Вікіпедія:Це зробила вона 2020

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

17—26 листопада в українській Вікіпедії та Вікіцитатах проходить марафон «Це зробила вона», присвячений покращенню статей про видатних жінок.

Мета заходу — підкреслити і показати світові досягнення жінок та їхню роль в історії. Щоб боротися з гендерними стереотипами і розкривати лідерський потенціал жінок, важливо демонструвати їхні досягнення та розказувати історії успіху.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь в онлайн-марафоні:

 1. Поліпшіть протягом 17—26 листопада якомога більше статей на тему проєкту (теми можна обрати із пропонованих на цій сторінці або вибрати самостійно).
 2. Внесіть свій внесок у список на цій сторінці за принципами, що описані нижче. Бажано також додати на сторінку обговорення поліпшеної статті шаблон {{She Did It 2020}}.

Створення нових статей не входить у рамки цьогорічного марафону, зосереджуємося на покращенні наявних. Покращення складається із двох аспектів:

 1. Покращення стилю статей про жінок для викорінення гендерних стереотипів.
 2. Загальне вдосконалення статей.

Співорганізатори заходу — ГО «Вікімедіа Україна» та Національний демократичний інститут та проєкт Biasless за підтримки Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

Система балів і призи[ред. код]

Активність учасників та учасниць буде визначатися за балами, які вони самі нараховують згідно із заданими параметрами:

 • +1 балів за кожні +1000 байтів контенту, доданого до статті
 • +0.5 за кожну виправлену помилку зі списків пропонованих на вдосконалення стилю
 • +0.5 бала за покращення ілюстрування
 • +1 балів за кожну додану примітку на підтвердження фактів без джерела
 • +5 балів за загальне упорядкування стилю статті (виправлення помилок, покращення структури тощо)
 • +10 балів якщо ваше доповнення (розміром не менше 5000 байтів) є оригінальним текстом, а не перекладене з іншого мовного розділу
 • +70 балів за доопрацювання статті до критеріїв доброї (допрацювати і номінувати статтю на статус доброї та повідомити про це на сторінці марафону потрібно до 30 листопада включно; конкретного дедлайну для власне отримання цього статусу немає)

За кожну дію бали накопичуються (наприклад, якщо статтю доведено до статусу доброї, то треба порахувати бали і за цей показник, і за додані байти). Організаційна команда залишає за собою право перевірки балів та їхнього повного або часткового анулювання у разі порушень правил Вікіпедії або цього марафону.

Усі учасники й учасниці, які наберуть мінімум 30 балів, отримають сувеніри від організаторів проєкту.

Три найактивніші людини отримають додаткові подарунки — по три будь-які книжки на вибір із списку нижче.

Учасники та учасниці[ред. код]

Анонсуйте свою участь у цьому розділі. Після покращення статті порахуйте свої бали і додайте статтю до списку. За бажання можете наперед зазначити статті, над якими плануєте працювати.

Aced (10)[ред. код]

Не претендую на сувеніри як організатор проєкту, рахую бали для прикладу

Зроблено
Плани
 • Імовірно, покращу статті про кількох американських державних діячок.

Rina.sl (233,3)[ред. код]

Kyslinka27 (38,1)[ред. код]

 • Лінда Бак: додано 1 джерело, 6 приміток + 7,970 байтів + 10 (оригінальність доп.) = 7 + 7,9 + 10 = 24,9
 • Гайді Гаммель: + +3,223 байтів (оригінальність доп.) = 3,2 + 10 = 13,2

Letizia-Olivia (156,6)[ред. код]

Olga Loboda 0806 (53,5)[ред. код]

Сподіваюсь поліпшити низку статей про жінок-мисткинь (письменниць, художниць і т. ін.)

