Вікіпедія:Проект:Оцифровки/Вікіпедія від А до Я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроєкти
 
Категорія КатегоріяКаталог
Вікіпедія від А до Я

Засновком для створення такого проекту стала робота з інтеграції УРЕ у Вікіпедію, зроблені з цього висновки, попутні міркування щодо системного розвитку, який спрямований на ширше охоплення усіх тем, в абетковому порядку.

Мета проекту[ред. код]

Метою проекту є впорядковування, інтеграція, поповнення Вікіпедії у абетковому порядку. В ідеалі, у майбутньому на кожну літеру мала б закріпились група, яка буде опрацьовувати саме її (літеру), яку вони собі визначили.

Практика роботи[ред. код]

Першою співпрацею є пропозиція почати наповнення розділу з букви А. І хоч інтеграція УРЕ першого видання на цю літеру закінчилась, роботи — непочатий край. Поповнення наявних статей, об'єднання наявних, вивершення їх, переклад кращих статей на дану літеру з инших Вікіпедій, запити на переклад, узгодження, доповнення і ведення списків, переліків, вивірка їх, синхронізація, відшукування майбутнього нового наповнення у межах проєкту. Цей проєкт не призначений для заперечення будь-якої иншої роботи, але призначений для ЕНЦИКЛОПЕДИЧНОГО редагування накладанням обмежень кількісних змін якісними. Видача хоч одної доброї/вибраної статті із опрацьованих проєктом стає нашою спільною перемогою, позаяк зменшується кількість недоробок, робиться якісний перехід в иншу фазу Вікіпедії. Але, такий поступ можливий або за інтеграції максимальної кількости джерел на відповідну літеру, або написання принципово якісних статей у межах проєкту, або максимальній співпраці у допрацюванні, що теж може підняти Вікіпедію на якісно новіший рівень. Перегляду піддаються усі статті що починаються на дану літеру (даної розкладки, як уточнення), шаблони, зображення (у тому числі з погляду найменувань, ліцензій місяця розміщення, літературних, фактологічних даних тощо). особлива увага приділятиметься нестильовим статтям, де уся публіцистика, прибрехеньки та емоції вилучатимуться з тим, аби отримати повноцінні статті, статті, що не лежатимуть роками чекаючи, коли хто за них візьметься чи поставить шаблони вилучення. Окрема увага буде приділена інтеграції, котра буде передувати тотальному опрацюванню статей. За відповідної кількости користувачів, можливим є викладення текстів-сирців на кшталт УРЕ для повнішого їх опрацювання. Доречним є сказати також про те, що при цьому розкриватимемо усі скорочення, більшою частиною ботами, але для того доведеться напрацювати переліки автозамін. Такі основні практики роботи.

На етапі


Розширення та доповнення[ред. код]

Розширення та доповнення створених на попередньому кроці статей.


Подальші плани[ред. код]

Поповнення тематичних списків[ред. код]

Учасники проекту[ред. код]

Для того, щоби взяти участь у проекті, просто поставте тут свій вікіпідпис (ввести підряд чотири хвилясті знаки ~ і клікнути «зберегти сторінку»). І на сторінках обговорень ставте свій автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), також - і в вікні редагування. Якщо виникли запитання про проект, пошукайте відповідь на сторінці Вікіпедія:Довідка.

  1. Albedo

Дружні проекти[ред. код]

Корисні посилання[ред. код]

  • Спеціальні:Wantedpages — необхідні статті. Якщо серед них не бачите саме на цю літеру, це тому, що даний перелік формується за кількістю запитів. Для віднаходження викопіюйте 1000—2000 назв, просортуйте і отримаєте бажане. У подальшому статичні списки на відповідні літери викладатимуться у проєкті і вестимуться додатково.


Нещодавні зміни[ред. код]

Корисні шаблони[ред. код]