Вікіпедія:Перейменування статей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.
Тут користувачі зазначають сторінки, яким слід, на їхню думку, змінити назву.
Скорочення
ВП:ПС

Користувачі самі можуть перейменовувати статті Вікіпедії, без допомоги адміністраторів, бажано так і робити. Для цього потрібно скористатися посиланням «Перейменувати» у верхній частині сторінки. Якщо перейменувати таким чином не вдається через те, що така сторінка вже існує (як правило, вона є редиректом), то на таку сторінку слід поставити шаблон {{db-move}} із зазначенням назви статті, що перейменовується. Після вилучення адміністратором статті-редиректа можна перейменовувати статтю звичним чином. Як правило, вилучаючи сторінку, адміністратор сам і здійснює перейменування.

Але якщо є сумніви у доцільності або правильності перейменування, то краще вказати статтю тут і пояснити причину перейменування. На статтю, яка має бути перейменована, ставиться шаблон {{Ana|Нова назва статті}}.

Регламент перейменування: якщо перейменування не є технічним (наприклад, «згідно з правилами» або «допоможіть перейменувати») і вимагає обговорення — протягом тижня відбувається обговорення і після його закінчення будь-який досвідчений користувач (бажано той, який не брав участі в обговоренні) підводить підсумок. За взаємною згодою може бути здійснене швидке перейменування до закінчення тижневого терміну.

Якщо ви згодні з перейменуванням статті, поставте перед своїм коментарем шаблон {{За}}, якщо ні — {{Проти}}.

Важливо пам'ятати, що згідно з принципами Вікіпедії, на цій сторінці проводяться не голосування, а обговорення з перейменування статей. Тому аргументація, посилання на правила та принципи Вікіпедії є важливішими ніж шаблон «за» або «проти». Ваші неаргументовані голоси при підведенні підсумку можуть бути не враховані.

Щоб додати нову заявку[ред. код]

Перед тим, як подати заявку на цю сторінку, подумайте над обґрунтуванням, тобто надайте посилання на словники та авторитетні джерела. Ваша заявка має відповідати вимогам ВП:МОВА.

Щоб оформити нову заявку, потрібно зробити такі три кроки:

 • позначте сторінку, яку ви пропонуєте перейменувати, за допомогою шаблону {{Ana|Нова назва}}
 • через наступну форму вводу введіть поточну назву статті замість Стара_назва, нову назву замість Нова_назва, натисніть «Створити». Далі заповніть заявку і збережіть.


 • Потім зазначте нову заявку нижче (тобто у списку на цій сторінці, Вікіпедія: Перейменування статей) у вигляді {{Rename|Стара назва|Нова назва}}.

Поточні заявки[ред. код]

Акт_відновлення_Української_Держави_1941_рокуАкт проголошення Української Держави 1941 року[ред. код]

--TimeWaitsForNobody (обговорення) 13:38, 25 липня 2016 (UTC)

 1. Назва статті не відповідає назві акту «Акт проголошення Української Держави»
  Акт проголошення Української держави.jpg
 2. В самому акті чітко написано «Організація Українських Націоналістів під проводом СТЕПАНА БАНДЕРИ проголошує створення Української Держави»
 3. Свідоме введення в оману читачів УкрВікіпедії і її дискредитація. Незрозуміло, яка саме держава відновлюється ЗУНР, УНР, Українська Держава, Карпатська Україна і т.д. Наприклад УНР на той час мала Державний центр Української Народної Республіки на еміграції, який ніякого відношення до цього акту не мав.

TimeWaitsForNobody (обговорення) 13:49, 25 липня 2016 (UTC)

 • Мені здається, тут все цікавіше. То не оригінал, бо Зборівські вісті опублікували щось на місяць пізніше. А оригінал, здається, ось, і там видно, що виправлено від руки з заміною проголошення на відновлення — NickK (обг.) 14:49, 25 липня 2016 (UTC)
  А ось і оригінал (ЦДАВО України, ф. 3833, оп. 1, спр. 5, арк. 3). Тож за таких умов, мабуть, правильною назвою буде Акт відновлення Української Держави без року, бо відновлювали її лише один раз. Альтернативою може бути Акт 30 червня 1941, як в ЕІУ, але не проголошення, бо проголошення в останню мить прибрали — NickK (обг.) 15:11, 25 липня 2016 (UTC)
 • Повторю знову, наразі назва статті є Акт відновлення ..., а в тексті статті Акт проголошення.., з наведенням тексту цього акту. Мені, як читачу це не зрозуміло і виникають законні підстави недовіряти інформації з УкрВікі. TimeWaitsForNobody (обговорення) 22:55, 25 липня 2016 (UTC)

