Вікіпедія:Кнайпа (різне)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КН-Р

Розділ Різне в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій, що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення — перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30
Архів 31 Архів 32 Архів 33
Архів 34 Архів 35 Архів 36

Тітушка перефарбувався, тепер себе на рівні з Ярошем ставить[ред. код]

https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Статті-кандидати_на_вилучення/6_липня_2016#.D0.93.D0.BE.D0.BB.D1.82.D0.B2.D1.8F.D0.BD.D1.81.D1.8C.D0.BA.D0.B8.D0.B9_.D0.9E.D0.BB.D0.B5.D0.B3_.D0.9C.D0.B8.D0.BA.D0.BE.D0.BB.D0.B0.D0.B9.D0.BE.D0.B2.D0.B8.D1.87

Раджу почитати ту статтю та висловити свою думку в обговоренні про вилучення.
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 16:57, 24 липня 2016 (UTC)

37.55.78.94 (talk), а Ви додайте в статтю конкретну інформацію про [1], так всім цікавіше буде. Sasha1024 (обговорення) 11:29, 29 вересня 2016 (UTC)

Голосування пропутінських «варягів»[ред. код]

Є такий к-ч Користувач:Илья Драконов. відомий вилученням адм-ми [2] або частини свого внеску, або описів редагувань [3]. Він, вважаю, також необ'ктивно вказав рівень володіння українською мовою як Uk-4. Питання: чи варто такому надавати права голосу під час виборів арбітрів? Дякую за увагу.--Бучач-Львів (обговорення) 06:32, 16 вересня 2016 (UTC)

Ну той що з того, це не порушує правила, ось наші люди є навіть адміністраторами Абхазької Вікі. --Добродій (обговорення) 07:04, 16 вересня 2016 (UTC)

абхазької? Максим Підліснюк? --Л. Панасюк (обговорення) 07:13, 16 вересня 2016 (UTC)
А Ви нічого так і не зрозуміли? Мені ще все стало ясно, коли я виправляв 15 жахливих автоперекладів, які Підліснюк затвердив за кілька хвилин.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:06, 16 вересня 2016 (UTC)
При такому навантаженні, яке виконував Користувач:Максим Підліснюк, це не дивно. А хто з нас не робить помилок? А тепер всі його затюкали і користувач, взагалі не бере участі у проекті. І кому від цього краще? Не хочу мати звинувачення в розголошенні персональних даних, але з того, що є у відкритих джерелах, Максим є дуже талановитою людиною. Як на мене він іноді допускав волюнтаризм у своїх діях, але позитиву було значно більше. На жаль, спільнота це не оцінила. Вибачте за офтоп. --Добродій (обговорення) 10:21, 16 вересня 2016 (UTC)
Може ви і праві, але якось це все дивно. Він затвердив ці версії коли його намагалися позбавити прав адміністратора. І після цього той користувач, якому він їх затвердив, проголосував проти. Коли я спробував через це позбавити його прав патрульного (я не згоден, що 15 статей це незначна помилка чи недогляд. А взагалі те позбавлення ініціював інший користувач і з інших причин), то таки після бурхливого обговорення один адміністратор позбавив його прав. І Підліснюк навіть не вибачився і не визнав помилок, а взяв і сам опротестував це рішення. І інший адміністратор скасував його. Крім якихось там, як Ви кажете волюнтаристських рішень і конфліктів з окремими користувачами, в мене виникає враження, що він не знає української мови, тому що робить нехарактерні для україномовної людини помилки. Може в Хмельницькому і Кам'янці-Подільському вже ніхто не розмовляє українською мовою. В мене такий здогад, що він навіть не розумів, що там невичитаний автопереклад. Може я помиляюсь, але якось все-одно дивно. Той же самий Драконов у своїх дописах із українських вікіпедистів згадує саме Підліснюка. І на виборах арбітрів саме за нього найсуперечливіше голосування. І ніхто його не затюкував. Коли намагалися позбавити прав адміністратора, то навпаки значна більшість людей проголосували проти. Я є одним із небагатьох, хто висловлював якісь претензії, оскільки я проти невичитаних автоперекладів, хоч і не проти перекладів узагалі.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:55, 16 вересня 2016 (UTC)
Не можу коментувати цей конкретний випадок, це все пройшло повз мене, а розбиратися немає бажання. Принагідно, поки мене знову не заблокували, хочу подякувати Вам за Ваш внесок в УкрВікі. На все добре. --Добродій (обговорення) 11:19, 16 вересня 2016 (UTC)

Ура! Більше безглуздого (образа вилучена) для всіх! --ASƨɐ 11:23, 16 вересня 2016 (UTC)

