Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/19 квітня 2021

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
На вилучення:29 квітня30 квітня1 травня2 травня3 травня4 травня5 травня
Див. також
усі кандидати на вилучення
критерії вилучення статей
Інші статті-кандидати
на об'єднання
на розділення
на відновлення
на поліпшення
на перейменування

Пам'ятайте, що статті вилучаються за підсумками обговорення, а не голосування. Неаргументовані голоси не враховуються!


Будь ласка, додавайте нові теми знизу. Додати тему

Малоросійські козаки[ред. код]

 1. Стаття фактично не по темі предмета. У статті описані багато дотичних тем, але інформація про сам предмет статті майже відсутня, подробиці: Обговорення:Малоросійські козаки У такому вигляді стаття вводить в оману читачів, якщо хтось зможе її переписати з урахуванням стандартів Вікіпедії - тоді нехай лишається. --Helpcloth (обговорення) 04:40, 19 квітня 2021 (UTC)
 2. Як вище. --Exroader (обговорення) 06:09, 19 квітня 2021 (UTC)
 3. Власне про предмет статті йдеться лише у вступі, що можна перенести до загальної статті Козаки.--Юрко (обговорення) 14:08, 19 квітня 2021 (UTC)
 4. Проблема в тому, що, наскільки я розумію, у вікіпедії ми не пишемо статті про суспільні стани якихось держав в певний період (нема аналогічних статей про селян чи міщан) за винятком дворянства. А друга проблема в тому що немає чіткого визначення терміну "малоросійське(і,ий)", це в географічному сенсі чи в етнополітичному, тому власне цей термін і не прийнято вживати ну і з сучасних політичних причин. Тому статтю варто видалити, інформацію з неї можна перенести в інші статті про історії козацтва. Ну або залишити але перейменувати. --August (обговорення) 00:10, 20 квітня 2021 (UTC)
Власне неправда: Почесні громадяни (стан), Російське дворянство ітд.
Саме така назва в АД (в тому числі сучасних українських) та Зводі Законів Російської імперії. Ви пропонуєте порушити Вікіпедія:Жодних оригінальних досліджень та Вікіпедія:Іменування статей? Korwinski (обговорення) 05:51, 20 квітня 2021 (UTC)

Власне неправда… і т.д.

