Вікіпедія:Проєкт:Наукові журнали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Про проєкт[ред. код]

Цей проєкт створено для координації роботи зі статтями про наукові періодичні видання: журнали, збірки статей, збірки тез конференцій. Роботу спрямовано на поліпшення наявних статей, їх категоризацію, приведення їх до нейтральної точки зору, створення нових статей та вилучення незначущих статей. Також тут будуть розроблятися критерії значущості для таких видань.

Як писати?[ред. код]

(Поки короткі рекомендації з аналогічного проєкту англвікі)

 • Перед тим як почати писати статтю, переконайтеся, що журнал значущий. Це означає, що ви маєте в розпорядженні 2-3 незалежних джерела, які описують журнал і не є базами даних. Переважно також є значущими журнали, яким у Web of Science присвоюється імпакт-фактор. Якщо журнал не виконує таких умов, напишіть про нього в статті про видавництво (наприклад, Springer-Nature) або про засновника (наприклад, університет, інститут чи наукове товариство).
 • Назва статті має відповідати офіційній назві журналу мовою оригіналу. Якщо назва складається з більш загальноприйнятого терміну, після неї потрібно уточнення у дужках - (журнал). Якщо є 2 чи більше однойменних журнали - потрібно в дужках указати галузь журналу. Якщо є 2 чи більше однойменних журналів з однієї галузі - потрібно в дужках указати видавництво.
 • Заповніть картку Шаблон:Науковий журнал.
 • Напишіть вступ, описавши наявну в картці інформацію у вигляді розповідного тексту. Деталі на кшталт адреси редакції чи номеру ISSN надавати непотрібно.
 • Розділи мають створюватися за можливості детального розкриття того чи іншого аспекту. Якщо інформації недостатньо для окремого розділу, краще висвітлити її у вступі
  • Тематика журналу. Її часто можна знайти в описі самого журналу на його сайті чи в пам'ятці авторам. Переписувати текст дослівно не можна, оскільки він не є нейтральним та часто захищеним авторським правом.
  • Історія журналу. Його заснування, злиття, перехід від одного видавця до іншого, головні редактори тощо.
  • Індексація в наукових базах. Тут вказувати лише селективні та тематичні бази даних, а не ті, що містять все підряд (наприклад, Google Scholar, Index Copernicus чи Directory of Open Access Journals вказувати не слід).
  • Найважливіші наукові статті. Переважно це ті наукові статті, про які є статті в самій Вікіпедії (чи можуть бути створені). Наприклад, про Стаття Алфера – Бете – Гамова варто згадати в статті про журнал «Physical Review».
 • Не варто додавати до статті список членів редколегії, список авторів статей, якщо тільки вони не висвітлюються незалежними надійними джерелами.
 • У статті не повинно бути правил для авторів, переліку статей журналу, ціни, адреси редакції, підписної інформації тощо.

Конфлікт інтересів[ред. код]

Якщо ви є афілійованою з журналом особою (членом редакції, постійним автором, співробітником видавництва тощо) та пишете статтю про журнал, ваші редагування мають відповідати правилу Вікіпедія:Конфлікт інтересів.

Платні редагування[ред. код]

Якщо ви отримуєте в будь-якій формі фінансову винагороду за написання статті про наукове видання, ви повинні чітко про це заявити згідно з Вікіпедія:Платні редагування.

Категорії та списки[ред. код]

Списки[ред. код]

Статті до поліпшення[ред. код]

Історичні журнали[ред. код]