 • О! А я хотів додати голос за AS. — Юрій Дзядик в) 12:15, 16 вересня 2016 (UTC).
  Давайте краще поговоримо про варягів, Підліснюка, і як їм відібрати права голосу, бо вже несила, доколє. --ASƨɐ 12:25, 16 вересня 2016 (UTC)
  Мені, наприклад, хочеться, щоб більше писали статей українською мовою. Я читав, що Підліснюк колись виграв конкурс статей. Щось він останнім часом не дуже багато пише. Оце мені не подобається.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 19:07, 16 вересня 2016 (UTC)
  Ви мене дивуєте. Я розумію, що є думки і їх хочеться викласти, але чим я завинив, що мушу читати це на сторінці, на якій я (і, надіюся, не тільки я) очікую бачити зовсім инші теми? --ASƨɐ 19:47, 16 вересня 2016 (UTC)
  По-перше, не я почав цю тему. По-друге, часто говорять, що "Фейсбук це добра соціальна мережа, але погана енциклопедія, а Вікіпедія - навпаки". Я вважаю, що зовсім гайки не можна закручувати і якийсь елемент соціальної мережі повинен бути. В цьому випадку я намагаюсь пояснити своє бачення ситуації і вважаю, що це краще, ніж коли до безкінечності одні й ті самі люди роблять один одному одні й ті самі закиди. Крім того, зверху ж написано, що в цей розділ входить те, що не увійшло в інші.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 20:01, 16 вересня 2016 (UTC)
  По-перше, ви її підтримали. По-друге, зверху написано, що це обговорення пропозицій, а не Підліснюка. --ASƨɐ 17:19, 18 вересня 2016 (UTC)
 • Не став би називати користувача "пропутінським", він трохи з іншої тусовки. Але чисто теоретично можлива така проблема, коли декілька користувачів за попередньою змовою спробують вплинути на хід виборів. Для виборів в АК за умов, що у нас є невелика кількість користувачів, які голосують систематично проти всіх, достатньо 5-10 організованих голосів, щоб повністю зірвати вибори. Звісно, що просунути свого користувача таким чином неможливо. Декілька років тому обговорювали подібну теоретичну загрозу і дійшли до висновку, що такі речі цілком можна нівелювати силами бюрократів і викреслити голоси, що порушують правила. --yakudza 19:45, 16 вересня 2016 (UTC)
 • В свій час, коли вони не мали змоги сажати та розстрілювати всіх підряд (в часи „гласності“ чи за кордоном) КДБ інтегрували своїх агентів і намагалися перехопити контроль чи хоча б розвалити проукраїнські організації та рухи за демократизацію. Якщо Росія посадила купу ботів за 11.80 на польські та англомовні сайти, коментувати статті в ЗМІ, хто їм заважає робити те саме у Вікіпедії, зокрема в українській? artem.komisarenko (обговорення) 20:29, 16 вересня 2016 (UTC)
  Це аж дуже очевидно. І їх тут є щонайменше зо два десятки. --Микола Василечко (обговорення) 06:12, 17 вересня 2016 (UTC)
 • На справді загроза від російських ботів досить серйозна. Російські боти активно "працюють" в інтернеті. Це стосується всіх відомих сайтів. Дякуючи одному "цікавому способу", я особисто одного разу дізнався IP адресу однієї з найбільших рашисько-сепаратиських груп Вконтакті, він виявився із Москви, тобто відкрито працюють з московської адреси. У російських агентів в інтернеті (і не тільки) стандартна методика вербовки "потрібних людей" полягає або в підкупі або якщо не вдається то вони почитають "втиратися в довіру" і набиватися в друзі, аж поки особа не починає симпатизувати їм а потім йдуть "прозьби" зроби те се там допоможи, там посприяй чи відмаж. Нічого я впевнений що якщо ми будимо уважними до всіх процесів що відбуваються у Вікіпедії, то будь які загрози з сусідньої країни нам не страшні.--Сергій1992 (обговорення) 20:14, 17 вересня 2016 (UTC)
 • Користувач підтримує незалежність Південної Осетії й Абхазії — це вже досить серйозний сигнал для Укрвікі, не варто чекати від нього нічого доброго. --Парус (обговорення) 17:02, 21 жовтня 2016 (UTC)

Червоні посилання або як забити на Вікіпедію[ред. код]

За чотири роки праці в вікі побачив одну цікаву тенденцію. Є категорія редакторів, які штампують оті самі червоні посилання, бо бачте «так тре» (наприклад так є в енвікі, правда вкотре вже пояснюю, там дописувачів стільки скільки от в моєму районі проживає 11 000) і потім «наша стаття» гірша від англійської, от приклад, і для порівняння зайдіть на англійську версію або італійську. І отак панове кожного разу, статтю зробили → забили, зробили → забили, зробили → забили, зробили → забили... Ми тут що домовини робимо? На біса така робота? Що з того? Може час якось це припинити? Бо Пероганич потім пише про втрату інтересу з боку читачів, а я панове скажу, що звідки той інтерес буде якщо ми відверто не поважаємо читача, штампанувши статтю українською але при цьому енвікі дає більш детальну інформацію і це про наш український матеріал!!!! Це нонсенс, це абсурд, це зрештою те що багатьох дратує, але це моє улюблене слово дурня, бо це (вибачаюсь за тавтологію) неповага до читача, він не піде сюди. Я проти такого категорично. І я сам вже давно занадто не вікіфікую свої статті (окрім Олімпійських збірних на Ріо-2016, бо там Oleksandr Tahayev працює з Дядьком Ігорем і зроблять їх синіми). І робити статтю з прицілом на «авось» та якось буде, це треба припиняти. В нас і без того надмірно: «авось» та якось буде.... --Jphwra (обговорення) 15:51, 18 вересня 2016 (UTC)

Самі по собі червоні посилання я підтримую, бо рано чи пізно вони таки стають синіми. Але червоні посилання на шаблони - це вже таки занадто. Думаю, їх треба просто вилучати зі статей, можливо, включно з розділами. які після вилучення посилання стануть порожніми.--Piramidion 16:11, 18 вересня 2016 (UTC)
Я вставляю червоні посилання в статті з біології та інших заохочую, бо потім зручно шукати по списках типу такого, чого не вистачає особливо сильно, і де посилання з помилками, а де лише не вистачає перенаправлення. Статті з прицілом "на авось" дійсно негарні. Треба закруглювати будь-який шмат роботи зоча б по мінімуму.--Brunei (обговорення) 16:34, 18 вересня 2016 (UTC)
 • У статтях з астрономії я роблю червоні послання, якщо вважаю, що відповідна стаття має бути у нас (тобто, предмет статті безумовно значимий). На астрономічному порталі є статистика за кількістю таких червоних посилань. Для статей у верхній частині цього переліку (на які є багато червоних посилань), це така собі вказівка дописувачам, які статті слід писати (або перекладати) в першу чергу. Тоді стаття в переліку стає синьою. Раз на кілька місяців статистика оновлюється. Загалом, це нормальний процес. Ну і, звісно, червоних шаблонів не має бути. --Olvin (обговорення) 13:28, 19 вересня 2016 (UTC)
Я категорично проти червоних посилань в розділі «Див. також», бо там вони суперечать логіці. У всіх інших розділах статті - можуть бути, якщо без фанатизму. --MMH (обговорення) 10:18, 25 вересня 2016 (UTC)
@MMH: А пояcніть якій логіці вони там суперечать? Там вони означають "а почитайте ще десь про ці пов'язані поняття і напишіть статтю, будь-ласка", як на мою думку. --Буник (обговорення) 17:53, 20 жовтня 2016 (UTC)