Спроба розібратися[ред. код]

Наскільки я розібрався на основі [1], [2] та інших джерел.

 1. Спочатку був підготовлений текст «Акт відновлення Української Держави»
 2. 22 червня у Кракові було проголошено саме відновлення Української Держави
 3. Але на НАЦІОНАЛЬНИХ ЗБОРах УКРАЇНЦІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ які відбулися дня 30 червня 1941 р. Було прийнято «АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ», зі словами: «... Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує створення Української Держави...»
 4. Разом з тим у документі, який підписав Ярослав Стецько значиться «Акт відновлення Української Держави».

TimeWaitsForNobody (обговорення) 00:02, 26 липня 2016 (UTC)

Висновок[ред. код]

Плутанина спричинена різними версіями акту. У підписаному варіанті фігурує відновлення, а в акті проголошеному на НАЦІОНАЛЬНИХ ЗБОРах УКРАЇНЦІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ назва «АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ», зі словами: «... Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує створення Української Держави...».

На жаль, як це часто буває в УкрВікі, автори статті не звернули на це уваги.

Я додав текст підписаного акту до статті, з посиланнями на АД.

Тому прошу того хто буде підбивати підсумок, скористатися пропозицією Користувач:NickK - Акт відновлення Української Держави. Тобто назвати статтю за назвою підписаного акту.

TimeWaitsForNobody (обговорення) 01:36, 26 липня 2016 (UTC)

Радянська_анексія_західноукраїнських_земельВключення західноукраїнських земель до складу СРСР[ред. код]

Поточна назва статті не відповідає ВП:НТЗ та вводить читачів в оману.

Наприклад: українські землі, які знаходились складі Польщі у 1920 - 1939 роках. Були анексовані Польською Республікою за результатом:

З назви статті виходить, що Україна, як правонаступниця УРСР незаконно володіє західноукраїнськими землями.

--TimeWaitsForNobody (обговорення) 11:32, 22 липня 2016 (UTC)

 • @NickK: Наскільки я зрозумів назва анексія була надана статті за результатом голосування, яке підбив Користувач:Bulka UA. Ніяких переконливих аргументів на користь анексії не було наведено, обговорення будувалося в основному на емоціях. TimeWaitsForNobody (обговорення) 02:46, 23 липня 2016 (UTC)
 • @TimeWaitsForNobody: Західну Україну анексувала не УРСР, а СРСР, а правонаступницею СРСР є Росія. Польща разом з Канадою були першими країнами, котрі визнали незалежну Україну з її територією в 1991 році. То про котру незаконність можна фантазувати? Не бажаєте спочатку «поексперементувати» зі спільнотою на пейменуванні статті Анексія Криму Росією (2014) в Включення земель Криму до складу Росії ? Там є додатковий аргумкент на користь такого перейменування — Крим певний час входив до складу Російської імперії, а Західна Україна — ніколи. --ROMANTYS (обговорення) 07:41, 24 липня 2016 (UTC)
  Шановний ROMANTYS, можливо вам варто зупинити антиукраїнську істерію, ваша воля ви б давно Західну Україну віддали б полякам, а Східну Росії. Але раджу вам залишити ваші переконання поза Вікіпедією. Видно, що ви погано знаєте історію, або навмисно її спотворюєте. Насправді, якраз Польща анексувала ЗУНР та Волинь, яка належала УНР/УСРР, a ще раніше Російській імперії. TimeWaitsForNobody (обговорення) 08:34, 24 липня 2016 (UTC)
  ЗУНР належала Російській імперії, і тому СРСР полізла «визволяти й рятувати»? Сталін у ролі «збирача» українських земель та етносу? Це щось нове... Факти в студію, або вам варто зупинити проросійську та просовкову істерію! --ROMANTYS(обговорення) 08:54, 24 липня 2016 (UTC)
  ROMANTYS, Напевно крім незнання історії ви ще неуважно читаєте. Повторю ЗУНР, землі якої раніше входили до Австро-Угорщини, була анексовано Польщею. Будьте так ласкаві відповісти: Ви дійсно вважаєте, що Польща законно володіла західноукраїнськими землями?. TimeWaitsForNobody (обговорення) 09:13, 24 липня 2016 (UTC)

