Вікіпедія:Критерії значимості/Фільми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тематичні критерії значимості

Це зведення рекомендацій відноситься до значимості самих фільмів. Про значимість кіноакторів і кінематографістів див. статтю Вікіпедія:Критерії значимості персоналій; про значимість кіностудій у Вікіпедія:Критерії значимості організацій.

Загальні критерії[ред. код]

Перш ніж написати у Вікіпедію окрему статтю про фільм, перевірте, чи задовольняє він одному (будь-якому) з критеріїв, перерахованих нижче. Якщо фільм не задовольняє жодного з цих критеріїв, рекомендується утриматися від створення окремої статті про нього і спробувати провести обговорення про включення інформації про фільм у вже існуючу статтю про кінематографічний жанр, режисера, національний кінематограф, кінофестивалі і тому подібне. Якщо фільм не заслуговує навіть згадки в подібних статтях, окрему статтю про нього створювати не слід.

Якщо фільм не проходить ні по одному з перерахованих нижче критеріїв, він вважається незначимим, і не заслуговує окремої статті у Вікіпедії. Якщо фільм задовольняє хоч би одному з перерахованих нижче критеріїв, він може вважатися значимим:

 1. Існують незалежні публікації про фільм і його творців.
  • Цей критерій включає такі публікації, як книги, телепередачі і документальні фільми про його створення, статті у великих міжнародних базах даних про фільми (Leonard Maltin's Movie Guide, Time Out Film Guide, Internet Movie Database), публікації у виданнях кінознавства (наприклад, «Кіноколо», «Кіно-Театр» «Искусство кино», Cahiers du Cinéma, Senses of Cinema та ін.), кінематографічних енциклопедіях, критичні статті в паперовій періодиці.
  • Цей критерій не включає таке:
   • Передрук прес-релізів і реклами фільмів (саморозкрутка не вітається у Вікіпедії, публікована стаття про фільм повинна бути зроблена незалежною і незацікавленою стороною).
   • Звичайні огляди, такі як списки нових фільмів, списки прокату, короткі огляди і короткий переказ сюжету без критичних коментарів.
 2. Історичний критерій значимості:
  • Публікації принаймні двох різних статей про фільм щонайменше через п'ять років після його виходу.
  • Фільм вважається значимим за опитуванням кінокритиків, кіноакадеміків, професіоналів у сфері кіно, якщо це опитування було проведене щонайменше п'ять років після виходу фільму. Прикладами можуть бути: Sight and Sound Poll(англ.), Time Out Centenary of Cinema(англ.), 1999 Village Voice Critics Poll(англ.) і подібні.
  • Фільм виставлявся на кінофестивалі або відбувся новий комерційний вихід на екран щонайменше через п'ять років після первинного виходу фільму.
  • Фільмом є істотний внесок в кінематограф як мистецтво.
 3. Фільм отримав або був номінований на престижну нагороду в галузі кіномистецтва[1].
 4. Фільм був визнаний світовим блокбастером, тобто заробив у світовому прокаті більше 100 мільйонів доларів[1].
 5. Фільм був збережений у національному кіноархіві.
 6. Фільм (використані в ньому прийоми) вивчався у вищому навчальному закладі (з окремою програмою з кіномистецтва) або увійшов до підручників із кіномистецтва як приклад.

Виноски[ред. код]

 1. а б цей критерій вторинний. Більшість фільмів, що задовольняють цьому критерію, задовольняють і першому, тут він приведений для зручності швидкої оцінки значимості фільму.

Посилання[ред. код]

 1. The Internet Movie Database

Дивіться також[ред. код]