Про викиконференцию в Киеве[ред. код]

Коллеги, нужна ваша помощь — в русских викиновостях была написана статья В Киеве прошла Вики-конференция 2016, в которой есть много неподписанных фотографий. Т.е. неясно, что за люди там изображены. Приглашаю дополнить эту статью подписями под фотографиями, чтобы было понятно, кто именно изображён на каждой фотографии. Раммон (обговорення) 12:21, 21 вересня 2016 (UTC)

Ідеї вікісувенірів[ред. код]

Вікімедіа Україна збирає ідеї сувенірів з логотипом Вікіпедії чи інших проектів. Долучайтесь до обговорення та пропонуйте свої Lightbulb.png

--AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 10:24, 22 вересня 2016 (UTC)

Вікі-тиждень «Переяслав-Хмельницький: місто-музей»[ред. код]

Запрошую усіх взяти участь в толоці вікіпедистів «Переяслав-Хмельницький: місто-музей». Вікі-тиждень відбудеться 24—30 вересня. Приєднуйтесь. Цікавого і якісного внеску. --Павло (обговорення) 11:16, 23 вересня 2016 (UTC)

Hungarian Revolution of 1956 / Угорська революція 1956 року[ред. код]

Угорська вікіспільнота хоче відзначити річницю Угорської революції 1956 року. Вони пропонують зробити тематичний місяць/тиждень присвячений цій події, формат схожий на CEE Spring, коли є список статей до написання: m:Hungarian Revolution of 1956/Article list. Чи є хтось, хто готовий взятися за це? Вікімедіа Україна може забезпечити підтримку працівниками, сувенірами, але потрібно, щоб був хтось, хто візьметься за організаційну частину. Тут можна прочитати повідомлення (англійською): [4]. @Pavlo1, Visem, Spudei, Victor-Sumy, та Earth Kosmoglobal:? --アンタナナ 23:41, 25 вересня 2016 (UTC)

Сторіночку тематичного тижня зробити не проблема. А взаємодію хай хтос інший організовує. У них вже є сторінка заходу? Щось я не бачу там дат. --Павло (обговорення) 04:39, 26 вересня 2016 (UTC)
@Pavlo1:, зможете зробити сторіночку? Я до речі щось теж не бачу дат, чи то вони весь жовтень хочуть? --visem (обговорення) 07:37, 26 вересня 2016 (UTC)
Зроблю. Але в календар пропозицій загальний не ставитиму поки дат не буде. --Павло (обговорення) 09:31, 26 вересня 2016 (UTC)
дякую. запитала про дати. відпишуся тут --アンタナナ 10:51, 26 вересня 2016 (UTC)
@Pavlo1 та Visem: угорські орги пишуть, що можна вибирать собі від 1 жовтня до 15 листопада період. давайте із 23 жовтня до 10 листопада? коли якраз була революція? --アンタナナ 11:44, 26 вересня 2016 (UTC)
Згоден. Писатиму Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Міжнародний тиждень до 60-річчя Угорської революції 23 жовтня — 10 листопада. Заперечення є? І там щодо «міжнародного» (?): якщо звідси з червонця ніхто не прибере днями — буду так і писати. --Павло (обговорення) 11:50, 26 вересня 2016 (UTC)
ага, дякую. міжнародного. угорці, болгари, вірмени, чехи наче планують теж долучитися --アンタナナ 12:07, 26 вересня 2016 (UTC)
Дякую! Бачив що лише болгари створили сторінку (принаймні ті хто приєднав її до сторінки на meta). --visem (обговорення) 13:24, 26 вересня 2016 (UTC)
вже й вірмени --アンタナナ 18:29, 27 вересня 2016 (UTC)
Бачу вже й Павло почав роботу над сторінкою. @Antanana:, які наші подальші кроки? Зв'язуємося з угорцями? --visem (обговорення) 19:16, 27 вересня 2016 (UTC)
Треба б ще список статей до створення перекласти з посиланнями на іншомовні версії. У мене це може багатенько часу зайняти. Підключитесь — буду вдячний. Список до покращення можу й сам створити, але краще спочатку ботом по категорії Категорія:Угорська революція 1956 року глибиною десь 4. --Павло (обговорення) 19:21, 27 вересня 2016 (UTC)
 • @Visem, Antanana, та Anntinomy: завершив переклад основного списку. Зависло 17 статей. Чи зможе хтось допомогти? Чи до угорців звернутись? Додатковим списком займусь після вихідних. --Павло (обговорення) 11:37, 29 вересня 2016 (UTC)
  Деяких поправив, інших зараз подивлюся. Тільки не можу зрозуміти у пункті 3, як Янош став Джейсоном? --visem (обговорення) 13:36, 29 вересня 2016 (UTC)
  Втік у Англію. А там став Джейсоном. Творча особистість ))) Дякую. Зараз закину усіх. Порядок точно зворотній (ПІ)? --Павло (обговорення) 15:59, 29 вересня 2016 (UTC)
  дуже дякую! до угорців я писала. про сувеніри. долучитися якось більше хіба після 1 жовтня зможу --アンタナナ 17:37, 29 вересня 2016 (UTC)
 • Створення списків закінчив. В принципі сторінка тижня готова. Долучайтесь. І ще зависло неперекладених назв з три десятки :( Але там дуже-дуже опопсередковане статті мають відношення до теми. Тож якщо що — фіг з ними. --Павло (обговорення) 17:11, 4 жовтня 2016 (UTC)
 • @Visem, Antanana, та Anntinomy: чи можна писати на сторінці тижня, що учасникам будуть пам'ятні сувеніри від Вікімедіа-Угорщина і ВМУА? --Павло (обговорення) 09:29, 5 жовтня 2016 (UTC)
  Наразі йдуть перемовини з угорцями щодо сувенірів. Якщо ВМУА готова надати сувеніри, то вважаю краще просто написати що сувеніри будуть, але не уточнювати від кого саме. --visem (обговорення) 09:36, 5 жовтня 2016 (UTC)
  Звичайно уточнювати. Від кого і за що.--Anntinomyобг 16:22, 5 жовтня 2016 (UTC)
  Зрозуміло. Для сувенірів від ВМУА треба рішення Правління. А його готувати поки не буде рішення від угорців, думаю, сенсу нема. Тож поки так залишу. Буде рішення про сувеніри -- додамо. Аби тільки до початку тижня порішали ;) --Павло (обговорення) 16:50, 5 жовтня 2016 (UTC)

