jphwra (обговорення) 19:29, 5 листопада 2015 (UTC)

Підведення підсумків[ред. код]

 • Питання підведення підсумків піднімалось вже багато разів на різних сторінках Вікіпедії. Воно часто звучало надто емоційно, інколи були спекуляції на цьому але загалом видно, що проблема якості підведення підсумків у нас є. І, головне, є розбіжності у трактуванні правил між різними адмінами. Проблема навіть не в тому, що із підсумками дуже часто не погоджуються певні користувачі, а в тому, що самі підсумки не завжди відповідають вимогам. Доволі часто адміністратори замість того, щоб підводити підсумки на основі зваження аргументів, висловлених в обговореннях, роблять це на підставі чогось іншого. Інколи на підставі критеріїв значимості, інколи навіть власних вподобань. Через це і виходять певні розбіжності, і, до речі, далеко не всі із них переходять у конфлікти. Але це як сніговий ком, може непомінто наростати, а потім зірватись у лавину. У той же час у нас с настанови, які регламентують підведення підсумків, і вони досить чітко прописані. Перша це Вікіпедія:Пам'ятка адміністратору, де вказано, що адміністратор має підводити підсумки на підставі аналізу аргументів, друга - Вікіпедія:Критерії вилучення статей, тобто ті критерії за якими адміністратор повинен аналізувати ті чи інші аргументи, висловлені в статті. Крім того, у нас є одне із основоположних правил Вікіпедія:Консенсус, на яке також дуже рекомендується опиратись:
« Якщо в ході обговорення з'ясовується, що по даному випадку чітких і однозначних правил немає, то рішення має бути прийняте на основі консенсусу серед учасників обговорення, які керуються здоровим глуздом і добрими намірами. Якщо такий консенсус склався, а результат аналізу адміністратора суттєво розходиться зі знайденим консенсусним думкою, адміністратору не слід підводити підсумок по суті: замість цього рекомендується продовжити обговорення, докладно виклавши свої висновки і вказавши посилання на попереднє обговорення.  »
 • У були випадки, коли в обговоренні склався доволі впевнений консенсус щодо долі статті, а адміністратор підводить підсумок на оснвові власних аргументів, до того ж доволі неоднозначних, таких, що не зафіксовані в правилах. Це було радше винятком, але ситуації коли адміністратори підводять підсумки на підставі власних аргументів, а не висловлених в обговоренні дуже часті. Так, в переважній більшості випадків таке вилучення відповідає критеріям значимості та ін. але воно повністю нівелює саму процедуру обговорення вилучення. Виходить так, що десяток користувачів цілий тиждень щось обговорюють, наводять аргументи, а потім приходить адміністратор і знову ж таки на підставі критеріїв вилучення статей підводить підсумки.
  Існує ще одна, дотична до цієї проблема. Наприклад, вилучення дискусійне, існують певні думки щодо незначимості (для окремої статті), приймається рішення щодо вилучення і... І все. Діло зроблене, руки вимиті, пішов їсти млинці. Скільки вилучається незначимих вуличок, інформація переносяться до більш загальної статті «Вулиці Н-ська» тими адміністраторами? Скільки вилучається незначимих місцевих політиків, діячів, інформація про них, така значима для місцевого рівня, переноситься до статей про їхні області, райони, міста, села тими адміністраторами? Та пам'ятка адміністратору, що Ви не полінувались перекласти, їм як папірець до спини. А за більшістю з тих вилучених статей стоїть автор-неофіт, потенційний автор 10% Української Вікіпедії. У нас багато захисників інтелектуальної власності на проекті, але щось мало хто з них захищає інтелектуальний внесок отих «малих вікіпедистів». Навіщо тоді віківишколами неофітів залучати. Якийсь кумедний човен, де однією рукою воду вичерпують, а іншою дірку далі колупають.--Dim Grits 17:43, 11 листопада 2015 (UTC)
 • Також варто звернути на тезу: "При постановці статті на вилучення факт постановки повинен бути аргументований." У нас це далеко не завжди буває, зрозуміло, що є випадки, коли незначимість очевидна. Але якщо згадати одне із останніх обговорень, коли аргументом була лише фраза "кандидати наук незначимі", то це важко назвати аргументацією. Далі в обговоренні було ще 4 голоси без належної аргументації, якесь довге обговорення і багато голосів проти і, врешті-решт, підсумок - стаття залишена за відсутністю нових аргументів для вилучення. На мою думку, аргументація цілком відповідає вимогам вищенаведених критеріїв, включаючи ВП:Консенсус, далі підсумок оскаржується, в оскарженні знову ж таки не наводиться нових аргументів за вилучення і підводиться новий підсумок на підставі власних аргументів адміністратора. Ще раз хочу наголосити, в цьому обговоренні не йдеться про те, чи є значимим цей Шубер чи ні, в цьому обговоренні йдеться про те, щоб при вилученні статей застосовувались однакові принципи. Зрештою, у нас виник конфлікт між адміністраторами і це є важливою причиною, щоб разом всім адміністраторам обговорити його причини, і вжити певних заходів, щоб такі конфлікти не відбувались в майбутньому. Під заходами я розумію, вироблення єдиних підходів до підведенні підсумків вилучення статей. Вищенаведений приклад — це лише один із багатьох подібних, він вийшов на поверхню лише тому, що другою стороною конфлікту був також адміністратор. Тобто це ніяке не обговорення особистостей, а обговорення принципів, і я запрошую до нього всіх адміністраторів, що підводять підсумки: @Mr.Rosewater, Helixitta, NickK, Ykvach, Максим Підліснюк: @Dim Grits, Brunei, Green Zero, Helgi, Piramidion: --yakudza 14:05, 11 листопада 2015 (UTC)
