Вікіпедія:Кнайпа (різне)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Скорочення
ВП:КН-Р

Розділ Різне в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій, що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення — перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30
Архів 31 Архів 32 Архів 33
Архів 34 Архів 35 Архів 36
Архів 37 Архів 38 Архів 39
Архів 40 Архів 41 Архів 42
Архів 43 Архів 44 Архів 45
Архів 46

Зміст

Чи дійсно укрвікі необхідно аж 3 різних навігаційних шаблона для одного й того ж самого?[ред. код]

У нас є 3 шаблона навігації: {{Адміністрування}}, {{Вікіпедія:Редагування}} та {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}}. На око, здається всі троє навігаційних шаблона намагаються зробити одней й те саме: зробити навігацію між укрвіківськими Правилами/Довідками/etc. etc. легшим. Вважаю що непотрібно мати 3 навігаційні шаблони які роблять одне й те саме: слід залишити лише два (можливо навіть 1). Пропоную залишити {{Адміністрування}} (зараз все що є в {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}} вже й так є в {{Адміністрування}}) та {{Вікіпедія:Редагування}}. Голосуйте знизу хто ЗА (залишити лиши {{Адміністрування}} та {{Вікіпедія:Редагування}}) чи проти (залишти всі три {{Адміністрування}}, tl|Вікіпедія:Етикет та конфлікти}} та {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}})--Piznajko (обговорення) 02:44, 14 квітня 2018 (UTC)

UPD Ось створив переклад з англвіківського навігаційного шаблону en:Template:Guideline list -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} (поточна версія перекладу цього навігаційного шаблону ({{Вікіпедія:Правила і поради}}) була супер старою і використовувала старезний стиль, плюс була неповною). Мабуть має сенс залишить {{Адміністрування}} (але вилучить звідти навігацію на правила, залишить чисто посиланя на те що прямо відноситься до Адміністрування); решту ж навігаційних шаблонів для правил/порад замініти {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} --Piznajko (обговорення) 04:47, 14 квітня 2018 (UTC)
Варіант 2 — {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}. Кожну вкладку можна зробити відкритою на певній сторінці--Чорний Кіт Обг. 20:26, 14 квітня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Вау суперська робота AlexKozur!!! Я сам отих складних "collapsable"/"згортальних" шаблонів не вмію робить - щиро захоплюсь вашою роботою! ІМХО з {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}} навігація по укрвіківським правилам/настановам/etc. буде у 100% легшою.--Piznajko (обговорення) 21:19, 14 квітня 2018 (UTC)
AlexKozur, ідея із collapsible lists виглядає охайною, але то лише на перший погляд. Насправді там є істотні проблеми:
 • неможливість охопити поглядом одразу увесь навігаційний шаблон і швидко відшукати потрібну статтю;
 • згорнуті розділи приховуватимуть видінення жирним чорним тієї сторінки, на якій перебуває користувач. Це не дасть змоги користувачу легко орієнтуватися при переміщенні по навігаційному шаблону;
 • розгортати приховані розділи не так і зручно, особливо з мобільного.
Переробити і оновити шаблони, звісно ж, треба. Але рекомендую брати приклад з наведеного en:Template:Guideline list — зверніть увагу, він є досить коротким, там не ставили на меті додати до нього геть усе. Це важлива риса для вертикального навігаційного шаблону. Натомість, зробити більш повним або додатково розширити можна {{Правила і настанови Вікіпедії}} — він є горизонтальним, і легко сприйме навіть істотне збільшення. Втім, я б додатково подумав як мають бути згруповані всі ці шаблони. --VoidWanderer (обговорення) 09:43, 16 квітня 2018 (UTC)
Він короткий через те що посилається на сторінки списків, яких у нас немає. Фактично же це той же шаблон лише з додавання пошуку та згортками. Якщо створити списки то деякі моменти можна з цього шаблону прибрати. Щодо розгорнення\згорнення можливо зробити що всі підгрупи будуть розгорнуті (це більш всього мій пунктик так як я люблю систематично закривати те що мені мішає, особливо коли шаблон великий і більший за статтю). Також мінус обох шаблонів у тому, що все це йде в рядок і сприймається важче чим у стопчик. Цей шаблон трохи більший за ангвікі і набагато менший за приклад 1 через об'єднання деяких розділів, навіть у розгорнутому вигляді. Також я додав пошук до шаблону, щоб швидше можна було шукати правила. Даний шаблон більше схожий на англійський шаблон для стилів. Також я викинув усі правила, що не є затвердженими правилами та посилання на сторінки довідки, відповідно до назви шаблону.--Чорний Кіт Обг. 18:21, 16 квітня 2018 (UTC)
Вітаю VoidWanderer, насправді AlexKozur і брав приклад з en:Template:Guideline list; тому що спочатку я переклав en:Template:Guideline list ->{{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} -> тоді AlexKozur добрацював мою версію і вийшло -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}. Вважаю що саме версія {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}} є найкраща - застороги озвучені VoidWanderer не здаються мені виправданими.--Piznajko (обговорення) 22:25, 19 квітня 2018 (UTC)
Piznajko, я пропоную частіше позирати на англійську Вікі, особливо у питаннях усталених. Не знайдете ви у них серед ключових навігаційних шаблонів підтримки Вікі collapsible lists. Придивіться до їх шаблонів — вони всі сухі, прагматичні, точні. Нічого зайвого, мінімум свистілок. І для цього є причина — такими шаблонами зручніше користуватися. --VoidWanderer (обговорення) 00:27, 20 квітня 2018 (UTC)
@VoidWanderer:, версія шаблона (що моя -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}, що версія @AlexKozur: -> {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}) є однозначно у рази краще поточних навігаційних шаблонів шо ми маємо у правилах Вікі. Ваш коментар зверху не додає конструктиву до обговорення - якщо у вас є зауваження до версії AlexKozur - створіть свою, альтернативну версію, навігаційного шаблона для укрвіківських правил. А ні - тоді пропоную не переливати з пустого в порожнє і оновити навігаційні шаблони укрвікі на {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}}. Чекаю на вашу відповідь. (п.с. Щодо collapsable - взагалі не щира це якась критика шаблону AlexKozur; ну й що що в англвікі ці шаблони не collaplsable - а нас можуть бути collapsable.)--Piznajko (обговорення) 04:59, 4 травня 2018 (UTC)
@VoidWanderer: усе це змінити легко. Вибачте, що так довго. А в ангвікі є такі шаблони. один з них на ВП:СТИЛЬ --Чорний Кіт Обг. 21:19, 29 травня 2018 (UTC)
@VoidWanderer: вітаю. Бачу ви не логінилися в укрвікі з 30 квітня 2018 року. Це звичайно святе право кожного піти у віківідпустку (всім нам це потрібно), але прохання все ж прокомонетувати навігаційний шаблон пропонований @AlexKozur: та мною. Бо поточний навігаційний шаблон застарів і моральні і технічно.--Piznajko (обговорення) 23:59, 2 червня 2018 (UTC)
Piznajko, перепрошую за затримку із відповіддю. Ваша версія {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} мені видається цілком адекватною.
Тому Symbol support vote.svg Підтримую запровадження {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}. --VoidWanderer (обговорення) 16:30, 26 червня 2018 (UTC)
@AlexKozur: можете будь ласка прокоментувати/підвести підсумок обговорення. Дякую!--Piznajko (обговорення) 16:44, 26 червня 2018 (UTC)
обирайте який Ви хочете, крім часу мені нічого не жалко --Чорний Кіт Обг. 12:11, 27 червня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За--Piznajko (обговорення) 02:44, 14 квітня 2018 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За але потрібна повна модернізація шаблону. І довідка не є довідкою, вона є настановою --Чорний Кіт Обг. 03:28, 14 квітня 2018 (UTC)
  @AlexKozur: Щойно поміти що в англвікі є один навіагційний шаблон для вікі правил/довідок/тощо en:Template:Guideline list (який не такий довгий як у нас). Мо замість наших 3-ьох залишити один і зробити його як en:Template:Guideline list --Piznajko (обговорення) 03:35, 14 квітня 2018 (UTC)
  Уточнення, виявляється en:Template:Guideline list вже має укрвіківську версію і це {{Вікіпедія:Правила і поради}}, так шо в нас як виявляється не 3 а цілих 4 навігаційних шаблона для Правил/Довідк/etc. ІМХО, слід залишити 1 і зробити його у стилі англвікі (там він ширший і в іншому стилі і відповідно не є таким супер довгим як наш.--Piznajko (обговорення) 03:40, 14 квітня 2018 (UTC)
 • @Piznajko: Ваші дії по редагуванню шаблонів недопустимі. Під час обговорення зміни шаблонів не можна роботи, то му я х відкину. Щодо голосування, то воно не має сенсу, бо третій шаблон просто не використовується. Два інших використовуються роздільно і потрібно спочатку проаналізувати потребу їх. --Basio (обговорення) 03:45, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Basio: Заспокойтесь, я вже сам побачив шо моє останнє редагування навігаційного шаблону "Адміністування" його розтягнуло. Я самоскасую останнє редагування аби той навігаійний шаблона не був таким довгим. Зараз же я займаюся перекладом en:Template:Guideline list - терпіння, будь ласка. Дякую.--Piznajko (обговорення) 03:47, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Basio: Ок, бачу ви вже відкинули мої редагування з навігаційного шаблону без мене.--Piznajko (обговорення) 03:48, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Piznajko: Ви ж шаблон Етикет повилучали, потрібно повернути. Не можна без обговорення змінювати узгоджену роботу користувачів. Спочатку пропозиції, потім зміни після узгодження.--Basio (обговорення) 04:02, 14 квітня 2018 (UTC)
  @Piznajko: Тоді хорошо, я якраз дивився на цей шаблон. Там ще потрібно створити\знайти верхні списки. Якщо дійдуть руки, то створю. А взагалі оформлення в укрвікі застаріло дещо. Дещо пізніше я підправлю, бо Ви змішали правила і довідку в одне, плюс деякі правила не затверджені, тому правилами не являються --Чорний Кіт Обг. 15:49, 14 квітня 2018 (UTC)

Крок 2[ред. код]

Ми вже з'ясували, що попередні навігаційні шаблони ({{Адміністрування}}, {{Вікіпедія:Редагування}} та {{Вікіпедія:Етикет та конфлікти}}) застаріли та дарма дублюють одне одного. Був розроблений один непоганий проект шаблону їм на зміну — {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}.

Пане Piznajko, наразі я зрозумів що впроваджувати його все ж ще зарано. Зробіть ще один крок — треба відредагувати запропонований вами шаблон так, щоб він не надто перетинався з {{Правила і настанови Вікіпедії}}. --VoidWanderer (обговорення) 14:07, 27 червня 2018 (UTC)

Вітаю VoidWanderer. Я поділяю сентенцію AlexKozur, яку він виразив зверху - крім часу мені нічого не жалко. Створюючи {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}, я керувався супер простим принципом: 100% копія аналогічного богового навіг. шаблону з англвікі (єдині розділи які я не додавав - це ті які у нас в укрвікі не перекладені); від себе я додав рівно 0%. Щодо запропонованого вами наступного кроку, тобіш щоб {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}шаблон не перетинався з {{Правила і настанови Вікіпедії}}, я думаю це може статися тільки якщо повністю вилучити ці бокові навігаційні шаблони, бо за визначеннями {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} дублює більшість правил з {{Правила і настанови Вікіпедії}} - вони в принципі одне й те саме, тільки один це боковий навігаційний шаблон, а інший - це навігаційний шаблон внизу. Тому не впевнений як ваше прохання утілити в життя на практиці - якщо ви знаєте як це зробити, то ВП:Будьте рішучими і будь ласка вилучайте що зайве у {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}, я заперечень не маю. Чи я чогось не так второпав? - поправте мене @AlexKozur: якшо шо.--Piznajko (обговорення) 14:30, 27 червня 2018 (UTC)
Десь приблизно так і зрозуміли. Нам немає потреби мати один горизонтальний, а один вертикальний шаблон, що матимуть однакове наповнення. Якщо можна зробити корисний шаблон — давайте це зробимо, провівши ревізію старих. Але треба все робити якісно, щоб замість старого набору недосконалих шаблонів не отримати новий набір недосконалих шаблонів. --VoidWanderer (обговорення) 15:03, 27 червня 2018 (UTC)
Не побачив конструктиву у вашій репліці й так і не зрозумів що ви пропонуєте VoidWanderer. Я вже висловився вгорі - {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} (горизонтальний) дублює більшість правил з {{Правила і настанови Вікіпедії}} (внизу) бо вони фактично є одним і тим просто мають різну візульну презентативність; але нам (як нарпиклад англвікі) нічого не заважає мати як горизонтальний навіг. шаблон так і навіг. шаблон що внизу. Мені особисто {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox2}} який зробив AlexKozur подобається навіть більше за мій {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}}, але оскільки вам VoidWanderer не сподобалась collapsable версія AlexKozur - я не проти свого варіанту {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} як компромісного варіанту. Але мені не зрозуміло що саме ви хочете змінити в {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} - якщо у вас є конкретні ідеї - будь лакск ВП:Будьте рішучі та оновіть {{Вікіпедія:Правила і поради/sandbox}} змінивши те що ви вважаєте за потрібне. Після цього давайте підіб'ємо підсумок та почнемо міняти вже ті архаїхні горизотальні шаблони що були до цього.--Piznajko (обговорення) 01:53, 28 червня 2018 (UTC)
Так шаблон AlexKozur досить непоганий. --Jphwra (обговорення) 06:28, 28 червня 2018 (UTC)

Травневий випуск Віківісника[ред. код]

Активність

Число редагувань на початок місяця: 22 360 тис., на кінець місяця: 22 535 тис. За місяць: 175 тис., що на 5 тис. редагувань менше (- 2,8 %), ніж у цьому місяці рік тому.

2700 зареєстрованих користувачів здійснили якусь дію за останній місяць. Це на 1,6 % більше ніж у квітні 2017 року. 705 користувачів за місяць здійснили 10 і більше редагувань (-0,1 % до минулого року), в тому числі 194 користувачів — 100 і більше редагувань (-2 користувача до минулого року), у тому числі 35 користувачів — 1000 і більше редагувань (-3 користувача до минулого року). Понад 3000 редагувань зробили 3 користувача (минулоріч таких було 7): N.Português (4165), Zvr (3594), Mr.Rosewater (3177).

Активними були 29 із 41 дійсних адміністраторів. Найактивніші адміни: Yakudza (303 адміндії), Анатолій Мітюшин (253), AlexKozur (217). За місяць зроблено 1414 адміндій (-28,1 % до минулого року): 1178 видалень (-349 до минулого року), 21 відновлень сторінок (-14 до минулого року), 164 блокування (-124), 34 захистів сторінок (-58), 9 змін прав користувачів (-3 до минулого року).