@Korwinski: Мені здається, що пан Augustus-ua мав на увазі не про стани загалом, а про стани в конкретній державі чи протягом конкретного історичного періоду (тобто щоб уже в назві статті це уточнювалося). --Рассилон 08:58, 20 квітня 2021 (UTC)
@Рассилон: Так в назві статті це і є. Згідно закону РІ малоросійські козаки та просто козаки (кубанські, донські ітд.) так називались бо були різні за станом, походженням та обов'язками. Причому в останніх різним в 19-20 ст. було тільки розташування та передумови створення. Але ж це не привід їх всіх об'єднувати в щось загальне кшталт "російські козаки". Korwinski (обговорення) 09:51, 20 квітня 2021 (UTC)
Все ж на мою думку суспільний стан описаний в цій статті це те саме що просто козаки, тому інформацію з неї достатньо перенести в статтю Козаки або Українське козацтво. Тим більше шо ці статті досить слабенькі і їх варто було б доповнити. --August (обговорення) 11:53, 20 квітня 2021 (UTC)
Але ж при наявності джерел таке масове змішування якраз оригінальне дослідження, ні? В принципі так і Кубанське козацьке військо можна видалити чи перенести до Чорноморське козацьке військо. Козацьке? Козацьке. Теж з причорноморського регіону і подібні функції виконувало. Мені щоправда здалось ви під Малоросією розумієте Україну в цілому, але з 18 до приблизно середини 19 ст. це була історична назва виключно двох Лівобережніх губерній. Тобто тут не про українських козаків в цілому йде мова: Одразу варто зазначити, що під поняттям “козаки” “Свод” називає тих військовослужбовців, які офіційно перебували на службі в імператора, і проживали у спеціально створених військових поселеннях у віддалених куточках імперії (Астраханська, Архангельська губернії тощо). Нащадки козацтва на території України за юридичною термінологією “Свода” мали назву “малоросійські козаки”, оскільки їх коріння сягало часів Гетьманщини, згодом трансформованої у Малоросію, осередками якої були Чернігівська і Полтавська губернії. Малоросійські козаки були частиною сільського населення імперії і згідно з указом 1832 р. входили до розрядів дорівняних до державних поселян, а значить належали до оподатковуваних станів імперії. На ці самі стани було покладено обов’язок відбування рекрутської та земських повинностей.РЕКРУТСЬКА ТА ЗЕМСЬКІ ПОВИННОСТІ МАЛОРОСІЙСЬКОГО КОЗАЦТВА в першій половині ХІХ ст. (за “Сводом законов Российской империи”)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Для голосуючих хочу звернути увагу що справжній аргумент і причина виставлення цієї номінації паном Helpcloth через конфлікт який він створив тут, бо термінологія "малоросійський" викликає у нього особисту неприязнь. Навіть при наявності АД і інших аргументів відповідно правил Вікіпедії. Якщо в когось є сумніви, прошу звернути увагу на аргументи пана на сторінці обговорення як причини видалення/покращення цієї статті, а потім з цими самими аргументами на сторінку Городові козаки яку він редагував за 3 години до того і якій подібну плашку не додав. Чи причину "Багато уваги приділяється шляхті, яка має ще більшу опосередкованість до теми.", при тому що я за день до того вже надав розгорнуту цитату доктора історичних наук Юрія Волошина з посиланням на джерело яка доводить що це не так ітд. Korwinski (обговорення) 10:03, 19 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Знімаю номінацію. Користувач самостійно видалив інфо, що вводила в оману читачів. Прошу залишити на доопрацювання. --Helpcloth (обговорення) 23:30, 19 квітня 2021 (UTC)
Перепрошую, але навіщо ви брешете. Текст майже повністю текст був перенесений в Городові козаки. Якби ви реально переймались статтею, ви б могли це зробити самостійно замість розв'язування Вікіпедія:Війна редагувань та прямого порушення Вікіпедія:Критерії вилучення статей. Korwinski (обговорення) 05:48, 20 квітня 2021 (UTC)
Перші два речення на мою думку містять певні неточності, а дальше вже і не читав. --August (обговорення) 00:21, 3 травня 2021 (UTC)

Вулиця Інтернаціональна (Умань)[ред. код]

 1. Попри 2 номінації на вилучення у 2011 та 2014, майже 10 років без джерел, значущість не встановлено. --Brunei (обговорення) 08:03, 19 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Об'єкт топоніміки, описаний з посиланнями на джерела, має власну історію.--Юрко (обговорення) 09:32, 3 травня 2021 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. ґрунтуючись лише на працях Давидюка можна створити гарний список Вулиці Умані. Нині сумніваюсь щодо значимості цієї вулиці --Gouseru Обг. 08:45, 19 квітня 2021 (UTC)
 2. Зараз це [мала б бути] вулиця Гетьмана Ханенка, однак в мережі джерел і справді обмаль. Великою проблемою «Історії уманських вулиць» Давидюка є те, що її немає оцифрованої у вільному доступі. То колосальна праця, яка б і сама на цілу статтю могла б заробити, однак ще одна її проблема — мала зацікавленість краєзнавстом загалом по країні. Вулиця значима, однак є проблема верифікації.--Кучер Олексій (обговорення) 09:20, 19 квітня 2021 (UTC)
  Можна звернутися до Вікімедіа Україна, щоб вони купили ці книжки. Але тільки якщо знайдеться Хтось, хто готовий регулярно з ними працювати, доповнювати статті.--Brunei (обговорення) 09:54, 19 квітня 2021 (UTC)
  Можна ще написати заповіднику «Стара Умань» чи особисто Владиславу Давидюку, щоб надали електронний варіант книги. Однак поки книги немає у вільному доступі в інтернеті, до статей будуть питання з приводу верифікації, адже щоб перевірити інформацію, потрібно йти до бібліотеки (така аргументація значного активу користувачів). Ну і так, звичайно ж само собою потрібно редактора, який би мав бажання цим зайнятися.--Кучер Олексій (обговорення) 11:54, 19 квітня 2021 (UTC)