Flag of the Hungarian Revolution (1956).svg Міжнародний тиждень до 60-річчя Угорської революції[ред. код]

В ці дні в Угорщині відзначають 60-ту річницю Угорської революції — антикомуністичного повстання 1956 року. Вікіпедисти країн ЦСЄ вирішили підтримати своїх угорських побратимів Єдиним міжнародним вікітижнем. 23 жовтня Міжнародний тиждень до 60-річчя Угорської революції розпочинається і в українській вікіпедії. Приєднуйтесь! --Павло (обговорення) 14:07, 19 жовтня 2016 (UTC)

Emblem-important.svg Найактивніші учасники вікітижня отримають заохочувальні призи від «Вікімедіа Україна» і угорських друзів Face-wink.svg Долучайтесь, від мене особисто збірник документів про злочини ЧК-ГПУ-НКВД-КДБ за грунтовну про катів Угорської революції Face-smile.svg --Павло (обговорення) 11:38, 24 жовтня 2016 (UTC)

ET1 і NET[ред. код]

Ці два записи повинні бути видалені або переміщені, як згадувалося раніше один 1,5 року. Ці два канали перейменовані. У перекладі з грецької.
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 16:56, 3 жовтня 2016 (UTC)

YesТак Зроблено Оновив — NickK (обг.) 16:34, 21 жовтня 2016 (UTC)

Вмієте швидко розбирати фотографії? «Вікі любить пам'ятки» вас потребує![ред. код]

Через три дні закінчиться фотоконкурс «Вікі любить пам'ятки» і з першого жовтня почнеться довгий шлях до визначення переможців. Роботі журі передує підготовче відсіювання фотографій, які очевидно не претендують на перемогу: знімки, де немає пам'яток, фото відверто поганої якості, світлини, на яких немає пам'яток, фото охоронних табличок. Щоб допомогти оргкомітету з підготовчим відсіюванням, не треба бути фотопрофесіоналом, а треба мати вільний час і влучне око.

Якщо у вас є час на те, щоб 1—7 жовтня допомогти з розбором фотографій конкурсу, будь ласка, дайте про це знати, написавши на wlmAt sign.svgwikimediaukraine.org.ua. Дякую! -- ViraMotorko (WMUA) (talk) 17:05, 27 вересня 2016 (UTC)

Якщо покажете на прикладах, можу приєднатися. З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 11:08, 28 вересня 2016 (UTC)
дякуємо! на конкурс «Вікі любить пам'ятки» уже завантажено понад 29 тисяч світлин. конкурс завершується 30 вересня, тож 1 жовтня ми починаємо відсіювати світлини які не відповідають стандартам: Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Якість фотографій. відсіювання плануємо робити через онлайновий інструмент, який розробив, і зараз удосконалює, Ilya. детальніші інструкції ми надішлемо тим, хто зголосяться допомогти, пізніше. після цього попереднього відсіювання, до роботи приступить журі --アンタナナ 12:43, 28 вересня 2016 (UTC)

Відкритий конкурс проектних грантів[ред. код]

IEG barnstar 2.png

Вітаємо! Від 12 вересня до 11 жовтня Програма проектних грантів приймає заявки на фінансування нових інструментів, досліджень, живих подій у громаді (включно з редагувальними марафонами, семінарами тощо), а також онлайн-проектів (включаючи конкурси) та інших інноваційних пропозицій для пожвавлення діяльності волонтерів Вікімедіа. Проектні гранти можуть прислужитися для оплати вашого та вашої команди робочого часу на розробку проекту, додатково до витрат самого проекту, таких як матеріали, відрядження та оренда приміщень.

Також приймаються кандидатури на членство в Комісії з відбору проектних грантів (до 1 жовтня).

Щиро ваші, I JethroBT (WMF) (talk) 17:53, 30 вересня 2016 (UTC)

Гофман[ред. код]

Ще Гоффманн, Гоффман, Гофманн. Роалд Гоффман у нас з 1 н, англ. - 2 н. Як зробити точно (чи бодай точніше)? --Бучач-Львів (обговорення) 11:58, 3 жовтня 2016 (UTC)

Роалд Гоффман взагалі єврей з Золочева, тож його варто було б з івриту й передавати. А івритом там по одній ф та н, та й ім'я не Роалд, а Роальд. От на написання Роальд Гофман і можна знайти чимало україномовних джерел — NickK (обг.) 19:46, 4 жовтня 2016 (UTC)
Взагалі-то із Золочева - жиди. Щодо Роальд Гофман - уперед, є перейменування. --Бучач-Львів (обговорення) 11:05, 5 жовтня 2016 (UTC)

Вікі-резидент в Jewish News[ред. код]

Як ви можливо знаєте, я займаюсь проектом «Вікіпедист за посадою» (Вікі-резидент), але більшим чином в російськомовних проектах Фонду Вікімедіа (сторінка проекту).

Сьогодні у нас з'явилась комплексна вакансія вікі-резидента, який повинен покращувати статті в російскій Вікіпедії, але повинен жити в Україні: Вікі-резидент в Jewish News.

Порадився з деякими українськими і російськими вікімедистами і ми вирішили, що логічним буде розмістити об'яву на підсторінці проекту на майданчику НП «Вікімедіа РУ», але анонсувати її також і тут.

Якщо вам цікаво спробувати свої сили у цьому співробітництві, сміливо додавайте свою кандидатуру. Також буду вдячний, якщо ви поширите посилання серед тих, кого це може зацікавити.

