Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)/Архів 11

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зміст

Список_наблюдения

Звідкись весь час вискакують російські фрази. От тепер список спостереження відкривається по зсилці http://uk.wikipedia.org/wiki/Спеціальна:Список_наблюдения. Хто може виправити? --Formiate (обговорення) 19:21, 6 червня 2012 (UTC)

Глобальна відповідь. Це не може бути виправлено швидко, бо українські назви цих сторінок попросту відсутні, у нас завжди були англійські назви, це було зручно для сумісності, і нікого це не турбувало. Зараз же навіщось нам ввімкнули російські. Хоча ні, навіть не російські, а якийсь ґуґлопереклад типу Спеціальна:Случаная страница. І щонайжахливіше неможливо виправити локально, бо назви спеціальних сторінок можуть виправити лише розробники, ні адміністратори, ні користувачі Translatewiki не мають відповідних правNickK (обг.) 21:10, 6 червня 2012 (UTC)
Як я розумію, вчора ввечері Siebrand вказав шлях виправлення - це можуть зробити зареєстровані перекладачі Translatewiki. Посилання AS навів нижче. Я зробив переклад для кількох відсутніх термінів, зокрема для тих двох, які тут обговорюються. (Список_наблюдения, Свежие_правки, Випадкову_сторінку вже переклали до мене). Далі мабуть потрібно зробити експорт даних, щоб актуалізувати хоча б ці переклади для чергової версії ПЗ? Ну а далі доперекладати все, що там залишилося порожнє. --Olvin (обговорення) 09:22, 7 червня 2012 (UTC)
Так а чи потрібні нам взагалі там українські назви? Нам і з англійськими добре жилося? А щодо перекладу, там варіантів багато. По-перше, там, де нема російського відповідника, можна не переладати, воно залишиться англійським. По друге, в оригіналі було RecentChanges, його можна перекласти як ОстанніЗміни або Останні_зміни. ІМХО для браузерів перший варіант кращий.--Анатолій (обг.) 09:26, 7 червня 2012 (UTC)
Е ні, українська мова має бути усюди, де існує локалізація, інакше виникає ілюзія її неповноцінності. Назви спеціальних сторінок мали б відповідати тим, що у нас вже існують, тобто RecentChanges - це "Нові редагування". --А1 09:43, 7 червня 2012 (UTC)
Не відповідайте за всіх. Он тут щонайменше 4 користувачі вважають, що англійські назви краще українських і лише 2 віддають перевагу українським. А ви відразу побігли перекладати…--Анатолій (обг.) 10:23, 7 червня 2012 (UTC)
Не зрозумів, то перевага англійській віддається перед російською чи перед українською??? --А1 10:46, 7 червня 2012 (UTC)
Перед обома. Я колись пропонував перекласти, аргументуючи тим, що так зручніше набирати вручну, але все-таки це мала перевага порівняно з легкістю переходів між вікіпедіями --ASƨɐ 10:54, 7 червня 2012 (UTC)
Це вже глобальна проблема від заморських покращувачів - рядки локалізували, а про інтервікі забули. Але локально відмовлятись від локалізації - це якось дивно. --А1 11:03, 7 червня 2012 (UTC)

Тут побачила, що й нові редагування http://uk.wikipedia.org/wiki/Спеціальна:Свежие_правки... --Formiate (обговорення) 20:02, 6 червня 2012 (UTC)

Розробникам про це писали, але вони вперлися і не хочуть виконувати запит. Але нічого, в кінці місяця Джимбо буде в Києві, попрошу в нього вирішити цю проблему.--Анатолій (обг.) 20:59, 6 червня 2012 (UTC)
Раз той закрили, створив новий: bugzilla:37329. Я тоді це помітив у ВМ-УА та всіх інших проектах, крім Вікіпедії. Замість того, щоб вимкнути, вони ввімкнули його ще й у Вікіпедії. Будь ласка, приєднуйтесь до запиту, якщо ви там зареєстровані, або хоча б коментуйте тут, щоб було видно, що російські назви не подобаються великій кількості людей. P.S. С успешным первым чтением закона про мовы вас, товарищи, покращення життя наступило немедленно!NickK (обг.) 21:10, 6 червня 2012 (UTC)
І ти, Бруте… Ну ти то хоч політику до Вікіпедії не прив'язуй:) А наступило воно взагалі-то іще 4 роки тому [1].--Анатолій (обг.) 21:35, 6 червня 2012 (UTC)
Та просто мало того, що розробникам спало на думку замінити посилання на спеіальні сторінки на україномовні, що означає, що на відміну від попередніх разів, ми не можемо зробити швидку локальну заплатку, так вони ще й обрали для цього просто таки найкращий день — NickK (обг.) 22:08, 6 червня 2012 (UTC)
 • Поки Ви не написали, то й не помічав нічого. Тепер весь час відкриваю і придивляюсь — зіпсували настрій. Най би було вже все англійською. --Олег (обговорення) 05:35, 7 червня 2012 (UTC)

Здається, можна перекласти на http://translatewiki.net/wiki/Special:AdvancedTranslate , але англійською зручніше — можна швидко перейти на аналогічну сторінку в иншій вікіпедії --ASƨɐ 07:04, 7 червня 2012 (UTC)

Хто добре знає англійські матюки, можете писати у https://bugzilla.wikimedia.org/show_bug.cgi?id=37329 вказаному Анатолієм запиті: https://bugzilla.wikimedia.org/show_bug.cgi?id=37314 і міняти статус на REOPENED, бо чекати до приїзду Джимбо то не діло... https://bugzilla.wikimedia.org/show_bug.cgi?id=37329 --ASƨɐ 07:09, 7 червня 2012 (UTC)
Як я розумію англійську, Siebrand дав посилання на сторінку, де можна перекласти відповідні назви українською. (Ви навели це посилання вище). Тож можливість виправити тепер є. Навіщо сваритися? --Olvin (обговорення) 08:40, 7 червня 2012 (UTC)
Це я вас не розумію. Люди, які тут весь час боряться проти російської мови, так просто здаються. А ті, кому це паралельно, намагаються з цим боротися… Я в шоці.--Анатолій (обг.) 08:51, 7 червня 2012 (UTC)
Боротися слід за українську. А не проти російської. --Olvin (обговорення) 09:02, 7 червня 2012 (UTC)
Ahonc, Ви відносите себе до перших чи до других?) --MaryankoD (обговорення) 09:46, 7 червня 2012 (UTC)

Панове, або я чогось не розумію, або ви таки робите дурну справу. Як на мене цілком очевидно, що назви усіх сторінок і системних повідомлень, які піддаються локалізації, у нас мали б бути україномовні. Чи не простіше було би зайнятись одразу перекладом на українську, а в Кнайпі написати, в який спосіб бажаючі могли би до цієї справи долучитися? --А1 07:47, 7 червня 2012 (UTC)

У принципі, його не обов'язково перекладати, там можна в якості перекладу написати і англійскьі назви (просто скопіювати). Але ж російський fallback залишиться, тут виправимо, вилізе в іншому місці…--Анатолій (обг.) 08:46, 7 червня 2012 (UTC)
Вилізе, то українізуємо і в іншому місці. --А1 09:12, 7 червня 2012 (UTC)
Поки ще помітимо… Це ы э ё ще не завжди й помітиш (особливо, якщо воно на якійсь забитій спеціальній буде типу створення пдф книги, чи щось таке ж…) Та й взагалі незручно з перекладеними спеціальними — раніш ідеш в яку небуть китайську вікі і можеш за рядком стану визначити куди веде лінк, а зараз згадуй який там за рахунком лінк на налаштування, внесок чи спостереження (до зміни мови ще дістатись треба…) … --Baseобговореннявнесок 10:08, 7 червня 2012 (UTC)
Це вже глобальне питання - чи локалізувати адресний рядок. Я так розумію, що його локалізували для всіх, але для нас це зробили через ду... російську мову. --А1 10:55, 7 червня 2012 (UTC)
Ні, не для всіх. У білорусів, наприклад, досі be:Special:RecentChanges не перенаправляє ні на які Свежие_правки (з чого робимо висновок, що їх обійшло стороною підключення російської) — NickK (обг.) 10:59, 7 червня 2012 (UTC)
Я бачу "Адмысловае:RecentChanges", така собі англо-білоруська трасянка. --А1 11:05, 7 червня 2012 (UTC)

Політична опозиція свій фронт здала. Здала й україномовна спільнота користувачів MediaWiki? --ASƨɐ 10:16, 7 червня 2012 (UTC)

Поточна пропозиція, наскільки я розумію, полягає в тому, щоб зачекати до 20 червня, бо наступне оновлення МедіаВікі планується на цю дату, а назви спеціальних сторінок можна змінити лише шляхом оновлення МедіаВікі. Тобто якщо ми навіть погодимося на пропозицію перекласти все й зараз, усе одно в нас два тижні всі спец. сторінки матимуть російськомовні назви — NickK (обг.) 11:11, 7 червня 2012 (UTC)
Може зробити якийсь супер-запит від ВМУ? --ASƨɐ 11:22, 7 червня 2012 (UTC)
До речі, це може бути хорошою ідеєю написати якогось офіційного листа від Вікімедія Україна, оскільки запит не так технічний, як і "ідейний" --DixonD (обговорення) 12:14, 7 червня 2012 (UTC)
Слід тоді визначити кому і що саме писати. Мене в цій історії найбільше дивує те, що покращувачі навіть не поцікавились тим, чи їхнє покращення взагалі потрібно, не кажучи вже про спосіб реалізації. --А1 12:41, 7 червня 2012 (UTC)

Останні новини. Розробники проти того, щоб у нас спеціальні сторінки іменувалися англійською (мотивуючи це тим, що російською володіють значно більше українців, ніж англійською), тож пропонують нам або залишити російською, яку, на думку розробників, українці зрозуміють краще, або перекласти, бо політика Фонду полягає в якомога повнішій локалізації всього, що можна взагалі локалізувати. Відтак пропоную в нижчезазначеному опитуванні визначитися, за якою схемою ми локалізуємо назви сторінок, відкинувши варіант англійських назв, який не готові виконати розробники. Як тільки переклад буде готовий, нам запровадять українські назви позачергово (оскільки наступне планове оновлення лише за два тижні). — NickK (обг.) 14:45, 7 червня 2012 (UTC)

А де сказано, що вони відхиляють англійську? Хто нам заважаю в тому ж Advanced Translate (лінк вказано вище) написати англійські назви?--Анатолій (обг.) 14:50, 7 червня 2012 (UTC)
Users deserve products that are fully localised. Solution? Localise everything in Ukranian and there won't be any Russian. Я думаю, що Зібранд не дурний та не пропустить англійської. Хоча якщо ми там напишемо болгарською або білоруською, ймовірно, він не помітить, але це вже явно не питання для обговорення — NickK (обг.) 15:18, 7 червня 2012 (UTC)
Нехіла «локалізація». Щось останнім часом куди не ткни ... лакалізація. --Pavlo1 (обговорення) 17:27, 7 червня 2012 (UTC)
 • Пригадується, коли в нас через помилку gender switch масово з'являлись "участницы", питання вдалося владнати після годинного діалогу з Tim Starling. Куди подівався той чатик з translatewiki, де можна було швидко зв'язатися з розробниками? --Microcell (обговорення) 17:31, 7 червня 2012 (UTC)
 • Накатав ще один баг, в якому попросив застосувати українську локалізацію. Англофобію покращувачів ще якось можна зрозуміти, але не українофобію. Баг 37402 --А1 07:45, 8 червня 2012 (UTC)

Псевдоніми спеціальних сторінок

ВИПРАВІТЬ ПОМИЛКУ, А ТО В ОГОЛОШЕННІ СПЕЦАЛЬНИХ НАПИСАНО --DenysZ Обг 15:49, 7 червня 2012 (UTC)

Якщо вже на те пішло, то давайте раз і назавжди шляхом голосування вирішимо, як мають називатися в україномовних вікіпоектах спеціальні сторінки.

0. Залишити англомовні назви

(RecentChanges, WatchList, NewPages) Цей варіант не приймається розробниками і не може бути реалізований (див. вище)

Symbol support vote.svg За ТАк уже давно звкили.--Анатолій (обг.) 15:29, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --Baseобговореннявнесок 16:10, 7 червня 2012 (UTC)
1. Залишити російськомовні назви

(Свежие_правки, Список_наблюдения, Новые_страницы)

2а. Перекласти українською з написанням злитно

(НовіРедагування, СписокСпостереження, НовіСторінки)

Symbol support vote.svg За --Antanana (обговорення) 20:24, 7 червня 2012 (UTC)
2б. Перекласти українською з написанням окремо

(Нові_редагування, Список_спостереження, Нові_сторінки)

Symbol support vote.svg За --MaryankoD (обговорення) 15:01, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За, припускаючи, що для всіх сторінок можна проставити інтервіки --ASƨɐ 15:20, 7 червня 2012 (UTC)
Вони ж там вже стоять. --MaryankoD (обговорення) 15:44, 7 червня 2012 (UTC)
Що, всі спеціяльні сторінки мають інтервіки? --ASƨɐ 20:14, 7 червня 2012 (UTC)
Мають нові редагування, нові статті. Список спостереження не має. В принципі, якщо треба, можна додати до інших. А треба для інших? --MaryankoD (обговорення) 20:17, 7 червня 2012 (UTC)
Звичайно, треба. Або зробити скрипт, який додаватиме на місці інтервік виринаючий список і ґудзик переходу. --ASƨɐ 20:29, 7 червня 2012 (UTC)
Цікаво, і як ви збираєтеся додавати до спеціальних сторінок інтервіки.--Анатолій (обг.) 22:19, 8 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За, per AS, бо іноді заходжу на в'єтнамську вікі... --Formiate (обговорення) 15:24, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --Вальдимар 15:28, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --A1ed (обговорення) 16:13, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --Kharkivian (обг.) 17:10, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --Microcell (обговорення) 17:31, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --VPrypin (обг.) 18:30, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За -- Володимир Ф 18:36, 7 червня 2012 (UTC)
Symbol support vote.svg За --лк (обговорення) 21:08, 9 червня 2012 (UTC)
Окремі питання перекладу
  • Нові редагування vs Останні зміни
   Нові редагування - за аналогією до нові статті + всі звикли до нових редагувань --MaryankoD (обговорення) 15:01, 7 червня 2012 (UTC)
   Вже звикли... --А1 19:11, 7 червня 2012 (UTC)
   останні зміни. вирізняти краще коли якесь інше слово… слово «зміни» (наприклад) мож використать для короткої назви (в заувазі Ahonc-а нижче↓) --Antanana (обговорення) 20:24, 7 червня 2012 (UTC)
  • Краще давати короткі назви (Внесок, Перейменувати, Заблокувати, Нові замість Внесок_користувача, Перейменувати_сторінку, Заблокувати_користувача, Нові_сторінки), адже, на відміну від звичайних статей, на спеціальні сторінки не можна дати посилання по oldid, абраузери замінюють кириличні літери на відсотки і виходять дуже довгі лінки.--Анатолій (обг.) 18:44, 7 червня 2012 (UTC)
   Концептуально згоден, але в такому разі прошу допомогти:
   MostRevisions (Статті_з_найбільшою_кількістю_редагувань) — «найредагованіші»?
   MostCategories (Статті_з_найбільшою_кількістю_категорій) — «найкатегоризованіші»?
   UnwatchedPages (Сторінки_за_якими_не_спостерігають) — «неспостережувані»?
   Що це за мутант? --MaryankoD (обговорення) 12:59, 8 червня 2012 (UTC)
   MostLinked (Сторінки_на_які_найбільше_посилань) — «найпов'язаніші»?
  • Магічні слова - гляньте, можливо варто ще щось дописати/виправити --А1 19:11, 7 червня 2012 (UTC)
   Там російські відповідники треба залишати, чи це залишок від якогось перенесення? Інші елементи локалізації їх не містять. --Microcell (обговорення) 20:02, 7 червня 2012 (UTC)
   Мабуть рудимент --ASƨɐ 20:18, 7 червня 2012 (UTC)
   Можна, як росіяни — не перекладати --ASƨɐ 20:40, 7 червня 2012 (UTC)
   Воно-то можна. Але щойно росіяни щось із того доперекладуть, то з новою версією воно прийде до нас. І знову робитимемо запит про вимкнення fallback? --Olvin (обговорення) 20:50, 7 червня 2012 (UTC)
   Тоді „перекласти‟ англійською --ASƨɐ 13:02, 8 червня 2012 (UTC)
  • Тут неприципово, є російські, чи ні. Це для спецсторінок є назва, яка ставиться за замовчуванням. Тут же усе залежить, як напише користувач у статті/на сторінці.--Анатолій (обг.) 22:19, 8 червня 2012 (UTC)

Нарешті!

Здійснилося! Наші гнівні листи нарешті спрацювали і більшість спеціальних сторінок вже відображаються коректно. Щоправда на жаль вони взяли якусь із проміжних версій, де чомусь замість "нових сторінок" стоять "нещодавні" (??), але більшість сторінок вже відображаються коректно. --А1 06:57, 9 червня 2012 (UTC)

От і "Нові редагування" в адресному рядку оглядача http://uk.wikipedia.org/wiki/Спеціальна:Нещодавні_редагування. Тобто деяка невідповідність, а саме: "Нові редагування" — "Нещодавні_редагування", як/tt>]] (обг.) 18:44, 7 червня 2012 (UTC)
  • Концептуально згоден, але в такому разі прошу допомогти:
   MostRevisions (Статті_з_найбільшою_кількістю_редагувань) — «найредагованіші»?
   MostCategories (Статті_з_найбільшою_кількістю_категорій) — «найкатегоризованіші»?
   UnwatchedPages (Сторінки_за_якими_не_спостерігають) — «неспостережувані»?
   Що це за мутант? --MaryankoD (обговорення) 12:59, 8 червня 2012 (UTC)
   MostLinked (Сторінки_на_які_найбільше_посилань) — «найпов'язаніші»?
Це недоречно виглядатиме у малопопулярних проєктах, там „недощадавніми‟ вийдуть редагування місячної давнини --ASƨɐ 10:35, 9 червня 2012 (UTC)

Уточнення

Оскільки переклад робився досить швидко, вийшло кілька кривих назв сторінок. Пропоную внести такі зміни (вирішив спочатку обговорити, щоб не змушувати розробників по десять разів виправляти за нами, а виправити одним махом):

Коментуйте або додавайте, якщо маєте інші пропозиції (поточний варіант тут). Дякую — NickK (обг.) 13:36, 19 червня 2012 (UTC)

 • Переклав як запропоновано. --Olvin (обговорення) 10:04, 11 липня 2012 (UTC)
  Накопичилося досить багато невичитаних перекладів. Чи не міг би хто з правами перекладача на tanslatewiki ухвалити те, що я наперекладав (чи виправити як там щось не так). --Olvin (обговорення) 06:50, 20 липня 2012 (UTC)


Псевдоніми сторінок Flagged Revisions залишились на російській мові

Зайшов щойно на Спеціальна:Фильтр_злоупотреблений і згадав: коли-коли там мало бути оновлення? --ASƨɐ 16:34, 5 липня 2012 (UTC)

Вікіфікатор сіл та пошукач координат

Шановні програмісти! Якщо Ви ще існуєте в нашому проекті Усмішка! Для вас є прохання на Вікіпедія:ЗДР. Включіться будь ласка! --А1 08:08, 22 липня 2012 (UTC)

Як додавати нерозривний пропуск?