  Справді, «кандидати наук», можна було опустити. Вони бувають незначимі, бувають значимі, але не через те, звичайно, що вони кандидати наук. Кючовим словом є «незначимі». Незначимість є достатнім аргументом для вилучення статті. Незначимість — є відсутністю значимості, тобто відсутністю (для формальних критеріїв), або недостатньою кількістю (для змістовних) критеріїв значимості. Довести можна лише протилежне, вказавши на ці самі критерії, яких номінант не помітив. --Олег (обговорення) 14:44, 11 листопада 2015 (UTC)
  Тоді виникає інше питання, чи достатньо просто сказати стаття "незначима", чи потрібно це підтвердити якимись аргументами? Чи доводити повинні лише противники вилучення? Як тоді бути із "При постановці статті на вилучення факт постановки повинен бути аргументований."? Я, звісно, розумію, що наводити купу аргументів тоді, коли незначимість доволі очевидна практично для всіх нема ніякого сенсу. Але, якщо розпочалось жваве обговорення? На мою думку, основна проблема наших обгворень - це часто багато слів і мало аргументів, і починається це все із того, що при постановці на вилучення часто зовсім не аргументують. Звідси і довжелезні обгворення про блокування або заборону ставити на вилучення. --yakudza 15:29, 11 листопада 2015 (UTC)
  Ви підняли важливе питання, але воно набагато глибше. Багато хто забуває наріжні принципи проекту, що це вільна + енциклопедія. Встановлює й дотримується правил, які полегшують не розвиток, а загинання проекту. Багато хто використовує критерії значимості не для полегшення наповнення енциклопедії (щоб не відволікатись на менш значиме, замість більш значущого), не як дороговказ, а як бюрократичний апарат задля власної втіхи. Щоб на фоні не значимих осіб підняти рівень власного відчуття значущості. Тому й маємо не значимих осіб, для вікіпедійного Васька з Хацапетівки, що згадані в друкованих довідниках (верифіковуваність), складених фахівцями (авторитетні джерела). Тому Вікіпедія, замість виконувати загальний суспільний запит, виконує чиїсь особисті психологічні запити. Тому українській розділ може містити декілька сот статей, що основані на джерелах, стаття про автора яких вилучена, що не відповідає чиїмось критеріям. Може так і в інших мовних розділах заведено - не розбирався. А довідковий інструментарій, замість виконання свого призначення «Як сюди про щось написати?», перетворюється на просте «Про що не можна писати!». Це не діло, це півділа. Довідка повинна бути зрозумілою й складатись з однієї сторінки й одного речення — «Trespassers Will Be Shot».--Dim Grits 17:19, 11 листопада 2015 (UTC)
  Щодо тих двох статей, то посилання на голосування 2010 року було відверто некоректним, бо голосування 2010 року нічого довести не могло (адже там принциповою була кількість голосів, а не якість аргументації), тим більше за правилами 2010 року в разі незгоди з результатом голосування рекомендували повторно номінувати через 30 днів (можна й з тими самими аргументами). Я згоден, що підсумок не повинен підбиватися на основі власних, нових аргументів, але й з іншого боку, підсумок не може спиратися на відсутні аргументи. Якщо стаття номінована на вилучення через незначимість, а в ході обговорення значимість не показана, то стаття, на жаль, має бути вилучена (за винятком дуже рідкісних випадків, коли значимість очевидна, але в обговоренні це проігноровано) — NickK (обг.) 15:09, 11 листопада 2015 (UTC)
  Добре, "стаття номінована на вилучення через незначимість". Що це означає? У нас буває й таке: номінують статтю, пишуть "незначимо", в обговоренні декілька користувачів також пришуть "незначимо". Це означає, що незначимість статті доведено? А у нас дуже часто саме так і буває, одна із головних проблем - повна відсутність аргументації при постановці на вилучення. Це вже звісно, інше питання, але до користувачів, які завжди ставлять на вилучення без аргументації треба якісь обмеження вводити. --yakudza 15:18, 11 листопада 2015 (UTC)
  «Стаття номінована на вилучення через незначимість» може призвести до чотирьох варіантів:
  1. В обговоренні наведено переконливі аргументи за значимість (з посиланнями на правила і джерела). У такому разі стаття має залишитися
  2. В обговоренні нема переконливих аргументів за значимість, але зі статті значимість очевидна (наприклад, є посилання на статтю в авторитетній енциклопедії, чітка й підтверджена відповідність критеріям значимості тощо). У такому разі стаття також має залишитися.