«Вікі-резидент» все ще молодий проект, тому потребує вашої підтримки та порад.

Надіюсь з часом, ми зможемо організувати такий проект і в «Вікімедіа Україна», готовий прийняти в цьому участь.

Дякую. --cаша (krassotkin) 09:04, 5 жовтня 2016 (UTC)

Коли то вже в наших установах з'являть вікірезиденти від Вікімедія Україна?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 23:12, 5 жовтня 2016 (UTC)
Ця система в класичному варіанті працює на тому, що установа готова платити гроші вікіпедисту, який працюватиме в них за договором та працюватиме виключно над вікі. На жаль, в більшості українських установ, особливо в сфері культури, з грошима зараз погано або дуже погано, он поки лише російськомовні євреї гроші знайшли, та й то не такі й великі. Наступного року плануємо агітувати установи взяти вікірезидентів хоча б на безоплатній основі (тобто від установи вимагається лише бажання, робоче місце та доступ до матеріалів), якщо ви маєте ідеї або контакти — пропонуйте — NickK (обг.) 23:53, 5 жовтня 2016 (UTC)
Зрозуміло. Все як завжди.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:14, 6 жовтня 2016 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: На всяк випадок зазначу, що тут рівнятися на Росію не варто. Російська програма працює так: власники вільних матеріалів (наразі два сайти та один журнал) готові платити гроші за те, щоб хтось вносив їх матеріали до Вікіпедії. У всьому цивілізованому світі в таких випадках зазвичай добровольці самі налітають на вільне джерело та переносять їх до Вікіпедії. У Європі ж програма працює інакше: вікіпедист у резиденції працює спільно з установою над багатоплановою діяльністю, від власне оцифрування колекцій до навчання редагуванню працівників, щоб вони могли продовжити роботу й після завершення контракту. Зробити таку співпрацю складно, а за гроші установи ще складніше — NickK (обг.) 12:58, 6 жовтня 2016 (UTC)
"про всяк випадок". Зрозуміло. Мені шкода. Така гарна ідея ця Вікіпедія, а організувати нічого не вдається. Стільки людей жаліються у Фейсбуці на відсутність українських текстів, а самі роблять мало. До речі, Ви вважаєте нормальним, що сюди приходять люди з російської вікіпедії й закликають в неї дописувати. Чи хтось іде з українців у російську і закликає редагувати українську Вікіпедію? Мене, наприклад, це виводить із себе.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:42, 6 жовтня 2016 (UTC)
Чому це нічого? Цей проект досить дорогий та ресурсомісткий, у ГО «Вікімедіа Україна» в попередні роки не було можливості за нього братися, але він закладений у план на наступний рік. Були інші проекти, наприклад, був тиждень Переяслава, де заповідник надав матеріали. Стосовно ж реклами проекту, то скажу лише те, що показово, що єврейський сайт в Україні не івритом, не ідишем, не українською, а російською — NickK (обг.) 14:25, 6 жовтня 2016 (UTC)
Ага. Російськомовний єврейський сайт з України пропонує українським (тобто україномовним) вікіпедистам за гроші писати в російську Вікіпедію. Це вже ВСЕ. Приїхали. Якщо вони хочуть заробити ще одного антисеміта, то їм це дуже добре вдається. Коли вже нарешті у Росії нафта закінчиться? А стосовно українських проектів, то не треба виправдовуватися. Треба перед собою ставити максимальну мету. У нас по всій Україні тисячі бібліотекарів, які на роботі байдики б'ють, і вчителів. Можна було би домовитися з тією ж бібліотекою Вернадського і тим же самим бібліотекарям трішки доплачувати за покращення статей, навіть просто за додавання українськомовної літератури. Десь можна було би знайти ці гроші. У мене це не відбило б бажання чисто добровільно писати, якби комусь трішки доплачували б, навпаки я був би радий, що більше матеріалів у мережі українською мовою.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:22, 6 жовтня 2016 (UTC)
Напишу виданню та запропоную наш україномовний проект, може спрацює... --Jphwra (обговорення) 15:30, 6 жовтня 2016 (UTC)
@Jphwra: Дякую! Пінгую @AnnaKhrobolova (WMUA):: можливо, буде краще написати такий лист від імені та на бланку ГО «Вікімедіа Україна»? — NickK (обг.) 15:41, 6 жовтня 2016 (UTC)
@NickK: звичайно краще від ГО «Вікімедіа Україна», я особисто був не проти пописати статті за таким матеріалом, бо отут я взагалі з нуля писав, а французи вже з мого матеріалу зробили свій та доповнили своїми джерелами (власне франкомовних джерел вистачає). --Jphwra (обговорення) 15:57, 6 жовтня 2016 (UTC)
Чи вже написали? Якщо ні, поділіться задумом, будь ласка, на wm-uaAt sign.svgwikimedia.org. Оформимо.--AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 20:23, 12 жовтня 2016 (UTC)
@AnnaKhrobolova (WMUA): ні нічого не писав, бо дуже зайнятий. Тому текст відсутній. --Jphwra (обговорення) 04:17, 13 жовтня 2016 (UTC)
@NickK: таке питання, якщо статті пишуться на основі «резидентства», то це обов'язково створюється новий акаунт? --Jphwra (обговорення) 14:51, 20 жовтня 2016 (UTC)
