Вікіпедія:Підсторінки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Підсторінки — «дочірні» сторінки, назва яких відділяється від назви батьківської сторінки косою рискою «/».

У підсторінок можуть бути власні підсторінки. Під заголовком підсторінки є посилання «вгору» на батьківські сторінки (навігаційна стежка).

Механізм підсторінок використовується для упорядкування назв сторінок і увімкнений для більшості просторів назв, крім простору статей, файлів, Mediawiki та категорій.

Використання підсторінок[ред. код]

Неприйнятне використання[ред. код]

Створення підсторінок неприйнятно в просторі статей ні для розхожих поглядів, ні для чернеток типу «Стаття/Temp». Для чернеток слід використовувати підсторінки користувача.

Символ «/» може зустрічатися в назвах статей (наприклад, стаття OS/2), але при цьому не має жодного особливого значення, і така сторінка не вважається підсторінкою.

Створення підсторінок[ред. код]

Створити підсторінку можна так само, як і будь-яку іншу сторінку: ввівши повну назву нової сторінки в полі пошуку та потім обравши посилання «створити сторінку …».

Також можна розпочати редагування батьківської сторінки, додати туди вікітекст [[/назва підсторінки]], згодом записати (чи зробити попередній перегляд) і пройти за червоним посиланням, що з'явилося.

Технічні зауваження[ред. код]

Механізм підсторінок означає тільки дві речі:

  • можливість використання «відносного» посилання типу [[/підсторінка]] на батьківській сторінці,
  • «навігаційний ланцюжок» під заголовком підсторінки.

Для одержання списку підсторінок заданої сторінки можна скористатися Special:PrefixIndex.

Перейменовуючи сторінку, на якій є відносне посилання, слід також перейменувати й підсторінку (або змінити посилання на звичайну). -->

Історія розвитку механізму підсторінок[ред. код]

Спочатку підсторінки використовували для створення тематичної ієрархії (групування) статей. Але пізніше стало очевидним, що така система погана, бо статті часто належать більше ніж до одної ієрархії. Тому була прийнята сьогоднішня система вирішення неоднозначностей і політика заборони використання підсторінок в просторі статей. З середини 2004 року система категорій підтримує ієрархічну організацію, яка дозволяє статті належати декільком категоріям.

Пов'язані теми[ред. код]