Доброго дня! Не можу знайти у вікні редагування способу вставити нерозривний пропуск, підкажіть, будь ласка. Також хотів би знати, який з них слід використовувати:   чи нерозривний пропуск Юнікоду. Наперед дякую. --Юрій Булка (обговорення) 12:35, 23 липня 2012 (UTC)

У старій панелі реадгування є кнопка Button nbsp.png, щодо нової не знаю. Можна набрати вручну  .--Анатолій (обг.) 16:32, 23 липня 2012 (UTC)
Також зауважу що   символ нерозривного пробілу Юнікоду це одне і теж, просто   це спосіб вставки символу Юнікоду. Також невелика буквоїдна деталь: некоректно називати пробіл пропуском, бо не пропускається місце, а вводиться пробіл. --Baseобговореннявнесок 16:51, 23 липня 2012 (UTC)
Мені досить просто набрати Ctrl+Shift+ua0<enter> — додасть юнікодовий нерозривний пробіл, але при редагуванні не буде видно, який саме там пробіл, звичайний чи нерозривний. У цьому розумінні вони різні, юнікодовий та &nbsp; (dor (обговорення) 09:55, 25 липня 2012 (UTC))
Ще нагадаю, що можна самостійно для себе додавати кнопки на панель редагування. --Baseобговореннявнесок 16:52, 23 липня 2012 (UTC)
Де можна почитати про додавання власних кнопок на панель редагування?--Snovyda (обговорення) 17:08, 23 липня 2012 (UTC)
mw:Extension:WikiEditor/Toolbar_customization --Baseобговореннявнесок 17:10, 23 липня 2012 (UTC)
Дякую за поради. Щодо слова пропуск, тут, може, й не місце розводити дискусії на цю тему, але скажу, що із «пробілом» «щось не те», відчувається неприродність цього слова. Тут пишуть, що це — калька, і я з цим згідний. В слові «пропуск» нема якоїсь сильної невідповідности тому, про що йде мова... І так пишуть у вимогах наукових збірок. --Юрій Булка (обговорення) 18:18, 23 липня 2012 (UTC)

А навіщо його взагалі прибрали з нижньої панелі інструментів? Один адмін, порадившись з іншим так вирішив, а спільноти не запитали.--Kamelot (обговорення) 17:33, 23 липня 2012 (UTC)

Ото, власне, було б добре повернути. Дякую за відповіді! --Юрій Булка (обговорення) 17:52, 23 липня 2012 (UTC)
Його там не було щонайменше чотири роки. Колись він був, здається, на панелі запуску вікіфікатора перед збереженням, але ще чотири роки тому розробники відключили підтримку цієї панелі — NickK (обг.) 18:00, 23 липня 2012 (UTC)
Чи його технічно складно додати в нижній панелі інструментів (в розділі «Спецсимволи»)? --Юрій Булка (обговорення) 18:19, 23 липня 2012 (UTC)
Ні, це робиться однією правкою MediaWiki:Wikimedia-copyrightwarning. Можете також його додати на нижню панель собі самі, але це трохи складніше. --Baseобговореннявнесок 18:27, 23 липня 2012 (UTC)
Дякую за інформацію, подав відповідну заявку на Вікіпедія:ЗА --Юрій Булка (обговорення) 20:41, 23 липня 2012 (UTC)
Ви думаєте так багато людей його використовують? А для тих, хто використовує, він є н панелі вгорі (на старій).

А додати його собі в нижню панель можна так:

function addExtraChars1(){
 var block = document.getElementById ('editpage-copywarn');
 if (!block) return;
 block.innerHTML = 
  '<a href=\'javascript:insertTags("&'+'nbsp;","","")\'>nbsp</a> ' +
  block.innerHTML;
}
addOnloadHook(addExtraChars1);

--Анатолій (обг.) 20:46, 23 липня 2012 (UTC)

Підтримую запит. Також не вистачає цього спецсимволу. В деяких ситуаціях він конче необхідний, оскільки на дещо він не налаштований. --Kharkivian (обг.) 21:05, 23 липня 2012 (UTC)
Є ще корисний шаблон {{nobr}} (приклад використання див. тут).--Анатолій (обг.) 21:29, 23 липня 2012 (UTC)
Анатолію, а що, він вам заважатиме? Я навіть не знаю, де ту стару панель вмикати, і мені нова подобається. Але не в тім річ, воно ж таки корисно буде людям мати це в «спецсимволах». Дякую за код, який ви навели, але я б хотів, щоб це було не тільки в мене. Там і так повно символів, не кожен з них, мабуть, вживається так часто, як &nbsp; (↑↓¶§Ǻ₴...) --Юрій Булка (обговорення) 22:23, 23 липня 2012 (UTC)
Я ніколи не використовував нову панель. У мене завжди була стара, тому жодних проблем нема :) А символ цей використовую часто. Як мінімум постійно перед тире, аби воно не переносилося на нову строку.--Tttaaannne (обговорення) 09:51, 24 липня 2012 (UTC)
От що що, а символ ангстрема точно не використовується… § використовується, коли обговорюємо парвопис, а таке часто буває, тож цей символ потрібен. --Анатолій (обг.) 10:01, 24 липня 2012 (UTC)
Підтримую. Символа дуже не вистачає. --AMY (обговорення) 10:51, 24 липня 2012 (UTC)
Ото (лайка вилучена) перемкнути розкладку і ввести з клавіатури. Їм уже написали як собі самому його додати, а їм ще не йметься. Давайте ще додамо на нижню панель всі найбільш часто вживані слова української мови ))) --Baseобговореннявнесок 11:37, 24 липня 2012 (UTC)
Що-що? Мені не ліньки собі щось додавати, я просто хочу, щоб це не мусів робити кожен, хто розуміє, що &nbsp; потрібен. Ви себе повели негарно, це написавши. В компуторах багато чого спрямовано саме на оптимізацію й пришвидшення виконання завдань. Це те саме, що казати, що вам, наприклад, ліньки писати сирий джаваскрипт, і для вас треба jQuery. Якби не було jQuery, сайти б далі робили на Flash’і. --Юрій Булка (обговорення) 15:27, 24 липня 2012 (UTC)
Підтримую пропозицію. Символу не вистачає, особливо після того, як вікіфікатор перестав його проставляти автоматично. --Sphereon (обговорення) 11:42, 24 липня 2012 (UTC)
Отже, наразі маємо 4-3 на користь додавання. Поки консенсусу нема…--Анатолій (обг.) 11:44, 24 липня 2012 (UTC)
5-3. і я за, бо теж <цитата>лінива</цитата> ))) вікіфікатор мав би його автоматом ставити, але тепер цього не видно, тож або копіюю зі статті де він уже є, або вводжу з клавіатури --Antanana (обговорення) 12:22, 24 липня 2012 (UTC)
Так а десь звучало, що вікіфікатор тепер напряму ставить нерозривний пробіл, не через мнемоніку. Це не так? --Baseобговореннявнесок 13:10, 24 липня 2012 (UTC)
AS казав, що ставить напряму. але, зазвичай, після натиснення вікіфікатора, перед збереженням переглядаю зміни. оскільки не бачу, що саме він робить (і чи не перейде тире на наступний рядок) - ставлю вручну --Antanana (обговорення) 13:15, 24 липня 2012 (UTC)
Видно, що безпосередній нероз. пробіл вводить плутанину. Чи варто повернути проставляння мнемоніки? --ASƨɐ 14:47, 24 липня 2012 (UTC)
було б чудово… --Antanana (обговорення) 14:54, 24 липня 2012 (UTC)
Додайте
 alert('Без паніки: нерозривний пробіл вставлено!');
до дії вікіфікатора після вставки нерозривного пробілу. ))) --Baseобговореннявнесок 15:03, 24 липня 2012 (UTC)
не допоможе) бо хочеться бачити, без доказів не катить Усмішка --Antanana (обговорення) 15:11, 24 липня 2012 (UTC)
То може слід написати скрипт, що буде підсвічувати нерозривні пробіли у вікні редагування?--Анатолій (обг.) 15:46, 24 липня 2012 (UTC)
мб, у цім можу Тобі й Base-у повірити Усмішка однак, якби я вміла це робити, то й не займала б «ефірний» час. а так - вибачайте, пробую простіший варіянт. маленькі люди, що вдієш… --Antanana (обговорення) 16:02, 24 липня 2012 (UTC)
Може я чогось не розумію, але як вікіфікатор має знати, що слід всавити цей символ між, наприклад, «Т. Шевченко», як він відрізнить це від початку нового речення? Кнопка потрібна. Хай ті, хто проти її додавання, наведуть якісь аргументи, бо я просто не можу собі уявити зараз, що злого та ледь помітна кнопка може їм зробити. Мене взагалі дивує що тут треба якесь голосування влаштовувати, ми ж нічого не втрачаємо, ні від чого не відмовляємось. --Юрій Булка (обговорення) 15:27, 24 липня 2012 (UTC)
А ви що ставите в кінці речення велику букву? А як це вона буде ледь помітна? Це · чи ° є ледь помітними, але з пробілом так не зробиш, треба писати словами «пробіл» або «nbsp». Чи ви будете навмання клацати на порожньому місці панелі в надії знайти там пробіл?--Анатолій (обг.) 15:46, 24 липня 2012 (UTC)
Вам що, справді «&nbsp;» буде там заважати, перешкоджатиме в роботі, змусить сторінку завантажуватись повільніше? --Юрій Булка (обговорення) 18:34, 24 липня 2012 (UTC)
Звідси ми отримали А. --Igor Yalovecky (обговорення) 15:50, 24 липня 2012 (UTC)
Справді, в документації до Вікіпедія:Вікіфікатор сказано, що він вставляє цей символ в ініціялах. Але, принаймні у мене, він цього не робить, і не вставляє навіть перед тире, я пробував у Пісочниці в двох різних переглядалках. --Юрій Булка (обговорення) 16:26, 24 липня 2012 (UTC)
Ви документації не читайте, її не оновлюють. Очевидно, що ВеликаБуква. Слово не можна однозначно вважати ініціалами --ASƨɐ 22:06, 24 липня 2012 (UTC)
Вернув вікіфікатору мномоніку. Шукайте глюки. --ASƨɐ 22:46, 24 липня 2012 (UTC)
дякую! спробую (кеш очистила )))) жахлива стаття, але хороший приклад… і лапки «внутрішні» теж міняє наче. практика покаже^^ --Antanana (обговорення) 23:06, 24 липня 2012 (UTC)
 • Якщо він потрібен, прошу додати, бо я вже дуже давно його не ставлю, часу немає вручну робити. --Igor Yalovecky (обговорення) 15:40, 24 липня 2012 (UTC)

Фрагмент тексту, шаблон nobr

Щоб вставити нерозривні пропуски у деякий фрагмент тексту, рекомендую використовувати замість &nbsp; шаблон {{nobr}}. Зберігається читабельність тексту у процесі редагування. Наприклад, {{subst:nobr|М. М. Коцюбинський}} замість М.&nbsp;М.&nbsp;Коцюбинський, 254 с. тощо. Документація: рос., англ. Yuriy Dzya dyk (обговорення) 12:44, 24 липня 2012 (UTC).

ну, на колір і смак… мені М.&nbsp;М.&nbsp;Коцюбинський виглядає читабельнішим) і точно простіше вставляти &nbsp; між 254 с., аніж у шаблон їх «вбирати» Усмішка а от у шаблонах - звісно {{nobr}}… --Antanana (обговорення) 16:18, 24 липня 2012 (UTC)
Дійсно краще шаблон додавати. Бо його і вводити з клавіатури важче, і він має ширше застосування. --Baseобговореннявнесок 21:05, 24 липня 2012 (UTC)
тепер і я на шаблон погоджуюся. замість того ж багатостраждального {{ref-uk}} --Antanana (обговорення) 23:06, 24 липня 2012 (UTC)

Давайте щось вирішимо

Ми щось, здається, роздули цю проблему. Скористаймось методом «олівця й паперу»...

За Проти
 1. Символ використовується, а на клавіатурі без додаткових налаштувань його немає. У «Спецсимволах» саме такі символи, деякі з яких використовуються менше за пропонований.
 2. Вікіфікатор має теж вставляти цей символ, але чомусь цього не робить.
  так сказано ж: він додає безпосередньо символ нерозривного пробілу, а не мнемоніку --Baseобговореннявнесок 20:50, 24 липня 2012 (UTC)
  от додавав би видиму мнемоніку як колись…--Antanana (обговорення) 21:10, 24 липня 2012 (UTC)
  Хтось, вроді пан Пероганич, казав якось, що мнемоніка відлякує люд незнайомий з хтмл, а так зараз проблема вирішена. --Baseобговореннявнесок 22:01, 24 липня 2012 (UTC)
 3. Мнемоніка складно вводиться з клавіатури
  Shift+7, n, b, s, p, ; - дуже складно. Саме слово 'Мнемоніка' насправді важче ввести. --Baseобговореннявнесок 21:00, 24 липня 2012 (UTC)
 4. не так легко додати його собі самому. хоч інструкції й написані вище;)
  Попросіть адміна, щоб Вам особисто додав. --Baseобговореннявнесок 22:01, 24 липня 2012 (UTC)
 5. якщо нижня панель і так перевантажена - заберіть звідти {{ref-uk}} і {{lang-ko}}
  Друге важливе --Baseобговореннявнесок 21:18, 24 липня 2012 (UTC)
  о_О--Сергій (oбг.) 21:29, 24 липня 2012 (UTC)
  не зрозумів Вашої реакції. Шаблон використовується для позначення корейськомовного тексту із вказівкою назви мови. Досить часто використовується --Baseобговореннявнесок 22:01, 24 липня 2012 (UTC)
  Досить часто - це близько 300. Приблизно в 10 разів менше ніж ref-uk.--Сергій (oбг.) 04:56, 25 липня 2012 (UTC)
 6. На скільки я знаю, вікіфікатор вставляє не всюди, де реально треба. При цьому складно на око відслідкувати — де він вставив, а де — ні.--Сергій (oбг.) 21:13, 24 липня 2012 (UTC)
  Так вкажіть на СО вікіфікатора де ще слід додавати. --Baseобговореннявнесок 21:18, 24 липня 2012 (UTC)
  Виходжу з того, що старий не завжди розпізнавав наприклад прізвища з ініціалами (імхо це просто неможливо, бо перетнеться із подібними ситуаціями). Але як працює нинішній, де вставляє, де ні — пересічний користувач навіть гадки не має (бо не бачить). Лабораторні досліди і відповідні завдання на СО вікіфікатора вони не робитимуть.--Сергій (oбг.) 21:29, 24 липня 2012 (UTC)
  Ну так хай повивчають вихідний код вікіфікатора --Baseобговореннявнесок 22:01, 24 липня 2012 (UTC)
  Дякую за пораду. Навіть не знаю, що це таке:) Скажіть просто — як він вирішує де ставити: Сьогодні І. І. Іванов спізнився на роботу. Підозрюю, що ніяк. За старим вікіфікатором регулярно доставляв руками. Де тепер ставити — поняття не маю.--Сергій (oбг.) 04:56, 25 липня 2012 (UTC)
  Ambox important.svgAS уже все зробив. і мнемоніку «видно», і на панелі є нерозривний пробіл --Antanana (обговорення) 05:41, 25 липня 2012 (UTC)
  ДУЖЕ ДЯКУЮ!!!--Юрій Булка (обговорення) 09:35, 25 липня 2012 (UTC)
 1. Мнемоніка легко вводиться з клавіатури
 2. Мнемоніка досить велика, а нижня панель вже і так перевантажена
 3. Можна легко додати його собі самому. (Як це зробити сказано вище) --Baseобговореннявнесок 20:50, 24 липня 2012 (UTC)

Дякую, Юрій Булка (обговорення) 20:19, 24 липня 2012 (UTC)

 • Щодо аргументу «проти» 1. Якби мені було легше ввести мнемоніку, ніж клацнути по кнопці внизу, я б не просив. Цей «аргумент» не проходять більшість кнопок, що є внизу панелі!
 • Щодо агрументу «проти» 2. Я це роблю для того, щоб її не треба було додавати собі самому, щоб усі користувачі мали її «з коробки». До того ж це не так легко людям, що не дружать з компуторами настільки, наскільки більшість із людей, що беруть участь в цьому обговоренні. Відповідати «можна легко додати собі самому» є не зовсім логічним на прохання «додати усім відразу».
 • Щодо аргументу «проти» 3. Різниця в швидкості завантаження сторінки, розмір якої збільшиться аж на 6 байтів (!) не є завеликою ціною за ту зручність, яку отримають люди від тієї маленької кнопочки. Я сумніваюсь, що та кнопка зданта буде завдати вам аж таких моральних страждань, які будуть завеликою ціною за ту маленьку зручність, яку отримають инші люди від тієї кнопочки.