Samuel.A.Kim (86,4)[ред. код]

 • Джейн Остін додано 45 355 байтів, оригінальні доповнення, 26 приміток джерела, упорядкування стилю статті, додано 10 категорій = 45,4 + 10 + 26 + 5 = 86,4 балів

Альона Харіна[ред. код]

Працюю над статтею Гарпер Лі

Brunei (82,8)[ред. код]

Roman333 (216,5)[ред. код]

InternationalUkraine (4 б.)[ред. код]

Halyna13 (324,3)[ред. код]

Марія Марчук (78.5)[ред. код]

Працюю над поліпшенням статей у категорії Жінки в бізнесі

 • Вікторія Тігіпко додано 5025 байтів, виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю, додано 3 примітки на підтвердження фактів без джерела, упорядкування стилю статті, додано оригінальне доповнення (5 + 5 + 0.5 + 3 + 10 = 23.5 балів)
 • Сьюзан Войчицькі додано 1666 байтів, виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю, додано примітку на підтвердження фактів без джерела, (0.5 + 1 + 1.7 = 3.2 бала)
 • Жебровська Філя Іванівна додано 5721 байтів, виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю, додано 5 приміток на підтвердження фактів без джерела, додано оригінальне доповнення (0.5 + 5.7 + 10 + 5 = 21.2 бала)
 • Шеріл Сандберг додано 7857 байтів, виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю, додано 4 примітки на підтвердження фактів без джерела, одано оригінальне доповнення (7.9 + 0.5 + 4 + 10 = 22.4 бала)
 • Герега Галина Федорівна виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю, упорядкування стилю статті (0.5 + 3 = 3.5 бала)
 • Порошенко Марина Анатоліївна додано 655 байтів, виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю, упорядкування стилю статті (0.7 + 0.5 + 3 = 4.2 бала)
 • Гілларі Клінтон виправлено помилки зі списку вдосконалення стилю (0.5 бала)

Koshakov (303)[ред. код]

 • Джоан Роулінг – додано 17947 байтів, додано 43 джерела до тверджень, які раніше були у статті, додано 1 ілюстрацію, виправив помилки та покращив структуру (18 + 43 + 0,5 + 5 = 65,5)
 • Марісса Маєр — додано 18880 байтів та 2 ілюстрації, виправлені помилки (18 + 0,5 + 5 = 23,5)
 • Мішель Обама — додано 25853 байтів та 4 ілюстрації, виправлені помилки, додано 14 джерел до старих тверджень (25,8 + 0,5 + 5 + 14 = 45,3)
 • Ісідора Дункан — додано 2713 байтів та 3 ілюстрації, додано 6 джерел (2,7 + 0,5 + 6 = 9)
 • Бетті Девіс — додано 2203 байти, додано 12 джерел (2,2 + 12 = 14,2)
 • Кейт Браун – додано 2928‎ байтів, додано 9 джерел (2,9 + 9 = 11,9)
 • Жаклін Кеннеді – додано 3125‎ байтів, додано 11 джерел (3,1 + 12 = 15,1)
 • Софія Коппола — додано 3843 байти, додано 16 джерел (3,8 + 16 = 19,8)
 • Кетрін Біґелоу — додано 1526 байтів, додано 6 джерел (1,5 + 6 = 7,5)
 • Емі Вайнгауз — додано 5162‎ байти, додано 20 джерел (5,1 + 20 = 25,1)
 • Лора Буш — додано 1833‎ байтів, додано 7 джерел (1,8 + 7 = 8,8)
 • Вітні Х'юстон — додано 4532 байтів, додано 22 примітки‎ (4,5 + 22 = 26,5)
 • Адель (співачка) – 7037‎ байтів, додано 24 джерела (7 + 24 = 31)

ДмитроСавченко (43,4)[ред. код]

Oleksandra Verheles (60.5)[ред. код]

Вдосконалення стилю статей[ред. код]

Проєкт Biasless розробив інструмент, який дозволяє знаходити статті у Вікіпедії із потенційними порушеннями стилю у контексті гендерних стереотипів і гендерно чутливої лексики. Саме учасники й учасниці марафону вноситимуть зміни та визначатимуть їхню доречність згідно з контекстом; списки слугують лише корисним інструментом, який звертає увагу на потенційні конкретні проблеми.