За місяць зроблено 33086 патрулювань (+140 % до минулого року), з них 22981 патрулювання здійснив Shmurak, 1117 — UaMarianne, 765 — Sergey Tsvigun.

У квітні зроблено 1485 подяк. Всього подякувало 209 користувачів. 392 користувачі отримали подяки. Найбільше подякував — Jphwra — 189 разів. Подякував найбільшому числу колег — Nickispeaki — 99. Найбільше подяк отримав — Nicolas Polischuck — 35. Отримав подяк від найбільшого числа колег — Yakudza — 18. (Детальніше Тут)

Розмір
 • Число статей перевищило 784 тис. Це 16-й показник у світі.
 • За місяць створено 5437 статей (на 28 більше ніж у квітні минулого року)
 • Середня результативність за день — 181 стаття.
 • Розрив з португальською Вікіпедією зменшився на 4373 статей і становить 213 518 статей. Якщо тенденція збережеться, то португальців ми доженемо у червні 2022 року, але до цього часу нас обженуть перси (приблизно у січні 2022).
 • Китайська Вікіпедія досягла позначки у мільйон статей. Так чином вона стала 14-им мовним розділом Вікіпедії з розміром понад 1 млн статей.

За кількістю створених у квітні статей українська Вікіпедія зайняла 9 місце.

Місце Вікіпедія Всього статей Статей за квітень
1 Англійська 5 631 571 29 636
2 Французька 1 979 813 9 374
3 Перська 614 014 9 323
4 Німецька 2 177 104 8 390
5 Арабська 572 809 8 222
6 Іспанська 1 407 918 7 632
7 Російська 1 470 034 6 473
8 Італійська 1 434 106 6 338
9 Українська 783 993 5 437
10 Китайська 1 003 507 5 028
11 Польська 1 277 813 5 024
12 Японська 1 104 887 3 624

Див. також: Міжмовний рейтинг, Вікіпедія:Перегони, Вікіпедія:Розмір української Вікіпедії.

Відвідуваність

За підсумками квітня 2018 року за відвідуваністю українська Вікіпедія на 21 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 48,7 млн (+2,96 % до квітня минулого року).

За рік українська Вікіпедія в рейтингу відвідуваності піднялася на дві сходинки, обігнавши турецьку (через заборону Вікіпедії в Туреччині) і тайську.

«Сусідні» мовні розділи:

Місце
(березень 2018)
Мовний
розділ
Переглядів
(млн.)
Переглядів
рік тому
Місце
рік тому.
16 ko 71,5 (+3 %) 69,4 17 (+1)
17 cs 61,8 (-9,5 %) 68,3 18 (+1)
18 fi 57,7 (-6,5 %) 61,7 19 (+1)
19 he 56,0 (+15,2 %) 48,6 22 (+3)
20 vi 56,0 (+0,9 %) 55,5 20
21 uk 48,7 (+2,96 %) 47,3 23 (+2)
22 th 47,4 (-3,85 %) 49,3 21 (-1)
23 hu 46,4 (+6,4 %) 43,6 24 (+1)
24 hi 39,7 (+52,1 %) 26,1 28 (+4)
25 no 32,1 (-1,5 %) 32,6 25
26 ro 29,7 (+2,4 %) 29,0 26

Найпопулярніші у квітні статті:

Квітень 2018 Квітень 2017
 1. Україна 61 970 відвідувань, +6%
 2. Великдень 43 527, -9%
 3. Шевченко Тарас Григорович 42 174, -2%
 4. Чорнобильська катастрофа 42 035, -17%
 5. Київ 36 140, +27%
 6. Леся Українка 27 854, +6%
 7. Дніпро 26 211, +21%
 8. Avicii 24 702, н*
 9. Львів 24 555, +17%
 10. Друга світова війна 24 370, +7%
 11. Бароко 24 189, +7%
 12. Велика Британія 23 623, +17%
 13. Сполучені Штати Америки 23 436, +12%
 14. Вірус 23 168, +85%
 15. Німеччина 22 532, +11%
 16. Класицизм 22 064, +15%
 17. Японія 20 569, -57%
 18. Населення України 20 521, -35%
 19. Список українських жіночих імен 20 514, +9%
 20. Польща 20 116, +4%
 21. Вороний Микола Кіндратович 19 634, +9%
 22. Сонячна система 19 470, -42%
 23. Прислівник 19 356, +9%
 24. Тварини Червоної книги України 19 220, -11%
 25. Війна на сході України 18 956, -4%
 26. Гай Юлій Цезар 18 362, -34%
 27. Месники: Війна нескінченності 17 955, н
 28. Голодомор в Україні (1932—1933) 17 939, -1%
 29. Українська абетка 17 927, +22%
 30. Європейський Союз 17 598, -6%
 31. Природні заповідники України 17 344, =
 32. Франція 17 321, +7%
 33. Зіанджа 17 239, н
 34. Сувенір з Одеси (телесеріал) 17 225, н
 35. Канада 17 137, +1%
 36. Великоднє привітання 17 110, +11%
 37. Благовіщення 16 841
 38. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 16 779
 39. Шістдесятники 16 760
 40. Чорне море 16 712
 41. Міста України (за населенням) 16 582
 42. Мішані ліси України 16 424
 43. Італія 16 406
 44. Індія 16 188
 45. Джон Гаррісон 16 164
 46. Костенко Ліна Василівна 16 051
 47. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2018) 15 906
 48. Треповський Олег Борисович 15 780
 49. Бактерії 15 643
 50. Грушевський Михайло Сергійович 15 590
 51. Збройні сили України 15 574
 52. Постмодернізм 15 504
 53. YouTube 15 463
 54. Карл Фрідріх Гаусс 15 372
 55. Кір 15 355
 56. Софійський собор (Київ) 15 288
 57. Нова економічна політика 14 956
 58. Гончар Олесь Терентійович 14 877
 59. Іван Мазепа 14 767
 60. Асканія-Нова (заповідник) 14 747
 61. Олександр Олесь 14 687
 62. Кароль Тіна Григорівна 14 620, -33%
 63. Білки 14 464
 64. Китай 14 404
 65. Інтернет 14 321
 66. Оцтова кислота 14 274
 67. Росія 14 187
 68. Facebook 14 110
 69. Розстріляне відродження 14 103
 70. Родовий відмінок однини іменників чоловічого роду другої відміни 13 962
 71. Галицько-Волинське князівство 13 958
 72. Займенник 13 947
 73. Жири 13 937
 74. Булгаков Михайло Опанасович 13 820
 75. Київська Русь 13 789
 76. Червона книга України 13 781
 77. Міщанин-шляхтич 13 765
 78. Стус Василь Семенович 13 750
 79. Куліш Пантелеймон Олександрович 13 750
 80. Азовське море 13 676
 81. Національний дендрологічний парк «Софіївка» 13 361
 82. Порошенко Петро Олексійович 13 308
 83. Список українських чоловічих імен 13 277
 84. Союз Радянських Соціалістичних Республік 13 243
 85. Список країн Європейського Союзу 13 239
 86. Український степ 13 161
 87. Благодатний вогонь 13 066
 88. Символізм 12 928
 89. Прийменник 12 913
 90. Адольф Гітлер 12 880
 91. Данило Галицький 12 870
 92. Крохмаль 12 829
 93. Франко Іван Якович 12 783
 94. Український лісостеп 12 772
 95. Конституція України 12 741
 96. Євразія 12 674
 97. Тютюнник Григір Михайлович 12 635
 98. Олег Ольжич 12 599
 99. Лісова пісня 12 556
 100. Нормативно-правовий акт 12 541
 1. Марі Арель, 82 140 переглядів
 2. Україна, 58 247
 3. Чорнобильська катастрофа, 50 628
 4. Японія, 48 232
 5. Великдень, 48 024
 6. Пісенний конкурс Євробачення 2017, 47 529
 7. Шевченко Тарас Григорович, 42 962
 8. Тама (кішка), 40 259
 9. Фазлур Рахман Хан, 35 828
 10. Кличко Володимир Володимирович, 33 929
 11. Сонячна система, 33 334
 12. Населення України, 31 642
 13. Благовіщення Пресвятої Богородиці, 30 394
 14. Київ, 28 514
 15. Гай Юлій Цезар, 27 675
 16. Леся Українка, 26 315
 17. Кассіні — Гюйгенс, 26 123
 18. Винник Олег Анатолійович, 24 851
 19. Операція «Вісла», 24 223
 20. Найдовші річки України, 23 941
 21. Грибы, 23 019
 22. Друга світова війна, 22 802
 23. Бароко, 22 622
 24. Кароль Тіна Григорівна, 21 882
 25. Тварини Червоної книги України, 21 699
 26. Дніпро, 21 595
 27. Сполучені Штати Америки, 20 986
 28. Львів, 20 974
 29. Німеччина, 20 339
 30. Велика Британія, 20 129
 31. Вербна неділя (християнство), 20 100
 32. Війна на сході України, 19 721
 33. G7, 19 526
 34. Польща, 19 365
 35. Класицизм, 19 173
 36. Ентоні Джошуа, 19 169
 37. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2017), 18 993
 38. Європейський Союз, 18 782
 39. Список українських жіночих імен, 18 757
 40. Голодомор в Україні (1932—1933), 18 284
 41. Вороний Микола Кіндратович, 18 093
 42. Національний дендрологічний парк «Софіївка», 17 844
 43. Прислівник, 17 830
 44. Катя Chilly, 17 815
 45. Костенко Ліна Василівна, 17 675
 46. Камамбер, 17 537
 47. Кличко Віталій Володимирович, 17 445
 48. Білки, 17 278
 49. Природні заповідники України, 17 274
 50. Канада, 16 977
 51. Асканія-Нова (заповідник), 16 957
 52. Горбунов Юрій Миколайович, 16 875
 53. Паска, 16 555
 54. Куліш Пантелеймон Олександрович, 16 549
 55. День матері, 16 504
 56. Франція, 16 237
 57. Теодор Кіттельсен, 16 221
 58. Софійський собор (Київ), 16 121
 59. Джамала, 16 118
 60. Рослини Червоної книги України, 15 987
 61. Осадча Катерина Олександрівна, 15 880
 62. Ахмадуліна Белла Ахатівна, 15 783
 63. Постмодернізм, 15 408
 64. Великоднє привітання, 15 392
 65. Список країн Європейського Союзу, 15 253
 66. Інтернет, 15 182
 67. Франко Іван Якович, 15 142
 68. Олександр Олесь, 15 137
 69. Тютюнник Григір Михайлович, 15 135
 70. Займенник, 15 065
 71. Індія, 15 013
 72. Соловій Христина Іванівна, 14 987
 73. Італія, 14 893
 74. Теліга Олена Іванівна, 14 750
 75. Українська абетка, 14 734
 76. СНІД, 14 442
 77. Розстріляне відродження, 14 406
 78. Романтизм, 14 378
 79. Збройні сили України, 14 360
 80. Томагавк (ракета), 14 274
 81. Перша світова війна, 14 173
 82. Українська культура XIX століття, 14 157
 83. Прийменник, 14 047
 84. Стус Василь Семенович, 13 941
 85. Чорне море, 13 811
 86. Китай, 13 800
 87. Шістдесятники, 13 727
 88. Кобзар, 13 703
 89. Іван Мазепа, 13 599
 90. Організація Об'єднаних Націй, 13 543
 91. Благодатний вогонь, 13 493
 92. Сім чудес України, 13 377
 93. Facebook, 13 325
 94. Око, 13 312
 95. Ломаченко Василь Анатолійович, 13 291
 96. Колективізація в СРСР, 13 072
 97. Богдан Хмельницький, 13 058
 98. Усик Олександр Олександрович, 13 020
 99. Грушевський Михайло Сергійович, 12 846
 100. Радіоактивність, 12 844

Див. також: Міжмовна статистика відвідуваності, Аналіз популярних переглядів, m:Pageviews Analysis.

Рейтинг дописувачів

Рейтинг дописувачів завдяки чиєму внеску (за весь період), Вікіпедія отримала не менше 100 000 переглядів за квітень 2018:

 • Всього у рейтингу 95 користувачів. Очолюють список (користувач, число переглядів):
 1. Білецький В.С. (обговорення · внесок), 1 215 481
 2. Albedo (обговорення · внесок), 955 614
 3. Gutsul (обговорення · внесок), 923 624
 4. MaryankoD (обговорення · внесок), 683 871
 5. A1 (обговорення · внесок), 636 032
 6. Дядько Ігор (обговорення · внесок), 586 499
 7. Maksym Ye. (обговорення · внесок), 495 522
 8. Dim Grits (обговорення · внесок), 494 178
 9. Deineka (обговорення · внесок), 491 757
 10. Oleksii0 (обговорення · внесок), 481 091

Детальніше Тут

Рейтинг дописувачів за відвідуваністю, враховуючи лише внесок за квітень. Очолюють список (користувач, число переглядів):

 1. AlexKozur (обговорення · внесок), 25 563
 2. Aeou (обговорення · внесок), 22 397
 3. Стефанко1982 (обговорення · внесок), 17 634
 4. Inna Z (обговорення · внесок), 16 578
 5. Sergey Tsvigun (обговорення · внесок), 15 264
 6. Tagira (обговорення · внесок), 14 814
 7. N.Português (обговорення · внесок), 12 960
 8. Ahatanhel (обговорення · внесок), 11 289
 9. Yukh68 (обговорення · внесок), 11 196
 10. Goo3 (обговорення · внесок), 11 162

Детальніше Тут

Випуск підготували: Стефанко1982, Perohanych -- 4 травня 2018

Книга «Цвинтар на Личакові»[ред. код]

Придбав книгу Андрія Квятковського і Романа Ратушного «Цвинтар на Личакові». Вона є цінним енциклопедичним джерелом. Маю контакти Романа Ратушного і Левка Квятковського — сина Андрія Сафроновича. Готовий переговорити з ними на предмет дозволу на використання на умовах CC BY. Проте наперед, хочу знати, чи знайдуться бажаючі опрацювати текст книги на предмет перенесення до статей Вікіпедії в разі отримання такого дозволу. Пропоную реєструватися. --Perohanych (обговорення) 09:54, 14 травня 2018 (UTC)

 1. --Perohanych (обговорення) 09:54, 14 травня 2018 (UTC)
  @Perohanych: Це треба звертатись до людей, які люблять створювати Вікіпедію, але не люблять передавати інформацію своїми словами. Дивитися хто нині переносить інформацію з джерел на вільних умовах, наприклад @Shynkar:. Можете звернутися через групи у Фейсбуці, їх мабуть більше бачать ніж цю кнайпу.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:00, 14 травня 2018 (UTC)
 2. -- Ну може я би зробив щось у пам'ять друга. Бо то жах, з першого Поступу стільки ще не старих людей відійшло! Mykola Swarnyk (обговорення) 16:22, 14 травня 2018 (UTC)

Поки отримав і переслав сьогодні в чергу OTRS письмовий дозвіл від Романа Ратушного на 175 файлів із фото з книжки «Цвинтар на Личакові». Також завантажив отримані від пана Ратушного файли сюди: Commons:Category:Lychakiv Cemetery – Photos by Roman Ratushnyi. Чекаємо дозволу від агентів OTRS. --Perohanych (обговорення) 17:06, 18 червня 2018 (UTC)

А чи є вже дозвіл на текст видання? Чи могли б також запитати про фото самого Ратушного, до якого є контакти автора фото? Дякую. --Anntinomyобг 17:01, 23 червня 2018 (UTC)

Запрошення до підготовки аналітичної розвідки: «Національна академія наук України і Наукове товариство імені Шевченка на сторінках Вікіпедії»[ред. код]

Запросили на круглий стіл на тему: «Енциклопедистика в діяльності Національної академії наук України та Наукового товариства імені Шевченка», який організовує в рамках ІХ Міжнародного конгресу україністів (25–28 червня 2018) Інститут енциклопедичних досліджень НАН України спільно з Київським осередком Наукового товариства імені Шевченка.