Чесно кажучи, я не думав, що для того, щоб добитись виконання такої маленької і цілком логічно вмотивованої дрібнички, мені треба буде проводити отакі-ось псевдологічні забавки, це ж якийсь суцільний цинізм! Ну як це «мнемоніку легше ввести»!? Нащо ви знущаєтесь? Виходить, люди, що вигадували ту панель — психи, параноїки?! Досить бавитись в ці забавки, давайте серйозно. --Юрій Булка (обговорення) 21:17, 24 липня 2012 (UTC)

Справді, {{ref-uk}} там точно не треба. В українській Вікіпедії україномовні посилання окремо позначати нема сенсу.--Анатолій (обг.) 21:55, 24 липня 2012 (UTC)

[2]

Коли буде оновлення данних? --Monolit (обговорення) 17:20, 25 липня 2012 (UTC)

Ніколи, оновлення цих сторінок відключене — NickK (обг.) 18:05, 25 липня 2012 (UTC)
Ким? --Monolit (обговорення) 21:49, 25 липня 2012 (UTC)
Ці сторінки оновлюються незалежно від бажання чи небажання адміністраторів Вікіпедії. Відключили, очевидно, розробники — NickK (обг.) 21:59, 25 липня 2012 (UTC)

Патрік Модіано

Добридень, підкажіть, будь ласка, як видалити зі статті про Патріка Модіано (розділ "Примітки") посилання на сайт Ukrcenter.com. Справа в тому, що сайт подає текст роману "Неділі в серпні", не тільки перекручуючи прізвище автора (Медіано), але й "забуваючи" згадати не тільки джерело - журнал "Всесвіт", 1989, № 2, але і прізвища перекладачів - Ярослава Коваля і Вадима Карпенка. Більш коректне посилання на інший сайт - azh.com.ua/lib/nedili-v-serpni, - я вже додав до статті, створивши розідл "Посилання". Наперед дякую за допомогу. З повагою, Я.Коваль Yes check.svg Зроблено--Romanbibwiss (обговорення) 14:10, 31 липня 2012 (UTC)

налаштування -> зовнішній вигляд

«экспериментальная опция, оптимальная для большинства браузеров» було б доперекласти. --82.144.220.27 08:39, 2 серпня 2012 (UTC)

Переклав. Потрібно зробити вичитку. --Olvin (обговорення) 18:36, 2 серпня 2012 (UTC)

Створення карт ареалу

Підкажіть як робляться такі карти поширення як напримір Ця або Ця, та допоможіть навчитися їх робити! --Володя 12:54, 5 серпня 2012 (UTC)

Зверніться сюди Вікіпедія:Проект:Графічна майстерня --Pavlo1 (обговорення) 08:40, 7 серпня 2012 (UTC)
А запитання задавати в обговорення чи як? --Володя 11:48, 7 серпня 2012 (UTC)
Мабуть, робиться таким чином: береться чиста карта (растрова або векторна), відкривається якимось графічним редактором (наприклад Gimp для растрової або Inkscape для векторної) і домальовується, що потрібно.--Zlir'a (обговорення) 09:00, 7 серпня 2012 (UTC)
Дякую, зара попробую щось створити --Володя 12:15, 7 серпня 2012 (UTC)
Я через ФШ роблю такі, коли на то є потреба. Якщо володієте ним, то так буде швидше.--Stanislavovich (обговорення) 09:20, 7 серпня 2012 (UTC)

І де це все можна скачати? --Володя 16:17, 7 серпня 2012 (UTC)

Ну, якщо Ви хочете користуватись фотошопом, то його, очевидно, треба красти (де - це хіба вже самі собі знайдете, бо у вікіпедії посилання на сайти, що порушують авторські права, не вітаються). Inkscape і Gimp — вільні програми, їх можна завантажити з офіційних сайтів. Якщо у Вас Віндовс, то ось посилання: Gimp, Inkscape. Краще вибрати щось одне, з чим Вам простіше буде працювати — або векторні зображення, або растрові.--Zlir'a (обговорення) 14:02, 7 серпня 2012 (UTC)
Не красти, а купувати Усмішка — може в пана є багато грошей Усмішка --Baseобговореннявнесок 14:08, 7 серпня 2012 (UTC)
Так, так, маєте рацію, я вже зрозуміла помилку, навіть пошукала скільки коштує — десь так 660 доларів.--Zlir'a (обговорення) 14:12, 7 серпня 2012 (UTC)
Ну так 3ds MAX вроді взагалі $1000+ --Baseобговореннявнесок 14:21, 7 серпня 2012 (UTC)
Купувати дорого, фотошоп я вже скачав(зато безплатноУсмішка), якби Gimp десь 40 грн коштував я би може і подумав чи купити, а так кращу скачаюУсмішка. --Володя 17:37, 7 серпня 2012 (UTC)
Так Gimp же безкоштовний --Baseобговореннявнесок 14:48, 7 серпня 2012 (UTC)
Це називається «ефект Фотошопа» — незалежно від того, чи потрібні людині ті функції, яких немає в Gimp (чи якійсь иншій програмі), вона все одно хоче Фотошоп, навіть якщо той коштує 699 доларів. Красти програми пора переставати хоча б тоді, коли це непотрібно. --Юрій Булка (обговорення) 12:24, 8 серпня 2012 (UTC)
А що такого є в фотошопі чого нема в Gimp? --Буник (обговорення) 16:48, 9 серпня 2012 (UTC)
Наприклад назва Усмішка --Baseобговореннявнесок 17:03, 9 серпня 2012 (UTC)

Помилка з посиланнями

Вибачте, можете будь-ласка перевірити кнопочку "посилання" на панелі інструментів. Останнім часом при будь-якому посиланні на інші статті вікіпедії, вона показує, що сторінка існує, але при збереженні, посилання зафарбовано червоним кольором і такої статті на сайті немає! Будь-ласка допоможіть з цим, просто я не знаю, чи це в мене проблеми якісь, чи сайт справді "глючить"?! З повагою --ВікіPEDист (обговорення) 15:06, 12 серпня 2012 (UTC)

Хм навіть не знав що та кнопка має таку функцію… Судячи з того що я декілька разів стукнув по клавіатурі, а воно показало, що сторінка існує то проблема є. Я тільки не знаю де то писати. Можливо десь тут на СО сваритись. А можливо слід просто зачекати і вони самі виправлять. --Baseобговореннявнесок 16:16, 12 серпня 2012 (UTC)
Ну трохи можна почекати, можливо хтось прочитає цей розділ і знатиме, що з цим робити! Просто з нею набагато зручніше посилання на інші сторінки додавати.--ВікіPEDист (обговорення) 18:17, 12 серпня 2012 (UTC)

Категорія:Сторінки, де перевищено глибину розгортання

Хтось знає, що це за Категорія:Сторінки, де перевищено глибину розгортання, яка з'явилася недавно, і як з нею боротися? --Pavlo Chemist 18:36, 13 серпня 2012 (UTC)

Ну судячи з назви то службова категорія що вміщує сторінки, де перевищено глибину розгортання. Боротися розгорнувши якийсь вставивши код якогось шаблону замість того щоб його підставляти, напевно… (Читайте хтмл коментарі "NewPP limit report" до сторінок) --Baseобговореннявнесок 19:09, 13 серпня 2012 (UTC)

Математичні та Хімічні формули

Допоможіть будь-ласка створити формулу в статті
Мінеральні води#Склад (у wiki-тексті)

<!-- <math>CO_2_\mathrm{2{,}2}\,M_\mathrm{2{,}3}\; \frac{HCO_3 57\, SO_4 31}{Ca50\,\mathit{Mg}23}\;T14°C\,pH6,2</math> -->

вуглекислий газ (нижній індекс 2,2), M (нижній індекс 2,3)...
дріб, у чисельнику: гідрокарбонат-іон(не нижній індекс 57) , сульфат-іон(індекс 31) ; у знаменнику Ca-іон (індекс 31) , Mg-іон (індекс 23)...
Після дробі T та pH

У ru-wiki ru:Минеральная вода#Химический состав працює без питань...

З пов. --Psheno (обговорення) 11:58, 16 серпня 2012 (UTC)

Пошук і заміна

Добридень. У вікні редагувань недавно помітив значок "Пошук і заміна". Розкажіть як ним користуватись, дуже корисна річ. В мене якось неадекватно він замінює, зовсім не те що потрібно. --KuRaG (обговорення) 10:13, 16 серпня 2012 (UTC)

Ну він там давно, просто що він самотній у куточку. Які саме з ним проблеми? Наче користують - все норм. Правда я регекспами не користуюсь, бо не знаю їх. --Baseобговореннявнесок 10:24, 16 серпня 2012 (UTC)
Наприклад, ось табличка. Треба замінити "Летние Олимпийские игры" на "Літні Олімпійські ігри".
Игры Золото Срібло Бронза Загалом
1932 Лос-Анджелес 0 0 0 0
1936 Берлин 0 1 0 1
1948 Лондон 0 2 0 2
Всего 26 29 28 83

Замість того виходить отаке:

Игры Золото Срібло Бронза Загалом
1932 Лос-Анджелес 0 0 0 0
1936 Берлин]] 0 1 0 1
1948 Лондон]] 0 2 0 2
Всего 26 29 28 83
Здається, це проблема Опери (http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1051742). --ASƨɐ 11:52, 16 серпня 2012 (UTC)
їх код https://gist.github.com/1712432/ помагає, і на Фаєрфокс ніби не вплинуло, але то треба фахівця... --ASƨɐ 11:59, 16 серпня 2012 (UTC)
А куди той код писати? Вын для того, щоб опера не глючила?--KuRaG (обговорення) 12:28, 16 серпня 2012 (UTC)
У свій common.js --ASƨɐ 13:35, 16 серпня 2012 (UTC)
Дякую. Все запрацювало.--KuRaG (обговорення) 14:10, 16 серпня 2012 (UTC)
Додав код до глобального common.js (Alex Smotrov підказав if( window.opera ) { ... }), тому персональна латка вже не потрібна --ASƨɐ 14:25, 16 серпня 2012 (UTC)

Помилка шаблону знання мов

Новий тип шаблону типу {{#babel:uk|ru-4}} (Вавілон) містить помилку. Внизу таблички червоне посилання "Користувачі за мовою", що веде до Категорія:User language. Однак в укрвікі це Категорія:User languages. Де і як можна виправити хибне посилання?--Divega (обговорення) 12:00, 17 серпня 2012 (UTC)

Новий шаблон внесений звідси, якщо я не помиляюсь. --Divega (обговорення) 12:01, 17 серпня 2012 (UTC)
Ну то власне не шаблон а парсерна функція. --Baseобговореннявнесок 15:24, 17 серпня 2012 (UTC)
Ваша правда, помилився. Але як виправити? Якщо не помиляюсь, рувікі має таку саму проблему.--Divega (обговорення) 17:25, 17 серпня 2012 (UTC)
Це свого роду уніфікація, з якою ми не можемо боротися. Звідти ж звалився на нашу голову Babel AutoCreate, який, зокрема, вирішив, що Категорія:User no для норвезької (букмол) замало, і треба додатково створити Категорія:User nbNickK (обг.) 18:14, 17 серпня 2012 (UTC)
translatewiki:MediaWiki:Babel-footer-url/uk — виправив, поставте заглушку, можливо, тимчасово, поки БД не оновили --Baseобговореннявнесок 19:18, 17 серпня 2012 (UTC)

Клони

Пробачте, не знаю куди писати, тому вирішив тут. Я натрапив на пару статей-клонів, а саме Codename: OutbreakVenom. Codename: Outbreak, Ubisoft BucharestUbisoft Бухарест. Хотів би у когось попросити розібратись з ними.--HarryD (обговорення) 13:21, 18 серпня 2012 (UTC)

Будьте рішучим. Вікіпедія:Об'єднання статей --Pavlo1 (обговорення) 13:45, 18 серпня 2012 (UTC)

Шаблони прапорців

Добридень. Допоможіть розібратись. Відображаєьбся по різному, хоча перенаправлення на одне і те саме. Як можна вказати перенаправлення у Шаблон:Прапор Португалії, щоб показувало прапорці?

 • Португалія
 • Португалія

--KuRaG (обговорення) 08:37, 21 серпня 2012 (UTC)

Ніяк не можна вказати перенаправлення, щоб саме показувало прапорець. Прапорці показуються через шаблон {{Прапор|Код країни}}. Якщо ви хочете, щоб відображалося саме зображення прапорця, вам необхідно створити додатковий шаблон з зображенням прапорця, а не перенаправляти кудись. Але створювати купу шаблонів при повній відсутності економії навряд чи є сенс (якщо я ще можу повірити в те, що знайти код за таблицею надзвичайно складно, написати {{Прапор|Португалія}} замість {{Прапор Португалії}} вимагає абсолютно таку саму витрату сил, та й навіть меншу — не треба ставити назву країни в родовий відмінок) — NickK (обг.) 17:21, 21 серпня 2012 (UTC)
Тож бо й воно: зазвичай таблиці про спортивні події краще і швидше перекласти з іншого вікірозділу (наприклад, російського) ніж створювати самому, а у російському розділі якраз широко використовується той одовий відмінок. Я б його все переробліяв і незаікався про інші можливості, але у більшості вони не використовуються, а меншість завжди можна переробити.--KuRaG (обговорення) 17:44, 21 серпня 2012 (UTC)

Математичні та Хімічні формули

Дивіться, будь-ласка, Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)/Математичні формули (02.03.2008—02.03.2008)#Математичні та Хімічні формули
З повагою Psheno (обговорення) 11:48, 22 серпня 2012 (UTC)

Yes check.svg Зробив. --Olvin (обговорення) 20:08, 22 серпня 2012 (UTC)

Посилання на електронні архіви

Взявся перекладати серію статей з рувікі і виникло таке питання: там багато посилань на електронні архіви — натискаєш посилання і машина починає закачувати архів книги. Мені особисто (може ще кому з користувачів) це не потрібно. Як оформлювати подібні Крым 1783—1998 гг., стр. 231 (увага! закачка) посилання? І такі: Календарь и Памятная книжка Таврической губернии на 1900 год.? Дякую. --Pavlo1 (обговорення) 07:38, 23 серпня 2012 (UTC)

Pdf-файли помічає само, архіви можете помітити власноруч (rar-архів).--Dim Grits 09:10, 23 серпня 2012 (UTC)
Тобто якогось шаблончика (rar-архів) немає? --Pavlo1 (обговорення) 09:47, 23 серпня 2012 (UTC)
Другу книжку можна взагалі завантажити у Вікісховище і посилатися потім на окрему сторінку. У першій є багато окремих документів, які також можна у Вікіджерела додати (з деякими я це вже зробив, див. напр. {{УПВР-РРФСР-619-3}}, {{УПВР-РРФСР-18-05-1948}}).--Анатолій (обг.) 09:19, 23 серпня 2012 (UTC)
Ну на це у мене часу зараз не дуже… Буду поки давати посилання на паперову версію. Кому треба — самі знайдуть. Дякую. --Pavlo1 (обговорення) 09:47, 23 серпня 2012 (UTC)

Шаблон:Перейменовано має ваду

Шаблон дає посилання, не враховуючи префікс у новій назві статті. Див., наприклад, Обговорення Вікіпедії:Скасування змін. Ми бачимо, що замість Вікіпедія:Перейменування статей/Довідка:Відкат → Вікіпедія:Відкіт вказано червоне посилання на Вікіпедія:Перейменування статей/Довідка:Відкат → Відкіт. — Юpiй Дзядuк в), 09:17, 25 серпня 2012 (UTC).

Шаблон виправлено ще два місяці тому. Проблема вирішується отак.--Анатолій (обг.) 09:36, 25 серпня 2012 (UTC)

Ви отримали новое сообщение

Шановні адміністратори, сьогодні побачив ось таке: [[image:New message-RUa.jpg|thumb|left|500px]]
Як це розуміти? І як це можна виправити?--Shao (обговорення) 22:54, 29 серпня 2012 (UTC)

Чому є неперекладені повідомлення — бо розробники не придумали механізму попередження. Чому росийською — бо локалізатор вирішив, що нам так зручніше. Ніби виправив, але не перевіряв. --ASƨɐ 23:45, 29 серпня 2012 (UTC)

Перестали працювати шаблони Text, Цитата

Перестали працювати шаблони Text, Цитата --Perohanych (обговорення) 09:34, 31 серпня 2012 (UTC)

Тестовий текст
« Тестовий текст »
Наче все працює --Baseобговореннявнесок 09:39, 31 серпня 2012 (UTC)
Зрозумів чому не працювали. Всередині тексту був символ «=». Дякую! --Perohanych (обговорення) 10:17, 31 серпня 2012 (UTC)

Автоматична вікіфікація лапок

Чи не було би краще, якби лапки поза квадратними дужками не вікіфікувалися? Наприклад, «якась довга цитата термін, який хочемо вікіфікувати», краще би виглядало так: «якась довга цитата термін, який хочемо вікіфікувати». Може хтось звернеться до розробників? --Pavlo Chemist 12:29, 26 серпня 2012 (UTC)

(для довідки: якщо буде консенсус, треба просити про виправлення $linkTrail у мовному файлі) --ASƨɐ 17:06, 26 серпня 2012 (UTC)

Тут така справа: також вікіфікується приросток «, його доведеться забрати. «ляля» стане «ляля». Вирішуйте, як краще --ASƨɐ 09:46, 4 вересня 2012 (UTC)

 • Symbol oppose vote.svg Проти Вікіфікація окремих термінів всередині цитат зазвичай підпадає під Вікіпедія:НВ. Рідкі випадки, коли така вікіфікація дійсно потрібна і де вона замикається не на обидві, а лише на одну, ліву чи праву, дужку, якщо дуже хочеться, то можна вирішувати через теги ноувікі, як у Вас вище. А алгоритм, на мою думку, загалом міняти не варто. --Perohanych (обговорення) 11:22, 4 вересня 2012 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти Вікіфікація з лапками значно частіше використовується при власних назвах (станція «Лук'янівська», футбольний клуб «Говерла-Закарпаття», фрегат «Гетьман Сагайдачний» тощо). І якщо написати [[Гетьман Сагайдачний (фрегат)|«Гетьман Сагайдачний»]] замість «[[Гетьман Сагайдачний (фрегат)|]]» ще більш-менш зручно, то писати [[Говерла-Закарпаття|«Говерла-Закарпаття»]] замість «[[Говерла-Закарпаття]]» вкрай незручно — NickK (обг.) 17:30, 4 вересня 2012 (UTC)

Примітки vs Посилання & Джерела

Перше. Не розумію, чому це два окремі розділи у будові статті. Взагалі-то, сенс такий: текст статті пишеться з використанням джерел, а потім у тексті розставляються посилання на джерела, якщо це не загальновідомі факти, а власне те, що містить у собі суть писанини. (а примітки ставляться не в кінці книги, а в кінці сторінки, що для Вікі одне й те ж, а тому не має сенсу)

Чому не можна робити, як роблять науковці у своїх працях: в кінці тексту подається пронумерований список використаних джерел, а посилання на них у тексті робляться автоматично?