Наразі створені такі списки:

 • Статті із потенційно некоректними метафорами («слабка стать», «сильна стать» тощо).
 • «Родина» — статті, де жінка визначається у першу чергу за її стосунками (це може бути доречно, якщо людина відома історії лише як чиясь дружина/коханка/донька, але не є коректно, якщо ця людина була також самостійною діячкою).
 • Статті без фемінітивів (одиндва)

Бажано виправляти не лише конкретну помилку, підсвітлену інструментом, а й стиль у всій статті. Якщо ви покращили статтю, можете прибрати її зі списку, щоб не дублювати зусилля інших людей.

На перспективу планується доповнення і вдосконалення цих списків. Зараз інструмент працює у пілотному режимі, тому у списках можливі неточності.

Списки спираються на рекомендації, викладені, зокрема, тут і тут. Список фемінітивів спирається лише на ті фемінітиви, які є у словниках української мови; він не містить неологізмів, не описаних у словниках — див. список на сторінці Список назв жінок за фахом.

Більше стильових порад ви можете знайти на сторінці Вікіпедія:Як писати про жінок.

Пропоновані теми[ред. код]

Також ви можете зробити загальне покращення статті про будь-яку видатну жінку. Для цього можете скористатися пропозиціями нижче.

Лідерки, жінки в політиці[ред. код]

Україна
 1. Геращенко Ірина Володимирівна (колишня перша заступниця голови Верховної Ради України, перша жінка на цій посаді) — розширити інформацією про політичну діяльність.
 2. Порошенко Марина Анатоліївна (колишня Перша леді України, депутатка Київської міської ради) — розширити інформацією про діяльність у ролі Першої леді та політичну діяльність.
 3. Стефанішина Ольга Віталіївна (віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції) — розширити інформацією про діяльність на поточній посаді.
 4. Рудик Кіра Олександрівна (очільниця партії «Голос») — розширити інформацією про поточну політичну діяльність.
США
 1. Гілларі Клінтон (колишня Перша леді США, державний секретар, кандидатка у президенти) — доповнити інформацією про її діяльність на посту державного секретаря США і про президентську кампанію.
 2. Джанет Єллен (перша жінка-голова Федеральної резервної системи США) — оновити інформацією про діяльність після керівництва ФРС.
 3. Іванка Трамп (донька радниця президента США Дональда Трампа) — оновити інформацією про діяльність під час президентства Трампа.
 4. Ненсі Пелосі (перша в історії жінка-очільниця Палати представників) — розшрити біографію і розділи про політичну діяльність.
 5. Александрія Окасіо-Кортес (популярна політична діячка; наймолодша в історії жінка у парламенті США) — розширити інформацією про діяльність у Палаті представників і національну популярність.
Європа
 1. Ангела Меркель (федеральний канцлер Німеччини) — додати детальну преамбулу (можна перекласти із англійської версії), комплексний аналіз діяльності на посту.
 2. Крістін Лагард (президентка Європейського центрального банку) — розширити інформацією про діяльність на посаді.
 3. Урсула фон дер Ляєн (президентка Європейської комісії) — розширити інформацією про діяльність на поточній посаді.
 4. Нікола Стерджен (прем'єр-міністр Шотландії) — додати інформацію про вступ на посаду і діяльність.
Інші країни
 1. Джасінда Ардерн (прем'єр-міністр Нової Зеландії) — розширити інформацією про діяльність на посаді.
 2. Шейх Хасіна Вазед (прем'єр-міністр Бангладеш) — розширити інформацією про діяльність на посаді за останні 10 років.
 3. Цай Інвень (президентка Тайваню) — розширити інформацією про діяльність на посаді.
Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Жанетт Ренкін + + + + + + + + - + + - + + + + 14 Q232407 25 +
2 Нелі Крус + + + + + + + + - - + + - - - + 11 Q234485 20 +
3 Сімона Вейль + + + + + + + + + + + + + - + + 15 Q298180 39 +
4 Джасінда Ардерн + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q3606816 33 +
Σ → Автосписок→ галерея→ по часу 4 4 4 4 4 4 4 4 2 3 4 3 3 2 3 4 56 сер: 14\4\88% 117 Вікісховище


Жінки у бізнесі[ред. код]

Українські
 1. Тігіпко Вікторія Вікторівна
 2. Герега Галина Федорівна
 3. Жебровська Філя Іванівна
Світові
 1. Шеріл Сандберг (операційна директорка Facebook) — доповнити інформацією про діяльність у Facebook.
 2. Сьюзан Войчицькі (директорка YouTube) — доповнити інформацією про діяльність на посаді очільниці YouTube.
 3. Марісса Маєр (колишня директорка «Yahoo!») — оновити: додати інформацію про діяльність на посаді очільниці «Yahoo!» і після цього.