Зервикаптур (меч)[ред. код]

 1. Сумнівна значущість вигаданого меча, без джерел. --Brunei (обговорення) 08:03, 19 квітня 2021 (UTC)
 2. Вилучити! Не вистачало ще, щоб у вікіпедії про вигадані мечі писали. --Τǿλίκ 002 (обговорення) 08:12, 19 квітня 2021 (UTC)
 3. Таке має вилучатися адмінами без обговорення. --Helpcloth (обговорення) 08:15, 19 квітня 2021 (UTC)
 4. Це ж не Екскалібур! І не світловий меч ))). Якби ще були вторинні ВП:АД — можна було би ще…, а так… --Рассилон 10:38, 20 квітня 2021 (UTC)
 5. На вилучення, немає значимості взагалі.--Романюк Максим (обговорення) 09:28, 24 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Підсумок[ред. код]

Вилучено згідно з аргументами в обговоренні.--Nina Shenturk (обговорення) 22:20, 26 квітня 2021 (UTC)

Лисянський Павло Леонідович[ред. код]

 1. Зі швидкого вилучення. Номіновано автором. Причиною вказано: Відсутність та недостовірність наданих джерел. --Brunei (обговорення) 08:14, 19 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Якась дуже дивна біографія, наче є за що залишити з доопрацюванням, а наче й немає. Тут явно потрібен експертний погляд. --Романюк Максим (обговорення) 09:31, 24 квітня 2021 (UTC)

Список найпоширеніших прізвищ в Україні[ред. код]

