Вікіпедія:Проєкт:Статистика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Проєкт
без рамки
без рамки

Вікіпроєкти
Категорія КатегоріяКаталог

Про проєкт[ред. код]

Вікіпроєкт Статистика призначено для вивчення української Вікіпедії за різноманітними методами та методиками кількісного аналізу.

Проєкт покликаний дати відповіді на такі запитання:

 1. наповнення Вікіпедії (вміст),
 2. інтересу читачів (відвідуваність),
 3. число редакторів/редагувань.

Напрямок 1: Вміст[ред. код]

В українській Вікіпедії на момент створення проєкту вже 1312476 статей (і 736609 зареєстрованих користувачів), що складає непогану базу для аналізу. Скільки з них про зоряні туманності? Скільки про населені пункти? Скільки біографії людей науки, політики, музики? Скільки стосуються України? Скільки Японії? Скільки США? Скільки мають інтервікі на польську Вікіпедію?

Вибірки[ред. код]

Для статистичного аналізу недоцільно кожного разу використовувати генератор випадкової статті. В такому разі результати було б неможливо перевірити. Тому для аналізу створюються фіксовані вибірки. Перша така вибірка була створена в квітні 2009 року і мала тільки 100 статей. Наступна вибірка з 1000 статей була створена десь півроку тому. Крім того, фіксовану вибірку можна проаналізувати згодом ще раз — що змінилося.

Аналізи й результати[ред. код]

Попередні результати за 1000 статтей із вибірки 1000. Потім робитимемо краще. Дані можуть змінитися, оскільки категоризація ще недосконала. Очікувана похибка 3,3%.

Переклади[ред. код]

Категорія Кількість Відсоток
З ру 62 6.2%
На ру 13 1.3%

Тематика[ред. код]

Попередній підрахунок

Наповненість польської вікіпедії[ред. код]

Пройшла інформація, ніби польська вікі — куца, має багато статей, але мало інформації. Я перевірив перші 10 статей зі списку: Вікіпедія:Статті російської Вікіпедії без українських інтервікі-посилань, а саме, статті: ru:Киты, ru:Фасоль_обыкновенная, ru:Йоханна_Сигурдардоттир, ru:Макапагал-Арройо,_Глория , ru:Миллер,_Артур , ru:Плануаз , ru:Разнокрылые , ru:Бронте,_Эмили, ru:Вальдхайм,_Курт, ru:Мун_Гын_Ён з них тільки статті ru:Макапагал-Арройо, Глория, ru:Мун Гын Ён, ru:Бронте, Эмили в польській вікіпедії виявилися меншими, ніж в російській. Не можна сказати, що це велика вибірка, але все одно результат показовий. --Alex Blokha 15:58, 18 січня 2011 (UTC)Відповісти[відповісти]

Переклади українських статей в інших вікіпедіях[ред. код]

В російській[ред. код]

Мета — порахувати відсоток хороших і вибраних статей, які були запозичені з української вікіпедії.

Добрі статті[ред. код]

Загалом кілька статей, що їх перекладено російською мовою, набули статус добрих в рос. вікіпедії:

 1. Малярия
 2. АМРА-рецептор
 3. Галицко-Волынское княжество
 4. Битва за Иводзиму
 5. Бразильская империя
 6. Старение
 7. Софиевка
 8. Полёт птиц
 9. Дивна війна
 10. Вільгельм Ґустлофф (корабель)
 11. Рууд Гулліт (2010)
 12. Меттью Колбрайт Перрі (2010)

В даний час рос. вікіпедія налічує 1046 добрих статей. Кількість укр. перекладів в базі рос. добрих статей становить 0,9 відсотка.

Перегляди[ред. код]

Сторінка Вікіпедія:Проєкт:Статистика/Популярні містить статті, які викликають найбільший інтерес. Статті згруповані за темами.

Напрямок 2: Відвідуваність[ред. код]

Цей напрям досліджень має дати відповіді на питання:

 • Загальна динаміка відвідуваності української Вікіпедії — число переглянутих сторінок за місяць, місце української Вікіпедії серед інших за відвідуваністю;
 • Сторінки, що є найбільш відвідуваними (див. також Напрямок 1);
 • Географія відвідувачів української Вікіпедії — за країнами світу, за областями України;
 • Відвідування іншомовних Вікіпедій з території України.

Відвідуваність випадкових сторінок, що стосуються України порівняно з іншими[ред. код]

 • Таких даних поки що нема.
 • Відвідуваність цікавинок Показує, що статті з українською тематикою користуються більшою відвідуваністю.

Напрямок 3: Редактори / редагування[ред. код]

Аналітичні дослідження цього напрямку охоплюють застосування притаманних демографії моделей та методів/методик кількісного аналізу «людності» україномовної Вікіпедії.

Див. також Вікіпедія:Проєкт:Статистика/Дописувачі/Інструментарій

Розмір та склад спільноти дописувачів[ред. код]

Оцінки розміру спільноти[ред. код]

Запитання
 • Наскільки великою є спільнота дописувачів україномовної Вікіпедії?

або те саме запитання, переформульоване в межах термінології кількісного аналізу:

 • Скільки людей є активними користувачами Вікіпедії, тобто здійснюють подальше удосконалення 1312476 енциклопедичних статей (та й усього масиву зі 4611395 сторінок) Вікіпедії та створюють нові статті і допоміжні сторінки?
Відповідь 1

За даними вбудованих засобів статистики:

Протягом останніх 30 календарних днів були активними (здійснили хоча б 1 дію) 3720 користувачів із загальної кількості у 736609 зареєстрованих користувачів.