  3. В обговоренні нема переконливих аргументів за значимість, але через пошук адміністратор сам їх знайшов. У такому разі краще проголосувати замість підбиття підсумків.
  4. В обговоренні нема переконливих аргументів за значимість, у статті значимість теж не показана. В такому разі стаття має бути вилучена.
  Загалом у нас же «презумпція незначимості», тобто потрібно доводити значимість, а не її відсутність. Довести незначимість дуже складно: це вимагає довести, що про особу відсутні незалежні авторитетні джерела. Єдиної бази незалежних авторитетних джерел світу не існує, і навіть відсутність згадок у Гуглі не може означати незначимість — NickK (обг.) 16:04, 11 листопада 2015 (UTC)
  На підставі яких правил, настанов чи принципів Вікіпедії ви зробили висновок, що у нас «презумпція незначимості»? І чим ви можете спростувати принцип "При постановці статті на вилучення факт постановки повинен бути аргументований."? Щодо того, що показати незначимість складно, то я візьму лише одне із останніх обговорень Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/2 листопада 2015. Перші три номінації досить добре аргументовані. --yakudza 18:01, 11 листопада 2015 (UTC)
  Справа в тому, що довести зі 100% ймовірністю незначимість неможливо. Це можливо лише за умови дуже чітких критеріїв, наприклад, я можу довести незначимість за ВП:КЗФК, маючи під рукою базу всіх професіональних і провідних аматорських клубів України. Але я не можу довести незначимість науковця, бо він раптом може виявитися академіком Академії наук Танзанії та згаданим в танзанійській національній енциклопедії, а я не шукав про нього мовою суахілі. Тому коментарі на кшталт Не відповідає критеріям значимості, у незалежних джерелах не висвітлена діяльність, на які ти посилаєшся — не більш ніж припущення на основі певної доступної номінатору інформації — NickK (обг.) 18:20, 11 листопада 2015 (UTC)
  Не буду ступати у дискусію на загальнофілософіські теми щодо недосяжності абсолютного знання окремим номінатором. Повернусь знову до концепції презумпції винуватості авторів статей. Ця концепція не те, що не узгоджується, вона повністю суперечить принципам Вікіпедії, як відкритого проекту, який розвивається за рахунок залучення нових авторів. Про це вже вище писав Dim Grits. Для мене абсолютно незрозуміло, чому досвідчений користувач, яким зазвичай є номінатор, не повинен обґрунтовувати номінацію, а автор, який часто є новачком, повинен доводити значимість на підставі якихось невідомих йому критеріїв, при тому, що номінатор навіть не вказав, яким із них стаття не відповідає? Номінатор не повинен давати вичерпний аналіз для цього існує обговорення, щоб висловились інші, але він мусить навести аргументи, які дадуть нормальний старт дискусії. Дуже часто, саме через те, що аргументи не наведені дискусії переростають у звичайний флуд. --yakudza 20:33, 11 листопада 2015 (UTC)
  Тут дві складові. Так, номінатор має зробити елементарну перевірку (чи нема очевидної значимості, наприклад, чи не є науковець професором провідного ВНЗ) і обґрунтувати номінацію (наприклад, «значимості за Вікіпедія:Критерії значимості/Особи#Діячі науки й освіти не розкрито»). Але ні, показати незначимість в принципі неможливо, і не можна цього вимагати. Різниця в тому, що незначимість є вадою предмету статті, в той час як усе інше (невірогідність, ОД, автопереклад тощо) є вадами власне статті, тому предмет статті може бути значимим, але в статті цього може бути не розкрито — NickK (обг.) 22:10, 11 листопада 2015 (UTC)
  У випадку зі Шубер Павло Михайлович при всій повазі і симпатії до Ykvach — в першому випадку він не врахував, що з попередньої номінації «відбулося суттєва зміна правил». В другому саме по собі «покращення статті» не є підставою для її залишення. Тобто, якщо висловилися претензіїї к значимості предемета статті — її вікіфікація і додача картки і категорій статтю покращать, але значимості не додадуть. Тобто потрібна аргументація була відсутня. Варто зауважити також, що аргументів проти вилучення, які б посилалися на конкретні правила і поради української Вікіпедії, як того виманає ВП:ВИЛ, взагалі не було. «Аргументи» Yasnodark — не аргументи, а просте перерахування критеріїв значимості для науковців взагалі і незрозуміло, який стосунок вони мають до Шубера. Залишати статтю на основі аргументів проти не можна було через їх відсутність.
  Стосовно ВП:КонсенсусВП:ПА підкреслює «Коли в обговореннях всередині Вікіпедії заходить мова про «консенсус», то завжди мається на увазі консенсус, досягнутий «в рамках встановлених правил і процедур». Консенсус, досягнутий серед певної невеликої групи учасників, майже ніколи не в змозі переважити консенсус, досягнутий спільнотою в цілому і зафіксований у правилах.» P.S. перепрошую, що повторюю думки NickK, але почав писати це, коли його допису ще не було, потім був конфлікт редагування, то ж залишаю все як є. --Олег (обговорення) 15:33, 11 листопада 2015 (UTC)
