Вікіпедія:Проект:Графічна майстерня/Заявки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Графічна майстерня

Проект Графічна майстерня покликаний допомогти наповнити статті якісними ілюстраціями та зображеннями. Ми створюємо нові й обробляємо вільні зображення, схематичні анімації, діаграми, графіки та малюнки для наочної ілюстрації предмета статті.

Хочете допомогти? Приєднуйтесь до команди вікіграфістів, проекту не вистачає фахівців! Навіть якщо Ви не вмієте працювати в програмах, Ви все одно можете допомогти — запропонуйте нам поліпшити зображення або розкажіть про проект іншим вікіпедистам.

Заявки, в яких немає активності протягом одного місяця, архівуються, але ніхто не заважає Вам відновити свою заявку.

Увага! Перед тим, як залишити заявку, обов'язково ознайомтеся з керівництвом щодо поліпшення зображень (рос.), щоб уникнути подачі некоректних заявок.

Картинка, на яку треба натиснути

Українізація зображень: Будь-який учасник може самостійно українізувати векторні зображення з ВікіСховища наступним чином: в описі файлу необхідно знайти шаблон {{translation possible}}, а потім, натиснувши на зображення показане ліворуч, перекладати. Рушій збереже нове зображення під іншим ім'ям. Якщо необхідно перекласти векторне зображення, а шаблону немає — потрібно поставити його, додавши в опис зображення текст: {{translation possible}}. Потім потрібно повторити процедуру, описану вище.


Залишити заявку

Переклад історичних карт з іспанської[ред. код]

Через давню публікацію в Історичний правді знайшов купу іспанських карт України користувача Шляхов (завантажених майже 7 років тому), які використовуються у багатьох мовних розділах, зокрема у нашому. Вони хоч і не дуже акуратні та незрозуміло на чому ґрунтуються, але виглядають ефектно. Було дуже б добре відтворити у SVG та перекласти. Це досить велика робота, тому пропоную зробити спільними зусиллями. --Α.Μακυχα 07:28, 19 жовтня 2013 (UTC)

Банери-панорами українських порталів[ред. код]

Аналізував і порівнював я всі портали іншомовних Вікіпедій зі всіма в українській Вікіпедії (започаткував Вікіпедія:Проект:Портали). Наприклад, бажано створити для «шапки» Портал:Гаррі Поттер...замінити на україномовний текст англомовний в File:BannièreHP.jpg або File:Portaal harry potter.jpg, чи створити інший в такому стилі на Ваш вибір та смак. У французькому розділі та інших розділах є шерег заготовок на різні портали. Українська категорія - кульгає ) Чужі банери в укр.порталі по одному файлу роблять велику відстань між фото та тілом порталу з текстом в УкрВікі, коли поставив дві фотки - працює (напр. Портал:Чехія), отак «викручуватися» при дефіциті адаптованих укр.розробок банерів. Чи вас влаштовує французький банер на українському Портал:Культура??? Бо нема українського... Прошу Вас проаналізувати вже нині існуючі українські портали для поповнення вами категорій Вікісховища з метою використання з них файлів на українських порталах Вікіпедії ось↓

Теж стосується і до проектів - прошу переглянути всі існуючі в УкрВікі проекти. І теж для них створити банери. Наприклад, Фінська Вікіпедія ось створила для проекту «Хокей» → File:Wikiprojekti Jääkiekko logo.svg (fi:Wikipedia:Wikiprojekti Jääkiekko).
З повагою --✍ Крупскі Алег обг · внес @ 08:36, 28 серпня 2014 (UTC)

Прохання[ред. код]

Вітаю! Прошу оцифрувати звідси чорно-біле креслення реконструкції. Дякую наперед! --Erud (обг.) 14:18, 22 вересня 2014 (UTC)

Райони Луганщини[ред. код]

 • Що треба зробити: виправити межі районів відповідно до постанов ВРУ (там є схеми): 1692-VII і 1693-VII.--Анатолій (обг.) 23:04, 9 жовтня 2014 (UTC)
Агов, є тут хто?--Анатолій (обг.) 22:04, 20 жовтня 2016 (UTC)
 • Думка графіста:

Карта[ред. код]

Є дві карти, позначки на яких позначені теоретично. Чи можливо їх перекласти на українську? Дякую.--Manefon (обговорення) 16:04, 18 березня 2015 (UTC)

https://ru.wikipedia.org/wiki/00_династия_(Древний_Египет)

https://ru.wikipedia.org/wiki/Нулевая_династия_(Древний_Египет)

 • Що треба зробити:

Переклад.

