Вікіпедія:Проект:Вікі любить Землю/Заповідні маршрути

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пропозиція по створенню путівника заповідних маршрутів[ред. код]

Шановні друзі! Під час збору фотографій для конкурсу «ВЛЗ», ми всі гуртом обстежили понад 1000 пам’яток природи, заказників і інших природоохоронних територій. Чимало дослідників обстежили десятки територій ПЗФ. Дехто, як виявилось, влаштовує для цього масштабні експедиції і проводить їх щорічно. Жодне міністерство або інспекція і близько не робить нічого подібного.

Але чимало дослідників-початківців не знають де шукати заповідні об’єкти.

Так само, екскурсоводи не знають нічого про заповідний статус парків, водячи ними екскурсії.

Маємо до Вас пропозицію. Давайте розробимо кілька перших «заповідних маршрутів», які можуть бути використані кожним, хто цікавиться мандрівками по ПЗФ. Це можуть бути піші або вело-маршрути. Головне – гарно продумати бодай кілька з них для початку. Можливо для екскурсоводів невеликий наклад видати в формі буклетиків «карта+стислий опис».

Прикладаємо маршрут по центру Києва, для прикладу розроблений мною та В.Скворцовою.--Василюк Олексій (обговорення) 13:01, 2 липня 2015 (UTC)

Мапа заповідних маршрутів 01.jpg Мапа заповідних маршрутів 02.jpg

Контактна електронна пошта: pzf.regions[at]gmail.com

Обговорення[ред. код]

Пропоную усім зацікавленим зголошуватися у розділі нижче. Так ми принаймні будемо розуміти, хто готовий працювати над цим питанням :) А хто має конкретні ідеї та пропозиції – також одразу можна залишати тут

Цей проект імхо особливо буде цікавий учасникам і організаторам вікіекспедицій --Olena Zakharian (обговорення) 16:35, 2 липня 2015 (UTC)

На жаль не завжди є можливість встановити реальні межі об'єкту ПЗФ, тому такі чудові карти як на прикладі не знаю чи в мене получяться--Taras r (обговорення) 23:34, 3 липня 2015 (UTC)

Зголошення до участі[ред. код]

  1. --visem (обговорення) 20:21, 2 липня 2015 (UTC)
  2. --Olena Zakharian (обговорення) 21:18, 2 липня 2015 (UTC)
  3. --Taras r (обговорення) 23:31, 3 липня 2015 (UTC)
  4. Пропоную їх створювати у Вікімандрах - проекті якраз для цього призначеному. Я у 2013 почав трохи wikivoyage:uk:Київ/Парки_Виноградаря --Ілля (обговорення) 06:23, 4 липня 2015 (UTC)

Пропозиції маршрутів[ред. код]

Коли почали проводити ВЛЗ, то побачив що в околиці є декілька пам'яток природи, про які я не знав раніше. Наприклад три джерела є в районі села Козинці. Озброївшись картами поїхав я їх вчора шукати. Проте, на жаль пошук результату не дав. Дві карти відрізняються. Був у тому місці, проте не знайшов. Зрозумів що потрібна допомога представників сільської ради (чи школи, бо як вияснилось що тут вони більше долучились). Шукав найближче та те, яке, на мій погляд, найлегше відшукати. Після невдалих пошуків першого джерела, до місця розташування інших вирішив не їхати. Все таки хочу відшукати їх найближчим часом. Як на мене то досить цікавий веломаршрут, враховуючи що паралельно тут проходить "пояс дерев'яних церков", а також інші цікаві пам'ятки. --visem (обговорення) 07:21, 6 липня 2015 (UTC)