Вікіпедія:Кнайпа (різне)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Скорочення
ВП:КН-Р

Розділ Різне в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій, що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення — перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30
Архів 31 Архів 32 Архів 33
Архів 34 Архів 35 Архів 36
Архів 37 Архів 38 Архів 39
Архів 40 Архів 41 Архів 42
Архів 43 Архів 44 Архів 45

Чи дійсно укрвікі необхідно аж 3 різних навігаційних шаблона для одного й того ж самого?[ред. код]

У нас є 3 шаблона навігації: {{Адміністрування}}, {{Вікіпедія:Редагування}} та {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}}. На око, здається всі троє навігаційних шаблона намагаються зробити одней й те саме: зробити навігацію між укрвіківськими Правилами/Довідками/etc. etc. легшим. Вважаю що непотрібно мати 3 навігаційні шаблони які роблять одне й те саме: слід залишити лише два (можливо навіть 1). Пропоную залишити {{Адміністрування}} (зараз все що є в {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}} вже й так є в {{Адміністрування}}) та {{Вікіпедія:Редагування}}. Голосуйте знизу хто ЗА (залишити лиши {{Адміністрування}} та {{Вікіпедія:Редагування}}) чи проти (залишти всі три {{Адміністрування}}, tl|Вікіпедія:Етикет та конфлікти}} та {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}})--Piznajko (обговорення) 02:44, 14 квітня 2018 (UTC)

UPD Ось створив переклад з англвіківського навігаційного шаблону en:Template:Guideline list -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} (поточна версія перекладу цього навігаційного шаблону ({{Вікіпедія:Правила і поради}}) була супер старою і використовувала старезний стиль, плюс була неповною). Мабуть має сенс залишить {{Адміністрування}} (але вилучить звідти навігацію на правила, залишить чисто посиланя на те що прямо відноситься до Адміністрування); решту ж навігаційних шаблонів для правил/порад замініти {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} --Piznajko (обговорення) 04:47, 14 квітня 2018 (UTC)
Варіант 2 — {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}. Кожну вкладку можна зробити відкритою на певній сторінці--Чорний Кіт Обг. 20:26, 14 квітня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Вау суперська робота AlexKozur!!! Я сам отих складних "collapsable"/"згортальних" шаблонів не вмію робить - щиро захоплюсь вашою роботою! ІМХО з {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}} навігація по укрвіківським правилам/настановам/etc. буде у 100% легшою.--Piznajko (обговорення) 21:19, 14 квітня 2018 (UTC)
AlexKozur, ідея із collapsible lists виглядає охайною, але то лише на перший погляд. Насправді там є істотні проблеми:
 • неможливість охопити поглядом одразу увесь навігаційний шаблон і швидко відшукати потрібну статтю;
 • згорнуті розділи приховуватимуть видінення жирним чорним тієї сторінки, на якій перебуває користувач. Це не дасть змоги користувачу легко орієнтуватися при переміщенні по навігаційному шаблону;
 • розгортати приховані розділи не так і зручно, особливо з мобільного.
Переробити і оновити шаблони, звісно ж, треба. Але рекомендую брати приклад з наведеного en:Template:Guideline list — зверніть увагу, він є досить коротким, там не ставили на меті додати до нього геть усе. Це важлива риса для вертикального навігаційного шаблону. Натомість, зробити більш повним або додатково розширити можна {{Правила і настанови Вікіпедії}} — він є горизонтальним, і легко сприйме навіть істотне збільшення. Втім, я б додатково подумав як мають бути згруповані всі ці шаблони. --VoidWanderer (обговорення) 09:43, 16 квітня 2018 (UTC)
Він короткий через те що посилається на сторінки списків, яких у нас немає. Фактично же це той же шаблон лише з додавання пошуку та згортками. Якщо створити списки то деякі моменти можна з цього шаблону прибрати. Щодо розгорнення\згорнення можливо зробити що всі підгрупи будуть розгорнуті (це більш всього мій пунктик так як я люблю систематично закривати те що мені мішає, особливо коли шаблон великий і більший за статтю). Також мінус обох шаблонів у тому, що все це йде в рядок і сприймається важче чим у стопчик. Цей шаблон трохи більший за ангвікі і набагато менший за приклад 1 через об'єднання деяких розділів, навіть у розгорнутому вигляді. Також я додав пошук до шаблону, щоб швидше можна було шукати правила. Даний шаблон більше схожий на англійський шаблон для стилів. Також я викинув усі правила, що не є затвердженими правилами та посилання на сторінки довідки, відповідно до назви шаблону.--Чорний Кіт Обг. 18:21, 16 квітня 2018 (UTC)
Вітаю VoidWanderer, насправді AlexKozur і брав приклад з en:Template:Guideline list; тому що спочатку я переклав en:Template:Guideline list ->{{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} -> тоді AlexKozur добрацював мою версію і вийшло -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}. Вважаю що саме версія {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}} є найкраща - застороги озвучені VoidWanderer не здаються мені виправданими.--Piznajko (обговорення) 22:25, 19 квітня 2018 (UTC)
Piznajko, я пропоную частіше позирати на англійську Вікі, особливо у питаннях усталених. Не знайдете ви у них серед ключових навігаційних шаблонів підтримки Вікі collapsible lists. Придивіться до їх шаблонів — вони всі сухі, прагматичні, точні. Нічого зайвого, мінімум свистілок. І для цього є причина — такими шаблонами зручніше користуватися. --VoidWanderer (обговорення) 00:27, 20 квітня 2018 (UTC)
@VoidWanderer:, версія шаблона (що моя -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}, що версія @AlexKozur: -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}) є однозначно у рази краще поточних навігаційних шаблонів шо ми маємо у правилах Вікі. Ваш коментар зверху не додає конструктиву до обговорення - якщо у вас є зауваження до версії AlexKozur - створіть свою, альтернативну версію, навігаційного шаблона для укрвіківських правил. А ні - тоді пропоную не переливати з пустого в порожнє і оновити навігаційні шаблони укрвікі на {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}. Чекаю на вашу відповідь. (п.с. Щодо collapsable - взагалі не щира це якась критика шаблону AlexKozur; ну й що що в англвікі ці шаблони не collaplsable - а нас можуть бути collapsable.)--Piznajko (обговорення) 04:59, 4 травня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За--Piznajko (обговорення) 02:44, 14 квітня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За але потрібна повна модернізація шаблону. І довідка не є довідкою, вона є настановою --Чорний Кіт Обг. 03:28, 14 квітня 2018 (UTC)
  @AlexKozur: Щойно поміти що в англвікі є один навіагційний шаблон для вікі правил/довідок/тощо en:Template:Guideline list (який не такий довгий як у нас). Мо замість наших 3-ьох залишити один і зробити його як en:Template:Guideline list --Piznajko (обговорення) 03:35, 14 квітня 2018 (UTC)
  Уточнення, виявляється en:Template:Guideline list вже має укрвіківську версію і це {{Вікіпедія:Правила і поради}}, так шо в нас як виявляється не 3 а цілих 4 навігаційних шаблона для Правил/Довідк/etc. ІМХО, слід залишити 1 і зробити його у стилі англвікі (там він ширший і в іншому стилі і відповідно не є таким супер довгим як наш.--Piznajko (обговорення) 03:40, 14 квітня 2018 (UTC)
 • @Piznajko: Ваші дії по редагуванню шаблонів недопустимі. Під час обговорення зміни шаблонів не можна роботи, то му я х відкину. Щодо голосування, то воно не має сенсу, бо третій шаблон просто не використовується. Два інших використовуються роздільно і потрібно спочатку проаналізувати потребу їх. --Basio (обговорення) 03:45, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Basio: Заспокойтесь, я вже сам побачив шо моє останнє редагування навігаційного шаблону "Адміністування" його розтягнуло. Я самоскасую останнє редагування аби той навігаійний шаблона не був таким довгим. Зараз же я займаюся перекладом en:Template:Guideline list - терпіння, будь ласка. Дякую.--Piznajko (обговорення) 03:47, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Basio: Ок, бачу ви вже відкинули мої редагування з навігаційного шаблону без мене.--Piznajko (обговорення) 03:48, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Piznajko: Ви ж шаблон Етикет повилучали, потрібно повернути. Не можна без обговорення змінювати узгоджену роботу користувачів. Спочатку пропозиції, потім зміни після узгодження.--Basio (обговорення) 04:02, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Piznajko: Тоді хорошо, я якраз дивився на цей шаблон. Там ще потрібно створити\знайти верхні списки. Якщо дійдуть руки, то створю. А взагалі оформлення в укрвікі застаріло дещо. Дещо пізніше я підправлю, бо Ви змішали правила і довідку в одне, плюс деякі правила не затверджені, тому правилами не являються --Чорний Кіт Обг. 15:49, 14 квітня 2018 (UTC)

