Вікіпедія:Псевдобот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прапорець псевдобота — альтернатива тимчасовим правам бота. Адміністратори можуть тимчасово видавати такі права під час здійснення повторюваних не спірних редагувань чи дій, щоб уникнути загромадження журналу нових редагувань і пов'язаних сторінок.

Коли використовувати

[ред. код]

Прапорець слід використовувати щоб уникати зміщення різноманітних редагувань і дій користувачів у стрічці нових редагувань, під час внесення повторюваних масових змін. Такі дії однозначно не мають бути спірними, оскільки використання прапорця псевдобота зменшує можливості переглядів та перевірки редагувань іншими. Зловживання прапорцем псевдобота розглядається як зловживання будь-яким іншим інструментом адміністратора. Прикладами прийнятного використання може бути вилучення багатьох сторінок спамбота, вилучення великої кількості сторінок після досягнутого консенсусу у запитах на вилучення, блокування багатьох відкритих проксі або масове перенесення категорій, масові мілкі граматичні правки або правки вікірозмітки. Неприйнятним використанням буде спроба обійти розгляд за правилами якоїсь спірної дії, незалежно від того, чи це завдання адміністратора, чи ні.

Ризики

[ред. код]

Одна з проблем щодо такого прапорця полягає у просторі для зловживань адміністраторами: якщо адміністратор робить спірні редагування чи дії, він чи вона зможе надати собі прапорець псевдобота, щоб їх не можна було побачити і спостерігати у журналі «Нових редагувань», що є першим джерелом, у якому відображаються і спостерігаються нові редагування.

Однак треба пам'ятати, що адміністраторам уже довіряють можливість вилучення сторінок, блокування користувачів, перегляд вилученого матеріалу, захист сторінок тощо. Ця додаткова можливість не мала би вимагати більшої довіри, ніж адміни уже мають.

Надання прапорця псевдобота записується у журнал і відображається у нових редагуваннях. До адміністраторів, що зловживають правами псевдобота, мають бути застосовані санкції, які передбачені при зловживанні правами адміністратора.

Відмінність від бота

[ред. код]

Цей прапорець було спеціально створено для заміни запитів на отримання тимчасового прапорця бота. Адміністратори можуть надати тимчасово цей прапорець собі або тимчасово іншому користувачу за запитом, переконавшись, що дії які він збирається робити не суперечитимуть прийнятному використанню і не будуть спірними. Якщо адміністратор не встановив термін прав при наданні користувачу, він має переконатися, чи завершив користувач дії для яких запитував прапорець, після чого зняти його. Так само, якщо адміністратор забув зняти прапорець з себе, він може бути знятий будь яким іншим адміністратором.

Випадки, коли потрібне надання постійного прапорця бота, залишаються колишніми — користувач має створити додатковий обліковий запис і запитати прапорець бота як зазвичай. Лише тимчасові прапорці бота можуть бути замінені цим прапорцем.

Див. також

[ред. код]