Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Місячник ілюстрування Вікіпедії 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тиждень Тернопільщини 2021 Місячник ілюстрування Вікіпедії 2 Місяць 30-річчя Української незалежності
Вікі-Олімпіада-2020
Місяць Японії
Світлина з конкурсу Вікі любить пам'ятки 2018
1 липня—31 серпня

Коротка адреса: wpwp.wlm.photo

Назва Тижня: Місячник ілюстрування Вікіпедії 2

Обґрунтування Тижня: Ілюстрації допомагають утримати увагу читачів більше, ніж «стіна» тексту, також роблять статтю більш структурованою і цікавою для читачів. Уже минуло два роки з часу попереднього місячника ілюстрування, а також із 1 липня по 31 серпня проходитиме міжнародна щорічна кампанія «Статті Вікіпедії вимагають світлин» (англ. Wikipedia Pages Wanting Photos, WPWP), метою якої є мотивувати додавати світлини до малоілюстрованих статей Вікіпедії, тож проведення такого місячника в україномовному розділі Вікіпедії виглядає на часі.

Мова йде про використання уже наявних світлин на Вікісховищі (завдяки фотоконкурсам «Вікі любить пам'ятки», «Вікі любить Землю», «Конкурс наукових фотографій» тощо), а також створення чи завантаження фото, відео та інших матеріалів, які ще не знайшлося часу перенести на Вікісховище із флешок, мобільних чи комп'ютерів ) Окрім того, щоб додавати світлини до статей, ще можна виправляти описи файлів — цілком може бути, що там є помилки. І, наприклад, різні будинки можуть бути завантажені під тим самим ідентифікатором. Чи створювати категорії на Вікісховищі, щоб було простіше шукати. І може якісь світлини змотивують написати статтю чи дві?..

Активні учасники місячника зможуть отримати брендовані сувеніри з символікою «Вікі любить пам'ятки» та «Вікіпедія», а найактивніші — позмагатися за цінні призи на міжнародному етапі[1].

Період: 1 липня —31 серпня 2021 року

Як взяти участь

[ред. код]

Створіть чи увійдіть у свій акаунт у Вікіпедії.

Знайдіть чи створіть статтю, яка потребує ілюстрації. На сторінці статті знайдіть розділ, куди варто додати ілюстрацію, щоб вона стосувалася тексту і допомагала читачам зрозуміти предмет. Для натхнення можна глянути на цю сторінку з переліком втраченого (або майже втраченого) культурного спадку України, можливо захочеться написати статті звідси: Вікіпедія:Проєкт:Культурна спадщина України. Шукати статті, що потребують зображень, можна за запитами тут.

Знайдіть чи завантажте підхоже фото/аудіозапис/відео у Вікісховище. Зважайте на синтаксис зображень.

Використайте в описі редагування усіх покращених зображеннями статей гештеґи #WPWP #WPWPUK, а також поясніть суть редагування. Наприклад: «Додано зображення в картку» #WPWP #WPWPUK. Не додавайте гештеґи (#WPWP #WPWPUK) у текст статті.

Переконайтеся, що у завантажених файлів є опис, а в ілюстрацій у статті — підпис. Варто додавати текстову інформацію до ілюстрації, що саме там зображено.

Поради з ілюстрування

[ред. код]

Зверніть, будь ласка, увагу, що мета ілюстрації — покращити розуміння читачем предмета статті, зазвичай завдяки зображенню людей, речей, діяльності чи концепцій, описаних у статті. Відповідний аспект зображення має бути чітким і центральним. Зображення мають бути значущими і релевантними для контексту теми, а не просто декоративними.