І друге. Ніяк не збагну, чому досі ми розділяємо літературу і інтернет-ресурси на Джерела і Посилання (або хто що вкладає в ці поняття, бо модифікацій цих розділів є більше десятка).

Якщо відповіді є у якихось обговореннях, ткніть мене носом -- Ата (обг.) 08:49, 6 вересня 2012 (UTC)

Джерела найчастіше - це книги, література, монографії тощо. В посиланнях є саме посилання на публіцистику, сайти, статті, короткі описи тощо.--Ragnarok (обговорення) 09:09, 6 вересня 2012 (UTC)
Ще буває розділ „Література‟. Наскільки я розумію, в ідеалі, „[веб]Посилання‟ і „Література‟ = „Потенційні джерела‟: ресурси, які не містять енциклопедичної інформації (знімки, форуми, рецензії) або які ще не використані для наповнення статті. „посилання на них у тексті робляться автоматично‟ — це як? „Джерела‟, здається, розділ-відстійник для випадків коли є тільки одне джерело або автору ліньки розставляти ref --ASƨɐ 12:42, 6 вересня 2012 (UTC)

Як на мене все просто: примітки — для автоматичної вставки в текст посилань на джерело інфи. Джерела — розділ де розміщено список використаних джерел. Посилання — перелік посилань на ресурси, статті, публіцистику що стосується теми 9але не обовязково використані для написання статті). --Щиро Ваш, Дивний 14:26, 6 вересня 2012 (UTC)

Згоден з Дивним. Так само розумію й дію. --Олег (обговорення) 15:20, 6 вересня 2012 (UTC)

За наріжними принципами Вікіпедії розділ статті «Джерела» повинен перекочувати в розділ «Примітки». Кожне твердження має бути підтверджене джерелом. Поки цей розділ дійсно відстійник. Звичайно, назви розділів вже інше питання.--Dim Grits 15:49, 6 вересня 2012 (UTC)

Бувають випадки, коли стаття написана на базі 1—2 джерел, особливо якщо твердження з 2 джерел беруться поперемінно, або коли є одне основне джерело, а всі решта тверджень підтверджені окремими виносками. В такому разі розділ «Джерела» виглядає доцільним (ніж, наприклад, одна й та сама примітка при 10 реченнях). Якщо ж там купа джерел за принципом «шукай сам», це вже погано — NickK (обг.) 17:38, 6 вересня 2012 (UTC)

Примітки і Джерела — це ті ресурси, звідки взято матеріал статті, а (Корисні) посилання і Література — це ресурси, де можна прочитати додаткову інформацію про об'єкт статті.--Анатолій (обг.) 18:15, 6 вересня 2012 (UTC)

Глобальні блокування

Сьогодні один із користувачів поскаржився, що не може зареєструватись у Вікіпедії (точніше у вікісховищі) для участі у конкусі ВЛП. Виявилось, що його адреса, точніше весь діапазон адрес провайдера КиївСтар був заблокований на декілька тижнів глобальним адміном. Я переглянув Спеціальна:Перелік_глобальних_блокувань, там серед заблокованих на довгий термін діапазонів відкритих проксі зустрічаються й звичайні адреси та навіть цілі діапазони (наприклад Спеціальна:Внесок/109.87.25.0/24 - якийсь харківський провайдер). До мене зверталось й раніше декілька користувачів, з аналогічною проблемою. Що в таких випадках робити? Розблоковувати локально діапазони українських провайдерів чи все таки вирішити це питання на меті? Зверення на сторінку стюарда m:User talk:Vituzzu допомогають, але тільки у тих випадках, якщо користувач знайде як це робити. --yakudza 12:21, 12 вересня 2012 (UTC)

Ось відповідь стюарда на мій запит про розблокування іншого діапазону. Кажуть, що запити до провайдерів не допомагають (і думаю, що так воно й є), а інших засобів запобігти спаму немає. Тимчасово розблокувати провайдера на запит користувача, що не може зареєструватися, для них не проблема, але це велике питання зручності. Гадаю, слід направити запит принаймні на зняття заборони створювати акаунти, на випадок, якщо спамбот цього робити не вміє. --Microcell (обговорення) 15:18, 12 вересня 2012 (UTC)
Та краще розблоковувати локально і не морочитись із поясненнями комусь. Головне зареєструватись - а це можна зробити в будь якій ФВМ вікі в т.ч. тут, а далі з SUL акаунтом можна гуляти собі спокійно --Baseобговореннявнесок 17:12, 12 вересня 2012 (UTC)
Судячи з того, що подібні проблеми були у й мене в рувікі, і у В.С.Білецького у нас, коли навіть зареєстрований користувач блокується, а не лише ай-пі, то практика блокувань діапазонів адрес великих провайдерів не поодинока і далеко не завжди блокуються лише ай-пі. Звичайно можна відслідковувати дії стюардів і відключати локально такі блокування. Але чи будемо ми встигати, якщо наприклад якийсь стюард вирішить глобально заблокувати весь діапазон Волі на декілька місяців, то це вийде щось на зразок "італійського страйку" українських вікіпедистів. --yakudza 19:25, 12 вересня 2012 (UTC)

Шановне товариство! Дозвольте висловити вам своє досить цікаве спостереження. Вдруге у мене падає вікіпедійний портал. Це має взаємозв"язок - як на мою суб"єктивну точку зору - з такими подіями, як виправлення вказаних мені помилок, які б я мав виправити, і почав виправляти. Після кількох редагувань у вікі-тролейбуса почали падати пантографи. Зараз я в роздратуванні змушений відійти від почитача і зайнятися хлопською справою раніше часу - піду ґольну пива. Річ в тім, що я закордонний українець і не завжди знаю усе тіло українських підкилимних ігор, в даному випадку вікіпедійних. Надалі попросив би з розумінням підходити до мого становища і не робити ддос атак на мій хирлявий портал. З вельми величезною подякою --Леонід Панасюк (обговорення) 14:16, 15 вересня 2012 (UTC)

Узагалі-то пантографи у трамваїв чи електровозів, а у тролейбусів — штанги. А це «падіння» Вікіпедії відбулося не лише у вас, а й у інших користувачів. Я теж певний час не міг відрити сторінки Вікіпедії (або вони відкривалися дуже повільно). І з глобальними блокуваннями це ніяк не пов'язано.--Анатолій (обг.) 14:31, 15 вересня 2012 (UTC)

Щиро вдячний за відповідь, але в даному контексті мав на увазі залізні роги певного самозарозуміння.--Леонід Панасюк (обговорення) 16:15, 15 вересня 2012 (UTC)

Наголоси

Пропоную не ставити наголоси у заголовках статей, які містять загальні слова з однозначними наголосами, наприклад у статті «Наше життя». Такі наголоси лише затруднюють сприйняття тексту.

На мою думку, наголоси обов'язкові лише в тих випадках, коли вони впливають на значення слова, чи коли наголос неоднозначний, наприклад у прізвищі Дзундза. --Perohanych (обговорення) 16:25, 3 вересня 2012 (UTC)

Я взагалі, окрім української та російської Вікіпедій, наголоси ніде не зустрічав. Мало того, наголоси іноді навпаки заважать, іноземці думають, що вони є частиною слова. От наприклад, коли копіювали зображення до Вікісховища, скопіювали назву з першого рядка статті і вийшло UKR Неми́рівський райо́н COA.gif. Хоча тут наголос зовсім не потрібен.--Анатолій (обг.) 19:25, 3 вересня 2012 (UTC)
Однак таке поняття як наголос лише в українській, російській та білоруських мовах і існують. У деяких мовах (польська, французька) його використання взагалі не має сенсу, оскільки там наголос чітко регламентований правилами, в більшості латиничних мов цих наголосів (англійська, німецька, нідерландська тощо) його не існує в принципі, тому там ставлять IPA — NickK (обг.) 21:23, 3 вересня 2012 (UTC)
Мова не йде про повну відміну наголосів, а відміну їх лише там, де вони очевидні. Звичайно це не стосується Вікісловника. --Perohanych (обговорення) 11:24, 4 вересня 2012 (UTC)
імхо, наголос потрібен. не всюди, звісно, і про це написано у Вікіпедія:Стиль: «має бути наголос, якщо назва не односкладова» --antanana 12:11, 4 вересня 2012 (UTC)
Заради справедливості скажу, що у грецькій наголоси ставляться завжди на письмі, мені це навіть трохи допомагає:) --DixonD (обговорення) 12:04, 4 вересня 2012 (UTC)
Про затруднене сприйняття тексту це спірне твердження. Я, наприклад, не звертаю уваги. Теоретично, це зручно для тих, хто не знає слів, але знає українські букви. Серед прихильників наголосу точно був Мар’янко --ASƨɐ 11:56, 4 вересня 2012 (UTC)
Так, я ще за його проханням роставляв ботом наголоси у населених пунктах. --DixonD (обговорення) 12:04, 4 вересня 2012 (UTC)
Безперечно в назвах населених пунктів треба, бо, паприклад, правильно, Носі́вка, а не Но́сівка, як дехто думає. Але в статтях-персоналіях наголос здебільшого варто ставити лише у прізвищах. Наприклад «Іван Михайлович Дзи́ндза». Не розумію нащо наголос у назві статті «Наше життя». Якщо хтось дійсно не знає наголосу у словах «Іван», «Михайлович» «наше» і «життя» — може глянути у Вікісловнику. --Perohanych (обговорення) 17:18, 4 вересня 2012 (UTC)
По перше, є іноземці, які не знають українські наголоси. По друге, українськими літерами можуть бути записані іншомовні слова, при цьому виглядати так само як українські, але мати інший наголос. По третє, існують діаслкти, у яких наглси не збігаються із літературною мовою. По четверте, Вікіпедія є енциклопедією, а енциклопедія є "продвинутим" словником, а у словниках прийнято ставити наголос (та й власне у енциклопедіях теж прийнято). По п'яте, межа слів у яких наголос зрозумілий і без вказання є для кожної людини персональною і ми не повинні змушувати людину шукати значення слова тут, а як воно правильно вимовляється деінде, Вікісловник людині знадобиться, якщо вона захоче провідміняти слово чи дізнатись інші його властивості (до речі у Вікісловнику людина також побачить що так само слово пишеться у інших мовах, при цьому іноді з відмінним від українського наголосом, і не будучи впевненою в походженні назви чогось у Вікіпедії може бути заплутаною). По шосте, треба максимально уніфікувати вигляд статей, уніфікація властива для друкованих енциклопедій і ми повинні також на це правило рівнятись. --Baseобговореннявнесок 17:39, 4 вересня 2012 (UTC)
Вікіпедія:НДА --Perohanych (обговорення) 17:22, 6 вересня 2012 (UTC)

Схиляюся до заборони наголосів в очевидних випадках. Просто тому, що їх незручно стирати) --ASƨɐ 00:38, 17 вересня 2012 (UTC)

Шаблон Лідер

Необхідно щоб в шаблон Лідер http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 були виставлені логотипи відомтсв і країн біля назв відомств як в російському шаблоні http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0,_%D0%92%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 та орденів та нагороди внизу шаблону --Zakarpattya (обговорення) 14:33, 17 вересня 2012 (UTC)

Йдеться про те, щоб у Шаблон:Картка:Лідер ввести поля, які є в російському шаблоні ru:Шаблон:Государственный деятель і які дозволяють ставити маленькі прапорці чи логотипи поруч із назвами посад.
Приклад зі статті ru:Балога, Виктор Иванович:
| флаг       = Gerb mns.gif
| флаг2      = Flag of Ukraine.svg

| флаг_2         = Gerb mns.gif
| флаг2_2        = Flag of Ukraine.svg
--Perohanych (обговорення) 18:56, 17 вересня 2012 (UTC)

Назви з'їхали вліво

У хокейних статтях у картках назви клубів з'їхали вліво (див. Салават Юлаєв (хокейний клуб)). Що сталося? --AnatolyPm (обговорення) 09:46, 18 вересня 2012 (UTC)

кажись, уже виправила … --antanana 10:02, 18 вересня 2012 (UTC)
Дякую. --AnatolyPm (обговорення) 10:15, 18 вересня 2012 (UTC)

Шаблон:Картка:Лідер

Необхідно щоб в шаблон Лідер http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 були виставлені логотипи відомтсв і країн біля назв відомств як в російському шаблоні http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0,_%D0%92%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 та орденів та нагороди внизу шаблону --Zakarpattya (обговорення) 14:33, 17 вересня 2012 (UTC)

Раджу користувачу Zakarpattya застосувати для його потреб Шаблон:Державний діяч --Perohanych (обговорення) 20:37, 19 вересня 2012 (UTC)

Картки держав

Вітаю! Скажіть, будь-ласка, чому зламався Шаблон:Infobox Former Country? Проблема у статті Династія Цін. Ще вчора прапор вирівнювався по центру. Зараз зміщений у бік. Сам шаблон не правили з квітня. Питання — де джерело помилки?-- (обговорення) 07:47, 19 вересня 2012 (UTC)

Та вроді все добре . У мене прапор розміщений по центру --«Teo» обг 07:52, 19 вересня 2012 (UTC)
і у мене… --antanana 07:53, 19 вересня 2012 (UTC)
А у вас які браузери?-- (обговорення) 03:41, 20 вересня 2012 (UTC)
у мене firefox. а у Вас далі відображається якось не так? --antanana 04:48, 20 вересня 2012 (UTC)
У Лисиці стоїть на місці. А в Гугл Хромі — посунвся ліворуч...-- (обговорення) 04:51, 20 вересня 2012 (UTC)

Інша подібна проблема. Червона точка на всіх японських картах сповзла на південь: Кумано (Хіросіма), Кумано (Міє), Хіросіма... Це "сповзання" помітне і в Лисиці, і в Гугл Хромі... -- (обговорення) 04:51, 20 вересня 2012 (UTC)

так і є… «крапочка» посунулася --antanana 06:31, 20 вересня 2012 (UTC)
Стамбул теж з'їхав. Або посунулася цятка, що мало ймовірно, або посунулася карта-тло, чого легко добитися, звісно. Якийсь додатковий пединг, бордер або пробіл. Але, де його шукати, незрозуміло. --Дядько Ігор (обговорення) 09:29, 20 вересня 2012 (UTC)
Одним із можливих способів тестування було б створення карти-тла із хрестиком, щоб дивитися, чи збігається цятка маркера з хрестиком. Думаю, що така вже десь є. Хто-небудь знає? --Дядько Ігор (обговорення) 10:10, 20 вересня 2012 (UTC)
Певні зміни відбулися цього тижня через перехід MediaWiki на HTML5. Через це трохи змінилося оформлення таблиць (а картки зроблені через таблиці), і цілком ймовірним був зсув — NickK (обг.) 10:21, 20 вересня 2012 (UTC)
В москвікі зсувів немає. Чому?-- (обговорення) 10:26, 20 вересня 2012 (UTC)
У них новіший код. Може, тому. У нас стара неструктурована версія в порівнянні з англійською. Поки що я здався. Мабуть, не там шукаю. Я можу посунути цятку куди завгодно, але скрипт виглядає логічно, хоча й захаращено. Мало б працювати. Відновив як було. --Дядько Ігор (обговорення) 13:44, 20 вересня 2012 (UTC)
Жаль... І випустив бджіл...-- (обговорення) 13:52, 20 вересня 2012 (UTC)
А тепер? Стамбул уже врятував із води. --Дядько Ігор (обговорення) 15:39, 20 вересня 2012 (UTC)
О! Чудо! Хіросіма також на місці. Слава рятівникам! Face-smile.svg-- (обговорення) 00:29, 21 вересня 2012 (UTC)

HotCat

У деяких мовних розділах (перевіряв у РуВікі та на Сommons) шаблон {{Без категорій}} автоматично видаляється, якщо додаються категорії з допомогою HotCat. Чи можна в нас таке реалізувати? --Acedtalk 13:10, 22 вересня 2012 (UTC)

Додав. Але додавання категорії через HotCat не гарантує, що статтю належно категоризували... --ASƨɐ 16:54, 22 вересня 2012 (UTC)
Звісно, не гарантує, але шаблон все одно за декілька днів прибирається ботом. Але то таке, проблема в тому, що ваш код не працює (дифф 1 дифф 2) . --Acedtalk 18:03, 22 вересня 2012 (UTC)
Спробуйте очистити кеш --ASƨɐ 21:15, 22 вересня 2012 (UTC)

Проблема з прем'єрами

У статті Балога Віктор Іванович у рамці-шаблоні, де перелічені посади

У тексті

7-й Міністр надзвичайних ситуацій України
Час на посаді: 27 вересня 2005 — 10 жовтня 2006
Президент Ющенко Віктор Андрійович
Прем'єр-міністр Азаров Микола Янович

повинен бути Єхануров, а не Азаров

А у тексті

2-й Глава Секретаріату Президента України
Час на посаді: 15 вересня 2006 — 19 травня 2009
Президент Ющенко Віктор Андрійович
Прем'єр-міністр Азаров Микола Янович

потрібно премєра прибрати, бо це помилка, а сам премєр не є учасником призначеня. --Perohanych (обговорення) 12:19, 28 вересня 2012 (UTC)

Була помилка в шаблоні-картці, дякую за повідомлення. Виправив. --Microcell (обговорення) 12:36, 28 вересня 2012 (UTC)
Дякую. Там ще якась помилка. Коли виправляю «награды» на «нагороди», то текст на сторінці руйнується. --Perohanych (обговорення) 13:04, 28 вересня 2012 (UTC)
Параметра «награды» взагалі не існує, можете виправити на «нагороди» і прописати їх текстом, бо на перший погляд шаблонів для цих у нас немає. Якщо знайдуться, можна шаблони з маркуванням перекопіювати з російської статті та замінити на наші назви. --Microcell (обговорення) 13:12, 28 вересня 2012 (UTC)

