Вікіпедія:Проект:15 років Вікіпедії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Святкування 15-річного ювілею Вікіпедії.

Пропоную 15 січня 2016 відсвяткувати цей ювілей через телеміст вікіпедистів. В першу чергу серед вікіпедистів України та Української Вікіпедії. Також, за змоги, залучити іноземних колег.

Планую організувати прес-конференцію у Чернігові. Буде телеканал "Дитинець", гадаю інші 2 телеканали теж приєднаються. Добре було б, якби влаштувати, принаймні, скайп-конференцію з колегами з інших міст та країн.

Приєднуйтеся!

Телеміст з українськими вікіпедистами[ред. код]

15 січня 2016 року пропонується до 15-ти річчя Вікіпедії провести телеміст з вікіпедистами з різних міст.

 • Тема (є 2 робочі назви): "15 років Вікіпедії: досягнення, здобутки та майбутнє" або "Вікіпедія - як соціокультурне явище або як Вікіпедія змінила інформаційний світ".
 • Час: Початок о 18:00 або 18:30. Тривалість дискусії 2—2,5 години.
 • Концепція: За сприяння та допомоги Інформаційного Центру «Майдан Моніторинг» існує можливість зробити публічну дискусію між вікіпедистами з різних міст. Дискусія відбудеться он-лайн з можливість прегляду на ютуб та автоматичним записом трансляції. Модерація та технічне забезпечення — Харків
  У Харкові в НКЦ «Indie» зберуться харківські вікіпедисти та громадськість, а з іншими містами буде встановлено зв'язок за допомогою Google+ Hangouts. Для цього в цих містах група вікіпедистів збирається в одному місці, звідки веде трансляцію. Також можлива участь сторонніх спікерів (невікіпедистів).
  Для участі у телемості треба мати: якісний та швидкісний інтернет, веб-камеру на комп'ютері або ноутбуці, аккаунт у G+, перевірити Ваш браузер із його сумісністю з розширенням, а також перевірити якість звуку (аби не лунало ехо при трансляції).
  Деталі будуть повідомлені пізніше.

У 2013 році ІЦ «Майдан Моніторинг» реалізував проект «Maidan Reload» — понад 30 відкритих дискусій з актуальних суспільних проблем. --Kharkivian (обг.) 15:15, 1 січня 2016 (UTC)

Обговорення[ред. код]

Прошу висловлюватись щодо ідеї проведення телемосту до дня народження Вікіпедії. --Kharkivian (обг.) 15:15, 1 січня 2016 (UTC)

Події у вашому місті.[ред. код]

Чернігів[ред. код]

Власне, прес-конференція та перша ініціатива.--Nickispeaki (обговорення) 13:45, 25 грудня 2015 (UTC)

Ок. Що в нас вже заплановано.

15 січня о 15-00 прес-конференція в Навчально-науковому інституті історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського. По скайпу буде університет із Боснії. Там же оголосимо про вікі-флешмоб на 30-31 січня, який будемо проводити в бібліотеці Короленка. Плануємо залучити спонсора, що надасть призи учасникам із Чернігова. Також плануємо на прес-конференції роздати флаєри із запрошенням на флеш-моб. У флаєрі буде трохи інформації, як прийняти участь самостійно. Детальніше пізніше напишу. --Nickispeaki (обговорення) 23:40, 5 січня 2016 (UTC)

Сьогодні дізнавався про можливість замовити торт із логотипом Вікіпедії на 15 січня. Можливість є. Є потреба у фінансуванні. Близько 400 гривень. Добре було б 500 - щоб і на чай вистачило. --Nickispeaki (обговорення) 15:51, 8 січня 2016 (UTC)

 • а як записуватись? або явочним порядком? --Katz (обговорення) 17:44, 8 січня 2016 (UTC)
Якщо Ви в Чернігові, то просто приходьте. ;-) До речі, я на Бєлова живу.--Nickispeaki (обговорення) 19:13, 8 січня 2016 (UTC)

--Kazymir Vira (обговорення) 19:55, 11 січня 2016 (UTC)

Завтра на 17.00 в Навчально-науковому інституті історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського в ауд. 308 збираємо оргкомітет ВікіСтудії з історичних дисциплін: небайдужі, студенти-консультанти, що пройшли ВікіВишколи, та ті, хто вже записався на наступні ВікіВишколи. Ну, всі найактивніші. Якщо є ще бажаючі приєднатися до нас завтра - вельми прошу!

Загальна концепція продумана, працюємо над макетом реклами-флаєра, щойно з директором "Основи" розмовляла - призи завтра озвучать зранку, але будуть достойні. З іноземних колег, вони не вікіпедисти поки, але 15 річниця мотивувала їх до нас приєднатися: представники молодіжної організації з Боснії та Герцоговини (залучать ще молодь+готові привітатися в скайпі), двоє людей з Австрії (улагоджуємо час, щоб в скайп вийшли), Швейцарія. Крім того, Микола казав про кількох українських колег - впишемо у прес-реліз.