@Jphwra: Дуже бажано зробити це для розділення внеску. За правилами потрібно відділяти оплачувані редагування від волонтерських, тож є два варіанти: або в кожному оплачуваному редагуванні без винятку ви робите позначку про це, або ви робите оплачувані редагування з окремого облікового запису. Он вище прикладом такого облікового запису для оплачуваних редагувань є AnnaKhrobolova (WMUA): з самого імені чітко видно, що за редагування платить ВМУА — NickK (обг.) 16:13, 20 жовтня 2016 (UTC)
хоча нічого вони не додали (в них взагалі без джерел), навіть з франкомовних джерел... --Jphwra (обговорення) 13:08, 7 жовтня 2016 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Думаю, я не відкрию вам Америки, якщо скажу, що пересічного українського керівника бібліотеки дуже важко переконати. Просто через те, що він боїться, що чим більше матеріалів він викладе в Інтернет, тим більше людей йтиме не до його бібліотеки, а до Вікіпедії, і через брак відвідувачів йому зріжуть фінансування та доведеться скорочувати армію бібліотекарів, які байдики б'ють. Звісно, не всі такі, але там дуже багато зусиль потрібно витрачати на те, щоб пояснити, для чого це тій же бібліотеці потрібно — NickK (обг.) 15:41, 6 жовтня 2016 (UTC)
А Ви пробували їх переконувати?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:56, 6 жовтня 2016 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Ось спробували переконати директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного, можете почитати, що він про це думає. Це саме те, про що я й казав: люди не хочуть викладати документи в Інтернет, бо думають, що тоді ніхто до них не піде — NickK (обг.) 17:32, 22 жовтня 2016 (UTC)
@NickK:Слухайте шановний NickK. Ви мене не перестаєте дивувати. Я от коли кажу про різних бібліотекарів, вчителів, то це через те, що до них легше докричатися через їхніх начальників. Я собі це так уявляю, що бажано би було скласти лаконічний текст великими літерами і провести цей текст у кожного перед очима, не лише вчителів і бібліотекарів. Просто у них є директори, руками чи вустами яких це можна зробити. А в цьому маленькому тексті написати, що є така от українська (тобто україномовна - обов'язково підкреслити!) Вікіпедія, яка сама по собі не пишеться, вони цього не усвідомлюють. Її легко і цікаво писати і це потрібно робити для того то і того то: української мови, поширення знань, самореалізації тощо. Я не знаю як це робити, розклеювати по шкільних стінгазетах плакати, переконувати їхніх директорів, чи щось іще?. Я про це пишу, а Ви одразу про якісь архіви, нібито хтось Вам щось винен.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:48, 23 жовтня 2016 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: То ми з вами говоримо про різні речі. Якщо питання в тому, щоб агітувати людей писати у вільний від роботи час, то «Вікімедіа Україна» вже провела десятки вишколів і для вчителів, і для бібліотекарів, і просто для охочих. Тут нема жодних проблем з керівництвом тих самих бібліотек, особливо якщо є ініцатива знизу: вони охоче поширюють та запрошують. Але там проблема в тому, що люди активно слухають, створюють першу статтю у Вікіпедії, але в підсумку не стають дописувачами. І це притаманне не лише Україні, таке в усіх країнах, бо в людини така ментальність: спробувати — це одне, а от робити постійно — це зовсім інше та вимагає зовсім іншої мотивації. А от ми з Jphwra пишемо про інше — це про те, щоб загітувати керівництво не просто передати інформацію, а стимулювати тих самих бібліотекарів поповнювати Вікіпедію матеріалами з тих же бібліотек у робочий час. І от саме з цим в Україні поки що справи погані — NickK (обг.) 17:36, 23 жовтня 2016 (UTC)
@NickK: УФХМ надала інформацію і фото. І більше того, прес-аташе відписав, що буде поправляти за мною статті (оновлювати точніше). Тобто зрушення є. Тобі завдання розбурхати НОК, правда я вже підготував листи до ФХУ та баскетбольної з гандбольною. І з футзалом списався на фейсбуці, з ними простіше прес-аташе в мене в друзях. А от відносно бібліотекарів не знаю чи з того щось вийде. --Jphwra (обговорення) 17:44, 23 жовтня 2016 (UTC)
Нічого з того не вийде. Бо навіть досвідчені вікіпедисти йдуть і навіть не прощаються. Треба змінити атмосферу, а вже потім робити оце все. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:32, 25 жовтня 2016 (UTC)
Та з тобою навіть вітатися нема бажання, а ти ще й хочеш, щоби прощалися... --Микола Василечко (обговорення) 11:49, 25 жовтня 2016 (UTC)
Знову шпильки вставляєте? Навіщо? Мова не про Вас і не про мене. Мова про атмосферу у Вікіпедії. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 11:53, 25 жовтня 2016 (UTC)
От ти якраз один із тих, що створюють таку атмосферу, від якої йдуть досвідчені користувачі, щоб нерви собі не псувати... --Микола Василечко (обговорення) 12:01, 25 жовтня 2016 (UTC)
А не «тикати» Ви вмієте? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 12:24, 25 жовтня 2016 (UTC)
Забагато честі хочеш... --Микола Василечко (обговорення) 12:40, 25 жовтня 2016 (UTC)
Да я стерплю. На жаль, це рівень культури Вікі-українців. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:35, 25 жовтня 2016 (UTC)
Це позиція Вікі-українців до москвофілів. --Микола Василечко (обговорення) 14:03, 25 жовтня 2016 (UTC)
Вікіпедія:Не переслідуйте користувачів. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:20, 25 жовтня 2016 (UTC)