 1. Обґрунтована підозра в ненадійності основного джерела. --Helpcloth (обговорення) 13:40, 19 квітня 2021 (UTC)
  Стаття базується на даних із сайту https://ridni.org/karta/ але є великі сумніви у достовірності цих даних. Наприклад,
  • Щодо Києва - нескладні арифметичні підрахунки показують населення міста близько 2 135 тис., проте відомо, що населення Києва у 2013 році було понад 2 500 тис. Те саме стосується й інших міст.
  • У Миколаївській області відсутні прізвища, що починаються на Вл… https://ridni.org/karta/власенко
  Стаття була виставлена на швидке, але була залишена адміном. Насправді мені шкода часу, витраченого на написання цієї статті, але істина дорожча. Більш надійне джерело знайти не вдалося. --Helpcloth (обговорення) 13:45, 19 квітня 2021 (UTC)
  нескладні арифметичні показники? З боку логіки провести детальний аналіз навіть для маленького міста є важкою справою, я би сказав навіть нереальною. Це проєкт і він завжди розвивається. Тож Ваші аргументи є нереальними для статистичного підрахунку та дослідження архівних записів тощо. Як список цілком нормальний за правилами Вікіпедії. Зазначу, що у Вікіпедії не шукають істину, шукають перевіреність. Істину в цьому випадку досягнути неможливо. --Gouseru Обг. 14:04, 19 квітня 2021 (UTC)
  Навіть коли не брати, до уваги малі міста то навіть у Києві, цей веб-сайт десь згубив 400 тис. мешканців. Чи ви особисто вірите, що у Миколаївській області, не проживає жодної людини з прізвищем Власенко чи Власова? --Helpcloth (обговорення) 14:14, 19 квітня 2021 (UTC)
  у даному випадку потрібно брати не арифметичні показники, а математичне відношення. Вони самі написали, що їх дослідження ґрунтуються на архівних записах, а це не така легка справа. Найімовірніше, до Миколаївської області не добрались. Також я не відкидаю думку, що цей сайт може бути й простим піаром заради купівлі послуг щодо створення генеалогічних дерев та друкування всяких дипломів. Хоча в цьому випадку я рекомендую удосконалення статей про прізвища з рейтингу цього сайту. Наприклад, той же Мельник не має ні статті про професію, ні статті про прізвище, і лише є дизамбінг. Я і проти, ні за, а якщо й видаляти, то думаю можна перенести до власного простору, або до якогось вікіпроєкту. --Gouseru Обг. 14:54, 19 квітня 2021 (UTC)
  Можливо, як варіант є видалення стовпчика з абсолютною кількістю носіїв. --Helpcloth (обговорення) 01:20, 20 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Відповідає вимогам до списку, має всі шанси стати вибраним списком. --Юрко (обговорення) 15:25, 19 квітня 2021 (UTC)
 2. Цілком нормальний список. Як і кожна стаття у Вікіпедії, цей список може змінюватись і розвиватись. Цілком імовірно, що за окремими прізвищами можуть бути дослідження, а це є джерельна база. Номінації статті що на швидке, що на повільне вилучення вважаю безпідставними. --Mcoffsky (обговорення) 09:42, 20 квітня 2021 (UTC)
  Шановний Mcoffsky, мені звичайно десь приємно, що ви так палко захищаєте створену мною статтю, але істинна дорожча. Ви напевно не читали вказані принципові недоліки у цьому обговоренні і на сторінці обговорення статті. --Helpcloth (обговорення) 20:48, 20 квітня 2021 (UTC)
 3. Добротний і потенційно перспективний список. Щоправда не зрозуміло, чи до нього мають ввійти абсолютно всі прізвища за поширеністю на території України, якийсь ТОП прізвищ чи прізвища за кількістю носіїв (наприклад, понад 30 тисяч). І так. До СУМ-11 в окремих користувачів можуть виникнути питання як до неавторитетного джерела.--Кучер Олексій (обговорення) 16:22, 20 квітня 2021 (UTC)
 4. Не бачу проблем зі списком. Можна було б рекомендувати уточнити "список 50 найпоширеніших прізвищ" і додатково у вступі написати, що на кожне прізвище наведено по 3 найвідоміші носії.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:02, 23 квітня 2021 (UTC)
 5. Підстав на видалення не бачу, стаття гарно написана, а те що одне з основних джерел загубило в Києві 400 тис. мешканців та якусь кількість по інших містах - не підстава для видалення. --Романюк Максим (обговорення) 09:40, 24 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Бондарчук Людмила Іванівна[ред. код]

 1. Не відповідає ВП:БІО --Zvr (обговорення) 17:37, 19 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Всеукраїнська премія імені Івана Огієнка. Відмінник освіти України --Л. Панасюк (обговорення) 15:58, 21 квітня 2021 (UTC)
  Відмінник освіти - це є вища державна нагорода на рівні ордена? --Zvr (обговорення) 19:29, 23 квітня 2021 (UTC)
  Премію Огієнка в якому році вона здобула? У статті не сказано --Zvr (обговорення) 19:32, 23 квітня 2021 (UTC)
  і через це на видалення? --Л. Панасюк (обговорення) 19:40, 23 квітня 2021 (UTC)
  Через те що до 2012 премія загальнообласна, а не всеукраїнська. Джерела де? --Zvr (обговорення) 03:13, 24 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Схильний до залишення за умови доопрацювання статті. --Романюк Максим (обговорення) 10:25, 24 квітня 2021 (UTC)
як на мене відповідає ВП:КЗНО --Романюк Максим (обговорення) 10:30, 24 квітня 2021 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Критеріїв значущості для осіб не наведено. Відсутні незалежні джерела, що висвітлюють особу. Вилучено. --Submajstro (обговорення) 15:05, 27 квітня 2021 (UTC)

Бондарчук Інна Іванівна[ред. код]

 1. Не відповідає ВП:БІО --Zvr (обговорення) 17:44, 19 квітня 2021 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Вставив джерело, схильний до залишення. --Романюк Максим (обговорення) 10:34, 24 квітня 2021 (UTC)