Вікіпедія:Порівняння версій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Порівняння версій, диф (від англ. difference — різниця), посилання на редагування — наочний метод об'єктивно довести факт учинення користувачем якихсь дій у Вікіпедії (за винятком вилучення/перейменування/блокувань, для яких існують журнали). Приклад: [1]. На сторінці порівняння версій показано, хто робив редагування, час зміни, чим відрізняються початковий і виправлений тексти.

Більшість звернень до адміністраторів із проханнями проаналізувати дії іншого користувача (наприклад, вандалізм, образи, війна редагувань, спам, украй грубе порушення нейтральної точки зору, інші некоректні дії) потребують посилання на самі дії. Звернення до адміністратора зі словами «[користувач: ХХХ] займається вандалізмом» не надає достатньої інформації та дуже ускладнює аналіз ситуації (особливо якщо в Користувача: ХХХ окрім вандалізму є ще й нейтральні маскувальні редагування). Правильним буде звернення з приведенням конкретний дій користувача — тобто посилання на різницю версій (чи диф).

Як одержати різницю версій?[ред. код]

Файл:Diff help uk.png
Як одержати різницю версій. Інструкція в картинках (натисніть для збільшення)

Для цього вгорі тієї статті, у який треба знайти потрібне редагування, слід натиснути на вкладку «переглянути історію». Після цього позначити дві версії. Для цього слід натиснути мишкою на круглі кнопки у списку версій: небарвлені кола стануть синіми у вибраних версій. Далі натиснути на кнопку «порівняти вибрані версії». Посилання в адресному рядку браузера і є дифом. Дифи можна гортати, використовуючи посилання «вперед/назад» у дифі. Для статті й обговорення цієї статті існують дві незалежні історії змін.

У більшості випадків для посилання на конкретні дії користувача слід використовувати різницю між двома найближчими редагуваннями. Порівняння «віддалених» версій зазвичай використовується для загального оцінювання деяких змін. При обиранні «віддалених» версій для порівняння, зважайте на те, що між потрібними редагуваннями можуть бути редагування проміжних авторів.

Бурхливі обговорення[ред. код]

Ніколи не пропонуйте іншим користувачам піти переглянути чужі редагування для того, аби знайти, що саме зробив інший користувач. У статтях й обговореннях, де триває бурхливе обговорення, знайти потрібне редагування (особливо якщо воно зроблено декілька днів тому) дуже важко.

А негативні ствердження про користувача без доказів (тобто без посилань на різницю версій) вбачатимуться порушенням правила Вікіпедії про неприпустимості образ. У такі моменти подумайте, чи варто подавати скаргу? І якщо вирішили — не лінуйтеся! Що детальніше буде підбірка аргументованих редагувань, то очевидніше буде суть того, що відбувається, і то швидше ви досягнете мети.

Див. також[ред. код]

  • meta:Help:Diff/uk
  • {{diff}} — шаблон для оформлення посилань на порівняння версій
  • {{diff2}} — другий шаблон для оформлення посилань на порівняння версій
  • {{oldid}} — для оформления посилань на стару версію сторінки
  • Вікіпедія:Глосарій — перелік слів і висловів, використовуваних у Вікіпедії
  • Спеціальна:Порівняння сторінок — для порівняння версій різних сторінок