Аргументація[ред. код]

TimeWaitsForNobody (обговорення) 03:56, 23 липня 2016 (UTC)

п.с. попередні обговорення назви статті, будувалися на емоціях, а не на фактах, можливо їх учасники намагалися, якомога більше догодити польськім друзям. TimeWaitsForNobody (обговорення) 04:27, 23 липня 2016 (UTC)

Альтернативні назви[ред. код]

Так, як анексія західноукраїнських земель Україною (на той час УРСР), є абсурдом за суттю. Тоді треба не зупинятися, а вживати у назві статті польську назву: східні креси. Як відомо саме Східні креси у Польщі називають територію Західної України.

До речі в канонічному викладі цієї статті так і значилося:

вторгнення до Польщі, придушення незначного польського опору й захоплення східних районів Польщі (Східні Креси) TimeWaitsForNobody (обговорення) 09:42, 23 липня 2016 (UTC)

пропоную перейменувати на Радянська окупація західноукраїнських земель (повернути назву, яка вже була) → Див. Руккас А. Польсько-радянська війна 1939 // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наук. думка, 2011. — Т. 8 : Па — Прик. — С. 394—395. — ISBN 978-966-00-1142-7.. Загинули - за даними цієї статті - 1173 («явно занижені дані»), поранені 2002 совіцких військових. Поляків - 3500, 20000 поранених. --Бучач-Львів (обговорення) 09:10, 24 липня 2016 (UTC)

Обговорення[ред. код]

 • Я згоден, що акцентування на неправомірності долучення цих земель до Великої України робить натяк на законність їхньої приналежності Польщі (особливо без автономії), що неправильно. ІМХО, для української історії (точніше населення регіону) не "окупація Східної Польщі" є поганою, а радянізація. Це різні "шари" тієї події. Але зараз суспільство трохи ковбасить з цією "декомунізацією" (подекуди дерадянізація доходить до дерусифікації взагалі, як з Московським проспектом Києва). Тож Symbol neutral vote.svg Утримуюсь. Гарячі голови не зрозуміють.--ЮеАртеміс (обговорення) 14:02, 23 липня 2016 (UTC)
 • Польсько-радянська війна 1920 закінчилась, прийшов Ризький мир (1921), де «представниками РРФСР і УСРР, з одного боку, та Польщі — з другого» «у Ризі 18 березня 1921 року» підписаний договір, котрий «санкціонував поділ українських і білоруських земель між Польщею та Радянською Росією». Всі претензії до СРСР. Представників УНР на переговори не пустили. --ROMANTYS (обговорення) 08:00, 24 липня 2016 (UTC)
 • Україна є правонаступницею не тільки УРСР, але й УНР, котрій ці землі належали не тільки до до Польсько-української та Польсько-радянської війни, а також до Радянсько-української війни. Знову всі претензії до СРСР та банд Муравйова, котрі на своїх штиках принесли радянську владу та маріонеткову УСРР спочатку в Харків, а згодом і в Київ.--ROMANTYS (обговорення) 08:12, 24 липня 2016 (UTC)
  • Де-юре не є. Закон встановлює правонаступництво тільки від УРСР/УСРР. Та й інституціонально наша Україна є продовженням УРСР. Зокрема Верховна Рада наша. В Білорусі та РФ верховні ради були розпущені. Наступництво від УНР це виключно площина національного міфу - річ ідеологічна та пропагандистська, не реальна.--ЮеАртеміс (обговорення) 08:42, 24 липня 2016 (UTC)
   ТаК думаєте? А це тоді що:
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg 22 серпня 1992 року президент Української Народної республіки у вигнанні Микола Плав'юк передав владні повноваження президенту України Леоніду Кравчуку. Так закінчився 70-річний конфлікт УНР і УРСР.