Creative Commons 4.0[ред. код]

Вітання! За дорученням Фонду Вікімедіа прошу вашого відгуку щодо пропонованого переходу від ліцензії CC BY-SA 3.0 до CC BY-SA 4.0 в усіх проектах Вікімедіа. Консультації триватимуть від 5 жовтня до 8 листопад, і ми сподіваємось отримати якомога ширше коло думок і точок зору. Зацікавлених запрошуємо до участі в дискусії на Мета-Вікі. Joe Sutherland (talk) 01:18, 6 жовтня 2016 (UTC)

Франциск I[ред. код]

Я відновив перенаправлення, щоб не залишилося червоних посилань. Процедура така: хочете вбити перенаправлення — добре, але спочатку виправіть усі сторінки, що його використовують. --Дядько Ігор (обговорення) 20:08, 14 жовтня 2016 (UTC)

Допоможіть ідентифікувати комашку[ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg що це за істота?

Пані та панове біологи, допоможіть ідентифікувати. У Вікісховище вантажити аби лише завантажити — не хочу, то даю посилання назовні.

Живе у погребі, вуса довжелезні (4-5 × розмір тіла), вигинає та крутить ними як хоче. Крил нема. Стрибає далеко.

upd: таке враження, що світло його «не цікавить». Тобто від ліхтарика не ховалося, коли я близько почав ворушитися, то сховалося за дошку, але я підозрюю, що то на потоки повітря зреагувало. Коли постукав по полиці — вилізло, але потім на десяток спалахів з відстані з пів метра не відреагувало. Сиділо і ворушило вусами.

Це хто? Ну тобто у яку статтю могло б знадобитися? Face-wink.svg --ReAlв.о. 20:34, 16 жовтня 2016 (UTC)

Ух ти, якийсь цвіркун. --Yukh68 (обговорення) 20:37, 16 жовтня 2016 (UTC)
Був упевнений, що цвіркуни з крилами (хоча б з надкрилками ;-)) і видовженіші. А воно он як. --ReAlв.о. 07:55, 17 жовтня 2016 (UTC)
З аматорського IMHO — схоже, що це самиця (очевидно, то ззаду стирчить яйцеклад). А щодо відсутності крил — може, це якийсь безкрилий вид... або вона ще не зовсім доросла :) А яка довжина тіла (без придатків), десь 2 см? (По цегляній кладці важкувато визначити). --Djadjko (обговорення) 18:10, 17 жовтня 2016 (UTC)
У Zag запитайте.--Анатолій (обг.) 20:38, 17 жовтня 2016 (UTC)
 • Треба зображення. Я розбираю на Вікісховищі павуків і богомолів - часто й зображення не допомагає. А в ентомології є правило: ніколи не намагайтеся визначити за описом, бо комах сотні тисяч видів на кожному континенті, а навіть в нашій помірній зоні України декілька десятків тисяч. Я колись пишався своїми знаннями в студентські часи та частенько порушував це неписане правило. Аж поки по телефону не помилився з визначенням гусені махаона (вона ну дууууже характерна!). З тих пір навіть не беруся. :-) --Brunei (обговорення) 20:44, 17 жовтня 2016 (UTC)
  Ой, пропустив саме зображення. :-) Це en:Diestrammena asynamora, оранжерейний коник. Вони в нас заїжджі, поширилися як таргани. Якщо в Києві, можу забрати для власного павучка. ;-)--Brunei (обговорення) 20:47, 17 жовтня 2016 (UTC)
І давно ці азійські гості у нас? BTW, на Вікісховищі аж 3 фотки, щось не дуже шанують їх :) --Djadjko (обговорення) 21:21, 17 жовтня 2016 (UTC)
Напевне років 50 є, а то й раніше. В основному по зоопарках та ботсадах були, куди завозили та де тепло (звідти й назва - оранжерейний). Треба глянути літературу (може й на статтю нашкребеться). Так, в Сховищі багато дивних речей. От, скажімо, волохатий хрущ, яких у червні мільйони вилітають - а тут лише картинка зі старої книжки. З іншого боку, там повно невизначених видів у загальній категорії. Треба подивитися.--Brunei (обговорення) 16:09, 18 жовтня 2016 (UTC)
Та прибити важко, не те, що зловити. Сачка ж у мене нема. А банкою таке не накриєш, воно застрибне кудись раніше.
Років три, як помітили, одна вона чи не одна — важко сказати. Хоча оце як фотографував, то здалося, що в кутку ще одне схоже десь втричі менше є. --ReAlв.о. 07:40, 18 жовтня 2016 (UTC)
Треба вам у погріб побільше павуків — може, впораються :) Було б добре ще з лінійкою сфоткати... --Djadjko (обговорення) 20:35, 18 жовтня 2016 (UTC)
Так були… Тепер нема. Таке враження, що якийсь грибок їх побив. От місце і звільнилося.
Щось близько підсунути не вийде, втече. Хіба ось холодніше стане, то не таке шустре буде. --ReAlв.о. 18:51, 19 жовтня 2016 (UTC)

Іноземні підприємці в Донецьку[ред. код]

В окупованому Донецьку ще діють якісь підприємці-іноземці? Випадково натрапив на згадку про якогось колумбійця (може, когось зацікавить): [5][6][7]. --Djadjko (обговорення) 03:15, 17 жовтня 2016 (UTC)

Додати посилання[ред. код]

Видає помилку (і не дає прив'язати статтю до іншомовних), це тільки в мене? --Jphwra (обговорення) 15:35, 17 жовтня 2016 (UTC)

Уточніть, будь ласка, назву статті. Можливо, відповідні іншомовні вже прив'язані до якоїсь іншої української статті. --Djadjko (обговорення) 20:33, 17 жовтня 2016 (UTC)
Все добре вже чи поки що. Час покаже. Бо занадто багато глюків останнім часом... --Jphwra (обговорення) 09:07, 18 жовтня 2016 (UTC)

Долучайтесь до проведення вікітренінгів[ред. код]

«Вікімедіа Україна» проводить у жовтні — листопаді декілька тренінгів для викладачів і вчителів України за Освітньою програмою Вікіпедії:

Просимо допомоги досвідчених вікіпедистів у проведенні вишколів. Це буде і вам класний досвід, і користь для вікіпедії, і допомога нашій освіті.

Проїзд і проживання тренерів ВМУА компенсує. Запрошуємо не тільки киян, а й наших «регіональних» дописувачів Face-smile.svg

@Taromsky, Drundia, Goo3, Yasnodark, Alex Blokha, та Yozh: візьмете участь в експедиції до Кам'янського?

@Jphwra, Сіверян, Olmi, Prudon, О. Погодін, та Victor-Sumy: приєднаєтесь до команди тренерів у Глухові?

@KuRaG, Lexusuns, та DenysZ: чи не хочете спільно попрацювати на тренінгу в Кременчуці?

