Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Тиждень музеїв 2024

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тиждень музеїв
(16 — 30 травня 2024)

Тиждень музеїв — тематична кампанія, яка проходить в українській Вікіпедії з 16 до 30 травня 2024 року. Проєкт присвячений створенню та покращенню статей про українські музеї, їх виставки та експонати. Тиждень приурочено до Міжнародного дня музеїв, котрий відзначають в Україні та світі 18 травня. В українській Вікіпедії тиждень музеїв підтримує громадська організація «Вікімедіа Україна».

Період: 16 — 30 травня 2024

Про проєкт:

Метою Тижня музеїв є підвищити видимість українських музеїв. Для втілення цієї мети, запрошуємо вас розширювати та поглиблювати присутність музеїв у проєктах Вікімедіа.

Покращуйте статті про музеї, які ви відвідували, в яких ви працюєте чи виставками яких захоплюєтесь і вірите, що про них повинен знати кожен та кожна в українській Вікіпедії. Якщо про обраних музей досі не існує статті — створіть її! Завантажуйте фото до Вікісховища та ілюструйте ними свої статті.

Також у межах проєкту запрошуємо створювати і покращувати елементи Вікіданих про українські музеї. Ми підготували коротке відео про те, як розпочати власний шлях у Вікіданих та взяти участь у конкурсі.

Як почати роботу у вікіданих by EleNte

Результати

[ред. код]

У акції взяла участь 21 людина, які створили або значно покращили 52 статті; додали категорії та елементи до Вікіданих.

Також до тижня музеїв вікіпедист та член «Вікімедіа Україна» Дмитро Власенко провів вебінар, у якому взяли участь 18 людей. Під час вебінару він докладно розповів як покращувати та створювати статті, а також як працювати з Вікіданими.

Учасники та учасниці, які створили або покращили принаймні 2 статті про українські музеї або додали 5 елементів до Вікіданих, отримають сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна».


Вебінар для новачків та новачок

[ред. код]

Якщо ви ще новачок чи новачка в Вікіпедії, для вас ми проведемо вебінар, де покроково розповімо як створювати, перекладати та редагувати статті. Вебінар пройде 24 травня, для реєстрації заповніть цю просту форму.

Запис вебінара: [1]

Корисні посилання

[ред. код]

10 питань про Вікіпедію

Як зареєструватися і почати роботу у Вікіпедії — покрокова демонстрація

Як поліпшити статтю у Вікіпедії — покрокова демонстрація

Як створити статтю у Вікіпедії — покрокова демонстрація

Як завантажити фото у Вікіпедію — покрокова демонстрація

Сувеніри та відзнаки

[ред. код]

Учасники та учасниці які суттєво покращать принаймні 2 статті про українські музеї, або створили 2 статті, або додали 5 елементів до Вікіданих, отримають сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна». Запишіться у розділі нижче ↓, щоб ми не пропустили вас.


Якщо ви новачок чи новачка і не знаєте як це зробити, або вам потрібна консультація щодо участі у Тижні музеїв — долучайтеся до вебінару напишіть нам на glamwikimedia.org.ua

Учасники та учасниці

[ред. код]

Підписуйтеся у цьому розділі, якщо плануєте взяти участь у проєкті. Обов'язково додавайте на сторінку обговорення покращеної статті шаблон {{Museum-week-2024}} Якщо ви додавали елементи у Вікіданих, і хочете отримати сувеніри, обов'язково запишіться у цьому розділі, щоб ми врахували ваш внесок.

Пропоновані теми: короткі статті про українські музеї

[ред. код]

Статті із розміром менше 3000 байтів

Пропоновані теми: статті для створення про українські музеї

[ред. код]
 Вимоги до статей 



Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовква Жовква Літературно-меморіальний музей-садиба Івана Франка Дрогобицький район, с. Нагуєвичі Меморіальний музей Степана Бандери Стрийський район, с. Воля Задеревацька Художній музей «Сокальщина» Червоноград Червоноградська філія Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) Червоноград Львів Археологічний музей - вул. Університетська, 1, ауд. 337 Кімната-музей Тараса Шевченка - вул. Коперника, 17 Меморіальний музей-майстерня Теодозії Бриж - вул. Мартовича, 5 Музей генерал-хорунжого Романа Шухевича - вул. Білогорща, 76а Музей археології - вул. Винниченка, 24, 2 пов. Музей геології корисних копалин - вул. Грушевського, 4 Музей історії Університету ветеринарної медицини імені Степана Гжицького - вул. Пекарська, 50 Музей «Літературний Львів першої половини 20 століття» - вул. Гвардійська, 18 Музей визвольної боротьби - вул. Лисенка, 23а Народний музей метрології та вимірювальної техніки - вул. Князя Романа, 38 Палеонтологічний музей - вул. Грушевського, 4

Список музеїв Одеської області

[ред. код]
Див. також: Одеса#Музеї
(червоні посилання)
Див. також: Музеї Одеси
(червоні посилання)

Список музеїв Сумської області

[ред. код]

Створені та покращені статті

[ред. код]

Можете додавати до цього списку статті, які ви створили або покращили. Обов'язково додавайте на їх сторінки обговорення шаблон {{Museum-week-2024}}.

Створені статті

Покращені статті

Примітки

[ред. код]
  1. Зазначте, соціальні платформи / персональні блоги чи відеоканали до авторитетних джерел не належать.