20 лет назад Украина стала правопреемницей УНР? «Верховна Рада наша», від УРСР? А прапор та герб тоді чому від «не нашої», на Вашу думку, УНР?--ROMANTYS (обговорення) 09:15, 24 липня 2016 (UTC)

Дозволю собі продублювати ваше посилання українською мовою, як це й має бути в УкрВікі: 20 років тому Україна стала правонаступницею УНР. TimeWaitsForNobody (обговорення) 10:36, 24 липня 2016 (UTC)
Суто красива церемонія, що не має юридичної сили. Кажу ж, що це з площини національного міфу.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:12, 24 липня 2016 (UTC)
«Суто красива церемонія», на котру «повелись» президент, Верховна Рада, показало ТБ. І тільки UeArtemis не повівся...--ROMANTYS (обговорення) 14:56, 24 липня 2016 (UTC)
Покажіть мені постанову чи закон України, де встановлене це правонаступництво? Це дійство не мало юридичної сторони, як і відвідини, наприклад, Президентом храму на Великдень.--ЮеАртеміс (обговорення) 15:41, 24 липня 2016 (UTC)
 • Всі ці аргументи так схожі на сучасну російську пропаганду по Криму та Донбасу, що аж дивно. --ROMANTYS (обговорення) 08:12, 24 липня 2016 (UTC)
  ROMANTYS Користувач:UeArtemis відомий своїм іноді протегуванням совка. --Бучач-Львів (обговорення) 10:08, 24 липня 2016 (UTC)
  Був би я Вами, то вже написав би звернення до Адміністрації щодо цієї репліки...--ЮеАртеміс (обговорення) 11:14, 24 липня 2016 (UTC)
 • Думаю ваша суперечка не по темі. Навіть якщо вважати, що Україна є правонаступницею не тільки УРСР, а й УНР, ЗУНР, Карпатська Україна, Українська Держава, то назва Анексія у статті, виглядає, ще більшим абсурдом. Логіка в назві Анексія, є лише в тому випадку, коли ці території сприймати, як Східні креси Польщі. До речі сучасна Польща не цурається правонаступництвом від ПНР, інакше їм самим довелося б повернути свої західні землі Німеччині. А в УкрВікі, кожного, хто вказує на очевидний факт правонаступництва України, звинувачують у всіх смертних. гріхах. TimeWaitsForNobody (обговорення) 09:35, 24 липня 2016 (UTC)
  «А в УкрВікі, кожного, хто вказує на очевидний факт правонаступництва України, звинувачують у всіх смертних. гріхах»?→ ХТО САМЕ??? «Включити» або «приєднати» можна тільки незалежну територію або державу. Була такою Зах.Україна? Ні! В іншому випадку, «Включення» або «Приєднання» вимагає попереднього «Виключення» або «Від'єднання», мирним або силовим шляхом. Силовий шлях «Виключення»→«Включення» і носить назву «Анексія». Це як зараз з Кримом. --ROMANTYS (обговорення) 15:21, 24 липня 2016 (UTC)
 • Давайте не вводити людей в оману З А К О Н У К Р А Ї Н И. Про правонаступництво України:
  • Стаття 5. Державний кордон Союзу РСР, що відмежовує територію України від інших держав, та кордон між Українською РСР і Білоруською РСР, РРФСР, Республікою Молдова за станом на 16 липня 1990 року є державним кордоном України.
  • Стаття 6. Україна підтверджує свої зобов'язання за міжнародними договорами, укладеними Українською РСР до проголошення незалежності України.
  • Стаття 7. Україна є правонаступником прав і обов'язків за міжнародними договорами Союзу РСР, які не суперечать Конституції України та інтересам республіки.

