Вікіпедія:Рада вікіпроєктів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рада вікіпроєктів — група користувачів Вікіпедії, які заохочують та допомагають розвивати проєкти, а також для забезпечення спільної роботи і обговорень з міжпроєктних питань. Новенький у вікіпроєктах? Див. найпоширеніші запитання про вікіпроєкти, аби отримати відповіді на них. На сторінці посібника вікіпроєктів викладено загальноприйняті протоколи та конвенції.


Мета[ред. код]

  1. Розробка рекомендацій на поліпшення організації структури й функціонування україномовних проєктів Вікіпедії.
  2. Служити центральним форумом з обговорення питань інтересів широкого кола вказаних проєктів.
  3. Приймати пропозиції та прохання щодо створення нових проєктів та надавати допомогу у їх створенні.
  4. Підтримка актуальних даних про активні проєкти чи планування праці (оцінка статтей, редагування, патрулювання або спільна робота).

Поточні завдання[ред. код]

Тут формуються основні поточні завдання, над якими працюють учасники проєктів. Корегування та обговорення цих планів вітається.

  • Оновлювати інформацію проєктів у каталозі.
  • Дописати посібник проєктів.
  • Оновити технічну довідку про створення проєкту для зручності новим користувачам.
  • Провести уніфікацію підсторінок проєктів з їх категоризацією (мають бути однотипні назви сторінок та категорій, відповідна систематизація у структуру).
  • З'ясовувати статус проєкту розташованого поза простором назв «Проєкт» (їх слід перейменувати або вилучити з каталогу проєктів).

Концепція[ред. код]

Немов парасолькою охопити в інформаційному просторі україномовними статтями основні поняття та явища, надати читачам погляд українською мовою на світ (читацька аудиторія українців в Україні та в українській діаспорі - понад 50 мільйонів осіб). За допомогою проєктів та порталів охопити основні тематичні сектори інформаційного простору для надолуження відсутньої інформації в україномовній Вікіпедії, перекрити інформаційні прогалини (нестачу відомостей), стимулювати порталами та проєктами згуртування однодумців з-посеред користувачів української Вікіпедії навколо кожного окремого сегменту інформаційного простору, встановити контроль в україномовному інформаційному просторі та впливати на іншомовні розділи Вікіпедії.

Учасники[ред. код]

Для того, аби стати членом ради, вам потрібно зареєструватися, мати загалом не менше 200 правок, приймати участь в одному з україномовних проєктів і записатися в список нижче, вказавши своє ім'я користувача та проєкти, в яких ви берете участь.

Також, ви можете додати на свою сторінку юзербокс {{Юзербокс/Учасник проєкту:Рада вікіпроєктів}}.


П: Цей користувач є учасником проєкту «Рада вікіпроєктів»
Учасник Коментар
Krupski Oleg вікіпроєкт «Освіта», вікіпроєкт «Росія», вікіпроєкт «Портали» і т. ін.
DENAMAX вікіпроєкт «Мелітополь»
stiltezh {{Юзербокс/Учасник проєкту}}, вікіпроєкт «Філософія»
Brunei вікіпроєкт «Біологія» та його підпроєкти, вікіпроєкт «Південно-Східна Азія» та його підпроєкти, вікіпроєкт «Історія» і ще пару-трійку дрібних
Kharkivian вікіпроєкт «Харків», вікіпроєкт «Харківщина» та ще кілька дрібних


Різне[ред. код]

Вікіпедія:Вікіпроєкт