Знову про проблеми перекладу

Не знаю до кого звернутися щодо повідомлення на сторінці Списку спостереження. Там написано Сторінки з вашого списку спостереження мають редагування, що очікують перевірки. Зверніть увагу! Слід виправити помилку що очікують на перевірку. --ДмитрОст 11:19, 28 вересня 2012 (UTC)

translatewiki: --Baseобговореннявнесок 13:49, 28 вересня 2012 (UTC)
Виправив усі такі повідомлення. --Microcell (обговорення) 14:06, 28 вересня 2012 (UTC)
Дякую, зареєструвався, запит надіслав. --ДмитрОст 14:16, 28 вересня 2012 (UTC)

Дифи

Чи існує можливість відмовитися від завантаження дифів при найменшому редагуванні? Для великих сторінок це справді важко. Завантажується фактично втроє більше, ніж потрібно, а тому тягне час. Виникає ситуація, коли зміна однієї літери займає секунд десять очікування. --Дядько Ігор (обговорення) 19:41, 1 жовтня 2012 (UTC)

Ви маєте на увазі дифи при редагування неперевірених статей? Можна відмовитися від статусу патрульного.--Анатолій (обг.) 20:18, 1 жовтня 2012 (UTC)

Знімок до статті про Карла Густафа Крейца

Я випадково завантажив файл Creutz.jpg, який вже є у користуванні спільноти вікі. Чи є можливість його швидкого вилучення як зайвого? Допоможіть мені, будь ласка, хто цим відає! --Slovolyub (обговорення) 09:34, 3 жовтня 2012 (UTC)

Монобук

Вітаю! Скажіть, будь ласка, як виправити свій монобук?-- (обговорення) 11:06, 3 жовтня 2012 (UTC)

Автопатрулювання ботів

Вітаю! Чи можна встановити автопатрулювання для ботів, що працюють з інтервіками? Бо одна в інтервіка, додана ними у шаблон, перетворює сотні статей, що використовують його, у неперевірені. Зайвий клопіт.-- (обговорення) 22:59, 4 жовтня 2012 (UTC)

Всі боти автопатрульовані за замовчуванням — NickK (обг.) 23:03, 4 жовтня 2012 (UTC)
Не всі. У мене в списку спостереження діяльність ‎JackieBot, ‎EmausBot, ‎YFdyh-bot, ‎MerlIwBot, ‎ZéroBot, PixelBot та інші завжди позначається як «непервірена»...-- (обговорення) 23:13, 4 жовтня 2012 (UTC)
Це означає, що версії, які були до їх редагувань, неперевірені. Потрібно відділяти первинну перевірку (тобто в статті немає жодної перевіреної версії, і потрібно, щоб один з патрульних перевірив статтю) та неперевірені редагування (остання версія статті була перевірена, після чого користувач без статусу патрульного вніс зміни, які треба перевірити). У першому разі ви бачите [неперевірена сторінка] на бежевому тлі, це означає, що жодна версія статті не була перевірена, і треба перевірити, чи немає часом у статті вандалізму та відповідність іншим вимогам патрулювання, після чого позначити перевіреною останню версію разом з редагуваннями бота. У другому разі ви бачите [нерецензовані зміни] на помаранчевому тлі, це означає, що після останньої перевіреної версії внесено зміни, які потрібно перевірити — NickK (обг.) 23:21, 4 жовтня 2012 (UTC)
О, дякую! Зрозумів. Ну й мороки ж цим...-- (обговорення) 23:28, 4 жовтня 2012 (UTC)

Бот

Вітаю! Скажіть, будь ласка, чи якась програма чи бот (проста, для чайників) для масової заміни слів у статтях вікіпедії?-- (обговорення) 05:26, 21 вересня 2012 (UTC)

Як на мене, таке найкраще робити за допомогою Вікіпедія:AutoWikiBrowser, щоб відразу перевіряти чи бува чого зайвого не замінив. --DixonD (обговорення) 07:59, 21 вересня 2012 (UTC)
Дякую.-- (обговорення) 08:12, 21 вересня 2012 (UTC)
Може є якась інша програма для масової заміни? Бо я звернувся для реєстрації AutoWikiBrowser, а там немов мухи поснули... Чи щось краще за AutoWikiBrowser? Щось, що не потребує цієї бюрократичної тяганини?-- (обговорення) 03:41, 5 жовтня 2012 (UTC)

Wikilinker

Вітаю! Хтось пробував написати чи адаптувати скрипт на кшталт російського Викиссыльщик? Поділіться будь ласка інформацією, щоб не гаяти час на написання вже існуючого коду. --Oleandr (обговорення) 05:49, 9 жовтня 2012 (UTC)

Здається, українського стемера для JS не існує. Але ru:Участник:Js/editsuggest теж помічний скрипт --ASƨɐ 07:18, 9 жовтня 2012 (UTC)

Перенос файлів з іншомовного розділу

На рувікі є група ось таких файлів ru:Файл:Улица Григория Шкуры.jpg. Ліцензія CC-BY-3.0. Питання: який правильний алгоритм дій аби завантажити їх в наш мовний розділ чи на сховище? Дякую. --Pavlo1 (обговорення) 12:49, 15 жовтня 2012 (UTC)

Зрозуміло, усі тусуються на сторінці Base. Будь ласка, перегляньте чи хоч правильно зробив. Ще раз дякую. --Pavlo1 (обговорення) 17:18, 15 жовтня 2012 (UTC)

а там медом намазано, чи що? Face-smile.svg а чим Ви його переносили? я ще опис додаю. українською мовою. якщо не дуже лінуюся… Face-blush.svg --antanana 18:46, 15 жовтня 2012 (UTC)
Вручну Face-sad.svg. Завантажив на комп'ютер, а потім на сховище. Дякую. Описи зараз допишу. --Pavlo1 (обговорення) 18:51, 15 жовтня 2012 (UTC)
Я можу попросити Aibot'a, він це робить досить швидко --А1 18:53, 15 жовтня 2012 (UTC)
Дякую. На майбутнє буду знати. Наразі були потрібні тільки чотири знімки. То справився вручну. Переймався головне правильністю оформлення переносу. --Pavlo1 (обговорення) 19:04, 15 жовтня 2012 (UTC)
уже… Yes check.svg Зроблено --antanana 19:15, 15 жовтня 2012 (UTC)
власне для того, щоб менше цим перейматися, треба інструменти використовувать:
але якщо файлів багато — то так, краще просити того ж Aibot'a ;) --antanana 19:15, 15 жовтня 2012 (UTC)
О. Це саме те що треба. Дякую. --Pavlo1 (обговорення) 13:32, 16 жовтня 2012 (UTC)

Кліматичний шаблон

Питання до тих, хто має досвід роботи з кліматом. Чи потрібен перекладач з англійського weather box із перерахунком градусів на шкалу Цельсія? Яка тут звична процедура? --Дядько Ігор (обговорення) 11:10, 22 жовтня 2012 (UTC)

Перейменування категорій

Вітаю! Скажіть, будь ласка, чи є якийсь спосіб перейменовувати категорії? Дякую!-- (обговорення) 14:37, 4 жовтня 2012 (UTC)

привіт) якесь занадто загальне запитання. Вам підходить варіянт дати це завдання ботам? --antanana 14:46, 4 жовтня 2012 (UTC)
Наскільки мені відомо, то ні. Тобто все-рівно потрібно міняти категорію у кожній статті. Ви можете використати AWB для цього, наскільки пам'ятаю, там є відповідний функціонал. --DixonD (обговорення) 14:54, 4 жовтня 2012 (UTC)
Вікіпедія:ЗДР--Albedo (обговорення) 19:57, 26 жовтня 2012 (UTC)

Microsoft Excel

Вітаю! Скажіть, будь ласка, чи є якась програма для перетворення таблиць, набраних у Microsoft Excel, у формат вікіпедійної таблиці. Дякую!-- (обговорення) 09:49, 24 вересня 2012 (UTC)

Спробуйте Довідка:Таблиці#Посилання, там є конвертори з різних форматів, для Excel найзручнішим буде конвертор з csv — NickK (обг.) 10:23, 24 вересня 2012 (UTC)
Дякую! Зараз спробую.-- (обговорення) 10:37, 24 вересня 2012 (UTC)
можна додати пару стовпців з розділювачами для вікірозмітки (||), наприклад; якщо таблиці не надто насичено-складні--Albedo (обговорення) 19:59, 26 жовтня 2012 (UTC)

будь ласка

будь ласка, із фрази

Зауваження. Деякі нерецензовані зміни стосуються області сторінки, яку ви редагуєте.

яка з'являється при редагуванні сторінки з нерецензованими змінами,
приберіть слово область або хоча б замініть його на частину/розділ
дякую -- Ата (обг.) 10:33, 27 жовтня 2012 (UTC)

Дякую, виправив на Translatewiki. --Microcell (обговорення) 14:30, 27 жовтня 2012 (UTC)
Треба десь жирним великим шрифтом написати про транслейтвікі, а то такі повідомлення чи не кожен місяць хтось пише --Baseобговореннявнесок 14:37, 27 жовтня 2012 (UTC)
Можливо, створити щось на кшталт Вікіпедія:Запити на переклад системних повідомлень, і повісити посилання над усіма видними місцями? --Microcell (обговорення) 14:43, 27 жовтня 2012 (UTC)
Думаю сенс є. Там можна буде великим шрифтом дати лінк на транслейтвікі, ну і заодно приймати запити на зміни у повідомленнях що зафіксовані локально. Доречі щодо останніх є досить багато таких що дублюють повідомлення транслейтвікі. Я трохи почав було розчищати цю купку але не встиг. Тож треба щоб хтось інший за це взявся --Baseобговореннявнесок 14:48, 27 жовтня 2012 (UTC)

Шаблон:Стільниковий телефон

Доброго дня. Помітив, що у шаблоні {{Стільниковий телефон}} не відображаються зображення (приклад: Nokia 6030, де помістив зображення у лого ред.№ 10779432). Думаю, що це не поодинокий випадок. Хто знає в чому проблема, виправіть будь ласка. --Глухівчанин обг 07:06, 29 жовтня 2012 (UTC)

У шаблоні одні параметри з великої букви, а инші, як „фото‟, з маленької... --ASƨɐ 07:10, 29 жовтня 2012 (UTC)
та наче виправила. там був передбачений параметр «зображення», а у документацію вставили «фото» ред.№ 10779478 --antanana 07:16, 29 жовтня 2012 (UTC)
Якщо нема image, то вик. фото, якщо нема й фото, то вик. зображення --ASƨɐ 07:24, 29 жовтня 2012 (UTC)
гм… то мені просто пощастило, що я зазвичай пишу з маленької літери) дякую --antanana 07:27, 29 жовтня 2012 (UTC)
Дякую. Але не розумію потрібності у рядку | фото = Example image.jpg. --Глухівчанин обг 07:31, 29 жовтня 2012 (UTC)

 Чому UK а не UA?

Чому доменне ім’я україномовної Вікіпедії не відповідає стандарту ISO? Згідно з ISO 3166 в України - UA (ua.wikipedia.org), а не UK. Ми ж не United Kingdom.— Це написав, але не підписав, користувач Захар Максимів (обговореннявнесок) 22:07, 13 листопада 2012‎ (UTC).

Йдеться про мову, а не про територію. Українська мова позначається як "uk". При тому адреса українського відділу Вікімедіа саме http://ua.wikimedia.org/, бо діяльність «Вікімедіа Україна» стосуюється усієї території України. --Юрій Булка (обговорення) 22:18, 13 листопада 2012 (UTC)
Вам потрібно дивитися стандарт ISO 639 для мов, а не держав. --DixonD (обговорення) 22:22, 13 листопада 2012 (UTC)

Щось трапилось із картками

Відображаються не праворуч, а над текстом --Perohanych (обговорення) 21:01, 15 листопада 2012 (UTC)

А я думав, що це тільки в мене... В списку спостереження під оголошенням з'явилися інтервікі, а на головній з'явилося: Зміни шаблонів/файлів цієї версії очікують на перевірку. Стабільна версія була перевірена 27 вересня 2012. --Lystopad (обговорення) 21:06, 15 листопада 2012 (UTC)
Спробуйте очистити кеш браузера. Там були якісь лаги, але здається все минулося. --DixonD (обговорення) 21:25, 15 листопада 2012 (UTC)
Так, дійсно. Тепер все нормал! --Lystopad (обговорення) 21:38, 15 листопада 2012 (UTC)

Редагування за допомогою HotCat - питання щодо англвікі

Просто таке питання є . Тепер у англвікі з'явилась можливість клікнути по плюсику поруч із назвою категорії і з'являється перелік замінників для категорії. Це фактично означає вбудований для всіх HotCat? Якщо так, чому це не впроваджене у всіх вікі?--Divega (обговорення) 17:56, 17 листопада 2012 (UTC)

Сторінка редагування

Пару днів вже верхня панель інструментів укорочена. Вже колись (кілька років тому) таке було в опері. Мені щось порадили. Наче виправив. Але це так давно було, що підзабув, а знайти нереально. Тому підкажіть, що робити. Зараз у Мене Гугл Хром. Дякую.--Tttaaannne (обговорення) 10:58, 18 листопада 2012 (UTC)

Шаблон:Ракета

Шаблон:Ракета не встановлює одиниці виміру у статті — треба зробити, щоб маса була «кг», розміри «м» тощо. Подібне слід зробити і в шаблоні Шаблон:Ракета/Ступінь — тяга «кН», питомий імпульс і час роботи «с». Не вдалось знайти довідку на цю тему, можливо погано шукав, --Розум (обговорення) 15:03, 18 листопада 2012 (UTC)

ВП:БР --Baseобговореннявнесок 16:39, 18 листопада 2012 (UTC)
Наскільки я розумію, пану Розуму не вистачає не рішучості, а саме технічних знаньУсмішка --Acedtalk 16:44, 18 листопада 2012 (UTC)
Ну бо понаписують ото картки хтозна як, замість того, щоб через {{Картка}}, а потім люди лякаються… --Baseобговореннявнесок 16:47, 18 листопада 2012 (UTC)

Шаблони без одиниць виміру

Шаблон:Ракета не встановлює одиниці виміру у статті — треба зробити, щоб маса була «кг», розміри «м» тощо. Подібне слід зробити і в шаблоні Шаблон:Ракета/Ступінь — тяга «кН», питомий імпульс і час роботи «с». Не вдалось знайти довідку на цю тему, можливо погано шукав, --Розум (обговорення) 15:03, 18 листопада 2012 (UTC)

Вікіпедія:БР --Baseобговореннявнесок 16:39, 18 листопада 2012 (UTC)
Наскільки я розумію, пану Розуму не вистачає не рішучості, а саме технічних знаньУсмішка --Acedtalk 16:44, 18 листопада 2012 (UTC)
Ну бо понаписують ото картки хтозна як, замість того, щоб через {{Картка}}, а потім люди лякаються… --Baseобговореннявнесок 16:47, 18 листопада 2012 (UTC)

Yes check.svg Зроблено Не вистачає часу на дрібні правки — в порталі активно працює лише один користувач. --Розум (обговорення) 14:37, 19 листопада 2012 (UTC)

Фільтр «суміш розкладок»

Або я чогось не розумію, або останні кілька днів відміткою перевірити: суміш розкладок позначаються статті, які не мають суміші розкладок у назві. --Acedtalk 17:24, 20 листопада 2012 (UTC)

Так фільтр тепер перевіряє не назву а весь текст. Треба певно розділити мітки для назви і для тексту. --Baseобговореннявнесок 18:31, 20 листопада 2012 (UTC)
Я так і зрозумів. І справді, треба розділити. --Acedtalk 18:51, 20 листопада 2012 (UTC)

Вичитка

Можливо ця річ давно є, а я не в курсі. Мені треба щоб текст у вікні редагування підсвічувався одним кольором, а "рефи" іншим. Ес-ке-се посібль? — Це написав, але не підписав, користувач Kusluj (обговореннявнесок).