Тобто фраза: «Радянська анексія західноукраїнських земель», де-юре означає Україна анексувала землі у Польщі TimeWaitsForNobody (обговорення) 10:15, 24 липня 2016 (UTC)

Україна (держава, що виникла в 1991 році, котрої на момент анексї не було, не було й збройних сил, міліцейського апарату, суду) анексувала землі у ПольщіFace-smile.svg--ROMANTYS (обговорення) 15:11, 24 липня 2016 (UTC)
ROMANTYS, Будь ласка, не включайте дурня, за міжнародним правом Україна правонаступниця УРСР та частково СРСР, а Польща правонаступниця ПНР та Польська Республіка (1918—1939). Якщо це була анексія, Україна мусить повернути ці землі Польщі. Ви на моє питання Ви дійсно вважаєте, що Польща законно володіла західноукраїнськими землями?, так і не відповіли, що наштовхує на певні висновки. TimeWaitsForNobody (обговорення) 16:04, 24 липня 2016 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар: Шановний TimeWaitsForNobody, не бачу сенсу ВЧЕРГОВЕ давати посилання на трактовки зазначених подій з точки зору СУЧАСНОЇ історіографії і міжнародного права — це бестолку: ви і вам подібні будуть знову і знову номінувати на входження, приєднання, возз'єднання (ВП:ПОКРУГУ в українській вікіпедії ж не має статусу правила, так пане ЮеАртеміс, тож все можна). І не тому що назва «неправильна», а тому що їм воно муляє, не комільфо — не були ми загарбниками ніколи, з Гітлером не союзничали, не рвали на шматки сусідні країни, коротше #кримнаш та й годі. Тож заради спокою простіше тимчасово пристати на трактовку подій від «Комуніста України» (№ 10-1956, С. 11): «1 листопада 1939 року позачергова п'ята сесія Верховної Ради Союзу РСР, задовольняючи просьбу трудящих західноукраїнських земель, прийняла Закон про включення Західної України до складу Радянського Союзу з возз'єднанням її з Українською Радянською Соціалістичною Республікою». Але Time Waits For Nobody (чи не так?) і врешті-решт доведеться спільноті повернути статті справжню, докомпромісну, назву Радянська окупація західноукраїнських земель бо так воно й було. --Павло (обговорення) 11:06, 24 липня 2016 (UTC) P.S. Вася, передок включи )))) Передок!!! Face-wink.svg

Шановний Pavlo1 мушу відповісти вам тим же: ви і вам подібні будуть знову і знову давати безглузді назви, аби тільки догодити польським друзям.. Процитую Шевченка: «Раби, подножки, грязь Москви, Варшавське сміття — ваші пани. Хоч півдулі, аби тілько під самую пику.» TimeWaitsForNobody (обговорення) 14:53, 24 липня 2016 (UTC)
Розчарую вас — у мене немає польських друзів. Це тут знають. А ще я не товаришую з дилетантами. Це теж спільноті відомо. Але дилетантизм є одним з наріжних каменів вікі, на жаль. Тож і кажу: заради власного спокою простіше пристати на трактовку подій від «Комуніста України» 1956 пропоновану вами. Якісних редагувань. Пішов далі... Emblem-cool.svg --Павло (обговорення) 15:42, 24 липня 2016 (UTC)
Pictogram voting comment.svg Коментар Щодо загарбництва велике питання. Зокрема заняття Гетьманатом Берестейщини дуже негативно було сприйнято БНР. Вона вважала ці землі своїми. І врешті решт Білорусь їх отримала.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:21, 24 липня 2016 (UTC)
не бачив радости в очах своєї бабці 1921 рн, коли вона згадувала про асвабадітєлєй. Не кажучи про їхню культуру, коли вони сц.ли в пивні танки на нашому пивзаводі і викинули нічні кружевні шапочки дамські курям на сідало, --Л. Панасюк (обговорення) 11:27, 24 липня 2016 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар Автор неправильно обрав пропозицію нової назви. Виходячи з аргументації, коректним було б "Приєднання західноукраїнських земель до УРСР". Але нагадую: я Symbol neutral vote.svg Утримуюсь.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:31, 24 липня 2016 (UTC)