Хто зголоситься — записуйтесь прям тут, або звертайтесь на СО чи в «лічку» до Юрія Булки (куратор освітньої програми), Антанани (представляти треба?) або до мене. Питання вітаються Face-wink.svg --Павло (обговорення) 06:36, 18 жовтня 2016 (UTC)

Мої вітання, колеги! На жаль, не зможу. --Goo3 (обговорення) 07:47, 18 жовтня 2016 (UTC)
Павле я родом звідти (Глухів), а проживаю у Новограді-Волинському, а це Житомирська область. --Jphwra (обговорення) 09:06, 18 жовтня 2016 (UTC)
То вибачайте, я по шаблону дивився :) Новоград теж красиве містечко ;) --Павло (обговорення) 17:42, 18 жовтня 2016 (UTC)
@Jphwra: а чи могли б і хотіли б у Глухів поїхать? ВМУА компенсує проїзд та проживання тренерам. правда, дати трохи зсунули: 28—29 жовтня --アンタナナ 14:04, 20 жовтня 2016 (UTC)
@Antanana: в мене якраз зміни в ті дні, нажаль. А так із задоволенням поділився б досвідом написання статей з новачками. Можливо щось придумаю, до якого терміну треба дати відповідь? --Jphwra (обговорення) 14:10, 20 жовтня 2016 (UTC)
@Jphwra: ну, так, щоб до п'ятниці. ще не є відомо чи вийде? --アンタナナ 16:10, 24 жовтня 2016 (UTC)
А я тут в понеділок вже дам відповідь, не виходить в мене (зміни в мене якраз п'ятниця та субота). --Jphwra (обговорення) 18:48, 24 жовтня 2016 (UTC)
Доброго вечора, Павле! На жаль, не зможу відвідати жоден з заходів. --Prudon (обговорення) 20:12, 18 жовтня 2016 (UTC)
 • Дякую за запрошення. На поточний момент не знаю, чи матиму час 19-20 листопада, але матиму на увазі. --Lexusuns (обговорення) 04:57, 19 жовтня 2016 (UTC)
  Поправочка, Lexusuns'е : 11-12 листопада. --Ата (обг.) 14:27, 20 жовтня 2016 (UTC)
  Дякую, Ато, можливо вийде Face-smile.svg --Lexusuns (обговорення) 17:36, 20 жовтня 2016 (UTC)
@Krutyvuss:, чи могли б ви у Глухові? --Ілля (обговорення) 15:45, 20 жовтня 2016 (UTC)
@Atoly:, чи могли б ви у Кам’янському чи Кременчуці? --Ілля (обговорення) 15:48, 20 жовтня 2016 (UTC)
Кременчузі? Це від чого таке чергування? --Lexusuns (обговорення) 17:36, 20 жовтня 2016 (UTC)
русифікація від Кременчуг--Сергій Липко (обговорення) 22:27, 22 жовтня 2016 (UTC)
на жаль, ні. (аби де ближче) --Atoly(обг) 11:06, 22 жовтня 2016 (UTC)

Донцов Дмитро Іванович[ред. код]

Якогось дива немає прапора України в таблиці у графі громадянство (підданство). Інші - є. Дякую за увагу. --Бучач-Львів (обговорення) 09:22, 25 жовтня 2016 (UTC)

Угорсько-українська практична транскрипція[ред. код]

Наважусь спитати, чи буде сторінка «Угорсько-українська практична транскрипція» у пригоді під час проведення тематичного тижня до 60-річчя Угорської революції? У цьому разі я займусь її виправленням (джерело — Унормування географічних назв).

--В.Галушко (обговорення) 15:37, 25 жовтня 2016 (UTC)

@В.Галушко: Чи дивилися ви попереднє обговорення з цієї теми? Я порівняв цю систему з вжитком у Вікіпедії та в інших енциклопедіях назв 40 найбільших міст Угорщини і виклав таблицю на Користувач:NickK/Тест (якщо треба, можете викласти кудись в інше місце). Після цього в мене виникли великі сумніви, що цю таблицю можна хоч комусь рекомендувати, бо вона занадто сильно розійшлася з реальністю — NickK (обг.) 17:29, 25 жовтня 2016 (UTC)
@NickK:, що тоді накажете робити? Надати кожному редактору передавати угорські назви так, як йому здасться потрібним? Чи для Вікіпедії взагалі застосовні якісь стандарти? У нас елементарного правопису часто не дотримуються.
--В.Галушко (обговорення) 17:52, 25 жовтня 2016 (UTC)
@В.Галушко: Емм, ну ці правила теж елементарного правопису не дотримуються (наприклад, пишуть ьо на місці ö, хоча правопис вимагає е) або взагалі дають неможливі в українській мові буквосполучення (наприклад, ьи). Невже це краще? — NickK (обг.) 17:57, 25 жовтня 2016 (UTC)
А що, як подати в таблиці варіанти транслітерації: згідно з інструкцією і згідно з чинним правописом?
--В.Галушко (обговорення) 18:21, 25 жовтня 2016 (UTC)

Прохання гуртом розгребти посилання на «Свердловськ»[ред. код]

Виявив безлад у посиланнях на статтю-дисамбіг Свердловськ, яких майже чотири сотні!

Частина з них має відношення до російського великого міста, що раніше мало назву Свердловськ, нині Єкатеринбург.

Інші частина стосується українського районного центру, міста Свердловськ, який з 2016 має назву Довжанськ.

Оскільки роботи багато, то пропоную докласти спільних зусиль.

В основному, це мають бути заміни такого роду:

у місті Свердловську Ворошиловградської області

слід міняти на:

у місті Свердловську Ворошиловградської області (нині Довжанськ Луганської області).

Якщо ж йдеться про російське місто, то:

у місті Свердловську

слід міняти на

у місті Свердловську (нині Єкатеринбурзі).

--Perohanych (обговорення) 15:45, 25 жовтня 2016 (UTC)

А ботом не простіше? --Jphwra (обговорення) 16:05, 25 жовтня 2016 (UTC)
Ботом чи вийде, бо в оригіналі найчастіше стоїть просто «Свердловськ» без зазначення в якій країні те місто. Виявляти можна лише з контексту. --Perohanych (обговорення) 16:36, 25 жовтня 2016 (UTC)
Ура, лишилося 300! --Perohanych (обговорення) 04:39, 26 жовтня 2016 (UTC)