З урахуванням того, що круглий стіл безпосередньо присвячений 100-річчю Академії наук, запропонували підготувати і виступити з аналітичною розвідкою: «Національна академія наук України і Наукове товариство імені Шевченка на сторінках Вікіпедії» (інституції, персоналії, висвітлення досліджень тощо - тобто будь-які аспекти цієї тематики).

Організатори зазначають, що для них це була б дуже корисна і важлива інформація.

Запрошую долучитися до підготовки такої розвідки, всі учасники будуть у ній зазначені.

Роботу запрошую вести на сторінці Користувач:Perohanych/НАНУ і НТШ у Вікіпедії

--Perohanych (обговорення) 14:31, 29 травня 2018 (UTC)

Ось презентація: Презентація Юрія Пероганича на Круглому столі до 100-річчя Національної академії наук України «Енциклопедистика в діяльності Національної академії наук України та Наукового товариства імені Шевченка», Київ, 26 червня 2018

@Brunei:: справді дякую за Ваш погляд. На Вашу думку — склянка напівпорожня, на мою — напівповна. На Вашу думку, півнеба затягнуто хмарами, а як на мене, то півнеба — блакитне! Я озвучу і Вашу думку --Perohanych (обговорення) 00:37, 26 червня 2018 (UTC)

 • Склянка містить 50% рідини - це науковий факт. Все інше - інтерпретації. :-) Розповів те, що є насправді, бо цим займаюся й це для мене важливо. «Доручення підрозділам, відповідальним за комунікацію створити... актуалізувати... » Oh, no! Don't do it! В тих підрозділах або люди некомпетентні, або ентузіасти на 0,5 ставки. Вони апріорі нездатні щось створювати. Вони мають комунікувати, запрошувати тих, хто створювати вміє та хоче. Якщо є час змінити цей слайд, змініть, будь ласка. --Brunei (обговорення) 06:47, 26 червня 2018 (UTC)
  Perohanych І ще забули про вільну ліцензію для ЕІУ, за що вдячність Інституту історії України НАН.--Brunei (обговорення) 06:59, 26 червня 2018 (UTC)
  То вдячність мені :) Андрій Макуха свідок тієї розмови в Інституті історії України НАН України в далекому 2010, на якому переконали Геннадія Боряка випустити ЕІУ на умовах вільної ліцензії. Але згадати варто, згоден. --Perohanych (обговорення) 12:17, 26 червня 2018 (UTC)

Схоже невірний герб Чорнобиля[ред. код]

Отримав таке:

Добрый день, Юрий Йосифович! Вот сегодня обнаружила тот-же значек "герб" Чернобыля уже в укранской ВИКИ https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8C

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chernobyl_gerb.gif

File:Chernobyl gerb.gif - Wikimedia Commons

со ссылкой на http://www.heraldicum.ru/

Но в Геральдикум я писала и они там все исправили http://www.heraldicum.ru/ukraine/index.htm

Помогите устранить ошибку в украинской ВИКИ. С ув., Наталия.

Прохання допомогти Наталії. --Perohanych (обговорення) 22:21, 4 червня 2018 (UTC)

@Perohanych: А що саме вона пропонує поставити? Взагалі прибрати чи замінити на інший? Чи є якісь джерела — чи то в неї самої, чи то, може, в когось із вікіпедистів-геральдистів? — NickK (обг.) 20:22, 25 червня 2018 (UTC)
Наскільки я зрозумів, то у Чорнобиля не було герба. http://www.heraldicum.ru/ukraine/towns/cernobyl.htm — отут написано: рос. Существуют сувенирные значки с "гербом" Чернобыля. На наш взгляд, это новодел, выполненный в эстетике советского времени исключительно для коллекционеров геральдических значков, не являвшийся и не являющийся гербом города Чернобыль.
Схоже пропонується дати такий коментар і у Вікіпедії. Додав у опис файла у вікісховищі. --Perohanych (обговорення) 20:50, 25 червня 2018 (UTC)
У Вікіпедії нема сенсу ставити герб і зазначати, що це не герб. Або це герб, і тоді він у статті, або це не герб, і тоді він не має бути ні в статті (бо не матиме енциклопедичної цінності), ні на Вікісховищі (бо замість гербу в суспільному надбанні це буде чиєсь невільне оригінальне творіння) — NickK (обг.) 21:31, 25 червня 2018 (UTC)
Вітаю! У кінці 1980-х у такому стилі герби для міст і селищ Київської області почав робити Б. Шулевський. Те, що було затверджено, він опублікував. Чорнобиля серед цих гербів не було (зрештою, Чорнобиль на той час перебував у Зоні, то й затвердити ніхто не міг). Якщо це робота Акатова з Донецька, то він виготовляв повно різних вигаданих гербів, які ніколи навіть не потрапляли до місцевих рад. Тому варто цей проект зі статті зняти, або перенести в текст і підписати, що це - сувенірний гербоподібний значок.--Herald (обговорення) 22:11, 25 червня 2018 (UTC)
Раз вже таке питання, то мушу додати, що на УкрВікі доволі багато фейкових гербів і прапорів, які не затверджувалися місцевими радами. Тому доводиться це вилучати. Серед гербів: або якісь випадкові знахідки в неті, або місцеві автори таким чином розміщають свої твори, або й трапляються польські фейкові герби (це стосується давніх гербів, особливо - гербів воєводств міжвоєнного періоду, яких до 1939 року не було затверджено). Натомість для прапорів закачуються малюнки з халтурного сайту http://zname.com.ua , на якому всі прапори квадратної форми спотворені до прямокутної форми 2:3. Як приклад: Прапор Овруча затверджено як квадратне полотнище. Тому бажано не давати фальшивок з цього сайту. По можливості постараюся переглянути все і закачати відповідні файли з коректними зображеннями (як от: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Veselynove_prapor.png ).--Herald (обговорення) 22:19, 25 червня 2018 (UTC)

Червневий випуск Віківісника[ред. код]

Активність

Число редагувань на початок місяця: 22 535 тис., на кінець місяця: 22 710 тис. За місяць: 175 тис., що на 91 тис. редагувань менше (- 34,2 %), ніж у цьому місяці рік тому.

2902 зареєстрованих користувачів здійснили якусь дію за останній місяць. Це на 1,99 % менше ніж у травні 2017 року. 715 користувачів за місяць здійснили 10 і більше редагувань (-9,6 % до минулого року), в тому числі 193 користувачі — 100 і більше редагувань (+7 користувачів до минулого року), у тому числі 30 користувачів — 1000 і більше редагувань (-5 користувачів до минулого року). Понад 3000 редагувань зробили 7 користувачів (як і минулоріч): Taromsky (5696), Mr.Rosewater (4035), Piznajko (3941), Zvr (3518), Jphwra (3323), UaMarianne (3220), Стефанко1982 (3003)

Активними були 27 із 42 дійсних адміністраторів. Найактивніші адміни: Jphwra (419 адміндій), AlexKozur (257 адміндій), Nina Shenturk (142 адміндії). За місяць зроблено 1635 адміндій (-18,7 % до минулого року): 1288 видалень (-151 до минулого року), 25 відновлень сторінок (-10 до минулого року), 225 блокувань (-150), 91 захист сторінок (-48), 3 зміни прав користувачів (-9 до минулого року).

За місяць зроблено 15135 патрулювань (-11 % до минулого року), з них 5261 патрулювання здійснив Shmurak, 663 — UaMarianne, 629 — Brunei.

У травні зроблено 1408 подяк. Всього подякувало 217 користувачів. 398 користувачів отримали подяки. Найбільше подякував — Jphwra — 240 разів. Подякував найбільшому числу колег — Nickispeaki — 118. Найбільше подяк отримав — Maxim Gavrilyuk — 42. Отримав подяк від найбільшого числа колег — AlexKozur — 28. (Детальніше Тут)

За показником вікіпедійної пасіонарності на кінець травня мовці українською удесятеро слабкіші за естонців і перебувають на 25 місці серед народів, які мають понад мільйон носіїв мови.

Вікіпедія Prim.+Sec.

мовців (млн)

Пасіонаріїв

(редакторів 5+

на млн мовців

Estonian 1 M 227
Hebrew 8 M 112
Finnish 6 M 84
Norwegian 5 M 78
Swedish 10 M 66
Catalan 9 M 53
Slovene 2 M 50
Latvian 2 M 50
Czech 12 M 49
German 110 M 48
Galician 2 M 44
Esperanto 2 M 43
Dutch 28 M 41
Japanese 125 M 37
Italian 70 M 35
Danish 6 M 35
Armenian 6 M 35
Hungarian 15 M 34
Polish 43 M 29
Lithuanian 3 M 29
Serbian 12 M 27
Macedonian 2 M 26
Croatian 6 M 23
English 1500 M 22
Ukrainian 45 M 22
Bashkir 1 M 22
French 274 M 19
Greek 15 M 19
Slovak 7 M 19
Irish 1 M 19
Bulgarian 12 M 17
Georgian 4 M 16
Russian 260 M 12
Bosnian 3 M 12
Belarusian 6 M 11
Розмір
 • Число статей перевищило 791 тис. Це 16-й показник у світі.
 • За місяць створено 7 327 статей (на 1767 статей більше ніж у травні минулого року)
 • Середня результативність за день — 236 статей.
 • Розрив з португальською Вікіпедією зменшився на 5895 статей і становить 206 629 статей. Якщо тенденція збережеться, то португальців ми доженемо у грудні 2020 року, але вже через півроку нас обженуть перси (приблизно у травні 2021).

За кількістю створених у травні статей українська Вікіпедія зайняла 5 місце.

Місце Вікіпедія Всього статей Статей за травень
1 Англійська 5 658 582 27 011
2 Перська 625 989 11 975
3 Німецька 2 186 365 9 261
4 Французька 1 988 127 8 314
5 Українська 791 320 7 327
6 Італійська 1 440 401 6 295
7 Іспанська 1 413 773 5 855
8 Російська 1 475 653 5 619
9 Китайська 1 008 875 5 368
10 Польська 1 283 119 5 306
11 Арабська 576 763 3 954
12 Південноазербайджанська 76 234 3 915

Див. також: Міжмовний рейтинг, Вікіпедія:Перегони, Вікіпедія:Розмір української Вікіпедії.

Відвідуваність

За підсумками травня 2018 року за відвідуваністю українська Вікіпедія на 21 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 55,8 млн (+4,5 % до травня минулого року).

За рік українська Вікіпедія в рейтингу відвідуваності опустилася на одну сходинку, пропустивши вперед Вікіпедію на івриті.

«Сусідні» мовні розділи:

Місце
(березень 2018)
Мовний
розділ
Переглядів
(млн.)
Переглядів
рік тому
Місце
рік тому.
16 ko 73,7 (-1,3 %) 74,7 17 (+1)
17 cs 71,3 (-5,8 %) 75,7 16 (-1)
18 th 57,6 (+3,0 %) 55,9 19 (+1)
19 he 57,5 (+11,4 %) 51,6 22 (+3)
20 fi 57,2 (-8,5 %) 62,5 18 (-2)
21 uk 55,8 (+4,5 %) 53,4 20 (-1)
22 vi 54,4 (+5,0 %) 51,8 21 (-1)
23 hu 48,5 (+9,0 %) 44,5 23
24 hi 44,2 (+54,5 %) 28,6 27 (+3)
25 ro 36,1 (+6,5  %) 33,9 24 (-1)
26 no 31,4 (-6,0 %) 33,4 25 (-1)

Найпопулярніші у травні статті та порівняння їхніх переглядів з травнем минулого року:

Травень 2018 Травень 2017
 1. Україна 69 928 відвідувань (+0,7%)
 2. Пісенний конкурс Євробачення 2018 49 591 (-69%)*
 3. Друга світова війна 42 825 (+1,3%)
 4. День матері 42 693 (-55,2%)
 5. День вишиванки 42 330 (-9,6%)
 6. Київ 39 237 (+12%)
 7. 451 градус за Фаренгейтом 36 284 (Н)
 8. Єлизавета II 34 461 (Н)
 9. Пугачова Алла Борисівна 32 196 (Н)
 10. Львів 30 436 (+14,3%)
 11. Червона книга України 29 639 (+21,3%)
 12. Тварини Червоної книги України 28 513 (-15,3%)
 13. Шевченко Тарас Григорович 28 303 (-12%)
 14. Постмодернізм 27 999 (+13,6)
 15. Природні заповідники України 26 870 (-6,3%)
 16. Меган, герцогиня Сассекська 26 821 (Н)
 17. Займенник 24 862 (+10,9%)
 18. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2018) 24 779 (+9,9%)**
 19. Прийменник 24 664 (+2%)
 20. GitLab 24 189 (Н)
 21. Діана, принцеса Уельська 24 128 (Н)
 22. Сполучені Штати Америки 23 968 (+19,8%)
 23. Винниченко Володимир Кирилович 23 893 (+5,9%)
 24. Населення України 23 640 (-53,6%)
 25. Велика Британія 23 173 (+27,9%)
 26. YouTube 23 158 (+17,6%)
 27. Facebook 22 753 (-21,5%)
 28. Війна на сході України 22 672 (+3,5%)
 29. Європейський Союз 22 373 (-4,3%)
 30. Прислівник 22 016 (-0,01%)
 31. Фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2018 21 885 (Н)
 32. День Святої Трійці 21 393 (Н)
 33. Білки 20 919 (-10,1%)
 34. Список українських жіночих імен 20 909 (+7,4%)
 35. Кетрін, герцогиня Кембриджська 20 816 (Н)
 36. Інтернет 20 752 (+12,7%)
 37. Німеччина 20 668 (+12,9%)
 38. Месники: Війна нескінченності 20 580 (Н)
 39. День Перемоги 20 295 (-5,2%)
 40. Марко Вовчок 20 235 (+3,8%)
 41. Глобальні проблеми людства 20 205 (Н)
 42. Складнопідрядне речення 20 202 (+24,7%)
 43. Кріштіану Роналду 20 151 (Н)
 44. Тканина (біологія) 20 090 (-3,8%)
 45. Польща 20 032 (+14,0%)
 46. Бароко 19 953 (-10,1%)
 47. Олександр Олесь 19 916 (+16,4%)
 48. Українська абетка 19 872 (+18,3%)
 49. Реалізм 19 822 (+5,5%)
 50. Австралія 19 371 (+13,8%)
 51. Кір 19 187 (Н)
 52. День пам'яті та примирення 19 020 (-9%)
 53. Інститутка 18 847 (Н)
 54. Україна на пісенному конкурсі Євробачення 18 745 (-28,7%)
 55. Голодомор в Україні (1932—1933) 18 686 (+14,0%)
 56. Меган Маркл 18 515 (Н)
 57. Класицизм 18 475 (+8,0%)
 58. Італія 18 428 (+22,2%)
 59. Ломаченко Василь Анатолійович 18 427 (Н)
 60. Канада 18 395 (+1,9%)
 61. Бабченко Аркадій Аркадійович 18 353 (Н)
 62. Леся Українка 18 283 (+0,03%)
 63. Екологічні фактори 18 207 (Н)
 64. Романтизм 18 020 (-2,2%)
 65. Правила вживання апострофа в українській мові 17 785 (Н)
 66. Закон збереження енергії 17 679 (Н)
 67. Шістдесятники 17 641 (+3,5%)
 68. Пакт Молотова — Ріббентропа 17 623 (+8,0%)
 69. Вільям, герцог Кембриджський 17 610 (Н)
 70. Перша світова війна 17 572 (-18,3%)
 71. Асканія-Нова (заповідник) 17 339 (-5,8%)
 72. Екосистема 17 202 (Н)
 73. Розстріляне відродження 17 105 (-0,3%)
 74. Частка (мовознавство) 17 086 (+7,9%)
 75. Вишиванка 17 017 (-67,7%)
 76. Чарльз, принц Уельський 16 976 (Н)
 77. Франко Іван Якович 16 968 (+2,2%)
 78. Збройні сили України 16 936 (+10,7%)
 79. Японія 16 931 (+12,8%)
 80. С14 16 917 (Н)
 81. Українська культура XIX століття 16 784 (-21,6%)
 82. Національна поліція України 16 782 (Н)
 83. Чорна рада (роман) 16 686 (+12%)
 84. Гриби 16 259 (+9,3%)
 85. Ротару Софія Михайлівна 16 183 (Н)
 86. Зелені Свята 16 177 (Н)
 87. Франція 16 057 (+2,6%)
 88. Портрет Доріана Грея 15 869 (Н)
 89. Бандера Степан Андрійович 15 799 (Н)
 90. Індія 15 760 (Н)
 91. Оцтова кислота 15 752 (Н)
 92. Вірус 15 729 (Н)
 93. Софійський собор (Київ) 15 618 (+3,1%)
 94. Список країн Європейського Союзу 15 589 (-15,6%)
 95. Революція гідності 15 526 (+0,6%)
 96. Коліївщина 15 457 (Н)
 97. Гаррі, герцог Сассекський 15 381 (Н)
 98. Крохмаль 15 356 (Н)
 99. Київська Русь 15 299 (-13,6%)
 100. Атлантичний океан 15 296 (Н)
 1. Пісенний конкурс Євробачення 2017 160 531
 2. Парк Дружби народів (Вінниця) 97 519
 3. День матері 95 347
 4. Україна 69 439
 5. Вишиванка 52 684
 6. Населення України 50 964
 7. День вишиванки 46 824
 8. Друга світова війна 42 241
 9. Однокласники 41 279
 10. Київ 35 017
 11. Тварини Червоної книги України 33 686
 12. Шевченко Тарас Григорович 32 145
 13. ONUKA 31 135
 14. ВКонтакті 29 680
 15. Facebook 28 971
 16. Природні заповідники України 28 668
 17. Львів 26 639
 18. Україна на пісенному конкурсі Євробачення 26 283
 19. Постмодернізм 24 655
 20. Червона книга України 24 433
 21. Прийменник 24 182
 22. VPN 23 991
 23. Європейський Союз 23 367
 24. Білки 23 280
 25. Пісенний конкурс Євробачення 22 820
 26. Винниченко Володимир Кирилович 22 570
 27. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2017) 22 542
 28. Трипільська культура 22 517
 29. Займенник 22 413
 30. Бароко 22 194
 31. Прислівник 22 036
 32. Війна на сході України 21 903
 33. Кобзар 21 744
 34. Перша світова війна 21 500
 35. День Перемоги 21 404
 36. Українська культура XIX століття 21 398
 37. День пам'яті та примирення 20 901
 38. Сполучені Штати Америки 20 003
 39. YouTube 19 696
 40. Марко Вовчок 19 485
 41. Рослини Червоної книги України 19 466
 42. Тканина (біологія) 19 356
 43. Список українських жіночих імен 19 142
 44. Радіоактивність 19 117
 45. Реалізм 18 786
 46. Винник Олег Анатолійович 18 782
 47. Заха Хадід 18 492
 48. Список країн Європейського Союзу 18 473
 49. Романтизм 18 431
 50. Інтернет 18 415
 51. Асканія-Нова (заповідник) 18 402
 52. Переможці пісенного конкурсу Євробачення 18 387
 53. Німеччина 18 312
 54. Леся Українка 18 277
 55. Велика Британія 18 121
 56. Канада 18 060
 57. Гоголь Микола Васильович 17 999
 58. Чорнобильська катастрофа 17 980
 59. Національний дендрологічний парк «Софіївка» 17 977
 60. Київська Русь 17 704
 61. Частини мови 17 654
 62. Складносурядне речення 17 616
 63. Польща 17 566
 64. Розстріляне відродження 17 153
 65. Олександр Олесь 17 108
 66. Класицизм 17 103
 67. Шістдесятники 17 046
 68. Сучасна українська література 17 017
 69. Австралія 17 015
 70. Причорноморський економічний район 16 978
 71. Українська абетка 16 801
 72. Порошенко Петро Олексійович 16 728
 73. Франко Іван Якович 16 602
 74. Карпатський економічний район 16 517
 75. Голодомор в Україні (1932—1933) 16 387
 76. Скічко Олександр Олександрович 16 366
 77. Пакт Молотова — Ріббентропа 16 312
 78. Електричний струм 16 204
 79. Складнопідрядне речення 16 196
 80. Частка (мовознавство) 15 838
 81. O.Torvald 15 734
 82. Франція 15 651
 83. Столичний економічний район 15 572
 84. Анна Ярославна 15 535
 85. Революція гідності 15 435
 86. Конституція України 15 407
 87. Збройні сили України 15 296
 88. Амінокислоти 15 290
 89. Сковорода Григорій Савич 15 278
 90. Остапчук Володимир Валерійович 15 147
 91. Софійський собор (Київ) 15 145
 92. Італія 15 077
 93. Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон 15 032
 94. Маркетинг 15 027
 95. Японія 15 004
 96. Українська вишивка 15 000
 97. Костенко Ліна Василівна 14 940
 98. Кличко Володимир Володимирович 14 934
 99. Чорна рада (роман) 14 903
 100. Гриби 14 874

Виноски:

Див. також: Міжмовна статистика відвідуваності, Аналіз популярних переглядів, m:Pageviews Analysis.

Рейтинг дописувачів

Рейтинг дописувачів завдяки чиєму внеску (за весь період), Вікіпедія отримала не менше 100 000 переглядів за травень 2018:

 • Всього у рейтингу 102 користувачі. Очолюють список (користувач, число переглядів):
 1. Білецький В.С. (обговорення · внесок), 1 461 409
 2. Albedo (обговорення · внесок), 1 177 870
 3. Gutsul (обговорення · внесок), 1 046 219
 4. MaryankoD (обговорення · внесок), 795 169
 5. A1 (обговорення · внесок), 759 829
 6. Дядько Ігор (обговорення · внесок), 731 505
 7. Erud (обговорення · внесок), 571 756
 8. Yukh68 (обговорення · внесок), 565 359
 9. Deineka (обговорення · внесок), 556 455
 10. Maksym Ye. (обговорення · внесок), 546 965

Детальніше Тут

Рейтинг дописувачів за відвідуваністю, враховуючи лише внесок за травень. Очолюють список (користувач, число переглядів):

 1. Jphwra (обговорення · внесок), 40 424
 2. Yukh68 (обговорення · внесок), 28 424
 3. AlexKozur (обговорення · внесок), 28 108
 4. Piznajko (обговорення · внесок), 26 046
 5. Goo3 (обговорення · внесок), 20 689
 6. Tagira (обговорення · внесок), 16 083
 7. Шкурба Андрій Вікторович (обговорення · внесок), 15 934
 8. Lystopad (обговорення · внесок), 15 103
 9. Brunei (обговорення · внесок), 13 319
 10. Sergey Tsvigun (обговорення · внесок), 12 025

Детальніше Тут

Новини Вікіпедії
Вікіконкурси
Вікітижні

У травні проведено два вікітижні:

 • Ізраїльський місяць. Проводився 15 квітня — 14 травня. Взяли участь 19 користувачів. Створено 183 статті, покращено 14 статей
 • Тиждень Полтавщини 2018. Проводився 30 квітня — 20 травня. Взяли участь 24 користувача. Створено 222 статті, 31 категорію, покращено 48 статей, завантажено 22 файли, 8 - у Вікіджерела
Інші новини

Випуск підготували: Стефанко1982, Perohanych -- 5 червня 2018

Статті-дублери[ред. код]

Глянув на оптимістичну цифру у 791 000 статей і хочу нагадати, що принаймні 500 з них не можна включати до ліку, бо вони повністю дублюють інші (див. список статей-дублерів). Прошу допомогти з об'єднанням. Наперед вдячний. --В.Галушко (обговорення) 15:20, 11 червня 2018 (UTC)

@В.Галушко: Там понад 900 статей. Переважну більшість із них справді треба об'єднувати, деякі пропозиції про об'єднання повідкидати. Я можу це зробити десь на початку липня відсотків для 80 цих статей. Решту 20 зможете зробити?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:33, 23 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: зроблю що можу. Сумнівні випадки слід обговорювати (приміром, небіж-небога). Оскільки в деяких випадках доведеться об'єднувати історії, необхідна допомога адміністраторів. --В.Галушко (обговорення) 18:48, 23 червня 2018 (UTC)
44 адміна з них хто-небудь та допоможе. Звертайтесь безпосередньо. Я з середини липня у віківідпустці. --Jphwra (обговорення) 18:51, 23 червня 2018 (UTC)
@В.Галушко: @Jphwra: Там майже у всіх випадках треба буде об'єднувати історії. Я ще перед початком роботи проконсультуюсь в адміністративній кнайпі щодо процедури, щоб нічого не переплутати і максимально швидко розібратися з очевидними випадками, яких більшість.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 19:06, 23 червня 2018 (UTC)

Стосовно маленьких стабів[ред. код]

Можливо моя пропозиція багатьом не сподобається, але я вважаю, що це треба зробити для подальшого поліпшення української Вікіпедії. Справа в тому, що я часто натикаюся на маленькі стаби, зроблені десь у 2007-2009 роках, які відтоді ніхто не поліпшував, а за цей час в англійській, або (набагато рідше), в російській Вікіпедії, вони виросли до статусу вибраної або доброї. На мою думку, набагато легше писати (перекладати) велику статтю з нуля, ніж доповнювати до великого розміру чиїсь кілька речень. Я то готовий їх доповнювати, але не певен, що таких людей багато. У нас за правилами є обмеження на мінімальний розмір статті. Пропоную збільшити цей поріг до 2056 байтів для тих статей, які мають статус вибраної або доброї в англійському або російському розділі Вікіпедії. Є автори, які створили тисячі таких стабів, деякі навіть відтоді полишили Вікіпедію, і вони не образяться через вилучення невеликого відсотка статей, на які вони потратили по кілька хвилин. Зараз уже українська Вікіпедія майже досягнула 800000 і питання стоїть про підвищення якості, і їй не зашкодить вилучення кількох сотень неякісних маленьких стабів. А кількість за бажання можна швидко збільшувати ботом і статті виходять кращі, ніж ті, про які я кажу.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:25, 13 червня 2018 (UTC)

Проти вилучення. Те що покинули проект нічого не означає, через дурниці покинули, наприклад такі які я спостерігаю останній тиждень це навала імператорів Китаю, музикантів, факультетів та інститутів. Причому штампують не стаби, а повноцінні статті з купою помилок, без джерел, інтервік... А відносно підняти планку, то ще й проти тому що замість 800 000 отримуємо усі 600 000. Наприклад в спортивній тематиці, особливо футбольні клуби, значна більшість це стаби, які вже роками знаходяться в такому стані і доповнюються час від часу і від мікростаба переходять до стабу. І ще мені цікаво, чому китайців так більшає? Там що істфак якийсь вирішив «наповнити» вікіпедію? Причому вкрай неякісним продуктом. --Jphwra (обговорення) 10:38, 13 червня 2018 (UTC)
Таких, щоб менше 2056 байтів, не так уже й багато. І, крім того, я ж не пропоную для всіх піднімати, а лише для тих, які мають добрі або вибрані статті в англійському або російському розділі Вікіпедії. А щодо повноцінних статей про китайців, можете навести адресу, хочу сам подивитися скільки там виправляти?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:45, 13 червня 2018 (UTC)
Та зайти в розділ Нові сторінки і переглянути або в категорію на швидке. Інколи повний мотлох, як між іншим і з музикою. Вже такого понаписували туди, що якщо хто-небудь потрапить випадково на таку статтю, вже більше сюди заглядати взагалі не буде. Це все поки чого ми досягли. І вже якщо є мова про це то хочу підняти питання про перегляд значимості науковців (цього сезону понапихали купу статей про маловідомих докторів різних наук), музики, Вікіконкурс демонструє, що необхідно критерії. І треба зі значимості прибрати заслужених (народних) артистів, спортсменів, акторів. Для всіх значимість одна це АД. Бо в нас купа науковців, а країна пасе задніх, мільйони на заробітках бо з нашою наукою тільки город порати можна, про співаків так само не пригадаю, щоб Мадона була народною чи заслуженою чи Іглесіас. Актори якісь в нас з'явились невідомі, десь маленький епізод зіграв і вже у Вікіпедії. Я проти того щоб Вікіпедію перетворювали на звалище інформації про всіх і вся. --Jphwra (обговорення) 10:59, 13 червня 2018 (UTC)

Ось Імператор Музонг династії Ляо правда це ще пристойний варіант. --Jphwra (обговорення) 11:00, 13 червня 2018 (UTC)
ОПа новенький імператор: Тайцзу (Ляо). --Jphwra (обговорення) 11:03, 13 червня 2018 (UTC)