  @Yakudza: Можете навести якийсь конкретний приклад доведення незначимості? --Олег (обговорення) 15:43, 11 листопада 2015 (UTC)
  Вітаю! Подивіться уважно як йшло перше голосування. Там були зроблені висновки скоріш за новими правилами, ніж за старими - кількість голосів за вилучення була більшою, ніж проти, але статті залишили! Тому тут справа не у зміні правил. Якщо хтось вважає, що я слугувався емоціями і моїм особистим відношенням до статті або до персонажів статей - це не так. Я не голосував за збереження статті. Перевірте мої коменти у голосуванні, тоді сподіваюсь ви зрозумієте мою позицію. Другий висновок я зробив саме за результатами обговорення і скоріш на перекір свому бажанню. Тому що тут вікіпедія, а не Thomson Reuters, і є свої правила. Хоча в принципі свою позицію я вже давно написав у голосуванні, а також на сторінці обговорення Шубер Павло Михайлович. Може ще додам. Моя позиція: 1. Сама номінація вже була порушенням правил, оскільки статтю поставили повторно із такою ж самою мотивацією (зміна правил тут нідочого). 2. При повторному голосуванні незначимість доведена не була, але спільнота висловилась за збереження статті. Від коментів стосовно вилучення статей утримуюсь. --Yuriy Kvach (обговорення) 21:22, 11 листопада 2015 (UTC)
  За старими правилами для вилучення потрібен був рахунок 2:1, і за 11 голосів «за» і 7 голосів «проти» стаття тоді залишалася. Більше того, за старими правилами пропонувалося в разі сумнівів номінувати статтю ще раз через 30 днів, тож і суперечності правилам не було — NickK (обг.) 22:15, 11 листопада 2015 (UTC)
 • Я певен, що адміністратор - людина, а тому може не тільки помилитися, але під впливом емоцій моменту, упередженості чи пошуку психологічного комфорту прийняти свідоме рішення всупереч волі спільноти. Я вважаю, що це нормальна ситуація, і жодними правилами її не уникнути. Для цього повинен бути запобіжник - процедура оскарження. Процедура оскарження має бути чіткою та одноразовою для кожного випадку. Пропоную її виписати та прийняти як правило. --Brunei (обговорення) 17:15, 11 листопада 2015 (UTC)
  @Yakudza: Все-таки хотілось би дочекатись від Вас прикладу доведення незначимості. Наприклад, База автозвуку — доведіть незначимість, будь ласка. Або Шебелла Андрій Іванович, або Титарчук Леонід Михайлович, Тростянчук Олексій Григорович… --Олег (обговорення) 21:46, 11 листопада 2015 (UTC)
  Не очікував від вас доведення до абсурду :). У всіх наведених вами прикладах не було аргументів проти вилучення, тобто не було дискусії і підведення підсумків не викликало сумнівів. В деяких випадках це були граничні статті між ШВ і повільним. Крім того, я писав вже вище, що я не планую переводити обговорення на обговорення особистостей. Також зауважте, що до будь-який дій у Вікіпедії варто підходити з точки зору здорового глузду. Часто буває так, що номінація не потребує детального обґрунтування, і номінант виходячи із досвіду і здорового глузду вибирає його обсяг. Скажімо при номінації у Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/2 листопада 2015 моє обґрунтування було навіть надмірним але, допускаючи теоретичну можливість заперечень (наприклад, чому українофобія значима, а донбасофобія - ні, я навіть достатні аргументи для цього заперечення). Але, як я казав вже вище, обґрунтованість постановки на вилучення, то трохи інше питання, яке лише опосередковано стосується підведення підсумків. --yakudza 22:21, 11 листопада 2015 (UTC)
  До чого тут підведення підсумків, якщо ми з Вами говоримо зараз конкретно про номінацію з обґрунтуванням? Я попросив навести приклад доведення незначимості — Ви так жодного досі не навели. Мені стало цікаво, як Ви втілюєте це на практиці — подивився Ваші останні номінації на вилучення через незначимість. Ніякого доведення незначимості там не побачив, можливо, це Ви зараз до такого додумались, тому попросив Вас зробити це тут для прикладу. Якщо випадки настільки очевидні — очевидно, й доведення зробити буде легше. Стосовно доведення до абсурду і здорового глузду, для мене самого дивно, що в цьому випадку у нас діаметрально різні погляди на це. Мені, наприклад, доведенням до абсурду здається Ваша ідея доводити незначимість. Стаття не може бути про що завгодно, бо Значимість є однією з вимог цього проекту. Якщо людина пише сюди статтю, вона тим самим заявляє про значимість предмету статті для енциклопедії. Значимість має бути підтверджена авторитетними джерелами. «Відповідальність за пошук і додавання посилань лежить на тому, хто вносить матеріал у статтю Ви ж намагаєтесь перекрутити все навпаки. Навести джерело, яке б підтверджувало хоча б один пункт з формальних критеріїв значимості набагато простіше, ніж доводити незначимість по кожному з усіх пунктів окремо. Якщо Ви стверджуєте про існування Космічного чайника або Невидимого рожевого єдинорога, доведіть це — ніхто не повинен шукати їх і доводити їхню відсутність. Якщо Ви стверджуєте, що олені літають, краще я не буду Вам доводити зворотнього :) --Олег (обговорення) 16:08, 12 листопада 2015 (UTC)