Pas encore. Колись буде візуальний редактор за принципом WYSIWYG, але він ще в стадії планування — NickK (обг.) 17:40, 22 листопада 2012 (UTC)

Карта розташування

У карті розташування параметр float=center не працює, хоча параметри left та right дають необхідний результат. --Lystopad (обговорення) 12:41, 24 листопада 2012 (UTC)

Я не впевнений, але скоріш за все там воно для цсс, а цсс хіба флоат центр підтримує? А де потібно таке зробити? --Baseобговореннявнесок 17:41, 24 листопада 2012 (UTC)
Тута --Lystopad (обговорення) 18:04, 24 листопада 2012 (UTC)
Хм, ну треба в якийсь блок огорнути, хоча мені до смаку отак Список вулканів Японії#Хоккайдо --Baseобговореннявнесок 18:27, 24 листопада 2012 (UTC)
У таблиці й так вже багато рядків... Можна зробити як в росіян. --Lystopad (обговорення) 20:05, 24 листопада 2012 (UTC)
Ну рядки то можна реорганізувати, але певно варіант росіян найкращий, якщо зберігати нинішню структуру --Baseобговореннявнесок 21:03, 24 листопада 2012 (UTC)

Не відображається фото

Хотів доповнити статтю "Моріс Леблан" портретом письменника. Знайшов відповідне зображення — Maurice_Leblanc_(Writer).jpg — у російськомовній статті. У результаті, відображається червоного кольору напис "Файл:Maurice Leblanc (Writer).jpg", але не фото. Будь ласка, підкажіть, у чому проблема та як їй дати раду. З подібними трафунками стикався й раніше, при роботі з іншими статтями. --Panabopropav (обговорення) 18:54, 23 листопада 2012 (UTC)

Файл завантажено локально до російськомовного розділу Вікіпедії, а не на Вікісховище, тому його й не видно. --Baseобговореннявнесок 19:05, 23 листопада 2012 (UTC)
Росіянам теж слід би було його вилучити. --Дядько Ігор (обговорення) 20:17, 24 листопада 2012 (UTC)
Угу, англосакси вилучили ж. Поставив нсд у росіян. --Baseобговореннявнесок 21:05, 24 листопада 2012 (UTC)

{{Right-uppermost image}}

Відображається тільки верхній шматочок зображення у всіх цих шаблонах (принаймні в мене: Firefox, Ubuntu). У {{Медаль}} і {{Добра стаття}}, де нема включення {{Right-uppermost image}}, все гаразд. Поремонтуйте, будь ласка, я не вмію.--Zlir'a (обговорення) 16:40, 25 листопада 2012 (UTC)

Будь ласка, перевірте чи зараз працює. Також подивіться чи ніде не накладаються значки. --DixonD (обговорення) 18:19, 25 листопада 2012 (UTC)
Дуже дякую, працює. Щоб два і більше таких шаблонів в одній статті були я не знайшла, які комбінації могли б бути теж не придумала, але якщо все ж покласти, наприклад, {{Вибраний список}} і {{Кандидат у добрі статті}}, значки накладаються, не знаю чи це суттєво.--Zlir'a (обговорення) 18:45, 25 листопада 2012 (UTC)
Ок, пізніше щось придумаю. Зараз це не пріоритетно до тих пір, поки більш ніхто не жаліється:) --DixonD (обговорення) 19:32, 25 листопада 2012 (UTC)

Програма дій для програмістів

Спільною ініціативою вікіпедистів User.gifZakarpattya і User.gifA1 розробляється ось така сторінка - Програма дій для програмістів. Розшукуємо таланти, які вміють програмувати! --А1 15:17, 25 листопада 2012 (UTC)

Я, чесно кажучи, зовсім не розумію, який сенс розбиття пам'яток. Списки пам'яток у просторі проекту «Вікі любить пам'ятки» потрібні для зручного й швидкого пошуку, а також простого редагування. Розбиття на сторінки робить редагування одразу неможливим (якщо, грубо кажучи, в мукачевському списку захотіти додати до якоїсь пам'ятки (нехай 21-104-0079), це буде нетривіальною задачею). Швидкість пошуку від поділу за типом теж не збільшується, пошук стане зручнішим лише при поділі за районами (особисто я коли шукав пам'ятки у Львові, мені було дуже незручно перевіряти списки за абеткою та типом паралельно, в той час як київські списки за районом були значно зручнішими). Тому я не бачу сенсу розбивати на частини списки ВЛП, а от що є сенс робити, так це переносити ці списки в основний простір: вже без наших ідентифікаторів, але з наявною додатковою інформацією (наприклад, у деяких областях є ще дата внесення до реєстру, автор, матеріал тощо) і зі створенням окремих статей (наприклад, Пам'ятки архітектури Пустомитівського району, Пам'ятки історії Пустомитівського району тощо). Ділити ж службові списки на частини в той час як в основному просторі таких списків немає або вони гіршої якості — як на мене, повністю марне заняття — NickK (обг.) 17:45, 25 листопада 2012 (UTC)
По перше, лінки треба оформлювати не як зовнішні, а як на інший мовний розділ, використовуючи :wmua: ну та це таке. Андрію, чи підходить та прога що я колись писав за основу для одного з завдань? Я так розумію що там треба щоб вона не завжди вимагала пароль, щоб вміла писати, брала всі субкатегорії що може, а не за глибиною, і ще трохи деталей? Якщо ніхто не візьметься то постараюсь доробити її. --Baseобговореннявнесок 18:03, 25 листопада 2012 (UTC)
Думаю, що так. Принаймні десь в тому ключі. --А1 22:24, 28 листопада 2012 (UTC)

Mozilla

чи не підкажете як можна мозілі додати у панель інструментів значок "Пошук і заміна". У моєму акаунті в опері він є, а в мозілі нема.

Перекладач Google

Раніше при перекладі гуглом зберігалась розмітка сторінки, зараз після перекладу розмітка наче лишилась (у вікні перекладеного тексту), але при копіюванні тексту, розмітки нема. Хтось стикався з таким?

+2 нові теми

Mozilla

чи не підкажете як можна мозілі додати у панель інструментів значок "Пошук і заміна". У моєму акаунті в опері він є, а в мозілі нема.— Це написав, але не підписав, користувач KuRaG (обговореннявнесок).

Перекладач Google

Раніше при перекладі гуглом зберігалась розмітка сторінки, зараз після перекладу розмітка наче лишилась (у вікні перекладеного тексту), але при копіюванні тексту, розмітки нема. Хтось стикався з таким?— Це написав, але не підписав, користувач KuRaG (обговореннявнесок).

В мене, якщо перекладати з PDF, то розмітка не лишається, з інших текстів залишається--Kamelot (обговорення) 06:55, 29 листопада 2012 (UTC)

Відображення загального оголошення

Користувач:Zakarpattya мені повідомив, що оголошення "розпочався конкурс з написання статей «Пишемо про Закарпаття разом»" не відображається нагорі під закладками так, як, наприклад, відображається у мене. В чому може бути проблема? Як її вирішити? Мова може йти про десятки, а може й сотні потенційних дописувачів... --А1 22:09, 28 листопада 2012 (UTC)

Який оглядач, операційна система? В мене все відображається коректно, як і де воно відображається в нього? Питання наразі настільки неконкретне, що відповісти на нього неможливо — NickK (обг.) 22:32, 28 листопада 2012 (UTC)
А може він його раз банально закрив? Хай кукі почистить... --Baseобговореннявнесок 05:38, 29 листопада 2012 (UTC)
На всяк випадок глянув в Опері 12.10, Хромі і Експлорері 8. Усе під WinXP. Відображається. --Cepгій (oбг.) 07:29, 29 листопада 2012 (UTC)

Навігаційне меню

У мене цей надпис відображається внизу кожної сторінки жирнющим шрифтом ледь не на всю сторінку. Як бути?— Шиманський હાય! 14:59, 6 грудня 2012 (UTC)

Існує такий ефект. Бути. --Дядько Ігор (обговорення) 15:03, 6 грудня 2012 (UTC)
Та сама справа. Раніше не було, Побачив вперше - сьогодны зранку. А ще "Зірочка спостереження". з неї спускається якась вертикальна полоса сантиметрів п"ять. Це тільки у мене чи скрізь таке? Особливо добре її видно на головній, оскільки там написи у тому куті.---KuRaG (обговорення) 15:06, 6 грудня 2012 (UTC)
У мене було те ж саме. Рекомендували почистити кеш браузера. Після чистки реєстру «попустило». --Pavlo1 (обговорення) 15:22, 6 грудня 2012 (UTC)
Кеш чиститься Ctrl+Shift+Delete, це якщо хтось не знає Усмішка --«Teo» обг 15:26, 6 грудня 2012 (UTC)
То розробники чи цсс міняють чи що. Росіяни теж на форумі технічоному обговорювали. Таке у всіх і у всіх вікі було/є --Baseобговореннявнесок 20:14, 6 грудня 2012 (UTC)

Шаблон дата з віком

Вставив слово тому, щоб не було Даламбер (294 роки). Якщо десь перекосило, відміняйте, але тоді треба обговорити, як вийти з ситуації. --Дядько Ігор (обговорення) 12:27, 4 вересня 2012 (UTC)

Гм, взагалі це вік людини... Вона народилася в 1960 році і їй зараз 52 роки, саме цей сенс вкладався в шаблон. Для народжених так і заповнюється: Народився 1 січня 1960 (52 роки), і ми так і кажемо, що «людині 52 роки», але ніхто не каже «людина народилася 52 роки тому». Для померлих же вік обчислюється вручну та ставиться біля дати смерті: Народився 1 січня 1860, Помер 31 грудня 1912 (52 роки). Ті, хто обчислюють вік для давно померлих, просто роблять неправильно, бо там шаблон використовувати не потрібно — NickK (обг.) 16:33, 4 вересня 2012 (UTC)
там мав бути шаблон {{дата народження}}, а потім {{дата смерті з віком}}. {{дата з віком}} ставиться, якщо людина ще не померла. тому воно й дало 294 роки… --antanana 16:48, 4 вересня 2012 (UTC)
ам… виправила у статті Даламбер і уже забрала «тому», бо цей шаблон має багато включень --antanana 17:01, 4 вересня 2012 (UTC)
Для більшості карток не потрібно ніяких шаблонів дат, бо дата у форматі дд.мм.рррр парситься і добавляється вік і категорії, бо з шаблонама є деякі трудноші див. Обговорення шаблону:Дата смерті з віком--Олюсь (обговорення) 08:42, 9 грудня 2012 (UTC)

Шаблон Країна

Вітаю. Цей Шаблон:Картка Країна слід відредагувати, він має помилки:

 • Оператор <дати_отримання_незалежності> виконує функції оператора <sovereignty_note>, а не <established_date(n)>;
 • Оператори <established_event(n)>, <established_date(n)> та інші не перекладені, і їх немає в листі "використання";
 • Оператор <густота_заселення> відпрацьовує з помилками, якщо не задати густоту в картці країни - то поле "Густота" не зникає і відображає помилку. Таку помилку можна зараз побачити в прикладі, на сторінці шаблону;
 • Не суттєві - якщо не заповнити поле "зображення_прапор" - герб не відображається, якщо не заповнено поле "зображення_карти" - відображається бруд (Зображення:|250px|center|Розташування).

Шаблон:Zh

Чогось цей шаблон перестав працювати, якісь з нього додаткові шаблони повилазили, наприклад Китайська Народна Республіка. Ніхто в ньому рісентлі ніяких змін не робив. Чи це тільки в мене?--Kusluj (обговорення) 09:52, 17 грудня 2012 (UTC)

То через зміни до {{lang2}}, ніде не обговорені та які фактично змінили всі параметри шаблону. Повернув назад — NickK (обг.) 09:58, 17 грудня 2012 (UTC)
Дякую--Kusluj (обговорення) 10:13, 17 грудня 2012 (UTC)

Координати

Чим може хто пояснити, чому раптом у нас стали відображатися координати з такою шаленою точністю: 48.445277787778°26.71666726668′43.000036000796″ пн. ш. 22.717222232222°43.03333393332′02.0000359991938″ сх. д. (G)

Це незручно, і в ряді випадків картки відображаються неадекватно, наприклад Мукачево виїхало кудись в Угорщину... Як це виправити? --А1 19:42, 19 грудня 2012 (UTC)

Розробники вже виправляють. Це просто оновили версію MediaWiki до 1.21wmf6.--Анатолій (обг.) 19:58, 19 грудня 2012 (UTC)

щодо бюрократів

привіт усім! пропоную спільноті висловитися щодо того чи варто, щоб наші власні бюрократи могли позбавляти прапорця адміністратора. нагадаю, що зараз вони тільки його надають за рішенням спільноти. але для позбавлення треба звертатися на мету. саме обговорення тут--アンタナナ 00:34, 22 грудня 2012 (UTC)

PostEdit

Hi all, and sorry for writing in English.

I just wanted to announce that a small new feature is being rolled out here, since it was localized recently. The feature is a quick notification after you save your edit, indicating that it was saved. 27 other projects have this feature already, and it was first tested in English with new editors only. The core purpose is to make it clearer to those who are new to editing what is going on after they save.

Please let me know if you have any questions, Steven (WMF) (обговорення) 19:24, 2 січня 2013 (UTC)

Скланеньне назваў моваў (Відмінки)

Вітаю. Даруйце, што па-беларуску, але раней праблем з разуменьнем не было. Я зараз пішу пашырэньне для MediaWiki, якое, дай бог, патрапіць у ядро (то бок будзе функцыяй самаго рухавіка). Яно робіць простую, але вельмі неабходную рэч для ўкраінскай, беларускай, польскай, расейскай, фінскай і іншых і іншых моваў — скланяе назвы гэтых самых моваў. Для беларускай і расейскай я ўжо зрабіў, але хачу запэўніцца дакладна, як скланяць (відмінювати) ўкраінскія назвы моваў. Ведаю, што українська будзе української ў родным (родовим) склоне, але лепей, каб вы мне дапамаглі праскланяць большасьць адрозных формаў назваў (-ська, іврит, інтерлінгва і гэтак далей).

Пашырэньне таксама можа выдаваць поўную форму: українська мова (такім чынам, калі назва мовы будзе падстаўляцца, ня будзе ўсялякіх жахаў кшталту на эспэранта мове ці на іўрыт мове). Прыклад працы можаце паглядзець тут: http://cropme.ru/s/c/c/4/be7e0994.png (пакуль толькі выява). Wizardist (обговорення) 07:51, 4 грудня 2012 (UTC)

Можна, тільки є особливості. В українській мові 7 відмінків. Крім того, (переклав, захоплюватися і текст) українською мовою, івритом, гінді, інтерлінгвою. Форма «на англійській мові» зустрічається, але не літературна. Тобто, вживається не той відмінок, що в білоруській чи російській. --Дядько Ігор (обговорення) 08:37, 4 грудня 2012 (UTC)
Відмінок однина множина
називний українська, есперанто, інтерлінгва, іврит українські
родовий української, есперанто, інтерлінгви, івриту українських
давальний українській, есперанто, інтерлінгві, івриту українським
знахідний українську, есперанто, інтерлінгву, іврит українські
орудний українською, есперанто, інтерлінгвою, івритом українськими
місцевий на/в українській, есперанто, інтерлінгві, івритінаприклад, Іменник в українській мові в українських
кличний українська, есперанто, інтерлінгво, іврите українські

На кличний відмінок, мабуть, можете не звертати уваги, бо навряд чи звертання до мови трапляється дуже часто, особливо у Вікіпедії, а от вживання того чи іншого відмінка в конкретному контексі це має бути проблемою. --Дядько Ігор (обговорення) 09:44, 4 грудня 2012 (UTC)

Клічны склон ёсьць і ў беларускай (гістарычна і фактычна, але ў школе не вывучаецца), але з-за недарэчнасьці выкарыстаньня назвы мовы ў клічным склоне, пра яе й ня згадваў. Дзякуй вялікі за зьвесткі! Wizardist (обговорення) 22:42, 3 січня 2013 (UTC)

Шаблон:Taxobox color

Шановні адміністратори, якась проблема з Шаблон:Taxobox color. Він має проставляти колір хакі на всіх статтях про тварин, але в статті Macroglossinae цього не робить. В чому тут справа, і як це виправити? --Shao (обговорення) 13:41, 13 січня 2013 (UTC)

[3] Не передбачені всі варіянти --ASƨɐ 15:23, 13 січня 2013 (UTC)

Дата обговорень статей і списків

На сторінках обговорень вибраних і добрих статей, вибраних списків, там де вказано наступну дату обрання/позбавлення статусів всюди стоїть старий рік (2012), а одній бачив 2010. Хто має до цього доступ, виправте. Дякую --Sibaroni (обговорення) 21:50, 14 січня 2013 (UTC)

Присвоєння поміняв, щодо позбавлення, то сумніваюсь, що ми взагалі колись визначали чіткі дати — NickK (обг.) 22:00, 14 січня 2013 (UTC)
У позбавленні і покращені статусів теж неправильний рік вказано. Моє зауваження відноситься не до числа місяця, а до неправильно вказаного року --Sibaroni (обговорення) 22:12, 14 січня 2013 (UTC)

Шаблон:Премія «Сезар» за найкращу чоловічу роль

Вітаю! Чи міг би хто допомогти у оформленні шаблона (останні два рядки якось неестетично виглядають). Буду вдячний за допомогу.— Шиманський હાય! 17:27, 17 січня 2013 (UTC)

+ кому не складно — у фільмографії актора для серіалу «Комуна» не відображається роль і кількість серій, хоч інформацію ввів. Виправте, будь ласка!— Шиманський હાય! 17:35, 17 січня 2013 (UTC)
Навігаційний шаблон виправив, щодо фільмографії, не впевнений, що шаблони фільму та серіалу сумісні — NickK (обг.) 18:41, 17 січня 2013 (UTC)
Дякую!--— Шиманський હાય! 18:42, 17 січня 2013 (UTC)
Серіальну фільмографію виділив у окремий розділ, а та знову ж таки не відображається.— Шиманський હાય! 16:55, 18 січня 2013 (UTC)

Зображення

У наступних статтях не відображається фото у картці. Прохання допомогти:

Дивіться документацію шаблона {{Футболіст}}, там наведено приклад як вставляти зображення у цей шаблон. Одне виправив. --Olvin (обговорення) 17:44, 18 січня 2013 (UTC)
Дякую! Буду знати на майбутнє.— Шиманський હાય! 17:53, 18 січня 2013 (UTC)

Фон зображення

Файл:Вимпел українського флоту.gif Хто-небудь не підкаже як добавити фон (підкладку) в зображення. Знайшов тільки ось це: Шаблон:Multiple image#Приклад з кольором фону. Але мені потрібне одиничне зображення: ось сюди блакитну підкладочку Face-smile.svg --Pavlo1 (обговорення) 19:30, 18 січня 2013 (UTC)

Файл:Вимпел українського флоту.gif

Можна його ось так покласти на блакитний фон, але як це запхати в таку рамочку з підписом я, на жаль, не знаю.--Zlir'a (обговорення) 19:50, 18 січня 2013 (UTC)

Дякую! Чудово! Далі скористався шаблоном "Вставка". Через "Камчатку", але вийшло саме те, що треба: Список кораблів і суден Військово-Морських Сил України. --Pavlo1 (обговорення) 20:08, 18 січня 2013 (UTC)

Проблема малих екранів

Колеги жаліються, що на маленьких моніторах шаблони {{commonscat}} і {{wikispecies}} закривають зміст категорії, як тут Категорія:Gobius. Але в англійській версії такого не відбувається - en:Category:Gobius (докладніше див. Обговорення Вікіпедії:Біологічні статті#Категорії таксонів). Можна це якось виправити? --Олег (обговорення) 20:58, 20 січня 2013 (UTC)

Позначка на карті

В шаблоні {{Місто України}} положення позначки Locator Dot2.gif необхідно вводити у якийсь чудернацький спосіб, бо параметри mapx, mapy - це не географічні координати, а якісь умовні, які напевне якимось чином потрібно підібрати. В результаті, місто Белз виявилось розташованим зовсім не там, де воно має бути. Чи можна якось змінити шаблон, щоб при потребі можна було вводити звичайні географічні координати. --yakudza 18:46, 21 січня 2013 (UTC)