 • Думка графіста:

Добрий вечір. На мапі жодного позначення не "вкарбовано" — вони додаються зверху скриптом. Це робиться за допомогою шаблону Карта розташування, тому в принципі, strictly speaking, це не зовсім до графічної майстерні. Я б вам рекомендувала розібратися в цьому самому — така навичка буде в пригоді не один раз Face-glasses.svg. Можете потренуватися в пісочниці. Ну, якщо не хочете, то теж можу допомогти. Трохи пізніше, правда, бо зараз в нас Brain awareness week — до речі, якщо ви в Києві то приходьте сюди. Будуть цікаві лекції =) --Helixitta (обг.) 18:24, 18 березня 2015 (UTC)

Дякую. Буду вчитись. Тут ще багато цікавинок. Я пішов би, але далеченько. Дякую за запрошення.--Manefon (обговорення) 19:49, 18 березня 2015 (UTC)

@Manefon1989:Привіт. Я вам переклала шаблон, так що можете його використовувати. Шаблон:Карта розташування номів Стародавнього Єгипту

Україна - Росія[ред. код]

 • Що треба зробити:

Хотілося б редагувати файли. В першому окреслити Південний Судан, а в другому - правильний кордон з Китаєм та стерти зелений колір з Алеутських островів, залишивши нетронутими Командорські. Допоможіть!

 • Думка графіста:

На жаль, такий файл поганий. Хотілося б якесь із моїх двох зображень підредагувати. 212.2.129.253 09:16, 10 серпня 2015 (UTC)

Готово --Andrei Kurbiko (обговорення) 20:56, 1 січня 2017 (UTC)

Карта електрифікації Укрзалізниці[ред. код]

 • Що треба зробити:

Анімовану карту електрифікації колій сучасної УЗ (+ за СРСР) за роками (інформація є у статтях про залізниці, або можу скласти хронологічний список), розміром десь під 800пкс. Дякую. --Fessor (обговорення) 07:38, 23 жовтня 2015 (UTC)

Уточніть, що саме треба зробити. На основі якої карти. Як можете — хронологічний список: я не в темі електрифікації колій.--Микола Василечко (обговорення) 04:57, 11 квітня 2016 (UTC)
Оцю, напевно, можна узяти як основу. Список починаю складати. Дякую. --Fessor (обговорення) 08:58, 11 квітня 2016 (UTC)
P. S. За кожен рік — занадто багато мороки буде, я орієнтуватимуся на р-тат за кожні п'ять років. --Fessor (обговорення) 09:05, 11 квітня 2016 (UTC)
 • Думка графіста:

Севастополь зайвий.[ред. код]

 • Що треба зробити:

Добрий день. Потрібно на файлі стерти Севастополь, адже він не входить до складу АРК. Даний файл входить теж і в Infobox Крим. Допоможіть! 212.2.129.253 17:46, 29 жовтня 2015 (UTC)

Так там немає Севастополю. І немає попередніх версій файлу. Щось не так? --Helixitta (ut) 20:13, 11 березня 2016 (UTC)
Та є ж, наче. Бахчисарайський район на карті розширений ним. Мається на увазі не підпис, а сам обрис. Глянь на інші карти Криму, напр. c:File:Map of the Crimea.png — треба по тамтешній пунктирній лінії тут обрізати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 14:08, 13 травня 2016 (UTC)
 • Думка графіста:

Схеми кіл на ЧС з біатлону 2016[ред. код]

 • Що треба зробити:

Пишу статтю про Чемпіонат світу з біатлону 2016. відчувається дефіцит зображень. Є ось такий пдф-документ. На передостанній сторінці є схеми біатлонних кіл для різних гонок. Чи можливо їх українізувати та вікіфікувати? Був би дуже вдячним)--DegoleX (обговорення) 15:37, 18 квітня 2016 (UTC)

Ось мапи кіл, можливо їх можна буде використати за основу. Ну або на крайняк - карти OpenStreetMap. отакий я скромний)--DegoleX (обговорення) 18:09, 18 квітня 2016 (UTC)

 • Думка графіста:
@DegoleX: доброго дня, а на яких правах розповсюджуються ті зображення? чи воно раптом не в суспільному надбанні? --Helixitta (ut) 15:43, 18 квітня 2016 (UTC)
@Helixitta:, доброго дня. Брошура з офіційного сайту чемпіонату www.oslo2016.no. Сама брошура - офіційне запрошення. Однак ніде там немає приміток про авторські права--DegoleX (обговорення) 15:55, 18 квітня 2016 (UTC)

Інфографіка від НАСА[ред. код]

 • Що треба зробити:

є ось такий файл з інфографікою стосовно Юнони від НАСА: [1]. Чи можливо його українізувати?--DegoleX (обговорення) 12:29, 3 липня 2016 (UTC)

 • Думка графіста:
  • Цей pdf нормально імпортується у Inkscape, майже всі текстові блоки видно саме як текстові блоки (хоч і з деякими недоліками) і їх доволі просто замінити, не відновлюючи попіксельно тло. Лише рядок дрібним шрифтом зліва вгорі (але його, на мою думку, не слід міняти) та розміщені по дузі написи EARTH та JUPITER і під ним є просто наборами окремих літер (але таки об'єктів-літер, які легко просто вилучити). Бонусом можливість збереження як .svg. На жаль, зараз не маю на те часу. --ReAlв.о. 15:01, 3 липня 2016 (UTC)
  • @DegoleX: Якщо ви напишете який повинен бути вихідний текст, я дуже швидко це зроблю (якщо ще актуально). --Helixitta (ut) 09:00, 21 липня 2016 (UTC)

Пропозиція перекладу (імовірно, потребує стилістичних виправлень).

 1. JUNO: Built To Withstand Intense Radiation Environments - Юнона: створена, щоб витримати інтенсивне радіаційне середовище.
 2. What problems does intense radiation cause? - Які проблеми викликає інтенсивна радіація?
  • Spacecraft and instrument degradation - Деградацію космічних апаратів та інструментів
  • Electric charging of the spacecraft - Електричний заряд космічного апарата
  • Noise from particles hitting detectors - «Шум» від влучання частинок у детектори
 3. Why does Jupiter have such intense radiation belts? - Чому Юпітер має такі потужні радіаційні пояси?
  • Very strong magnetic field - Дуже сильне магнітне поле
   Jupiter’s magnetosphere extends out 100 Jupiter radii on the sun-facing side — Earth’s is only 10 Earth radii - Магнітосфера Юпітера на сонячному боці простягається на відстань понад 100 його радіусів, тоді як земна магнітосфера — лише на 10 її радіусів.
  • In addition to the solar wind, Io’s volcanic activity constantly releases gas into the magnetosphere, which gets ionized and energized, adding to the radiation - Внаслідок вулканічної активності Іо в магнітосферу постійно надходять гази, які іонізуються та прискорюються, посилюючи радіаційний фон сонячного вітру.
 4. RADIATION CHALLENGE: EARTH - Випробування радіацією: біля Землі
  • Several instruments practiced making measurements in Earth’s magnetosphere - Інструменти відкалібровано вимірами в земній магнітосфері.
 5. RADIATION CHALLENGE: SPACE - Випробування радіацією: у космосі
  • Radiation from… - Джерела радіації:
   • Solar energetic particles - Енергетичні сонячні частинки
   • Cosmic rays from outside the solar system - Космічні промені з-за меж сонячної системи
 6. RADIATION CHALLENGE: JUPITER - Випробування радіацією: біля Юпітера
  • Very intense radiation belts - Дуже інтенсивні радіаційні пояси
  • Particles trapped in the belts are so fast they spiral from top to bottom in only a few seconds - Захоплені в пояси частинки пролітають спіральними траєкторіями від одного магнітного полюса до другого усього за кілька секунд.
  • These particles are moving at nearly the speed of light! - Ці частинки рухаються з релятивістською швидкістю!
 7. What protects Juno from radiation effects? - Як Юнона захищена від дії радіації?
  • Detectors and their electronics are built to withstand radiation - Самі детектори та їх електроніка побудовані так, щоб витримувати радіацію.
  • Most electronics shielded in ~1/2-inch thick titanium vault - Більшу частину електроніки екрановано титановим корпусом товщиною 1,3 см
  • On the outside of the spacecraft, the star tracker’s camera is about 4x heavier than even the biggest standard star trackers due to extra shielding - зовнішня навігаційна камера майже вчетверо важча за більшість аналогів внаслідок додаткового захисту.
  • Orbit is designed to avoid most intense pockets of radiation - орбіта розрахована так, щоб уникнути ділянок найінтенсивнішої радіації.

