Вікіпедія:Частковий захист сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Частковий захист сторінки призначений для того, щоб заборонити її редагування анонімним користувачам або користувачам, які зареєструвалися менш ніж 4 дні тому та зробили менше 10 редагувань.

Частковий захист сторінки може вводитися адміністратором у відповідь на атаки вандалів, що повторюються. Адміністратори можуть робити це за власною ініціативою або на прохання інших користувачів, які слід подавати на сторінках обговорення окремих адміністраторів або на сторінці Вікіпедія:Захист сторінок#Пропозиції щодо захисту сторінок.

Частковий захист сторінок не слід використовувати як міру попередження, для захисту сторінок, які можуть бути вандалізовані, або сторінок, які у зв'язку з поточними подіями привертають підвищену увагу читачів. Її також у жодному випадку не слід застосовувати як захист від війн правок, оскільки цей захід обмежує лише деяких учасників, а не всіх відразу. Частковий захист повинен застосовуватися тільки у випадках серйозного вандалізму.

Зауваження для адміністраторів: частковий захист повинен застосовуватися тільки в тому випадку, якщо не залишилося інших способів для боротьби з вандалізмом на сторінці. Іншими словами, так само як і повний захист, частковий захист не слід розглядати як превентивну міру. У випадку, якщо один або два вандали із статичними IP-адресами атакують статтю, кращим рішенням буде заблокувати їх самих, а не статтю, оскільки таке блокування може тільки розсердити і розохотити вандалів. Не забувайте, будь ласка, знімати частковий захист із статей.

Прохання про зняття часткового захисту можна залишати на сторінці обговорення статті або на сторінці Вікіпедія:Захист сторінок#Пропозиції щодо захисту сторінок. Просити про зняття часткового захисту, як правило, не потрібно, оскільки адміністратори користуються таким засобом тільки для тимчасового захисту статті від вандалізму з різних IP-адрес.

Частково захищені сторінки позначаються шаблоном {{sprotected}} і таким чином потрапляють у відповідну категорію.

На шаблони та модулі, що мають понад 1000 включень, ставиться постійний частковий захист.

Коли не варто застосовувати частковий захист

Частковий захист сторінок потрібний для того, щоб уникнути анонімного вандалізму на захищеній сторінці і при цьому не заважати решті учасників вносити до неї свої правки. Це означає, що в деяких випадках краще застосувати звичайний захист сторінки. Частковий захист:

  • Не застосовується, якщо метою є зупинити війну правок, оскільки це поставить зареєстрованих і незареєстрованих учасників в нерівні умови. Див. Вікіпедія:Правила захисту сторінок.
  • Не застосовується для превентивного захисту сторінок, які можуть бути схильні до вандалізму. Це відноситься, зокрема, до Вибраних статей, які майже ніколи не повинні бути захищені.
  • Не застосовується для того, щоб взагалі заборонити анонімним користувачам вносити свої правки. Частковий захист також не слід застосовувати відразу ж після появи одиничних випадків звичайного вандалізму.

Сторінки обговорень і користувачів, як правило, не захищаються, за винятком якихось надзвичайних обставин.

Як встановити частковий захист статті

  1. У меню захисту статті виберіть «Заборонити редагування новим і незареєстрованим користувачам» і увійдіть до режиму редагування статті.
  2. Поставте шаблон {{sprotected}} угорі статті. Це автоматично додасть її в категорію Категорія:Частково захищені статті.
  3. Відзначте статтю на сторінці Вікіпедія:Захист сторінок.


Див. також