Вже така інформація дозволяє робити деякі висновки, наприклад: на кожного з активних користувачів припадає (хоча б для нагляду та захисту від некваліфікованих чи й вандальних редагувань) 353 статей (1240 сторінок) і ця кількість має тенденцію до збільшення, адже загальна кількість статей росте швидше, ніж кількість активних користувачів. Для порівняння:

Розділ
Вікіпедії
Кількість
дописувачів
Кількість
статей
Німецький 18683 2886584
Французький 18286 2594670
Польський 4766 1605397
Російськомовний 9913 1966539
Каталонський 1383 744458
Фінський 1719 568041
Українськомовний >> 3720 1312476

(Джерело[1])

Таким чином у польскомовній Вікіпедії на кожного дописувача (активного користувача) припадає 337 статей (775 сторінок), а у французькій — 142 статей (709 сторінок), російськомовній — 198 статей (797 сторінок), німецькій — 155 статей (426 сторінок).

Більш детальний аналіз цих даних засобами статистики україномовної Вікіпедії дає наступну додаткову інформацію:

 • Понад 80% всього об'єму редагувань здійснюється лише 4% активних користувачів та ботів — тих, що досягають рівня активності у понад 500 редагувань за календарний місяць (до прикладу — таких «надактивних» було 71 у квітні та 62 у травні 2010 року).

Крім загальної даних щодо загальної кількості користувачів, власні засоби статистики україномовної Вікіпедії дозволяють переглянути і повні переліки користувачів та ботів, упорядковані за активністю — наприклад, для квітня та травня 2010 року.

Відповідь 2

За даними офіційних засобів статистики:

Протягом березня поточного (2010) року були активними (здійснили щонайменше 5 редагувань сторінок Вікіпедії) 614 користувачі, з них 117 користувачів були дуже активними (100+ редагувань). Такий рівень активності є новим історичним максимумом («рекордом»). Для порівняння — попередньому місяцю (лютому) поточного року відповідають кількості 491 та 101 відповідно.

Динаміка зміни кількості активних (5+ дій за місяць) редакторів (за даними офіційної статистики):

Динаміка зміни кількості дуже активних (100+ дій за місяць) редакторів (за даними офіційної статистики):

Місяць лютий є зручним для порівняльного аналізу «в історичній перспективі», оскільки лютий 2004 року був першим повним місяцем функціонування україномовної Вікіпедії.

Оцінки стабільності складу спільноти[ред. код]

Запитання
 • Наскільки стабільною за складом є спільнота дописувачів україномовної Вікіпедії?
Відповідь

За даними проведеного аналізу:

Склад спільноти не є стабільним, тобто плинність є значною і сягає 30% щомісяця серед активних (5+ редагувань за місяць) і 10% серед дуже активних (100+ редагувань) дописувачів

Звідки користувачі[ред. код]

Активність дописувачів[ред. код]

Поточна активність[ред. код]

Запитання
 • Як можна оцінити загальну динаміку («темп») процесу редагувань вмісту Вікіпедії?
Відповідь
За даними офіційних засобів статистики динаміка процесу редагування енциклопедичних статей є такою.
Запитання
 • Наскільки високою є індивідуальна активність дописувачів україномовної Вікіпедії?
Відповідь

За об'єднаними даними вбудованих, офіційних, власних україномовної Вікіпедії засобів статистики:

Приблизно 1500–1600 користувачів здійснюють хоча б 1 редагування на 30 календарних днів, з них приблизно 500 — понад 5 редагувань за 30 днів, з них понад 100 — досягають активності у 100+ редагувань за такий період (що еквівалентно понад 3-4 редагування на день), а з останніх приблизно половина користувачів мають активність у понад 15 редагувань в середньому за один календарний день. Найвищою зареєстрованою активністю користувача наразі є понад 3500 редагувань протягом 30-денного періоду, тобто 110+ редагувань в середньому за один календарний день.

Коментар:

Будь-які спроби порівнювати корисність користувачів для проєкту за кількістю реагувань (за активністю у діях) не мають сенсу, оскількі особисті звички, навички та уподобання/мотивації користувачів є дуже різними.

Інтегральна активність[ред. код]

Запитання
 • Як можна оцінити загальну («підсумкову») активність користувачів: скільки редагувань здійснено не за останні 30 днів чи за якийсь з календарних місяців, а за весь період участі дописувача у проєкті?
Відповідь

Учасники проєкту[ред. код]

Для того, щоби взяти участь у проєкті, просто поставте тут свій вікіпідпис (ввести підряд чотири хвилясті знаки ~ і клікнути «зберегти сторінку»). І на сторінках обговорень ставте свій автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), також - і в вікні редагування. Якщо виникли запитання про проєкт, пошукайте відповідь на сторінці Вікіпедія:Довідка.

Також ви можете прикріпити до своєї сторінки шаблон {{Юзербокс/Учасник проєкту:Статистика}} :

Цей користувач є учасником проєкту «Статистика»
Див. також[ред. код]

Джерела додаткової інформації[ред. код]

Примітки[ред. код]

 1. List of Wikipedias, оновлюється щоденно