Як на мене, то в нас має бути презумпція незначимості. Тобто за замовчуванням все є незначимим, а значимість треба доводити. Інакше можна далеко зайти. Яким чином можна обґрунтувати незначимість, окрім як відсутності критеріїв значимості, яким відповідає стаття?--Анатолій (обг.) 22:45, 11 листопада 2015 (UTC)

Те, що статті не проходять пре-модерацію, це вже і є презумпція значимості, а ось що до самої процедури вилучення, хочу нагадати, що в англовікі у випадку відсутності консенсусу стаття залишається. artem.komisarenko (обговорення) 00:10, 12 листопада 2015 (UTC)

Рецидивіст-вандал повернувся[ред. код]

Поки що тільки до російської Вікіпедії...[1] Наскільки внесок там конструктивний не знаю, але будьте напоготові. — Green Zero обг 21:18, 11 листопада 2015 (UTC)

AndriiDydiuk[ред. код]

Прошу зняти обмеження накладені раніше в звязку із відсутністю на це будь-яких на даних момент причин. Усі статі, до яких були зауваження тепер доведені до вимог необхідних і достатніх для того, щоб я міг створювати нові статі. Тільки швидше , будь ласка)--AndriiDydiuk (обговорення) 11:02, 17 листопада 2015 (UTC)

Справді? Додавання кількох слів до статті Ви вважаєте всім, що необхідно для дотримання вимог (Саня Долежал)? Ви настільки погано з цими вимогами ознайомилися чи маєте нас за дурнів? Вибачте, але Ваші дії, як і ставлення до роботи тут якось не дозволяють мені припускати добрі наміри у Вас. Доки не доведете свої статті до необхідного мінімуму, про скасування обмеження можете й не мріяти. І як людина зі статусом патрульного може вліпити своє повідомлення на початку старої теми та ще й так, що воно зливається з наступним текстом? ред.№ 17062045 --Piramidion 12:02, 17 листопада 2015 (UTC)