Вікіпедія:Критерії вибраного порталу
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті |
На сторінці «Вибрані портали» зібраний перелік наших найкращих робіт, які відображають найкращий вміст української Вікіпедії з окремих галузей та заохочують і надихають на подальші дописи до них.
Критерії, яким повинен відповідати вибраний портал:
- Корисність. Портал має покривати цікаві та широкі теми. Портал, що покриває меншовартісні теми менш корисний, оскільки їхній зміст обмежений. Вибраний портал покриває достатньо широкі та значні галузі, щоби визначати його як стартову точку для читача. Оскільки портал відображає найкращій зміст Вікіпедії, наповнення порталу — вибіркове. Він висвітлює лише найякісніший зміст, що в ідеальному випадку вже є вибраним.
- Оновлення. Портал має відображати регулярно різноманітні сторони змісту Вікіпедії зі своєї теми. Вибраний портал повинен оновлюватися регулярно в таких аспектах:
- при обранні доброї чи вибраної статті з даної тематики ця стаття повинна виставлятися на портал, аналогічно тому, як вона виставляється на Головну сторінку;
- принаймні раз на місяць повинен оновлюватися[1] список із червоних посилань у відповідній категорії (див. Заохочення);
- якщо портал містить розділ «Новини», вони повинні оновлюватися раз на тиждень;
- портал повинен хоча б раз у три місяці змінювати шляхом ротації свою вибрану статтю.
- Портали, що не оновлювалися впродовж трьох чи більше місяців мають бути позбавлені цього вибраного статусу.
- Привабливість. Вибраний портал відображає вікіпедійний зміст в естетично приємному вигляді. Кольори гармонічні та пасують один одному та не відволікають від змісту, а текст не перевантажений форматуванням. Червоні посилання[2] приводяться для заохочування зробити внесок. Вирізки зі статей та біографій не повинні значно перевищувати 200 слів.
- Ергономічність (зручність). Портал має бути гармонічно побудований для відображення змісту Вікіпедії у логічному порядку та так, щоби підсилити корисність та привабливість. Тут вигляд є головною, а заохочування — другорядною задачею.
- Заохочення. Вибраний портал повинен містити посилання на список статей, котрі необхідно створити (список червоних посилань[3]).
- Опікуни. Портал повинен мати опікунів, які сприятимуть інформаційному наповненню порталу, своєчасному оновленню його розділів (див. Оновлення).
У разі складання з себе повноважень останнім (або єдиним) опікуном, він має повідомити про це на сторінці обговорення порталу або у Кнайпі. Якщо нового опікуна не буде знайдено по закінченню місячного терміну, портал автоматично позбавляється статусу вибраного[4]. - Портал повинен відповідати стандартам стилю та проєктів Вікіпедії. Це включає в себе домовленості щодо назв, орфографії, стилю тощо (див. також Вікіпедія:Портали).
- Вибраний портал має містити зображення, де потрібно, та заголовки, а також відповідати вимогам стосовно дотримання авторських прав.
- Портал має уникати самопосилань, тобто нічого не заявляти від себе, за винятком (хоча теж не бажано) привітання. В тих місцях, де портал закликає до внеску (наприклад, розділ «Чим допомогти?»), портал може використовувати самопосилання.
- Вибраний портал має містити невеликий вступ — визначення теми порталу.
- Базова стаття вибраного порталу не повинна бути у вигляді статті-заготовки.
- В базовій категорії повинен бути порядок: не повинно бути випадкових статей. Дрібні теми розкатегоризовані у підкатегорії тощо
- Портал має включати посилання на інші пов'язані проєкти, якщо такі є, включаючи проєкти Вікімедіа.
Обговорення надання статусу порталу ведеться на сторінці Вікіпедія:Кандидати у вибрані портали. Враховуються обговорення, які стосуються виключно критеріїв.[5]
Примітки
[ред. код]- ↑ За допомогою інструменту https://tools.wmflabs.org/missingtopics/ чи подібних
- ↑ В обмеженій кількості, бажано з шаблоном {{Не перекладено}}
- ↑ Генерується за допомогою інструменту https://tools.wmflabs.org/missingtopics/ чи подібних
- ↑ Після формального подання заявки на сторінку Позбавлення статусу.
- ↑ Слід зазначити що такі критерії як ергономічність та привабливість досить суб'єктивні, тому такі аргументи як "мені не подобається колір, бо я не люблю цей колір" не є достатньо обґрунтованими, а аргумент "цей колір тексту не видно на такому кольорі тла" — є обґрунтованим.