некоректно "приєднання". Бо відбувалося воно Ogniem i mieczem, --Л. Панасюк (обговорення) 11:37, 24 липня 2016 (UTC)
Ой, насправді в 1939-ому дуже цікаві речі відбувалися.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:42, 24 липня 2016 (UTC)
Ой, насправді в 1939-ому нацисти і комуністи маршували разом. Вам це є дуже цікавим? --Л. Панасюк (обговорення) 15:45, 24 липня 2016 (UTC)
ваше рядно покликане затулити істину чи просто закудкудакати обговорення? --Л. Панасюк (обговорення) 11:49, 24 липня 2016 (UTC)
Вказати, що в 1939-ому зустрічали зовсім не вороже радянську армію.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:51, 24 липня 2016 (UTC)
від того суть окупації змінюється на другий акт марлезонського балету? --Л. Панасюк (обговорення) 12:04, 24 липня 2016 (UTC)
Ви сказали "бо" - я відповів Вам. Мені невідомі сутички між українцями та Червоною Армією під час тієї операції. І, як бачите, мені відомі протилежні факти співпраці ОУН з більшовиками за своєю ініціативою. До речі, щодо параду: ОУН потім теж встигла вступити в зносини з нацистами. Крайні ліві і крайні праві однакові в думці, що мета виправдовує засоби. На цьому досить - це не форум.--ЮеАртеміс (обговорення) 16:43, 24 липня 2016 (UTC)
Чи малась на увазі неправомірність возз'єднання України через насильницькі дії щодо польської державності? З цього твердження випливає, як зазначав номінатор, "Львув єст польскє място". Але проблема в тому, що приєднання Західної України до Великої України визнане світом. І визнане ще за існування СРСР. Нові кордони були узгоджені не лише з ПНР, але і з сучасною (!!!) Польщею. Вона встигла підписати угоду про кордони з УРСР у 1990 [3]. Тобто ще за "окупації Східних кресів СРСР".--ЮеАртеміс (обговорення) 16:58, 24 липня 2016 (UTC)
пане Артеміс, якби я оповів або ачи альбо ви б мені не відповіли? Лишайте свою форумну обтічність і обтікання, унісексе ви наш неутральний для всіх, --Л. Панасюк (обговорення) 16:50, 24 липня 2016 (UTC)

Проти Стара кухарка знайшла під грубкою стару совкову макулатуру.. допоки варила борщ, розпізнала пару букв та згадалаяк до школи ходила....тепер себе уявила профФЕсорор навук)))...а чом би не показати усім...як5а вона ВУМНА))))...--Когутяк Зенко (обговорення) 16:49, 24 липня 2016 (UTC) інколи споглядаєш із посмішкою, як щирі дурні вважають, що знаються на всіх науках

Попередній підсумок[ред. код]

Очевидно, що стаття не може називатись Включення західноукраїнських земель до складу СРСР, оскільки наявний факт збройного втручання. --Бучач-Львів (обговорення) 11:22, 25 липня 2016 (UTC)

Для тих хто дивиться історію очима ОУН:

http://www.history.org.ua/?termin=Zakhidna_Ukr_termin Причина: Даний об'єкт може становити загрозу (SCRIPT.Virus) Дата: ‎28.‎07.‎2016 ‏‎22:00» --ROMANTYS (обговорення) 19:01, 28 липня 2016 (UTC)

TimeWaitsForNobody (обговорення) 07:26, 27 липня 2016 (UTC)

Тобто маємо:

 • Українська точка зору: невизначена
 • Польська точка зору: Анексія
 • Радянська точка зору: Возз'єднання
 • Міжнародна точка зору: невизначена, Soviet Union united eastern Galicia to the Ukrainian Soviet Socialist Republic. — «Радянський Союз об'єднав східну Галичину з Українською РСР.»