Тільки співаки і науковці це трохи різні речі. У нас мало про який український гурт нормально оформлена стаття. Якось прихильникам не до того, щоб сидіти там, нормально примітки оформлювати. Зі свого досвіду я майже певен, що про всіх співаків і гурти, які вже є у Вікіпедії статті, можна було би їх порозширювати до великих розмірів і пооформлювати примітками. Ви навіть собі не уявляєте скільки виходить якихось місцевих газет з репортажами з різних концертів. Я, наприклад, на основі друкованих джерел, яких майже немає в інтернеті, написав Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!. Про той же самий гурт ВВ можна було би на мегабайт написати статтю, цілком енциклопедичну, і кожне твердження оформити примітками. Якби були спеціальні бібліотеки, присвячені українській музиці, то це було б набагато легше зробити. А щодо науковців, то я не певен, що такі джерела існують. А та стаття, яку Ви навели, разів у сто краща, ніж ті, про які я кажу.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 12:23, 13 червня 2018 (UTC)
 • У нас зараз 10 тисяч статей, коротших за 962 байти. Я займаюся цією справою рік і бачу деяку динаміку. Число статей нижче 500 байтів потроху падає (зараз їх близько 600), хоча час від часу користувачі, в тому числі й досвідчені, створюють слабкі недостаби. Статей менше 296 байтів фактично ніхто не створює. На мою думку, поріг варто підняти до 592-596 байтів, це принаймні поверне початкову функцію: прибирати потік мікроскопічних статей. --Brunei (обговорення) 11:11, 13 червня 2018 (UTC)
  От з цим погоджуюсь. Розвиток такий, що такі замалі треба відкидати одразу. --Jphwra (обговорення) 11:14, 13 червня 2018 (UTC)
  Я би навыть підняв поріг до 1024 байтів, бо якщо написати 2-3 речення для підтвердження значмості та додати одненьке джерело - вже матимемо понад 1,5 кБ. Звісно, вилучити одним махом 10 тисяч статей - це занадто, але після проведення якогось місячника (якщо буде список), цілком! --Kharkivian (обг.) 18:52, 17 червня 2018 (UTC)
 • краще б спочатку з ВП:ПОЛ зайнялися б. Також можна організувати місяць поліпшення статей (або конкурс), та створити проекти врятувати статтю та допомога новачкам. Для усього цього потрібні люди, яких і так мало. А ще є забутий проект ВП:Розмір статті --Чорний Кіт Обг. 11:30, 13 червня 2018 (UTC)

Звичайно, круто було б, якби організували якийсь конкурс з поліпшення таких статей. Деколи соромно, коли у нас стаб, а в англійській вікіпедії - це добра стаття. Конкурс би мотивував людей покращувати статті інших користувачів. - Inflicted Voodoo (обговорення) 13:13, 13 червня 2018 (UTC)

Підтримую. Давно пора влаштувати суботник, тобто місячник прибирання у Вікіпедії. У нас півтисячі статей-дублерів (це тільки ті, на яких проставлено шаблони, а скільки їх всього, ніхто не знає), десятки тисяч невичитаних статей і просто автоперекладів. Щодо стабів — не так просто, залежить від теми статті. Про одну річ 4000 досить, про іншу й 10 000 мало. --В.Галушко (обговорення) 16:44, 13 червня 2018 (UTC)
Так давайте організуємо. Створюйте проект тематичного тижня. Ось був тиждень поліпшення власних статей, ось цілий місячник упорядкування всього. Давно не робили, так.--Brunei (обговорення) 20:24, 14 червня 2018 (UTC)
@Jphwra:, @AlexKozur:, @Inflicted Voodoo:, @В.Галушко:, @Brunei: Добре, я після після музичного конкурсу зроблю проект на основі другого з цих тижнів, але значно його розширю, конкретизую, напишу рекомендації, розішлю запрошення значно більшій кількості людей і спробую від організації Вікімедія Україна вибити якісь за нього призи. Якщо результатів не буде, тоді буду наполягати на своєму варіанті.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 03:46, 15 червня 2018 (UTC)
Дякую але це без мене. Я по-перше, скоро їду за контрактом до іноземної країни, по-друге, я хочу підтягти свою спортивну тематику, а там стабів вистачає. --Jphwra (обговорення) 05:43, 15 червня 2018 (UTC)
Прекрасно. Давайте десь на початок осені планувати. Я долучуся обов'язково тоді. Надкороткі, без джерел, невичитані, некатегоризовані, до об'єднання - добра всім вистачить. До речі, Jphwra, серед надкоротких повно спортивних статей: спортсмени, країни на олімпіадах та інших іграх, спортивні команди.--Brunei (обговорення) 09:02, 15 червня 2018 (UTC)
Мої статті з Олімпіади-2016 майже всі розміром від 1200 байтів, а деякі під 50 000 (правда розширювали до таких розмірів вже без мене). А от статті з більш старих Олімпіад значно менші, правда авторстве не моє. Може колись дійдуть до них руки. --Jphwra (обговорення) 14:21, 15 червня 2018 (UTC)
Я проти вилучень, я давно вже пропонував схему. Особа, що хоче створити справді якісну статтю на місці напівстабу подає заявку на вилучення стабу з метою створення нормальної статті. Автор колишньої статті перед цим має бути повідомлений та йому має бути наданий місяць на поліпшення, якщо стаття не поліпшується - вона вилучається та створюється більша якісна стаття-аналог. -Yasnodark (обговорення) 12:54, 16 червня 2018 (UTC)
Хоча мінусом є те, що наші статті створені набагато раніше за інші розділи виявляться пізніше створеними. Тож повинно бути якесь об'эднання історій з іншим автором та старою датою створення.-Yasnodark (обговорення) 12:54, 16 червня 2018 (UTC)

Відкрийте будь-який енциклопедичний словник — там повно статей менших за 200 байтів. Хтось захоче написати статтю про значимий предмет зі вмістом типу «'''Київ''' — місто, столиця [[Україна|України]]» {{stub}}», то чому йому не дати це зробити? Я, наприклад, дуже люблю віднаходити такі предмети. --Perohanych (обговорення) 09:38, 23 червня 2018 (UTC)

Perohanych мова йде про стаби 2007-2009 років. Якщо вони так довго в вигляді стабу, то їх існування під питанням. Вікіпедія не словник, а енциклопедія (як виявляється зі своїми хворобами). --Jphwra (обговорення) 09:44, 23 червня 2018 (UTC)
Jphwra Звісно я за те, щоб у ВП були статті гідної якості. В ідеалі, щоб усі статті довести до стану вибраних :). Однак правило ВП:НЕСЛОВНИК не говорить про те, що словникові статті треба видаляти, а про те, що їх треба поліпшувати. І то, лише у випадку, коли є така можливість. Цитую «Статті, які містять лише визначення, слід розширити додатковим енциклопедичним вмістом, якщо це можливо.» --Perohanych (обговорення) 09:51, 23 червня 2018 (UTC)
@Perohanych: Очевидно, що люди охоче створюють нові статті й майже не поліпшують вже наявні. На мою думку було би корисно позбутися найменших і найгірших статей і тоді з'явиться ймовірність, що на їх місті створять нові, кращі. Я це пропонував лише для тих статей, які водночас є дуже малими в нашій Вікіпедії і вибраними або добрими в англійській чи російській. Тоді з'явиться шанс, що ці статті повністю перекладуть. Не йде на користь українській Вікіпедії, коли читач натрапляє на мікростаб і бачить, що в російській або англійські Вікіпедії це вибрана чи добра стаття. Він просто йде читати туди. А так вони висять і ніхто їх не хоче доповнювати.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:43, 24 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev:, твердження «люди охоче створюють нові статті й майже не поліпшують вже наявні» спірне і потребує фактичного підтвердження. Якщо судити по собі, то я започаткував 3000 статей, а редагував 18000 статей. Ймовірність, що хтось додасть інформацію до існуючої статті є вищою, оскільки він на неї натрапить. Натомість за створення нової статті візьметься не кожен читач Вікіпедії. --Perohanych (обговорення) 18:55, 24 червня 2018 (UTC)
Словникові статті без перспективи розширення видаляються за ВП:КРВИЛ. І так я за такий тижневик і буду в ньому брати участь, багато недоробленого в аніме, Японія, Океанія, Африка, Олімпіада (хоча переважно це статистика як тут). Щодо редагування, на мою думку більше редагують європейські статті, я рідко бачу редагування Африканських сторінок чи південноамериканських, океанських. --Чорний Кіт Обг. 19:11, 24 червня 2018 (UTC)
У ВП:КРВИЛ є підрозділ ВП:НЕ ВИЛ, а там ще один підрозділ «Малий розмір статті», в якому написано:
Незначний розмір статті (2—3 речення) — скоріше привід для її поліпшення, але ніяк не для вилучення. Кожна стаття чекає своєї години й рано чи пізно буде розширена; такі статті зазвичай забезпечуються різними варіантами шаблона {{stub}}. Варто врахувати, що багато коротких статей-заготовок в окремих моментах набагато легше поліпшувати й переробляти, ніж довгі й трактатоподібні.
--Perohanych (обговорення) 19:16, 24 червня 2018 (UTC)
Стаття на 2056 байтів може виглядати ось так: Ді Ді Джексон. Або ж Альфонсо Серон (російський відповідник статусний). Вилучення таких статей мені видається шкідливим: вони не бездоганні, але можуть містити достатньо інформації для читачів. Може, хтось і напише краще, але на це, можливо, треба буде чекати кілька років. Ну й точно той самий автор не напише, бо ви ж його чи її роботу відправили на смітник як непотріб, і за таке відзначення роботи автор, скоріш за все, перестане писати взагалі. І, звісно, поки цю статтю писатимуть, на цю тему взагалі не буде інформації українською, тож читач з пошуковика напряму йтиме до російської Вікіпедії. Тому якщо стаття не має жодних недоліків, крім того, що має менше 2056 байтів, її вилучення мені видається ськшкідливим — NickK (обг.) 19:29, 24 червня 2018 (UTC)
@NickK: Довелося доповнити перекладом з російської свою ж статтю. До речі, як вдалося її віднайти?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 20:12, 25 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Майже випадково. Шукав статті про осіб від 1800 до 2056 байтів, натрапив на ці дві — NickK (обг.) 20:14, 25 червня 2018 (UTC)
@NickK: А може є якийсь спосіб шукати за подвійною умовою, наприклад, 1) вибрані в англійській Вікіпедії й 2) розміром менше 5 кілобайтів в українській?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:19, 26 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Я шукав через Petscan, але там можна перевіряти лише одну вікі, а по другій вже перевіряти категорії. Можна зробити це напівавтоматично, одним запитом зібравши елементи Вікіданих українських статей менше певного розміру (дуже довго), а іншим — елементи Вікіданих вибраних статей англвікі, і потім зіставивши їх — NickK (обг.) 06:22, 26 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Мені вдалося згенерувати список: Вікіпедія:Проект:Якість/Вибрані статті англійської Вікіпедії з короткими українськимиNickK (обг.) 13:02, 26 червня 2018 (UTC)
@NickK: Якщо це не багато часу займає, то було б добре ще для добрих статей з англійської (обмежити 3000 байтів), вибраних і добрих з російської (обмежити 5000 байтів). Можна для вибраних з російської підняти до 8000 щоб був більший список. Я хочу ці списки використати для місяця покрашення.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 18:56, 26 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Це займає порівняно багато часу, бо там треба зробити кілька різних запитів. Але загалом так, це можливо — NickK (обг.) 17:54, 28 червня 2018 (UTC)

Облікові картки[ред. код]

Доброго дня! Чи можливо оновити облікові картки міст України? Наприклад, Малинівка (смт) має застаріле посилання, а вже є нове [1] --Чорний Кіт Обг. 08:31, 14 червня 2018 (UTC)

Ну це ж на ВП:ЗДР. Але треба знати як отримувати нові посилання. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 19:00, 23 червня 2018 (UTC)

Wiki Loves Yerevan International edit-a-thon[ред. код]

Wikimedia Armenia logo.svg

For the purpose of increasing the number of Yerevan related content in the Internet, Wikimedia Armenia announces international one-month edit-a-thon from June 15 – July 15, 2018. You are kindly invited to get involved and start editing and improving articles about Yerevan.

Hope you'll enjoy editing and have fun during this interesting process.

One participant from the first 15 most written language Wikipedias with the most points will be invited to Yerevan to join the events organized in the frames of Yerevan 2800th anniversary. For more details please visit the edit-a-thon page on Meta.

See you soon in sunny Yerevan!--Lilit (WM AM) (обговорення) 12:57, 14 червня 2018 (UTC)

Хто знає англійську? Стаття Queen II[ред. код]

Шановне товариство! Хто допоможе перекласти з англійської Вікіпедії окремі фрагменти тексту для статті Queen II?--Парус (обговорення) 19:13, 16 червня 2018 (UTC)

лол[ред. код]

лол. на титульному фото сторінки Воскресенський собор (Суми) - плакат з Яником. Прихована реклама Партії райгаонов)--ДмитроСавченко (обговорення) 18:03, 22 червня 2018 (UTC)

У чому проблема? З вікісховища можна вибрати інше фото. --Basio (обговорення) 18:13, 22 червня 2018 (UTC)

Шарій Анатолій Анатолійович[ред. код]

Відбувся круглий стіл з енциклопедистики[ред. код]

Учасники круглого столу в Інституті енциклопедичних досліджень НАН України, 26 червня 2018, Київ.
Стоять: другий зліва В. Білецький, далі Р. Пляцко, П. Вольвач , сидять Т. Добко, М. Железняк, Н. Головченко

26 червня 2018 в Інституті енциклопедичних досліджень НАН України відбувся Круглий стіл «Енциклопедистика в діяльності Національної академії наук України та Наукового товариства імені Шевченка».

Раджу ознайомитися з цікавою і обширною підбіркою матеріалів про енциклопедистику і посилань на енциклопедії в Україні.

Дізнався що Центр досліджень Європейського парламенту (European Parliamentary Research Service) поставив за мету виявити джерела найбільш достовірних неупереджених знань в європейських країнах. Результати дослідження представлено у звіті під назвою «Europe's online encyclopaedias» (doi: 10.2861/375719). У ньому подано аналіз енциклопедичних інтернет-джерел з погляду їхньої доступності для суспільства (без оцінки якості змісту енциклопедичного матеріалу). В розділі про Україну згадано онлайн-версії «Енциклопедії сучасної України» (ЕСУ), «Енциклопедії історії України» (ЕІУ) та українську версію Вікіпедії. На жаль відзначено, що читачі Вікіпедії в Україні віддають перевагу російській версії: її використовує 61,6% читачів, українську версію Вікіпедії – 25% читачів.

Білецький Володимир Стефанович, він же користувач Білецький В.С. виступив з доповіддю «Галузева енциклопедія як важливий етап розвитку наукової дисципліни (на прикладі циклу праць «Гірнича енциклопедія» як термінологічної база в гірництві і геології)». На що присутній член Президії НАН України академік Яцків Ярослав Степанович зазначив, що варто заснувати окрему державну чи академічну премію «За заслуги в галузі енциклопедистики».

Мою доповідь «НАН України і НТШ на сторінках Вікіпедії» відмітив як найоригінальнішу директор Інституту енциклопедичних досліджень НАН України Железняк Микола Григорович та подарував фундаментальну книгу з історії українського енциклопедознавства канд. філол. н. Черниш Н. «Нариси з історії української енциклопедичної справи». Львів: Піраміда, 2018.

Ось звіт і фоторепортаж на сайті інституту енциклопедичних досліджень.

Ось ще один звіт і фоторепортаж, який підготувала Головченко Ніна Іванівна. Фотозвіт, до речі, опублікований на умовах CC BY.

--Perohanych (обговорення) 08:58, 27 червня 2018 (UTC)

@Perohanych: Якісь нові дозволи намічаються в найближчій перспективі?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:38, 27 червня 2018 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Про нові дозволи краще повідомляти постфактум, щоб не зурочити :) --Perohanych (обговорення) 10:20, 27 червня 2018 (UTC)

Цікава новина[ред. код]

Пробачте за флуд. Просто залишу цю новину тут. Просто я дуже сміявся з неї [3] та [4] fakty.ictv. Одна подія, а такі різні дати ) --Чорний Кіт Обг. 21:07, 29 червня 2018 (UTC)

Не знаю, що смішного в новинах, мені найбільше сподобався URL: …/20180627-u-lypni-ukrayintsi-pobachat-najdovshe-misyachne-zatemnennya-hhi-stolittya-data-ta-chas/ .--Анатолій (обг.) 21:37, 29 червня 2018 (UTC)
У другому дописі виявив ще дві помилки. Надіслав зауваження. --В.Галушко (обговорення) 16:38, 1 липня 2018 (UTC)
Ура! Виправили… --В.Галушко (обговорення) 16:35, 2 липня 2018 (UTC)

"Недостатньо посилань"[ред. код]

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Останнім часом на вилучення статті ставляться з такими аргументами: "Недостатньо посилань", в посиланнях нічого суттєвого... Чи є норма "достатньої кількості посилань"? Вона десь прописана? ....Бо у нас маса статей взагалі без посилань. І стоять собі - нічого. Але деякі намагаються вилучити за "недостаньо посилань". Явні подвійні стандарти?--Білецький В.С. (обговорення) 09:08, 30 червня 2018 (UTC)

Білецький В.С. якщо в статтю не має чого додати, то звісно вона лишиться. Кожна стаття перед вилученням переглядається і не вилучається просто так. Так що будьте спокійні зайвого не вилучемо. До того ж я сам до Вас звернувся про необхіднсть підкорегувати статтю. --Jphwra (обговорення) 09:11, 30 червня 2018 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Популярність[ред. код]

Всім привіт!

Вирішив реанімувати проект «Популярність», оновив список статей, що імовірно матимуть популярність у наступному місяці. Там є статті як до покращення, так і до створення. Запрошую всіх зацікавлених долучатися!

Якщо у Вас є ідеї, які ще б теми могли бути популярними у наступному місяці — ласкаво прошу! Цікавлять також інструменти, за допомогою яких можна було б відслідковувати імовірно популярні теми і встигати їх опрацьовувати раніше, ніж росіяни.

Планую оновлювати ці розділи у щотижневому/щомісячному режимі, тому буду вдячний за допомогу і підказки.

З повагою, — Шиманський હાય! 12:41, 30 червня 2018 (UTC)

Як в укрвікі заготовляють розділи[ред. код]

Звернув увагу на дивне перенаправлення Заготівля розділу. Не доводиться сумніватися, що автор цього перенаправлення знав помилковість сполучення і створив перенаправлення, щоб допомогти авторам автоперекладених з російського розділу статей (разом з назвами шаблонів). Питання інше: навіщо? --В.Галушко (обговорення) 16:30, 1 липня 2018 (UTC)

Цікаво, що перенаправлення Шаблон:Заготовка розділу відсутнє… --В.Галушко (обговорення) 16:32, 1 липня 2018 (UTC)
Ідея: перенаправити на Шаблон:Сирий переклад. Тоді буде менше клопоту з проставлянням цього шаблона в таких статтях. Чи не буде заперечень? --В.Галушко (обговорення) 16:33, 2 липня 2018 (UTC)

Консультація відносно фотографій[ред. код]

Я побачив у Сховищі фотографію Меморіальної дошки. У мене була впевненість, що це не допускається. Я помилявся? Наперед дякую за пояснення! ЯГВ (обговорення) 15:30, 2 липня 2018 (UTC)

Залежить від того чи містить дошка творчу працю. Наприклад, якщо дошка містить тільки текст, то ймовірно у неї відсутня творча праця.--Andriy.v (обговорення) 15:39, 2 липня 2018 (UTC)
 • За деяких умов можна. Наприклад, якщо така дошка перебуває в суспільному надбанні. Або отримано письмовий дозвіл від авторів (я такого не бачив, але ж теоретично можливо). --Olvin (обговорення) 15:47, 2 липня 2018 (UTC)

Липневий випуск Віківісника[ред. код]

Активність

Число редагувань на початок місяця: 22 710 тис., на кінець місяця: 22 879 тис. За місяць: 169 тис., що на 12 тис. редагувань більше (+ 7,6 %), ніж у цьому місяці рік тому.

2521 зареєстрованих користувачів здійснили якусь дію за останній місяць. Це на 0,55 % більше ніж у червні 2017 року. 678 користувачів за місяць здійснили 10 і більше редагувань (+5,1 % до минулого року), в тому числі 192 користувачі — 100 і більше редагувань (+19 користувачів до минулого року), у тому числі 32 користувачі — 1000 і більше редагувань (+4 користувачів до минулого року). Понад 3000 редагувань зробили 2 користувачі (минулоріч таких було 4): Jphwra (4279), Zvr (3983)

Активними були 27 із 44 дійсних адміністраторів. Найактивніші адміни: Jphwra (698 адміндій), AlexKozur (360 адміндій), Nina Shenturk (348 адміндій). За місяць зроблено 2248 адміндій (+44,2 % до минулого року): 1760 видалень (+490 до минулого року), 38 відновлень (+21 до минулого року), 304 блокування (+117), 128 захистів сторінок (+50), 9 змін прав користувачів (+6 до минулого року).

За місяць зроблено 30811 патрулювань (+104 % до минулого року), з них 21903 патрулювання здійснив Shmurak, 479 — Jphwra, 457 — Ivasykus.

У червні зроблено 1368 подяк (на 193 більше ніж минулоріч). Всього подякувало 223 користувачів (+38 до минулого року). 359 користувачів отримали подяки. Найбільше подякував — Jphwra — 194 разів. Він же подякував найбільшому числу колег — 79. Найбільше подяк отримав — Дядько Ігор — 69. Отримав подяк від найбільшого числа колег — Jphwra — 35. (Детальніше Тут)

Розмір
 • Число статей перевищило 798 тис. Це 16-й показник у світі.
 • За місяць створено 7496 статей (на 1737 статей більше ніж у червні минулого року)
 • Середня результативність за день — 250 статей.
 • Розрив з португальською Вікіпедією зменшився на 4803 статті і становить 202 826 статей. Якщо тенденція збережеться, то португальців ми доженемо у грудні 2022 року. У перспективі (років так через 18) нас може обігнати південноазербайджанська Вікіпедія, але схоже, що там діє бот, і, можливо, він скоро заспокоїться.
 • Португальська Вікіпедія досягла позначки у мільйон статей. Так чином вона стала 15-им мовним розділом Вікіпедії з розміром понад 1 млн статей.

За кількістю створених у червні статей українська Вікіпедія зайняла 6 місце.

Місце Вікіпедія Всього статей Статей за червень
1 Англійська 5 674 511 15 929
2 Іспанська 1 427 402 13 629
3 Південноазербайджанська 86 957 10 723
4 Французька 1 997 489 9 362
5 Німецька 2 195 361 8 996
6 Українська 798 816 7 496
7 Перська 632 207 6 218
8 Італійська 1 446 463 6 062
9 Арабська 582 550 5 787
10 Російська 1 481 127 5 474
11 Польська 1 287 923 4 804
12 В'єтнамська 1 178 823 4 799

Див. також: Міжмовний рейтинг, Вікіпедія:Перегони, Вікіпедія:Розмір української Вікіпедії.

Відвідуваність

За підсумками червня 2018 року за відвідуваністю українська Вікіпедія на 24 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 39,4 млн (+4,2 % до червня минулого року).

За рік українська Вікіпедія в рейтингу відвідуваності опустилася на одну сходинку, пропустивши вперед Вікіпедію на гінді.

«Сусідні» мовні розділи:

Місце
(червень 2018)
Мовний
розділ
Переглядів
(млн.)
Переглядів
рік тому
Місце
рік тому.
16 ko 71,9 (+2,0 %) 70,5 16 (0)
17 th 62,1 (+10,1 %) 56,4 18 (+1)
18 cs 61,1 (+0,3 %) 60,9 17 (-1)
19 vi 56,1 (+19,6 %) 46,9 20 (+1)
20 he 52,6 (+23,4 %) 46,6 21 (+1)
21 fi 51,6 (-4,7 %) 49,3 19 (-2)
22 hi 49,1 (+61,0 %) 30,5 24 (+2)
23 hu 45,0 (+17,8 %) 38,2 22 (-1)
24 uk 39,4 (+4,2 %) 37,8 23 (-1)
25 ro 29,9 (+12,0 %) 26,7 26 (+1)
26 no 29,5 (+6,5 %) 27,7 25 (-1)

Відвідуваність української Вікіпедії 2016-2018

Найпопулярніші у червні статті та порівняння їхніх переглядів з червнем минулого року:

Червень 2018 Червень 2017
 1. Чемпіонат світу з футболу 2018 64 672
 2. Україна 48 341
 3. XXXTentacion 33 850*
 4. День батька 24 366
 5. Київ 23 689
 6. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2018) 22 430
 7. Facebook 22 176
 8. Кріштіану Роналду 21 922
 9. YouTube 21 661
 10. Чемпіонат світу з футболу 21 042
 11. Історія України 20 876
 12. Друга світова війна 20 856
 13. Список українських жіночих імен 20 854
 14. Львів 20 850
 15. Конституція України 18 795
 16. Драч Іван Федорович 18 531
 17. Кантер Леонід Віленович 18 464
 18. Вибори Президента України 2019 17 627
 19. Універсал (авто) 17 462
 20. Пабло Ескобар 17 109
 21. Вишняк (напій) 16 741
 22. Куць Олександр Іванович 16 275
 23. Ліонель Мессі 16 111
 24. Війна на сході України 15 669
 25. Кір 15 404
 26. Величне століття. Нова володарка 15 190
 27. Список українських чоловічих імен 14 205
 28. Українська абетка 14 085
 29. Сенцов Олег Геннадійович 13 789
 30. Польща 13 505
 31. Шевченко Тарас Григорович 13 334
 32. Перша світова війна 12 977
 33. День Конституції України 12 731
 34. Київська Русь 12 491
 35. Збройні сили України 12 235
 36. Єлизавета II 11 931
 37. Європейський Союз 11 902
 38. Універсали Української Центральної Ради 11 756
 39. С14 11 691
 40. Сполучені Штати Америки 11 567
 41. Браво (авіакомпанія) 11 542
 42. Ukr.net 11 541
 43. Росія 11 511
 44. Порошенко Петро Олексійович 11 433
 45. Італія 11 413
 46. Закон Ома 11 262
 47. Пакт Молотова — Ріббентропа 11 220
 48. Національна поліція України 10 955
 49. Ядерна зброя України 10 841
 50. Чемпіонат світу з футболу 2014 10 784
 51. День медичного працівника 10 746
 52. Німеччина 10 490
 53. Зодіак 10 244
 54. Нормативно-правовий акт 10 192
 55. Населення України 10 179
 56. Білки 10 144
 57. Лохина 10 038
 58. Західноукраїнська Народна Республіка 9 982
 59. T-Fest 9 945
 60. Дрогальчук Дмитро Сергійович 9 938
 61. Хрещення Русі 9 556
 62. Код ЄДРПОУ 9 503
 63. Філософія 9 436
 64. Винник Олег Анатолійович 9 406
 65. НАТО 9 383
 66. Українська Центральна Рада 9 298
 67. Велика Британія 9 294
 68. Союз Радянських Соціалістичних Республік 9 292
 69. Маркетинг 9 265
 70. Муратова Кіра Георгіївна 9 214
 71. Одеса 9 208
 72. Пропан 9 131
 73. Івано-Франківськ 9 044
 74. Тимошенко Юлія Володимирівна 9 024
 75. День молоді 8 969
 76. Хрущовська відлига 8 951
 77. Список країн Європейського Союзу 8 940
 78. Перебудова 8 816
 79. Канада 8 788
 80. Постмодернізм 8 679
 81. Податок на додану вартість 8 621
 82. Коди мобільних операторів України 8 610
 83. Кунілінгус 8 592
 84. Швейцарія 8 482
 85. Говерла 8 477
 86. Франко Іван Якович 8 451
 87. Борщівник Сосновського 8 440
 88. Сінгапур 8 392
 89. Туреччина 8 360
 90. Угорщина 8 246
 91. Цибульська Ольга Павлівна 8 189
 92. Свято Купала 8 135
 93. Будапештський меморандум 8 116
 94. День захисту дітей 8 088
 95. DZIDZIO 8 062
 96. Шістдесятники 8 058
 97. Бандера Степан Андрійович 8029
 98. Гімн України 8019
 99. Піхва жінки 7979
 100. Революція гідності 7970
 1. Україна, 48 404
 2. Ботулізм, 45 969
 3. Любомир (Гузар), 35 859
 4. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (з квітня 2017), 28 356
 5. День батька, 27 630
 6. Шухевич Роман Осипович, 25 451
 7. Київ, 20 738
 8. Друга світова війна, 20 078
 9. Однокласники, 19 632
 10. Список українських жіночих імен, 18 718
 11. Конституція України, 18 400
 12. YouTube, 18 329
 13. Львів, 18 246
 14. Перша світова війна, 18 027
 15. Ukr.net, 16 542
 16. День Святої Трійці, 16 475
 17. Спіннер, 16 434
 18. Війна на сході України, 16 364
 19. Ukrainians (соцмережа), 16 349
 20. ВКонтакті, 16 284
 21. Зелені Свята, 15 903
 22. Катар, 15 351
 23. Київська Русь, 15 152
 24. День Конституції України, 14 895
 25. Bitcoin, 14 350
 26. Населення України, 13 666
 27. Збройні сили України, 13 464
 28. Facebook, 13 421
 29. Анна Ярославна, 13 408
 30. День медичного працівника, 12 560
 31. Шевченко Тарас Григорович, 12 546
 32. Європейський Союз, 12 518
 33. Кір, 12 121
 34. Українська абетка, 12 117
 35. Кубок конфедерацій 2017, 12 031
 36. Список українських чоловічих імен, 11 774
 37. Винник Олег Анатолійович, 11 615
 38. Лохина, 11 431
 39. Маркетинг, 11 359
 40. Роксолана, 11 235
 41. Коди мобільних операторів України, 11 173
 42. Ірина Райхенберг, 11 132
 43. Закон Ома, 11 105
 44. Універсали Української Центральної Ради, 11 090
 45. Біометричний паспорт, 11 071
 46. Велика панда, 11 067
 47. Польща, 10 941
 48. Національна поліція України, 10 855
 49. Порошенко Петро Олексійович, 10 720
 50. Найдовші річки України, 10 537
 51. Філософія, 10 535
 52. Список країн Європейського Союзу, 10 214
 53. Нормативно-правовий акт, 10 123
 54. НАТО, 9 985
 55. Кунілінгус, 9 877
 56. День молоді, 9 787
 57. Росія, 9 597
 58. Ярослав Мудрий, 9 502
 59. Хрущовська відлига, 9 483
 60. Мальта, 9 435
 61. Історія України, 9 365
 62. Білки, 9 336
 63. Кусюк Сергій Миколайович, 9 327
 64. Ватутін Микола Федорович, 9 286
 65. Сполучені Штати Америки, 9 271
 66. Німеччина, 9 259
 67. Говерла, 9 255
 68. Перебудова, 9 248
 69. Канада, 9 018
 70. Одеса, 9 000
 71. Українська повстанська армія, 8 994
 72. Українська греко-католицька церква, 8 988
 73. Неоподатковуваний мінімум, 8 918
 74. Мессінг Вольф Григорович, 8 728
 75. Івано-Франківськ, 8 634
 76. Революція гідності, 8 618
 77. Українська Центральна Рада, 8 611
 78. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну, 8 539
 79. Українська мова, 8 485
 80. Союз Радянських Соціалістичних Республік, 8 443
 81. Велика Британія, 8 314
 82. Шістдесятники, 8 307
 83. Кріштіану Роналду, 8 303
 84. Хвороба Лайма, 8 299
 85. Піхва жінки, 8 264
 86. Дурень (карти), 8 112
 87. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, 8 065
 88. Окуєва Аміна Вікторівна, 8 058
 89. Франко Іван Якович, 8 055
 90. Google, 8 054
 91. Чорносотенці, 8 041
 92. Кирило-Мефодіївське товариство, 8 007
 93. Трипільська культура, 7 999
 94. Список столиць країн світу, 7 821
 95. База даних, 7 781
 96. Шаповал Максим Михайлович, 7 757
 97. Бандера Степан Андрійович, 7 748
 98. Українська Народна Республіка, 7 606
 99. Культура, 7 566
 100. Кам'янець-Подільський, 7 565

Примітки

* Разом з перенаправлення з XXXTENTACION.

Рейтинг дописувачів

Рейтинг дописувачів завдяки чиєму внеску (за весь період), Вікіпедія отримала не менше 100 000 переглядів у червні 2018:

 • Всього у рейтингу 73 користувачів. Очолюють список (користувач, число переглядів):
 1. Білецький В.С. (обговорення · внесок), 934 958
 2. Albedo (обговорення · внесок), 695 008
 3. Gutsul (обговорення · внесок), 622 844
 4. MaryankoD (обговорення · внесок), 542 236
 5. A1 (обговорення · внесок), 456 175
 6. Дядько Ігор (обговорення · внесок), 445 079
 7. ZZZico (обговорення · внесок), 419 546
 8. Deineka (обговорення · внесок), 410 198
 9. Erud (обговорення · внесок), 353 804
 10. Shkod (обговорення · внесок), 345 343

Детальніше Тут

Рейтинг дописувачів за відвідуваністю, враховуючи лише внесок за червень. Очолюють список (користувач, число переглядів):

 1. AlexKozur (обговорення · внесок), 28 776
 2. Jphwra (обговорення · внесок), 24 599
 3. Yakudza (обговорення · внесок), 16 814
 4. Білецький В.С. (обговорення · внесок), 15 003
 5. Andrew J.Kurbiko (обговорення · внесок), 14 435
 6. YarikUkraine (обговорення · внесок), 14 206
 7. Piznajko (обговорення · внесок), 12 239
 8. В.Галушко (обговорення · внесок), 11 887
 9. Ветер (обговорення · внесок), 11 717
 10. Inna Z (обговорення · внесок), 9 438

Детальніше Тут

Різне
Вікіконкурси
 • У червні в українській Вікіпедії відбувся конкурс статей «Вікі любить музику». За місяць конкурсу створено або суттєво покращено 539 статей та взяли участь понад 50 учасників. Чекаємо на результати оцінювання.
 • Вірменська Вікіпедія оголосила міжнародний конкурс «Wiki Loves Yerevan International», який триває з 15 червня по 15 липня. У ньому можуть брати участь і представники Укрвікі. За умовами конкурсу, по одному представнику з 15 найактивніших Вікі отримають змогу побувати на святкуванні 2800-річчя Єревана у кінці вересня цього року.
Вікізустрічі
 • 2 червня. Львів. Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Були присутні близько 30 осіб. У рамках вікізустрічі відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу "Скандинавська весна". (Див. фотозвіт)
 • 6 червня. Харків. На вікізустрічі були присутні 8 осіб.
 • 30 червня. Дніпро. Були присутні 2 учасників. (Детальніше Тут).

Див. також Вікіпедія:Вікізустрічі

Інші новини

Випуск підготували: Стефанко1982, Perohanych -- 3 липня 2018

Італійська Вікіпедії страйкує[ред. код]

Може хтось не знає [5]. Детальніше [6]. Італвікіпедія страйкує щодо законопроекту ЄС, який обмежить свободу слова. На мою думку, потрібно підтримати колег наших!!! --Чорний Кіт Обг. 21:15, 3 липня 2018 (UTC)

Якщо я нічого не пропустив, то Україна не є частиною ЄС і, відповідно 99% читачів укрвікі не мають «свого» європарламентаря. Сенс страйку — спонукати користувачів «довбати» своїх представників у Європарламенті. А нашим користувачам воно нащо? --Thevolodymyr (обговорення) 21:57, 3 липня 2018 (UTC)
я про це знаю, але хоча б якось підтримати потрібно, бо опинимось в ЄС без свободи слова. Навіть проста інформація, знання про подію, може спричинити ланцюг подій. --Чорний Кіт Обг. 22:17, 3 липня 2018 (UTC)
Насправді в Україні є один європарламентар (угорка Бочкор Андрея Гейзівна з Берегового), якщо хтось хоче — ось її сайт і ось фейсбук, але виглядає, що вона вже в темі. Я думаю, що найкраще, що можна зробити з цією реформою — це не рекламувати її в Україні. А то ще зацікавляться і скопіюють щось у нас. Адже там у реформі купа формально гарних речей, але диявол ховається в деталях — NickK (обг.) 22:42, 3 липня 2018 (UTC)
Поляки теж страйкують!--Словолюб (обговорення) 14:53, 4 липня 2018 (UTC)
а також іспанська, латвійська, естонська, каталонська і є відповідне повідомлення в угорській --Sergento 17:04, 4 липня 2018 (UTC)

Орден св. Миколая Чудотворця[ред. код]

Підкажіть будь ласка чи є значимі орденоносці вищезгаданого ордену. Дякую!--Максим Огородник (обговорення) 12:30, 7 липня 2018 (UTC)

@Максим Огородник: Автоматично значимими є лише орденоносці найвищих державних орденів (тут треба враховувати кількість нагороджених, оскільки, приміром, для СРСР - там лише Герої Радянського Союзу та Соцпраці та 1 чи 2 ордени Леніна), а для України найнижчою автоматично значимою державною нагородою є Хрест Івана Мазепи, а також звання заслуженого та народного артиста, народного художника, заслуженого діяча науки і техніки, діяча мистецтв, заслуженого майстра народної творчості, а також лауреати державних премій. Інші - за загальними критеріями значимості відповідно до ВП:КЗП. --Kharkivian (обг.) 22:20, 7 липня 2018 (UTC)

Вікіконференція 2018 (м. Київ)[ред. код]

Шановні Вікіпедисти! «Вікімедіа Україна» запрошує подавати заявки на участь у щорічній вікіконференції, що відбудеться у Києві 24—26 серпня. Для цього заповніть форму.

Конференція ще не має логотипу. Як завжди чекаємо і дуже вдячні за пропозиції! Залишати тут. --Anntinomyобг 15:27, 7 липня 2018 (UTC)

А хіба вже було рішення про час і місце її проведення?--Анатолій (обг.) 16:31, 7 липня 2018 (UTC)
Наскільки я пам'ятаю про минулу конференцію рішення було опубліковано вже після конференції. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:37, 7 липня 2018 (UTC)

Конкурс логотипів Вікіконференції 2018[ред. код]

Розпочалась підготовка до Вікіконференції 2018, а разом з нею розпочався конкурс логотипів. Запрошуємо взяти участь в цьогорічному конкурсі. Будь ласка, пропонуйте свої варіанти на сторінці wmua:Вікіконференція 2018/Логотип. --Tohaomg (обговорення) 18:32, 7 липня 2018 (UTC)

Чи допустимі видалення користувачем запитів на його сторінці обговорення?[ред. код]

Чи допустимі видалення користувачем запитів на його сторінці обговорення? Наприклад такі ред.№ 22923212 --Perohanych (обговорення) 17:18, 9 липня 2018 (UTC)

@Perohanych: На цю тему було обговорення. Прямої заборони немає, була думка, що це означає, що користувач познайомився з реплікою. --Basio (обговорення) 17:52, 9 липня 2018 (UTC)
Ви так можете і на блокування напрацювати і це було б непогано, бо це не робота над покращенням статей, а тролінг чи булінг причому цілеспрямований. --Jphwra (обговорення) 17:22, 9 липня 2018 (UTC)
Авжеж, допустимі ;) Тим паче, що це не запит. --Fessor (обговорення) 17:24, 9 липня 2018 (UTC)

@Perohanych: А чи припустима масова розсилка з агітацією користувачів та виділенням нецензурних слів? Далі створюватимемо хаос це вже смішно. А за такі слова потрібно звертатися на ВП:ЗА --Чорний Кіт Обг. 17:25, 9 липня 2018 (UTC)

Мене намагався без жодної причини грубо образити чинний адміністратор Вікіпедії. Ті люди, які голосують за збереження його статусу адміністратора, можуть про це не знати. Це в жодному разі не агітація змінити голос. Це заклик осмислити нову інформацію. --Perohanych (обговорення) 17:46, 9 липня 2018 (UTC)
@Perohanych: я Вам попереджав на ВП:ЗППА як це потрібно писати і куди потрібно направити докази. У Вас є шанс виправити ситуації--Чорний Кіт Обг. 17:49, 9 липня 2018 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар, а який стосунок має Вікіпедія до приватної переписки? --Jphwra (обговорення) 17:28, 9 липня 2018 (UTC)

Це був не приватний лист, це був лист, відправлений адміністратором Вікіпедії користувачеві з сервера Вікіпедії --Perohanych (обговорення) 17:44, 9 липня 2018 (UTC)
Приватний, його окрім нас двох не читав, а те що вчинили більший конфлікт Вам начхати, головне Редирект з'явився. Покажіть мені сучасний академічний словник української мови де є термін Гокей? Покажіть, щоб він був затвердженний інститутом мовознавства. Є такий? От покажіть мені його. --Jphwra (обговорення) 17:47, 9 липня 2018 (UTC)
Ви пропонуєте мовчки ковтати образи? А словник я Вам показав. Це історичний синонім до теперішнього, більш усталеного терміну, але такий синонім має право на створення перенаправлення на основний термін, що Ви самі й підтвердили, відновивши таке перенаправлення. --Perohanych (обговорення) 17:59, 9 липня 2018 (UTC)
Так давайте закриємо тему, добре? Скільки вже можна? --Jphwra (обговорення) 18:02, 9 липня 2018 (UTC)

Надання статусу автопатрульного[ред. код]

Цитата з ВП:ПАТ: «Наразі практики надання статусу автопатрульованого за обговоренням в Українській Вікіпедії немає. Досвідчені користувачі з інших мовних розділів можуть звернутися за цим прапорцем на ВП:ЗПП; в інших випадках слід подавати заявку одразу на права патрульного.»

Як це слід розуміти? Я розумію так, що заявки для обговорення слід подавати лише для отримання прапорця патрульного. Однак те, що практики надання прав автопатрульного за обговоренням в українській Вікіпедії немає, не забороняє надавати ці права без обговорення. Зрештою, в нас є практика надання прав автопатрульного перейменовувачам на Вікісховищі без жодного обговорення взагалі: якщо такий користувач лише перейменовує файли і не робить інших редагувань у нашому розділі, або робить лише дуже незначні технічні редагування, ми їм надаємо права автопатрульного, щоб вони не розпатрульовували наші статті.

Але я стикався і з іншими трактуваннями цього правила, з якими особисто я категорично не згоден. Але щоб дізнатися напевно, що з цього приводу думає спільнота, вирішив започаткувати цю тему.

Отже, є користувачі, які мають прекрасний внесок, дотримуються правил і т. д., але не хочуть подавати заявки на права патрульного: хто не хоче ставати об'єктом вивчення й часто неконструктивних обговорень на тій сторінці, хто хибно сприймає патрулювання як якийсь високий статус із надміру високими вимогами, хто має ще якісь такі причини. Так от — якщо я бачу такого користувача і можу в персональному режимі допомогти йому розібратися з деякими дрібними нюансами (на кшталт завантаження файлів, їхніх ліцензій, розміру тощо) — чи можу я такому користувачеві надати права автопатрульного? Я розумію наведене правило як таке, що цього не забороняє. Які ще є трактування?--Piramidion 17:38, 10 липня 2018 (UTC)

Питання хороше. Я згоден із вашою трактовкою — якщо адміністратор обґрунтовано вважає внесок користувача як цілком конструктивний, немає противників надання користувачу прав, але існують якісь технічні чи інші перепони, що не дозволяють йому податися на патрульного, то це є підстава надати права автопатрульного.
ПС. Я б це обговорення переніс у Вікіпедія:Кнайпа (політики). --VoidWanderer (обговорення) 17:48, 10 липня 2018 (UTC)
Не маю нічого проти, особливо якщо Ви хочете результат цього обговорення додати окремим реченням до ВП:ПАТ (якщо буде консенсус і необхідність взагалі)--Piramidion 17:59, 10 липня 2018 (UTC)
підтримую) Розповім Вам історію. Визначний вікіпедист GC 007 оцінив мій внесок і подав мене на патрульного. Проте мені не надали це звання, адже Я відкликав свою кандидатуру ((персональний випад приховано)). Я розчарувався у Вікі і думав піти звідси. Проте згодом Я зрозумів, що знайшов своє місце у Вас) Тож тоді подавався на автопатрульного, щоб не повстали ті вояки. Але мені дали патрульного) І тепер на заздрість їм, Я патрульний і тепер Вікі буде мати активного вікіпедиста) Проте думаю, що коли людина просить дати їм автопатруль - то краще просто дати його. Користувач сам знає свої сили) Просто сам бачив як патрульного давали за 20 статтей (можливо спочатку треба було дати їм авто)--Дмитро Савченко (обговорення) 18:00, 10 липня 2018 (UTC)
ще б питання на ВП:ЗПП видалити б, бо вони взагалі ролі не грають. Усе видно по внеску. --Чорний Кіт Обг. 18:08, 10 липня 2018 (UTC)
особливо запитання про вікіфікатор вбиває)--Дмитро Савченко (обговорення) 18:28, 10 липня 2018 (UTC)
Я на мене, спрощене надання автопатрульного можливе за погодженням двох адміністраторів, у т.ч. за запитом когось із патрульних. Таким чином буде дотримано усі правила (у т.ч. щодо консенсусу). Крім того, це мінімізує можливий людський фактор та будемо вчинено у прозорий і відкритий спосіб. --Kharkivian (обг.) 18:46, 10 липня 2018 (UTC)
Згода двох людей — це не консенсус. Крім того, я собі не уявляю такої процедури, особливо в реаліях укрвікі. Натомість практика в інших вікі показує, що одноосібний розгляд питання є цілком дієвим. Зокрема, при наданні прав патрульного я й так додатково перевіряю внесок самостійно. І нерідко знаходжу те, що в номінації користувачі проґавили — все одно доводиться спілкуватися з номінантами персонально і пояснювати деякі нюанси, щоб їм можна було надати права патрульного. Така ж процедура (тільки без обговорення зі спільнотою) була б і при наданні прав автопатрульного. --Piramidion 19:32, 10 липня 2018 (UTC)
Я проти одноосібного надання прапорця автопатрульного адмінами іншим користувачам якщо вони мають цитую "наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях". Не всі інші Вікіпедії однакові, наприклад прапорець патрульного в рувікі мені нічого не говорить, навпаки до такого редактора я ставлюся з пересторогою, оскільки росвікі на даному етапі є надзвичайно заангажованою і в багатьох статтях тамтешні редактори свторюють статті як не відповідають базовим критеріям Вікіпедії (незаангажованість, нейтральність точки зору тощо; у дуже багатьох статтях є тенденційне зображення українців та України). Я пропоную оновити підрозділ Вікіпедія:Патрулювання де говориться про автопатрулювання, ВП:АПАТ, змінивши з поточного розпливчатого «Наразі практики надання статусу автопатрульованого за обговоренням в Українській Вікіпедії немає. Досвідчені користувачі з інших мовних розділів можуть звернутися за цим прапорцем на ВП:ЗПП; в інших випадках слід подавати заявку одразу на права патрульного.» на просте речення, що "аби стати автопатрульним, потрібно виконати усі ті ж вимоги при голосуванні ВП:ЗПП, що й для отримання статусу патрульного, включно з консенсусом спільноти. --Piznajko (обговорення) 03:14, 11 липня 2018 (UTC)
До речі, Пірамідоне а чим це ваше обговорення відрізняється від того яке робила Helixitta ?--Piznajko (обговорення) 05:37, 11 липня 2018 (UTC)
@Piznajko: щось я не бачу таблички, щоб її так можна називати. --Чорний Кіт Обг. 05:47, 11 липня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Якої таблички? Не второпав.--Piznajko (обговорення) 05:54, 11 липня 2018 (UTC)
@Piznajko: її нікнейм не українськими буквами, це мінімум порушення ВП:Е. Прохання змінити на її оригінальний нікнейм. --Чорний Кіт Обг. 06:16, 11 липня 2018 (UTC)
Я вже й забув про те обговорення (вчора випадково на нього натрапив, але вже після того, як створив цю тему). Відрізняється, мабуть, формою поставленого питання: я хочу знати, чи не сваритимуться зі мною, якщо я надаватиму статус автопатрульних тим, чий внесок відповідає вимогам ВП:ПАТ (виділив, щоб підкреслити суть питання — я й так перевіряю внесок номінантів при підбитті підсумків на ВП:ЗПП). Наразі я впевнений, що правила цього не забороняють, і що це матиме очевидну користь для Вікіпедії, та все ж боюся нарватися на конфлікт із чиїмсь трактуванням правил.--Piramidion 06:08, 11 липня 2018 (UTC)

Global preferences are available[ред. код]

19:20, 10 липня 2018 (UTC)

800 000[ред. код]

Вітаю! Не знаю, де це тепер обговорюється, але зовсім скоро буде досягнута нова віха УкрВікі (хоч і з ботами, але нам ще далеко до Себу). Це не так цікаво, як всілякі деномінації, але можна якусь емблемку виставити на головну, бажано без безкінечних обговорень та голосувань за всілякі варіанти.--З повагою, TnoXX parle! 19:53, 10 липня 2018 (UTC)

Не скажи деномінація навіть відвернула декого від того щоб ще раз увійти в історію УкрВікі, як автору ювілейної статті. --Jphwra (обговорення) 19:57, 10 липня 2018 (UTC)
Радіальна базисна функція --Анатолій (обг.) 21:20, 10 липня 2018 (UTC)
Symbol support vote.svg За, виставляй навіть без обговорення. Це одне з досягнень української Вікіпедії. Жаль, що я це пропустив :с --Чорний Кіт Обг. 22:20, 10 липня 2018 (UTC)

Вікіманія — є якісь побажання, запитання?[ред. код]

Наступного тижня буде чергова Вікіманія. Я, та на цей раз багато вікіпедистів з України або україномовного розділу Вікіпедії, там будуть (за умови що не спізняться на літаки тощо). Якщо спільнота має якісь побажання — треба когось щось запитати, про щось конкретне дізнатись, про щось не конкретне з певної теми дізнатись тощо — прошу озвучити :) Також, якщо хтось запишеться, можна поговорити завтра на ВЧ в цьому ж руслі. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:26, 11 липня 2018 (UTC)

А яка від цього користь може бути для української Вікіпедії?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:07, 12 липня 2018 (UTC)
Можна попрохати когось сходити на доповідь про цікавий проект в іншомовному розділі, запитати про деталі та запровадити в нас.--Brunei (обговорення) 07:14, 12 липня 2018 (UTC)
Якби Ви знали з яким ентузіазмом ставився я до подібних речей майже чотири роки тому, з яким натхненням на вікічетвергах я розповідав про свої ідеї вікімедистам. Все це абсолютно розвіялося. Я зрозумів, що щось зробити можна лише самому, якщо сам задумав і до кінця це довів. Ви можете на мене ображатися, але я вважаю, що ситуація з організацією Вікімедія Україна повністю повторює те, що відбувається в нашому суспільстві загалом і з іншими громадськими організаціями. Тобто є люди, які пишуть Вікіпедію і є люди, які отримують гранти (видані завдяки зусиллям перших), подорожують на різні вікіманії тощо.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:48, 12 липня 2018 (UTC)
Ви можете вважати як завгодно. Але Ви задали запитання, а я відповів. Хтось пише сам, комусь легше допомогти писати іншим. Головне не заважати. --Brunei (обговорення) 07:56, 12 липня 2018 (UTC)
Ну в моєму питанні мабуть уже переважала риторичність. І далі я пояснив чому. Але якщо Вам особисто Вікімедія і Вікіманія допомагають ефективно покращувати українську Вікіпедію, то я безперечно не проти.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:07, 12 липня 2018 (UTC)
 • було б добре отримати нові фотографії з Кейптауна, особливо на те чого немає :з А побажання: смачного і веселого відпочинку )--Чорний Кіт Обг. 08:39, 12 липня 2018 (UTC)
 • люблю організовувати тематичні тижні, а країнознавчі останнім часом порідшали - то було б круто домовитися з кимось про співпрацю на кшталт тої, що була з вікіпедією мовою урду (ми про них, вони про нас). Та й би потім сувенірами навзаєм обмінятися за ті статті. То й була б співпраця. Круто було б, якби це були якісь екзотичні мови, щоб ми їх для себе відкрили, а вони нас. Мені імпонують корейці, індонезійці, гінді, тайці, малайці, ірландці, валійці, баски, таміли, галісійці, а загалом - кого втрапите) — Шиманський હાય! 09:06, 12 липня 2018 (UTC)
  +1 за малайців/індонезійців.--Brunei (обговорення) 21:52, 14 липня 2018 (UTC)
 • Підтримую пропозицію Шиманського. Це, дійсно, була б унікальна нагода домовитись про взаємні тижні. --Geohem 09:12, 12 липня 2018 (UTC)
 • @Antanana: у Вас є досвід організації тижнів співпраці з іншомовними розділами Вікі. Візьміть до увагу ідею Шиманського. Може якраз про щось домовитесь на Вікіманії.--Стефанко1982 (обговорення) 10:12, 12 липня 2018 (UTC)
 • @Шиманський Василь:, спробую домовитися за щось подібне, але потребуватиму Вашої організаційної допомоги. --visem (обговорення) 21:00, 14 липня 2018 (UTC)

Отут: https://wikimania2018.wikimedia.org/wiki/Template:Attendees/100 відмітилися я і NickK.

Корисно було би скоординувати участь у різних паралельних заходах, https://wikimania2018.wikimedia.org/wiki/Program, щоб краще інформувати спільноту про цей захід. --Perohanych (обговорення) 20:37, 12 липня 2018 (UTC)

What questions concerning the strategy process do you have?[ред. код]

Привіт! I'm sorry that I'm not writing in Ukrainian. Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою!

I'm Tar Lócesilion, a Polish Wikipedia admin and a member of Wikimedia Polska. Last year, I worked for Wikimedia Foundation as a liaison between communities and the Movement Strategy core team. My task was to ensure that all online communities were aware of the movement-wide strategy discussion. This year, my task similar. Phase II of the strategy process was launched in April. Currently, future Working Groups members are being selected, and related pages on Meta-Wiki are being designed. Soon, I’ll ask you for translation of selected pages.

Now, I’d like to learn what questions concerning the strategy process would you like to be answered on the FAQ page? Please answer here, on my talk page, or on a dedicated talk page on Meta-Wiki. Thanks!

If you have any questions or concerns, please, do ask!

Thanks, SGrabarczuk (WMF) (обговорення) 18:35, 14 липня 2018 (UTC)

Користувач:Максим Огородник/Присяжний Богдан Дмитрович[ред. код]

Доброго дня, колеги! Підкажіть будь ласка чи може ця стаття бути значимою, якщо ця особа друкується в газеті "Час і Події", яка має 40 тис примірників? Дякую.--Максим Огородник (обговорення) 05:07, 15 липня 2018 (UTC)

На мою думку «Час і Події» належне ВП:АД, але зокрема те що він є дописувачем у цьому виданні ще недостатньо для створення статті про зазначену особу, також загалом стаття теж зараз не відповідає ВП:БІО. --Khoma Brut (обговорення) 00:52, 17 липня 2018 (UTC)
кількість примірників, то для науковців, а він журналіст. Потрібно керуватися загальними принципами ВП:БІО. --Чорний Кіт Обг. 02:38, 17 липня 2018 (UTC)

Конкурс логотипів Вікіконференції 2018 - голосування[ред. код]

Закінчився етап подання пропозицій логотипу Вікіконференції 2018, наступний етап - голосування. Запрошуємо всіх голосувати за варіанти, які вам подобаються найбільше, на сторінці wmua:Вікіконференція 2018/Логотип.--Tohaomg (обговорення) 08:22, 15 липня 2018 (UTC)

Замовні статті на укр.вікі[ред. код]

Доброго дня, шановні пані та панове.

Виник ряд питань, знову-таки прошу вибачення якщо пишу не туди, але не зовсім розумію, що потрібно и чи потрібно із цим робити.

Мова йде про статтю Пешко Анатолій Володимирович , яку мною було номіновано на вилучення та вичищено від зовсім вже безглуздого самолюбування. Після цього користувачами Спеціальна:Внесок/Marinchenko та Спеціальна:Внесок/Елена Броницкая було розпочато таку собі війну правок по відновленню безглуздя. Більш того, зверніть увагу на розділ обговорень на сторінці про пана Пешко - Обговорення:Пешко Анатолій Володимирович , на сотні правок із невідомих айпі-адрес, на активність користувача Marinchenko по завантаженню книжок ПРО ПАНА ПЕШКО на вікіпедію: просто подивіться, скільки разів користувач Marichenko завантажив таку книжку та скільки разів її було видалено - це можна побачити по кількості посилань у розділі "Примітки" статті.

У мене у зв'язку із цим до шановної спільноти є буквально кілька питань для загального розуміння процесів:

1. Чому номінацію досі не розглянуто ніким, адже номіновано статтю було 3 червня? І чи не підпадає стаття через діяльність, ОЧЕВИДНО, одних й тих самих осіб (адже в історії правок розділу обговорення видно, що Marinchenko навіть править чужі відгуки), під правила для швидкого вилучення - явний спам? 2. Явні вандальні дії Marinchenko і інших осіб - їх же має бути якось покарано чи ні? 3. Я не перший рік користуюсь Укр Вікі, і за весь цей час мене бентежило лише одне: не те, що в нас тут статей менше ніж в російській чи щось таке, а те, що українська вікіпедія - це платформа для самолюбування будь-якими малозначними особами, які замовляють статті на вікі, вочевидь, своїм піарникам, і не бачать в цьому нічого поганого. Таких панів Пешко в Україні, якщо пошукати, пару тисяч назбирається, проте той факт, що на вилучення однієї статі потрібно більше ніж півтора місяці писати, слідкувати, видаляти, наводить на роздум, що їх кількість буде зростати, а не падати. Чи є взагалі який-небудь вихід із такої ситуації для ресурсу загалом, окрім бюрократичної багатомісячної процедури вилучення окремих статей? --FlamebergUA (обговорення) 09:30, 16 липня 2018 (UTC)

щодо 1) номінація не відразу розглядається; 2) тут одна стаття і та на вилучення, якщо після вилучення будуть піарити, то можливі покарання за ВП:НДА та рекламу; 3) це скрізь є, і в англвікі, і в росвікі. Рішення ВП:КШВ статті п.4, однак можуть також перенести на повільне обговорення. --Чорний Кіт Обг. 11:08, 16 липня 2018 (UTC)