Вікіпедія:Тлумачення посилань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У Вікіпедії є досить багато сторінок значень, посилання на які в текстах інших статей давати не треба. Посилання повинні направляти на статті з енциклопедичним змістом, а не змушувати гадати, яка з цілого списку статей потрібна[1].

Допустимі та іноді бажані технічні посилання на сторінки значень за допомогою шаблону {{інші значення}} і подібних йому, призначених допомагати читачу, що потрапив не туди. Але ці посилання візуально відділені від тексту статей.

Шаблон {{неоднозначність}}, що встановлюється на сторінки значень, виглядає так:

Список сторінок значень, впорядкований за спаданням кількості посилань на них зі статей, можна знайти в меню (див. 4) тлумачення посилань).

Ручне виправлення[ред. код]

«Посилання сюди»
 • Оберіть одну зі сторінок значень. Усі такі сторінки повинні бути позначені шаблоном ((tl|неоднозначність)) та віднесені до категорії Багатозначні терміни.
 • З лівого боку сторінки розташована панель навігації, на якій у розділі «Інструменти» розташоване посилання «Посилання сюди».
Сторінки, що посилаються на дану (клацніть для збільшення)
 • Перейдіть на одну зі знайдених статей та замініть посилання на сторінку значень прямим посиланням на одну із вказаних там статей. Для полегшення пошуку потрібного посилання у тексті статті можна використовувати пошук по відкритому для редагування тексту або, якщо у вас браузер Opera, можете скористатися функцією пошуку посилань на бічній панелі (відкривається натисненням кнопки F4).

Автоматизовані засоби[ред. код]

 • AutoWikiBrowser має функцію для масового тлумачення посилань у напівавтоматичному режимі.
 • popups: видає кілька опцій при наведенні на посилання, у тому числі і для тлумачення посилань, якщо посилання веде на неї, і ви додали "popupFixDabs=true;" до свого monobook.js чи аналогічні файли скриптів. Дозволяє розтлумачувати лише одне посилання у статті за один раз.
 • CorHomo
 • Wikipedia Cleaner

Див. також[ред. код]


Примітки[ред. код]

 1. Частим є питання — навіщо потрібні уточнення посилань на неоднозначності. В якості прикладу хочеться нагадати про те, що Вікіпедія — проєкт, розрахований на довге існування, і те, що здається очевидним зараз, може виявитися неочевидним згодом.
  Приклад: в мультфільмі ВОЛЛ·І присутня пародія на неточні посилання у Вікіпедії: капітан корабля, що вже 700 років мандрує далеко від Землі, розпитує бортовий комп'ютер про те, що таке земля, океан, сільське господарство… Після відповіді про сільське господарство він запитує, що таке кабачок, і отримує відповідь, що це — невелика кнайпа.
  Якщо ж трохи серйозніше — уточнення посилань заощаджує трафік і час читача, виключає можливість помилки при переході за посиланням, а отже, покращує якість. Вже це — достатня причина для виконання даної роботи.