Жителі Немиринців[ред. код]

Перенесено із Вікіпедія:Кнайпа (політики)
Перенесено із Вікіпедія:Обговорення категорій
Перенесено із Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)
Перенесено із Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)

Чи можна додати розділ Жителі(з біографіями людей) в статтю https://uk.wikipedia.org/wiki/Немиринці_(Ружинський_район) ? — Це написав, але не підписав користувач Maxkostenko (обговореннявнесок).

Maxkostenko, додавайте: Вікіпедія:Будьте рішучими. Тільки наступного разу задавайте питання в одному, призначеному для цього місці. --VoidWanderer (обговорення) 14:15, 26 квітня 2018 (UTC)

Заборона на редагування статей[ред. код]

Доброго дня, шановне панство! Ось тут прозвучало наступне твердження (дослівно): «зараз стаття не може бути редагована іншими користувачами». З цього приводу питання: чи буде помилкою сказати, що таке твердження є прямим протиріччям до основної ідеї Вікіпедії, а саме, що будь-хто може вдосконалювати і доповнювати інформацію, написану будь-ким? --Yuriz (обговорення) 17:36, 26 квітня 2018 (UTC)

Yuriz, на повному серйозі стверджувати таке, звісно, не можна.
Пані Учитель, уточніть, будь-ласка, що ви мали на увазі. --VoidWanderer (обговорення) 17:46, 26 квітня 2018 (UTC)

Новий юзербокс![ред. код]

Шаблон:Гівноїд - усім пропоную розбирати. Собі вже додав — Це написав, але не підписав користувач Анімешник (обговореннявнесок).

Вас заблоковано через порушення цілої низки правил. Подробиці на СО. --VoidWanderer (обговорення) 19:35, 26 квітня 2018 (UTC)

Совкова топоніміка[ред. код]

Доброго дня, шановне товариство. В шапках н. п. не відбувається десовєтизація - вулиці Лєніна, комуністичні, 40 років перемоги, піонерські, імені надоїв, доженемо й переженемо, етсетера. Чи не було б можливим з допомогою ботів почистити цей бедлам? Дякую, --Л. Панасюк (обговорення) 09:33, 29 квітня 2018 (UTC)

@Леонід Панасюк: Найпростіше рішення — перевірити на сайті місцевої ради.
Судячи з усього, вас надихнуло Південне (смт), де йшлося про проспект Піонерів у місті Залізному Торецької міської ради. Так от, якщо подивитися список вулиць Залізного на сайті Торецької ВЦА, то вони на повному серйозі не декомунізовували проспект Піонерів. Вулицю Леніна, Радянську, Чапаєва, Дзержинського перейменували, навіть Потьомкіна (якого нема в декомунізаційному списку — в Одесі ж Потьомкінські сходи лишили) перейменували, а проспект Піонерів вирішили залишити. Жебрівський сказав, що в Торецьку все декомунізували, тож виходить, що проспект Піонерів у місті Залізному визнали некомуністичним. Можете поскаржитися на це, але Вікіпедія тут ні до чого.
Ботом почистити можна було б, якби був єдиний реєстр декомунізованих вулиць. Декомунізовані міста ботом чистили, бо там був гарний реєстр. З вулицями важче, бо там такого реєстру нема — NickK (обг.) 21:08, 29 квітня 2018 (UTC)

Як вам така карта?[ред. код]

Як вам така карта в статті української вікіпедії Велика держава? Powers in international relations.png. Чи це нормально? - Inflicted Voodoo (обговорення) 10:56, 30 квітня 2018 (UTC)

@Inflicted Voodoo: Карти, що показують територіальний вплив повинні бути зроблені з де-факто або де-юре стилі. Карта неправильна. І це не нормально. Це не часові зони. Згідно обговорень на вікікомонз. Але я не знаю з чого бралися узагалі дані для цієї карти, краще замінити на commons:File:Powers in international relations 2.png--Чорний Кіт Обг. 11:10, 30 квітня 2018 (UTC)
@AlexKozur: О, дякую, що змінили. - Inflicted Voodoo (обговорення) 14:20, 30 квітня 2018 (UTC)
ви б хоч пояснювали, що вам не подобається — це ж з лупою треба виглядати, що там Крим зафарбований. А те що це карта без жодних зазначених джерел — уже ок? Наприклад, Канада із G7 на карті менш впливова ніж Росія, яка ні. --Ілля (обговорення) 14:37, 30 квітня 2018 (UTC)
@Ilya: Ну з Канадою, швидше за все, несправедливо. Але так, мене більше хвилювало питання Криму. - Inflicted Voodoo (обговорення) 20:32, 30 квітня 2018 (UTC)
ще досі не ок, замінив на не що є. Взагалі краще замінити карту на карту з країнами 21 ст. з розділу «Історичний склад». Але я не знайшов такої карти. --Чорний Кіт Обг. 12:27, 1 травня 2018 (UTC)

QWERTY[ред. код]