Варіант який відповідає ВП:НТЗ - Включення, Приєднання. 08:08, 27 липня 2016 (UTC)

Напіваноніме TimeWaitsForNobody! Кому ця фраза — «Для тих хто дивиться історію очима ОУН» - адресована ? --Бучач-Львів (обговорення) 08:45, 27 липня 2016 (UTC)

Стаття пише не тільки про Включення, Приєднання до СРСР, але й про попереднє силове Виключення, Від'єднання від Польщі, тобто Анексія, як Крим Росією. --ROMANTYS (обговорення) 18:48, 28 липня 2016 (UTC)

Етнічна_групаЕтнос[ред. код]

Користувач:Yasnodark виправив моє редагування у статті Українці з таким коментарем:

гуцули - етнічна група, украінці - етнос

Виглядає, що він правий, а стаття в УкрВікі описує саме поняття Етнос:

А Етнічна група це окремий випадок Етносу. --TimeWaitsForNobody (обговорення) 02:32, 22 липня 2016 (UTC)

 • Переглянув джерела, і виходить, що етнічна група та етнос - це синоніми. Є поділ лише на етнос, субетнос та мікроетнос. Гуцули - це субетнос. Але перейменування підтримую, бо "етнос" є коротшим, вживанішим і, загалом, більш зрозумілим терміном.--Piramidion 05:16, 22 липня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За безумовно --Yasnodark (обговорення) 13:08, 22 липня 2016 (UTC)

Зігфрід ЗельбергеррЗігфрід Зельберхерр[ред. код]

На жаль , я ввів помилка . Вона повинна бути " Зельберхерр " замість " Зельбергерр " . Як мені не вдалося виправити ім'я сторінки сам Прошу адміністратора , щоб зробити це . Дякую! Billisbrother (обговорення) 08:39, 21 липня 2016 (UTC).

Пошук в гугль-книжках дав лише білоруську єврейку Зельбергер. Інші варіанти - нічого.--ЮеАртеміс (обговорення) 18:26, 21 липня 2016 (UTC)
 • @Billisbrother: Згідно з чинним правописом української мови (§ 87) літера h зазвичай передається в українській мові літерою Г). Оскільки цей діяч фактично не згадується в україномовних джерелах, гадаю, немає пістав вважати його винятком і відхилятися від правила. На всяк випадок створю з запропонованої вами назви перенаправлення: можливо, хтось буде шукати його за російським написанням — NickK (обг.) 19:21, 21 липня 2016 (UTC)

Ев'ян-ле-БенЕвіан-ле-Бен[ред. код]

Назву сторінки створив RarBot. Не відповідає звучанню у французькій. До того ж є стаття Евіан, із коректною, на мою думку, назвою. Ejensyd (обговорення) 14:59, 19 липня 2016 (UTC)

 • От французька вимова саме /e.vjɑ̃/ (як у viande, наприклад), дає Ев'ян. Винятком була б саме вимова Евіан. Статтю Евіан, звісно, треба приєднати до цієї, питання лише в тому, чи є назва Евіан усталеною в українській мові — NickK (обг.) 15:29, 19 липня 2016 (UTC)
З приводу вимови - навряд, щоб так, проте я не француз. Джерело: Крушинський В.Ю., Манжола В.А. Міжнародні відносини та світова політика. 1945-1980. Дати. Події. Факти./Навчальний посібник. — Київ: Либідь, 2007. — 192 с. — ISBN 978-966-06-0441-4.--Ejensyd (обговорення) 16:07, 19 липня 2016 (UTC)
Можна послухати, наприклад, на France 3 (20 секунда) або ось цю рекламу курорта (3:25), або ж Evian та Évian-les-Bains на Forvo. Тобто з точки зору французької вимови там чіткий Ев'ян — NickK (обг.) 23:30, 19 липня 2016 (UTC)
 • 2 книжки за Евіан--ЮеАртеміс (обговорення) 20:12, 19 липня 2016 (UTC)
 • Подивився трохи уважніше, і вважаю, що можна говорити про усталеність назви Евіан-ле-Бен попри її невідповідність оригінальній вимові. У місті були значимі події (зокрема, Евіанські угоди), які висвітлені в енциклопедіях. Зокрема, згадки про місто є в УРЕ (гасло Голль Шарль де, Підписав Евіанські угоди), ЕІУ (гасло Меїр Голда, у франц. курорті Евіан — ле-Бен), ЕСУ (гасло Велика Вісімка). З огляду на це можна вважати невідповідне вимові написання Евіан усталеним та перейменувати статтю на Евіан-ле-БенNickK (обг.) 11:48, 20 липня 2016 (UTC)

Завершені обговорення[ред. код]

Архів

Поточні виноски[ред. код]