Завтра йдемо на запис передачі "Діалог" - обіцяли показати як рекламу на Чернігівському обласному телебаченні напередодні флешмобу. Флаєри також будуть роздаватися нашими студентами по всьому місту перед шлешмобом. Запросила 2 газети, завтра обдзвоню журналістів з інших видань.

Приєднуйтеся!

Київ[ред. код]

Вікі-концерт А1.[1] Мистецька зала Міністерства освіти і наук України. Початок о 18:00. Див. Вікізустрічі

Львів[ред. код]

може невелика прес-конференція з анонсом вікі-забавки? --Helgi (обговорення) 22:06, 25 грудня 2015 (UTC)

У принципі у мене справи проходять, і робота повинна бути швидко завершена. Я не проти. --Arxivist (обговорення) 17:39, 29 грудня 2015 (UTC)
ОНОВ: Подія відбудеться 30-го січня, а не 15-го. РЕДАТОН. антикафе комуна (Галицька 1). тривалість заходу 5 годин. Орієнтовна к-сть учасників до 25 осіб. Є вайфай, стац. компи, проектор. Оренда залу на 5 год = 1734 грн. (в цю суму входить чай, кава, печеньки...). Спробую домовитись з телеканалом НТА та Zik про репортаж, або коротку прес-конференцію. Очікувані результати: привернення уваги громадськості Львова, збільшення числа редакторів, набуття досвіду спільного редагування статей в режимі "stand by", за допомогою технік спілкування в реалі зменшення потенційних конфліктів у вікі-просторі, протестувати вікі-забавку "WIKIBRAINSTORM", спробую домовитись про виготовлення промо-кліпа "як класно і модно редагувати вікіпедію". Виготовлення пам'ятних сувенірів (може шалики з лого вікіпедії, а може шапки Санти із 3-D лого вікі замість бонбончика / ціна від 50 до 75 грн/шт) Стосовно дати: 15 чи 30 краще вибрати якусь одну і зконцентруватись а не розпилювати зусилля і фінансові ресурси на дві. --Helgi (обговорення) 12:38, 30 грудня 2015 (UTC)

Пропонований список учасників:

 1. Користувач:Albedo
 2. Користувач:Arxivist
 3. Користувач:Helgi
 4. Користувач:Herald63
 5. Користувач:Johnny
 6. Користувач:Friend
 7. Користувач:AS
 8. Користувач:MaryankoD
 9. Користувач:MSha
 10. Користувач:Taras r
 11. Користувач:TheLotCarmen
 12. Користувач:Vprypin
 13. Користувач:ZZZico
 14. Користувач:Володимир Ф
 15. Користувач:Звірі
 16. Користувач:Стефанко1982
 17. Користувач:Юрій Булка
 18. Можу прийти, але що робити треба?--TnoXX parle! 15:49, 1 січня 2016 (UTC)
станом на 02/01/16 ситуація виглядає так: редатон/едітатон присвячений 12річчю вікі укр. мовою заплановано на суботу 30 січня 2016 з 12:00 до 17:00 (див. нижче — Ю.Б.) в антикафе "коММуна" у Львові. Щодо кошторису івента: пропоную скласти його з 2-х частин - спонсорська фінансова підтримка Вікімедія Україна та друга частина - власні кошти учасників (вхідний квиток? в розмірі 50 грн. з особи). Можу створити гугл-форму для учасників. Було б дуже добре, якби в нас на івенті були короткі презентації на актуальні внутрішньо-і зовнішньовікіпедійні теми (сам хочу представити свою презентацію "творимо цифрове майбутнє разом!"). Залежно від розміру бюджету івенту можна думати про виготовлення 40-60 секундного кліпу про рекламу вікіпедії ("коММуна" має таку можливість) --Helgi (обговорення) 14:21, 2 січня 2016 (UTC)
Сьогодні домовилися про бронювання залу в коММуні, 30 січня, 13:00—18:00. Наразі план такий, що захід буде безкоштовним для учасників (оренду залу фінансує ВМУА). В ідеалі хотілося б бачити принаймні половину учасників початківців (зокрема тих, хто ще ніколи не редагував Вікіпедію) — адже однією з цілей едітатонів є обмін досвідом між досвідченими й початківцями. Офіційно анонсуватимемо захід ближче до кінця тижня. Потрібна буде максимальна підтримка поширенням інформації в соцмережах та серед знайомих, яким це може бути цікаво. Зал оптимально десь до 30 осіб, ми зробимо реєстраційну анкету (щоб можна було оцінити, скільки людей прийде). Детальна концепція заходу ще не затверджена, але загалом це локальна подія у рамках Вікіпедія:Вікіфлешмоб. --Юрій Булка (обговорення) 19:39, 11 січня 2016 (UTC)
Сьогодні дав коротеньке інтерв'ю (на 20 сек.) на Львівській хвилі, також запросив 30 січня в комуну канал НТА --Taras r (обговорення) 10:38, 15 січня 2016 (UTC)

Мелітополь[ред. код]

Примітки[ред. код]

Посилання[ред. код]