Вікіпедія:Проєкт:Фемінізм/Оцінки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Проєкт   Пам'ятка   Джерела   Переклад   Участь


Статті проєкту «Фемінізм»
Рівень
якості
Важливість

Найв.

Вис.

Сер.

Низ.

Невід. Всього
Вибрана стаття Вибр. 0
Вибраний список Вибр. 1 1
Добра стаття Добр. 1 1
I 1 1 1 3 1 7
II 10 17 34 13 2 76
III 24 40 70 40 1 175
IV 56 66 107 71 12 312
Список 0
Невід. 5 9 18 17 670 719
Всього 96 134 231 144 686 1291
Статистика оновлюється автоматично 


Вітаємо! Тут описано, як оцінювати статті Вікіпроєкту Фемінізм. Додавання шаблону {{Стаття проєкту:Фемінізм}} на сторінку обговорення будь-якої статті, що стосується фемінізму, включить її в проєкт. Параметри ж якість= статті та її важливість= автоматично заносять статтю у відповідну категорію і додають в бокс статистики (справа).

Часті питання[ред. код]

1. Для чого статтям оцінки?
Щоб учасниці та учасники проєкту могли спостерігати за якістю статей в областях, котрими цікавляться, і виділяти найбільш значимі напрямки роботи над створенням та поліпшенням статей. Оцінки використовуються всередині проєкту і необов'язково відображають які-небудь офіційні висновки про якість статей.
2. Які статті варто додавати до проєкту?
Усі статті, що стосуються фемінізму, прав жінок та боротьби за них, гендерної нерівності та дискримінації за статтю, а також становища жінок у різних регіонах та областях буття. За відсутності тематичних проєктів про жінок, які б висвітлювали жіночий вклад і досвід, у проєкт також включаємо описові статті про жінок (у мистецтві, політиці, спорті тощо), найвідоміші жіночі біографії, жіноче здоров'я, ролі і діяльності, стереотипи про жінок, освіту, можливості та обмеження.
3. Як додати статтю в проєкт?
Натисніть «Редагувати» на сторінці обговорення статті та напишіть вгорі сторінки: {{Стаття проєкту: Фемінізм}}.
4. Шаблон стоїть у статті, за всіма ознаками нестосовній до проєкту. Що робити?
Людина могла як хибно розуміти проблематику проєкту, так і просто помилилися. Цілком можливо, ця людина — Ви. Зверніться за роз'ясненнями на сторінку обговорення статті, тегнувши людину, що додала шаблон.
5. Хто має право оцінювати статті?
Будь-хто, незалежно від участі в проєкті та наявності вікі-обліковки може оцінювати і міняти оцінку будь-якої статті. Проте оцінка якості статей вимагає вікі-досвіду, а оцінка важливості — феміністичної оптики та досвіду роботи у Вікіпроєкті Фемінізм, щоб орієнтуватись у його діяльності та поточних пріоритетах.
6. Як оцінити статтю?
Зазначити параметри шаблону {{Стаття проєкту: Фемінізм}}: рівень та важливість. Критерії оцінки дивіться нижче. Оцінивши статтю, залиште на сторінці обговорення коментар з причинами оцінки.
7. Як попросити інших оцінити статтю?
Дивіться Статті, що потребують оцінки.
8. Я не згодна(-ден) з оцінкою статті, що робити?
Додати статтю в розділ статей, що потребують оцінки. Учасниці(-ки) її перевірять і оцінять повторно. Або попросити когось з учасниць(-ків) проєкту оцінити статтю. Деякі рівні оцінок (Вибрана, Добра, Вибраний список) зарезервовані і присвоюються після процедури визнання статті достойною цього рівня.
9. Система оцінок суб'єктивна?
В певній мірі так, одначе нічого кращого поки не придумано. Висловлюйтесь, якщо маєте пропозиції щодо покращення системи!
10. Я не знайшла/знайшов тут відповіді на своє питання.
Задайте його на головній сторінці обговорення проєкту.

Інструкції з оцінки[ред. код]

Приклад оцінки статті: {{Стаття проєкту:Фемінізм|важливість=найвища|рівень=4}}. Вона потрапить в категорії Статті проєкту Фемінізм найвищої важливості, Статті проєкту Фемінізм IV рівня та Статті проєкту Фемінізм.

Статті проєкту, що не отримали оцінок, тобто до котрих доданий тільки код {{Стаття проєкту:Фемінізм}}, автоматично потрапляють в категорії Статті проєкту Фемінізм невідомого рівня, Статті проєкту Фемінізм невідомої важливості та Статті проєкту Фемінізм. Вони повинні пройти стандартну процедуру оцінювання відповідно до шкал якості та важливості.

Якість[ред. код]

Якість статті визначається загальними правилами оцінювання статей Вікіпедії, поданими в таблиці нижче.

Схема градації якості статей
Оцінка Опис критерію Критерії для читача Критерії для редактора Приклад
Вибрана стаття ВС
(вибрана)
{{ВС рівень}}
Вибрана стаття: пройшла голосування, що дає право на надання їй статусу вибраної, і задовольняє поточні критерії для вибраних статей. Точна, видатна, повна стаття; чудове джерело енциклопедичної інформації. Не потребує жодних додаткових редагувань, за винятком оновлення, якщо з’явилася якась нова інформація про предмет. Однак, часто можливі незначні стильові редагування і покращення тексту.
Вибраний список ВСП
(вибраний список)
{{ВСП рівень}}
Вибраний список: пройшов голосування, що дає право на надання йому статусу вибраного, і задовольняє поточні критерії для вибраних списків. Точний, видатний, повний список; чудове джерело енциклопедичної інформації.
Добра стаття ДС (добра)
{{ДС рівень}}
Добра стаття: пройшла голосування, що дає право на надання їй статусу доброї. Ця оцінка використовується для статей, що все ще потребують певного покращення, аби досягти рівня вибраних, але з усіх інших поглядів мають прийнятний рівень. Корисна практично всім читачам, добре висвітлює предмет, не має очевидних проблем, прогалин чи надлишкової інформації. Підходить для використання як джерела в більшості серйозних робіт, однак в інших енциклопедіях та ж тема може бути розкрита краще. Стаття може містити незначну кількість орфографічних і пунктуаційних помилок. Може не висвітлювати докладно деякі важливі деталі, що стосуються теми статті. Правки стиля, доповнення в підрозділах і якісна вікіфікація (без непотрібних посилань чи посилань на сторінки вирішення неоднозначностей) зазвичай допомагають покращити статтю.
I
(повна)
{{I рівень}}
Повна стаття: містить практично всю інформацію, необхідну для висвітлення теми, має проставлені посилання на зовнішні джерела для більшості стверджень, що наводяться статті. Не містить пустих чи незавершених розділів. Попри це, стаття може містити стильові огріхи, бути погано відформатованою чи неправильно структурованою (інформація, що за змістом належить до одного розділу, може міститися в іншому). Статті, що не задовольняють критеріям добрих, але близькі до цього рівня, застарілі вибрані, а також статті, що номіновані на добрі, але після обговорення відправлені на доробку, мають належати до I та II рівнів. Дуже корисна читачам, тема практично повністю висвітлена. В статті все ще можуть бути відсутні деякі деталі, але неспеціаліст навряд чи вкаже на ці проблеми. Грамотне структурування, стильові редагування й оновлення допоможуть покращити статтю, особливо якщо цим займеться експерт. Обсяг, повнота статті та баланс точок зору на предмет можуть потребувати доробки.
II
(розвинута)
{{II рівень}}
Розвинута стаття: містить кілька елементів, необхідних для статей III рівня і більшу частину інформації, необхідної для завершеної статті. Однак, стаття має істотні прогалини, відсутні посилання на зовнішні джерела, стиль деяких розділів може бути неенциклопедичним і потребувати покращення. Стаття може мати незначні проблеми з авторськими правами (наприклад, містити зображення з проблемною ліцензією — не більше одного, чи інформацію, скопійовану з невільного джерела — не більше чверті загального обсягу статті), нейтральністю (НТЗ) або містити оригінальні дослідження. Корисна для багатьох, але не всіх, читачів. Звичайний читач, що продивляється Вікіпедію здебільшого для розваги, відчує, що тему він загалом зрозумів, але студенти та дослідники сприймуть представлений матеріал як недостатній для використання в серйозних роботах. Потрібні значні редагування, розширення важливих розділів і виправлення порушень, пов’язаних з авторськими правами, НТЗ чи оригінальними дослідженнями. {{Упорядкувати}} у разі необхідності має застосовуватись для статей II рівня і вище.
III
(у розвитку)
{{III рівень}}
У розвитку: стаття містить чимало корисної інформації, однак, у ній все ще містяться значні недоліки та можуть бути відсутніми ключові моменти, необхідні для розкриття теми. Наприклад, стаття про Африку може добре висвітлювати географію цього материка, але майже не висвітлювати історію і культуру. Стаття III класу повинна мати хоча б один повністю написаний розділ окрім вступу і хоча б один з таких елементів:
 • змістовне, корисне зображення (малюнок, схему чи фотографію)
 • численні посилання, що допомагають розкриттю чи ілюстрації теми
 • підрозділ, що розкриває окремий елемент теми у всій повноті
 • структуру підрозділів, з якої видно, який матеріал слід додати для завершення статті
 • картку-інфобокс — для статей, яким необхідна така картка (статті про персоналії, живі організми, держави тощо)
 • проставлені категорії і інтервікі.
Корисна окремим читачам, містить помірну кількість інформації, однак для доброго розуміння теми будуть потрібні додаткові джерела. Стаття категорично вимагає розширення. Потрібні істотні редагування та додавання необхідного матеріалу. Оскільки в статті ще не зібрана вся більш-менш істотна інформація, не слід ставити на неї шаблон {{Упорядкувати}}.
IV
(заготовка)
{{IV рівень}}
Заготовка: або занадто коротка для статті, або містить набір неструктурованих фактів, над яким потрібно довго працювати для доведення статті до рівня доброї. Зазвичай заготовки статей мають маленькі розміри, однак вони можуть бути як завгодно великі, якщо інформація в них незрозуміла або має слабкий стосунок до теми статті. Може бути корисною для читача, котрий не знає, що означає термін, але для того хто вже має поверхневе уявлення про предмет статті, заготовка не несе користі. У кращому випадку вона дає коротке інформативне словникове визначення. Будь-яке додавання матеріалу з теми може бути корисним.
Список
{{Список рівень}}
Список: містить набір структурованих за певною ознакою фактів, посилань на статті чи іншу впорядковану у вигляді списку інформацію. Служить для узагальнення інформації, координації робіт з теми чи як зміст будь-якої серії статей. Можливе доповнення списку новими елементами або зміна оформлення.
Категорія
{{Категорія рівень}}
Категорія: є категорією, містить мінімальну інформацію, щодо основної статті даної категорії. Може містить посилання на відповідні сторінки інших проєктів (напр. Commons), інтервікі (за наявністю). Є механізмом для систематизації статей та інших категорій (підкатегорій) з певної тематики, їхньої класифікації, групування, сортування за найважливішими ознаками.

Для присвоєння статті оцінки її якості необхідно вказати параметр рівня якості у шаблоні {{Стаття проєкту:Фемінізм}} на сторінці обговорення статті, внісши його в код: {{Стаття проєкту:Фемінізм|...|рівень=???}}. Можливі значення параметра «рівень»:

Важливість[ред. код]

Параметр оцінює важливість статті для проєкту. Він суб'єктивніший за «рівень», зате незмінний (стаття може бути покращена з рівня заготовки до вибраної, однак її важливість для проєкту від цього не зміниться). Додавайте параметр «важливість» і присвоєне йому значення в шаблон {{Проєкт:Фемінізм}} наряду з параметром «рівень»: {{Стаття проєкту:Фемінізм|важливість=???|...}}. Параметр важливості варто вказувати навіть тоді, коли Ви не можете визначити рівень якості статті.

Важливість Що сюди включати Як зробити Потрапить в категорію

Найвища

Ключові та найпопулярніші статті про фемінізм, сексизм, порушення прав жінок, гендерну нерівність, видатних жінок, становище жінок ...|важливість=найвища Статті проєкту Фемінізм найвищої важливості

Висока

Важливі та популярні статті: всі концепти фемінізму, жінки за країнами, жіноче здоров'я ...|важливість=висока Статті проєкту Фемінізм високої важливості

Середня

Більшість статей про жіночий внесок ...|важливість=середня Статті проєкту Фемінізм середньої важливості

Низька

Другорядні та менш популярні статті ...|важливість=низька Статті проєкту Фемінізм низької важливості

Критерії важливості статей вікіпроєкту Фемінізм[ред. код]

Важливість статті для проєкту визначається сукупністю кількох параметрів:

 • Близькість теми статті до феміністичного руху і дискурсу.
 • Стратегічна важливість статті для феміністичного поступу (в плані боротьби з гендерними стереотипами та сексизмом).
 • Популярність статті (кількість відвідувань в українському та інших мовних розділах, інтервікі- та внутрішніх посилань) та пов'язаної з нею тематики, тобто суспільного запиту. Важливість різних тем в різний час змінюється, тому є сенс підіймати важливість статей, на які є очевидний попит (розголос у медіа, політичні новини, скандали тощо), навіть коли їх роль у феміністичному поступі поки невідома чи сумнівна. На ряд тем в українському суспільстві поки немає широкого попиту через його відставання в досягненні рівноправності, і завдання вікі-активізму — його створити. Тому більше орієнтуйтеся на статті порталу Фемінізм та сестринських порталів англомовної вікі (Жінки, Жіноче здоров'я, Жінки у науці, політиці, спорті, мистецтві тощо), які мають статус Вибраних, Добрих, є якісними та розлогими. Кількість їх переглядів можна бачити в пошуку інструменту «Переклад вмісту». Попілярнішими є статті на перетині різних областей знань, суспільного досвіду, вікіпорталів та проєктів, широко поширені явища, відомі персоналії.
 • Кількість посилань (внутрішніх та інтервікі). Важливими є статті, посилання на які містяться в феміністичних шаблонах, ці статті мають бути якомога більш грунтовними. Не варто жертвувати їх якістю заради терміновості. В решті справедливо сказане для попереднього пункту.
 • Неякісність статті, особливо мізогінний/сексистський тон, проблеми нейтральності, статус вилучення, неприпустимий заголовок, диспути/вандалізм/війни редагувань чи інша контроверсія. Якщо стаття важлива в середньому чи нижче, але вкрай неякісна, вона може мати такий же чи вищий пріоритет, як і важливіша за неї якісна стаття: можна категоризувати її «важливість=найвища», аби виправити становище якнайшвидше. Проте вдаватись до цього слід нечасто, якщо Ви самі не можете покращити статтю швидко і не знаєте нікого, кого можете попросити.

Орієнтуйтеся в оцінці важливості, визначивши область тематики статті:

Область Найвища важливість Висока важливість Середня важливість Низька важливість
Феміністичний рух Ключові статті про фемінізм (Фемінізм); напрямки фемінізму (радикальний, ліберальний...) Напрямки фемінізму; Історія фемінізму Фемінізм у різних країнах, релігіях: Фемінізм у Швеції Локальні феномени, малозначимі для сучасного руху
Феміністки Ключові / найвідоміші феміністки: Симона де Бовуар, Бетті Фрідан Відомі феміністки Решта феміністок Маловідомі феміністки, люди з невираженим феміністським внеском
Теорія фемінізму Ключові концепти: Патріархат; Ключові феміністичні праці: Міф про красу, Загадка жіночності Галузі феміністичної науки; Важливі концепти фемінізму і феміністичні теорії Решта концептів і теорій
Права та становище жінок Ключові проблеми гендерної нерівності, дискимінації та прав жінок: Сексизм, Насильство проти жінок, Сімейне насильство, Проституція, Гендерний розрив в оплаті праці
Феміністичні ініціативи Провідні українські, міжнародні організації, ініціативи: HeForShe, MeeToo; Актуальні для українства ініціативи: ЯНеБоюсьСказати Маловідомі / давні ініціативи, внесок яких невеликий: Антифлірт-клуб
Видатні жінки і здобуток Найвидатніші жінки України та світу: Фріда Кало, Джоан Роулінг, Леся Українка; Оглядові статті, списки, категорії: Жінки у космонавтиці, Список жінок-фантастів, Жінки-лауреати Нобелівської премії Видатні / популярні жінки: зробили суспільний вклад, власниці нагород, рейтингів, знаменитості Відомі жінки Жінки, про яких є чи мають бути статті в іншомовних Вікіпедіях
Службове Шаблони щодо фемінізму, Шаблони про здобуток жінок, Портал Фемінізм, Дерево категорій на Порталі Шаблони про жіноче здоров'я, права
 1. Висока важливість
 • Концепти фемінізму

Статті, що потребують оцінки[ред. код]

1. Вікіпедія:Портал:Фемінізм/Нові статті.
2. Неоцінені статті проєкту Фемінізм:

3. Запити на оцінку після переробки статей.

Лог оцінки[ред. код]