Я колись запитував уже не пам'ятаю у кого, то дійсно виходить чи якась там кількість пікселів, чи що, таким чином підбираєш дослідним шляхом ту правильно ту цятку. --ДмитрОст 19:46, 21 січня 2013 (UTC)
Треба тоді запустити бота, щоб він виправив у всіх статтях про міста координати, як це зроблено в селах, де цятка проставляється на мапу автоматично — NickK (обг.) 19:50, 21 січня 2013 (UTC)
В задумці автора — це кількість пікселів зменшеної мапи (300пкс), хоча щось воно неправильно відображає. У цій же статті Белз порахував приблизну відстань х=57, у=51, але на практиці вийшло ось таке --RLuts (обговорення) 20:06, 21 січня 2013 (UTC)
А можна навести приклад статті, де вона проставлялася автоматично, бо я проставляю вручну... --ДмитрОст 20:09, 21 січня 2013 (UTC)
Для цього треба змінити параметри карти, щоб шаблон сам підставляв правильну карту. Це вже зроблено в усіх статтях про села — NickK (обг.) 20:19, 21 січня 2013 (UTC)
Де змінити, як змінити..., у мене є низка запитань. Краще, якщо є таке можливість, показати це на прикладі якогось села. Ось, скажімо Глибочок (Савранський район). --ДмитрОст 20:22, 21 січня 2013 (UTC)
В самому шаблоні {{Місто України}} треба змінити параметри карти, щоб її підставляв сам шаблон, а потім пройтись ботом, щоб той в самій картці проставив координати у правильному форматі. Тобто наразі в шаблоні {{Місто України}} немає автоматичної вставки картки, а в статтях нема окремих параметрів координат (lat_deg та подібних), через що наразі ця функціональність не підтримується — NickK (обг.) 20:32, 21 січня 2013 (UTC)
Мене зараз більше турбує питання щодо сіл. --ДмитрОст 20:37, 21 січня 2013 (UTC)
Так вони ж вже виправлені. На мапі автоматично встановлюються позначка з координат (звідси: | lat_deg = 48 || lat_min = 2 || lat_sec = 11 | lon_deg = 30 || lon_min = 11 || lon_sec = 37) --RLuts (обговорення) 20:58, 21 січня 2013 (UTC)
А, якщо йдеться про села, то так, потрібно заповнити параметри, зазначені RLuts: саме вони відповідають за позначку на карті. Але з цим проблем немає: в усіх селах ці координати вже заповнені ботом — NickK (обг.) 22:01, 21 січня 2013 (UTC)
Можливо, ми говоримо про різні карти... Я про карти районів, які ми завантажували з сайта Україна Інкогніта. Ви напевно про карту України та області, та, яка висвітлюється внизу картки. Я додав у статтю Глибочок (Савранський район) карту Савранського району, як далі на ній виставити цю позначку? --ДмитрОст 06:38, 22 січня 2013 (UTC)
 1. Копіюєте зменшене зображення карти
 2. Вставляєте зображення в якийсь графічний редактор, я користувався стандартним MS PAINT для Win7
 3. Наводите курсор миші на те місце де має бути позначка
 4. В лівому нижньому куті (я говорю про Пеінт) є положення курсору в пікселях (Наприклад: «136, 118 пкс», 136 - це буде mapx, 118 - mapy)

Складно, але не я цей шаблон придумував Або ж просто підбирайте:) --RLuts (обговорення) 11:10, 22 січня 2013 (UTC)

Дякую за допомогу. --ДмитрОст 12:27, 23 січня 2013 (UTC)

Шаблон:En

Виявилось що віднедавна шаблон En працює інакше. І виявилось що у більшості моїх статей він використовується неправильно. І в деяких інших теж. Як думаєте, краще відкотити чи зробити заміни у всіх статях де він використовується? --Буник (обговорення) 19:59, 24 січня 2013 (UTC)

Я б відкотив, не розумію сенсу писати {{En|Amaranth (dye)|Amaranth}} замість [[:en:Amaranth (dye)|Amaranth]], економія аж в 1 символ — NickK (обг.) 20:52, 24 січня 2013 (UTC)

Сортування у категоріях

Чи можна зробити щоб в кінці-кінців сортування у категоріях було за українською абеткою, а не Є, І, Ї, А... Це питання підіймалось вже років 6-7 назад, але і досі не вирішене. Тоді відповідь була така, що це питання буде вирішене, коли УкрВікі буде більшою за АнглВікі, тобто ніколи.--Kamelot (обговорення) 08:32, 24 січня 2013 (UTC)

Я нещодавно знову піднімав цю тему на баґзіллі. Є варіант з правильним сортуванням Є, І, Ї, але Ґ потрапляє в той же розділ, що й Г. Для прикладу дивіться мій приклад на португальській вікі, де використовується те сортування. --DixonD (обговорення) 09:04, 24 січня 2013 (UTC)
Я можу помилятися, багато води витекло, але начебто в російській вікі також були проблеми із сортуванням і вони цю проблему вирішили--Kamelot (обговорення) 16:38, 24 січня 2013 (UTC)
Якраз проблема в тому, що за замовчуванням стоїть кодування, яке правильно сортує російську, але не українську — NickK (обг.) 17:39, 24 січня 2013 (UTC)
Як на мене, «португальське» сортування набагато краще чинного. А те, що Г і Ґ мають однаковий ключ - зовсім незначна вада. Принаймні ці літери в абетці йдуть поряд. --Olvin (обговорення) 22:16, 24 січня 2013 (UTC)
Так А і Б теж поряд, як і Ж і З ))) Літери то різні. IMHO, треба повністю виправити. --Lexusuns (обговорення) 13:54, 25 січня 2013 (UTC)

Пошук і заміна

Добридень. Перестала працювати кнопка "Пошук і заміна". Вона відображається, при наведенні на неї курсора вискакує підказка, але коли тиснеш на кнопку, нічого не відбувається (. Очистка кешу, перезавантаження компа, переустановка браузера не допомогла. У чому може бути причина, допоможіть.--KuRaG (обговорення) 07:31, 24 січня 2013 (UTC)

Чи працює кнопка, якщо вийти з вашого облікового запису? --DixonD (обговорення) 09:25, 25 січня 2013 (UTC)
Ні.--KuRaG (обговорення) 19:50, 25 січня 2013 (UTC)

Чому так змінилася статистика по вікіджерелам з 5000 до 2000 статей?

Зараз кількість статей в українських вікіджерелах більше 5000, що можна перевірити тут http://stats.wikimedia.org/wikisource/RU/Sitemap.htm. Чому шаблон NUMBEROFARTICLES показує біля 2000 статей - незрозуміло... На порталі вікіджерел - я це питання вже підіймав, але жодної відповіді... --Oleandr (обговорення) 10:00, 25 січня 2013 (UTC)

У Вікіпедії враховуються лише ті статті, які мають хоч одне внутрішнє посилання. Може й на вікіджерелах так? Тоді ситуацію можна виправити. Наприклад, за допомогою навігаційних шаблонів між творами одного автора.--yakudza 13:52, 29 січня 2013 (UTC)

Сховище для невільних файлів

Є багато країн, де дозволене добропорядне використання зображень. Можливо варто підняти перед фондом питання про створення окремого сховища для таких файлов, з тим, щоб не дублювати їх, завантажуючи в різні мовні версії Вікіпедії.

Пропоную почати зі складання списку таких країн:

 1. Росія
 2. Україна

--Perohanych (обговорення) 12:30, 31 січня 2013 (UTC)

Ґм. В різних мовних розділах КДВ все ж таки різні, в деяких взагалі невільні файли заборонені. Яким чином це сховище повинне буде діяти для врахування цього? --Baseобг.вн. 13:00, 31 січня 2013 (UTC)
Не знаю, чи варте воно часу й зусиль... За цей сам час можна розв'язати якісь більш критичні проблеми (наприклад, поредагувати довідку — в нас дуже багато застарілої, неповної чи дещо «неенциклопедичної» довідки...). І чи законодавство щодо «добропорядного користування» всюди однакове? Зрештою, якщо можна буде просто «вклеїти» невільний файл з иншої Вікіпедії, то чи хтось справді буде шукати чи витрачати час на створення вільного? А саме так вимагають наші критерії добропорядного користування. --Юрій Булка (обговорення) 13:19, 31 січня 2013 (UTC)
Малоймовірно зараз знайти вільне зображення до, наприклад, статті Бондаренко Олександр Вікторович. В той час стаття ru:Бондаренко, Александр Викторович ілюстрована невільним зображенням. Хіба збереження тієї невільної ілюстрації з ру-вікі і її наступне завантаження до українстької вікіпедії варте часу й зусиль? --Perohanych (обговорення) 15:55, 31 січня 2013 (UTC)
Ми зачепили досить цікаве питання: що краще: ілюстрована невільними образами стаття, чи неілюстрована стаття? Або, сформулювавши по-иншому, наскільки потрібним повинен бути образ, щоб можна було використати невільний файл? Чи десь у правилах є відповідь на це запитання? --Юрій Булка (обговорення) 21:20, 31 січня 2013 (UTC)
Ми ж боремося за поширення вільних знань, а ви пропонуєте створити Сховище невільних файлів. ІМХО це абсурдна пропозиція.-Анатолій (обг.) 16:56, 31 січня 2013 (UTC)
Сховище невільних не зможе існувати юридично: невільні файли можуть використовуватися лише з конкретною метою і зі значними обмеженнями (принаймні так за американським законодавством). Якщо буде окремий сайт з такими зображеннями, його запросто зможуть добряче оштрафувати. Варіант же розміщення серверів поза США вивчається в контексті URAA та свободи панорами, наскільки я знаю, реалістичного плану це зробити поки немає — NickK (обг.) 22:34, 31 січня 2013 (UTC)
Навіть якщо і буде, то у статтях ВП можна буде посилатися на нього, але не вставляти фото, бо ВП на серверах США. Тобто фактично як з Вікілівром.--Анатолій (обг.) 23:46, 31 січня 2013 (UTC)
воно було б арґументованим, якщо обґрунтування файлів на використання відбувалось би там.--Albedo (обговорення) 20:20, 1 лютого 2013 (UTC)

Категорія «Народилися …» замість «Народились …»


Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:55, 1 лютого 2013 (UTC)

Автопатрульованість

Шановні адміни, маю питання. Свого часу мені був наданий статус автопатрульованого. Але зараз, коли заходжу на Список автопатрульованих користувачів, себе там не бачу. В чому тут справа, і як це виправити? З пов. --Shao (обговорення) 16:13, 3 лютого 2013 (UTC)

Статус автопатрульованого зараз надається переважно користувачам, які не володіють українською і вносять лише технічні зміни. Ви ж маєте повноцінний статус патрульного (див. список патрульних) — NickK (обг.) 16:55, 3 лютого 2013 (UTC)

Позиційна карта Македонії

Як прописати точніші координати щодо позиційної карти республіки Македонія:

 • |top = 42.5 має бути 42°22'
 • |bottom = 40.7 має бути 40°49'
 • |left = 20.3 має бути 20°23'
 • |right = 23.2 має бути 23°02'

Центр країни має бути 41°50' - 22°00', а не 41,6° - 21,7° Через ці неточності неправильно вказується розташування населених пунктів, наприклад Умин-Дол має бути в межах общини Куманово (община), а він «залазить» аж в общину Арачиново (община). --Вальдимар 12:33, 13 лютого 2013 (UTC)

Уточнив координати, зараз усе гаразд? Насправді проблема в тому, що попередні координати були для карти Файл:Macedonia location map.svg, яка обрізана по-іншому — NickK (обг.) 13:31, 13 лютого 2013 (UTC)
Ні, не гаразд, дивись куди Лояне застрибнуло. Я підставляв й інші карти, все рівно не правильно. --Вальдимар 13:51, 13 лютого 2013 (UTC)
Треба трохи на північний південний захід посунуть. --Вальдимар 13:53, 13 лютого 2013 (UTC)

Повтор типів файлів

На цій сторінці в рядку «Дозволені типи файлів: png, gif, jpg, jpeg, xcf, pdf, mid, ogg, ogv, svg, djvu, tiff, tif, ogg, ogv, oga, webm» повторюються типи файлів «ogg, ogv». З повагою, --Іванко1 (обговорення) 23:50, 9 лютого 2013 (UTC)

Це помилка не в нас. Воно і в оригіналі так: [4].--Анатолій (обг.) 14:13, 13 лютого 2013 (UTC)

Свиниця

У заголовку статті незрозумілий рядок:

format=dms

Чому він виник і як його усунути?--Sachkot (обговорення) 13:38, 14 лютого 2013 (UTC)

Це від того, що гора знаходиться на території двох країн одразу, а в шаблон вбудували систему вставки карти за країною, яка в цьому випадку не може впізнати, що ж то там таке за країна ПольщаСловаччина, і видає якусь дурницю. Як усунути? Викинути на смітник {{Список країн}}, який не може зрозуміти країну — NickK (обг.) 09:46, 15 лютого 2013 (UTC)
А як це зробити технічно?--Sachkot (обговорення) 07:33, 19 лютого 2013 (UTC)

Список спостереження

Вітаю, панове.
Чи є якийсь технічний ліміт на кількість записів у списку спостереження? // Dustborn (обговорення) 22:08, 18 лютого 2013 (UTC) //

Не знаю про технічні ліміти, треба буде почитати документацію, але знаю що є користувачі у яких там десятки тисяч сторінок додано, тому проблем бути не повинно. Хіба що ви захочете закинути туди ботом геть усі сторінки --Baseобг.вн. 22:27, 18 лютого 2013 (UTC)
Ні, ботом закидати не збираюся, але список має впевнену тенденцію до роздування. // Dustborn (обговорення) 11:46, 19 лютого 2013 (UTC) //
Ви про кількість стоірнок вазаглі у списку, чи кількість тих, що виводяться? Якщо про перше, то вона, наскільки я розумів, необмежена (в розумних межах), у мене наприклад, у списку зараз 22566 сторінок. Якщо ви про кількість стоірнок, що виводяться, то їх можна міняти, натиснувши відповідне значення в рядку «Показати зміни за останні 1 • 2 • 6 • 12 годин 1 • 3 • 7 днів всі»--Анатолій (обг.) 22:33, 18 лютого 2013 (UTC)
Так, я цікавився саме про загальну кількість сторінок. Хоча, як бачу, хвилюватися мені ще рано. // Dustborn (обговорення) 11:46, 19 лютого 2013 (UTC) //
У мене 52 670, так що хвилюватись рано--Kamelot (обговорення) 10:01, 20 лютого 2013 (UTC)

Шаблон Державний діяч

Хтось поставив смайлики в нього або в залежні шаблони. Я не можу знайти де. Приклад Анна Ярославна. --Дядько Ігор (обговорення) 09:56, 20 лютого 2013 (UTC)

Це змінили Шаблон:), де була дужка, що закривається, а замінили на смайлик — NickK (обг.) 10:13, 20 лютого 2013 (UTC)

Вікіпедія:Проект:Енциклопедія історії України

Щодо перенесення у Віку відомостей з ЕІУ. Для додержання правил, викладених в статті по посиланню, хотілося б попросити технічно грамотних дописувачів зробити відповідний шаблон. А саме, щось на кшталт {{ЕІУ|Том|Адреса статті на сайті на сайті http://www.history.org.ua|Автор оригінальної статті}}. З тим, щоб шаблон давав пояснення про наявну ліцензію, і містив посилання на сторінку проекту. Це б дуже полегшило роботу, і посприяло залученню нових людей до проекту.

Заздалегідь дякую.

До речі, чи знає хто - подальші томи ЕІУ збираються викладати з дозволом на використання? І таке ще питання: припустимо, в інтернеті на сайті ЕІУ викладена деяка стаття. Вони там всі без ілюстрацій. Але в пдф-версії ілюстрації є. То ж - чи можна копіювати ілюстрації з пдф-версії статті, яка викладена у вільний доступ?--Shao (обговорення) 00:25, 21 лютого 2013 (UTC)

Ілюстрації і на сайті, і у пдф-версії мають, за логікою, окремі ліцензії. Я так розумію, що вільний тільки текст, а з ілюстраціями можуть бути складнощі.--Kamelot (обговорення) 04:02, 21 лютого 2013 (UTC)

Як знайти колір

Мене попросили знайти код блакитного кольору, як на прапорі ООН (замість #0df). Ви не знаєте, хто може це зробити? — Юpiй Дзядuк в), 22:52, 24 лютого 2013 (UTC).

#4B92DB. Можна багатьма способами. В мене, наприклад, є додаток Colorzilla у фаєрофоксі. Він працює так, що можна тицьнути в будь-якому місці на сторінці і він покаже код. --Zlir'a (обговорення) 22:59, 24 лютого 2013 (UTC)
 • У SVG-файлі можна відкрити його код і там подивитися.--Анатолій (обг.) 00:47, 25 лютого 2013 (UTC)
 • А як відкрити код у SVG-файлі? — Юpiй Дзядuк в), 05:43, 25 лютого 2013 (UTC).
 • Thank you, well enough. А як зробити світліші / темніші відтінки цього кольору? — Юpiй Дзядuк в), 08:50, 25 лютого 2013 (UTC).
 • Можна зберегти svg файл, відкрити текстовим редактором (типу блокнота) і знайти там, що треба, хоч інколи це може бути трохи важко, по-моєму. В цьому випадку 15-ий рядочок: <rect id="rect5" fill-rule="evenodd" height="800" width="1200" y="-.0000032031" x=".0000013184" fill="#4b92db" style="stroke:none"/> там де fill= і написано.
 • Можна скористатись, наприклад, ось таким сайтом: вводите там зверху те, що хочете змінити і тягаєте мишкою по полю з кольорами. Такий же трюк робить більшість (якщо не всі) графічних редакторів (всякі-там пейнти, фотошопи, гімпи, інкскейпи тощо). Можна ще, звісно, вгадувати: 4B92DB, це у шістнадцятковому коді 75 червоного, 146 зеленого і 219 синього, якщо залишити співвідношення між кольорами таке ж, але збільшити абсолютні значення, то вийде світліший відтінок, якщо зменшити - темніший. --Zlir'a (обговорення) 10:01, 25 лютого 2013 (UTC)
 • Дякую за colorpicker, цікавий сайт. На жаль, вимагає часу. — Юpiй Дзядuк в), 14:51, 25 лютого 2013 (UTC).

API та категорії що включаються шаблоном

Вся суть в тому що шаблони іноді містять категорії на сторінці документації. Як наприклад:

{{Disambig}}. З ним все в порядку, API віддає категорії на запит.
А от {{Кадр}}, на такий самий запит - не показує жодної категорії.