--Olvin (обговорення) 10:50, 21 липня 2016 (UTC)

О, чудово. Поборсаюся, спробую завантажити у вигляді нормального svg. (Здоровезний файл, купа усіляких кривульок) --Helixitta (ut) 15:15, 21 липня 2016 (UTC)
ось варіант прекладу російською - може допоможе - переклад--DegoleX (обговорення) 16:18, 21 липня 2016 (UTC)
Дякую. Зробив деякі уточнення. --Olvin (обговорення) 19:28, 21 липня 2016 (UTC)

Ну, перший млинець от такий. Я ще подумаю чому текст вилазить за рамки: він таке робить лише в маленьких рендерах, у великих влазить гарно... ох, як я люблю svg з текстом... ще й лінії «магнітні» Землі кудись ділися. Виправлю. Але поки подивіться будь ласка, чи вас весь текст влаштовує (гарно дивитись на рендерах як мінімум у 2 тис пкс.) --Helixitta (ut) 17:39, 22 липня 2016 (UTC)

дякую за роботу) А назву апарату передавати правильно Юнона чи Juno?--DegoleX (обговорення) 18:37, 22 липня 2016 (UTC)
В нас стаття називається Юнона, тому не знаю. Можу виправити. А поки от такий варіант. Я прибрала спроможність редагувати текст, бо його кидало по тій сторінці як завгодно, а у вигляді кривих він залишається фіксований. Якщо є зауваження — пишіть. --Helixitta (ut) 10:09, 25 липня 2016 (UTC)
та наче все ок) дякую) --DegoleX (обговорення) 15:42, 25 липня 2016 (UTC)

Амбіграма «ВІКІПЕДІЯ»[ред. код]

 • Що треба зробити:

Українською; он англійською уже є. Я пробувала — я таке не вмію. -- Ата (обг.) 12:38, 17 жовтня 2016 (UTC)

 • Думка графіста:

ɪ 21:30, 18 жовтня 2016 (UTC)

Охохо, дякую дуже! А якщо скруглити? -- Ата (обг.) 08:55, 19 жовтня 2016 (UTC)

Файл:UkraineSSRMap1933.jpg[ред. код]

 • Що треба зробити:

Добрий день! У цьому файлі я б хотів трохи кордони осучаснити. До тодішньої УСРР, так як і до всього СРСР не належала Бесарабія (вона була в Румунії), в тому числі південь Одещини та Буковина. Кордон проходив повністю по Дністру. Переробіть, будь ласка.

 • Думка графіста:

Лого для Вікіпедія:Проект:Зв'язність[ред. код]

 • .svg зображення

Може б змогли зробити? --Ата (обг.) 12:08, 14 лютого 2017 (UTC)

Helixitta, Zlir'a, може б хотіли погратися? --Ата (обг.) 11:30, 15 лютого 2017 (UTC)
Можна, мабуть. Спробую щось зробити. --Helixitta (ut) 15:14, 15 лютого 2017 (UTC)
 • Думка графіста: