Вікіпедія:Освітня програма/Знайомство з Вікіпедією

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Освітня програма Вікіпедії

Міжнародна програма, у межах якої використовують Вікіпедію в навчальному процесі

Вікіпедія — це вільна онлайн-енциклопедія, яку наповнюють волонтери й волонтерки з усього світу. Вона налічує понад 300 мовних розділів. Розділ українською мовою містить уже понад мільйон статей. На цій сторінці ви знайдете корисні матеріали, які допоможуть розібратися із тим, як працює Вікіпедія і як долучитися до її редагування.

Принципи роботи Вікіпедії

[ред. код]

Вікіпедія — це:

  1. Вільна онлайн-енциклопедія — найбільша в історії людства
  2. Один із найпопулярніших вебресурсів у світі
  3. Колективний, колаборативний волонтерський проєкт

Вікіпедія існує вже понад 22 роки — англомовний розділ був заснований на початку 2001 року. За цей час було зроблено близько 60 мільйонів статей в усіх мовних розділах. З 2004 року в українській Вікіпедії вже зроблено більше 1,2 млн статей, це - 14-те місце серед усіх мовних розділів Вікіпедії, 10-е серед європейських Вікіпедій та на 3-те серед Вікіпедій слов'янськими мовами.

Вікіпедія завжди була і є безкоштовною. Вона також не монетизує дані своїх читачів. Увесь вміст Вікіпедії доступний під вільною ліцензією — можете брати і використовувати його, якщо правильно послатися на джерело. Вікіпедія живе із пожертв: більшість грошей жертвують прості читачі.

Вікімедійна спільнота: учасники й учасниці міжнародної конференції Wikimedia CEE Meeting 2018 у Львові

У Вікіпедії немає штату оплачуваних авторів та редакторів, її пишуть волонтери та волонтерки. Заповнення Вікіпедії - це інтелектуальне хобі, захоплення, а для декого навіть залежність😉. Щоб редагувати Вікіпедію не потрібно бути дипломованим експертом чи експерткою, але потрібно розбиратися в темі, з якою ви працюєте, вміти користуватися авторитетними джерелами. Кожен і кожна може долучитись до наповнення Вікіпедії.

Як долучитися до наповнення Вікіпедії

[ред. код]

Мабуть, найпростіший спосіб допомогти Вікіпедії — зробити невелике виправлення у статті, якщо ви помітили хибодрук чи неточність в ній. Знайдіть кнопку «Редагувати» зверху статті, перейдіть до сторінки редагування. Відредагуйте текст та збережіть сторінку.

Кнопка «Редагувати», щоб зробити виправлення у статті

Вітаємо! Ваші зміни стали доступні для всіх читачів Вікіпедії, і вони будуть корисними для тисяч людей, які читатимуть цю статтю після вас. На багато років.

Щоб долучитися більш ґрунтовно та системно — треба заповнювати інформаційним матеріалом готові статті, щоб покращити їх, або створювати нові, повноцінні статті. Для роботи зі статтями Вікіпедії бажано бути зареєстрованим: реєстрація швидка і дає чимало переваг.

Як це все зробити технічно? Запрошуємо скористатися відеодемонстраціями, де покроково показано процес:

Також дивіться відеопрезентацію на 28 хвилин та добірку інших корисних посилань.

Як обрати теми статей для роботи? Загалом ви можете писати про будь-що, що відповідає правилам Вікіпедії і зокрема критеріям значущості. Водночас у Вікіпедії постійно проходять тематичні кампанії, організатори яких надають списки статей, які особливо потребують створення чи покращення. Запрошуємо познайомитися з поточними вікітижнями та взяти в них участь:


Очікується тиждень української мови (нове), триває тиждень Одещини, завершується кампанія 1Lib1Ref