Вікіпедія:Книги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Огляд

Книга Вікіпедії являє собою збірник статей Вікіпедії, які можуть бути легко збережені в електронному вигляді у форматі PDF, ZIM або OpenDocument Format та дають можливість замовити друковану книгу. Для отримання інформації та допомоги по книгах Вікіпедії в цілому, див. Довідка:Книги (загальні рекомендації) і Проєкт:Вікіпедія-Книги (питання і допомога).

Книжкова полиця

Популярні книги

Ці книги є популярними бо вони розкривають цікаві сюжети, або мають досконалий стиль подачі інформації.
  • Скоро надійдуть
  • Дивись Featured та Good topics, які містять посилання на якісні книги у лівому верхньому куті заголовку рамки.


Друковані книги Вікіпедії

Підказки по створенню хороших книг

Сюжет та заголовок

Наразі немає жодних обмежень по створенню книг з наявних у Вікіпедії статей. Хороша книга фокусує увагу на якомусь певному сюжеті і старається розкрити його у повній мірі. Наповнена значенням назва книги допоможе читачеві зрозуміти чи дана книга відповідає його запитам.

Довжина

Книга повинна мати кількість розділів (число окремих статей) в розумних межах, які буде зручно читати й при необхідності роздрукувати. Вона може складатися і лише з однієї статті. Проте книги в форматі PDF розміром більше за 500 сторінок можуть бути завеликими й інколи створюють проблеми при роботі з ними на старих комп'ютерах.

Вступ

Збережену вже книгу можна модифікувати додавши до неї вступ. Текст вступу можна зберегти на окремій сторінці книги. Дивись допомога для експертів для детальнішого опису про те як приєднати до книги вручну додаткові сторінки.

На завершення

Якщо ваша книга має зрозуміло викладений сюжет, наповнену змістом назву та її розмір знаходиться в розумних межах, то ви можете додати її переліку книг спільноти. Ви також можете зберегти її безпосередньо до Книги:Назва, або перенести її туди з вашого простору користувача.