Вікіпедія:Проект:Міфологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Міфологія
Проект  |  Портал
редагувати 

Вікіпедія:Проект:Міфологія

Il dio Ninurta e il mostro Chaos.jpg

Проект об'єднує учасників Вікіпедії, які бажають вдосконалювати статті, пов'язані з міфологією та міфами. Крім міфів різних народів світу проект займається статтями про персонажів міфів, міфічні події; дослідників та творців міфів; сучасну міфологію.

Вітаються додавання в обговорення статей шаблонів та оцінювання якісті статей для полегшення слідкування за ними.

редагувати 

Цілі проекту

Robin shoots with sir Guy by Louis Rhead 1912.png
 • Спільна робота над створенням та покращенням наявних статей про міфологію
 • Робота над статтями про дослідників міфу і відомих міфотворців
 • Категоризація статей
 • Створення шаблонів, зокрема навігаційних
 • Допомога новачкам
редагувати 

Новини

Створити:

Розширити:

Уточнити:

 • Категорії «Політична міфологія» та «Російська міфологія». Обговорити доцільність створення категорії «Російська політична міфологія»
редагувати 

Учасники

Щоб приєднатися до проекту, натисніть «редагувати» і поставте знизу свій вікіпідпис, після чого збережіть сторінку.

--Віщун (обговорення) 09:02, 24 грудня 2015 (UTC) — засновник проекту.

--Andrew-CHRom (обговорення) 09:51, 26 травня 2016 (UTC)

--Максим Стоялов DENAMAX (обговорення) 17:44, 8 листопада 2016 (UTC)

--Олена Наг (обговорення) 22:31, 7 січня 2017 (UTC)

--Lanatroy (Lanatroy)--LBTROY 11:18, 16 січня 2017 (UTC)

--Nataliia79 (обговорення) 16:48, 18 січня 2017 (UTC)

-- АВШ (обговорення) 23:09, 29 травня 2017 (UTC)

--Professor Senkler (обговорення) 14:52, 12 листопада 2017 (UTC)

редагувати 

Керівництва і поради

Тут і на сторінці обговорення зібрані керівництва та поради щодо створення статей про міфологію та пов'язані теми. Висловлюйте свої зауваження та пропозиції в обговорення.

Загальні щодо всіх статей:

Щодо статей про міфологію:

 • Слово міф має багато значень. Не слід писати про міфи і їхніх персонажів/події в однозначно негативному розумінні, як про вигадки чи помилки мислення.
 • Основне значення міфу в енциклопедичних статтях — це пояснення чогось, яке більшою мірою звертається до підсвідомості, емоцій та віри, ніж до цілісного критичного осмислення. Міфологія — система міфів, яка пояснює світ через окремі міфи, надає його модель.
 • Прикметники міфічний і міфологічний можуть часом вживатися як синоніми — коли йдеться про щось, властиве міфології в цілому і окремим міфам (творення світу — міфічний сюжет і міфологічний). Міфічний — якщо мова про дещо, що існує тільки в окремих міфах (міфічний Одіссей). Вживати міфологічний не можна, коли йдеться про значення «уявний, неіснуючий, помилковий».
 • Міфи не обов'язково пов'язані з релігією, але зазвичай є (або були) сакральними.
 • За можливості при написанні статей користуйтеся сучасною українською та іноземною літературою. Більшість книг радянського періоду містять спрощені і зацензурені міфи. Якщо в міфі йдеться про аморальні (для сучасної людини) вчинки героїв, їх не варто упускати або пом'якшувати. Наприклад, в багатьох радянських книжках замість «зґвалтував» писалося «взяв за дружину».
 • Рекомендована структура статті про міфічну подію: вступ (бажано супроводжувати заповненою карткою війни, свята праворуч), її передумови (якщо відомі), перебіг, наслідки або опис що пояснюється цим міфом, трактування, значення для сучасної культури. Приклад: Титаномахія.
 • Рекомендована структура статті про міфічного персонажа: вступ (бажано супроводжувати заповненою карткою міфічного персонажа праворуч), походження і значення імені, функції, родовід (якщо досить великий), діяння, культ персонажа, значення для сучасної культури. Приклад: Сет.
 • Першоджерела слід описувати в примітках українською: «Гомер. Іліада. 22», «Епос про Гільгамеша. Табличка 2». При цьому конкретне видання перекладу або адаптації варто описати повністю в кінці статті у розділі «Література» чи «Джерела»: Пащенко В. І., Пащенко Н. І. Антична література: Підручник. — К.:Либідь, 2001. — 718 с. Хибною є думка, що такі примітки треба надавати мовою оригіналу чи твору, де вони згадуються.
редагувати 

Запити на нові статті

редагувати 

Шаблони

Вікіпедія:Проект:Міфологія
Вікіпедія:Проект:Міфологія Ця стаття є частиною Проекту:Міфологія, метою якого є створення якісних та інформативних статей на теми, пов'язані міфологією. Якщо ви хочете допомогти проекту, то можете відредагувати статтю, до якої належить це обговорення, або відвідати сторінку проекту, де зможете, крім іншого, приєднатися до проекту та взяти участь у його обговоренні.
??? Цю статтю ще ніхто не оцінив за шкалою оцінок статей Проекту:Міфологія.
Чим допомогти:


{{Проект:Міфологія}} — вставляє наведений вище шаблон. Для можливості оцінки додавайте всередині дужок текст Проект: Міфологія|важливість=|рівень=

{{Запрошення до вікіпроекту Міфологія}} — шаблон для запрошення нових учасників

редагувати 

Шаблони для учасників

Міфологія Цей користувач цікавиться міфологією
Шаблон:Інтерес:Міфологія — шаблон для вставлення на сторінку користувача. Інформує про Ваше захоплення міфологією.
редагувати 

Категорії

редагувати 

Статистика