Доброго ранку! Що робити з цим шаблоном {{Inuse-by}}? Я так розумію він не обслуговується ботом. --Чорний Кіт Обг. 13:26, 1 травня 2018 (UTC)

@AlexKozur: Здається, не обслуговується. Якщо він потрібен як окремий шаблон, мабуть, треба ботовласника навчити — NickK (обг.) 13:30, 1 травня 2018 (UTC)
@NickK: проблема дещо інакша. Цей шаблон може висіти роками. Це мінус. Нині в неіснуючій категорії це так і є Категорія:Вікіпедія:Статті в переробці. Якщо він потрібен, то навчити бота. Якщо ні, то видалити. --Чорний Кіт Обг. 13:36, 1 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Я зрозумів проблему. Я бачу два рішення, 1) він потрібен як окремий шаблон, і тоді треба попросити ботовласника теж його обслуговувати, 2) він не потрібен як окремий шаблон, і ми його просто перенаправляємо на {{edited}} — NickK (обг.) 13:38, 1 травня 2018 (UTC)

про шаблон[ред. код]

Чи потрібно сюди ставити шаблон "війна" Шоколадна війна (2013)?:-)--ДмитроСавченко (обговорення) 16:03, 2 травня 2018 (UTC)

Смерть колеги-вікіпедиста.[ред. код]

Колеги, вчора помер Квятковський Андрій Сафронович — користувач Kvandr.

В нього видатний внесок до Вікіпедії — понад 25 тис. редагувань, кілька сот створених статей.

Слава живим і Вічна Пам'ять померлим!

--Perohanych (обговорення) 07:20, 3 травня 2018 (UTC)

Травневий випуск Віківісника[ред. код]

Активність

Число редагувань на початок місяця: 22 360 тис., на кінець місяця: 22 535 тис. За місяць: 175 тис., що на 5 тис. редагувань менше (- 2,8 %), ніж у цьому місяці рік тому.

2700 зареєстрованих користувачів здійснили якусь дію за останній місяць. Це на 1,6 % більше ніж у квітні 2017 року. 705 користувачів за місяць здійснили 10 і більше редагувань (-0,1 % до минулого року), в тому числі 194 користувачів — 100 і більше редагувань (-2 користувача до минулого року), у тому числі 35 користувачів — 1000 і більше редагувань (-3 користувача до минулого року). Понад 3000 редагувань зробили 3 користувача (минулоріч таких було 7): N.Português (4165), Zvr (3594), Mr.Rosewater (3177).

Активними були 29 із 41 дійсних адміністраторів. Найактивніші адміни: Yakudza (303 адміндії), Анатолій Мітюшин (253), AlexKozur (217). За місяць зроблено 1414 адміндій (-28,1 % до минулого року): 1178 видалень (-349 до минулого року), 21 відновлень сторінок (-14 до минулого року), 164 блокування (-124), 34 захистів сторінок (-58), 9 змін прав користувачів (-3 до минулого року).

За місяць зроблено 33086 патрулювань (+140 % до минулого року), з них 22981 патрулювання здійснив Shmurak, 1117 — UaMarianne, 765 — Sergey Tsvigun.

У квітні зроблено 1485 подяк. Всього подякувало 209 користувачів. 392 користувачі отримали подяки. Найбільше подякував — Jphwra — 189 разів. Подякував найбільшому числу колег — Nickispeaki — 99. Найбільше подяк отримав — Nicolas Polischuck — 35. Отримав подяк від найбільшого числа колег — Yakudza — 18. (Детальніше Тут)

Розмір
 • Число статей перевищило 784 тис. Це 16-й показник у світі.
 • За місяць створено 5437 статей (на 28 більше ніж у квітні минулого року)
 • Середня результативність за день — 181 стаття.
 • Розрив з португальською Вікіпедією зменшився на 4373 статей і становить 213 518 статей. Якщо тенденція збережеться, то португальців ми доженемо у червні 2022 року, але до цього часу нас обженуть перси (приблизно у січні 2022).
 • Китайська Вікіпедія досягла позначки у мільйон статей. Так чином вона стала 14-им мовним розділом Вікіпедії з розміром понад 1 млн статей.

За кількістю створених у квітні статей українська Вікіпедія зайняла 9 місце.

Місце Вікіпедія Всього статей Статей за квітень
1 Англійська 5 631 571 29 636
5 Французька 1 979 813 9 374
3 Перська 614 014 9 323
4 Німецька 2 177 104 8 390
5 Арабська 572 809 8 222
6 Іспанська 1 407 918 7 632
7 Російська 1 470 034 6 473
8 Італійська 1 434 106 6 338
9 Українська 783 993 5 437
10 Китайська 1 003 507 5 028
11 Польська 1 277 813 5 024
12 Японська 1 104 887 3 624

Див. також: Міжмовний рейтинг, Вікіпедія:Перегони, Вікіпедія:Розмір української Вікіпедії.

Відвідуваність

За підсумками квітня 2018 року за відвідуваністю українська Вікіпедія на 21 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 48,7 млн (+2,96 % до квітня минулого року).

За рік українська Вікіпедія в рейтингу відвідуваності піднялася на дві сходинки, обігнавши турецьку (через заборону Вікіпедії в Туреччині) і тайську.

«Сусідні» мовні розділи:

Місце
(березень 2018)
Мовний
розділ
Переглядів
(млн.)
Переглядів
рік тому
Місце
рік тому.
16 ko 71,5 (+3 %) 69,4 17 (+1)
17 cs 61,8 (-9,5 %) 68,3 18 (+1)
18 fi 57,7 (-6,5 %) 61,7 19 (+1)
19 he 56,0 (+15,2 %) 48,6 22 (+3)
20 vi 56,0 (+0,9 %) 55,5 20
21 uk 48,7 (+2,96 %) 47,3 23 (+2)
22 th 47,4 (-3,85 %) 49,3 21 (-1)
23 hu 46,4 (+6,4 %) 43,6 24 (+1)
24 hi 39,7 (+52,1 %) 26,1 28 (+4)
25 no 32,1 (-1,5 %) 32,6 25
26 ro 29,7 (+2,4 %) 29,0 26

Найпопулярніші у квітні статті:

Квітень 2018 Квітень 2017
 1. Україна 61 970 відвідувань, +6%
 2. Великдень 43 527, -9%
 3. Шевченко Тарас Григорович 42 174, -2%
 4. Чорнобильська катастрофа 42 035, -17%
 5. Київ 36 140, +27%
 6. Леся Українка 27 854, +6%
 7. Дніпро 26 211, +21%
 8. Avicii 24 702, н*
 9. Львів 24 555, +17%
 10. Друга світова війна 24 370, +7%
 11. Бароко 24 189, +7%
 12. Велика Британія 23 623, +17%
 13. Сполучені Штати Америки 23 436, +12%
 14. Вірус 23 168, +85%
 15. Німеччина 22 532, +11%
 16. Класицизм 22 064, +15%
 17. Японія 20 569, -57%
 18. Населення України 20 521, -35%
 19. Список українських жіночих імен 20 514, +9%
 20. Польща 20 116, +4%
 21. Вороний Микола Кіндратович 19 634, +9%
 22. Сонячна система 19 470, -42%
 23. Прислівник 19 356, +9%
 24. Тварини Червоної книги України 19 220, -11%
 25. Війна на сході України 18 956, -4%
 26. Гай Юлій Цезар 18 362, -34%
 27. Месники: Війна нескінченності 17 955, н
 28. Голодомор в Україні (1932—1933) 17 939, -1%
 29. Українська абетка 17 927, +22%
 30. Європейський Союз 17 598, -6%
 31. Природні заповідники України 17 344, =
 32. Франція 17 321, +7%
 33. Зіанджа 17 239, н
 34. Сувенір з Одеси (телесеріал) 17 225, н
 35. Канада 17 137, +1%
 36. Великоднє привітання 17 110, +11%
 37. Благовіщення 16 841
 38. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 16 779
 39. Шістдесятники 16 760
 40. Чорне море 16 712
 41. Міста України (за населенням) 16 582
 42. Мішані ліси України 16 424
 43. Італія 16 406
 44. Індія 16 188
 45. Джон Гаррісон 16 164
 46. Костенко Ліна Василівна 16 051
 47. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2018) 15 906
 48. Треповський Олег Борисович 15 780
 49. Бактерії 15 643
 50. Грушевський Михайло Сергійович 15 590
 51. Збройні сили України 15 574
 52. Постмодернізм 15 504
 53. YouTube 15 463
 54. Карл Фрідріх Гаусс 15 372
 55. Кір 15 355
 56. Софійський собор (Київ) 15 288
 57. Нова економічна політика 14 956
 58. Гончар Олесь Терентійович 14 877
 59. Іван Мазепа 14 767
 60. Асканія-Нова (заповідник) 14 747
 61. Олександр Олесь 14 687
 62. Кароль Тіна Григорівна 14 620, -33%
 63. Білки 14 464
 64. Китай 14 404
 65. Інтернет 14 321
 66. Оцтова кислота 14 274
 67. Росія 14 187
 68. Facebook 14 110
 69. Розстріляне відродження 14 103
 70. Родовий відмінок однини іменників чоловічого роду другої відміни 13 962
 71. Галицько-Волинське князівство 13 958
 72. Займенник 13 947
 73. Жири 13 937
 74. Булгаков Михайло Опанасович 13 820
 75. Київська Русь 13 789
 76. Червона книга України 13 781
 77. Міщанин-шляхтич 13 765
 78. Стус Василь Семенович 13 750
 79. Куліш Пантелеймон Олександрович 13 750
 80. Азовське море 13 676
 81. Національний дендрологічний парк «Софіївка» 13 361
 82. Порошенко Петро Олексійович 13 308
 83. Список українських чоловічих імен 13 277
 84. Союз Радянських Соціалістичних Республік 13 243
 85. Список країн Європейського Союзу 13 239
 86. Український степ 13 161
 87. Благодатний вогонь 13 066
 88. Символізм 12 928
 89. Прийменник 12 913
 90. Адольф Гітлер 12 880
 91. Данило Галицький 12 870
 92. Крохмаль 12 829
 93. Франко Іван Якович 12 783
 94. Український лісостеп 12 772
 95. Конституція України 12 741
 96. Євразія 12 674
 97. Тютюнник Григір Михайлович 12 635
 98. Олег Ольжич 12 599
 99. Лісова пісня 12 556
 100. Нормативно-правовий акт 12 541
 1. Марі Арель, 82 140 переглядів
 2. Україна, 58 247
 3. Чорнобильська катастрофа, 50 628
 4. Японія, 48 232
 5. Великдень, 48 024
 6. Пісенний конкурс Євробачення 2017, 47 529
 7. Шевченко Тарас Григорович, 42 962
 8. Тама (кішка), 40 259
 9. Фазлур Рахман Хан, 35 828
 10. Кличко Володимир Володимирович, 33 929
 11. Сонячна система, 33 334
 12. Населення України, 31 642
 13. Благовіщення Пресвятої Богородиці, 30 394
 14. Київ, 28 514
 15. Гай Юлій Цезар, 27 675
 16. Леся Українка, 26 315
 17. Кассіні — Гюйгенс, 26 123
 18. Винник Олег Анатолійович, 24 851
 19. Операція «Вісла», 24 223
 20. Найдовші річки України, 23 941
 21. Грибы, 23 019
 22. Друга світова війна, 22 802
 23. Бароко, 22 622
 24. Кароль Тіна Григорівна, 21 882
 25. Тварини Червоної книги України, 21 699
 26. Дніпро, 21 595
 27. Сполучені Штати Америки, 20 986
 28. Львів, 20 974
 29. Німеччина, 20 339
 30. Велика Британія, 20 129
 31. Вербна неділя (християнство), 20 100
 32. Війна на сході України, 19 721
 33. G7, 19 526
 34. Польща, 19 365
 35. Класицизм, 19 173
 36. Ентоні Джошуа, 19 169
 37. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2017), 18 993
 38. Європейський Союз, 18 782
 39. Список українських жіночих імен, 18 757
 40. Голодомор в Україні (1932—1933), 18 284
 41. Вороний Микола Кіндратович, 18 093
 42. Національний дендрологічний парк «Софіївка», 17 844
 43. Прислівник, 17 830
 44. Катя Chilly, 17 815
 45. Костенко Ліна Василівна, 17 675
 46. Камамбер, 17 537
 47. Кличко Віталій Володимирович, 17 445
 48. Білки, 17 278
 49. Природні заповідники України, 17 274
 50. Канада, 16 977
 51. Асканія-Нова (заповідник), 16 957
 52. Горбунов Юрій Миколайович, 16 875
 53. Паска, 16 555
 54. Куліш Пантелеймон Олександрович, 16 549
 55. День матері, 16 504
 56. Франція, 16 237
 57. Теодор Кіттельсен, 16 221
 58. Софійський собор (Київ), 16 121
 59. Джамала, 16 118
 60. Рослини Червоної книги України, 15 987
 61. Осадча Катерина Олександрівна, 15 880
 62. Ахмадуліна Белла Ахатівна, 15 783
 63. Постмодернізм, 15 408
 64. Великоднє привітання, 15 392
 65. Список країн Європейського Союзу, 15 253
 66. Інтернет, 15 182
 67. Франко Іван Якович, 15 142
 68. Олександр Олесь, 15 137
 69. Тютюнник Григір Михайлович, 15 135
 70. Займенник, 15 065
 71. Індія, 15 013
 72. Соловій Христина Іванівна, 14 987
 73. Італія, 14 893
 74. Теліга Олена Іванівна, 14 750
 75. Українська абетка, 14 734
 76. СНІД, 14 442
 77. Розстріляне відродження, 14 406
 78. Романтизм, 14 378
 79. Збройні сили України, 14 360
 80. Томагавк (ракета), 14 274
 81. Перша світова війна, 14 173
 82. Українська культура XIX століття, 14 157
 83. Прийменник, 14 047
 84. Стус Василь Семенович, 13 941
 85. Чорне море, 13 811
 86. Китай, 13 800
 87. Шістдесятники, 13 727
 88. Кобзар, 13 703
 89. Іван Мазепа, 13 599
 90. Організація Об'єднаних Націй, 13 543
 91. Благодатний вогонь, 13 493
 92. Сім чудес України, 13 377
 93. Facebook, 13 325
 94. Око, 13 312
 95. Ломаченко Василь Анатолійович, 13 291
 96. Колективізація в СРСР, 13 072
 97. Богдан Хмельницький, 13 058
 98. Усик Олександр Олександрович, 13 020
 99. Грушевський Михайло Сергійович, 12 846
 100. Радіоактивність, 12 844

Див. також: Міжмовна статистика відвідуваності, Аналіз популярних переглядів, m:Pageviews Analysis.

Рейтинг дописувачів

Рейтинг дописувачів завдяки чиєму внеску (за весь період), Вікіпедія отримала не менше 100 000 переглядів за квітень 2018:

 • Всього у рейтингу 95 користувачів. Очолюють список (користувач, число переглядів):
 1. Білецький В.С. (обговорення · внесок), 1 215 481
 2. Albedo (обговорення · внесок), 955 614
 3. Gutsul (обговорення · внесок), 923 624
 4. MaryankoD (обговорення · внесок), 683 871
 5. A1 (обговорення · внесок), 636 032
 6. Дядько Ігор (обговорення · внесок), 586 499
 7. Maksym Ye. (обговорення · внесок), 495 522
 8. Dim Grits (обговорення · внесок), 494 178
 9. Deineka (обговорення · внесок), 491 757
 10. Oleksii0 (обговорення · внесок), 481 091

Детальніше Тут

Рейтинг дописувачів за відвідуваністю, враховуючи лише внесок за квітень. Очолюють список (користувач, число переглядів):

 1. AlexKozur (обговорення · внесок), 25 563
 2. Aeou (обговорення · внесок), 22 397
 3. Стефанко1982 (обговорення · внесок), 17 634
 4. Inna Z (обговорення · внесок), 16 578
 5. Sergey Tsvigun (обговорення · внесок), 15 264
 6. Tagira (обговорення · внесок), 14 814
 7. N.Português (обговорення · внесок), 12 960
 8. Ahatanhel (обговорення · внесок), 11 289
 9. Yukh68 (обговорення · внесок), 11 196
 10. Goo3 (обговорення · внесок), 11 162

Детальніше Тут

Випуск підготували: Стефанко1982, Perohanych -- 4 травня 2018

Вікімапія[ред. код]

Отримав таке запитання

Пане Юрію, чи до вас от таке питання, підкажіть, будь ласка: у Вікімапії масово повводили антиукраїнські образливі та принизливі назви населених пунктів. Куди тут можна написати? Дякую

Ось приклад

Розумію, що до проектів Фонду Вікімедіа це не має стосунку, але однак стосується вільних знань. Тому буду вдячний за пораду. --Perohanych (обговорення) 09:27, 7 травня 2018 (UTC)

@Perohanych: Навряд чи у Вікіпедії вам можуть хоч чимось допомогти. Рекомендую звернутися на форум Вікімапії до російського розділу, бо ця проблема лише російською мовою: українською мовою все нормально, підозрюю, що це хтось відвандалив Кременчуцьке водосховище конкретно російською мовою — NickK (обг.) 09:41, 7 травня 2018 (UTC)
@Perohanych та NickK: Доброго дня! Не знаю бачили Ви це чи ні [1]. Якщо бачили, то вибачте, що відволік. Я дещо в шоці від Вікімапія тепер. --Чорний Кіт Обг. 08:49, 12 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: У мене те посилання не працює, і не виходить ввійти до системи чомусь. Як я розумію, вони не можуть автоматично то прибрати, так? — NickK (обг.) 13:58, 12 травня 2018 (UTC)
@NickK: як я розумію там проблема обновлення на Вікімапії. Я кинув заявку до сторінок, що були вандальні так як я не знаю як редагувати на Вікімапії. Як я бачу така проблема навіть у росіян. І в мене нині також виникла проблема з переглядом цієї сторінки «Please log in Wikimapia to see the thread (temp problem).»--Чорний Кіт Обг. 14:10, 12 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Я подивився там історію: хтось Кременчуцьке водосховище російською мовою відвандалив і назвав так, як назвав. Вандалізм на сторінці самого водосховища вже відкотили, але чомусь він залишився на сторінках іншими мовами. При цьому, зазначу, українською чи англійською мовою цієї проблеми немає — NickK (обг.) 14:29, 12 травня 2018 (UTC)
@NickK: тому що не обновились бази даних Вікімапії. Не знаю чому, говорят, що це трапилося після останніх оновлень. Така проблема й в росіян. P.S. Як узагалі такий вандалізм відредагувати, бо я не знайомий з Вікімапією, більше подобається OSM. --Чорний Кіт Обг. 14:52, 12 травня 2018 (UTC)

AdvancedSearch[ред. код]

Birgit Müller (WMDE) 14:53, 7 травня 2018 (UTC)

 • Из-за этого обновления при поиске появляется ошибка "The namespace found in the search term prefix: is not compatible with the namespaces requested." Чтобы её исправить, можно добавить "namespaces=Вікіпедія" или "namespaces={{NAMESPACE}}" в список параметров inpotbox'ов. Хотя, возможно, это костыль и есть решение лучше. Russian translator (обговорення) 07:23, 12 травня 2018 (UTC)

Офіційні назви фільмів[ред. код]

Оскільки я погано обізнаний зі станом сучасного українського кінематографу, прошу допомоги. Нова назва Володар перснів: Братство Персня і пов'язаних статей викликає сумнів. У пошуковику тільки «Володар перснів: Хранителі персня». Також дивним уявляється перейменування на Деревобородий: в українському перекладі, здається, було «Древлен» (на жаль, не маю українського тексту). --В.Галушко (обговорення) 11:23, 11 травня 2018 (UTC)

можливо є в прокатному свідоцтві. А так кіноафіші пишуть по-різному. Щодо Деревобородий, то потрібно дивитися по вживаності. Є різні переклади книг, плюс можна подивитися як було в фільмі.--Чорний Кіт Обг. 11:50, 11 травня 2018 (UTC)
Чи варто було перейменовувати, якщо не наведено джерела? А правки недосвідченого користувача відпатрульовані. --В.Галушко (обговорення) 12:21, 11 травня 2018 (UTC)
думаю, що так, бо [2] як радить ВП:ІІТМ. Якщо дивитися по толоці, то один переклад «Хранителі персня» на замовлення ICTV, а «Братство персня» від Студія «Омікрон», але судячи по їх офіційній сторінці це було аматорське озвучення. Я же перевагу першому та й уперше було показано на цьому телеканалі.--Чорний Кіт Обг. 12:35, 11 травня 2018 (UTC)
Підтримую Ай-Сі-Ті-Ві. Це можна вважати офіційним.--ЮеАртеміс (обговорення) 19:49, 12 травня 2018 (UTC)
Щодо персонажів: це перш за все персонажі книжок, тому треба узгоджувати з літературою. Перекладів ВП було кілька.--ЮеАртеміс (обговорення) 19:46, 12 травня 2018 (UTC)
Очевидно гіперкорекція: за назвою найвідомішого перекладу. Офіційно назва українського дубляжу — «Володар перснів: Хранителі персня». --В.Галушко (обговорення) 19:52, 12 травня 2018 (UTC)
як називається це дерево в перекладах. Також вважаю, що перешоджерело краще чим кіноадаптація.--Чорний Кіт Обг. 10:51, 13 травня 2018 (UTC)
Оскільки назва статті повинна збігатися з назвою офіційного дубляжу, повертаю первісні варіанти. --В.Галушко (обговорення) 17:23, 25 травня 2018 (UTC)

Узгодження південнослов'янських назв з чинним правописом[ред. код]

Спостеріг, що багато назв статей, присвячених південнословянським населеним пунктам і персоналіям, не відповідають правилам чинного правопису. Очевидно, що більшість з них створено чи перекладом з російської чи ботом з некоректно налаштованою автотранслітерацією. Оскільки я не в стані впоратися з такою колосальною роботою, прохання допомогти: принаймні можна виправляти тільки помилки не систематично, а принагідно, коли натрапите на таку статтю. Нагадую правила: оригінальне [і] (кирилицею и, латиницею i) у топонімах і прізвищах, що стосуються Болгарії, Боснії і Герцеговини, Македонії, Сербії, Словенії, Хорватії та Чорногорії українською в більшості випадків передається як и. Винятки: перед голосними, а також у разі сполучення ji/jи. Очевидно, є сенс знову розглянути невідповідність правопису форми Спліт. Наперед вдячний. --В.Галушко (обговорення) 19:29, 12 травня 2018 (UTC)

По Спліту вже було обговорення. Щоправда підсумок трохи дивний, але все ж його ніхто не оскаржив.--Анатолій (обг.) 19:35, 12 травня 2018 (UTC)
Номінатор UeArtemis ніби не проти повторного розгляду. --В.Галушко (обговорення) 19:40, 12 травня 2018 (UTC)
Так, я не проти. Я тоді спасував, бо засумнівався. А хто правий тоді не вияснили.--ЮеАртеміс (обговорення) 19:43, 12 травня 2018 (UTC)
@В.Галушко: Можете тут перевірити правопис Користувач:SergoBot/Підготовка заливки НП Хорватії?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:32, 13 травня 2018 (UTC)
Частину виявлених неточностей виправив. Сумніви маю тільки щодо Donji Štrbci (передано як «Доній-Штрбці», але ймовірніше за все, це множина, отже, має бути «Доні-Штрбці») і Kneževi Vinogradi (передано як «Кнежеві Виногради», хоча може бути «Кнежеви»). --В.Галушко (обговорення) 14:40, 13 травня 2018 (UTC)
Чому не «Донйі Штрбці»? --Perohanych (обговорення) 15:06, 13 травня 2018 (UTC)
@Perohanych: літера j тут означає пом'якшення попереднього приголосного. Без неї було б -ни. --В.Галушко (обговорення) 15:54, 13 травня 2018 (UTC)
Неясним залишається написання закінчень типу -je (з апострофом чи без) --В.Галушко (обговорення) 14:55, 13 травня 2018 (UTC)
Я знаю, що українські населені пункти, де перше слово прикметник, пишуться без апострофа, робив за аналогією. І так само і після в, цікаві, кольорові, грайливі.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:41, 13 травня 2018 (UTC)
@В.Галушко: А навіщо повиправляли цький на чки? Там же має бути прикметник, як наприклад від слова Бучач буде Бучацький.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:50, 13 травня 2018 (UTC)
Схоже, Ви праві. Можна й -цьк. --В.Галушко (обговорення) 15:52, 13 травня 2018 (UTC)
Можливо, деякі із запланованих статей вже існують у Вікіпедії — під неточними назвами. Наприклад, Смилян (Хорватія) я знайшов під заголовком «Смілян». --В.Галушко (обговорення) 18:43, 13 травня 2018 (UTC)
@В.Галушко: Я всі перевіряв. Існує лише кілька і я для них у таблиці не наводив номер з Вікіданих. Я ж якраз у таблицю й вписав оце неправильне «Смілян» без номера. Села "Гат" і "Банфі" є лише в хорватській Вікіпедії й для них спочатку треба створити елемент у Вікіданих.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 04:32, 14 травня 2018 (UTC)

Множина ж! Доні Штрбці. І дефіс непотрібний, коли прикметник перед іменником, а не позаду.--ЮеАртеміс (обговорення) 20:42, 13 травня 2018 (UTC)

Книга «Цвинтар на Личакові»[ред. код]

Придбав книгу Андрія Квятковського і Романа Ратушного «Цвинтар на Личакові». Вона є цінним енциклопедичним джерелом. Маю контакти Романа Ратушного і Левка Квятковського — сина Андрія Сафроновича. Готовий переговорити з ними на предмет дозволу на використання на умовах CC BY. Проте наперед, хочу знати, чи знайдуться бажаючі опрацювати текст книги на предмет перенесення до статей Вікіпедії в разі отримання такого дозволу. Пропоную реєструватися. --Perohanych (обговорення) 09:54, 14 травня 2018 (UTC)

 1. --Perohanych (обговорення) 09:54, 14 травня 2018 (UTC)
  @Perohanych: Це треба звертатись до людей, які люблять створювати Вікіпедію, але не люблять передавати інформацію своїми словами. Дивитися хто нині переносить інформацію з джерел на вільних умовах, наприклад @Shynkar:. Можете звернутися через групи у Фейсбуці, їх мабуть більше бачать ніж цю кнайпу.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:00, 14 травня 2018 (UTC)
 2. -- Ну може я би зробив щось у пам'ять друга. Бо то жах, з першого Поступу стільки ще не старих людей відійшло! Mykola Swarnyk (обговорення) 16:22, 14 травня 2018 (UTC)

Чи є Артакадемія право зватись ВИШ-ем та мати окрему статтю в Вікіпедії?[ред. код]

Отже натрапив на думку про відсутність ВИШ-у який пропагандує верховенство академічного малюнку. Але, ця http://www.artacademia.kiev.ua претендує на ідентичність, що має свій метод викладання теорії академічного малюнка кріз надшвидку схему тренінгу. Скажіть свою думку бо наша http://naoma.edu.ua втратила усілякі позиції щодо підготовки митців, а Україна має інтерес до мистецтва з боку громадськості на рівні Франції або США. Artcompas (обговорення) 15:14, 26 березня 2018 (UTC)Artcompas

@Artcompas: Вишем — ні, бо цей статус надає МОН, і ця студія його не має, більше того, вона готує до вступу до вишів.