Не додавайте багато схожих фото одного об'єкта (якщо тільки це не різні ракурси). Також варто підписувати світлини: що саме там зображено, який ракурс, рік фотографування теж може бути цікавий. І, звісно, бажано, щоб у статтях були не тільки світлини, а був і текст супровідний, щоб статті не перетворювалися на галереї. Використовуйте зображення якнайвищої доступної якості. Низькоякісні зображення — темні чи розмиті; із замалим, прихованим чи неоднозначним предметом; і так далі — не мають використовуватися, за винятком особливої потреби. Уважно поміркуйте над тим, які зображення найкраще ілюструють предмет статті. Пам'ятайте, що Вікіпедія — не колекція посилань, зображень чи мультимедійних файлів.

Інструменти

[ред. код]

Можна скористатися інструментом Petscan для пошуку статей, які без зображень. Для цього:

 1. Перейдіть на petscan.wmflabs.org
 2. На вкладці «Категорії» виберіть українську мову (uk)
 3. Виберіть категорію статей у Вікіпедії. Наприклад, «Пам'ятки й меморіали в Україні»
 4. Перейдіть на вкладку «Властивості сторінки» (Page Property), тоді виберіть "Lead image=No".
 5. Натисність.

У результаті отримаємо список статей у категорії, які без фото. Тоді можете перейти до Вікісховища і шукати потрібні світлини.

Додаткові інструменти, ресурси та ідеї перелічені на сторінці міжнародного проєкту (англійською): Wikipedia Pages Wanting Photos 2021/Resources.

Призи та сувеніри

[ред. код]

У міжнародній кампанії можна отримати призи для трьох переможців, які поліпшать фотографіями найбільше статей Вікіпедії:

 • 1-е місце ― подарунковий сертифікат на 200 дол. США + сувеніри WPWP + диплом
 • 2-е місце ― подарунковий сертифікат на 150 дол. США + сувеніри WPWP + диплом
 • 3-є місце ― подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Приз для користувачів, які покращать аудіофайлами найбільше статей Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Приз для користувачів, які покращать відеофайлами найбільше статей Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Приз для користувачів-новачків, які покращать фотографіями найбільше статей Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Також сувенірами будуть нагороджені активні учасники та учасниці українського місячника.

Звідки можна брати фото

[ред. код]
 • Вікіпедія:Wiki Loves Monuments/Ukraine (тут виведено світлини української частини «Вікі любить пам'ятки» за регіонами, виведено галереї за об'єктами)
 • Вікіпедія:Wiki Loves Earth/Ukraine (тут виведено світлини української частини «Вікі любить Землю» за регіонами, виведено галереї за об'єктами)

Додатково

[ред. код]

Для статистики використовувався: glamtools (вказує всі використання, не тільки в основному просторі).

Учасники та статті місячника

[ред. код]

Також можна фіксувати свій внесок за формою нижче:


=== [[Користувач:|]] ===
плани: 
* [[Назва проілюстрованої статті]]
* [[Назва проілюстрованої статті2]]
* [[Назва проілюстрованої статті3]]
 • [[ Проілюстрував із своїх завантажень в ВЛЗ2021 невисвітлені ПЗФ Житомирщини, також додав ції ж фото в звідну таблицю ПЗФ Житомирщини в Вікіпедії, також із завантажень в ВЛЗ2021 користувача Олександр Гриб -додав і його фото в неілюстровані статті ПЗФ Житомирщини. Всього ілюстровано щось 51 статтю про ПЗФ :ня: ]]

плани: ілюструвати статті світлинами зі списку: Вікіпедія:Wiki Loves Monuments/Івано-Франківська область/Івано-Франківськ

створити Палац-садиба Рея

планую проілюструвати статті про пам'ятки Житомирської області; а також використати фото з цьогорічного ВЛЗ

плани: проілюстувати:

плани: ілюструвати статті

плани: проілюструвати кілька статей

плани: проілюструвати кілька статей

плани:

плани:Вінниччина

Військова справа Черкаська область

плани:

Примітка: частина статей ілюстрована шляхом додавання властивості «зображення» через Вікідані

плани:

Примітки

[ред. код]