Цікаво чому? Тому що я "Кадр" тільки недавно відредагував і ці категорії десь кешуються? Але ж на сторінці вони зразу відображаються... --Буник (обговорення) 14:40, 2 березня 2013 (UTC)

Саме так - справа в кешуванні. Я оновив кеш і тепер показує категорії. --DixonD (обговорення) 14:48, 2 березня 2013 (UTC)
А де почитати як він працює і як часто онолвюється? --Буник (обговорення) 15:02, 2 березня 2013 (UTC)
Не знаю, самому було б цікаво. Експериментальним шляхом віднайдено, що якщо сторінку редагувати і зберегти, не роблячи ніяких змін, то кеш оновляється відразу (навіть action=purge не завжди працює) --DixonD (обговорення) 15:32, 2 березня 2013 (UTC)
Шукайте з mw:Manual:Cache --ASƨɐ 15:46, 2 березня 2013 (UTC)

У мене перший запит показує три категорії, другий — дві. А кешування ж може бути як на боці сервера так і на боці клієнта. Тобто якщо ви сьогодні вже робили запит до додавання категорії, то він міг запам'ятатись у кеші клієнта.--Анатолій (обг.) 15:51, 2 березня 2013 (UTC)

QuickiWiki Look Up

Чомусь сьогодні до моїх редагувань приписується якесь "QuickiWiki Look Up". Чи можу я цьому якось завадити, не напружуючи бота на вилучення цього спаму? А1 18:46, 4 березня 2013 (UTC) QuickiWiki Look Up

Напруж все-таки свого бота, бо проблема в дефектному додатку QuickiWiki для Firefox, який ти собі мав встановити. Цей додаток створений програмістами-аматорами, не має нічого спільного з розробниками Фонду, та має відомий баг у вигляді додавання того самого QuickiWiki Look Up. На жаль, це не можна виправити, тож єдиний варіант — вилучити додаток QuickiWiki — NickK (обг.) 19:57, 4 березня 2013 (UTC)

Шаблон:Пам'ятник

На мою думку, в шаблоні Пам'ятник дуже не вистачає графи "адреса" . Чи можливо додати її до шаблону? --Vetrov07 (обговорення) 08:39, 10 лютого 2013 (UTC)

А що, пам'ятникам листи пишуть?--Kamelot (обговорення) 14:36, 4 березня 2013 (UTC)
Хіба параметр "Місце розташування" не виконує цілком добре цю функцію? --Щиро Ваш, Дивний 11:01, 5 березня 2013 (UTC)

Ліцензування зображення: Угай тихоокеанський

--アンタナナ 12:46, 5 березня 2013 (UTC)

Обгрунтування добропорядного використання логотипів

Прохання зробити переклад Шаблону {{Non-free use rationale logo}} --Perohanych (обговорення) 22:48, 6 березня 2013 (UTC)

ВП:ЗНШ не тут.--Ваѕеобг.вн. 05:40, 7 березня 2013 (UTC)

Deployment of Wikidata's infobox feature on the first Wikipedias

Hey :)

Sorry for writing in English. I hope someone can translate this.

We're making the plan for the deployment of the second phase of Wikidata right now. This is scheduled for the end of March (but might change). Here is what phase 2 is all about:

 • infobox templates can be rewritten to include data from Wikidata
 • existing infoboxes will continue to work
 • the current syntax for how to include data from Wikidata in infobox templates is at meta:Wikidata/Notes/Inclusion syntax
 • d:Q159 gives an example of what kinds of data is already in Wikidata. More data will be added in the coming weeks by Wikidata editors and more data types are being worked on by the development team. This includes for example number, date/time and geocoordinates

More questions are answered at meta:Wikidata/Deployment Questions and I am happy to answer more questions if you have them.

If there is no strong objections I'd like this Wikipedia to join the group of Wikipedias who will get this first.

Cheers --Lydia Pintscher (WMDE) (обговорення) 14:07, 9 березня 2013 (UTC)

Well, if all existing features continue to work, I don't think that anybody will oppose. But let's wait several days to see whether anybody has any reasonable arguments against. --DixonD (обговорення) 15:39, 9 березня 2013 (UTC)

Комусь потрібно перекласти повідомлення повністю? Якщо коротко, то пропонується, щоб уквікі була однією з перших, на яку розгорнуть другу фазу Вікіданих --DixonD (обговорення) 15:42, 9 березня 2013 (UTC)

А в нас і першу, наскільки я розумію, ще не розгорнули повністю. Чи планується бот, який буде вилучати інтервікі, які на Вікіданих вже є? І популярне питання: якщо користувач написав статтю, то йому обов'язково додати її до Вікіданих чи на горизонті світлого майбутнього планується автоматизація? Якщо ні, то, можливо, буде доцільно дати загальне оголошення щодо переходу інтервік на Вікідані? --Acedtalk 15:54, 9 березня 2013 (UTC)
Ну першу розгорнули повністю що було:), а виправлення і допрацювання будуть завжди, як це є з медіавікі загалом (просто більшість змін не дуже помітні). Автоматизація можлива, якщо користувач додав хоча б якусь інтервіку - або локально, або у вікіданих. Інакше, автоматично як дізнатися з чим пов'язувати статтю? Навіть зараз, в принципі, додати інтервіку на вікідані не набагато складніше, ніж локально. Щодо перенесення існуюючих інтервік на Вікідані автоматично - то думаю боти будуть згодом (на енвікі вже є ряд ботів). У будь-якому разі я не розумію, які можуть в кого зараз виникати проблеми, якщо існуючий механізм інтервік як працював, так і працює покищо. З другою фазою теж саме - всі існуючі функції залишаться, натомість отримаємо нові можливості. --DixonD (обговорення) 16:09, 9 березня 2013 (UTC)
То може все-таки треба дати якесь оголошення? Більшість редакторів, як бачимо з нових статей, не знають про перехід. --Acedtalk 16:30, 9 березня 2013 (UTC)
Та я не знаю, зараз загальне оголошення і так надто велике, щоб хтось на нього звертав дуже увагу. --DixonD (обговорення) 16:32, 9 березня 2013 (UTC)
Проблема в тому, що якщо раніше достатньо було поставити одну інтервікі, а боти робили решту роботи, зараз цього взагалі не відбувається — NickK (обг.) 16:18, 9 березня 2013 (UTC)
А зараз теж треба поставити одну інтервікі, тільки в іншому місці. --Acedtalk 16:30, 9 березня 2013 (UTC)
Не всі просто знають про те місце. Хто вже зрозумів, як це робити, тим нескладно, а решта поки чекає на ботів, які раніше робили всю роботу, але більше не прийдуть (а ніякого помітного повідомлення не було) — NickK (обг.) 19:37, 9 березня 2013 (UTC)
Так я пропоную дати це саме помітне повідомлення. --Acedtalk 20:29, 9 березня 2013 (UTC)
Так перші ж — it, he, hu.bugzilla:45600. І на другій фазі там не все прауцює. Я пробував створювати property 'population' (населення), так мені сказали, що ще рано, бо там має бути числовий формат, а в них поки що підтримується тільки рядковий (string).--Анатолій (обг.) 16:01, 9 березня 2013 (UTC)
Може тому не працює, що другу фазу будуть розгортати тільки 27-ого березня? --DixonD (обговорення) 16:11, 9 березня 2013 (UTC)
 • Якщо чесно, то картки дуже сильно підлаштовані під англійську мову та вже є суперечливими. Наприклад, щодо кордонів є дві суперечності. По-перше, Україна не визнає Абхазії та Пд. Осетії, а в d:Q159 зазначено, що Росія з ними межує, чи є спосіб в українській статті вилучити цю інформацію (якщо по Росії це може бути доречно, то d:Q229 Кіпр просто не може межувати з Турецькою Республікою Північного Кіпру)? По-друге, в Україні не прийнято подавати морські кордони вкупі з сухопутними, і українські джерела зазвичай не пишуть, що Росія межує зі США. Також є одна суттєва вада перекладу: корінним населенням в Росії записано d:Q492468 (россияне, de:Russländisch або es:Rossiyane), в той час як українською такого терміну немає, росіяни українською — це народ русские, россияне — населення Росії, а терміну на позначення корінного населення Росії (росіяни, татари, якути, буряти, інгуші, чеченці та інші) в українській мові просто немає. Тобто до впровадження узагальнених карток треба створити можливість якось їх локально обійти — NickK (обг.) 16:18, 9 березня 2013 (UTC)
  Яка різниця кого одна із 200+ держав визнає чи ні, якщо ми пишемо нейтральну енциклопедію? --Ваѕеобг.вн. 16:21, 9 березня 2013 (UTC)
  Подайте, будь ласка, нейтрально списки країн, з якими межує Сербія і Кіпр. Хочу подивитися, як це зробити нейтрально — NickK (обг.) 16:42, 9 березня 2013 (UTC)
  Всі країни, які згадуються як сусіди в тій чи іншій вікі. А кожна вікі буде сама вирішувати, які з тих країн включати. Все просто, як на мене. --DixonD (обговорення) 18:04, 9 березня 2013 (UTC)
  Йдеться про те, що подати «всі крім одного» зі списку не вийде. Так само не вийде досягти 100% нейтральності на Вікіданих, адже в полі «площа Кіпру» ми маємо неодмінно прийняти рішення, подавати її з турецькою частиною чи без — NickK (обг.) 19:37, 9 березня 2013 (UTC)
  Хто змушує використовувати чи не використовувати ту чи іншу інформацію? І взагалі, читаємо meta:Wikidata/Deployment Questions --DixonD (обговорення) 16:27, 9 березня 2013 (UTC)
  З можливістю відмовитися або перекрити інформацію з Вікіданих ясно, але що робити з мовними проблемами — от як заповнити поле «корінне населення Росії» українською? — NickK (обг.) 16:42, 9 березня 2013 (UTC)
  У нас в статті Росія пише "росіяни". Але при чому тут взагалі Вікідані? Якщо не буде вікіданих, то назва корінного населення вирішиться іншим чином? Я не розумію, чесно. --DixonD (обговорення) 18:00, 9 березня 2013 (UTC)
  Це проблема того, що, власне, не дуже зрозуміло, що відбуватиметься, коли посилання йтиме на статтю без української інтервікі. Якщо в статті, де українська інтервікі має бути, але її ще немає, можна прописати червоне посилання, то що підставлять Вікідані там, де українського терміну взагалі не існує? — NickK (обг.) 19:37, 9 березня 2013 (UTC)
  Можливо дурне питання. Ти читав meta:Wikidata/Notes/Inclusion syntax? --DixonD (обговорення) 20:43, 9 березня 2013 (UTC)
  Там написано, що якщо задана назва, але не задана стаття, то буде просто текст без посилання. А от що робити, якщо назву задати не можна взагалі (нема такого поняття), неясно — буде просто Q492468, текст англійською, російською чи що? — NickK (обг.) 21:18, 9 березня 2013 (UTC)
 • І ще одне питання. Якщо я перейменую статтю, а назву на Вікіданих не зміню, то що буде: назву змінить бот; стаття втратить зв'язки з іншими, втративши інтервікі; чи неправильна інтервіка так і буде стояти в статтях іншими мовами? --Acedtalk 16:57, 9 березня 2013 (UTC)
  Практика показує - бот не міняє. Я вже давненько (тиждень-два?) почав користуватись цією опцією у англійській версії. Боти там якщо й працюють - повільно. Може тому, що на початку вона доступна була тільки в англійській версії, тепер і здається в усіх. Головне - треба нашою мовою дати назви сторінкам, із вказанням усіх "синонімів", фактично сторінок-перенаправлень, може тоді боти будуть працювати адекватно. Але це займе час, тому поки що я роблю в ручну. --Yuriy Kvach (обговорення) 17:44, 9 березня 2013 (UTC)
  Якщо вже почали говорити про інтервіки, то і я напишу свою думку. Помітив такий недолік: дві інтервіки на одну статтю з різних елемнтів поставити не можна, але можна поставити на статтю та її редирект.--Анатолій (обг.) 18:40, 9 березня 2013 (UTC)
  Теж помітив таку помилку припущену ботом, виправив. Думаю, це тільки на початку. --Yuriy Kvach (обговорення) 19:27, 9 березня 2013 (UTC)

Два моменти. Перше - тема взагалі про другу фазу, а не про першу (інтервіки). Друге - не обговорюється суть другої фази, так чи інакше, вона буде введена на всіх вікіпедіях. Питання стоїть лише чи бути уквікі в першій хвилі чи пізніше. Де коментарі по суті? --DixonD (обговорення) 18:09, 9 березня 2013 (UTC)

Давайте дійсно спочатку запустемо бота, який поприбирає всі інтервікі, що є на "вікіданих", і беремось за інфобокси. Власне одне із іншим не пов'язано - можна робити паралельно. Укрвікі використовує, здається, такі ж інфобокси, як і англійська (принаймні у більшості випадках). Я так розумію, що тут повинно переносити на вікідані шаблони, а в першу чергу інфобокс, так чи ні? --Yuriy Kvach (обговорення) 19:27, 9 березня 2013 (UTC)
Давайте встановимо на такі дії річний мораторій. Доки не переконаємося, що жодних помилок нема. --Дядько Ігор (обговорення) 21:18, 9 березня 2013 (UTC)
Як на мене, єдиний конкретно притаманний укрВікі момент, який я зміг придумати, це наш порядок іменування. Чи можна буде зробити так, щоб у статті Челсі (футбольний клуб) президент і головний тренер були Роман Абрамович і Рафаель Бенітес відповідно, а не Абрамович Роман Аркадійович і Рафаель Бенітес? Тобто чи є спосіб замість назви статті підставити перенаправлення? — NickK (обг.) 19:37, 9 березня 2013 (UTC)

Автоматизація вибору ОСВ для невільних файлів

Чи міг би хто проаналізувати, яка частка серед невільних файлів завантажених під ліцензією «сумлінне використання» в укр-вікі за категоріями — фото померлих, логотипи, обкладинки книжок, пейзажі тощо.

На мою думку варто також подумати над вирішенням проблеми автоматизації вибору і заповнення шаблонів Обґрунтування сумлінного використання (ОСВ) для найпоширеніших типів файлів на етапі завантаження невільних файлів. Це б на 99% зняло проблему відсутностів ОСВ і неправомірного завантаження невільних файлів. --Perohanych (обговорення) 09:24, 11 березня 2013 (UTC)

Ви самі наводите різні приклади: з одного боку, пишете про цілком добропорядне використання (фото померлих, логотипи, обкладинки книжок), з іншого, тут же наводите явно недобропорядне (пейзажі) — адже зробити фото якоїсь території, крім зовсім забороненої для відвідин, може будь-хто. І проблема неправомірного завантаження зовсім не у відсутності ОДВ, а у використанні не там, де треба. Наприклад, фото померлого обґрунтоване в статті про нього, але якщо воно завантажене для статті про його рідне село, ніяке ОДВ це фото не врятує. Так само нічого не врятує і галерею обкладинок книжок у статті про їх автора, хоч скільки ОДВ не вставили б при завантаженні. Тобто так, дописати додавання ОДВ можна, але навряд чи це щось змінить: можна цілком спокійно поставити заповнене ОДВ про відсутність вільних замінників і відправити фото до статті не по темі — NickK (обг.) 09:55, 11 березня 2013 (UTC)
Статистика потрібна для того щоб визначитися скільки невільних фото (число і відсоток) підходять для сумлінного використання. Якщо виявиться що потрети померлих, логотипи і обкладинки значимих книжок становлять по 33% (разом 99%) усіх невільних фото, то зрозуміло, що варто автоматизувати заповнення шаблонів ОСВ для фото, які підходять саме у ці категорії, ще на етапі їх завантаження. --Perohanych (обговорення) 10:26, 11 березня 2013 (UTC)
Можете пошукати в Категорія:Зображення:Невільні зображення. Дуже багато фото в Категорія:Зображення:Сумлінне використання для конкретних статей, де складено все докупи; гадаю, саме там і лежить найбільше різноманітних невільних зображень. Але, знов-таки, не бачу, яким чином наявність шаблону стимулюватиме правильно використовувати зображення, якщо в нас уже є 410 файлів, де є ОДВ, але так і не заповненеNickK (обг.) 10:38, 11 березня 2013 (UTC)
Якщо буде певний «майстер завантаження» і запит полів для шаблону ОДВ проводитиметься на етапі завантаження, то названа Вами проблема практично відпаде. --Perohanych (обговорення) 11:17, 11 березня 2013 (UTC)
Я б сказав, що проблема в іншому: в нас є ряд безсумнівно добропорядних зображень з не(до)заповненим ОДВ (наприклад, логотипи в статтях про компанії) та ряд зображень з заповненим ОДВ, використання яких зовсім недобропорядне (наприклад, галереї невільних обкладинок у статті про автора, невільні фото живих людей у статтях навіть не про них самих тощо). Тож питання не стільки в заповненому/незаповненому ОДВ, скільки в тому, що саме написано в ОДВ — NickK (обг.) 11:31, 11 березня 2013 (UTC)
Не розумію, нащо тут автоматизація? Ви заповнюваєте ОДВ, щоб від вас відчепились? Якщо ОДВ буде автоматчине, то який від нього сесн? Можна просто у шабло для невільного зображення зразу додати текст ОДВ.--Анатолій (обг.) 11:53, 11 березня 2013 (UTC)
У всіх випадках з логотипами та фотопортретами померлих — «щоб відчепились». Хіба ні? Для інших випадків — варто запропонувати поля для заповнення ОДВ саме при завантаженні, оскільки необхідність заповнення шаблону ОДВ у нас зараз неочевидна, і користувач має можливість через власний недогляд завантажувати файли без заповнення ОДВ, що створює додатковий клопіт як патрульним і адміністраторам, так і самим користувачам, які вантажили файли. --Perohanych (обговорення) 14:31, 11 березня 2013 (UTC)
(facepalm)--Анатолій (обг.) 15:49, 11 березня 2013 (UTC)
От через те, що заповнюють «щоб відчепились», потім і виникають претензії до файлів. Адже жоден нормальний користувач не висловлюватиме претензій до єдиного фотопортрету померлого в статті про цю особу або до логотипу в статтю про компанію (і особисто я в таких випадках просто беру й підставляю шаблонне ОДВ, бо ситуація очевидна). В той же час, будь-яке інше використання цих файлів з шаблоном «щоб відчепились» неодмінно призведе до претензій до файлу — NickK (обг.) 17:09, 11 березня 2013 (UTC)
 • Гадаю, що для тих випадків, коли обґрунтування досить стандартне (наприклад використання логотипу компанії у статті про компанію) воно повинно бути максимально автоматизовано. Здається, щось таке у нас і є в шаблоні {{Логотип}}, можна зробити його більш чітким і зрозумілим. У той же час, в неочевидних випадках має бути досить детальне обґрунтування заповнене вручну. --yakudza 17:43, 11 березня 2013 (UTC)