@Artcompas: статтю в Вікіпедії можна створювати, якщо об'єкт відповідає критеріям значимості. Чи має він ті чи інші права, тут неважливо. Stas (обговорення) 19:32, 15 травня 2018 (UTC)

Опыт принудительной конфирмации в украинской Википедии[ред. код]

Коллеги, в настоящее время в русской Википедии обсуждается возможность введения в практику лишение флага администратора русской Википедии по результатам принудительной конфирмации, начатой без решения арбитражного комитета (в настоящее время в русской Википедии принудительная конфирмация администратора может быть начата только по решению арбитражного комитета). При обсуждении этого вопроса было написано эссе ru:Википедия:Конфирмация администраторов/Упрощённая схема, в котором вкратце описывается практика принудительной конфирмации разных разделов Википедии. Я добавил немного информации об украинской Википедии, но хотел бы попросить вас дополнить это описание общей статистической информацией — аналогично тому, как там описано про французскую Википедию. Кадош (обговорення) 04:24, 15 травня 2018 (UTC)

Вільні ліцензії у правовому полі України[ред. код]

Колеги, щойно народні депутати відправили на повторне перше читання законопроект 7539

Чи правильно розумію, що нас у ньому цікавить нова стаття, яку пропонується додати?:

Стаття 11111. Ліцензійний договір на основі публічної пропозиції
 1. Ліцензіар та ліцензіат мають право укласти ліцензійний договір щодо об’єктів авторського права та/або суміжних прав на основі публічної пропозиції (оферти), яку поширює ліцензіар.
  Поширенням публічної пропозиції є її оприлюднення ліцензіаром разом із примірником об’єкта авторського права та/або суміжних прав з наданням можливості дистанційного ознайомлення з нею необмеженому колу осіб з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем.
 2. Ліцензійний договір на основі публічної пропозиції вважається укладеним з моменту прийняття такої пропозиції іншою стороною (ліценціатом).
  Прийняттям іншою стороною (ліценціатом) публічної пропозиції вважається вчинення дій, які виражають згоду з її умовами у спосіб, передбачений публічною пропозицією, в тому числі за допомогою технічних засобів зв’язку.
 3. Ліцензіат за ліцензійним договором на основі публічної пропозиції має право в будь-який момент в односторонньому порядку відмовитись від такого ліцензійного договору, зокрема шляхом припинення використання відповідного об’єкта авторського права та/або суміжних прав.
  Умова ліцензійного договору на основі публічної пропозиції про неможливість односторонньої відмови ліцензіатом від такого договору є нікчемною.
 4. Ліцензійний договір на основі публічної пропозиції може бути безоплатним, якщо у ньому не визначено розмір, порядок і строки виплати винагороди за використання об’єкта авторського права та/або суміжних прав.
  Якщо ліцензійний договір на основі публічної пропозиції та/або інформація про управління правами на об’єкт авторського права та/або суміжних прав, що використовується на умовах такого договору, передбачає можливість виплати винагороди за використання об’єкта авторського права та/або суміжних прав добровільно на розсуд ліцензіата, розмір винагороди може бути нижчим за мінімальні ставки, встановлені Кабінетом Міністрів України.
 5. Ліцензійний договір на основі публічної пропозиції, за яким надається виключна або одинична ліцензія, є нікчемним.
--Perohanych (обговорення) 11:52, 15 травня 2018 (UTC)
 • запасаємось попкорном?! --Aibolytt (обговорення) 12:04, 15 травня 2018 (UTC)
  • можно в двух словах прояснити суть? --Чорний Кіт Обг. 12:08, 15 травня 2018 (UTC)
   Загальні збори Вікімедіа Україна прийняли Рішення про затвердження основних напрямів діяльності Організації на 2018 де є і Законодавче закріплення вільних ліцензій. Можливо хто із правління Вікімедіа Україна відгукнеться? --Perohanych (обговорення) 12:26, 15 травня 2018 (UTC)
   Загалом ця зміна там більше на нашу користь, і ще там є якийсь зародок свободи панорами. Детальніше @Юрій Булка:NickK (обг.) 13:12, 15 травня 2018 (UTC)
   Ага, згідно із рішенням правління ВМУА від 27 грудня 2017 відповідальним за цей напрям є Юрій Булка. --Perohanych (обговорення) 13:24, 15 травня 2018 (UTC)
   Я побіжно переглянув законопроєкт (детальніше в цей момент не маю змоги), там є багато моментів, і я не всі їх готовий коментувати. Розділю на такі основні підпункти:
   1. Штрафи за порушення АП. Цього пункту я не аналізував і в мене немає сформованої думки, тому що я не впевнений, як ці норми мають працювати на практиці, і чи будуть вони ефективними. Тому це поки що залишу без коментаря. Можливо, саме ці пункти стали причиною відправити законопроєкт на повторне читання.
   2. Законодавче підкріплення публічних ліцензій — це випливає з наведених вище фрагментів. Окрім того, в цьому контексті, окрім наведених вище пунктів у закон про АП пропонується додати ще визначення:
    • «інтерактивний доступ — подання об’єкта авторського права і (або) суміжних прав із використанням кабелю чи без нього, таким чином, щоб невизначена кількість осіб могла отримати доступ до даного об’єкта із місця та у час, який обраний ними індивідуально;»
   3. Підґрунтя для свободи панорами, але, на жаль, лише некомерційної:
    • Пропонується доповнити ч. 4 ст. 15 (хоча тут не зовсім зрозуміло, як цей пункт має інтерпретуватися на практиці, можливо хтось з вас матиме якусь інтерпретацію): «Виключні права авторів на використання творів способами передання в найм (прокат) оригіналу або примірників твору не стосуються творів архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, творів ужиткового мистецтва.»
    • І пункт 11 ст. 21 викласти в такій редакції: «відтворення засобами малювання, фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або публічний показ творів архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, скульптури, що постійно розташовані у громадських (доступних для широкої публіки) місцях, відкритих для вільного відвідування, за умови, що відтворене зображення буде використовуватися з інформаційною метою і не буде окремо використовуватися в комерційних цілях
   4. Инші пукнти, які безпосередньо не стосуються вільних ліцензій. Наприклад, пропонується, що виплата винагороди за використання авдіовізуальних творів має відбуватися виключно через організацію колективного управління. Не знаю, чи така обов'язковість наявності посередників є плюсом чи мінусом, але це, принаймні на перший погляд, не повинно впливати на функціонування вільних ліцензій. Також регламентується охорона і використання баз даних.
   Загалом, законопроєкт досить місткий і для детального його аналізу потрібно багато часу (і юридична освіта). --Юрій Булка (обговорення) 15:05, 18 травня 2018 (UTC)