Жінки в науці[ред. код]

 1. Барбара Мак-Клінток — розширити інформацію про діяльність.
 2. Гертруда Белл Елайон — розширити інформацію про діяльність.
 3. Лінда Бак — додати біографію, розширити інформацію про діяльність.
 4. Франсуаза Барре-Сінуссі — додати біографію, розширити інформацію про діяльність.
 5. Керол Грейдер — додати біографію, розширити інформацію про діяльність.
 6. Вера Рубін — додати біографію, розширити інформацію про діяльність.
 7. Вільяміна Флемінг — додати біографію, розширити інформацію про діяльність, додати джерела.
 8. Гайді Гаммель — додати біографію, розширити інформацію про діяльність.

Науковиці[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Барбара Мак-Клінток + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q199654 25 +
Σ → Автосписок→ галерея 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 16 сер: 16\1\100% 25 Вікісховище


Статті про жінок у науці без джерел


Активістки[ред. код]

 1. Берта фон Зуттнер (перша жінка-лауреатка Нобелівської премії миру) — доповнити інформацією про активістську діяльність, додати джерела.
 2. Малала Юсафзай (пакистанська правозахисниця, лауреатка Нобелівської премії миру) — оновити, додати інформацію про нещодавню діяльність.
 3. Ґрета Тунберг (активістка боротьби із кліматичною кризою) — структуризувати, упорядкувати інформацію.

Активістки за громадянські права[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Гаррієт Табмен + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q102870 32 +
Σ → Автосписок→ галерея 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 16 сер: 16\1\100% 32 ВікісховищеПисьменниці, мисткині[ред. код]

 1. Еліс Манро (сучасна канадська письменниця, лауреатка Нобелівської премії) — додати аналіз творів.
 2. Джейн Остін (англійська письменниця 19 століття) — додати розділ про творчість.
 3. Джоан Роулінг (сучасна англійська письменниця) — розширити розділ про творчість, зокрема про твори після серії про Гаррі Поттера.
 4. Гарпер Лі (американська письменниця 20 століття) — розширити розділ про творчість.

Письменниці[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Андре Нортон + + + + + + + + - - + - - + - + 11 Q235899 19 +
2 Аліса Бредлі Шелдон + + + + + + + + - - + - - + + + 12 Q234928 31 +
Σ → Автосписок→ галерея 2 2 2 2 2 2 2 2 0 0 2 0 0 2 1 2 23 сер: 12\1\72% 50 Вікісховище


Письменниці-фантасти[ред. код]
Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Кідж Джонсон + + + + + + + - + - + - - - - + 10 Q3138815 14 +
2 Сюзанна Кларк + + + + + + + + - - + - - + + + 12 Q232772 20 +
3 Наомі Новик + + + + + + + + + - + + - + + + 14 Q242643 23 +
4 Луїза Мей Олкотт + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q185696 41 +
5 Наомі Мітчісон + + + + + + - - - - - - + - + + 9 Q461571 29 +
6 Делія Шерман + - + - - + + - - - - - - - - + 5 Q5253889 15 +
7 Ненсі Кресс + + + + + + + - + - + - - + - + 11 Q238438 20 +
8 Марі Кореллі + + + + + + + + - - + - + + - + 12 Q263254 23 +
9 Керолайн Черрі + + + + + + + + + + + - + + + + 15 Q234030 23 +
10 Андре Нортон + + + + + + + + - - + - - + - + 11 Q235899 19 +
11 Аліса Бредлі Шелдон + + + + + + + + - - + - - + + + 12 Q234928 31 +
12 Робін Гобб + + + + + + + + - - + + - - + + 12 Q234403 19 +
13 Мері Розенблум + + + - - + - - - - - - - - - + 5 Q3296239 14 +
14 Меріон Зіммер Бредлі + + + + + + + + - - + + + + + + 14 Q465179 23 +
15 Карен Джой Фаулер + + + - + + + - + - + - + - - + 10 Q4383379 15 +
16 Діана Вейн Джонс + + + + + + + + + - + - - + + + 13 Q236829 25
17 Лаура Паузіні + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q170697 23 +
18 Анджела Картер + + + + + + + + + - + - - - + + 12 Q234519 27 +
Σ → Автосписок→ галерея→ по часу 18 17 18 15 16 18 16 12 9 3 15 5 7 11 11 18 209 сер: 12\13\73% 404 Вікісховище


