Вікіпедія:Приховання редагувань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Приховання або видалення версій (RevisionDelete, також RevDel або RevDelete) — функція, яка дозволяє адміністраторам видаляти окремі записи з історії сторінок або журналі із загального перегляду. Використовується для «вибіркового приховання» інформації, замінюючи метод видалення та часткового відновлення, який переважно використовується для об'єднання історій або в особливих випадках за консенсусом спільноти. За допомогою RevisionDelete можна приховати текст редагування, ім'я користувача, який зробив редагування чи дію, вміст файлів або записи в журналах. Використання RevisionDelete користувачами з правами «Приховувачі» регулюється окремим правилом. Видалення версій виконується відповідно до критеріїв нижче. Користувачі, які непокояться щодо певного конкретного використання RevisionDelete, можуть попросити будь-якого адміністратора переглянути це видалення версії.

Зв'язуючись із адміністраторами щодо конфіденційних матеріалів, ви можете скористатися електронною поштою (лист користувачеві), а не повідомляти про це в запитах чи на сторінці обговорення, щоб уникнути розкриття інформації більшій кількості читачів.

Критерії

[ред. код]
  1. Беззаперечне порушення авторських прав відповідно до правила щодо авторського права. Імена користувачів зберігаються, якщо це необхідно й не порушує інші критерії. Приховуються також старі версії файлів, що підпадають під критерії добропорядного використання.
  2. Вкрай образливий, непристойний, принизливий або неналежний матеріал, який майже або зовсім не має цінності для Вікіпедії, або порушує політику біографій живих людей. Цей критерій не включає «звичайну» грубість, особисті випади чи звинувачення. Сторінки з вкрай неприйнятними назвами видаляються з публічних записів журналів.
  3. Руйнівний матеріал, який майже або зовсім не має відношення до Вікіпедії: переслідування, погрози, зловмисний HTML або CSS, шокові та фішингові вебсторінки, та вебсторінки для поширення відомих вірусів і посилання на них, сторінки, які ганьблять або погрожують фізичним чи юридичним особам і не несуть жодної доброї мети, але не є явними спам-посиланнями.
  4. Конфіденційна інформація відповідно до регламенту приховувачів. Адміністратори можуть приховати версії, захищаючи безпеку особи та запобігаючи поширенню конфіденційної інформації. За потреби, вони також можуть звернутися до приховувачів. Дія приховання повинна містити опис подібний до «спроба розголошення».
  5. Однозначно помилкові адміндії можуть бути приховані із журналу. Критерії однозначно помилкової дії (цей список не є вичерпним): помилковість визнає адміністратор, що виконав цю дію, або це встановив Арбітражний комітет.

Примітки

[ред. код]