@Юрій Булка: До пункту 11 ст. 21 пропоную підготувати зауваження і подати їх листом ВМУА до кожного депутата. Вказати на загрозу для збереження культурної спадщини, туристичного потенціалу, послатися на країни, в яких є свобода панорами. --Perohanych (обговорення) 04:52, 21 травня 2018 (UTC)

@Perohanych: Ви впевнені, що написання листа кожному депутату є найбільш дієвим? З 1677 у нас уже була проблема того, що вніс «непрофільний» депутат, через що законопроект застряг надовго, з поправками ж іще простіше пролетіти повз остаточну редакцію — NickK (обг.) 00:45, 22 травня 2018 (UTC)
@NickK: Лист кожному депутату — один із дієвих способів адвокації законопроекту. Також ВМ УА може організувати круглий стіл у ВРУ з питання свободи панорами, а також комітетські слухання в Комітеті ВРУ з науки і освіти. Звичайно підготовка таких заходів потребує належної компетентності і організаційних зусиль, зокрема формування пулу організацій і осіб, які підтримують вільне поширення знань загалом і свободу панорами зокрема, формування списків учасників, забезпечення їх участі, підготовка порядку ведення, проекту виступу очільника Комітету, проектів рішень. Коли Юрій Булка балотувався до правління ВМ УА з прицілом на цей напрям роботи, чи був він свідомий своєї спроможності чи неспроможності організації таких заходів? --Perohanych (обговорення) 06:46, 22 травня 2018 (UTC)
@Perohanych: ми тут обговорюємо законопроєкт чи влаштовуємо «передвиборчі дебати» членів правління ВМУА? Другим я зараз не маю бажання тут займатися і вважаю це недоречним в цій темі. --Юрій Булка (обговорення) 09:00, 22 травня 2018 (UTC)
@Perohanych: Дивлячись чого ми хочемо досягти. Чи влаштує нас, щоб за підсумками цих листів якийсь випадковий депутат (ну, скажімо, депутат від Опозиційного блоку з комітету з питань аграгрної політики) зареєстрував потрібні нам поправки? Нагадаю, що ми вже організовували обговорення 1677 в комітеті, голова Правління Ilya вже виступав перед комітетом, тобто проблема вже обговорювалася на потрібному рівні. Листи всім депутатам виглядають гучним, але малоефективним кроком, який на додачу може ускладнити нам роботу — NickK (обг.) 09:12, 22 травня 2018 (UTC)
Ми тут шукаємо шляхів, як зсунути з мертвої точки питання ефективної адвокації законодавчого забезпечення вільного поширення знань загалом і свободи панорами зокрема. Законопроект 1677 вже три з половиною роки, як зареєстрований у Верховній Раді, два роки і три місяці як пройшов профільний комітет, проте досі не внесений до порядку денного на пленарне засідання. Якщо не листи всім депутатам, то хоча б листи до фракцій — дієвий спосіб активізації інтересу до теми. --Perohanych (обговорення) 09:41, 22 травня 2018 (UTC)

Ще один сайт — під CC BY![ред. код]

Домовився про передачу матеріалів сайту Наукового товариства імені Шевченка http://ntsh.org/ під ліцензію CC BY! --Perohanych (обговорення) 21:26, 24 травня 2018 (UTC)

Помилка: Hit AbuseFilter: Пряме посилання на інший мовний розділ[ред. код]

Screenshot from 2018-05-25 09-31-19.png

"Сталася помилка при публікації перекладу. Будь ласка, спробуйте опублікувати сторінку ще раз. Помилка: Hit AbuseFilter: Пряме посилання на інший мовний розділ" мені здається, це зайва заборона, яка збиватиме новачків з пантелику. Далі іде текст, де не працюють посилання і купа html розмітки, і поради які не працюють в інструменті перекладу чи візуальному редакторі --Ілля (обговорення) 06:33, 25 травня 2018 (UTC)

@Ilya: Чи працює варіант опублікувати сторінку ще раз? Якщо ні, судячи з усього, ця проблема через те, що Переклад вмісту погано обробляє Фільтр редагувань, що вже три роки як баг: phab:T114621NickK (обг.) 13:46, 25 травня 2018 (UTC)

Кобзон - народний чи вже не народний?[ред. код]

Шановні колеги, з радістю нещодавно прочитав повідомлення про те, що наш доблесний президент через 4 роки розгулу банд ДНР нарешті позбавив одного з їх найвідоміших співців - товариша Кобздона, всіх державних нагород. Ось указ і відповідні посилання на додатки. Швидкість з якою відбуваються процеси у мізках нашого Президента просто захоплює. Хотів було прибрати зі статті про Кобздона відповідну категорію, але згадав, що «позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом» (частина перша статті 16 Закону «Про державні нагороди України»), а відповідного подання суду, наскільки я знаю, не було. Але з іншого боку, досліджувати чи були у Президента правові підстави згідно букви Закону на такий Указ - теж не наша компетенція (оригінальне дослідження). Та і наче сам орденоносець указ не оскаржував. То що спільнота думає - випилюємо чи не випилюємо категорію? --A1 (обговорення) 07:17, 25 травня 2018 (UTC)

Треба робити. Якщо прийде до президенства нормальний чувак, то такого добра буде в рази більше. --Jphwra (обговорення) 07:24, 25 травня 2018 (UTC)
так він сам же давно відмовився від них --Чорний Кіт Обг. 11:15, 25 травня 2018 (UTC)

Плутанина в термінах[ред. код]

У статті Гвардєйський міський округ в шаблоні вказане, що це район, а заголовок чомусь містить «міський округ». У рувікі — «район». --В.Галушко (обговорення) 21:35, 25 травня 2018 (UTC)

У Росії є муніципальний устрій (МУ) і адміністративно-територіальний устрій (АТУ). За адміністративним устроєм це район, за муніципальним — міський округ (до 2014 року був муніципальним районом).--Анатолій (обг.) 21:47, 25 травня 2018 (UTC)
А чому в статті це не вказане, і чому назва в преамбулі і в шаблоні не узгоджені із заголовком? --В.Галушко (обговорення) 22:15, 25 травня 2018 (UTC)
Як це не вказано? Друге речення: З точки зору адміністративно-територіального устрою — адміністративний район, з точки зору муніципального устрою — міський округ.--Анатолій (обг.) 22:50, 25 травня 2018 (UTC)
Це додане мною. А назви в преамбулі повинні узгоджуватись із заголовками. --В.Галушко (обговорення) 16:20, 26 травня 2018 (UTC)