Статті про письменниць без джерел


Режисерки[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Софія Коппола + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q193628 30 +
2 Кетрін Біґелоу + + + + + + + + + - + + + + + + 15 Q34816 19 +
Σ → Автосписок→ галерея 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 31 сер: 16\2\97% 49 Вікісховище


Космонавтки[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Клоді Еньєре + + + + + + + + + - + - - + + + 13 Q235580 22 +
2 Хелен Патриція Шарман + + + + + + + + + - + - + + + + 14 Q237473 17 +
Σ → Автосписок→ галерея 2 2 2 2 2 2 2 2 2 0 2 0 1 2 2 2 27 сер: 14\2\84% 39 Вікісховище


Перші леді[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Лора Буш + + + + + + + + + - + + + + + + 15 Q152019 28 +
2 Жаклін Кеннеді + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q165421 45 +
3 Мішель Обама + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q13133 38 +
Σ → Автосписок→ галерея→ по часу 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 3 3 3 3 3 3 47 сер: 16\3\98% 111 Вікісховище


Співачки[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Ванеса Мартін + + + + + - + - - - - - - - - + 7 Q5804065 23 +
2 Бебе + + + + + + + + + - + - + - + + 13 Q234037 21 +
3 Елен Сегара + + + + + + + - + - + - + + + + 13 Q238465 21 +
4 Даліда + + + + + + + + + + + - + + + + 15 Q539171 39 +
5 Марі Лафоре + + + + + + + + + - - - + + - + 12 Q239807 34 +
6 Марчелла Белла + + + + + + + - + - - - - - - + 9 Q446767 22 +
7 Шаде Аду + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q194187 31 +
8 Алія + + + + + + + + + - + + + + + + 15 Q11617 43 +
9 Емі Вайнгауз + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q15897 45 +
10 Вітні Г'юстон + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q34389 43 +
11 Барей + + + + + + + - + - + + + + + + 14 Q22008791 17 +
12 Арета Франклін + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q125121 50 +
13 Адель + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q23215 36 +
14 Бейонсе + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q36153 56 +
15 Емма Марроне + + + + + + + + + - + + + - - + 13 Q442697 24 +
16 Даніела Дессі + + + + + + + + - - - - + - - + 10 Q2713542 24 +
17 Палома Фей Блумфілд + + + + + + + + - - + - + - + + 12 Q240324 21 +
18 Лаура Паузіні + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q170697 23 +
Σ → Автосписок→ галерея→ по часу 18 18 18 18 18 17 18 14 15 8 14 10 16 12 13 18 245 сер: 14\15\85% 573 Вікісховище


Акторки[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Бетті Девіс + + + + + + + + + - + + + + + + 15 Q71206 38 +
2 Джуліанн Мур + + + + + + + + + - + + + + + + 15 Q80405 30 +
3 Галь Гадот + + + + + + + + + - + + + + + + 15 Q185654 27 +
4 Френсіс Мак-Дорманд + + + + + + + + + - + - + + + + 14 Q204299 22 +
Σ → Автосписок→ галерея→ по часу 4 4 4 4 4 4 4 4 4 0 4 3 4 4 4 4 59 сер: 15\4\92% 117 Вікісховище


Інші[ред. код]

Стаття англ. нім. фр. ісп. іт. рос. пол. чес. угор. слов. швед. ест. вірм. індон. кит. укр. Σ
Вікідані st.
1 Айседора Дункан + + + + + + + + + + + + + + + + 16 Q483512 33 +
Σ → Автосписок→ галерея 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 16 сер: 16\1\100% 33 Вікісховище


Контакти і посилання[ред. код]